آشنایی قبل از ازدواج برای زوجین

۱۸ اشتباه متداول در آشنایی قبل از ازدواج زوجین

برای داشتن یک ازدواج موفق آشنایی قبل از ازدواج بسیار مؤثر است. دوران آشنایی قبل از ازدواج فواید بسیاری دارد اما متأسفانه بسیاری از جوان‌ها نسبت به این دوران بی‌توجه هستند و در دوره‌ی آشنایی بیشتر از این که به فکر شناختن طرف مقابل باشند به فکر خوش گذرانی با او هستند. آشنایی قبل از ازدواج اگر به درستی صورت بگیرد شما را از مقابله با بروز مشکلاتی که ممکن است بعد از ازدواج ایجاد شود در امان نگه‌می‌دارد.

بنابراین اگر قصد آشنایی با فردی برای ازدواج دارید بهتر است تنها به داشته‌های خود در مورد طرف مقابل و پاسخ سؤال‌هایی که از او پرسیده‌اید اکتفا نکنید و برای شناختن بهتر فرد با یک مشاور مشورت کنید. در واقع مشاور به شما کمک می‌کند عیب و نقص‌های طرف مقابل را بهتر بشناسید. جوان‌های زیادی نسبت به این دوران بی‌توجه‌اند و با اهمال و سستی خود باعث بروز اشتباهاتی می‌شوند که ممکن است در زندگی مشترک ایجاد مشکل کند. در این مقاله قصد داریم شما را با دوره‌ی آشنایی قبل از ازدواج آشنا کنیم و اشتباهات رایجی که جوان‌ها در این دوران مرتکب می‌شوند را بیان کنیم پس تا پایان با ما همراه باشید. همچنین می توانید برای توضیحات بیشتر با مشاوران دکتر فکر تماس بگیرید.

آشنایی با مسائل ازدواج

آشنایی قبل از ازدواج و شناخت طرف مقابل

ازدواج رابطه‌ای عمیق بین دو طرف است که پایه و اساس آن باید عشق و دوست داشتن باشد اما برای ادامه دادن این مسیر تنها عشق کافی نیست. این رابطه باید در کنار دوست داشتن یکدیگر، بر مبنای احترام، مسئولیت‌ پذیری، صداقت، تعهد شکل بگیرد. دوران آشنایی قبل از ازدواج به شما کمک می‌کند تا بتوانید رابطه‌ی آینده‌ی خود را بر پایه‌ ی این اصول بنا کنید. با آشنایی مسائلی که باید در این دوران مورد بحث قرار بگیرد می‌توانید معیارهای همسر مناسب خود را پیدا کنید.

برای اطلاع از دانستنی های قبل از ازدواج فامیلی بر روی لینک کلیک کنید.

در واقع آن چه که در یک ازدواج مهم است؛ داشتن تفاهم و درک یکدیگر است که برای رسیدن به آن باید دوران آشنایی مفیدی داشته باشید. بنابراین در ادامه مطلب چند نمونه از مسائلی که باید در دوران آشنایی قبل از ازدواج مطرح شود تا مورد بحث قرار بگیرد را بیان می‌کنیم:

پاسخ نیاز به امنیت

نیاز به امنیت و بقا در هر فردی دیده می‌شود. بنابراین امری طبیعی است که اگر شما هم قصد ازدواج دارید به این فکر کنید برای ادامه زندگی خود نیاز مالی شما از کجا تعیین می‌شود یا به عنوان مثال در صورت کار نکردن زن آیا مرد از پس مخارج زندگی برمی‌آید؟ پس بهتر است در مدت آشنایی قبل از ازدواج این مسائل مورد بحث قرار بگیرد مانند: منبع درآمد شما چیست؟ برای خرج کردن در آینده برنامه‌ریزی دارید؟ پول خود را اغلب جهت چه کارهایی خرج می‌کنید؟ تقسیم دارای در زندگی آینده چگونه است؟ آیا بیماری خاص زمینه‌ای ندارید؟

