آیا سیگار تست اعتیاد را مثبت میکند؟

آیا سیگار تست اعتیاد را مثبت میکند؟

آیا سیگار تست اعتیاد را مثبت میکند؟ این سوالی است که بسیاری از افراد در رابطه با اعتیاد به سیگار می پرسند زیرا اغلب افراد تصور می کنند کشیدن سیگار وابستگی و اعتیاد ایجاد نکرده و هر موقع که اراده کنند می توانند به راحتی مصرف آن را متوقف کنند، در صورتی که سوال آیا سیگار تست اعتیاد را مثبت میکند؟ سوال شما نیز هست، توصیه می کنیم در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا پاسخ سوال خود در رابطه با این موضوع بگیرید. همچنین می توانید برای دریافت توضیحات بیشتر در این زمینه با مشاوران دکتر فکر تماس بگیرید.

پاسخ به سوال آیا سیگار تست اعتیاد را مثبت میکند؟

پاسخ به آیا سیگار تست اعتیاد را مثبت میکند؟

آیا تا به حال برای شغل جدیدی اقدام کرده اید؟ ممکن است برای این کار مجبور شوید یک آزمایش اعتیاد انجام دهید. بسیاری از کارفرمایان دولتی و خصوصی برای اطمینان از اعتماد به کارمندان در محافظت از اطلاعات مهم یا حتی سلامت و ایمنی دیگران به نتیجه این آزمایش نیاز دارند.

اما آیا می دانید برخی از کارفرمایان، شرکت های بیمه و سایر موسسات گاهی اوقات از نظر نیکوتین؛ ماده موثره در محصولات دخانی  نیز افراد را آزمایش می کنند؟ بر خلاف تصور بسیاری از افراد که کشیدن سیگار را مشکل نمی دانند در حالی که نیکوتین موجود در ترکیب سیگار وابستگی روحی و جسمی ایجاد کرده و در صورتی که به موقع نیکوتین به بدن نرسد در ابتدا از لحاظ روانی به هم می ریزند. البته بهتر است بدانیم این موضوع به میزان و مدت زمان کشیدن سیگار نیز بستگی دارد.

از آنجایی که جواب این سوال برای کارفرمایان مهم است، بسیاری از افراد دوست دارند بدانند که آیا سیگار تست اعتیاد را مثبت میکند؟ برای پاسخ به سوال آیا سیگار تست اعتیاد را مثبت میکند؟ در ادامه همراه ما باشید.

برای بررسی اینکه شما اعتیاد به سیگار دارید یا خیر، آزمایش نیکوتین و کوتینین از افراد گرفته خواهد شد. اگر این دو ماده در خون افراد یافت شود، پاسخ سوال آیا سیگار تست اعتیاد را مثبت میکند؟ مثبت خواهد بود.

چند روش برای آزمایش نیکوتین و کوتینین وجود دارد که شامل موارد زیر می شود.

آزمایش کیفی: این آزمایش مشخص می کند که آیا در بدن شما نیکوتین وجود دارد یا خیر.

آزمایش کمی:این آزمایش در واقع غلظت نیکوتین یا کوتینین در بدن شما را اندازه گیری می کند. این اطلاعات بیشتری در مورد عادات دخانیات شما مشخص خواهد کرد. این آزمایش می تواند تشخیص دهد که شما فرد سیگاری فعال هستید یا اخیراً سیگار را ترک کرده اید. اگر مصرف کننده دخانیات هستید، این آزمایش می تواند تشخیص دهد که آیا مقدار زیادی دود تنباکو تنفس کرده اید یا نه.

در آزمون تست اعتیاد به سیگار، هدف بررسی چه موردی است؟

آزمون برای آیا سیگار تست اعتیاد را مثبت میکند؟

معمولاً در هدف این آزمایشات بررسی این است که آیا کوتینین در بدن فرد وجود دارد یا خیر. این آزمایش با هدف بررسی نیکوتین انجام نمی شود. به این دلیل که کوتینین پایدارتر است و در بدن شما ماندگاری بیشتری دارد. تنها دلیل وجود کوتینین در بدن این است که نیکوتین قبلاً وارد بدن شما شده است، بنابراین رابطه مستقیمی بین وجود کونیکوتین و نیکوتین در بدن وجود خواهد داشت.

