telephone marriage counselling

مشاوره تلفنی ازدواج

در این مقاله قصد داریم در رابطه با موضوع مشاوره تلفنی ازدواج صحبت کنیم. گاهی اوقات زوجین با توجه به شرایطی امکان برخورداری از مشاوره ازدواج حضوری را ندارند. در این میان مراکزی هستند تا زوجین بتواند از مشاوره تلفنی ازدواج بهرمند شوند. در این مقاله به اهداف مشاوره قبل ازدواج، چگونگی مشاوره تلفنی ازدواج، زمان مناسب دریافت مشاوره ازدواج، مراحل مشاوره ازدواج تلفنی و ویژگی یک مشاوره ازدواج خوب میپردازیم.

اهداف مشاوره قبل ازدواج

بسیار واضح است که ازدواج مهم ترین تصمیم هر فردی در زندگی است که اساسی ترین هدف آن رسیدن به آرامش است، اگر در انتخاب و تصمیم گیری خود عاقلانه رفتار کنید. توصیه های قبل ازدواج هستند که با توجه به آنها میتوانید بهترین تصمیم را اخذ کنید. در مشاوره تلفنی ازدواج و یا مشاوره حضوری ازدواج اهدافی وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد:


• بالا بردن دقت افراد در انتخاب همسر
• آشنا کردن افراد با مشکلات ازدواج و چگونگی مقابله با آنها
• آموزش روش های برقراری ارتباط با یکدیگر
• آموزش و تعیین کردن وظایف زوجین در ازدواج
• کمک به افراد برای مدیریت نگرانی و اضطراب از ازدواج
• آشنایی بیشتر افراد با یکدیگر بوسیله تست های شخصیت مختلف
• آشنا کردن افراد با انتظارات یکدیگر
• آموزش کنار اومدن با تفاوت های یکدیگر و …

برای خواندن مقاله پرسش و پاسخ نامزدی کلیک کنید.

چگونگی مشاوره تلفنی ازدواج

یکی از اهداف داشتن مشاوره تلفنی ازدواج دریافت اطلاعات درست درباره ازدواج است. در مشاوره تلفنی ازدواج شما میتوانید سوالاتی من باب ازدواج بپرسید و از مشاور بخواهید تا اطلاعات کافی در زمینه ازدواج برای شما قرار دهد. مرکز مشاوره دکتر فکر با کارشناسان و متخصصان مجرب میتوانند در این راستا کمک رسان و راهنمای شما باشند.


مشاوران ازدواج به علت سالیان زیاد ارتباط با زوجین تسلط کامل بر مشکلات زوجین و چگونگی مواجهه با آنها دارند به همین علت است که مشاوره قبل ازدواج به تمام زوجین پیشنهاد میشود. شما با تماس با مرکز مشاوره دکتر فکر میتوانید به کارشناس مربوطه وصل شوید و بدون ملاقات حضوری اطلاعات کافی در مورد ازدواج و حتی مشکلات خود راهنمایی دریافت کنید.

زمان مناسب دریافت مشاوره تلفنی ازدواج

یکی از مهم ترین سوالاتی که ممکن از ذهن زوجین را درگیر کند این است که چه زمانی باید به مشاوره پیش از ازدواج مراجعه کرد؟ بهترین زمان برای دریافت مشاوره حضوری ازدواج و یا مشاوره تلفنی ازدواج زمانی است که هر دو افراد از هم به یه شناخت کلی رسیده باشند که معمولا پیشنهاد میشود قبل از مشاوره ازدواج زوجین باید حدودا 6 ماهی باهم در ارتباط باشند.


علاوه بر دختر و پسر، باید خانواده هایشان هم با یکدیگر آشنا شده باشند و اگر تمایلی به ادامه رابطه بود آنوقت میتوانند از مشاوره حضوری ازدواج و یا مشاوره تلفنی ازدواج بهرمند شوند. لازم به ذکر است که تا مراجعه به مشاوره ازدواج احساس عشق و عاشقی بین طرفین صورت نگیرد چون اگر مشاوره تشخیص دهند که مناسب یکدیگر نیستند ضربه عاطفی سنگینی به هردو وارد میشود.

برای دریافت مشاوره ازدواج بر روی لینک کلیک کنید.

مشکلات زناشویی خود را در پرسش و پاسخ زناشویی آنلاین مطرح کنید.

مراحل مشاوره تلفنی ازدواج

مشاوره تلفنی ازدواج با متد ها و روش های گوناگون شروع به مشاوره دادن زوجین و اماده کردن انها برای ازدواج میکند. در حین مشاوره در طی چند جلسه، سوالاتی از زوجین برای شناخت بهتر شخصیت و اخلاقیات آنها پرسیده میشود.