پاسخ نیاز به پیشرفت

نیاز به پیشرفت و ترقی کردن هم از آن دسته نیاز ها است که هر فردی آن را دوست دارد. ممکن است شما شما برای پیشرفت کردن در زندگی آینده برنامه‌هایی داشته باشید بهتر است در مورد آن نیز با طرف مقابل صحبت کنید. برای بحث در مورد این مسئله می‌توانید این سؤالات را بپرسید. میزان تحصیلات فرد مقابل چقدر است؟ و نظر او در مورد ادامه تحصیل چیست؟ در مورد کار کردن خانم‌ها نظرش چیست؟ نسیت به تقسیم کار در منزل چه واکنشی نشان می‌دهد؟ تصمیم در مورد بچه‌دار شدن و همچنین نظرش در مورد شیوه‌ی تربیتی فرزند چگونه است؟

برای اطلاع از دلایل ازدواج زود هنگام بر روی لینک کلیک کنید.

پاسخ نیاز به آزادی

آشنایی قبل از ازدواج برای نیاز به آزادی

ممکن است شما هم دوست داشته باشید بعد از ازدواج نیز زمانی را به خود اختصاص دهید و بدون ایجاد مشکلی بتوانید با دوستان یا خانواده‌ی وقت بگذرانید. توصیه می‌شود در این مورد نیز در دوره‌ی آشنایی قبل از ازدواج مفصل با هم صحبت کنید. به عنوان سؤال‌های پیشنهادی می‌توانید از این موارد استفاده کنید: عقاید مذهبی شما تا چه حد است؟ آیا نسبت به پایبندی آن حساسیت خاصی دارید؟ در زندگی آینده محدودیت خاصی برای دختر در نظر گرفته می‌شود؟ در مورد رفت‌وآمد و ارتباط با دوستان و خانواده چه نظری دارید؟

برای اطلاع از مهم ترین دلایل ازدواج بر روی لینک کلیک کنید.

‍پاسخ نیازعاطفی و اوقات فراغت فرد

نیاز عاطفی هم از مسائلی است در ازدواج باید به آن توجه شود چرا که در صورت بی‌‌توجهی به آن ممکن است زمینه‌‌ساز بسیاری از مشکلات شود. برای صحبت کردن در مورد این مسئله می‌‌توانید با پرسیدن این سؤالات شرو ع کنید. تفریحات یا سرگرمی مورد علاقه شما چیست؟ از نظر شما چه چیزهایی شامل خیانت می‌‌شود؟ نطرتان در مورد تعهد به زندگی مشترک چگونه است؟ هنگام عصبانیت چه برخوردی از خود نشان می‌‌دهید؟ ابراز علاقه به همسرتان را چگونه نشان می‌‌دهید؟ شما با پرسیدن این سؤالات یا مشابه آن ها می‌‌توانید کم‌ و بیش از روحیات طرف مقابل با خبر شوید.

پاسخ نیاز جنسی

نیاز جنسی از مهم‌‌ترین مسائلی است که در مسئله‌ ی ازدواج باید به آن توجه ویژه نشان داد. ممکن است گاهی اوقات افراد یا به دلیل کم‌ رویی یا مهم نشمردن او به آن اهمیت ندهند و در آینده وقتی وارد زندگی مشترک شدند برایشان ایجاد مشکل کند. برای آگاهی در مورد نظر طرف مقابل در مود مسائل جنسی می‌‌توانید با پرسیدن این سؤال‌‌ها آغاز کنید. نظر شما در مورد روابط جنسی چیست؟ چه فانتزی‌‌هایی در مورد روابط جنسی دارید؟ به نظر شما در ماه داشتن چند بار روابط جنسی کفایت می‌کند؟

