ترک اعتیاد آسان
ترک اعتیاد آسان

ترک اعتیاد آسان

با توجه به انواع مختلف مواد مخدر، نحوه ترک اعتیاد نیز می تواند با روش های متفاوتی صورت گیرد. 12 گام طلایی + رژیم غذایی و دارویی تست شده می تواند به اصولی بودن ترک مواد کمک نماید. در صورتی که کارشناسان دکتر فکر را برای درمان اعتیاد خود انتخاب نموده اید، باید بگوییم که می توانید دارو درمانی و روان درمانی را در کنار هم داشته باشید.

تعداد جلسات مورد نیاز برای ترک اعتیاد می تواند بسته به نوع مصرف و همچنین میزان مواد موجود در خون شما متفاوت باشد. ایجاد انگیزه برای یک فرد می تواند از راه های مختلفی صورت پذیرد. درمان دارویی در کنار روان درمانی می تواند بهترین نتیجه را برای از بین بردن اعتیاد به وجود آورد. برای برقراری تماس با مشاوران ما می توانید با شماره های موجود در جدول زیر در ارتباط باشید.

اگر به بهترین مرکز ترک اعتیاد دنیا نیز مراجعه نمایید اما اراده لازم برای ادامه درمان را نداشته باشید هرگز به نتیجه مطلوب نخواهید رسید.

فهرست محتوا

چه زمانی نیاز به ترک اعتیاد وجود دارد؟

قبل از اینکه به دنبال ترک اعتیاد باشیم، ابتدا باید این تشخیص به درستی داده شود که  آیا فرد واقعا معتاد است؟ عوامل و نشانه هایی از اعتیاد یک فرد وجود دارد که شامل وابستگی زیاد به مصرف مواد، بی قراری در صورت عدم مصرف و همچنین مشکلات جسمانی به وجود آمده ناشی از مصرف مواد و اختلال در عملکرد روزانه فرد را موجب شود. 

 افرادی که معتاد به مواد مخدر می باشند، در صورت تمایل به ترک اعتیاد ابتدا باید از میزان ماده موجود در بدن خود اطلاع یابند. برای این شناسایی، آزمایش‌های مختلف اعتیاد وجود دارد.  هر یک از این آزمایش ها با توجه به نوع ماده مصرفی می تواند متفاوت باشد. اما به طور کلی امکان سنجش میزان مواد مورد استفاده در کیت تست های اعتیاد در منزل تا حدودی وجود خواهد داشت.

 یکی از اصول مهم و لازم برای ترک اعتیاد تمایل فرد و داشتن اراده او برای پیمودن این راه می باشد. چرا که در صورت عدم تمایل و اجبار دیگران هرگز این ترک اعتیاد ادامه دار نخواهد بود و حتماً حتی در صورت قطع مصرف مواد باز هم مجددا رو به سوی آن خواهد آورد. ضمن اینکه مراحل ترک به راحتی نیز صورت نمی گیرد.

برای اطلاع و دریافت پاسخ این سوال که شیشه چند روز در بدن می ماند؟ بر روی لینک کلیک کنید.

برای ترک اعتیاد چه کنیم؟

برای ترک اعتیاد چه کنیم؟
برای ترک اعتیاد چه کنیم؟

اگر شما مصرف کننده مواد باشید و تصمیم به ترک اعتیاد گرفته اید، می‌توانید با مراکز ترک اعتیاد و یا مشاوران مربوطه تماس حاصل نمایید. چنانچه یکی از اعضای خانواده و یا دوستان و آشنایان شما تصمیم به ترک مواد گرفته اند، می توانید پس از تماس با مشاوران ما راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

یکی از سوالاتی که معمولاً مراجعین از ما دارند این است که مدت زمان جلسات مشاوره برای ترک اعتیاد چند جلسه می باشد؟ در این مورد باید بگوییم این موضوع بستگی به میزان مصرف شما در طول زمان و همچنین مدت زمان احتیاج خواهد داشت. میزان وابستگی افراد به ماده مخدر یکسان نمی باشد. به هر اندازه وابستگی فرد به ماده مخدر بیشتر باشد، نیاز به تعداد جلسات بیشتری برای ترک اعتیاد خواهد بود.

