مشاوره تلفنی ازدواج
مشاوره تلفنی ازدواج

مشاوره تلفنی ازدواج

در این مقاله قصد داریم در رابطه با موضوع مشاوره تلفنی ازدواج صحبت کنیم. گاهی اوقات، زوجین با وجود مشکلات و مسائل پیرامون زندگی زناشویی و زندگی مشترکشان، به دلایل مختلفی امکان برخورداری از مشاوره حضوری ندارند. برای این منظور، تیم دکتر فکر شرایطی را فراهم آورده است تا تمامی این عزیزان بتوانند براحتی از مشاوره تلفنی ازدواج استفاده نمایند.

اگر در مورد نحوه برقراری ارتباط و دریافت مشاوره تلفنی قبل و بعد ازدواج با سوال یا ابهامی مواجه شده اید، توصیه می کنیم که مقاله حاضر را مطالعه فرمائید. ما برای شما در مورد چگونگی، مراحل، ویژگی و زمان مناسب دریافت مشاوره ازدواج توضیح خواهیم داد.

هدف از مشاوره تلفنی ازدواج چیست؟

هدف از مشاوره تلفنی ازدواج چیست؟

پر واضح است که ازدوج یکی از مهم ترین تصمیمات زندگی است که اساسی ترین هدف آن رسیدن به آرامش می باشد. البته این به شرطی است که در انتخاب همسر و تصمیم گیری خود عاقلانه رفتار کنیم. در این باره، یک سری توصیه های قبل از ازدواج وجود دارد که به افراد در شرف ازدواج کمک می کنند تا آگاهانه برای آینده خود تصمیم بگیرند.

چنین توصیه هایی معمولا از سوی مشاوران و روانشناسان ارائه می شوند و بر اساس دیدگاه روانشناسی تعیین می گردند. اما از آنجا که به دلیل عدم دسترسی و شناخت یک مشاوره ازدواج معتبر و خوب و همچنین هزینه های بالای آن، شاید این امکان برای همه زوجین وجود نداشته باشند که از مشاوره حضوری بهره مند شوند.

به همین دلیل، مشاوره تلفنی می تواند بهترین گزینه برای رسیدگی به مسائل این حوزه است. در مشاوره تلفنی ازدواج و یا مشاوره حضوری ازدواج اهدافی وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد:


• بالا بردن دقت افراد در انتخاب همسر
• آشنا کردن افراد با مشکلات ازدواج و چگونگی مقابله با آنها
• آموزش روش های برقراری اولین رابطه جنسی با یکدیگر و نکات بهداشتی قبل از ازدواج
• آموزش و تعیین وظایف زوجین در ازدواج
• کمک به افراد برای مدیریت نگرانی بیش از حد و اضطراب از ازدواج
• آشنایی بیشتر افراد با یکدیگر بوسیله تست های شخصیت مختلف
• آشنا کردن افراد با انتظارات زنان و مردان از یکدیگر
• آموزش کنار اومدن با تفاوت های یکدیگر و …

چگونگی مشاوره تلفنی ازدواج

یکی دیگر از اهداف داشتن مشاوره تلفنی ازدواج دریافت اطلاعات علمی و درست درباره ازدواج است. در مشاوره تلفنی ازدواج شما میتوانید سوالاتی من باب واقعیت های زندگی مشترک بپرسید و از مشاور در مورد مشکلات احتمالی نظرخواهی کنید. مرکز مشاوره دکتر فکر با کارشناسان و متخصصان مجرب میتوانند در این راستا کمک رسان و راهنمای شما باشند.


مشاوران ازدواج به علت سالیان زیاد ارتباط با زوجین تسلط کامل بر مشکلات خانوادگی و چگونگی مواجهه با آنها دارند. به همین علت است که گذراندن این مرحله به تمام زوجین پیشنهاد می شود. شما با تماس با مرکز مشاوره دکتر فکر می توانید به کارشناس مربوطه وصل شده و بدون ملاقات حضوری راهنمایی های کافی را در مورد سوال خود دریافت کنید.

زمان مناسب دریافت مشاوره تلفنی ازدواج

زمان مناسب دریافت مشاوره تلفنی ازدواج

یکی از مهم ترین سوالاتی که ممکن ذهن زوجین را درگیر کند، این است که چه زمانی باید به مشاوره پیش از ازدواج مراجعه کرد؟ بهترین زمان برای دریافت مشاوره حضوری ازدواج و یا حتی مشاوره تلفنی ازدواج زمانی است که هر دو طرف به یک شناخت نسبی از هم رسیده باشند، که معمولا پیشنهاد می شود برای این امر زوجین حداقل 6 ماه باهم در ارتباط باشند.
باید در نظر داشتن که بهترین شناخت پیش از ازدواج این است که تعاملات خانوادگی نیز وجود داشته باشد. زیرا علاوه بر دختر و پسر، باید خانواده هایشان هم با یکدیگر آشنا شده باشند و اگر تمایلی به ادامه رابطه بود، آنوقت استفاده از مشاوره حضوری و یا مشاوره تلفنی ازدواج ثمربخش تر خواهد بود.

این مشاوره به افرادی که دچار وابستگی عاطفی شده و نمی توانند به طور منطقی تصمیم بگیرند، کمک می کند تا با دید بازتری به این مسئله نگاه کنند.