اشتباهات متداول در آشنایی قبل از ازدواج

اشتباهات آشنایی قبل از ازدواج

به دلیل میزان حساسیت قضیه‌‌ی ازدواج خوب است که یک دوره‌‌ی آشنایی قبل از ازدواج وجود داشته باشد تا دو طرف بتوانند به یک شناخت نسبی نسبت به یکدیگر دست پیدا کنند. متأسفانه بسیاری از جوان‌ها به جای استفاده مفید از این دوران، به عنوان نوعی سرگرمی به آن نگاه می‌‌کنند بنابراین دچار اشتباهاتی می‌‌شوند. در ادامه مطلب چند نمونه از این اشتباهات را بیان می‌‌کنیم:

نپرسیدن سؤالات مهم و مورد نیاز

نپرسیدن سؤال در دوران آشنایی ازدواج می‌تواند دلیل‌‌های مختلفی داشته باشد. گاهی اوقات افراد به دلیل رابطه‌‌ی عاطفی که بین آن ها شکل گرفته است و ترس از خراب شدن آن را دارند از پرسیدن سؤال‌‌های خود صرف‌‌نظر می‌‌کنند. آن ها می‌‌ترسند از این که جوابی بشنوند که دوست ندارند. همچنین ممکن است به دلیل ترس از این که سؤالات مشابه از آن ها پرسیده شود و مجبور به گفتن دروغ شوند از پرسیدن سؤال خود دست بکشند. در بعضی موارد هم فرد نمی‌‌داند چه سؤال‌‌هایی بپرسد، در واقع به دلیل این که فرد تصور روشنی از ازدواج ندارد نمی‌‌تواند درک کند که چه مسائلی مهم و ضروری هستند.

برای اطلاع از مهم ترین ویژگی های یک مرد واقعی بر روی لینک کلیک کنید.

گفتن خاطرات از فردی که در رابطه‌‌ی قبلی بوده است

از اشتباهات رایجی که ممکن است جوانان در دوره‌‌ی آشنایی قبل از ازدواج انجام دهند، گفتن خاطرات از فردی که قبلا با او در ارتباط بوده‌‌اند و همچنین مقایسه کردن طرف مقابل با فرد قبلی است. دلیل اشتباه این کار این است که ممکن است در دراز مدت پیامدهایی داشته باشد که به رابطه‌‌ی شما آسیب بزند. به عنوان مثال باعث ایجاد حس نا امنی و برانگیختن سوءظن طرف مقابل نسبت به خود می‌‌شود.

طولانی شدن دوره ی آشنایی

یکی از کارهایی که باعث می‌‌شود از دوران آشنایی قبل از ازدواج، نتیجه‌‌ی مثبتی بگیرید و بتوانید طرف مقابل‌‌تان را به درستی بشناسید جلوگیری از طولانی شدن رابطه است. در واقع وقتی رابطه طولانی می‌‌شود فرد انگیزه‌‌ی خود را برای ازدواج از دست می‌‌دهد و به دنبال ادامه پیدا کردن رابطه فقط برای دوستی می‌‌باشد. بنابراین وقتی رابطه از هدف خود خارج می‌‌شود باعث صدمه زدن به طرفین یا یکی از آن ها می‌‌شود.

به وجود آمدن رابطه ی رمانتیک قبل از شناخت کافی

رابطه عاطفی در اشنایی قبل از ازدواج

یکی از بزرگ‌‌ترین اشتباهات در دوران آشنایی قبل از ازدواج به وجود آمدن رابطه‌‌ی عمیق عاشقانه بین طرفین است. زمانی که هنوز دو طرف از یکدیگر شناخت کافی پیدا نکرده‌‌اند، شکل‌‌گیری رابطه‌‌ی رمانتیک کاملا اشتباه است به این دلیل که با وجود این رابطه دیگر تلاشی برای شناختن یکدیگر نمی‌‌کنند. در واقع به دلیل ترس از خراب شدن رابطه چشمان خود را بر روی حقایق می‌‌بندند و نمی‌‌توانند از روی عقل تصمیم بگیرند.

امید به تغییر دادن همسر بعد از ازدواج

امید به تغییر دادن همسر نیز یکی از اشتباهات و باورهای غلطی است که ممکن است خیلی از افراد مرتکب آن شوند. آن ها معتقدند که با نیروی عشق می‌توانند فردی را که نقطه‌‌ي مشترکی با او ندارند تغییر دهند و همانند خود کنند، در صورتی که باید بپذیرند شخصیت طرف مقابل کاملا با آن ها متفاوت است.

