آیا ناس باعث لاغری می شود؟
آیا ناس باعث لاغری می شود؟

آیا ناس باعث لاغری می شود؟

تصور برخی از جوانان در رابطه با اینکه آیا ناس باعث لاغری می شود؟ موجب اعتیاد به این ماده شده است. متاسفانه اثر ناس بر اسپرم و بارداری می تواند برای جنین و فرد بسیار خطرناک باشد. در واقع گاهی عوارض ناس بر اسپرم جبران ناپذیر است و به دلیل تاثیر ناس روی اسپرم این مسئله می تواند موجب ناباروری فرد در آینده شود. برای دریافت مشاوره و همچنین کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران ما در ارتباط باشید.

در پاسخ به این سوال که آیا ناس باعث لاغری می شود؟ باید بگوییم. بله! ولی این لاغری انتخابی نبوده و به دلیل مشکلات گوارشی، فرد قادر به مصرف خوراکی های مختلف نمی باشند و به همین دلیل به صورت خود به خود لاغر می شوند. بنابراین این تصور که به جای قرص لاغری است کاملا اشتباه است و مصرف آن، تاثیرات جبران ناپذیری بر فرد می گذارد. 

آیا ناس باعث لاغری می شود؟ تاثیرات ناس موجب می شود که در گوارش افراد تاثیر گذاشته و همین مسئله موجب لاغری افراد شود.

آیا ناس باعث لاغری می شود؟ پاسخ فیزیولوژیک

متأسفانه برخی از جوانان تصور می کنند در صورت استفاده از مواد مخدری همچون ناس، می توانند به وزن مورد علاقه خود دست یابند. همین مسئله موجب می‌شود تا به این ماده روی بیاورند. غافل از اینکه مصرف آن، موجب اعتیاد و عوارض جبران ناپذیر خواهد شد. متاسفانه مصرف این ماده در ایران با مواد خوشبو ترکیب شده تا از استشمام بوی تند دهان جلوگیری به عمل آورد.

با ذکر  این مقدمه، تصور کنید که آیا ناس باعث لاغری می شود؟ ناس موجب می‌شود تا فرد دچار سرکوب اشتها شود. همین مسئله در عادت های غذایی او تاثیر گذاشته و موجب می شود تا او اشتهای قبلی را نداشته باشد و به همین دلیل در گذر زمان به راحتی نمی تواند مواد غذایی را مصرف کند. به مرور زمان باعث می شود که او دچار کاهش وزن شود.

مصرف ناس به شدت در گوارش و اشتها تاثیر گذار خواهد بود و موجب استفراغ و دردهای شکمی می شود. همچنین از عوارضی که می توان به آن اشاره نمود تاثیر این ماده بر روی دهان افراد می باشد. این تصور لاغری که در پی بی اشتهایی های مکرر می شود، گاهی به حدی آسیب زا می باشد که امکان بازگشت به حالت اولیه را دیگر به هیچ عنوان به فرد نخواهند داد.

برای اطلاع از اینکه آیا گل اعتیاد آور است؟ بر روی لینک کلیک کنید

آیا ناس باعث لاغری می شود؟ عوارض آن را بشناسید

قبل از مصرف؛ بهتر است عوارض آن را بشناسید. متاسفانه، جوانان و نوجوانان بدون اطلاعات از عوارض این ماده دچار اعتیاد شده و عوارض جبران ناپذیر برای آن ها خواهد داشت. در ادامه برخی از این عوارض اشاره خواهیم نمود