 ترک اعتیاد خانگی گاها می تواند بسیار خطرناک باشد. در برخی از موارد مصرف کنندگان وابستگی زیادی به ماده خواهند داشت که این موضوع در صورت ترک ناگهانی می تواند باعث ایجاد مشکلات جسمانی و حتی مرگ فرد شود. برای کاهش درد های ناشی از عدم مصرف مواد و همچنین یک ترک اصولی اعتیاد توصیه ما کمک گرفتن از یک روانپزشک می باشد.

برای اطلاع از بهترین روش ترک کراک بر روی لینک کلیک کنید.

12 گام طلایی + رژیم غذایی و دارویی تست شده

همانطور که ذکر شد، اعتیاد می تواند به انواع مواد مخدر باشد. بر اساس نوع ماده مصرفی، رویکرد های ما برای درمان و 12 گام طلایی + رژیم غذایی و دارویی تست شده متفاوت می باشد. رژیم غذایی متناسب یا داروهای مورد نیاز برای ترک انواع اعتیاد نیز متفاوت است. بهترین نوع ترک اعتیاد در واقع آن است که بازگشت مجدد فرد را به مواد به حداقل ممکن برساند. قبل از پرداختن به انواع ترک اعتیاد بهتر است چند اصطلاح را با هم مرور کنیم.

 وابستگی جسمی : در صورت عدم مصرف و یا از بین رفتن این ماده به پاره ای از اختلالات شدید جسمی مبتلا خواهید شد. آبریزش بینی، دردهای شدید استخوان، بی قراری و دل پیچه را موجب می شود.

 وابستگی روانی :  تجربه لذت بخش اولیه و تکرار آن برای مصرف مواد که این احساس را در فرد به وجود خواهد آورد و موجب خوشنودی وی خواهد شد. این نوع وابستگی به مصرف مواد علاوه بر وابستگی به ماده مخدر به شرایط محیطی و آدابی که مخصوص افراد مزبور می باشد نیز وابسته خواهد بود.

تحمل : سازگاری انسان با ماده ی مصرفی پدیده کاملا مشخص است. کاهش واکنش های جسمی نسبت به مصرف مداوم مقدار معینی از یک ماده می تواند از جمله نشانه های آن باشد. اگر مصرف کننده بخواهد مجددا آن را تجربه کند باید نظارت مقدار بیشتری از این ماده را مصرف نماید. در واقع تحمل حالتی است که فرد مجبور است برای تسکین خود مصرف را ادامه دهد.

برای اطلاع از بهترین داروی گیاهی برای ترک گل بر روی لینک کلیک کنید.

داروهای مناسب برای ترک اعتیاد

داروهای مورد نیاز برای ترک اعتیاد داروهای آگونیست اُپیوئیدی می باشد. در درمان اعتیاد این نوع داروها در واقع با اتصال به گیرنده های اُپیوییدی در مغز- محل اتصال و اثر مواد افیونی – و فعال کردن آنها اثراتی مشابه مواد افیونی را ایجاد می کنند. از جمله این اثرات می توان به : بوپرنورفین، متادون و اُپیوم تینکچر اشاره نمود.

برای ترک اعتیاد شیشه بر روی لینک کلیک کنید.

داروهای آنتاگونیست اُپیوئیدی

داروهایی که با اتصال به گیرنده های مواد افیونی در مغز، مانع فعال شدن این گیرنده ها می شوند. از نظر دارو شناختی تاثیر داروهای آنتاگونیست بر روی گیرنده اثرات فیزیولوژیک و رفتاری عوامل دارویی آگونیست را مهار می کند. برای مثال،  نالترکسون یک آنتاگونیست اوپیوییدی است و مصرف آن باعث انسداد گیرنده های اپیوییدی و ممانعت از فعال سازی آن ها می شود.

برای دریافت مشاور ترک گل بر روی لینک کلیک کنید.

درمان نگهدارنده با داروهای اُپیوئیدی

در صورت تجویز طولانی مدت داروهای آگونیست، گیرنده های اپیوییدی با هدف کاهش مصرف مواد افیونی غیر قانونی آسیب‌های ناشی از آن را موجب خواهد شد.  اصطلاح درمان نگهدارنده یا درمان جایگزین این داروها برای ترک اعتیاد معمولاً به صورت معادل به کار گرفته می شود. در واقع بر این موضوع تأکید دارد که کاهش عوارض مصرف مواد ماده افیونی و غیر قانونی با یک داروی جایگزین می شود.

