مشاور ازدواج خوب
مشاور ازدواج خوب

مشاور ازدواج خوب

مشاور ازدواج خوب به شما در انتخاب بهتر و حل مشکلات گذشته کمک می کند. در واقع مراکز روانشناسی ازدواج علاوه بر ارائه اطلاعات در رابطه با فرد مقابل، به شما نیز کمک می کنند تا شناخت بهتری نسبت به خود پیدا کنید. برای دریافت لیست برترین مراکز مشاوره تخصصی ازدواج و همچنین شماره تماس و آدرس مرکز مشاوره ازدواج خوب در تهران می توانید با مشاوران دکتر فکر تماس حاصل نمایید.

مشاور ازدواج خوب تنها به بررسی یک جنبه از شخصیت فرد نخواهد پرداخت. گاهی ممکن است مراجعین مشکلات فردی و یا خانوادگی داشته باشند و به همین دلیل تمایل به ویژگی های شخصیتی خاصی داشته باشند که در این صورت مراکز روانشناسی ازدواج به آن ها کمک خواهند کرد تا شناخت بهتری نسبت به خود و دیگران پیدا کنند.

یکی از ویژگی های مهم مشاور ازدواج خوب در دسترس بودن تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل است که در مرکز ما این خصوصیت وجود دارد.

فهرست محتوا

تاثیر اتفاقات کودکی بر عشق دوران جوانی از نظر مشاور ازدواج خوب

تاثیر اتفاقات کودکی بر عشق دوران جوانی از نظر مشاور ازدواج خوب
تاثیر اتفاقات کودکی بر عشق دوران جوانی از نظر مشاور ازدواج خوب

 شاید برایتان جالب باشد که بدانید بسیاری از افراد در انتخاب عشق خود بر اساس الگوی کودکی عمل می کند. و در اصطلاح بر اساس «الگوی کودکی» را تکرار کرده اند. در ادامه به تمامی این الگو ها و نقش آنها در انتخاب برای ازدواج اشاره خواهیم نمود.

  • در صورتی که در دوران کودکی توجه زیادی از یکی از والدین یا هر دوی آن ها را دریافت نکرده باشیم ممکن است به فردی علاقمند شویم که او نیز همانند والد ما در گذشته عشق و توجه کافی به ما نداشته باشد و به همین دلیل باعث شود تا ما تلاش بیشتری کنیم تا عشق و توجه او را به دست آوریم.
  • افرادی که والدین آنها عصبی یا خشمگین می باشند، این امکان وجود دارد که در جهت عکس آن به فردی علاقه مند شوند که عشق زیادی به آنها بورزد اما فرد او را طرد خواهد کرد و یا تلاش می کند تا دلش را بشکند زیرا با این روش خشم خود را نشان داده و طرف مقابل را ملزم به عشق و توجه به خود می کند.
  • به فردی علاقه مند می شویم که به یکی از والدین مان شبیه است و سعی می کنیم تا او را نجات دهیم و بدین وسیله والد خود را خوشحال کنیم.
  • در صورتی که یکی از والدین ما شاد نبوده و یا مورد توجه واقع نشده باشد، این احتمال وجود دارد که ما نیز جذب فرد شویم که شبیه به او باشد تا از این طریق عشق خود را به او نشان دهیم که او دوست داشتنی بوده و باید مورد توجه قرار می‌گرفته است.
  • شاید ترجیح دهید در رابطه ای وارد شوید که از ازدواج پدر و مادر تان بهتر نباشد تا خود را از پدر و مادر خوشبخت تر ندانید.

 نکته مهم :  تمامی این موارد به صورت ناخودآگاه در ذهن ما صورت می گیرد و بر اساس کودکی مان اتفاق می افتد و با نظر مراکز روانشناسی ازدواج قابل تحلیل و بررسی است. در صورتی که احساس می کنید یکی از این اتفاقات برای شما در حال وقوع می باشد و یا علاقه شما به همین شکل است حتما لازم است برای مشاوره و مداخله درمانی اقدام نمایید.

برای دریافت مشاوره ازدواج بر روی لینک کلیک کنید.