  • ترکیباتی که در ماده مخدر ناس وجود دارد، و بیشترین ماده آن در واقع نیکوتین می‌باشد. این ماده همان است که در تنباکو نیز وجود دارد. نیکوتین در مخاط دهان جذب می شود و پس از آن  در جریان خون وارد می شود.
  • یکی از موادی که با ماده مخدر ناس ترکیب می‌شود پودر آهک می باشد این پودر باعث خوردگی شدید لثه ها و بافت دهان می گردد و همین مسئله باعث به وجود آمدن سرطان دهان در دراز مدت می شود.
  •  با توجه به ترکیباتی که در این ماده مخدر وجود دارد، افزایش ترشح بزاق دهان را در پی خواهد داشت که این مسئله می تواند باعث شود مصرف کنندگان آن، دائماً آب دهان خود را تف کنند. آب دهان این افراد می تواند حاوی میکروب و ویروس باشد و به اطرافیان یا محیط زیست صدمه وارد کند.
  • همانطور که در پاسخ به سوال آیا ناس باعث لاغری می شود؟ ذکر شد، یکی از مسائل بسیار مهم و تاثیرگذاری که این ماده مخدر بر روی دهان افراد بر جای می گذارد تاثیرات آن در دهان می باشد. در واقع دندان های آنها به گونه ای رنگ نارنجی و یا قرمز می آید که به هیچ عنوان با مسواک زدن به حالت اولیه باز نخواهد گشت.
  •  تولید این ماده مخدر در افغانستان و پاکستان صورت می پذیرد با توجه به آزمایشگاه های غیر بهداشتی برای تولید این ماده خواهند داشت. شاهد ویروس ها و میکروب های آلوده غیر از آنچه در این ماده وجود دارد می باشیم.
  • گاهی عوارض ناس در بارداری غیر قابل جبران می باشد.

برای اطلاع از اثر مخدر گل روی مغز بر روی لینک کلیک کنید

اثر ناس بر اسپرم و بارداری

ماده مخدر ناس را می توان از جمله مواد دخانی بدون دود دانست. ماده تشکیل دهنده ناس در واقع از گیاه خشخاش که خورد شده است به وجود می آید. بنابراین تمامی عوارضی که برای  تریاک وجود دارد می تواند شامل اثر ناس بر اسپرم و بارداری نیز باشد. به عنوان مثال : یکی از عوارض مصرف مواد مخدر برای آقایان، ناباروری و یا مشکلات مربوط به اسپرم می باشد که این مشکلات شامل همین ماده مخدر نیز خواهد بود.

 مواد مخدر در برخی از موارد، موجب می شود که اسپرم دچار بد شکلی شود. این مسئله در جنین تاثیر گذاشته و مشکلات فیزیولوژی را برای او به بار خواهد آورد. البته این مسئله به میزان مصرف و نوع مصرف ناس توسط فرد نیز بستگی خواهد داشت که به موجب آن شدت اثر می تواند دچار تغییر شود. توصیه می‌کنیم که برای اطلاع از میزان تاثیر آن، با پزشک معالج مشورت نمایید.

 تحقیقات انجام شده در مورد مردانی که مواد مخدر مصرف می کنند نشان داده است که گاهی قدرت باروری آنها به واسطه مصرف مواد دچار تغییراتی می شود و در برخی از موارد در صورت استفاده طولانی مدت و مصرف زیاد، این مسئله موجب عقیم شدن فرد و یا ایجاد مشکلاتی برای باروری خواهد شد که از جمله تاثیر ناس روی اسپرم خواهد بود. در صورت ابتلا به سرطان نیز این موضوع می تواند در ژنتیک جنین تاثیرگذار باشد.

برای اطلاع از عوارض مصرف شیشه بر روی لینک کلیک کنید

تاثیر ناس روی اسپرم

 هیپوتالاموس به عنوان مرکز کنترل محور هیپو تالاموس – هیپوفیز – گناد پیام های عصبی خود را از بسیاری از مراکز مغزی مانند آمیگدال و تالاموس، پونز و کورتکس می گیرد که به صورت متناوب مسئول ترشح هیپوفیز و گنادها می باشد. GnRH ترشح شده از هیپوتالاموس باعث تحریک ترشح LH و FSH از هیپوفیز قدامی می شود. این دو هورمون به نوبه خود باعث عملکرد بیضه می شود.