مشاوره تلفنی ازدواج هیچ تفاوتی با مشاوره حضوری ازدواج نخواهد داشت. در هردو نوع مشاوره، تلاش مشاور و کارشناس به رفع مشکلات و آگاه کردن زوجین است و در مشاوره تلفنی ازدواج مشاوره براحتی امکانپذیر است.
در مشاوره تلفنی ازدواج مسائلی از جمله تفاوت های خانوادگی،فرهنگی، اجتماعی، باید و نباید های دوران نامزدی، شناخت های اشتباه پیش از ازدواج، مهارتهای ارتباطی زوجین، موانع ازدواج، اهداف ازدواج و یا جدایی و … پرداخته میشود.

ویژگی مشاوره تلفنی ازدواج خوب

علاوه بر اینکه بهرمندی از مشاوره تلفنی ازدواج مهم است اما قبل از آن، داشتن مشاوره تلفنی خوب با ویژگی های زیر جزء واجبات است. اعتماد کردن و گوش کردن به مشاور در قدم اول بسیار مهم است. اما ویژگی یک مشاوره و روانشناس ازدواج چیست؟

  • توانایی شناسایی و ارزیابی خواسته ها و انتظارات زوجین
  • قضاوت نکردن زوجین
  • داشتن اطلاعات کافی در پزشکی، روانشناسی و ابعاد جامعه شناسی و فرهنگی
  • داشتن تجربه عملی کافی
  • قدرت تشخیص انحرافات جنسی و اجتماعی
  • گذراندن دوره های تخصصی مشاوره ازدواج
  • برخورداری از اطلاعات وسیع راجب سبب شناسی، نشانه شناسی، تشخیص و درمان
  • قدرت تفسیر نتایج آزمون های مختلف روانشناسی
  • درک تفاوت های فرهنگی و مذهبی
  • با دقت به صحبت های مراجعه گوش دادن

با مشاوره خانواده تلفنی دکتر فکر در ارتباط باشید.

چرا مرکز مشاوره تلفنی ازدواج دکتر فکر؟

کاملا طبیعی است که شما و همسر آیندتان درمورد آینده خود نگران باشید. معمولا نگرانی شما بخاطر ناتوانی شما در پیش بینی آینده و ندانستن شخصیت فرد مورد نظر در موقعیت های مختلف است. قبل از ازدواج باید اقداماتی از جمله مشاوره قبل ازدواج، مشاوره ژنتیک، آزمایشات و … انجام دهید.

نگران این موضوعات نباشید با پیشرفت تکنولوژی و راه های مختلف ارتباطی میتوانید تا حدودی از بوجود آمدن مشکلات احتمالی در زندگی پیشگیری کنید. اگر توان پرداخت هزینه های سنگین مشاوره حضوری ازدواج را ندارید میتوانید برای صرفه جویی در زمان و هزینه از مشاوره تلفنی ازدواج بهرمند شوید.
مشاوره تلفنی ازدواج بهترین گزینه برای شماست. همانطور که در بالا به ویژگی های خوب یک مشاوره ازدواج اشاره کردیم، تمام مشاوران مرکز دکتر فکر از تمامی شرایط و ویزگی های بالا برخوردار هستند به همین علت میتوانید با خیالی آسوده بدون قضاوت شدن از مشاوره تلفنی ازدواج بهرمند شوید.


مرکز مشاوره دکتر فکر، علاوه بر ارائه مشاوره تلفنی ازدواج خدماتی دیگر از جمله مشاوره و راهنمایی مشکلات زناشوئی، مشکلات خانواده، مشکلات جنسی، روانشناسی کودک و نوجوان و هزاران مشکلات دیگر که نیاز شما را به یک روانشناس و مشاوره ایجاد میکند، در برمیگیرد.


برای مشاوره تلفنی ازدواج میتوانید با شماره های درج شده و یا در زیر همین پست سوالات خود را به اشتراک بگذارید تا کارشناسان و مشاوران دکتر فکر در کمترین زمان پاسخگو شما عزیزان باشند.

سوالات متداول:

چه زمانی باید به مشاوره پیش از ازدواج مراجعه کرد؟

تقریبا 6 ماه از آشنایی دختر و پسر باید گذشته باشد.

مزیت مشاوره تلفنی ازدواج چیست؟

مشاوره تلفنی ازدواج باعث صرفه جویی در وقت و هزینه خواهد بود.

چگونه به مشاوره ازدواج اعتماد کنیم؟

داخل مقاله به ویژگی های یک مشاوره خوب اشاره کرده ایم. اقدام به مطالعه بفرمایید.

مراحل مشاوره تلفنی ازدواج به چه صورت است؟

برای اطلاع از مراحل با کارشناسان دکتر فکر تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (4 امتیاز)

همچنین ببینید

هفت مورد از بهترین خصوصیات اخلاقی مردان مناسب برای ازدواج

هفت مورد از بهترین خصوصیات اخلاقی مردان مناسب برای ازدواج

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با مشاور