به خصوص در خانم‌‌ها این باور بیشتر رواج دارد و به گونه‌ ای قصد گول زدن خود را دارند. به عنوان مثال با خود می‌‌گویند چون کودکی خوبی نداشته انقدر عصبانی است یا به دلیل درست تربیت نشدن این رفتار را از خود نشان می‌‌دهد، بعد از ازدواج با عشق و محبتی که نسبت به او نشان می‌‌دهم او را تغییر خواهم داد.

برای اطلاع از نشانه های آمادگی زنان برای ازدواج بر روی لینک کلیک کنید.

چشم پوشی از شک و تردید ها

آشنایی قبل از ازدواج دوره‌‌ای است که فرد باید تمام تلاش خود را برای شناختن طرف مقابل انجام دهد و با یک انتخاب درست و حساب شده تصمیم به ازدواج بگیرد. گاهی اوقات ممکن است فرد نسبت به کسی که قصد ازدواج با او را دارد دچار شک و تردیدهایی شود و بدون توجه به این شک و دودلی تصمیم به ازدواج بگیرد که متأسفانه کار عاقلانه‌‌ای نیست.

بهتر است بدانید که ازدواج با این شک و تریدها اصلا درست نیست و علاوه بر صدمه زدن به خودتان، زندگی طرف مقابل هم دچار چالش می‌کنید. بنابراین به رابطه‌‌ی خود زمان بدهید و سعی کنید با شناخت کامل طرف مقابل بدون هیچ‌‌گونه شک و تردیدی اقدام به ازدواج کنید.

باور به از بین رفتن مشکلات و اختلافات با ازدواج کردن

بسیاری از افراد تصور می‌‌کنند که مشکلات و اختلافات دوران آشنایی قبل از ازدواج و دوستی با ازدواج کردن ازبین می‌‌رود. در صورتی که باور کاملا غلطی است و با ازدواج کردن نه تنها آن مشکلات از بین نمی‌‌رود بلکه ممکن است پررنگ‌‌تر از قبل شود، همچنین این اختلافات ممکن است به بحث‌‌های دیگری هم دامن بزند. بنابراین بهتر است اگر قصد ازدواج دارید از همان ابتدا تمام بحث و اختلافات خود را با هم حل کنید و از هر نظر به تفاهم برسید بعد اقدام به ازدواج کنید.

برای اطلاع از علل تغییر رفتار افراد بعد از ازدواج بر روی لینک کلیک کنید.

تسلیم شدن در برابر نیازهای جنسی

از اشتباهات رایج آشنایی قبل از ازدواج تلاش برای ارضای نیاز جنسی است. می‌‌توان گفت یکی از مسائلی ای که مانع از تصمیم‌‌گیری درست برای ازدواج می‌‌شود همین نیاز جنسی است. زمانی که فرد نتواند در مقابل این نیاز مقاومت کند به قصد ارضای میل جنسی خود تصمیم به ازدواجی عجله‌ ای می‌گیرد که مسلما ازدواج اشتباهی خواهد بود که به دور از عقل گرفته شده است.

بنابراین اگر می‌‌خواهید از طرف مقابل شناخت کامل به دست آورید و ازدواج موفقی داشته باشید بهتر است خود را از هرگونه امیال جنسی رها کنید، همچنین از هرگونه رابطه‌‌ي جنسی قبل از ازدواج بپرهیزید و با حوصله و به دور از هر عجله‌‌ای رابطه‌‌ی خود را ادامه دهید تا به نتیجه‌‌ی درستی برسید.