مرکز مشاوره ازدواج خوب در تهران

بهترین مرکز مشاوره ازدواج خوب در تهران مرکزی است که متخصصین و فارغ التحصیلان رشته های مشاوره ازدواج و خانواده در آن مشغول به ارائه خدمات باشند. همچنین درک درستی از فرایند مشاوره و تجربه کافی در زمینه ارائه مشاوره به افرادی که مایل به این خدمات می باشند داشته باشد.

 با توجه به هزینه های بالایی که برای ارائه خدمات مشاوره ای وجود دارد، جهت اطلاع از و دریافت لیست بهترین مشاوران می توانید با مرکز مشاوره ما تماس حاصل نمایید تا اطلاعات لازم و کافی را در اختیار شما قرار دهند.

برای اطلاع از تاثیر اختلاف سنی در ازدواج بر روی لینک کلیک کنید.

دلایل درست تشکیل زندگی از نظر مشاور ازدواج خوب

دلایل زیر برای یک انتخاب یک فرد از نظر مرکز مشاوره ازدواج خوب در تهران می باشد که بدان خواهیم پرداخت.

1. مصاحبت و همراهی

 مصاحبت و همراهی به این معنی است که در سفر زندگی، شریک و همراه هم باشیم. این تصور که ازدواج می تواند به تنهایی فرد خاتمه دهد اشتباه است. در واقع از نظر شما چه کسی پیشقراول را با این سفر می باشد؟ آیا هر دو در یک راه می خواهند بروند؟ اگر این همراهی صورت بگیرد لذت بخش است اما در صورتی که هر کدام مسیر و هدف خود را جداگانه انتخاب نموده باشند، تعارض و دلزدگی به وجود خواهد آمد.

2. عشق و صمیمیت

نیاز به عشق و صمیمیت، رابطه زیادی با نیاز  اول که ذکر شد خواهد داشت. همه ما انسان ها تمایل داریم که مورد محبت قرار بگیرید این یک نیاز به کاملاً طبیعی در همه ما انسان‌ها خواهد بود. اگر این محبت همراه با صمیمیت همراه شود می تواند یک هدیه فوق العاده برای همه ما انسان ها محسوب شود.

برای اطلاع از ناگفته های ده نکته روابط عاطفی قبل از ازدواج بر روی لینک کلیک کنید.

3. شریک حمایت کننده

 از جمله دلایل دیگری که می تواند مناسب برای ازدواج باشد، رشد فرد به عنوان یک انسان در کنار دیگری می تواند باشد. در واقع اگر هر یک از زوجین تنها به موفقیت خود فکر می‌کنند و به علایق خود رسیدگی کند، نمی تواند ازدواج موفقی را تجربه نماید. ازدواج مناسب می تواند بهترین فرصت را برای موفقیت هر دو نامزد فراهم نماید.

4. شریک جنسی

 ازدواج منبع باثباتی برای ارضای نیازهای جنسی دختر و پسر از نظر مراکز روانشناسی ازدواج می باشد. همچنین راهی مشروع  و مجاز برای بروز هیجانات و رفتارهای جنسی شناخته می شود. اما این موارد نباید تنها دلیل ازدواج قرار بگیرد زیرا پس از ارضای نیاز دلیل برای ادامه زندگی مشترک وجود نخواهد داشت و دوام زندگی متزلزل می شود.

برای دریافت پرسشنامه مشاوره قبل از ازدواج و تفسیر کامل 240 سوالی بر روی لینک کلیک کنید.

5. والد شدن

 یکی از دلایل دیگر برای ازدواج که بسیار رایج نیز می باشد، فرزند دار شدن است. تربیت یک فرزند وظیفه ای دشوار و حتی دلسرد کننده می باشد اما از طرف دیگر نیز کار بسیار لذت بخش و رضایت آورید خواهد بود. زوجینی که در کنار پرورش فرزندان به پرورش و رشد خود نیز اهمیت می دهند معمولاً احساس رضایت و افتخار بیشتری نسبت به کاری که دارند خواهند داشت.

