روش های مقابله با خیانت همسر در روابط زناشویی و عاطفی
روش های مقابله با خیانت همسر در روابط زناشویی و عاطفی

روش های مقابله با خیانت همسر در روابط زناشویی و عاطفی

در رابطه با روش های مقابله با خیانت همسر در روابط زناشویی و عاطفی باید بگوییم مهم ترین اقدام، ریشه یابی مسئله و در ادامه ارائه راهکارهای مناسب برای هر یک از افراد می باشد. بسیاری از مواردی که مراجعین با آن روبه رو خواهند شد را در این مقاله در ادامه ذکر خواهیم نمود. همچنین به کلیه عوامل زمینه ساز خیانت نیز با توجه به آخرین مقالات علمی در این زمینه اشاره خواهیم نمود.

برای دریافت مشاوره اختصاصی در رابطه با روش های مقابله با خیانت همسر در روابط زناشویی و عاطفی می توانید با مشاوران دکتر فکر در این زمینه تماس حاصل نمایید. مشاوران ما همه روزه، حتی ایام تعطیل، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشند. کافی است با شماره های موجود در جدول زیر تماس حاصل نمایید.

قبل از به کار بردن روش های مقابله با خیانت همسر در روابط زناشویی و عاطفی ابتدا با مشاور خانواده و ازدواج مشورت نمایید.

فهرست محتوا

اصولی ترین روش های مقابله با خیانت همسر در روابط زناشویی و عاطفی

اصولی ترین روش های مقابله با خیانت همسر در روابط زناشویی و عاطفی
اصولی ترین روش های مقابله با خیانت همسر در روابط زناشویی و عاطفی

عوامل زمینه ساز خیانت زناشویی می تواند بسیار متفاوت و متعدد باشد. هنگامی که ما راهکارهایی را می خواهیم به هر یک از زوجین ارائه دهیم، به ریشه علت هایی که مربوط به وقوع این اتفاق می باشد توجه ویژه ای دارند و پس از آن، با توجه به علت مختلف برای مشکل مطرح شده، جهت درمان راهکارها و راهنمایی های لازم ارائه می شود.

 اینکه شما چگونه بخواهید از روش های مقابله با خیانت همسر در روابط زناشویی و عاطفی استفاده نمایید، بسته به دست به شخصیت همسرتان و با توجه به نیازهای او می تواند متفاوت باشد. بنابراین راهکار ارائه شده نیز متناسب با همین موضوع می تواند تعیین شود. ریشه یابی مشکلات، یکی از مهمترین اقداماتی است که یک مشاور حتماً باید انجام دهد و پس از آن، به طور معمول نیاز به جلسات با هر دو زوج می باشد.

در ادامه به طور کامل به بررسی تمامی علل و عوامل مربوط به زمینه های بروز خیانت اشاره خواهیم نمود. به عنوان اولین توصیه می توانیم بگوییم که به هیچ عنوان هیجانی تصمیم نگیرید و همچنین دقت داشته باشید که اگر تصمیم شما از روی عصبانیت گرفته شود، قطعاً تصمیم درستی نخواهد بود.

برای دریافت مشاوره آنلاین ازدواج بر روی لینک کلیک کنید.

دلایل و علل خیانت بر اساس تحقیقات انجام شده

در سال ۹۴ مقاله علمی پژوهشی با موضوع علل خیانت به چاپ رسید. نتایج این تحقیق نشان داد که  آن دسته از زوجینی که مورد خیانت همسر خود قرار می‌گیرند،  عصبی و پرخاشگر هستند و سریعتر تصمیم به جدایی از همسر خود می گرفتند. اما در رابطه با خانم ها طیف وسیعی از رفتارها در برابر خیانت بروز و ظهور پیدا کرده است. به طور معمول پس از گذشت ۶ ماه از خیانت توسط همسر خود تصمیم به جدایی می گرفتند.

 نتایج این تحقیق نشان داد که مهمترین عواملی که از نظر جامعه آماری، علل خیانت شناخته شده‌اند شامل : مسائل بین فردی، روابط همسران و جامعه می تواند از علل اصلی خیانت از دیدگاه زنان و مردان باشد. یکی از عللی که در تحقیقات مختلف برای خیانت به اثبات رسیده است ، بر اساس نظریه دلبستگی می باشد و این موارد را به اثبات رسانده‌اند است.

