شانزده نشانه خیانت در زندگی زناشویی [مردان+زنان]
شانزده نشانه خیانت در زندگی زناشویی [مردان+زنان]

شانزده نشانه خیانت در زندگی زناشویی [مردان+زنان]

خیانت در زندگی زناشویی موجب برهم خوردن زندگی مشترک می شود. در واقع حالات مرد بعد از خیانت و همچنین حالات زن بعد از خیانت با رفتارهای قبلی آنان متفاوت خواهد شد. تحقیقات مختلفی در رابطه با نشانه های خیانت مردان و نشانه های خیانت زنان ارائه شده است که در این مقاله بدان خواهیم پرداخت. برای دریافت مشاوره اختصاصی می توانید با مشاوران دکتر فکر تماس حاصل نمایید.

خیانت در زندگی زناشویی به هر دلیلی که به وجود آمده باشد، نیازمند مداخلات درمانی خواهد بود. گاهی دلایل خیانت ممکن است به اختلالات شخصیتی مربوط شود و به همین دلیل نمی توان همیشه هم گفت که خلاهای روانی و جسمانی به وجود آورنده این مسئله می باشد. بررسی علل و همچنین راه های درمان خیانت تنها توسط کارشناسان مربوطه می تواند محقق شود.

آنچه با عنوان نشانه ها و حالات خیانت در زندگی زناشویی در ادامه ذکر خواهد شد، برای زوجین مختلف در صورتی که جزو ویژگی های شخصیتی آنان نباشد از نشانه های خیانت محسوب خواهد شد.

خیانت در زندگی زناشویی

خیانت در زندگی زناشویی
خیانت در زندگی زناشویی

خیانت پدیده ای است که عوامل متعددی می تواند زمینه آن را ایجاد نماید و یا تسهیل گرآن محسوب شود. هنگامی که صحبت از خیانت می شود، می توان از منظرهای متفاوتی به آن نگریست. همانگونه که در تحقیقات مختلف روانشناسی، از دیدگاه های متعددی نسبت به نشانه های آن و علل گرایش به بی وفایی بررسی می شود.

 با توجه به اینکه عکس العمل های افراد، نسبت به نوع خیانت و پنهان کاری آن متفاوت است ، ما در این مقاله تلاش می‌کنیم تا تمامی عوامل زمینه ساز بروز خیانت و همچنین عوامل تاثیر گذار در ان بپردازیم. و جنبه های شانزده نشانه خیانت در زندگی زناشویی [مردان+زنان] را نیز مورد بررسی و ارزیابی قرار دهیم. حالات مردان و زنان بعد از خیانت متفاوت می باشد و بر اساس آن، عکس العمل هایشان تعریف می شود.

 همچنین از آن عمل های فردی که مورد بی وفایی قرار گرفته است نیز با توجه به دیدگاه و شخصیت او می تواند متفاوت باشد. عکس العمل های نابجایی که در رابطه با بروز خیانت به وجود می آید، متأسفانه گاهی موجب می شود که آسیب های وارد شده به فرد مقابل بیش از فردی که مورد خیانت قرار گرفته است باشد.

برای دریافت مشاوره خیانت بر روی لینک کلیک کنید.

شرایط زمینه ای موثر در خیانت در زندگی زناشویی مردان

عوامل و شرایط متفاوتی می تواند موجب خیانت شود. از دیدگاه های مختلف می توان به شرایط و زمینه های موثر بر خیانت زناشویی مردان و زنان اشاره نمود. ما در این مقاله عوامل زمینه مردان پایین پرداخت.

برای دریافت مشاوره خانواده با واتساپ + 24 ساعته بر روی لینک کلیک کنید.

تاریخچه داشتن رابطه قبل از ازدواج

  یکی از تاثیراتی که رابطه قبل از ازدواج بر روی زندگی مشترک افراد خواهد داشت، صدور مجوز برای داشتن رابطه های بیشتر در آینده می باشد. در واقع زمانی که این سنت شکنی به وجود آمده باشد، فرد به راحتی می تواند در آینده نیز همین سنت شکنی را داشته باشد. قطعا عوامل دیگری نیز در کنار این تجربه گذشته می‌تواند در بی وفایی تاثیرگذار باشد. موضوع ما صحبت  در رابطه با عموم افراد می باشد و نه یک شخص خاصی.

