مصرف شیره در بارداری
مصرف شیره در بارداری

مصرف شیره در بارداری

مواد مخدر در دوران بارداری و شیردهی عوارض بسیار زیادی دارد. مصرف شیره در بارداری می تواند عوارض بسیار جدی و غیر قابل جبرانی برای نوزاد به همراه داشته باشد. کیا تو بارداری تریاک کشیدن؟ اگر تجربه این افراد را بشونید و پای صحبت های آن ها بنشینید،حتما از مشکلاتی که برای فرزندشان در آینده به وجود آمده است با شما صحبت خواهند نمود. برای دریافت مشاوره می توانید با ما در ارتباط باشید.

در واقع مصرف شیره در بارداری عوارض جبران ناپذیری خواهد داشت. ما برای درمان مصرف شیره در بارداری از روانپزشک و همچنین در مواردی از روان درمانگر کمک بگیریم و به این اطمینان دست یابیم.

 

 مصرف شیره در بارداری برای نوزادان می تواند عوارض جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد

 

برای اطلاع از نحوه انجام تست اعتیاد به گل بر روی لینک کلیک کنید.

عوارض مصرف شیره در بارداری  از نظر علم روانپزشکی

مصرف مواد مخدر در زنان باردار علائم جدی و مشکلات فراوانی را به همراه دارد. در صورتی که هنوز مصرف کننده مواد مخدر می باشید و یا اینکه در اطرافیان شما افرادی وجود دارند که مصرف کننده مواد می باشند، توصیه می کنیم از آنها بخواهید تا این مطلب را به صورت کامل و دقیق مطالعه نمایند.

 • یکی از عوارض جدی که برای مصرف کنندگان مواد وجود دارد اختلالات روانی اضطراب و افسردگی می باشد.
 • مصرف شیره در بارداری برای برخی از مادران باردار دچار مشکلات روانپزشکی همانند هذیان و توهم را تجربه خواهند کرد.
 • با توجه به وابستگی زنان به مصرف مواد در صورت تصمیم به ترک آن مشکلاتی همچون افکار خودکشی و یا آسیب به خود ایجاد می شود.
  •  در صورت مشاهده علائم و نشانه های در رابطه با انجام خودکشی و یا آسیب به خود با مشاوران و یا روانپزشک مراجعه نمایید.
  •  در صورتی که در مناطقی سکونت دارید که اورژانس دسترسی ندارید می توانید از مشاوره تلفنی بهره مند شوید.
  •  با توجه به وضعیت مادر، در برخی از موارد، پزشک اورژانس نزد بیمار حاضر شده و برای کمک به او تلاش نماید تا احتمال آسیب را به حداقل برسانند.
  • در صورت استفاده از داروهای روانپزشکی داروهای ضد افسردگی، ضد جنون و یا تصفیه کننده خون این موارد باید در پرونده بیمار به صورت  دقیق درج شود.

 

برای اطلاع از بهترین داروی گیاهی مفید جایگزین قرص ریتالین بر روی لینک کلیک کنید

 

الگوی مصرف شیره در بارداری 

الگوی مصرف زنان و مردان با توجه به جنسیت می تواند متفاوت باشد. تحقیقات ثابت کرده است که زنان حتی با مصرف کم مواد مخدر وابستگی بیشتری به آن پیدا خواهند کرد. همچنین میزان هاي سوءرفتار جنسی و جسمی در آنها بیشتر است. در مطالعه شناسی در کشورهای مختلف جهان به انجام رسید الگوی مختلف مصرف مواد مشخص شد شرح زیر می باشد.

 1. مصرف مواد بین زنان و مردان موجب ایجاد شکاف جنسیتی، خصوصاً در رابطه با مصرف محرک های آمفتامینی درحال کاهش می باشد.
 2.  زنان متاهل با مواد از روابط مهم  اطلاعات لازم را خواهند یافت و آن را شروع می کنند. در واقع این موضوع نقش محافظت کننده در این خصوص ایفا می کند.
 3.  برخی از رفتارهای پر خطر مصرف مواد همانند مثل تزریق و استفاده از وسایل تزریق غیراستریل همچنین درگیري در رفتارهاي جنسی محافظت نشده، مستقیماً در روابط مهمتر تاثیر گذار خواهد بود.
 4.  چنانچه زنان باردار در سنین پایین تری قرار داشته باشند و مصرف کننده مواد باشند، این موضوع موجب افزایش وابستگی و اعتیاد خواهد شد.
 5. با توجه به نقشی که زنان در خانواده بر عهده دارند و تحت تاثیر وظایف و نقش های مختلف می باشند، امکان تغییر الگوی مصرف وجود خواهد داشت.
 6.  متاسفانه زنان سریع تر از مردان دچار پیامدها عوارض جانبی ناشی از مصرف مواد خواهند شد.

