مشاوره خیانت
مشاوره خیانت

مشاوره خیانت

یهره مندی از مشاوره خیانت آن هم زمانی که یکی از زوجین پر از احساساتی مانند شک، تردید، خشم، سردرگمی و … است، بسیار ضروری به نظر می رسد. چرا که حدس های سطحی، عدم آگاهی از دلایل و شناخت انواع خیانت و همچنین ناآگاهی در مورد نحوه برخورد با خیانت می تواند موجب بروز واکنش های نادرست شود. از این رو، مشاوره خیانت همسر اعم از شوهر یا زن و به طور کلی خیانت های زناشویی همواره می تواند کارساز باشد.

با توجه به اهمیت این موضوع، تصمیم گرفتیم تا در مقاله حاضر جنبه های خیانت را بررسی کنیم. از سوی دیگر، با توجه به اینکه بسیاری از هموطنان گرامی امکان مراجعه حضوری به مراکز مشاوره را ندارند، مشاوره خیانت های زناشویی به صورت تلفنی و آنلاین تیم دکتر فکر با ایجاد راه های ارتباطی آسان، شرایط دریافت راهنمایی و پاسخ به سوالات را فرام کرده است.

ضرورت مشاوره خیانت

ضرورت مشاوره خیانت

یکی از رایج ترین علت‌های مراجعه زوجین به مراکز مشاوره در کشور و تمام دنیا، حیطه خیانت می باشد. متاسفانه سبک زندگی امروزه باعث شده تا آمار خیانت در زندگی زناشویی بیش از پیش شود. از سوی دیگر، بی اهمیتی به وفاداری به همسر در عصر حاضر شکل های جدیدی به خود گرفته است. همین مسئله، پیچیدگی تشخیص و یا نحوه برخورد با خیانت شوهر و زن را سخت تر از گذشته می کند.

برخی از خانم ها یا آقایان، زمانی که متوجه خیانت همسر خود می شوند. تصمیم به ترک زندگی و یا خاتمه آن می گیرند. با توجه به تحقیقات انجام شده در این زمینه، آقایان به هنگام اطلاع از خیانت زنان دچار عصبانیت شدید می شوند و پرخاشگری را در پیش می‌گیرند یا اینکه به خاتمه زندگی مشترک فکر می کنند.

 در حالی که خانم ها با تشخیص خیانت همسر، عملکرد بسیار متفاوت تری نسبت به آقایان از خود نشان می دهند. اما به هر ترتیب، هر کدام از طرفین که با چنین مسئله ایی مواجه می شوند، بایستی برخورد منطقی و صحیحی داشته باشند. مشاوره خیانت های زناشویی به صورت تلفنی و آنلاین تلاش می کند تا این کار را انجام دهد و تا حدی مسائل را تعدیل نماید.

نحوه دریافت مشاوره خیانت

رویکردهای درمانی مختلفی برای خیانت وجود دارد که با توجه به به تخصص و مهارت هر یک از مشاوران و همچنین تجربه کاری آنها و یا نوع مشکل مراجعین می تواند متفاوت باشد. ما امکانی را برای همه مراجعین فراهم نموده ایم که بدون نیاز به مراجعه حضوری به مراکز مشاوره، به راحتی از خدمات مشاوره خیانت همسر برخوردار شوند.

مشاوره 24 ساعته [تلفنی+آنلاین+حضوری] این امکان را به مراجعین می دهد که به راحتی و در هر ساعتی از شبانه روز با کارشناسان مربوطه ارتباط برقرار نمایند. مشاوران ما پس از بررسی ریشه و عامل خیانت، زوجین را با مسیرهای درست آشنا کرده و به آن ها در بهبود زندگی مشترک کمک می کنند.

 در بسیاری از موارد لازم است زوجین به صورت مشترک در جلسه مشاوره خیانت حضور یابند. برای مشاوره آنلاین و یا تلفنی می توان تماس تلفنی و یا تماس گروهی با هر دو نفر یا جلسات تصویری آنلاین با زوج برقرار نمود. تا بدین صورت، ریشه یابی مشکلات و حل مسائل راحت تر انجام گیرد.