بهتر است بدانیم کوتینین می تواند در آزمایش خون یا ادرار ظاهر شود. اگر مجبور به انجام آزمایش خون باشید، کارشناس آزمایشگاه آمپول را برای جمع آوری نمونه در رگ شما فرو می کند. اگر مجبور شوید آزمایش ادرار انجام دهید، یک نمونه ادرار تصادفی از شما گرفته خواهد شد.

در صورت مثبت بودن تست، یعنی آنابازین در بدن شما وجود دارد، این نشان می دهد که در واقع هنوز از تنباکو استفاده می کنید. اگر فقط از محصولات جایگزین نیکوتین استفاده می کنید، آزمایش مثبت نخواهد شد. پس در پاسخ به سوال آیا سیگار تست اعتیاد را مثبت میکند؟ باید بگوییم، بله سیگار سبب مثبت شدن تست اعتیاد می شود.

برای اطلاع از شرایط تست اعتیاد شیشه بر روی لینک کلیک کنید.

چه وقت و چرا آزمایش های اعتیاد به نیکوتین و کوتینین ترتیب داده می شوند؟

دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است مجبور شوید یک آزمایش نیکوتین یا کوتینین انجام دهید. برخی از رایج ترین دلایل عبارتند از:

 • دستور دادگاه برای آزمایش جهت حضانت کودکان
 • برای برنامه های ترک سیگار
 • هنگام درخواست بیمه درمانی یا زندگی
 • قبل از جراحی های خاص
 • برای اشتغال
 • مشکوک بودن به مصرف بیش از حد نیکوتین

چه مدت نیکوتین در سیستم بدن ما می ماند؟

ما در قسمت های قبلی این مقاله سعی کردیم پاسخ سوال شما در رابطه با اینکه آیا سیگار تست اعتیاد را مثبت میکند؟ یا خیر را پاسخ دهیم. در ادامه قصد داریم ماندگاری نیکوتین در بدن شما را بررسی کنیم.

بهتر است بدانیم به صورت کلی هر زمان سیگار می کشید یا تنباکو می جوید، یا دود سیگار را استنشاق می کنید، نیکوتین در جریان خون شما جذب می شود.

سپس، آنزیم های موجود در کبد شما بیشتر قسمت های نیکوتین را می شکنند و آن ها را تبدیل به کوتینین می کنند. بنابراین مقدار کوتینین متناسب با مقدار نیکوتین مصرفی شما خواهد بود. این مواد در نهایت از طریق کلیه های شما از طریق ادرار دفع خواهد شد.

کوتینین، محصول اصلی تجزیه نیکوتین، معمولاً تا سه ماه پس از مصرف در بدن شما از طریق آزمایشات مختلف قابل تشخیص است. اینکه چه مدت در سیستم شما باقی بماند، به نحوه مصرف نیکوتین و به دفعات مصرف آن بستگی دارد.

برای پاسخ به این سوال که فقط توسط آزمایش خون مشخص می شود که آیا سیگار تست اعتیاد را مثبت میکند؟ باید بگوییم خیر. اگر به دنبال این هستید که بدانید در چه آزمایش هایی نتیجه آیا سیگار تست اعتیاد را مثبت میکند؟ با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 اگر بخواهیم پاسخ سوال شما در رابطه با اینکه چه مدت نیکوتین در سیستم شما می ماند؟ را بدهیم به صورت میانگین می توانیم آمار زیر را ارائه دهیم:

انواع تست اعتیاد به سیگار

ادرار: حداکثر تا چهار روز

خون: تا چهار روز

بزاق: حداکثر تا چهار روز

مو: تا 90 روز

لازم به ذکر است که مقدار نیکوتین در خون شما درست چند ثانیه بعد از سیگار کشیدن افزایش می یابد. اما میزان استنشاق و میزان نیکوتین موجود در سیگار هر دو، روی میزان آن در خون تأثیر می گذارند. همچنین افراد بسته به ژنتیک خود نیکوتین را به طور متفاوتی جذب می کنند.

به طور کلی، ظرف 1 تا 3 روز پس از قطع مصرف دخانیات، خون شما از نیکوتین خالی خواهد شد و کوتینین پس از 1 تا 10 روز از بین می رود. بعد از 3 تا 4 روز از قطع محصولات دخانیات، نیكوتین و كوتینین در ادرار قابل تشخیص نیستند.