برای اطلاع از اینکه زوج درمانی چیست؟ بر روی لینک کلیک کنید.

با توجه به هر یک از این عوامل، روش های مقابله با خیانت همسر در روابط زناشویی و عاطفی متفاوت می باشد.

مفاهیم اولیهمقوله های عمدهمقوله های هسته ای
تنوع طلبی و محقق ساختنمسائل روانشناختیمسائل فردی
اثبات خود
کسب لذت
اعتیاد
عاشق شدن
عشق ناکام گذشتهمسائل گذشته
ادامه روابط قبلی
وجود الگوی خیانت
عدم توافق جنسیمسائل جنسی و جسمیمسائل روابط همسران
ناتوانی جنسی
عقیم بودن
سردمزاجی
گرایش جنسی انحرافی
فقدان بستر گرم وصمیمی
بیماری مزمن
خلاء عاطفیمسائل عاطفی
عدم درک و همدلی
از بین رفتن عشق
عدم احساس خوشبختی
نادیده گرفته شدن
بدون علاقهازدواج نامناسب
زودهنگام
اختلاف سنی زیاد
اختلاف طبقاتی
اختلاف فرهنگی
خشونت کلامیسوء رفتار
خشونت فیزیکی
تهمت و شکاکی
خیانت
قهر و ترک منزل عدم حضور همسر
ماموریت
مسافرت
شیفت شب
زندانی بودن
مشرعیت خاص قانونمسائل محیطیمسائل جامعه
مشروعیت خاص مذهبی
الگو سازی نامناسب رسانه
تقلید از اطرافیان
عدم مقابله مناسب
در دسترس بودن اغواگران
کسب درآمدمسائل اقتصادیمسائل جامعه
ترقی اقتصادی
تجربه امکانات رفاهی

برای اطلاع از نکات بهداشتی قبل از ازدواج بر روی لینک کلیک کنید.

چرا یک زن و مرد خیانت می کنند؟

چرا یک زن و مرد خیانت می کنند؟
چرا یک زن و مرد خیانت می کنند؟

همانطور که در این مقاله مشاهده نمودید، خیانت می تواند علل و عوامل مختلفی داشته باشد. برای آشنایی شما عزیزان به توضیح بیشتر در رابطه با برخی از این عوامل خواهیم پرداخت. برای اطلاع از روش های مقابله با خیانت همسر در روابط زناشویی و عاطفی می توانید به صورت خصوصی با مشاوران ما در ارتباط باشید.

برای دریافت مشاوره خانواده بر روی لینک کلیک کنید.

مسائل روانشناختی

 پیچیدگی مسائل روانشناختی بسیار زیاد است. برخی از خانم ها و آقایان عنوان می کنند که همسر من تمام امکانات را در اختیارم قرار داده است و در هیچ موردی کمبودی ندارم. اما احساس می کنم او همان فردی نیست که مین می خواستم! و به همین دلیل به دنبال دیگری، برای ارضای نیازهای خود می باشند. این موارد از جمله مسائل تنوع طلبی است و یکی از علت‌های مهم آن همین است.

برای اطلاع از راه های جلوگیری از خیانت همسر و 5 روش برخورد اصولی بر روی لینک کلیک کنید.

 حل مسائل گذشته از جمله روش های مقابله با خیانت همسر در روابط زناشویی و عاطفی

از جمله موارد مهمی که می توان بدان اشاره نمود، روابط دوستی قبل از ازدواج که می تواند به شکل عاطفی و یا جنسی وجود داشته باشد. تحقیقات نشان داده؛ افرادی که قبل از ازدواج رابطه جنسی داشته اند بیشترین آمار را در خیانت بعد از ازدواج به خود اختصاص دادند. عشق ناکام گذشته پرتکرارترین زیرمجموعه مفهوم مسائل گذشته است.

جهت اطلاع از بیست فایده رابطه جنسی بر روی سلامت زنان و مردان بر روی لینک کلیک کنید.

مسائل جنسی و جسمی از علل خیانت

یکی از علل اصلی خیانت، مسائل جنسی و جسمی است. عدم بر آورده شدن نیازهای زن و مرد می تواند از علل سوق دهنده به دیگری محسوب شود. در این مورد برای روش های مقابله با خیانت همسر در روابط زناشویی و عاطفی آموزش های لازم به زوجین ارائه می شود.