بسیاری از رابطه های دوستی قبل از ازدواج، تنها به یک رابطه عاطفی ختم نمی شود و در ادامه آن رابطه جنسی نیز تجربه خواهد شد. این مسئله موجب می شود تا زمینه برای خیانت در آینده به وجود آید. در واقع یکی از عوامل زمینه ساز و پیش بینی کننده خیانت در زندگی زناشویی در آینده نیز همین مسئله خواهد بود.

برای اطلاع از روش های مقابله با خیانت همسر در روابط زناشویی و عاطفی بر روی لینک کلیک کنید.

 دخالت اطرافیان در زندگی

 دخالت اطرافیان در زندگی
 دخالت اطرافیان در زندگی

 هنگامی که فردی توانایی تعریف حریم شخصی و خصوصی خود را نداشته باشد، دیگران به راحتی می‌توانند در مسائل زندگی او دخالت کرده و به حریم او راه پیدا کنند. گاهی این دخالت ها حتی بسیار سطحی تر از آنچه که بتوان تصور نمود می باشد. به عنوان مثال : همین که یکی از دوستان شما در رابطه با همسانی شما و همسرتان نظر می دهد که شما بهتر از او هستید و یا اینکه او لیاقت شما را ندارد، یکی از عوامل زمینه ساز محسوب خواهد شد.

مطرح کردن مسائل و مشکلات زندگی برای خانواده خود و یا همسر، و همچنین نظرات متفاوت بیان دیدگاه هایی که منجر به تنش و کشمکش های بیشتری بین شما می شود، موجب دلسردی نسبت به زندگی خواهد شد و همین مسئله باعث می شود تا رابطه شما به سردی گرایش پیدا کند و به همین دلیل زمینه ای برای بروز خیانت در زندگی زناشویی شما به وجود آید.

برای اطلاع از هفت علت اصلی خیانت زنان و نشانه های آن بر روی لینک کلیک کنید.

زندگی مجزا از همسر خیانت در زندگی زناشویی

 یکی از اشکال این نوع زندگی، بدون همسر است. تنهایی می تواند مجوزی برای بسیاری از کارهایی که مورد قبول عرف و همچنین اخلاق نمی باشد، شناخته شود. به عنوان مثال : برخی از آقایان عنوان می کنند که احساس تنهایی بر من غلبه کرد و به دنبال صحبت کردن با فرد دیگری مجبور به برقراری رابطه با نفر سوم شده اند.

 گاهی این تنهایی نیز به صورت ترک کردن خانه می باشد. به دلایل واقعی و یا بر اساس و تصورات خود فرد ممکن است احساس کند که بودن در خانه و ادامه دادن به رابطه زناشویی برای امکان پذیر نخواهد بود. به همین دلیل، ترجیح می دهد در جای دیگری زندگی خود را ادامه دهند و برای پاسخ به نیازهای خود به دنبال رابطه با فرد دیگری می باشند.

برای اطلاع از کم محلی مردان نشانه چیست؟ + بررسی 3 احتمال قوی بر روی لینک کلیک کنید.

 داشتن پیشینه خیانت زناشویی در اطرافیان

همانند برخی از بیماری های جسمانی، خیانت نیز می تواند ریشه روانی و ارثی داشته باشد. بدین معنا که ما در صورتی که شاهد الگویی خیانت از پدر و مادر خود باشیم، به راحتی در آینده ما نیز تن به خیانت خواهیم داد. حتی اگر در یکی از اعضای خانواده و یا جمع فامیل ما شاهد خیانت باشیم، خیانت را طبیعی و عادی می دانیم و به همین سمت گرایش پیدا می‌کنیم.

 گاهی خیانت توسط اطرافیان ما که می‌توانند دوستان و یا همکارانمان باشد، زمینه را برای ما فراهم  می کند. به عنوان مثال در جمع دوستان آقا، ممکن است افرادی وجود داشته باشند که به راحتی خیانت می کنند. صحبت کردن در این زمینه وعادی بودن توسط دیگران شرایط را برای ما نیزعادی خواهد نمود.

برای اطلاع از هفت راه تشخیص خیانت همسر و دلایل آن بر روی لینک کلیک کنید.