پس اگر پس از 1 الی 3 روز سیگار کشیدن، تست آزمایش نیکوتین را بدهید، جواب سوال شما در رابطه با آیا سیگار تست اعتیاد را مثبت میکند؟ مثبت خواهد بود.

اگر سیگار منتول یا همان طعم دار می کشید یا در دود منتول نفس می کشید، ممکن است کوتینین مدت بیشتری در ادرار شما بماند.

بهتر است بدانیم آزمایش بزاق حساس ترین روش تشخیص کوتینین در نظر گرفته می شود و می تواند آن را تا 4 روز تشخیص دهد. آزمایش مو راهی مطمئن برای تشخیص استفاده طولانی مدت از محصولات دخانیات است و می تواند برای 1 تا 3 ماه پس از قطع مصرف دخانیات بسیار دقیق باشد. حتی می تواند تا 12 ماه نیکوتین را تشخیص دهد.

نتایج آزمایش تست اعتیاد به سیگار چه مواردی را نشان می دهد؟

نتایج آزمایش آیا سیگار تست اعتیاد را مثبت میکند؟

همانطور که می دانید با توجه به توضیحات گفته شده پاسخ سوال آیا سیگار تست اعیتاد را مثبت میکند؟ مثبت خواهد بود. حالا اگر جواب شما مثبت شود، آزمایش چگونه تفسیر خواهد شد؟

اگر سطح نیکوتین شما متوسط ​​باشد، ممکن است به این معنی باشد که شما از دخانیات استفاده کرده اید و حدود 2 تا 3 هفته قبل از آزمایش سیگار کشیدن را ترک کرده اید.

برای افرادی که از دخانیات استفاده نمی کنند، در صورت قرار گرفتن در معرض دود تنباکو در محیط اطراف خود، می توانند از نظر نیکوتین مثبت در نظر گرفته شوند.

اگر این آزمایش نتواند هیچ نیكوتین یا كوتینین در سیستم بدن شما را تشخیص دهد، به این معنی است كه شما از دخانیات استفاده نمی كنید و در محیط اطراف خود دود تنفس نكرده اید.

با کشیدن یک سیگار چه مقدار نیکوتین وارد بدن ما خواهد شد؟

با سیگار کشیدن به سرعت نیکوتین وارد خون افراد خواهد شد و به همین دلیل هم هست که پاسخ سوال آیا سیگار تست اعتیاد را مثبت میکند؟ بله است.

مقدار نیکوتین موجود در سیگارهای مختلف متفاوت است، اما به صورت کلی در هر سیگار حدوداً 12 میلی گرم نیکوتین وجود دارد.

مجموع میانگین نیکوتین موجود در خون افراد سیگاری، اگر گاهی به صورت تفریحی سیگار بکشند، حدوداً بعد از هر بار سیگار کشیدن تا چهار روز نیکوتین در خون شما باقی می ماند. پس از آخرین باری که به استعمال سیگار بپردازید، کوتینین تا سه هفته پس از آخرین قرار گرفتن در معرض دود سیگار، شناسایی خواهد شد.

آزمایش مثبت ادرار به زمان تهیه نمونه ادرار نسبت به آخرین باری که نیکوتین مصرف کرده اید، بستگی دارد. اگر بیش از دو هفته است که سیگار نکشیده اید، آزمایش مثبت شما ممکن است بالای 30 نانوگرم در میلی لیتر باشد. هر آزمایشگاه ممکن است محدوده مرجع مختلفی برای مثبت بودن داشته باشد، بنابراین مهم است که نتایج را با پزشک خود در میان بگذارید.

با چه آزمایش هایی نیکوتین در بدن تشخیص داده می شود؟

برخی افراد شاید تصور کنند که در رابطه با آیا سیگار تست اعتیاد را مثبت میکند؟ تنها آزمایش خون مد نظر است. اما این طور نیست. در هر آزمایشی اعم از ادرار، خون و … جواب سوال آیا سیگار تست اعتیاد را مثبت میکند؟ مثبت خواهد بود.

نیکوتین یک تا سه روز در جریان خون شما دوام دارد و کوتینین تا 10 روز در خون شما قابل تشخیص خواهد بود.