دست کشیدن از علایق و فعالیت های مورد علاقه ی خود

گذشتن از علایق خود در آشنایی قبل از ازدواج

گاهی اوقات زمانی که مدتی از آشنایی قبل از ازدواج می‌‌گذرد و یک رابطه‌ی عاطفی بین طرفین به وجود می‌‌آید، فرد احساس می‌‌کند اگر در رابطه، به خاطر طرف مقابل از خواسته‌‌ها و علایق خود بگذرد و از انجام کارهای مورد علاقه‌‌اش چشم‌‌پوشی کند؛ می‌‌تواند این رابطه را حفظ کند. بنابراین ممکن است در کوتاه مدت این اتفاق بیافتد و ازدواج شکل بگیرد اما چنین ازدواجی بعد از گذشت مدتی کوتاه دچار مشکل خواهد شد.

مطمئنا هر شخصی خواسته‌‌ها و علایقی دارد که با انجام آن ها حس آرامش به او دست می‌ دهد. پس زمانی که فرد از خواسته‌‌های خود به خاطر کسی که دوست دارد می‌‌گذرد ممکن است بعد از ازدواج و در طولانی مدت دچار آسیب‌‌های روانی شود.

نا دیده گرفتن علائم هشدار دهنده بروز مشکلات در آینده

از اشتباهات دیگر آشنایی قبل از ازدواج گذشتن از عیب‌‌ها و اشتباهات طرف مقابل است که ممکن است آگاهانه یا غیرآگاهانه باشد. در واقع می‌‌توان گفت وقتی رابطه از مسیر خود خارج می‌‌شود و بین طرفین علاقه‌‌ای به وجود می‌‌آید باعث بروز خیلی از مشکلات می‌‌شود. در این شرایط ممکن است فرد به دلیل ترس از دست دادن رابطه سعی کند بسیاری از مسائل را نادیده بگیرد و دچار اشتباه شود. به عنوان مثال بی‌‌اهمیت جلوه دادن مسائل مهم، توجیه کردن اشتباهات طرف مقابل و حق دادن به او نمونه‌‌ای از این اشتباهات است.

در حالی که در آشنایی قبل از ازدواج خوب است این نکته را نیز در نظر بگیرید که افراد به طور طبیعی سعی می‌کنند در ابتدای رابطه خود را بهتر از شخصیت واقعی نشان دهند. بنابراین بهتر است با علم به تغییر شخصیت بعد از ازدواج نسبت به علائم هشدار دهنده‌ی موجود در رابطه بی‌تفاوت نباشید.

برای اطلاع از توصیه های کلیدی برای ازدواج از راه دور بر روی لینک کلیک کنید.

گذشتن از باورها و ارزش های خود به خاطر طرف مقابل

زمانی که قرار است دو نفر با هم ازدواج کنند بهتر است نسبت به باور و اعتقادات یکدیگر آگاهی داشته باشند و به آن ها احترام بگذارند. متأسفانه گاهی اوقات فرد به دلیل از دست ندادن کسی که دوست دارد برای مدتی از باورها و ارزش‌‌های خود دست می‌‌کشد و مشکل زمانی شروع می‌‌شود که با طرف مقابل ازدواج می‌‌کند. در واقع فرد بعد از مدتی ناخواسته به باورها و اعتقادات خود برمی‌‌گردد و اینجاست که اختلافات شروع می‌‌شود. در حالت کلی می‌‌توان گفت تفاوت در باورها اشکالی ندارد و هر فرد ممکن است باور و اعتقاد خود را داشته باشد اما مشکل از جایی شروع می‌‌شود که به ارزش‌‌‌های یکدیگر احترام نگذاریم.

همیشه در رابطه سازگار بودن

سازگار بودن در آشنایی قبل از ازدواج

بهتر است این را بدانیم که آشنایی قبل از ازدواج در واقع برای شناخت طرف مقابل جهت ازدواج است و ممکن است که پایان این رابطه طرفین به تفاهم نرسند. گاهی اوقات پیش می‌آید که در یک رابطه یکی از طرفین همیشه سازگار است و تابع طرف مقابل است. به عنوان مثال در هر شرایطی به فکر خوشحال کردن طرف مقابل است، همیشه سعی می‌‌کند کاری نکند که طرف مقابل ناراحت شود و همچنین تمام تلاش خود را جهت به دست آوردن دوست داشتن طرف مقابل انجام می‌‌دهد.