 

برای اطلاع از اینکه چگونه قرص ریتالین را ترک کنیم؟ بر روی لینک کلیک کنید

 

موانع درمان سو مصرف مواد در بین زنان چیست؟

بعد از مشکلات، موجب شده است زنان کمتر از مردان در معرض درمان قرار بگیرند. دلایل این موضوع می تواند به دسترسی کمتر زنان به درمان مربوط شود.

 • یکی از دلایلی که برای مصرف‌کننده وجود دارد، این است که برای درمان اقدام نمایند آهنگ اجتماعی، فرهنگی فردی می باشد. با توجه به احساس گناهی که در دوره بارداری برای زنان وجود دارد این موضوع موجب می شود مزون موجب می شود تا زنان از مراجعه به مراکز درمانی صرف نظر نمایند.
 • می توان گفت زنان معتاد در اکثر مواقع سرپرست خانواده می باشد و اینکه آیا مصرف کننده مواد هستند و به همین دلیل امکان تامین هزینه های خود را نخواهند داشت و این موضوع از موانع دسترسی به  درمان نیز محسوب می‌شود.
 •  برای بسیاری از زنان مبتلا به مواد مخدر احتمال اختلالات روانپزشکی بسیار زیاد است. برخی از موارد : همانند وجود خشونت خانگی و سوءرفتار هیجانی، جسمی و جنسی این دسته از افراد بیشتر است.
 • در رابطه با مصرف شیره در بارداری  باید بگوییم که روابط زنان می تواند مانعی برای درمان همچنین ماندگاری در آن و یا دست بریده اهداف درمانی باشد.
 • برای درمان زنان لازم است در گروه های زنانی درمانی قرار بگیرند چرا که شرکت در  گروه درمانی درمان دشوار خواهد بود.
 • گزارش ها حاکی از این است که زنان مصرف کننده مواد، دچار آسیب های جنسی مختلف شده اند و این موضوع ایجاد مشکل نموده است.

در صورتی که برای درمان زنان باردار اقدامات لازم صورت پذیرد، این امکان وجود دارد که درمان های ماندگارتری داشته باشند و راحت تر به آن دست یابند.

برای اطلاع از عوارض مصرف ریتالین می توانید بر روی لینک کنید

 

عوارض مضر مواد در زنان

 مخدر می‌تواند عوارض متفاوتی را در جایی بگذارید به همین دلیل تصمیم گرفتیم در رابطه با عوارض هر یک از مواد مختلف در بدن اطلاعاتی را به شما ارائه نمایید. لازم به ذکر است که عوارض هر یک از این مواد با توجه به میزان مصرف و سن مصرف کننده می تواند متفاوت باشد و به همین دلیل لازم است مدل بررسی قرار گیرد.

 

برای اطلاع از نحوه ترک حشیش با متادون بر روی لینک کلیک کنید

 

اثرات فارماکولوژیک

 در رابطه با مصرف شیره در بارداری می توانیم به  اثرات دیگر این موضوع اشاره نماییم. میزان درد و رنج ناشی از مصرف مواد در زنان بیش از مردان می باشد. تصور این واکنش های متقابل می تواند گیرنده‌های هورمون جنسی تفاوت هایی وجود دارد. رسی‌های پیشواز بینی نشان داده است که تفاوت های جنسیتی در رابطه با تاثیر مواد افیونی خبر بر سیستم های قلبی و عروقی می‌تواند موثر واقع شود.