انواع خیانت

نحوه دریافت مشاوره خیانت

خیانت می تواند چهره های متفاوت و متعددی داشته باشد. اما مطابق با تقسیم بندی رایج مربوط به انواع خیانت می توان به : خیانت جسمانی یا جنسی ( sexual affair)، خیانت عاطفی یا هیجانی (emotional affair)، و ترکیبی از  هر دو نوع دانست. اما هر یک از این نوع خیانت ها چه ویژگی هایی را خواهند داشت؟

 خیانت جسمانی یا جنسی

منظور از این نوع خیانت مطابق با آنچه عموم مردم تصور می‌کنند، برقراری رابطه جنسی با نفر سوم و ایجاد روابط مثلثی است. در تعریف این نوع خیانت می توان گفت : درگیری در رابطه جنسی خارج از ازدواج بدون آگاهی یا رضایت همسر. همچنین برخی از صاحب نظران و پژوهشگران مشاوره خیانت ، واژه خیانت را با اصطلاحات دیگری جایگزین کرده اند.

 یکی دیگر از اصطلاحات مورد استفاده صاحب نظران : رابطه جنسی یا آمیزش خارج از زندگی زناشویی است. منظور از رابطه جنسی همیشه آمیزش جسمانی نمی باشد. گاهی می‌تواند رفتار هایی همانند : بوسیدن، نوازش و یا تعاملات جسمانی دیگری غیر از آمیزش را شامل شود.

خیانت عاطفی یا هیجانی

برخلاف خیانت جسمانی، خیانت هیجانی مولفه های جسمانی را در بر ندارد و تنها به صورت نزدیکی و تماس هیجانی تعریف می شود. این تماس با کسی بجز همسر برقرار می شود. در واقع این نوع خیانت، زمانی رخ می دهد که فرد منبعی همانند عشق، زمان و توجه را به فرد دیگری به جز همسرش داده باشد.

  از نظر مشاوره خیانت ، نزدیکی عاطفی می تواند جوانب متعددی از جمله : مشارکت، تفاهم همراهی و هر نوع دیگر از رابطه را شامل شود. در بسیاری از انواع خیانت مشاهده شده است که افراد بدون اینکه رابطه جسمی با فرد مقابل برقرار کنند، از نظر عاطفی و هیجانی به دنبال پیروی با فرد مقابل بودنده اند.

خیانت در فضای مجازی

 مشاوره خیانت های زناشویی به صورت تلفنی و آنلاین

 همانطور که ذکر شد، اشکال انواع خیانت در گذشته و امروز تغییر یافته است. یکی از پدیده های نوظهور در رابطه با خیانت به صورت مجازی می باشد. در واقع طرفین ممکن است به صورت مجازی و اینترنتی صورت رفتارهای جنسی داشته باشند. اما خیانت هیجانی اشتراکات بیشتری دارد و این موضوع در تحقیقات مختلف به اثبات رسیده است. شاید این نوع چندان جدی به نظر نرسد، اما مطمئنا آسیب های خیانت را در پی خواهد داشت.

 جالب است بدانید، افراد از طریق پیوند هیجانی با فرد مورد نظر به جای ارزیابی او، بر روی جذابیت جسمانی، ویژگی ها جنسی و جسمانی، پیوندهای هیجانی و حتی سکس چت تمرکز می کند. تحقیقات مدلی در مشاوره خیانت نشان داده است که سه جنبه انحصاری از خیانت اینترنتی را مشخص می کند که شامل : دسترسی پذیری، توانمندی و گمنامی می‌باشد.

 دسترسی پذیری در واقع همان میزان آنلاین بودن افراد و دسترسی به اینترنت است. کوپر بر این اعتقاد است که اصل توانمندی بر مبنای مفهوم عرضه و تقاضا کار می کند. در واقع فرد با کمترین هزینه می تواند به ارضای نیاز جنسی دست پیدا کند. در دنیای واقعی ممکن است ارتکاب خیانت توسط دیگران مشخص می شود، اما در فضای مجازی این گمنامی دیدگاه راحت‌تری را به وجود آورده است.

مشاوره آنلاین خیانت

مشاوره خیانت شوهر

یکی از محاسن مشاوره آنلاین خیانت این است که بدون نیاز به معرفی خود و یا اینکه مشاور از شما اطلاعات خاصی را دریافت نماید، می توانید برای حل مسائل خود اقدام و راه کارهای لازم را دریافت کنید. شاید صحبت کردن در رابطه با خصوصی‌ترین مسائل زندگی، برای شما کمی سخت باشد. در مشاوره آنلاین روانشناسی می توانید به راحتی در مورد تمام مشکلات خود در یک فضای امن صحبت نمائید.