 یکی از نگرانی های زوجین جوان خصوصاً پس از داشتن فرزند اول این است که بزرگ کردن یک فرزند کار دشواری است و دیگر تمایلی برای فرزند دیگر نخواهند داشت اما همین افراد عنوان می‌کنند که اگر مجدداً به گذشته بازگردند باز هم تمایل دارند که دارای فرزند شود. البته به شرطی که تمام موارد ذکر شده در بالا به عنوان یک ازدواج موفق از نظر مراکز روانشناسی ازدواج باشد.

دلایل نادرست تشکیل خانواده از نظر مراکز روانشناسی ازدواج 

دلایل نادرست ازدواج از نظر مراکز روانشناسی ازدواج
دلایل نادرست ازدواج از نظر مراکز روانشناسی ازدواج

برخی از دلایلی که فرد برای آنها تصمیم به ازدواج می گیرد، کاملاً اشتباه می باشد. زیرا همین دلایل موجب به وجود آمدن تعارض و نداشتن یک زندگی خوب و موفق می باشد.

جهت دریافت مشاوره آنلاین ازدواج بر روی لینک کلیک کنید.

1. شورش بر علیه والدین

همه ما انسان ها از اینکه دیگران متوجه شرایط زندگی سخت مان شوند و از تعارض های ما اطلاع داشته باشند احساس خوبی نخواهیم داشت. آن دسته از افرادی که تصور می کنند قربانی گذشته خود هستند بهترین گزینه برای دوری از این تعارضات و فرار از خانواده را ازدواج می بینند بدون اینکه برای حل  مسائل زندگی و خانوادگی خود تلاش کنند.

2. جستجوی استقلال

 یکی از تمایلات طبیعی همه جوانان این است که استقلال داشته باشند و بتوانند روی پای خود بایستند و مسائل و کارهای خود را انجام دهند. جالب است بدانید که استقلال امری است که فقط به تنهایی می توان به آن رسید. اتکای به همسر و ازدواج نمی تواند فرد را مستقل کند. مستقل شدن امری است که نیازمند گذشت زمان زیاد و روی پای خود ایستادن است.

3. التیام بخشیدن به یک رابطه شکست خورده

 این مورد متاسفانه در جامعه امروز ما بسیار زیاد دیده می شود. ما تمایل داریم که برای دور شدن از احساس های بد، خیلی ساده و عامیانه “خودمان را گول بزنیم” .اما بر اساس مشاور ازدواج خوب در این نوع ازدواج ها، در واقع فرد کوله باری از ناراحتی ها و همچنین مشکلات رابطه قبلی را در یک زندگی تازه همراه می کند و همین مسئله موجب ایجاد مشکلات زیادی می شود.

جهت اطلاع از نکات زناشویی قبل از ازدواج بر روی لینک کلیک کنید.

4. فشار خانواده یا اجتماع

فشار خانواده یا اجتماع
فشار خانواده یا اجتماع

 در برخی از خانواده ها ممکن است سن خاصی را برای ازدواج مناسب بدانند و به فرد مورد نظر برای ازدواج به فشار زیادی بیاورد. در این موارد، خانم‌ها بیشتر از آقایان در معرض این نوع استرس ها و فشارها قرار دارند. گاهی نیز فرد پس از نگاهی به همسالان خود  تصمیم به ازدواج می‌گیرد زیرا با این کار مایل است که فشار روانی مورد نظر را کم کند.

5. تشکیل خانواده از مشاور ازدواج خوب

 بعضی از افراد تحت فشار خانواده یا دوستان خود ممکن است اجباری که از قبل تعیین شده است تن دهند. در برخی از از مناطق و یا اقوام رایج است که در همان دوره کودکی دو نفر را برای یکدیگر مناسب می دانند اما همین افراد با فشار و تنش زیادی باید در کنار هم زندگی مشترک را آغاز کنند.

نکته های مهم : تعداد موارد اشتباه برای انتخاب نادرست در ازدواج، بسیار بیش از آنچه ذکر شده است می باشد. ما در اینجا به اختصار تنها به برخی از این موارد برای آشنایی شما عزیزان اشاره نمودیم.  برای دریافت مشاوره اختصاصی و همچنین به دست آوردن اطلاعات و راهنمایی های بیشتر در رابطه با مشاور ازدواج خوب و انتخاب درست می توانید با شماره های آنان در وب سایت موجود می باشد تماس حاصل نمایند .