نیکوتین در خون شما با استفاده از آزمایش های کیفی (وجود نیکوتین) و کمی (میزان نیکوتین موجود) قابل تشخیص است. این آزمایشات می تواند نیکوتین، کوتینین و یک محصول تجزیه دیگر به نام آنابازین را تشخیص دهد.

موارد مثبت کاذب برای نیکوتین با آزمایش خون بیشتر دیده می شود. این معمولاً به دلیل وجود ترکیبی به نام تیوسیانات است که در غذاهایی مانند کلم بروکلی و کلم و داروهای خاص نیز یافت می شود.

چه مدت آثار نیکوتین در بزاق و فولیکول های مو باقی بماند؟

نیکوتین و کوتینین ممکن است چهار روز طول بکشد تا به طور کامل از بزاق شما خارج شود.

به طور کلی ردپای نیکوتین تا سه ماه پس از آخرین مواجهه در فولیکول های مو دیده می شود. بسته به آزمایش موی استفاده شده، ممکن است تا یک سال پس از آخرین قرار گرفتن در معرض نیکوتین تشخیص داده شود.

اگرچه آزمایش مو امکان پذیر است، اما به اندازه آزمایش ادرار، بزاق یا خون استفاده نمی شود. این به این دلیل است که آزمایش مو به طور کلی هزینه بیشتری دارد.

نیکوتین ماده ای بسیار اعتیاد آور است که در کلیه محصولات توتون و تنباکو از جمله سیگار، لوله، سیگار برگ، تنباکوی جویدنی و تنباکو یافت می شود. سیگارهای الکترونیکی و بخارات آن ها حاوی نیکوتین نیز هستند.

بدن شما نیکوتین را به بسیاری از مواد شیمیایی، از جمله کوتینین، تجزیه می کند که در آزمایش های خاصی نیز قابل تشخیص است. کوتینین فقط در صورتی در بدن شما یافت می شود که نیکوتین را پردازش کرده باشید و به طور کلی، بیشتر از خود نیکوتین در بدن می ماند.

نیمه عمر نیکوتین چقدر است؟

نیمه عمر نکوتین

در رابطه با آیا سیگار تست اعتیاد را مثبت میکند؟ بسیاری از افراد دوست دارند بدانند که تا چه مدتی پس از آخرین استعمال، جواب سوال آیا سیگار تست اعتیاد را مثبت میکند؟ مثبت است. بهتر است بدانیم جواب این سوال به نیمه عمر نیکوتین در بدن بستگی دارد.

نیمه عمر نیکوتین در بدن حدود دو ساعت است. نیمه عمر به مدت زمانی گفته می شود که نیمی از دوز از بدن خارج شود.

وقتی نیکوتین به عنوان سیگار یا سایر محصولات تنباکو دود می شود، بیشتر از طریق ریه ها به بدن جذب خواهد شد. کمتر پیش می آید که نیکوتین از طریق غشاهای دهان و گلو جذب شود. اگر تنباکو می جوید یا از آدامس های نیکوتین دار ، پاستیل یا سایر محصولات حاوی نیکوتین استفاده کنید، بهتر است بدانید نیکوتین می تواند در دستگاه گوارش یا پوست شما نیز جذب شود.

نیکوتین در ادرار

مقدار کوتینین در ادرار شما بسته به تعداد دفعات و میزان مصرف نیکوتین متفاوت خواهد بود. به طور متوسط ​​می توان حدود تا سه روز بعد از مصرف، نیکوتین را در ادرار تشخیص داد. نیکوتین در خون افراد سیگاری ممکن است بین 15 تا 20 روز پس از استعمال سیگار، وجود داشته باشد.

نیکوتین در خون

آزمایش خون می تواند وجود نیکوتین و همچنین متابولیت های آن از جمله کوتینین و آنابازین را تشخیص دهد. خود نیکوتین ممکن است فقط 48 ساعت در خون وجود داشته باشد، در حالی که کوتینین ممکن است تا سه هفته قابل تشخیص باشد.

نیکوتین در بزاق

می توان از آزمایش بزاق برای تشخیص وجود نیکوتین به مدت حدود 24 ساعت استفاده کرد. کوتینین را می توان تا هفت روز پس از آخرین استفاده، یا تا 14 روز در افراد سیگاری سنگین تشخیص داد. خشکی دهان یا ترشح بزاق زیاد دو مسئله ای است که گاهی اوقات می تواند در جمع آوری نمونه مشکل ایجاد کند.