 ازدواج اشتباه

  ازدواج اشتباه با توجه به هیجان بودن آن و کم تجربگی از اینکه هیجانات اولیه فروکش می‌کند و همچنین زندگی عادی خود را نشان می دهد. ادامه زندگی را با نارضایتی فراهم می کند و گاهی برای فرار از مشکلات به وجود آمده تلاش می‌کنند تا با دیگری رابطه برقرار کنند تا از این طریق آرامشی را حتی به صورت نسبی، برای خود به وجود آورد.

ازدواج های  تحمیلی از دیگر مسائلی است که زمینه ساز خیانت در زندگی زناشویی محسوب می شود. برخی از آقایان، حتی گاهی با وجود گذشت چند سال از زندگی مشترک نارضایتی هایی را برای انتخاب همسر دارند و به همین دلیل برای پاسخ دادن به این نارضایتی ها و ایجاد آرامش نسبی تلاش در برقراری رابطه نفر سوم خواهند داشت.

برای اطلاع از دوازده نکته مهم برای جذب مادر شوهر بر روی لینک کلیک کنید.

فقدان باورهای مذهبی

  متاسفانه برخی از افراد تصور می کنند که روشنفکری به معنای بی قید و بندی است و به همین دلیل برای برقراری رابطه با نفر سوم، دیدگاه شان این است که هیچ اشکالی ندارد اگر ما با جنس مخالف رابطه برقرار کنیم چرا که از طرف من یک رابطه دوستی و اجتماعی است و هیچ زمانی در این مورد وجود نخواهد داشت.

 معتقد نبودن به مسائل مذهبی و عواقب این کار، بهترین مجوز برای خیانت به همسر خواهد بود. چرا که فرد خود را از قید و بندهای و چهارچوب هایی که او را محدود به بودن در رابطه زناشویی می کند دور خواهد شد و به راحتی می تواند رابطه جدید را تجربه نماید.

برای اطلاع از بیست نشانه خیانت مردان و حالات آنها بعد از خیانت به همسر بر روی لینک کلیک کنید.

حالات زن بعد از خیانت

حالات زن بعد از خیانت
حالات زن بعد از خیانت

از جمله حالات زن بعد از خیانت ، پس از خیانت یکی از حالت های رایج آن ها احساس گناه می باشد. همین احساس گناه در بسیاری از موارد عامل ادامه دهنده این رابطه خواهد بود. فرد به دنباله احساس گناه تلاش می کند تا راحت تر بتوانند در رابطه با نفر سوم باقی بماند. این احساس گناه شکل های دیگری را نیز به خود خواهد گرفت.

 برخی از خانم ها به دنبال همین احساس گناه ممکن است بیش از حد مهربان شوند و کارهای خانه را به درستی انجام دهند. محبت شان به همسرشان بسیار زیاد می شود. برخی خانم ها برعکس این مورد، زندگی فعلی خود را رها کرده و به طور کامل خود را وقت نفر سوم می کنند و تلاش می‌کنند تا در رابطه جدید به تمام آرزوهای گمشده خود برساند.

زیاد در فکر فرو رفتن از دیگر نشانه هایی که می توانند خانم ها نشان دهد. حواس پرتی های زیاد و همچنین عدم دقت به انجام امور کارهای روزمره، سوختن غذا مکرر، وسیله ای برای تربیت فرزند و کمبود انرژی در کنار سایرعوامل دیگر می تواند تاثیر زیادی در روحیات و خلقیات خانم ها داشته باشد.

حالات مرد بعد از خیانت

حالات مرد بعد از خیانت
حالات مرد بعد از خیانت

 در آقایان نیز رفتارها و عکس‌العمل‌های پس از بروز خیانت در زندگی زناشویی می تواند متفاوت باشد. برخی از آقایان زندگی  فعلی خود را به طور کلی رها می‌کنند و تمام انرژی خود را صرف بودن در رابطه جدید خواهند کرد.  برای برخی دیگر، ممکن است هدیه های ناگهانی، دائماً محبت کردن و بی دلیل محبت کردن از نشانه‌های آن باشد.

 برخی از مردان نیز بسیار عصبی می شوند. حین عصبانیت می تواند به دلایل احساس گناه در رابطه جدید و به هم ریختگی روانی این عصبانیت را موجب شود. در طیف دیگر این مسئله این عصبانیت به دلیل بی حوصله گی وعدم رضایت در بودن رابطه زناشویی موجب این مسئله می شود. فرد به این صورت می‌خواهد هیجانات خود را تخلیه کند.