یکی از مزایای بزرگ مشاوره خیانت شوهر و مشاوره خیانت های زناشویی به صورت تلفنی و آنلاین ، هزینه های جانبی است. در مشاوره آنلاین، شما فقط هزینه اینترنت را پرداخت می کنید، بلکه می توانید در هر زمانی که مایل باشید اطلاعات لازم را از مشاور دریافت نمایید. بنابراین بسیاری از هزینه‌های جانبی شما کاسته خواهد شد.

علاوه بر این، مشاوره با واتساپ این احساس امنیت را برای شما به وجود می‌آورد تا بدون اینکه دیگران از صحبت هایتان مطلع شود، به راحتی مسائل و مشکلات خود را با او در میان بگذارید. همچنین محدودیتی در رابطه با ارائه خدمات از نظر زمانی برای مراجعین وجود نخواهد داشت.

مشاوره تلفنی خیانت

 برای دریافت مشاوره خیانت و انتقال احساسات، همیشه صحبت های رو در رو و یا شنیدن صدای یکدیگر جهت شناخت بهتر یک گزینه خوب محسوب می شود. با این حال، ممکن است برای همه امکان مراجعه حضوری وجود نداشته باشد. از سوی دیگر، چت کردن در مشاوره آنلاین نیز برای تمام افراد آسان نیست. بعلاوه، انتقال مفهوم و معنا از طریق چت آنلاین کمی دشوار به نظر می رسد.

از این رو، برخی از افراد ترجیح می‌دهند که از مشاوره تلفنی استفاده نمایند. بنابراین، ما امکان مشاوره تلفنی خیانت را نیز فراهم نموده ایم. دسترسی به مشاوران دکتر فکر در تمامی ایام هفته و روزهای تعطیل به راحتی امکان پذیر است.

مشاوره خیانت های زناشویی

مشاوره خیانت همسر

مشاوره خیانت زناشویی را می توان در دسته خیانت های جنسی و جسمی محسوب جای داد. ما در تمامی مشاوره ها تلاش می‌کنیم تا در قدم اول، مشکلات را شناسایی نماییم. البته زوج درمانی اولین اقدام خواهد بود که قبل از مشاوره جنسی باید صورت پذیرد. بایستی ابتدا مسائل و تعارض هایی که بین زوجین وجود دارد به راحتی حل گردد و سپس مشاوره جنسی صورت می پذیرد.

 حتی اگر در گذشته، رابطه جنسی و کیفیت آن برای زوجین ۵۰ درصد بوده باشد، پس از خیانت می تواند به صفر برسد. متاسفانه پیامدهای خیانت برای خانم ها بسیار نقش پررنگ تری را ایفا می کند و درگیری ذهنی بیشتری را به همراه دارد.

 آموزش های لازم به همراه ارائه راهکارهای متناسب با مسائل زوجین در کنار جلسات درمانی، گام موثری در درمان خیانت محسوب می‌شود. نحوه برقراری رابطه جنسی و لذت بردن از آن به اندازه گذشته نیز از اهمیت خاصی برخوردار است. کاهش اضطراب و درمان افسردگی هم یکی از مراحل کار درمان محسوب می شود .

مشاوره خیانت شوهر

یکی از تصورات اشتباه که برخی از زوجین در هنگام مراجعه به مراکز مشاوره خیانت شوهر دارند، این است که حضور آنها در جلسه درمان کافی خواهد بود. فراموش نکنید که یک طرف قضیه همسرش شماست. در یک رابطه زناشویی، هر دو نفر به اندازه های متفاوتی در بروز خیانت سهم دارند.

 حتی اگر ما ما تصور کنیم که سهم شما از علت خیانت همسرتان ۸۰ درصد باشد، در صورتی که تمام این ۸۰ درصد مورد درمان قرار بگیرد (خود شما به تنهایی درمان شوید) و فرد مقابل قرار بگیرد، باز هم ۲۰ درصد باقی مانده باید به طور کامل حل شود. چراکه احتمال خیانت از درمان کامل خانم وجود خواهد داشت. بنابراین هر دو  زوج لازم است در جلسه درمان قرار بگیرند.