۱۰ اشتباه در فرایند آشنایی از نظر مشاور ازدواج خوب

 با توجه به اینکه جامعه ما سنتی است اما تمایل به عملکرد مدرنیته دارد! همین مساله می تواند موجب مشکلات زیادی برای دختران و پسران شود. هنگام آشنایی اشتباهاتی که در این فرآیند صورت می پذیرد موجب می شود تا اینگونه آشنایی ها به هیچ نتیجه درست و منطقی نرسد که به طور کامل تمامی آنها را شرح خواهیم داد.

برای اطلاع از اینکه مشاوره قبل از ازدواج چند جلسه است؟ بر روی لینک کلیک کنید.

سوالات زیادی برای شناخت طرف مقابل پرسیده نمی شود

بسیاری از این گونه آشنایی ها، در واقع تنها به دلیل مسایل عاطفی شکل گرفته اند. یکی از باورهای غلط در بین دختران و پسران جوان این است که پرسیدن سوالات در رابطه با شخصیت و یا زندگی طرف مقابل موجب می شود که علاقه ما از بین برود یا کمرنگ شده و یا از بین برود. همین مسئله می‌تواند مشکلات بسیار زیادی در آینده را سبب شود.

 گاهی نیز به دلیل نارضایتی ها و مشکلات فرد در گذشته مایل به پنهان کردن آنها و سرکوب و اتفاقات گذشته می باشد. به همین دلیل ترجیح می دهد در رابطه با گذشته فرد و از زندگی شخصی او سوال نپرسد. زیرا همین ترس از متقابل پرسیدن سوال های خود را دارد. همچنین ترس از دست دادن فرد از ختم شدن رابطه به ازدواج از دیگر علل مورد نظر مشاور ازدواج خوب می باشد.

برای دیافت سوالات مشاوره ازدواج بر روی لینک کلیک کنید.

نشانه های هشدار دهنده را نادیده می گیرند

یکی از خطرناک ترین اشتباهاتی که می‌توان در دوره آشنایی و ازدواج مرتکب شد، نادیده گرفتن نشانه‌های هشدار دهنده است. گاهی تمایل داریم تا مسائل را کم اهمیت جلوه دهیم. به عنوان مثال اگر طرف مقابل ما فردی خشمگین است توضیحاتی از این قبیل که آنقدرها هم خشمگین نیست را می آوریم و یا اگر معتاد است با دلایلی همانند اینکه آنقدر ها هم مواد مصرف نمی کند خودمان را گول می زنیم.

 یکی از اشتباهات دیگری از نظر مشاور ازدواج خوب ، توجیه کردن کارهای فرد مقابل می شود. به عنوان مثال : رفتار نادرست را توجیه می کند که کودکی بدی داشته و به همین خاطر زود عصبانی می شود. به کارها جلوه های منطقی می دهد. اگر کار نمی کند؛ در عوض بسیار باهوش است و مطالعه زیادی دارد و در برخی موارد این مسائل و مشکلات را انکار می کنیم.

