اختلال نعوظ
اختلال نعوظ

اختلال نعوظ

در صورتی که اختلال نعوظ مورد درمان قرار نگیرد، این مسئله می تواند موجب به وجود آمدن تعارضات زناشویی شود. 4 روش تشخیص و درمان مشکلات نعوظ را در ادامه برای شما ذکر نموده ایم. اما به طور کاملا علمی و دقیق به انواع علت های اختلال نعوذ پرداخته ایم و همچنین روش های درمان اختلال نعوظ بر اساس آخرین مطالعات تحقیقاتی شرح داده ایم.

برای درمان اختلال نعوظ بنا به تشخیص یک مشاور جنسی، شاید لازم به مراجعه به متخصص اورولوژی وجود داشته باشد. عمده مشکلات به وجود آمده در این رابطه ، ریشه روانی داشته و می توانید پس از برقراری تماس با مشاوران دکتر فکر به صورت کاملا خصوصی مشکلات خود را مطرح نموده و راهکارهای لازم را دریافت نمایید.

اگر به دلیل تاثیر داروی خاصی، فرد دچار اختلال نعوظ شده باشد، حتما طی نامه نگاری با پزشک معالج توسط مشاور، داروی دیگری تجویز خواهد شد.

مشکلات روانی اختلال نعوظ

مشکلات روانی اختلال نعوظ
مشکلات روانی اختلال نعوظ

مشکلات جنسی در  زوجین می‌تواند به دلیل مشکلات روانی و یا مشکلات فیزیولوژی باشد. فارغ از دلیل و علت به وجود آمدن این مشکلات، یکی از علت های نارضایتی افراد در مراجعه به کلینیک های زوج درمانی و مشاوره خانواده، همین مسئله اختلال نعوظ می باشد. این اختلال موجب می‌شود مرد و زن از برقراری رابطه جنسی با یکدیگر احساس رضایتی نداشته باشند.

 برای آقایان، بسیار دشوار است که نتوانند رابطه جنسی خوب و مناسبی را برقرار کنند. گاهی همین مسئله موجب می شود اعتماد به نفس آنها کاهش پیدا کند و احساس می کنند که مرد کاملی نمی باشد. در صورتی که این مسئله به درستی حل نشود ناراحتی‌های ناشی از آن به مشکلات روحی و روانی بیشتر تبدیل می شود.

برای خانم ها نیز ممکن است احساس افسردگی و نارضایتی جنسی منجر به ایجاد تعارضات دیگری در زندگی زناشویی شود. متاسفانه برخی خانم ها خودشان با صحبت ها و یا طعنه و کنایه هایی که به فرد مقابلشان می زنند، موجب می شوند تا این مشکل به وجود آید و یا اینکه اگر در قبل وجود داشته است، بسیار پررنگ تر از گذشته شود.

برای برقراری ارتباط با مشاوره جنسی بر روی لینک کلیک کنید.

علت های اختلال نعوظ

علت های اختلال نعوظ
علت های اختلال نعوظ

 علت های اختلال نعوظ مهمترین سوالی که بسیاری از زوجین ممکن است داشته باشد، این است که چرا فرد به اختلال نعوظ دچار می شود؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم از دو منظره پزشکی و روانشناسی می توانیم به سوال شما پاسخ دهید که برای پی بردن به علت هر یک از آنها باید هر دو مورد در نظر گرفته شود.

برای اطلاع از نحوه درمان زود انزالی بر روی لینک کلیک کنید.

مشکلات عروقی 

یکی از مسائلی که موجب به وجود آمدن اختلال نعوظ در مردان می شود، مشکلات عروقی آنها است. آلت مردان حفره های زیادی دارد که در حالت عادی این حفره ها خالی می باشند اما پس از این که تحریک می شوند این حفره ها با خون پر می شود و همین مسئله موجب می شود که آلت تناسلی مردان به هنگام تحریک راست می شود و یا اصطلاحاً نعوظ پیدا کند.

 مشکلات عروقی موجب می شود که مردان خون رسانی درستی نداشته باشند و همین مسئله موجب عدم نعوظ می شود. گاهی علاوه بر آن، بیماری های قلبی، دیابت قندی، زیاد سیگار کشیدن و جراحی می تواند موجب به وجود آمدن این مسئله شود و یا حتی سکته مغزی که عصب های مغز را دچار مشکل نموده است. تشخیص این مسئله توسط پزشک اورولوژی امکان پذیر است.