می‌‌توان گفت از بزرگ‌‌ترین اشتباهات می‌‌تواند همین باشد چرا که باید بدانید این رابطه در صورتی موفق است که به نفع هر دوی شما باشد، همچنین برای داشتن رابطه‌‌‌ای مفید باید هر دوی شما تلاش کنید.

برای اطلاع از علل ترس از ازدواج بر روی لینک کلیک کنید.

تسلیم شدن در برابر شرایط خوب مالی و زیبایی های ظاهری فرد

در دنیایی که امروزه پول و ثروت جای همه‌‌چیز را گرفته است نمی‌‌توان از یک جوان در شرف ازدواج انتطار داشت که نسبت به آن بی‌‌تفاوت باشد. در هر رابطه‌‌ای داشتن پول و شرایط مالی مساعد می‌‌تواند از ملاک‌‌های شکل‌‌گیری آن رابطه باشد اما باید در نظر بگیرید که در حد اعتدال و در کنار داشتن بقیه‌‌ی شرایط ارزش دارد. به عنوان مثال اگر در یک رابطه تنها به شرایط مالی فرد و زیبایی‌‌های ظاهری او توجه کنید دچار اشتباه بزرگی شده‌‌اید. بنابراین وقتی در یک رابطه تنها به مسائل اقتصادی مساعد او مانند شغل، شهرت، قدرت و نفوذ خانواده و در پایان تنها زیبایی او توجه شود رابطه‌‌ی ناسالمی خواهد بود.

برای اطلاع از مضرات دوستی قبل از ازدواج بر روی لینک کلیک کنید.

مقدم شمردن تعهد بر تفاهم

در یک رابطه‌ای که به عنوان آشنایی قبل از ازدواج در نظر گرفته شده است قبل از این که احساس کنیم در مورد مسائل مختلف با هم اتفاق نظر و تفاهم داریم یا مطمئن شویم که آیا می‌‌تواند همسر خوبی باشد به او قول ازدواج می‌‌دهیم. در واقع افرادی بیشتر درگیر تعهد و قول دادن می‌‌شوند که فقط جنبه‌‌های مثبت افراد را می‌‌بینند و به همه چیز خوشبین هستند. همچنین افرادی که از جلسه‌ی خواستگاری خسته شده‌‌اند و تمایل به متأهل شدن دارند یا از طرف کسی یا چیزی تحت فشار قرار گرفته‌اند و به طرف مقابل وابستگی پیدا کرده‌‌‌اند.

مقدم شمردن تفاهم بر عشق و علاقه

گاهی اوقات دو نفر که قصد ازدواج دارند بعد از سپری شدن دوره‌‌ی آشنایی قبل از ازدواج، احساس می‌‌کنند که از همه نظر با یکدیگر تفاهم دارند. اما با وجود این همه تفاهم نسبت به هم عشق و علاقه‌‌‌ای ندارند؛ در این صورت ممکن است به آن ها پیشنهاد شود که با داشتن این همه تفاهم بهتر است با یکدیگر ازدواج کنید، عشق و علاقه هم بعدا به وجود می‌‌آید.

در حالی که بزرگ‌‌ترین اشتباه همین جاست؛ خوب است بدانید که وقتی دو نفر نسبت به هم هیچ کششی ندارند بعد از ازدواج نیز علاقه‌‌ای به وجود نمی‌‌آید. در واقع سه شرط اصلی که برای ازدواجی موفق الزامی است عبارت است از علاقه، تعهد و تفاهم که هرسه باید در کنار هم باشند.

انتخاب فردی که به شما احساس نیاز می کند

از اشتباهات دیگر دوره‌‌ی آشنایی قبل از ازدواج این است که تصمیم به انتخاب فردی بگیرید که به شما محتاج باشد. بهتر است این را بدانید فردی که به شما احساس نیازمندی می‌کند، ممکن است بعد از برطرف شدن نیازش دست از شما بکشد. بنابراین سعی کنید با کسی ازدواج کنید که شما را دوست داشته باشد و برای داشتن‌‌ شما هر کاری انجام دهد.