نشانه های هشدار دهنده از نظر مشاور ازدواج خوب

نشانه های هشدار دهنده ازدواج و معانی هر یک از آنها
نشانه های هشدار دهنده ازدواج و معانی هر یک از آنها
نشانه های هشدار دهندهمشکل نهایی
از صحبت کردن در رابطه با گذشته خود اجتناب می کند. از پاسخ به سوالات طفره می رود و یا می خواهد تا آنها را کم اهمیت جلوه دهند.این امکان وجود دارد که فرد قابل شما، مسئله جدی در گذشته خود دارد و در حال پنهان کردن آن می باشد. همچنین نمی‌خواهد رابطه خود را با شما بهبود دهد.
از سوابق خانوادگی خود چیزی نمی گوید، امکان برقراری ارتباط با خانواده او را ندارید و یا نمی تواند آن ها را ببینیدبا صمیمی شدن مشکل دارد. نسبت به اعضای خانواده خود احساس سرکوب شده‌ای دارد که احتمالا فرافکنی این خشم بر روی شما در آینده بسیار زیاد خواهد بود.
همچنان با دوست،  نامزد و یا همسر قبلی خود در ارتباط است و تماس های تلفنی او قطع نشده است و شما را به فرد گذشته خود معرفی نمی کند.در رابطه با قول ازدواج این فرد، هیچ حسابی باز نکنید. زیرا احتمال اینکه مجدداً به سراغ فرد قبلی زندگی خود باز گردد زیاد است و شما هرگز فرد اصلی زندگی او نخواهید بود. 
مشروبات الکلی و مواد مخدر مصرف می کند. در این شرایط فرد قادر نیست که بدون مهمانی بازی و کت بسته در کنار دیگران باشد.این امکان وجود دارد که فرد معتاد به مواد مخدر و یا الکلی باشد حتی اگر آن را انکار کند.
دقت و میزان ابراز علاقه و عشق او همچنین گرفتن هدیه ها بسیار زیاد است. این گونه تصور می شود که تمام ۲۴ ساعت به شما فکر می کند.این احتمال وجود دارد که روی شما  احساس مالکیت شدیدی دارد و در ضمن آزادی خاصی در آینده برای شما قائل نخواهد بود.
چشم چرانی، لاس زدن مکرر، نیاز شدید به توجه از جانب دیگرانخود را برای خیانت های احتمالی از جانب فرد مقابل آماده کنید. هرگز به شما احساس امنیت در این رابطه منتقل نخواهند شد.
نسبت به نامزد یا فرد قبلی زندگی خود، احساس عصبانیت داشته و مدام او را به خاطرش مشکلات گذشته سرزنش می کند و او را مقصر می داند.نفر بعدی شما هستید. این دسته افراد مسئولیت مشکلات خود را نمی پذیرند و همیشه از از دست شما عصبانی خواهد بود.
بدهکاری و قرض و چک های پرداخت نشده زیادی دارد همچنین از نظر اقتصادی ارتباطی ندارد و  مدام می‌گوید که موقتاً دستم تنگ است.مشکلات مالی و همچنین زندگی آینده را شما باید به دوش بکشید. این دسته از افراد عذر و بهانه های زیادی برای عدم عمل خود خواهند داشت و در عمل هیچ گونه اتفاقی نخواهد افتاد.
مایل است همه جا رئیس باشد. همیشه خود را خیلی قوی جا می‌زند و هیچ گونه احساس ترس و آسیب پذیری بروز نمی دهد.این دسته از افراد عاشق کنترل کردن دیگران هستند. مراقبت آنها از شما زیاد است اما پس از گذشت مدتی از رابطه متوجه می‌شوید که با یک فرد دیکتاتور در حال زندگی کردن هستید.

برای اطلاع از نکات بهداشتی قبل از ازدواج بر روی لینک کلیک کنید.

عیب سازش زودهنگام از نظر مرکز مشاوره ازدواج خوب در تهران

از دیگر اشتباهاتی که در دوره آشنایی مرتکب می شویم این است که ارزش ها و رفتارها و عادات خود را به سرعت تغییر می دهیم تا خود را با طرف مقابلمان تنظیم نماییم. به هر قیمتی مایلیم که این رابطه را حفظ کنیم. اما بهتر است بدانید که این یک تفاهم قلابی است. این سازش های زودهنگام از نظر مشاور ازدواج خوب هرگز نمی تواند تضمین خوشبختی شما در آینده باشد.

پس از سازش در زندگی مشترک می‌تواند منجر به داشتن یک زندگی بسیار خوب شود اما نکته مهم این است که در دوره آشنای ما می‌خواهیم طرف مقابل را به درستی بشناسیم. این سازش های زودهنگام منجر می شود تا ما تصمیم بگیریم و این تفاوت ها در زندگی مشترک خود را بروز و ظهور خواهد داد. بهتر است بدانید راه دیگری برای جبران آن ها وجود نخواهد داشت.

تسلیم نیاز جنسی می شویم

شاید شما احساس نیاز شدیدی را در خود داشته باشید و برای پاسخ مناسب آن، روی به ازدواج بیاورید. قطعاً یکی از اهداف ازدواج، پاسخ به نیاز جنسی فرد می باشد اما اگر ملاک و معیار خود را تنهایی همین مسئله قرار دهیم ، پس از برطرف شدن این نیاز، دیگر دلیلی برای ادامه زندگی با او نخواهیم داشت . بنابراین نظر تمامی کارشناسان در لیست برترین مراکز مشاوره تخصصی ازدواج بهتر است که عجولانه تصمیم نگیرید.