اگر به دنبال نشانه های افراد تریاکی هستید، کلیک کنید.

تست مثبت کاذب در آزمایش تست اعتیاد به سیگار چیست؟

تست مثبت کاذب اعتیاد به سیگار

برخی از افراد ممکن است سوال بپرسند که آیا به صورت کاذب سیگار تست اعتیاد را مثبت میکند؟ در پاسخ باید بگوییم بله، به صورت کاذب هم سیگار تست اعتیاد را مثبت میکند.

ترکیبی به نام تیوسیانات که در برخی از داروها و غذاها از جمله کلم بروکلی، تربچه، بادام و کلم نیز یافت می شود، می تواند نتیجه مثبت آزمایش نیکوتین را به صورت کاذب مثبت نماید.

علاوه بر این افرادی که به صورت مکرر و یا طولانی در معرض دود سیگار قرار می گیرند ولی خودشان سیگار نمی کشند نیز ممکن است تست مثبت کاذب دریافت کنند.

چه عواملی بر جواب آزمایش نیکوتین می تواند تاثیر گذار باشد؟

ما سعی کردیم در موارد فوق پاسخ سوال شما در رابطه با اینکه آیا سیگار تست اعتیاد را مثبت میکند؟ بدهیم. در این قسمت قصد داریم فاکتورهایی را که می تواند روی پاسخ سوال آیا سیگار تست اعتیاد را مثبت میکند؟ بررسی کنیم. زیرا در تمامی آزمایش ها همیشه یک سری فاکتورها وجود دارد که می تواند تاثیرات قابل توجهی روی نتیجه بگذارد.

پاسخ سوال آیا سیگار تست اعتیاد را مثبت میکند؟ و همچنین وجود نیکوتین در خون، بستگی زیادی به نوع آزمایش مورد استفاده دارد. از آنجا که بدن هر فرد به طور متفاوتی نیکوتین را پردازش می کند، تعیین یک بازه زمانی برای تشخیص با اطمینان 100٪ تقریباً غیرممکن است. عواملی که می توانند در سرعت برخورد بدن با نیکوتین و همچنین پاسخ سوال آیا سیگار تست اعتیاد را مثبت میکند؟ تاثیر داشته باشد، شامل موارد زیر می شود.

سن

 هر چه سن بالاتر باشد، دفع نیکوتین برای بدن دشوارتر است، بنابراین مدت بیشتری در سیستم بدن باقی می ماند.

توده بدن

 نیکوتین را می تواند در بافتهای چربی ذخیره گردد، بنابراین هرچه چربی بدن شما بیشتر باشد، ممکن است نیکوتین بیشتر در بدن قابل تشخیص باشد.

سطح هیدراتاسیون

 نوشیدن آب می تواند سرعت ترشح نیکوتین را افزایش دهد.

سطح فعالیت بدنی

 در افرادی که فعالیت بدنی بیشتری دارند و متابولیسم بالاتری دارند، نیکوتین سریعتر دفع می شود.

نوع، دفعات و سابقه مصرف

 به دلیل اینکه نیکوتین در بدن تجمع می یابد، بنابراین هرچه بیشتر از سیگار استفاده کنید مدت زمان بیشتری طول می کشد تا از بدن تان خارج شود.

نحوه سیگار کشیدن

نحوه مصرف نیکوتین می تواند در مقدار جذب آن تاثیر داشته باشد. به طور مثال در یک آزمایش مشخص شده است که نیکوتین سیگارهای الکترونیکی یا ویپ می تواند کمتر از سیگارهای معمولی باشد.

چگونه می توان نیکوتین را از بدن دفع کرد؟

دفع نیکوتین از بدن

پس از پاسخ به سوال آیا سیگار تست اعتیاد را مثبت میکند؟ ما در این قسمت قصد داریم به این سوال پاسخ دهیم که چگونه می توان نیکوتین را از بدن دفع کرد؟

اولین قدم برای بیرون آوردن نیکوتین از بدن، عدم استفاده از محصولات حاوی آن است. هرچه بیشتر از دخانیات استفاده کنید، مدت طولانی تری نیکوتین در بدن تان باقی می ماند.