جهت اطلاع از بیست فایده رابطه جنسی بر روی سلامت زنان و مردان بر روی لینک کلیک کنید.

 علل عصب شناختی

 بیماری پارکینسون تروما، تومورهای سیستم عصبی مرکزی موجب به وجود آمدن این مشکل می شوند. دقت داشته باشید که مرکز به وجود آمدن و هدایت کننده مغز انسان می باشد. بنابراین در صورتی که بیماری جسمانی ناشی از عصب شناختی مرکزی وجود داشته باشد، این اختلال به وجود خواهد آمد.

برای اطلاع از روش های ترک خود ارضایی و فواید آن بر روی لینک کلیک کنید.

 علل محیطی از اختلال نعوظ

 یکی دیگر از علل اختلال نعوظ که در مقاله ای با همین موضوع در مجله اورولوژی به چاپ رسیده است، از جمله علل مربوط به اختلال نعوظ علل محیطی شناخته شده است که شامل موارد زیر می باشد :

 • دیابت نوع یک و دو
 •  نارسایی مزمن کلیه
 • پلی نوروپاتی
 • اعمال جراحی ( جراحی بزرگ لگن یا خلف صفاق ، رادیکال پروستاتکتومی، جراحی کولورکتال)
 •  جراحی های مجزا ( تنگی مجرا و ورتروپلاستی ).

 علل تشریحی یا ساختاری

 • هیپوسپادیازیس و اپیسپادیازیس
 • میکروپنیس
 • بیماری پلاک پیرونی

جهت دریافت پاسخ این سوال که سکستراپی چیست؟ بر روی لینک کلیک کنید.

 علل هورمونی

 علل هورمونی
علل هورمونی

 جالب است بدانید گاهی به دلیل مشکلات هورمونی ممکن است بعضی از افراد دچار این اختلال بشوند. برای تشخیص درست و دقیق نیازمند آزمایش‌های پاتولوژیک می باشیم. این آزمایش ها را یک فرد متخصص اورولوژی انجام می دهد از جمله علل و عوامل هورمونی می توان به موارد زیر اشاره نمود :

 • هیپوگونادیسم
 • هیپرپرولاکتینمیا
 • پرکاری و کم کاری تیرویید
 • هیپو و هیپرکورتیزولیسم (بیماری کوشینگ، و غیره)
 • پان هیپوپیتویتاریسم و اختلالات غدد درون ریز متعدد

جهت اطلاع از علت خون ریزی بعد از رابطه جنسی بر روی لینک کلیک کنید.

علل دارویی

 در پی استفاده از برخی داروها، میزان سروتونین مغز کاهش پیدا می کند همین مسئله موجب می شود تحریک کمتری صورت گیرد و به دنباله آن، مشکل نعوظ به وجود می آید. از موارد و علل دارویی می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • پان هیپوپیتویتاریسم و اختلالات غدد درون ریز متعدد (دیروکتیک های تیازیدی)
 • داروهای ضد افسردگی ( مهارکننده های بازجذب سروتونین،  سه حلقه ای).
 •  داروهای ضد جنون (نورولپتیکس).
 •  داروهای ضد آندروژن (آنالوگهای GnRH  و آنتاگونیست).
 •  داروهای مصنوعی (الکل، هروئین، کوکائین، ماری جوانا، متادون، داروهای مصنوعی، آنابولیک، استروئید و…).

برای اطلاع از ده ایده جذاب برای روابط زناشویی بر روی لینک کلیک کنید

علت های اختلال نعوظ از نظر روانی

علت های اختلال نعوظ از نظر روانی
علت های اختلال نعوظ از نظر روانی

پس از مراجعه فرد به متخصص اورولوژی، بر اساس آزمایش های انجام شده مشخص می‌شود که فرد دچار ناتوانی نمی باشد و علت بروز مشکل، به مسائل روانشناختی مربوط می شود. به همین دلیل به یک سکستراپیست ارجاع داده می شود. آنچه یک سکس تراپیست انجام می دهد، بررسی تمامی جنبه‌های و ویژگی های جسمانی فرد می باشد و پس از آن درمان های لازم ارائه می شود. یک سکس تراپیست چه اقدامی انجام می دهد؟

جهت دریافت آموزش رابطه زناشویی بر روی لینک کلیک کنید.