برای اطلاع از سقط جنین در دختر باکره بر روی لینک کلیک کنید.

تسلیم زرق و برق های مادی می شوید

متاسفانه هنگامی که مایل به ازدواج با یک فرد می باشیم، ممکن است زرق و برق ها آنقدر برای ما جذاب باشد که از بسیاری از مسائل دیگر چشم پوشی می کنیم. آیا شما مایل هستید که با یک فرد خوش اخلاق که تمام نیازهای شما را می داند و به شما علاقه مند است است ازدواج کنید یا فردی که من شما را همیشه کنترل می کند؟ یا عصبی و خشمگین است؟ قطعا نظر شما هم همانند مشاور ازدواج خوب می باشد.

 حال تصور کنید که نفر اول یک آبدارچی شرکت می باشد و فرد دوم  صاحب یک کارخانه بزرگ است. در این شرایط شما کدام یک از آن‌ها را انتخاب خواهید کرد؟  زرق و برق ها بسیار شکننده می باشد به طوری که چشم و گوش فرد مقابل را برای انتخاب می بندد. اما تمامی این مسائل و نادیده گرفتن ها در زندگی مشترک نمود و ظهور بیشتری پیدا خواهد کرد.

جهت اطلاع از بیست فایده رابطه جنسی بر روی سلامت زنان و مردان بر روی لینک کلیک کنید.

لیست برترین مراکز مشاوره تخصصی ازدواج

مراکز مشاوره زیادی در تهران و شهرستان ها وجود دارد به هر یک از آنها با توجه به تخصص و تجربه خود می توانند در زمینه‌های مختلفی به دختران و پسران جوان مشاوره ارائه نمایند. چنانچه در شهرستان های مختلف در کشور عزیزمان سکونت دارید و مایل به دریافت مشاوره حضوری در همان استان یا شهر خودتان هستید، بهتر است با بهترین مشاوران ما در ارتباط باشید.

شناخت مشاوران متخصص امر بسیار دشوار می باشد. همچنین برخی از افراد تمایل دارند تا با فردی صحبت کنند که فرهنگ مشترکی با آن ها داشته باشد. در این شرایط و به طور کلی برای اطلاع از لیست برترین مراکز مشاوره تخصصی ازدواج کشور می توانید با ما در ارتباط باشید تا راهنمایی های لازم را به شما عزیزان ارائه نماییم.

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعات جامعی را در رابطه با برخی اقدامات مراکز روانشناسی ازدواج ارائه نماییم و به برخی ویژگی های مشاور ازدواج خوب نیز اشاره نمودیم. جهت اطلاع از لیست برترین مراکز مشاوره تخصصی ازدواج و همچنین دریافت شماره تماس و آدرس مرکز مشاوره ازدواج خوب در تهران با شماره های موجود در جدول زیر تماس حاصل نمایید.

آیا خدمات مراکز روانشناسی ازدواج فقط حضوری می باشد؟

در صورتی که این مراکز از جمله مراکز خوب شناخته شده باشند، خدمات خود را به صورت حضوری، تلفنی و آنلاین ارائه می دهند.

چگونه می توانیم به لیست برترین مراکز مشاوره تخصصی ازدواج دسترسی پیدا کنیم؟

برای دریافت این لیست، وارد سایت شوید و با شماره های موجود در آن تماس حاصل نمایید.

یک مرکز مشاور ازدواج خوب چه ویژگی هایی دارد؟

مهم ترین ویژگی های یک مرکز مشاوره خوب، داشتن تخصص در درجه اول و همچنین ارائه خدمات با توجه به نیاز مخاطبان در درجه دوم می باشد.

چگونه می توان به مرکز مشاوره ازدواج خوب در تهران دسترسی پیدا کرد؟

برای دریافت شماره و همچنین آدرس این مراکز می توانید وارد سایت شوید و این مقاله را مطالعه نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

همچنین ببینید

مشاوره قبل از ازدواج

مشاوره قبل از ازدواج چند جلسه است؟

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با مشاور