برای اطلاع از تاثیر خیانت بر فرزندان بر روی لینک کلیک کنید.

ازدواج نامناسب

ازدواج با انگیزه مالی، یکی از موضوعات بسیار مهمی است که در دادگاه خانواده ونک وجود داشته است. طبقه اقتصادی بالای خانم ها یکی از علل بروز این اتفاق ها می تواند باشد. گرایش به خیانت نمی تواند تنها یک علت داشته باشد. مطابق با تحقیقات انجام شده، دلایل متعددی برای خیانت همسر می‌تواند وجود داشته باشد.

برای اطلاع از ده نکته برای افزایش جذابیت جنسی بر روی لینک کلیک کنید.

حل مشکلات سوء رفتار از روش های مقابله با خیانت همسر در روابط زناشویی و عاطفی

 گاهی برخی از خانم ها به دلایلی همچون : بلوغ هیجانی،  عدم برخورداری از حمایت قانونی، عدم پایبندی به اصول اخلاقی در برابر مسائل مختلف می توانند به خیانت روی بیاورند. مقابله به مثل نسبت به فرد خیانت کرده نیز می تواند از دیگر علل خیانت محسوب شود.

 عدم حضور همسر

 عدم حضور همسر در منزل، می تواند از علل دیگر خیانت محسوب شود. گاهی شرایط کاری فرد به گونه ای است که امکان حضور در منزل را ندارد و به همین دلیل مجبور است ساعت های بیشتری را بیرون از خانه بگذارند. وجود خلاء عاطفی در همین حد می‌تواند از جمله علل بسیار مهم برای خیانت و پر کردن احساس تنهایی محسوب شود.

مسائل محیطی

شرایط نامناسب، باعث فراهم شدن خیانت می‌شود که از جمله آن می توان به وجود اغواگران اشاره نمود. برای آقایان با توجه به قوانین تسهیل کننده که وجود دارد، موجب ایجاد و همچنین بروز خیانت در آقایان می شود. اگر قوانین محکم تر در این زمینه وجود داشت شاید بروز اینگونه اتفاقات هم کمتر رخ می داد. از جمله روش های مقابله با خیانت همسر در روابط زناشویی و عاطفی کاهش عوامل موثر محیطی خواهد بود.

برای اطلاع از مهم ترین خطرات رابطه جنسی در دوران کرونا بر روی لینک کلیک کنید.

 مسائل اقتصادی از علل خیانت

 رشد اقتصادی یکی از موارد بسیار مهمی است که  در بروز خیانت مردان عنوان شده است. موارد دیگری همانند تغییر وضع مادی، ماموریت کاری، بخشیدن سریع، تنوع طلبی، گریه زن و اختلال روانی همراه در بروز خیانت تاثیر گذار خواهد بود.

راهکارها و روش های مقابله با خیانت همسر در روابط زناشویی و عاطفی

راهکارهای مختلفی برای درمان خیانت وجود دارد که در ادامه به بررسی هر یک از این عوامل خواهیم پرداخت.

ریشه یابی کنید

شما به هر مشاوری که مراجعه کنید در درجه اول به ریشه یابی علت ها می پردازد. علت خیانت همسر شما و یا علت خیانت شما می تواند به هر یک از این عوامل مربوط باشد که راه های درمان متفاوتی را می توان برای آن ارائه نمود. راه حل های درمان یکی از مهم‌ترین مسائلی است که درجه اهمیت بالایی برخوردار است.

برای اطلاع از هفت راه تشخیص خیانت همسر و دلایل آن بر روی لینک کلیک کنید.

گذشته را جبران کنید

 جبران گذشته، کار آسانی نخواهد بود. تصور نکنید می توانید هر کاری را امروز انجام دهید و در روزهای آینده و یا سال های آینده با محبت زیاد آن را جبران کنید. یکی از بهترین روش ها در رابطه با مقابله با خیانت، همین روش شناخته شده است. اگر در گذشته عشق و محبت شما به همسرتان کم بوده است شاید اکنون زمان مناسبی است که این محبت را افزایش دهید. 

برای اطلاع از اینکه چرا مردان در زمان یائسگی زنان خیانت می کنند بر روی لینک کلیک کنید.