بررسی سابقه خانوادگی

 بسیار مهم است که سابقه خانوادگی فرد مراجعه کننده بررسی شود. گاهی به علت بروز مشکلات به وجود آمده در گذشته فرد، دچار ناتوانی می شود. از جمله این مشکلات، می‌تواند احساس بی کفایتی ناشی از سبک فرزندپروری نادرست و یا برگرفته از یک الگوی نادرست از پدر موجب به وجود آمدن این مسئله شده باشد که در این صورت باید بر روی مسائل شناختی فرد درمان صورت گیرد.

برای برقراری ارتباط با مشاوره جنسی بر روی لینک کلیک کنید.

 سابقه افسردگی

 در قسمت مربوط به علل پزشکی، در رابطه با اختلال نعوظ به این مسئله پرداختیم که یکی از مشکلات به وجود آمده، به دلیل مصرف داروهای ضد افسردگی می باشد. فارغ از اینکه فرد از داروهای ضد افسردگی استفاده کند یا خیر، دلیل افسردگی می‌تواند به وجود آورنده بسیاری از مشکلات و اختلال نعوظ باشد.

 افسردگی چه تاثیری در این مسئله خواهد داشت؟ هنگام افسردگی، میزان ترشح سروتونین مغز کاهش پیدا می کند و همان گونه که ذکر شد، اگر این سروتونین در مغز به طور کافی ترشح نشود، موجب به وجود آمدن اختلال نعوظ می شود. میل جنسی در این صورت کاهش پیدا می‌کند و همین مسئله نارضایتی زوجین را به همراه خواهد داشت.

برای اطلاع از احتمال بارداری بدون دخول بر روی لینک کلیک کنید.

 اضطراب و استرس

  به هنگام اضطراب و استرس، مغز ما دوپامین ترشح می کند. دوپامین یکی از عوامل خراب کننده و ایجاد مشکل برای فرد می باشد. این اضطراب ها به صورت مقطعی نبوده و در مدت زمان طولانی ممکن است فرد درگیر این مسئله باشد. به همین دلیل ترشح دوپامین موجب بر هم ریختگی بدن فرد خواهد شد و تحریک درستی صورت نگرفته  نعوظ هم اتفاق نمی‌افتد.

 در مواردی ما برای درمان افراد ممکن است توصیه کنیم مقداری استرس داشته باشند. این استرس در برخی موارد به میزان کم می تواند کمک کننده باشد. چرا که هیجان را به همراه خواهد داشت. روند درمانی در این شرایط بسیار خاص و ویژه و پس از بررسی های دقیق می باشد که صرفاً بر اساس شرایط خاص سکستراپی تجویز می نماید.

برای اطلاع از ده نکته برای افزایش جذابیت جنسی بر روی لینک کلیک کنید.

 بررسی دوره کودکی فرد

 یکی از مسائل دیگری که به وجود آورنده این مشکل می باشد، گاهی فرد در دوره کودکی مورد استفاده و آزار جنسی قرار گرفته است. در برخی از افراد اختلال پس از سانحه به وجود می‌آید که به موجب آن، دیگر امکان برقراری رابطه را نخواهند داشت و به محض اولین تماس جنسی، مجدداً همان صحنه ها برای آن ها تکرار می شود و دچار اختلال نعوظ می شود.

 آموزش های جنسی درستی نداشته اند.

 یکی از نقطه ضعف تربیتی در کشور ما همین مسئله می باشد. در واقع زمانی که ما آموزش درستی در رابطه با مسائل جنسی ندیده باشیم، امکان برقراری این رابطه را نخواهیم داشت.  گاهی خانم ها رفتارهایی در اولین رابطه جنسی با همسر خود دارند که همین مسئله موجب می شود فرد مقابل دچار اختلال نعوظ شود.

برای اطلاع از مهم ترین خطرات رابطه جنسی در دوران کرونا بر روی لینک کلیک کنید.

 مشکل از پارتنر یا همسر شماست

 به هنگام بررسی همه جانبه و پس از مصاحبه بالینی با همسر متوجه این مسئله می شویم که مرد تحریک درستی دریافت نکرده است و کاملاً طبیعی است که نعوظ داشته باشد. در این شرایط ، لازم است که آموزش های جنسی به خانم داده شود تا بتواند نقاط حساس بدن مرد را بشناسد و همچنین رابطه جنسی لذت بخشی را با یکدیگر تجربه نمایند.

جهت اطلاع از پریود مردانه چیست از واقعیت تا شایعه بر روی لینک کلیک کنید.