با قطع مصرف نیکوتین، مراحلی وجود دارد که می تواند سرعت دفع دارو از بدن را تسریع کند.

برای اطلاع از نحوه تشخیص فرد سیگاری کلیک کنید.

نوشیدن آب فراوان

 نوشیدن آب به شما کمک می کند تا نیکوتین و متابولیت های آن را از طریق ادرار از بدن خارج کنید.

مردان بالغ حداقل باید هر روز 15.5 فنجان (3.7 لیتر) مایعات بنوشند.

زنان بزرگسال باید هر روز 11.5 فنجان (2.7 لیتر) مایعات بنوشند.

استفاده از غذاهای مقوی

پایبندی به یک رژیم غذایی سالم که شامل بسیاری از غذاهای حاوی آنتی اکسیدان است می تواند سرعت حذف نیکوتین از سیستم شما را تسریع کند.

ممکن است محصولات و مکمل های گیاهی را برای تسریع روند از بین بردن نیکوتین به بازار مشاهده کنید. با این حال، هیچ یک از این موارد توسط سازمان غذا و دارو تأیید نشده است.

ترکیب آب با سایر نوشیدنی ها

 لازم نیست تمام مایعاتی که در طول روز می نوشید آب باشد. مایعات فاقد طعم دهنده مصنوعی یا قندهای اضافه شده ،مانند چای سبز، هیدراتاسیون بدن را افزایش داده و میزان دفع نیکوتین را از طریق ادرار افزایش می دهند.

هنگامی که می خواهید نیکوتین را از بدن خود پاک کنید، از مصرف الکل، نوشابه و قهوه خودداری کنید. این مواد بدن را هیدراته نمی کنند و بسیاری از مواد شیمیایی اضافی را وارد بدن خواهند کرد.

مصرف غذاهای سرشار از آنتی اکسیدان

غذاهایی بخورید که سرشار از آنتی اکسیدان هستند. بهتر است بدانیم آنتی اکسیدان ها به بدن شما کمک می کنند تا نیکوتین را متابولیزه کرده و منجر به دفع سریع آن از طریق ادرار و عرق شود. آنتی اکسیدان ها همچنین به دفع سموم (به عنوان مثال نیکوتین) از بدن کمک می کنند. غذاهایی که حاوی مقادیر زیادی آنتی اکسیدان هستند عبارتند از:

 • سبزیجات برگ دار مانند کلم پیچ یا اسفناج
 • آجیل، از جمله بادام زمینی، گردو
 • توت فرنگی

مصرف غذاهای تحریک کننده کبد برای تولید صفرا

افزایش تولید صفرا در کبد، بدن را تشویق می کند تا سریعتر نیکوتین متابولیزه شود. این امر منجر به عبور سریعتر نیکوتین از بدن خواهد شد. بنابراین  هرچه غذاهای تحریک کننده صفرا بیشتر مصرف کنید، سریعتر نیکوتین را از طریق ادرار و عرق دفع خواهید کرد. غذاهایی که باعث تولید صفرا می شوند عبارتند از:

 • سیر و پیاز
 • زرده تخم مرغ
 • سبزیجاتی مانند تربچه، تره فرنگی، مارچوبه، کرفس و هویج

استفاده زیاد از موادغذایی حاوی ویتامین C

کمک به دفع نیکوتین از بدن

ویتامین C متابولیسم بدن شما را تسریع می کند، که در نتیجه پردازش سریعتر نیکوتین از طریق سیستم انجام می شود. غذاهایی که به طور طبیعی دارای ویتامین C زیادی هستند شامل پرتقال، توت فرنگی، جوانه بروکسل، کلم بروکلی، پاپایا و کیوی می شوند.

همچنین می توانید یک مکمل ویتامین C به صورت قرص خریداری کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر از تست اعتیاد به تریاک، کلیک کنید.

ورزش

 فعالیت بدنی و ورزش منظم می تواند سوخت و ساز بدن و سرعت پردازش و پاکسازی دارو از بدن را افزایش دهد.

آهسته دویدن و سایر تمرینات قلبی ضربان قلب شما را بالا می برد و باعث تعریق شما می شود. هنگام تعریق، نیکوتین در بدن از راه عرق خارج خواهد شد. حداقل زمان توصیه شده برای دویدن بین 15 الی 20 دقیقه می باشد.