بی حوصلگی از دیگر نشانه‌هایی است که در صورت همراهی با سایر نشانه های دیگر می تواند نشانه خوبی محسوب شود. برخی از مردان دیگر نیز برخی از مردان بسیار شاد و خوشحال هستند. و انرژی زیادی برای صحبت کردن خواهند داشت. بی میلی به برقراری رایطه جنسی نیز از دیگر عوامل موثر شناخته می شود.

برای دریافت مشاوره زناشویی بر روی لینک کلیک کنید.

نشانه های خیانت زنان

حساس بودن بر روی گوشی تلفن همراه یکی از بهترین نشانه های خیانت در زنان و مردان شناخته می‌شود. رمز های عجیب ممکن است برای گوشی خود بگذارند و همچنین ساعت های زیادی را صرف صحبت کردن با  تلفن و یا چت کردن داشته باشند. هنگامی که از وی سوال می شود با چه کسی صحبت می کرد و معمولاً  حقیقت را نخواهد گفت.

 آرایش کردن های غلیظ  هنگام بیرون رفتن از منزل و ساعت ها صرف به خود رسیدن و آرایش کردن در جلوی آینه و هم چنین شور و شوق زیاد برای قرارهای ملاقات با افرادی که توضیحات واضحی در مورد آنها وجود ندارد و یا اینکه  ناگهانی و یکباره، تلفن مشغول به بیرون از منزل می رود و ساعت رفت و برگشت مشخصی ندارد.

انتقاد زیاد به  همسر و همچنین عدم تایید او به عنوان یک شخصیت مستقل و مجزا، از دیگر نشانه‌های خیانت محسوب می شود. در واقع برخی از خانم ها با مقایسه همسر خود با نفر سوم و همچنین تایید نفر سوم به عنوان فردی مورد قبول، دائماً رفتارهای شوهر خود را مورد انتقاد  قرار می دهند.

برای اطلاع از تاثیر خیانت بر فرزندان بر روی لینک کلیک کنید.

نشانه های خیانت مردان 

طبیعی است که هنگام آمدن به منزل در ترافیک بماینم.  و اینکه گاهی قرارهای طولانی مدت زیادی داشته باشیم اما اگر تعداد دفعات وقوع این موارد  از اندازه و حد معمول شود، می‌تواند از نشانه‌های خیانت محسوب شود و ممکن است در این قرار ملاقات ها و دیر به منزل آمدن ها ارتباط با نفر سومی وجود داشته باشد.

میل جنسی آقایان به برقراری رابطه با نفر سوم کاهش پیدا می کند. در صورت پاسخگویی به این نیاز توسط فرد دیگر، تمایلی وجود نخواهد داشت. سردی روابط عاطفی، کم صحبت کردن، ابراز نارضایتی در زندگی و همچنین مورد قبول نبودن شرایط زندگی و همسر از جمله  نشانه های پی بردن به خیانت مرد در زندگی محسوب می شود.

تلفن های مشکوک و صحبت های یواشکی با تلفن همراه و همچنین چت کردن طولانی از دیگر نشانه های خیانت محسوب می‌شود. آقایان نیز مانند خانم ها به هنگام خیانت، حساسیت ویژه‌ای بر روی تلفن همراه خود خواهند داشت و اجازه دست زدن به آن را نمی دهند. گاهی حتی تلفن دیگری را صحبت کردن با نفر سوم در نظر می‌گیرند.

برای اطلاع از 10 علت تغییر رفتار مردان بعد از ازدواج بر روی لینک کلیک کنید.

علل و عوامل به وجود آورنده خیانت زناشویی

 عوامل متعددی می تواند در بروز خیانت در زندگی زناشویی و موثر واقع شود. که در ادامه به برخی از آنها مطابق با تحقیقات روانشناسی انجام شده اشاره خواهیم نمود.