اصطلاح نگهدارنده بهتر از اصلاح جایگزین می تواند اثرات درمانی ترک اعتیاد را منعکس نماید.  همه جا از اصطلاح درمان نگهدارنده برای توضیح این روش درمانی استفاده شده است.

جهت اطلاع از مشکلات جنسی اعتیاد و ترک بر روی لینک کلیک کنید.

درمان اعتیاد با متادون

درمان اعتیاد با متادون
درمان اعتیاد با متادون

 یکی از داروهای مسکن و در عین‌حال اعتیاد آور متادون می باشد. برای ترک برخی از مواد، و کاهش درد، مصرف متادون را توصیه می‌کنیم. مصرف این ماده می‌تواند موجب شود تا  فرد درد کمتری را در زمان ترک اعتیاد مواد داشته باشد. همچنین به تسریع روان درمانی نیز کمک زیادی خواهد نمود.

برای اطلاع از روش های منفی کردن تست اعتیاد به ترامادول بر روی لینک کلیک کنید.

درمان بیماری های زمینه ای قبل از ترک اعتیاد

 یکی از دلایلی که افراد به خاطر آن به ماده مخدر روی می آورند، وجود بیماری های زمینه ای می باشد. گاهی این بیماری ها می تواند به وجود آوردنده بیماری های جسمانی نیز باشد و در برخی موارد مشکلات بیشتری را موجب شود. در واقع اضطراب و افسردگی از جمله مواردی است که فرد باید برای بیرون آمدن از آنها به اعتیاد روی آورد. همچنین ممکن است به دلیل وجود مشکلات جسمانی و جنسی همانند زود انزالی فرد به مصرف مواد ترغیب شود.

در این شرایط در صورت ترک اعتیاد باز هم بیماری های زمینه ای به قوت خود باقی خواهد ماند. در این شرایط قبل از ترک اعتیاد توصیه می‌کنیم که مشکلات زمینه ای را به طور کامل حل و فصل نمایید. زیرا در صورتی که هنوز مشکلات زمینه ای هم به قوت خود باقی مانده باشند فرد به دلیل تاثیرات مواد مخدر باز هم لا آن ها دست به گریبان خواهد بود.

بسیاری از افرادی که از این بیماری های زمینه ای فرار می کنند و مصرف کننده مواد می شوند، نه تنها بیماری آن ها درمان نخواهد شد، بلکه یک مشکل دیگر نیز به آنها اضافه خواهد شد. نداشتن مهارت های ارتباطی و نه گفتن می تواند از دیگر مشکلات این دسته از افراد باشد زیرا به تنهایی توان مقابله و مخالفت با صحبت های دیگران را ندارد .

برای اطلاع از روش اصولی ترک گل با ریتالین بر روی لینک کلیک کنید.

نکات مهم برای مشاوران ترک اعتیاد

هنگامی که یک فرد معتاد از شما طلب کمک می نماید و می خواهید به او کمک کنید، به عنوان یک روان درمانگر حتما باید به این موارد زیر توجه نمایید.

  خطرات و عواقب مصرف مواد را برای مراجع شرح دهید

 یکی از علت‌هایی که افراد به مصرف مواد مخدر روی می آورند، عدم آگاهی از تبعات مصرف آن می باشد.  ممکن است علاوه بر اینکه از نظر جسمی و روانی اطلاعی از مصرف مواد مخدر نداشته باشد این موضوع موجب اعتیاد وی شود.  گاهی همین اعتیاد میتواند موجب ایجاد الگویی برای خواهر یا برادر کوچکتر شود و فرد از این مسئله باشد.

 علائم ترک اعتیاد را توضیح دهید

 ممکن است فردی در رابطه با عوارض جسمانی ترک اعتیاد اطلاعی نداشته باشد.  همچنین ممکن است از دیگران مواردی شنیده باشد که این مسئله وحشت و ترس را برای او در پی داشته باشد. بنابراین می‌توانید اطلاع دهید که در صورت ترک مصرف ماده مخدر زندگی دوباره به همان شکل عادی خود باز خواهد گشت.