دلایل خیانت با توجه به پژوهش های انجام شده

دلایل خیانت با توجه به پژوهش های انجام شده

تحقیقی که در در سال ۹۱ درباره عوامل زمینه ساز بی وفایی زناشویی زنان منتشر شد. مصاحبه ای با همین عنوان از جامعه آماری گرفته شد و عوامل متعددی را به عنوان عامل خیانت ذکر گردید که به شرح زیر در جدول ارائه خواهیم داد.

مفاهیممقولات
نداشتن جذابیت زن برای مرد یا بالعکس به دلیل بی توجهی به ظاهر (نداشتن پوشش جذاب و مناسب در خانه)
نارضایتی از ظاهر همسر ( چاقی و لاغری و نداشتن هیکل نامناسب)
تنبلی و شلختگی و نداشتن رفتارهای جذاب
 حس تحقیر شدن در رابطه ( مقایسه شوهر با مردهای دیگر و تمسخر او نزد دیگران)
تنوع طلبی جنسی و هیجان خواهی و بی ضرر دانستن رابطه خارج از ازدواج برای همسر محق دانستن خود برای برقراری رابطه
ضعف و کمبود اعتماد به نفس
زودانزالی یا ناتوانی جنسی
اثبات جذابیت مردانگی و جوانی روابط قبل از ازدواج ( عادی شدن ارتباط با جنس مخالف، عادت به رابطه با زن ها
مقایسه همسر با دیگران
ویژگی ها و نگرش ها و تجارب فردی
امکان صیغه کردن
 مسامحه های همسر بعد از افشای رابطه
اغماض جامعه در خصوص بی وفایی مردان
استفاده از امکان تعدد زوجات و نگرش های سطح گیرانه و مجاز جامعه 
ایجاد آمادگی ذهنی و ترغیب به رابطه خارج از ازدواج 
ایجاد نگرش مثبت به بی‌وفایی
تاثیر دوستان و خانواده
ایجاد آمادگی ذهنی برای داشتن رابطه خارج از ازدواج
 مقایسه همسر با زن های بازیگر در فیلم های پورن
 تحریک به رابطه با زن های متعدد
تاثیر ماهواره و فیلم های مستهجن
داشتن شغلی که امکان ارتباط بیشتر با زن ها را فراهم می کند 
نقش تکنولوژی مدرن به عنوان تسهیلگر ارتباط ( موبایل و اینترنت و غیره)
فرصت و امکان ارتباط
تمایلات جنسی زیاد مرد و ناتوانی در پاسخگویی به نیاز همسر 
قطع شدن رابطه جنسی در دوران بارداری همسر و قهر و دعوای طولانی مدت 
مشکلات جنسی مرد (زودانزالی، ناتوانی جنسی و تمایل به رابطه جنسی با خشونت)
کم شدن رابطه (به دلیل تولد فرزند، بیماری، فضای کوچک خانه، داشتن فرزند نوجوان، قهر مشاجره و درگیری زندگی با خانواده همسر در یک آپارتمان و امتناع زن)
کیفیت کم رابطه (به دلیل همراهی نکردن همسر ضرر مزاجی همسر
دید منفی همسر
سرد مزاجی ز
یکنواخت بودن رابطه
تحقق نیافتن انتظارات جنسی
علاقه نداشتن به همسر
بر قراری رابطه صرفاً به عنوان وظیفه
مشکلات جنسی در رابطه با همسر
بی توجهی به شوهر ( گذراندن وقت با دوستان از طریق تلفن، تفریح و مسافرت)
اعدم ابراز عشق به همسر 
بی توجهی به نیازهای روحی و روانی همسر
 اختلاف در عقاید و باورها و سلایق 
کشاندن مسائل زناشویی به خانواده ها و فراهم کردن زمینه دخالت آنها 
خشونت جسمی از سوی مرد 
حساسیت های زیاد زن و کنترل شوهر و اتهام
لجبازی همسر در زندگی
بد اخلاقی زن  
علاقه نداشتن به همسر و دوست نداشتن او ( به دلیل ازدواج اجباری یا اجازه ندادن خانواده به ازدواج با فرد مورد نظر) 
از بین رفتن عشق و علاقه و به وجود آمدن دل زدگی زناشویی 
برآورده نشدن انتظارات از ازدواج
داشتن حس برتری نسبت به همسر 
مطرح شدن بحث طلاق به دلیل اختلافات
مشکلات عاطفی و رفتاری در روابط زناشویی

عوامل موثر بر بی وفایی از دیدگاه مشاوره خیانت

عوامل موثر بر بی وفایی از دیدگاه مشاوره خیانت

بر اساس علم مشاوره خیانت ، متغیرهای مرتبط با رفتار فرازناشویی را می‌توان در چند علت سازمان یافته عنوان نمود.