بررسی دقیق در پاسخ به این سوال که آیا ناس باعث لاغری می شود؟ نشان داده است که مایع منی می تواند اولین منبع اطلاعاتی در مورد تولید اسپرم و کفایت هورمنی و قدرت دستگاه تناسلی باشد. مایع منی تازه یک مایع منعقد شده است که طی 5 تا 30 دقیقه پس از انزال به شکل مایع در می آید. ترشح سمینال وزیکل ها شامل مواد منعقد کننده و پروستات حاوی مواد حل کننده پروتئین می باشد.

با توجه به اینکه مخدرها از کورتکس مغز تا خود بیضه توانایی تاثیر داشته و در بسیاری موارد نیز این اثراتی دیده شده است و با توجه به اینکه اسپرموگرام نمای خوبی از جهات مختلف سیستم تولید مثلی و اسپرماتوژنز به دست می دهد. بنابراین با توجه به مشکلات به وجود آمده برای این افراد در مغز و باروری آن ها تاثیر گذار خواهد بود.

مصرف هر یک از مواد تاثیرات مختلفی در بدن خواهد داشت. اگر بخواهیم به عوارض مختلف مواد مخدر اشاره نماییم باید دسته بندی های متفاوتی برای این مشکلات قائل باشیم. به عنوان مثال : عوارض جسمانی ، عوارض روان شناختی و همچنین عوارض خانوادگی و عوارض شغلی، اجتماعی و قانونی از جمله آن می باشد.

برای اطلاع از اثر تریاک بر مغز بر روی لینک کلیک کنید

عوارض جسمانی مصرف ناس

تاثیر این ماده تنها مربوط به عوارض ناس بر اسپرم نخواهد بود و عوارض جسمانی و تاثیرات مختلفی بر بدن خواهد داشت. به عنوان مثال، مواد افیونی حالت تحمل را کاهش داده و در صورت محرومیت نیز، ناتوانی جنسی، یبوست، بیماری های گوارشی و… را در پی دارد. منظور از تحمل این است که فرد در پی گذشت زمان مجبور می شود که بر میزان مصرف ماده خود بی افزاید و این مسئله موجب می شود تا اثرات قبلی مواد را از دست بدهد.

محرومیت حالتی است که اگر مواد به فرد نرسد، فرد دچار عوارض و ناراحتی های خاصی خواهد شد. به عنوان مثال، مصرف ماده ای همانند ناس موجب می شود تا پوسیدگی دندان را در پی داشته باشد و همچنین مواد محرک مانند مت آمفتامین (شیشه) با عوارض جسمی شدیدی همانند سکته مغزی، سکته قلبی، نارسایی قلبی، فشار خون بالا، سوء تغفیه، تحلی عضلات بدن همراه باشد.

تا به اینجا شاید به نتیجه مناسبی برای این سوال که آیا ناس باعث لاغری می شود؟ دریافت نموده اید. گاهی مصرف موادی همچون استفاده از مواد محرک با خطر بیشتر رفتارهای پرخطر جنسی و ابتلای به عفونت های منتقله از راه جنسی بیشتر خواهد شدو گاهی این مسئله موجب می شود که افراد دچار عفونت اچ آی وی و سوزاک (گنوره آ) همراه باشد.

برای اطلاع از آسیب های اجتماعی مواد مخدر بر زندگی بر روی لیک کلیک کنید

عوارض روان شناختی مصرف ناس

 مصرف مواد مخدر با توجه به تاثیرات روان شناختی که بر جای می گذارد، موجب ایجاد احساس ولع مصرف و ناتوانی جهت کنترل آن می شود. از جمله مشکلات به وجود آمده ناشی از این مشکل، می توان به ناتوانی در کنترل مصرف مواد، اجبار به مصرف، تکانشگری و همچنین اختلالات در کارکردهای شناختی و تصمیم گیری خواهد بود.