سونا

سونا به گونه ای طراحی شده است که محیطی گرم و دارای بخار را ایجاد می کند و باعث تعریق خواهد شد. این یک روش ایده آل برای دفع نیکوتین از بدن تان است. هرچه بیشتر عرق کنید، نیکوتین بیشتر از طریق پوست شما خارج می شود. به مدت 20-30 دقیقه در سونا بنشینید، سپس به استخر رفته و دوباره به سونا بازگردید.

اگر سونا در اختیار ندارید، سعی کنید سایر محیط های گرم را پیدا کنید که باعث عرق کردن شما شود.

علائم مصرف بیش از حد نیکوتین

مصرف بیش از حد نیکوتین می تواند منجر به مسمومیت با نیکوتین شود. آزمایشات نیکوتین همچنین ممکن است در مواردی که مشکوک به مسمومیت با نیکوتین است، علائم مسمومیت را نشان دهد. علائم مسمومیت با نیکوتین شامل موارد زیر می شود:

 • ترشح بزاق زیاد
 • فشار خون بالا
 • افزایش ضربان قلب
 • تنفس سریع و پی در پی
 • تعریق
 • حالت تهوع
 • استفراغ
 • معده درد
 • سردرد
 • سرگیجه
 • لرزش
 • گیجی

بیشتر موارد مسمومیت با نیکوتین مربوط به کودکان خردسالی است که دست خود را روی آدامس یا مواد حاوی نیکوتین قرار می دهند. اگرچه بیشتر موارد هنوز در کودکان وجود دارد، اما اکنون مسمومیت با نیکوتین در بزرگسالان نیز دیده می شود.

ریختن محلول الکترونیکی نیکوتین (آب الکترونیکی) می تواند باعث جذب نیکوتین به پوست شود که منجر به مسمومیت خواهد شد.

آزمایشات تنباکو به طور کلی با غربالگری کوتینین انجام می شود، زیرا نیکوتین خیلی سریع از بدن خارج می شود. اما کوتینین معمولاً حدود یک هفته در بدن تان می ماند.

آیا روشی برای منفی کردن جواب تست اعتیاد به سیگار وجود دارد؟

منف کردن تست اعتیاد به سیگار

اگر تا به این قسمت از مطلب را با دقت مطالعه کرده باشید، حتماً می دانید که پاسخ سوال آیا سیگار تست اعتیاد را مثبت میکند؟ مثبت خواهد بود. اما شاید این سوال هم برای برخی پیش بیاید که چگونه می توان تست اعتیاد به سیگار را منفی کرد؟ در ادامه ما راه حل هایی را به شما ارائه خواهیم کرد که با استفاده از آن ها بتوانید مصرف سیگار را متوقف کرده و جواب آزمایش تان را منفی کنید. شاید همین موارد، بهانه ای شود تا سیگار را برای همیشه کنار بگذارید.

برای کسب اطلاعات در رابطه با راه های منفی کردن تست سیگار، کلیک کنید.

عدم استفاده از محصولات حاوی نیکوتین

 بسته به میزان سیگار کشیدن، راهی وجود ندارد که بدانید چقدر زمان برای پاکسازی خوان از مواد آلوده با یک روش خاص مورد نیاز است.

اما با ترکیب صحیح تکنیک ها، می توانید اطمینان کافی داشته باشید که اگر استفاده را متوقف کنید، از آزمایش سربلند بیرون خواهید آمد. به صورت کلی گفته می شود 3 الی 4 روز برای افراد سیگاری سبک و 5 الی 7 روز برای افراد سیگاری سنگین مورد نیاز است.

اگر بیش از یک بسته در روز سیگار می کشید، ممکن است لازم باشد زودتر از آزمایش خود، سیگار را ترک کنید.

افزایش مایعات

منظور از مایعات آب خالص است. تا می توانید آب بنوشید.

معجون های پاکسازی کننده

 برای از بین بردن نیکوتین از بدن، آب گرم را با سیر، تره فرنگی یا زنجبیل امتحان کنید تا به بدن کمک کند مایعات آلوده را دفع نماید. این معجون یک نوشیدنی پاکسازی کننده است.