 در رابطه با  نقش اراده فرد برای ترک اعتیاد توضیح دهید

 برخی از مصرف کنندگان در رابطه با علل و عوامل ترک اعتیاد اطلاعات کافی را ندارد و همین مسئله موجب می شود انگیزه آن ها کم باشد. خانواده در این موارد می توانند نقش بسزایی ایفا نمایند. در صورتی که خانواده و یا دوستان فرد او را به ترک اعتیاد ترغیب نمایند و حمایت های لازم را داشته باشند فرد بهتر می تواند  مواد را کنار بگذارد.

دارو درمانی اعتیاد

درمان دارویی همان گونه که ذکر شد می تواند شکل های متفاوتی داشته باشد. ترک اعتیاد به مواد مختلف رعایت می شود سم زدایی بیمار برای جلوگیری از عود مجدد می باشد. برای برخی از مواد نوظهور همانند حشیش دارو کاربرد کمتری دارد و بیشتر از روان درمانی برای ترک اعتیاد استفاده می شود.

انجام سم زدایی در روش های سریع و فوق سریع وجود دارد.  این روش ها برای ترک مصرف ماده مخدر می باشد.  این موارد دیگر می‌تواند موجب ایجاد بیماری‌های جسمانی برای فرد موجب شود این بیماری ها شامل بیماری های ایدز و همچنین بیماری های جسمانی خواهد بود.

برای اطلاع از بهترین روش ترک ترامادول بر روی لینک کلیک کنید.

عوارض مصرف مواد مختلف بر روی بدن

عوارض مصرف مواد مختلف بر روی بدن
عوارض مصرف مواد مختلف بر روی بدن

همانطور که می دانید مواد مخدر اثرات متفاوتی بر جای می گذارد. که هر یک از این مواد عوارض کوتاه مدت و بلند مدت را برای فرد مصرف کننده در پی خواهد داشت.  در ادامه به عوارض هر یک از این مواد اشاره خواهیم نمود.

 عوارض مصرف سیگار

 عوارض مصرف سیگار را می توان به دو صورت عوارض کوتاه مدت و بلند مدت دانست. توجه داشته باشید که میزان مصرف فرد معتاد به سیگار می تواند یکی از موارد بسیار مهم در رابطه با تعیین عوارض آن باشد.

 عوارض کوتاه مدت

 • افزایش ضربان قلب
 •  افزایش فشار خون
 •  تغییر رنگ دندان ها
 •  بوی بد دهان
 •  تنفس بد
 •  گلودرد و سرفه

 عوارض بلند مدت

 • مشکلات قلبی و عروقی
 • آمفیزم
 •   سکته قلبی
 •  آب مروارید چشم
 •  بیماری های مزمن ریوی
 •  احتمال ابتلا به سرطان های ریه،  خون،  دهان، گلو،  لوزالمعده،  کلیه،  نای و مثانه
 •  کاهش ویتامین ث
 •  چروک پوست و پیری زودرس
 •  آسم
 •  زخم معده
 •  کاهش توانایی در حرکات ورزشی

برای اطلاع از اینکه چگونه بفهمیم شخصی ترامادولی است؟ بر روی لینک کلیک کنید.

عوارض مصرف قلیان

مصرف قلیان نیز همانند سایر مواد مخدر دیگر دارای عوارض کوتاه مدت و بلند مدتی را به همراه دارد که در زیر به آن ها اشاره خواهیم نمود.