یکی دیگر از تاثیراتی که مصرف مواد از نظر روانشناختی بر روی افراد می گذارد این است که موجب اختلال خواب، ایجاد افسردگی، مشکل در تصمیم گیری و همچنین اختلالات روانی خفیف و شدید اشاره نمود. در صورت استفاده از مواد مخدر افیونی عوارضی همچون افسردگی بسیار عمومی و شایع می باشد.

در صورتی که افراد در معرض مصرف مواد محرک باشند، احتمال ابتلای خطر به جنون ناشی از مصرف مواد زیاد می باشد. گاهی مصرف مت آمفتامین موجب می شود تا خطراتی همچون پرخاش گری و تهاجم را در پی داشته باشد.

برای اطلاع از تاثیر متادون در شیردهی بر روی لینک کلیک کنید

عوارض خانوادگی مصرف ماده مخدر ناس

حال که با برخی از عوارض این سوال که آیا ناس باعث لاغری می شود؟ آشنا شدید بهتر است بدانید یکی از تاثیرات بسیار مهمی که مصرف مواد مخدر بر روی افراد بر جای می گذارد این است که اولویت های اصلی زندگی افراد را جابه جا و دچار تغییر خواهد نمود. همین مسئله موجب می شود تا افراد خانواده را در درجه های اولویت پایین تر قرار دهند و اهمیت و ارزش کمتری برای خانواده خود قائل باشند که به موجب آن، خانواده ارزش واقعی خود را از دست خواهد داد.

یکی از دلایلی که روان شناسان و پزشکان در رابطه با کاهش عوارض اعتیاد برای افراد خواهد داشت این است که مصرف این مواد، تنها منجر به بروز مشکلاتی همچون مشکلات اقتصادی و مشکلات اجتماعی، کاهش درآمد خانواده، افزایش هزینه ها، نابسامانی و ازهم پاشیدگی خانواده، طلاق، خشونت خانگی (خشونت نسبت به همسر و آزار کودکان) و همچنین محدود شدن معاشرت باعث مشکلاتی در تربیت کودکان می گردد.

برای اطلاع از اینکه نوزاد معتاد چه علائمی دارد؟ بر روی لینک کلیک کنید

عوارض شغلی، اجتماعی و قانونی

مشکلات اعتیاد تنها گریبان گیر یک فرد و یا یک خانواده نخواهد بود. مشکلاتی که در پی این مشکلات به وجود می آید موجب می شود تا عملکرد شغلی افراد دچار مشکل شود و همچنین این طرد شدن باعث می شود تا مشکلاتی همچون بی کاری، غیبت از کار، کاهش میزان کارآیی، اخراج از کار و بروز حوادث حین کار و رانندگی را در پی داشته باشد.

افزایش این مشکلات موجب می شود تا فقر، بیکاری و جرم و جنایت در جامعه همانند دزدی، فحشا و قتل از جمله و قتل از جمله عارضه های دیگر را در پی داشته باشد. تاثیر این مسائل بستگی به نوع مواد مصرفی و همچنین سن مصرف آن نیز بستگی خواهد داشت.

برای اطلاع از تاثیر مواد مخدر بر خانواده بر روی لینک کلیک کنید

 خلاصه مطلبدر این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی را در رابطه با اینکه آیا ناس باعث لاغری می شود؟ ارائه دهیم. در صورتی که مایل به کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با اثر ناس بر اسپرم و بارداری می باشید، می توانید با مشاوران ما در ارتباط باشید. با توجه به نوع مصرف خود می توانید از تاثیر ناس روی اسپرم آگاه شوید. عوارض ناس در بارداری جبران ناپذیر است. برای دریافت مشاوره می توانی همه روزه، با ما در ارتباط باشید. 

همچنین ببینید

آیا اعتیاد پدر بر جنین تاثیر دارد؟

آیا اعتیاد پدر بر جنین تاثیر دارد؟

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با مشاور