مقدار زیادی چای گیاهی حاوی زنجبیل، ریشه قاصدک، ارس که دارای خاصیت ادرار آور طبیعی هستند، بنوشید.

آب ذغال اخته

آب ذغال اخته نیز می توان در این مورد بسیار کمک کننده باشد.

کمک به منفی کردن تست اعتیاد به سیگار

عدم استفاده از محصولات کارخانه ای سم زدا

امروزه در تمامی فروشگاه ها، نوشیدنی های بسیاری وجود دارد که از آن ها به عنوان نوشیدنی سم زدا یاد می شود.

این نوشیدنی ها معمولاً فقط ترکیبی از آب میوه و الکترولیت هستند که هیچ تاثیری در دفع مواد مسموم نخواهند داشت.

مکث 10 دقیقه ای

 اگر می خواهید سیگار بکشید، فقط ده دقیقه صبر کنید. در این ده دقیقه به انجام کار دیگری بپردازید و یا حواس تان را مشغول به فعالیتی خاص نمایید تا ولع مصرف سیگار از بین برود.

دوری از عوامل محرک

تمامی شرایطی را که می تواند برای وسوسه شدن شما جهت مصرف سیگار ترغیب کننده باشد، شناسایی کرده و از آن ها دوری کنید.

ورزش

اگرچه ورزش برای برخی از افراد نمی تواند به اندازه سیگار کشیدن سرگرم کننده باشد. اما راه حلی عالی است که می تواند وسوسه شدن شما برای کشیدن سیگار را بسیار کمتر نماید.

در ابتدا با 15-20 دقیقه ورزش سبک شروع کنید، مانند  ورزش های کششی یا پیاده روی سریع. سپس در روز بعد کمی با  شدت بیشتر به انجام این ورزش ها بپردازید، مانند بازی بسکتبال، فوتبال یا غیره.

کمک از پزشکان

اگر با وجود تمامی این تلاش ها باز هم ولع شما برای استفاده از سیگار قبل از آزمایش عود کرد، می توانید از پزشکان کمک بگیرید تا محصولات حاوی نیکوتین جایگزین سیگار را به شما معرفی کنند. برخی از این محصولات حاوی مقدار نیکوتین بسیار کمتری نسبت به سیگار هستند، که پزشکان در این مورد می توانند اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهند.

خلاصه مطلب

موضوع اصلی مورد بحث ما در این مطلب، پاسخ به این سوال بود که آیا سیگار تست اعتیاد را مثبت میکند؟ یا خیر. در باب پاسخ این سوال ما موارد متعددی را به صورت کامل بررسی کردیم. به طور مثال، نتایج این آزمایش و مواردی که بررسی خواهد شد، اعلام کردیم و گفتیم با چه روش هایی می توانید دفع این مواد از بدن تان را تسریع نمایید. از طرفی در رابطه با نیکوتین و کوییتین که مواد اصلی نشان دهنده اعتیاد به سیگار هستند نیز توضیحاتی ارائه دادیم و گفتیم که در تمامی آزمایش ها ماده اصلی که اعتیاد فرد را نشان می دهد، کوئیتین است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سوال آیا سیگار تست اعتیاد را مثبت میکند؟ یا روش های ترک سیگار و مضرات کشیدن سیگار و وارد شدن نیکوتین به بدن می توانید با مشاوران دکتر فکر تماس بگیرید.

علاوه بر اعتیاد فاکتور دیگری روی جواب آزمایش اعتیاد با سیگار تاثیر خواهد داشت؟

بله، فاکتورهایی همچون سن، میزان چربی بدنی و نوع خورد و خوراک تاثیر خواهد داشت.

برای اینکه بدانید آیا سیگار تست اعتیاد را مثبت میکند، چه آزمایشی لازم است؟

آزمایش خون، ادرار، مو و حتی بزاق این موضوع را می تواند بررسی کند.

آیا در تست اعتیاد به سیگار، فقط نیکوتین خون بررسی می شود؟

خیر مواد دیگری مانند کوتینین نیز بررسی خواهند شد.

برای منفی شدن تست اعتیاد به سیگار راهی به جز ترک وجود دارد؟

خیر تنها راه ترک سیگار است.

3.9/5 - (7 امتیاز)

همچنین ببینید

نظر مراجع در مورد مصرف ناس

نظر مراجع در مورد مصرف ناس

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با مشاور