بازگشت دوره رمانتیک از روش های مقابله با خیانت همسر در روابط زناشویی و عاطفی

بازگشت دوره رمانتیک از روش های مقابله با خیانت همسر در روابط زناشویی و عاطفی
بازگشت دوره رمانتیک از روش های مقابله با خیانت همسر در روابط زناشویی و عاطفی

 هنگامی که برخی از مراجعین داستان زندگی خود را تعریف می کنند، به این موضوع اشاره دارند که در گذشته ما روابط عاطفی بسیار خوبی داشتیم اما در حال حاضر، به دلیل خیانت همسرم این روابط به شدت سرد شده است. در این شرایط ما به کلیه زوجین توصیه می‌کنیم اموری را که در گذشته انجام داده اند در حال حاضر مجدداً تکرار کنند.

توجه به نیازهای فرد مقابل

 همه ما انسان ها زمانی که نیازهایمان برآورده شوند، دیگر به دنبال آن در جای دیگر نخواهیم بود. برآورده شدن این نیازها برای هر فردی می‌تواند متفاوت باشد. ممکن است همسرتان از برآورده کردن آنچه که شما می خواهید ناتوان باشد و این موضوع هیچ ارتباطی با تمایل او نداشته باشد.در این موارد، مداخله درمانگر برای آموزش به وجود خواهد آمد.

برای اطلاع از فانتزی جنسی چیست بر روی لینک کلیک کنید.

حل مشکلات شخصیتی

در صورت حل نشدن عوامل فردی، هر رابطه ای خراب می شود. بنابراین یکی از اقدامات بسیار مهم این است که تمرکز ویژه بر ای استفاده از روش های مقابله با خیانت همسر در روابط زناشویی و عاطفی جهت عوامل فردی داشته باشیم. زیرا در صورت عدم حل آن، در این موارد حتی اگر رفتار همسر فرد مقابل با او بسیار خوب و مناسب باشد، باز هم  احتمال خیانت در آینده بسیار بالا خواهد بود.

آموزش روابط بین فردی درست از جمله روش های مقابله با خیانت همسر در روابط زناشویی و عاطفی

 یکی از مشکلاتی که در بسیاری از زوجین وجود دارد، عدم برقراری ارتباط درست می باشد. در برخی موارد شاید این موضوع بسیار ساده قابل حل باشد، چراکه هنوز در رابطه با این که چطور باید با همسر خود رفتار درستی داشته باشد اطلاعات دقیقی وجود ندارد. گاهی این مشکلات به دلیل عدم شناخت همسر می باشد.

 در برخی موارد نیز، یکی از علل بروز این مشکلات به عوامل فردی مربوط می شود. در واقع فرد هنوز آموزش درستی برای حل مشکل خود ندیده است. ارائه راهنمایی ها و تمرین های لازم برای داشتن روابط بین فردی درست از جمله مداخلات درمانی در این زمینه محسوب می شود.

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی را در رابطه با روش های مقابله با خیانت همسر در روابط زناشویی و عاطفی به شما عزیزان ارائه نمایید. در صورتی که بی گدار به آب بزنید، ممکن است عوارض جبران ناپذیری را برای زندگی خود بر جای بگذارید. برای دریافت مشاوره اختصاصی می توانبد با مشاوران ما که شماره های آنان در وب سایت موجود است تماس حاصل نمایید.

روش های مقابله با خیانت همسر در روابط زناشویی و عاطفی چگونه است؟

بهترین روش در مرحله اول ریشه یابی مشکل است و پس از آن ارائه راه حل ها با توجه به مشکل به وجود آمده می باشد.

علت خیانت چیست؟

عوامل متعددی می تواند در رابطه با علل خیانت وجود داشته باشد که برخی به مشکلات فردی و برخی دیگر به مشکلات بین فردی مربوط می شود.

پس از اینکه از خیانت همسرم اطمینان یافتم آیا می توانم به سراغ نفر سوم بروم؟

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که در برخورد با خیانت وجود دارد، همین مسئله می باشد. استثنا این مورد این است که اگر نفر سوم دوست صمیمی یا خواهر شماست اشکالی ندارد.

چگونه می توان به بهترین شکل خیانت را از بین برد؟

اگر علت خیانت در شما به دلیل رابطه بین فردی می باشد، بهتر است محبت خود را به همسرتان بیش از گذشته نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

همچنین ببینید

روابط مثلثی

چگونه می توان از روابط مثلثی در زندگی زناشویی جلوگیری کرد؟

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با مشاور