 تحقیقات نشان داده است که سوء مصرف مواد افیونی مواد محرک و داروهای آرام بخش در صورتی که بدون تجویز پزشک انجام شود، می تواند بر دوره عادت ماهانه و یا دستگاه گوارشی و همچنین عصبی – عضلانی و دستگاه قلب تاثیر گذار خواهد بود. با توجه به ماده مصرفی مشکلات جسمانی از جمله: مشکلات قلبی، عروقی، عوارض باروري، استئوپروز، نقایص شناختی و عصبی، سرطان سینه را در پی خواهد داشت.

 زنان احتمالاً دچار بیماری‌های انسدادی مزمن ریوی یا بیماری کرونر قلب بر اثر تاثیر خواهد داشت. مت آمفتامین ها  می تواند تاثیر بسیار زیادی بر نوسانات در سطوح پروژسترون خواهد داشت. برخی از این عوارض می تواند شامل مواردی همچون: قفل شدن فک، خشکی دهان، و کم اشتهایی یا بی اشتهایی در زنان از مردان باشد.

 

برای اطلاع از ریتالین برای کنکور بر روی لینک کلیک کنید

 

کیا تو بارداری تریاک کشیدن؟ درمان آن چگونه است؟

نکته‌ای که در رابطه با اصول درمانی باید بگوییم این است که تحقیقات هنوز در این رابطه کامل نشده است و به همین دلیل نقاط ابهامی وجود دارد اما به طور کلی اصول درمان به شرح ذیل می باشد.

 1.  برخی از زنانی که شروع به درمان می کند افکار خودکشی در آنها بسیار نمود پیدا می کند و حتی گاه این است که برای خودکشی نیازی نیست اقدام کنند. شاید دلیل این موضوع به علائم افسردگی یا ویژگی‌های تکانشی شخصیت مربوط می شود.
 2.  یکی از اصول درمانی مورد توجه نمایند پزشکان برای این دسته از افراد این است که در رابطه با کاهش افکار خودکشی و کاهش آن می‌کنند تا دارو ها را بهنجار کمتری تجویز نمایند. بیمار باید تشویق به تجویز دارو شود و به طور منظم تحت نظر پزشک قرار گیرد.
 3.  همانطور که ذکر شد یکی از مشکلاتی که برای زنان وابسته به مواد به وجود می آید اختلالات شخصیت می باشد. این واقعیت موجب نمی‌شود را پیش آگاهی درمان ضعیف شود در هر صورت ارجاع به روانپزشک برای ارزیابی های بیشتر و درمان لازم و ضروری می باشد.
 4. یکی از دلیل درمان مصرف شیره در بارداری می تواند عدم پذیرش جامعه ما نسبت به زنان معتاد و برچسب های اجتماعی موجب می شود که برخوردهای غیر قضاوت گرانه در حین درمان به وجود آید به همین دلیل مراجعین راحت ترین مسائل خود را مطرح می نمایند.
 5.  مواردی که در ارزیابی های زنان وابسته به مواد مورد بررسی قرار می گیرد، غربالگری از نظر بیماری هایی همچون اچ آي وي، هپاتیت بی و سی، سیفیلیس و سایر بیماری های مقاربتی خواهد بود.
 6. یکی از نگرانی های زنان به هنگام درمان ممکن است دغدغه های ناشی از افزایش وزن باشد. تغذیه مناسب و ورزش می تواند راه گشای مناسبی برای این موضوع باشد تا نگرانی های جسمانی تا حدودی برطرف شود.
 7.  در رابطه با مصرف شیره در بارداری باید بگوییم که چنانچه بیمار سابقه سوء رفتار جنسی داشته است لازم است از مشاوره های تخصصی استفاده نماید.

مطالب مرتبط

در این مقاله تلاش نمودیم تا در رابطه با مصرف شیره در بارداری اطلاعاتی را ارائه نماییم. در صورتی که مایل هستید در رابطه با اینکه کیا تو بارداری تریاک کشیدن؟ اطلاعات بیشتری کسب نمایید و با ما در ارتباط باشید. مشاوران ما در رابطه با این مسائل اطلاعات کامل و جامعی را به شما ارائه خواهیم نمود. مشاوران ما همه روزه، حتی ایام تعطیل آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشند.

 

همچنین ببینید

آیا اعتیاد پدر بر جنین تاثیر دارد؟

آیا اعتیاد پدر بر جنین تاثیر دارد؟

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با مشاور