عوارض کوتاه مدت

 • افزایش ضربان قلب
 •  افزایش سطح مونوکسید کربن و نیکوتین و پلاسما در خون
 •  آلرژی و حساسیت در اثر مصرف تنباکو میوه ای
 •  تاثیراتی مخرب در دو عضو حیاتی ریه ها و قلب در بدن

 عوارض بلند مدت

 • سرفه های مزمن
 •  موارد ابتلا به انواع سرطان‌ها مانند ریه، دهان و مثانه
 •  بیماری انسداد ریوی مزمن
 • آمفیزم
 •  پایین بودن وزن هنگام تولد نوزاد در صورت مصرف قلیان برای مادر باردار
 •  افزایش حملات و ذات الریه
 •  ورود مواد سمی و سرطان زا به بدن در اثر واکنش ذغال و فویل آلمینیومی
 •  انتقال باکتری های موجود در لوله قلیان مانند باکتری سل
 •  بیماری های عفونی مانند هپاتیت ب  که بر اثر استفاده مشترک از شیلنگ و سری آن می باشد.
 •  مصرف مداوم قلیان موجب تحرک و طول عمر اسپرم در مردان را کاهش میدهد.
 •  وجود فلزات سنگین همانند : آرسنیک، کروم، سرب موجب کاهش تولید اسپرم می شود.
 •  اختلال در سیستم تخمک گذاری در خانم ها و کاهش قدرت باروری در صورت عدم ترک اعتیاد
 •  مصرف قلیان باعث اختلال در جذب کلسیم و ساخت استخوان و همچنین کاهش وزن و تخریب هورمون های جنسی می شود.
 •  به دلیل جذب بیشتر نیکوتین در خانم ها آسیب به زیبایی و پوست برای آنها بیش از آقایان  خواهد بود.
 •  ابتلا به بیماری های دهان و دندان

برای اطلاع از اینکه سیگار چند روز در بدن می ماند؟ بر روی لینک کلیک کنید.

عوارضی مصرف الکل

 • تصادفات جاده ای و شهری
 •  مصدومیت به علت شلیک با اسلحه
 •  افتادن
 •  خودکشی
 •  حوادث شغلی و صنعتی
 •  غرق شدن
 •  پرخاشگری،  تجاوز و خشونت خانگی
 • ابتلا به سندرم کورساکوف
 • ابتلا به سندرم ورنیکه
 • مشکل حافظه بویژه حافظه کوتاه مدت
 • جنون زودرس
 • فراموشی و گیجی
 • از دست دادن بصیرت و حس زمان و مکان
 • مختل شدن قضاوت
 • کاهش توانایی یادگیری
 • مشکل در تصمیم گیری
 • از دست دادن هوشیاری، بی هوشی
 • کاهش حس بازداری و انجام رفتارهای خطرناک
 • افسردگی
 • اضطراب
 • کاهش حس واکنش

برای اطلاع از اصولی ترین راه ترک اعتیاد در خانه بر روی لینک کلیک کنید.

آسیب ناشی از مصرف الکل به مری، نای و حنجره

 • خونریزی مری
 • سرطان حنجره
 • سرطان مری
 • عفونت مری

عروق

 • فشار خون بالا
 • اتساع عروق خونی

نخاع

 • آسیب به سیستم اعصاب مرکزی
 • آسیب به سیستم اعصاب پیرامونی
 • کاهش هماهنگی حسی – حرکتی

پانکراس

 • عفونت پانکراس (پانکراتیت)
 • سرطان پانکراس
 • تورم پانکراس

کبد

 • سیروز کبد
 • از بین رفتن توانایی بازسازی کبد
 • سرطان کبد
 • عفونت کبد

معده

 • گاستریت (عفونت مخاط معده)
 • خونریزی معده
 • زخم معده
 • ورم معده

جنین

 • سندرم جنین الکلی
 • عقب ماندگی ذهنی نوزاد
 • بیش از اندازه کوچک بودن نوزاد
 • وزن کم نوزاد
 • رشد کم نوزاد
 • ناهنجاری ها در فرم صورت و استخوان ها

دست 

 • لرزش دست
 • بی حس شدن انگشتان
 • تورم اندام ها (دست و پا)
 • خارش پوست

بینایی و چشم

 • کاهش حس بینایی در صورت عدم ترک اعیتاد
 • گشاد شدن مردمک های چشم، هنگام مرف زیاد تنگ شدن مردمک های چشم
 • زرد شدن سفیدی چشم
 • تار شدن دید

برای دریافت اطلاعات سیر تا پیاز پاسخ به سوال بعد از ترک گل چه باید کرد؟ بر روی لینک کلیک کنید.