عوامل زمینه ساز

عوامل زمینه‌ساز از نظر مشاوره خیانت عواملی هستند که احتمالا قبل از ارتکاب به رابطه فرازناشویی وجود داشته و در حین ازدواج افزایش یافته اند. برخی از این عوامل عمومی عبارتند از : جنسیت، نژاد و سن از ویژگی های قابل تغییر مثل بی ثباتی جنسی، هیجان خواهی، گرایش‌های مذهبی کم .

عوامل گرایشی

موارد بسیاری می‌تواند گرایش به سمت یک رابطه فرازناشویی را تشدید و یا از آن جلوگیری کند. به عنوان مثال، انکار خطر و یا اجتناب از تعارض خود از عوامل موثر در گرایش به خیانت محسوب شود.

 عوامل تسریع کننده بر اساس مشاوره خیانت

 این عوامل به گرایش به سمت خیانت سرعت می بخشند. در واقع عواملی همانند، دوسوگرایی برای ازدواج، بازداری زدایی و توجیه عقلی در این حیطه تاثیر گذار است. این عوامل در همسر خود را به شکل امتناع از درمان، تهدید به خاتمه ازدواج خود را نشان می دهد.

 عوامل نگهدارنده

منظور از عوامل نگهدارنده از نظر مشاوره خیانت این است که پس از بروز خیانت، فرد میل به ادامه رابطه فرازناشویی دارد. علل این کار چیزهایی مثل، افزایش اعتماد به نفس، هیجان و احساس گناه کم در همسر و…. می باشد.

 عوامل کشف و افشا از نظر مشاوره خیانت

 عواملی هستند که احتمال کشف رابطه فرازناشویی توسط همسر و یا دیگران را افزایش یا کاهش می دهند و می توانند به شکل های مختلفی انجام شوند.

 عوامل پاسخ

 عوامل پاسخ، بر افراد و پیامدهای رابطه فرازناشویی تاثیر گذاشته و موجب می شود طرفین درگیر شوند. عوامل پاسخ عبارتند است : اعتقاد به بخشش و تنظیم عاطفی در رابطه زناشویی که شامل محدود نگهداشتن تعارض و بهبود در بیانگری عاطفی.  علل بافتی پاسخ به رابطه فرازناشویی، مرزهای مناسب با دیگران و حمایت اجتماعی است. 

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی را در رابطه با نحوه ارائه مشاوره خیانت را ارائه نماییم. برای دریافت مشاوره آنلاین خیانت ، مشاوره تلفنی خیانت به صورت 24 ساعته [تلفنی+آنلاین+حضوری] می توانید با شماره های موجود در جدول زیر تماس حاصل نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوه برخورد با مشاوره خیانت همسر ، راهکارهای مشاوره خیانت های زناشویی و شناخت دلایل خیانت و انواع خیانت با ما تماس حاصل نمایید.

چه زمانی می توان برای دریافت مشاوره خیانت اقدام نمود؟

امکان استفاده از خدمات مشاوره ای به صورت 24 ساعته [تلفنی+آنلاین+حضوری] وجود دارد و می توانید با ما در ارتباط باشید.

آیا تماس با نفر سوم مورد تائید مشاوره خیانت همسر می باشد؟

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که در مشاوره خیانت های زناشویی برخی از زوجین وجود دارد، همین اقدام می باشد.

چگونه می توان برای مشاوره تلفنی خیانت اقدام نمود؟

جهت شناخت دلایل خیانت و اطلاع از انواع خیانت با شماره های موجود در سایت تماس حاصل نمایید.

آیا امکان مشاوره آنلاین خیانت وجود دارد؟

بله! همه روزه، حتی ایام تعطیل می توانید با مشاوره خیانت آنلاین در ارتباط باشید.

5/5 - (2 امتیاز)

همچنین ببینید

خیانت زن

نشانه های خیانت زن و نحوه برخورد با آن

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با مشاور