تعریف اختلال نعوظ Erectile Dysfunction

تعریف اختلال نعوظ
تعریف اختلال نعوظ

اختلال نعوظ یا Erectile Dysfunction ناتوانی در ایجاد یا نگهداری نعوظ کافی برای انجام یک رابطه جنسی رضایت بخش اطلاق می گردد. تعاریف متعدد و متنوعی از دیدگاه نظریه پردازان روانشناسی و همچنین پزشکان و اورولوژیست ها ممکن است برای این مسئله وجود داشته باشد که به برخی از آنها در ادامه اشاره خواهیم نمود.

 از دیدگاه عامه مردم باید بگوییم اختلال نعوظ به معنی عدم توانایی راست شدن آلت مردانه می باشد. گاهی در ابتدا نعوظ صورت می گیرد اما پس از دخول مرد دچار عدم نعوظ می شود و یا اینکه به هنگام نردیکی به واژن، این اتفاق صورت می‌پذیرد و در موارد دیگر به طور کلی در هیچ شرایطی به وجود نمی آید.

نعوظ یک پدیده پیچیده است که نتیجه یک تعادل ظریف و هماهنگ عصبی، دروغین و بافتی است. این پدیده شامل اتساع شریانی، شل شدن عضله صاف ترابکولر فعال شدن مکانیسم انسداد وریدی اجسام غاری است. این تعریف از دیدگاه یک ارولوژیست می باشد.

جهت اطلاع از بهترین زمان رابطه زناشویی بر روی لینک کلیک کنید.

روش های درمان اختلال نعوظ

روش های درمان اختلال نعوظ
روش های درمان اختلال نعوظ

اشتباهاتی در روش های درمانی عامه مردم وجود دارد که می‌تواند اوضاع را از  به اصطلاح عامیانه ” از همینی که هست بدتر کند”. یکی از اشتباهات این است که فرد الکل مصرف می کند. بهتر است بدانید مصرف الکل برای مردی که دچار مشکل نعوظ هم نمی باشد؛ موجب ایجاد اختلال نعوظ خواهد شد.

 راه حل های درمانی اختلال نعوظ بر اساس ریشه و مشکل مسئله می‌تواند متعدد و متفاوت باشد. لازم است در طی مراحلی ما از زوجین بخواهیم مکان برقراری رابطه جنسی خود را تغییر دهند و یا تحت آموزش چند جلسه ای قرار دهیم. ممکن است خود ارضایی را برای مرد تجویز کنیم تا برای مدت کوتاهی بتواند نعوظ لازم را داشته باشد.

 در صورتی که مشکل اختلال نعوظ به دلیل مسائل و مشکلات روانی فردی می باشد؛ تلاش می‌کنیم تا در مرحله اول، این مشکلات به حداقل ممکن برسد و پس از آن، در طی جلسات درمانی لازم، تلاش در رفع و حل و فصل کردن این اختلالات و مشکلات خواهیم داشت. برای درمان مشکلات جنسی خود می‌توانید با مشاوران دکتر فکر تماس حاصل نمایید.

نکته :  با توجه به اینکه متاسفانه برخی از از آقایان خودسرانه نسبت به روش های درمان اختلال نعوظ اقدام می‌کنند به همین دلیل ما نمی توانیم با جزئیات کامل روش های درمانی را ارائه نماییم چراکه تشخیص و ریشه یابی یک مسئله بزرگترین اقدامی است که باید در همان مراحل اولیه انجام شود و متناسب با ان، درمان صورت پذیرد.

برای اطلاع از ناگفته های باید ها و نباید های اولین رابطه جنسی بر روی لینک کلیک کنید.

 4 . روش تشخیص و درمان مشکلات نعوظ

در روش تشخیص و درمان مشکلات نعوظ پیشگیری همیشه بهتر از درمان می باشند. در این قسمت هم به روش‌های پیشگیری و هم درمان اختلالات و مشکلاتی در این زمینه خواهیم پرداخت تا بتوانیم تا حدودی این مسائل را برای شما به عنوان یک مخاطب خود حل و فصل نماییم. 

1. تماشای فیلم های پورن

 تماشای فیلم های پورن یکی از مسائلی است که به وجود آورنده مشکل نعوظ در آقایان می باشد. چرا که در این فیلم ها تنها به مسئله سکس بدون پرداختن به هیچگونه شرایط زندگی عادی و نمایش گذاشتن آن پرداخته می شود. این مسئله موجب می‌شود تا فرد احساس کند که تمام زندگی در سکس خلاصه می‌شود و به سایر جنبه های زندگی بی توجه می باشد.