عوارض مصرف کانابیس

عوارض مصرف کانابیس
عوارض مصرف کانابیس

عوارض مصرف کانابیس با توجه به میزان مصرف فرد و همچنین و انتظارات مصرف، تجربه و احساس متفاوتی را می تواند داشته باشد. اما به طور کلی می توان گفت عوارض آن شامل موارد زیر می باشد.

 • خواب آلودگی زیاد
 • تغییرات اداراکی و حسی نیز می تواند روی دهد اما این تغییرات عموماً مبالغه در تجربیات لذت بخش هستند.
 • توهم و احساس بدبینی
 • احساس بهم ریختگی زود گذر
 • تحریف حس زمان
 • از بین رفتن هماهنگی تمرکز و حافظه کوتاه مدت
 • فقدان انرژی و انگیزش و از بین رفتن حافظه

بروز این عوامل در صورت عدم ترک اعتیاد می تواند بیشتر شود.

علائم جسمی و روانی مصرف ترامادول

 • سرخ شدن چشم ها
 • نگاه های مات به صورت طولانی مدت به اطراف
 • عدم تعادل در حرکات
 • بی توجهی به نظافت
 • بی علاقگی به کار و فعالیت روزانه
 • بی قراری شدید
 • وجود بوهای بد از بدن
 • تغییرات ناگهانی خلق در فرد

عوارض مصرف ترامادول

 • اضطراب
 • سردرد
 • سرگیجه
 • اختلال خواب
 • افسردگی
 • خشكی دهان
 • بی اشتهایی
 • تهوع و استفراغ
 • افزایش انقباضات ماهیچ های
 • خارش پوستی
 • یبوست
 • دل درد
 • اختلالات بینایی
 • احتباس ادراری
 • كاهش هموگلوبین خون

عوارض قطع ناگهانی ترامادول

 • اضطراب
 • تعریق
 • بی خوابی
 • تهوع و لرز
 • اسهال
 • درد عضلانی
 • سندرم پای ب یقرار
 • ترس و بیقراری
 • گُرگرفتگی و گِزگِز اندام ها
 • تحریك پذیری
 • تشنج
 • استفراغ و درد شکم
 • توهم
 • مشکلات تنفسی

برای تشخیص افراد متادونی بر روی لینک کلیک کنید.

عوارض مصرف ریتالین

 • عصبی شدن و بی خوابی در صورت عدم ترک اعتیاد به ریتالین
 • حالت تهوع و استفراغ
 • احساس سرگیجه و سردرد
 • تغییرات ضربان قلب و فشارخون كه معمولاً به صورت افزایش آن و
 • در مواردی نیز به شكل كاهش دیده می شود
 • خارش پوست و جوش
 • دردهای شكمی، كاهش وزن و مشكلات معده
 • بروز افسردگی پس از قطع مصرف
 • بروز علائم روان پریشی (جنون) یا علائم وابستگی به ریتالین
 • درد سینه و مفصل
 • حرکات غیر قابل کنترل بدن

عوارض مصرف بالای ریتالین

 • از دست دادن اشتها و سوء تغذیه
 • لرزش و پرش عضلات
 • تب، تشنج و سردرد
 • نامنظم شدن ضربان قلب و تنفس كه در مواردی می تواند به شكل
 • خطرناكی ادامه پید ا كند
 • تكرار حركات و اعمال بی هدف (رفتارهای کلیشه ای)
 • بروز حالت های پارانوئید(سوءظن)، توهم و هذیان
 • احساس حركت و جنبش حشرات درزیر پوست
 • ریتالین (مانند كوكائین و آمفتامین) با ایجاد التهاب درعروق مغز،
 • خطر سكته مغزی را افزایش می دهند

برای اطلاع از تمامی آنچه در رابطه با کیت تست اعتیاد باید بدانید بر روی لینک کلیک کنید.

مراحل ترک اعتیاد به مواد مخدر

یکی از کارهایی که برای درمان و ترک اعتیاد در مراکز مربوطه انجام می شود ارزیابی و غربالگری است. در غربالگری ما برای رسیدن به تشخیص  یک نوع اختلال مصرف مواد اقدام می کنیم. در ارزشیابی در واقع امکان تدوین یک برنامه مراقبت انفرادی تهیه شده که با توجه به آن فرد می‌تواند موارد مراقبت از خود را به خوبی آموزش بیند.