 نارضایتی عاطفی از عوامل خیانت در زندگی زناشویی

 نارضایتی عاطفی از جمله علل به وجود آورنده مشکلات در بین زنان و مردان محسوب می شود. همین مسئله باعث می شود که بی توجهی به وجود آید و نیازهای عاطفی افراد تامین شود. به دنبال رفع این نیازها و پاسخ به آنها برای برقراری رابطه با نفر سوم تلاش می کند. بسیاری از مردان در رابطه با بی توجهی و عدم محبت همسرشان گله و شکایت دارند و همین مسئله موجب خیانت می شود.

برای اطلاع از لجبازی همسر در زندگی + 3 راهکار مهم درمان بر روی لینک کلیک کنید.

 نارضایتی جنسی

 گاهی تمایل زیاد مردان به برقراری رابطه جنسی و همچنین عدم کشش خانم ها برای پاسخگویی به این تعداد نیاز ها و یا به طور کلی نارضایتی ازعدم برآورده شدن انتظارات جنسی می تواند زمینه ای برای نیازهای برآورده نشده ایجاد کنید و به دنبال پاسخگویی آن به دنبال رابطه با نفر سوم و بی وفایی باشد.

 هیجان طلبی جنسی

 بدون شک، داشتن تنوع و هیجان جنسی در زندگی مشترک به هیچ وجه توجیه پذیر نمی باشد. اگر زن یا مرد به دعا کنند که به دلیل ظواهر فرد و یا احساس تنوع به دنبال فرد دیگری می باشند. هرگز نباید این موارد را به عنوان توجیهات پذیرفت. اما به هر حال از عوامل به وجود آورنده و همچنین دلایلی که برخی از خانم ها و آقایان می آورند همین مسئله می باشد.

برای اطلاع از راه های جلوگیری از خیانت همسر و 5 روش برخورد اصولی بر روی لینک کلیک کنید.

 تلاش برای کسب عزت نفس

 در واقع افرادی که عزت نفس پایینی دارند به دنبال روابطی هستند که مورد تایید قرار بگیرند. اگر در زندگی زناشویی آنها، این تایید وجود نداشته باشد برای پاسخگویی به این کمبود و احساس نیاز خود  تلاش می‌کنند تا با نفر سوم رابطه برقرار کند. گاهی برخی از خانم ها و آقایان برای اینکه ثابت کنند آنها نیز می‌توانند رابطه جدید را تجربه خواهند کرد به این رابطه گرایش پیدا می کنند.

 دلزدگی زناشویی

 افرادی که به دلیل دلزدگی زناشویی دست به خیانت می زنند، در واقع به دنبال فراراز فرسایش جسمی و عاطفی روانی و حتی جنسی در رابطه با همسر خود و کسب تجربه های تازه در این زمینه ها می باشند. مطابق با تغییرات انجام شده، برخی از خانم ها و آقایان به راحتی عنوان می کنند که به دنبال احساس نیاز به مسائل عاطفی رابطه جدیدی را تجربه نموده اند.

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی را در رابطه با شانزده نشانه خیانت در زندگی زناشویی [مردان+زنان] به شما عزیزان ارائه نماییم. در صورتی که مایل به اطلاع بیشتر در رابطه با حالات مرد بعد از خیانت ، حالات زن بعد از خیانت و همچنین نشانه های خیانت مردان و نشانه های خیانت زنان هستید، می توانید با مشاوران ما که شماره های آنان در وب سایت موجود است تماس حاصل نمایید.

خیانت در زندگی زناشویی به چه دلیلی است؟

دلایل خیانت در مردان و زنان در برخی از نکات مشترک و در برخی موارد دیگر متفاوت می باشد اما به طور کلی عوامل درونی، بیرونی در این زمینه ای تاثیر گذار خواهد بود.

حالات مرد بعد از خیانت چیست؟

تغییر رفتار و افراط در جهت مثبت و منفی می تواند از جمله حالات او محسوب می شود.

حالات زن بعد از خیانت چیست؟

بر اساس نشانه های خیانت زنان و همچنین حالات او می توان به طور کلی گفت تغییر رفتارهای ظاهری و اخلاقی که در این مقاله ذکر شده است را شامل می شود.

چگونه می توان به نشانه های خیانت مردان پی برد؟

برای اطلاع از شانزده نشانه خیانت در زندگی زناشویی [مردان+زنان] وارد سایت شوید و این مقاله را مطالعه نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

همچنین ببینید

پیامدهای خیانت

پیامدهای خیانت در زندگی زناشویی

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با مشاور