 در فیلم های پورن، نوع فرهنگ خاصی ترویج می شود و همچنین مرد یا زن را بسیار توانمند نشان می دهند به طور مثال : ممکن است در یک فیلم، زن یا مرد برای چندین بار ارضا شوند در حالی که پشت صحنه های سوپراستارهای فیلم های پورن ممکن است برای همان فیلم، بیست یا نیم ساعت یک ماه زمان با سکانس های مختلف و با انواع داروها تهیه شده باشد.

 برخی از آقایان پس از تماشای این فیلم ها، تصور می کنند که اگر آنها نمی توانند همانند هنرپیشه‌های این فیلم ها باشند، حتماً دچار مسئله و مشکلی هستند و یا ناتوانی هایی دارند . به همین دلیل این احساس ناتوانی و ذهنی موجب به وجود آمدن ناتوانی جنسی در آنها خواهد شد بنابراین تماشای فیلم های پورن را حتماً متوقف نمایید.

جهت اطلاع از اینکه فانتزی جنسی چیست بر روی لینک کلیک کنید.

2. زمان برقراری رابطه جنسی را تغییر دهید

ممکن است در ساعت های خاصی شما میل به رابطه جنسی داشته باشید. یکی از راهکارهای درمانی که توسط یک مشاور جنسی صورت می پذیرد، این است که ساعت های مختلفی را با توجه به مشکل به وجود آمده پیشنهاد می دهد. بهترین ساعت برای برقراری رابطه جنسی خصوصاً برای آقایان ساعت ۶ صبح تا ۷ صبح می باشد.

3. مکان برقراری رابطه جنسی را تغییر دهید

 تغییر مکان می تواند هیجان بیشتری را به همراه داشته باشد . ایجاد تنوع از طریق فانتزی های جنسی و یا تغییر پوزیشن های جنسی نیز می تواند بسیار موثر واقع شود. در این زمینه ممکن است آموزش های درست و دقیقی برای زوجین وجود نداشته باشد که تلاش می شود تا بهترین آموزش ها به هر دو نفر داده شود.

4. بهترین راه تشخیص و بهترین درمان مراجعه به یک سکستراپیست

 قطعاً فردی که سال ها در یک رشته تحصیل نموده است کارهای تحقیقاتی در این زمینه انجام داده و همچنین تجربه کافی در درمان‌های مختلف را خواهد داشت، می تواند کمک بسیار مناسب و خوبی به شما داشته باشد. تلاش کنید اگر یک سکستراپیست برای حل مشکلات خود مراجعه می‌کنید، حتماً فرد متخصص باشد زیرا فقط در همین صورت است که می‌تواند به شما کمک کند.


خلاصه مطلب

ذر این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی را در رابطه با اختلال نعوظ به شما عزیزان ارائه نماییم و همچنین به تعریف اختلال نعوظ به صورت علمی و درست پرداختیم. برای اطلاع بیشتر از علت های اختلال نعوذ و دریافت مشاوره در رابطه با روش های درمان اختلال نعوذ و همچنین 4 روش تشخیص و درمان مشکلات نعوذ با مشاوران دکتر فکر تماس حاصل نمایید.

اختلال نعوظ چه تاثیری در رابطه جنسی خواهد داشت؟

بسته به نوع گرایش زن و و مرد و همچنین علاقه مندی آن ها می تواند شدت و ضعف داشته باشد. اما قطعا رابطه را دچار آسیب خواهد نمود و همچنین زمینه خیانت را در برخی موارد فراهم می کند.

4 روش تشخیص و درمان مشکلات نعوظ چیست؟

در مرحله اول خودتان به این مسئله پی ببرید 2. به متخصص اورولوژی مراجعه نمایید 3. به سکستراپیست مراحعه نمایید. 4. تحت درمان قرار بگیرید.

تعریف اختلال نعوظ چیست؟

ناتوانی در ایجاد نعوظ و یا همچنین نگاه داشتن آن توسط مرد برای برقراری رابطه جنسی گفته می شود.

علت های اختلال نعوظ چیست؟

علل فیزیولوژی و همچنین روانی برای این مسئله دارد که برای اطلاع از آن و همچنین روش های درمان اختلال نعوظ وارد سایت شوید.

5/5 - (2 امتیاز)

همچنین ببینید

احتمال بارداری بدون دخول

احتمال بارداری بدون دخول

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با مشاور