 ایجاد احساس اعتماد و برقراری رابطه درمانی مناسب از جمله اقدامات اخلاقی برای درمان و ترک اعتیاد می باشد. در واقع یک مشاور بدون هیچ گونه قضاوتی در رابطه با فرد مصرف کننده مواد همدلی های لازم را باید انجام دهد. علاوه بر کمک به ترک اعتیاد در رابطه با مشکلات فردی و یا خانوادگی نیز اقدامات لازم را باید به انجام رساند.

جمع آوری اطلاعات لازم در رابطه با میزان مصرف مواد مخدر، زمان شروع مصرف، مدت زمان مصرف و همچنین دلایل روی آوردن به این ماده مخدر می تواند از اقدامات بعدی یک روانپزشک یا روان درمانگر محسوب شود.  گاهی نیاز به ارجاع فرد بیمار به سایر مراکز درمانی خواهد بود.

برای اطلاع از علائم اعتیاد به ریتالین بر روی لینک کلیک کنید.

 ایجاد انگیزه برای ترک اعتیاد

 گاهی مراجعین ترک اعتیاد به مواد مخدر را افرادی تشکیل می دهند که دلایل کافی برای ترک ماده مخدر دارند اما انگیزه لازم را برای اتمام مصرف مواد ندارند.  این موضوع موجب می‌شود تا قدمی برای ترک اعتیاد بر ندارند و یا اینکه امکان ادامه دادن به روند درمانی را نداشته باشند.

 ارائه اطلاعات در رابطه با تاثیرات و عوارض ماده مصرفی به فرد می تواند ایجاد انگیزه برای ترک اعتیاد کمک نماید. گاهی نیز کمک به یافتن معنای زندگی می تواند شروع بسیار خوبی برای ترک مصرف مواد باشد. زیرا بسیاری از افراد معتاد معنای زندگی را از دست داده اند.  شناخت فرد از خود نیز می‌تواند از دیگر اقدامات مناسب در رابطه با روند درمانی محسوب شود.

  حل مشکلات خانوادگی و یا زندگی زناشویی فرد می‌تواند اقدام بسیار موثر و انگیزه بسیار مهمی برای بازگشت مجدد به زندگی خانوادگی باشد. داشتن یک شغل و اشتغال به آن می تواند موجب شود تا فرد دلایل لازم را برای ادامه ترک اعتیاد داشته باشد. که در این صورت راهنمایی های لازم برای یافتن یک شغل جدید ارائه خواهد شد.

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا در رابطه با شرایط ترک اعتیاد آسان اطلاعاتی را ارائه نماییم. در صورتی که مایل به اطلاع بیشتر در رابطه با 12 گام طلایی + رژیم غذایی و دارویی تست شده می باشید و همچنین برای دریافت مشاوره اختصاصی با شماره های موجود در جدول زیر تماس حاصل نمایید. مشاوران ما همه روزه، حتی ایام تعطیل آماده ارائه خدمات به شما می باشند.

ترک اعتیاد آسان به چه صورتی امکان پذیر است؟

کاهش درد و داشتن یک برنامه منسجم و منظم می تواند موجب شود تا فرد به بهترین شکل و آسان ترین نوع اعتیاد را ترک کند.

12 گام طلایی + رژیم غذایی و دارویی تست شده چیست؟

برای اطلاع از تمامی این موارد می توانید وارد سایت شوید و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

آیا امکان ترک اعتیاد در منزل وجود دارد؟

بله. برای ترک اعتیاد در منزل باید بتوانید قدم اصولی و درستی بردارید که می توانید تحت نظر یک کارشناس آن را انجام دهید.

چه مدت برای ترک اعتیاد زمان نیاز است؟

ترک اعتیاد می تواند به روش های مختلفی صورت بگیرد. این موضوع همچنین با توجه نوع مواد مصرفی می تواند متفاوت باشد.

ترک اعتیاد آسان | 12 گام طلایی + رژیم غذایی و دارویی تست شد

5/5 - (1 امتیاز)

همچنین ببینید

خواص شیره تریاک در طب سنتی

خواص شیره تریاک در طب سنتی بر روی بدن

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با مشاور