تمرکز کردن بر روی جنبه‌‌های مثبت فرد

تمرکز بر جنبه های مثبت طرف مقابل در آشنایی قبل از ازدواج

گاهی اوقات در یک رابطه فرد نسبت به تشخیص خوب و بد طرف مقابل احساس درماندگی می‌‌کند. می‌‌توان گفت زمانی این اتفاق می‌‌افتد که آشنایی قبل از ازدواج به رابطه‌‌ای عمیق‌‌تر از یک آشنایی ساده تبدیل می‌‌شود؛ بنابراین سعی می‌‌کند تنها بر روی نکات مثبت تمرکز کند.

در این حالت که فرد توانایی تشخیص ضعف‌‌ها و عادت‌‌های ناپسند طرف مقابل را ندارد، بهتر است از یک مشاور کمک بگیرد تا بتوان بر جنبه‌‌های منفی طرف مقابل هم تمرکز کرد. اگر بخواهید از یک رابطه‌‌ی آشنایی نتیجه‌‌ی درستی بگیرید بهتر است نکات مثبت و منفی شخص را ببینید و با ارزیابی آن ها بهتر طرف مقابل را بشناسید.

برای اطلاع از راز های ازدواج موفق بر روی لینک کلیک کنید.

عدم قدرت تصمیم‌‌گیری درباره‌‌ی انتخاب فرد

زمانی که سرشار از عشق و دوست داشتن نسبت به طرف مقابل هستید، در نوعی سرخوشی به سر می‌‌برید؛ بنابراین هیچ‌ گاه نمی‌‌توانید تصمیم از روی عقل و منطق بگیرید. در این شرایط بهتر است عجله نکنید و اجازه دهید کمی از آتش عشق‌‌ و علاقه فروکش کند، سپس نسبت به شناخت خود اطمینان حاصل کنید و بعد تصمیم نهایی را بگیرید.

خلاصه مطلب

ما در این مقاله به بررسی موضوع آشنایی قبل از ازدواج پرداختیم و مسائل مهمی در رابطه با سوالاتی که باید از فرد متقابل پرسیده شود را بیان کردیم. به دلیل اینکه که ازدواج یک امر مهم و حیاتی در زندگی هر شخص است که اثرات آن ممکن است تا آخر عمر در زندگی فرد تأثیر داشته باشد بنابراین آشنایی قبل از ازدواج نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. برای شناختن طرف مقابل فاکتورهای مهمی وجود دارد که اگر با دقت و توجه ویژه همراه نباشد ممکن است فرد دچار اشتباهات بزرگی شود. چنانچه در این زمینه به مشاوره تخصصی نیاز دارید می توانید با مشاوران دکتر فکر تماس بگیرید.

آیا مشکلاتی که قبل از ازدواج وجود دارند بعد از ازدواج حل می شوند؟

با تکیه بر این تصور اشتباه هیچ گاه مشکلات حل نشده قبل از ازدواج را به بعد از ازواج موکول نکنید

آیا مدت زمان آشنایی قبل از ازدواج بیشتر شود موجب تفاهم خواهد شد؟

خیر در همه موارد تفاهم رخ نمی دهد بلکه می تواند موجب اختلاف هم شود

آیا نپرسیدن سوالات مهم قبل از ازدواج موجب اختلاف می شود؟

در برخی از موارد با بروز مشکلات یکی از طرفین بیان می کند که قبل از ازدواج باید شرایط خود را بیان می کردیف پس پرسیدن تمامی سوالات ضروری است

آیا نادیده گرفتن نقاط ضعف طرف مقابل اشتباه ست؟

به نوع نقاط ضعف بستگی دارد

5/5 - (1 امتیاز)

همچنین ببینید

خیانت زن

نشانه های خیانت زن و نحوه برخورد با آن

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با مشاور