مراحل مشاوره تلفنی ازدواج

مشاوره تلفنی ازدواج با متد ها و روش های گوناگونی انجام می دهد تا اثر گذاری بر روی زوجین و دستیابی به یک نتیجه بهتر، متناسب با ویژگی شخصیت و شرایط موجود حاصل شود. در حین مشاوره در طی چند جلسه، سوالاتی از زوجین برای شناخت بهتر شخصیت و اخلاقیات آنها پرسیده میشود.

گفتنی است که مشاوره تلفنی ازدواج هیچ تفاوتی با مشاوره حضوری ازدواج نخواهد داشت. در هردو نوع، تلاش مشاور و کارشناس به شناخت انتظارات و ویژگی های زوجین است تا راهکارهای علمی ارائه شود.
در این مشاوره، مسائلی از جمله اختلاف فرهنگی، اجتماعی، خانوادگی، اختلاف سنی،، شناخت های اشتباه پیش از ازدواج، پرسش و پاسخ نامزدی، مهارتهای ارتباطی زوجین، موانع ازدواج، اهداف ازدواج، جدایی و … مورد بررسی قرار می گیرد.

ویژگی مشاوره تلفنی ازدواج خوب

زمان مناسب دریافت مشاوره تلفنی ازدواج

مسلما یک سری معیارها برای یک مشاوره تلفنی ازدواج خوب وجود دارد و همه مراجعان به دنبال این هستند که آیا می توان به چنین مشاوره ایی اعتماد کرد یا خیر. چرا که اعتماد کردن و گوش کردن به مشاور اولین قدم در دستیابی به یک نتیجه ثمربخش است. اما ویژگی یک مشاوره و روانشناس ازدواج چیست؟

  • توانایی شناسایی و ارزیابی خواسته ها و انتظارات زوجین
  • قضاوت نکردن زوجین
  • داشتن اطلاعات کافی در پزشکی، روانشناسی و ابعاد جامعه شناسی و فرهنگی
  • داشتن تجربه عملی کافی
  • قدرت تشخیص انحرافات یا انواع اختلالات جنسی و اجتماعی
  • گذراندن دوره های تخصصی مشاوره ازدواج
  • برخورداری از اطلاعات وسیع راجب سبب شناسی، نشانه شناسی، تشخیص و درمان
  • قدرت تفسیر نتایج آزمون های مختلف روانشناسی
  • درک تفاوت های فرهنگی و مذهبی
  • با دقت به صحبت های مراجعه گوش دادن

چرا مرکز مشاوره تلفنی ازدواج دکتر فکر؟

کاملا طبیعی است که شما و همسر آیندتان درمورد آینده ایی که در انتظارتان است، نگران باشید. معمولا نگرانی شما بخاطر ناتوانی تان در پیش بینی آینده و عدم شناخت کافی از شخصیت فرد مورد نظر در موقعیت های مختلف می باشد. قبل از ازدواج باید اقداماتی از جمله مشاوره قبل ازدواج، مشاوره ژنتیک، آزمایشات و … انجام دهید.

نگران این موضوعات نباشید با پیشرفت تکنولوژی و راه های مختلف ارتباطی می توانید تا حدودی از بوجود آمدن مشکلات احتمالی در زندگی پیشگیری کنید. اگر توان پرداخت هزینه های سنگین مشاوره حضوری ازدواج را ندارید می توانید برای صرفه جویی در زمان و هزینه از مشاوره تلفنی ازدواج بهرمند شوید.
مشاوره تلفنی ازدواج بهترین گزینه برای شماست. همانطور که در بالا به ویژگی های خوب یک مشاوره ازدواج اشاره کردیم، تمام مشاوران مرکز دکتر فکر از تمامی شرایط و ویژگی های بالا برخوردار هستند. به همین علت می توانید با خیالی آسوده بدون قضاوت شدن از مشاوره تلفنی ازدواج بهرمند شوید.

سخن پایانی
مرکز مشاوره دکتر فکر، علاوه بر ارائه مشاوره تلفنی ازدواج خدماتی دیگر از جمله مشاوره و راهنمایی مشکلات زناشوئی، مشکلات خانواده، مشکلات جنسی، روانشناسی کودک و نوجوان و هزاران مشکلات دیگر که نیاز شما را به یک روانشناس و مشاوره ایجاد می کند، در برمی گیرد.

چه زمانی باید به مشاوره پیش از ازدواج مراجعه کرد؟

تقریبا 6 ماه از آشنایی دختر و پسر باید گذشته باشد.

مزیت مشاوره تلفنی ازدواج چیست؟

مشاوره تلفنی ازدواج باعث صرفه جویی در وقت و هزینه خواهد بود.

چگونه به مشاوره ازدواج اعتماد کنیم؟

داخل مقاله به ویژگی های یک مشاوره خوب اشاره کرده ایم. اقدام به مطالعه بفرمایید.

مراحل مشاوره تلفنی ازدواج به چه صورت است؟

برای اطلاع از مراحل با کارشناسان دکتر فکر تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (5 امتیاز)

همچنین ببینید

راه های شناخت پیش از ازدواج

بهترین راه های شناخت پیش از ازدواج

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با مشاور