تست اعتیاد ادرار

تست اعتیاد ادرار چه موادی را نشان میدهد؟

تست اعتیاد ادرار موضوع مورد بحث ما در این مطلب است. ما قصد داریم در ادامه به تمامی سوالات شما در رابطه با اینکه تست اعتیاد ادرار تا چند روز نشان میدهد؟ و همچنین اینکه خوردن کاربن برای تست اعتیاد چه تاثیری دارد بررسی کنیم. در صورتی که دوست دارید بدانید، سریع ترین روش برای منفی شدن تست اعتیاد چیست، در ادامه همراه ما باشید.

تست اعتیاد ادرارچیست و چه کاربردی دارد؟

تست اعتیاد ادرار که به عنوان غربالگری داروی ادرار یا UDS نیز شناخته می شود، یک آزمایش بدون درد است و ادرار شما را از نظر وجود برخی داروهای غیرقانونی و داروهای تجویزی تجزیه و تحلیل می کند. آزمایش داروی ادرار معمولاً موارد زیر را بررسی می کند:

  • آمفتامین ها
  • مت آمفتامین ها
  • بنزودیازپین ها
  • باربیتورات ها
  • ماری جوانا
  • کوکائین
  • PCP
  • متادون

مواد افیونی (مواد مخدر)

الکل را می توان در آزمایش های غربالگری نیز گنجاند، اما معمولاً از طریق آزمایش تنفس به جای غربالگری ادرار تشخیص داده می شود.

تست اعتیاد ادرار می تواند به پزشک کمک کند تا مشکلات احتمالی سوء مصرف مواد را تشخیص دهد. پس از اینکه آزمایش دارویی داروهایی را که ممکن است سوء استفاده کرده اید شناسایی کرد، پزشکان می توانند به شما در شروع یک برنامه درمانی کمک کنند. انجام آزمایش‌های ادراری دارو در طول درمان سوءمصرف مواد کمک می‌کند تا اطمینان حاصل شود که این طرح کارآمد است و دیگر دارو مصرف نمی‌کنید.

سریع ترین روش برای منفی شدن تست اعتیاد

هدف از آزمایش تست اعتیاد ادرار چیست؟

چندین سناریو وجود دارد که در آن تست اعتیاد ادرار ممکن است ضروری باشد.

به عنوان مثال، پزشک مراقبت های اولیه شما ممکن است این آزمایش را در صورت مشکوک بودن شما با مواد مخدر یا الکل تجویز کند. اگر شما گیج شده اید یا رفتارتان عجیب یا خطرناک به نظر می رسد، ممکن است پزشک اورژانس این آزمایش را درخواست کند.

بسیاری از کارفرمایان از کارمندان بالقوه می خواهند که قبل از استخدام، آزمایش ادرار را انجام دهند. یکی از مزایای غربالگری داروی ادرار این است که می تواند افراد مبتلا به مشکلات مواد مخدر را از مشاغلی که نیاز به توانایی هوشیاری و تمرکز دارند دور نگه دارد. به عنوان مثال، یک کنترل کننده ترافیک هوایی یا راننده کامیونی که از مواد مخدر استفاده می کند، می تواند ایمنی بسیاری از افراد را به خطر بیندازد. آزمایش همچنین ممکن است خطر تصادفات حین کار را کاهش دهد.

مراکز بازپروری مواد مخدر و الکل ساکنان را به طور منظم آزمایش می کنند. این کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که افرادی که برای سوء مصرف مواد مخدر یا الکل درمان می شوند هوشیار بمانند. اگر به دلیل جرائم مربوط به مواد مخدر یا الکل در حال مشروط شدن یا آزادی مشروط هستید، افسر مسئول پرونده شما ممکن است برای تأیید هوشیاری شما آزمایشات تصادفی مواد مخدر را درخواست کند.

تست اعتیاد با ادرار

انواع آزمایشات تست اعتیاد ادرار

دو نوع غربالگری تست اعتیاد ادرار وجود دارد. اولین مورد، که ایمونواسی نامیده می شود، مقرون به صرفه است و نتایج نسبتاً سریعی را ارائه می دهد. با این حال، معایبی دارد. به عنوان مثال، تمام مواد افیونی را جذب نمی کند. همچنین، گاهی اوقات مثبت کاذب می دهد. مثبت کاذب زمانی اتفاق می‌افتد که نتایج آزمایش برای داروها مثبت باشد، اما هیچ مصرفی نداشته باشد.

اگر اولین آزمایش شما مثبت شد، یک آزمایش بعدی به نام کروماتوگرافی گازی/طیف‌سنجی جرمی برای تایید انجام می‌شود. این نوع آزمایش از همان روش ایمونواسی برای گرفتن نمونه ادرار استفاده می کند. نتایج GC/MS گران‌تر هستند و به نتایج طولانی‌تری نیاز دارند، اما به ندرت نتایج مثبت کاذب ایجاد می‌کنند.

هر دو نوع آزمایش می توانند یک منفی کاذب ایجاد کنند، یعنی زمانی که آزمایش نتیجه منفی را حتی در صورت مصرف دارو گزارش می دهد. هر دو آزمایش همچنین می توانند مصرف مواد مخدر در همان روز را نشان ندهند.

اعتبار تست اعتیاد ادرار

محدودیت های تست اعتیاد ادرار

آزمایش ادرار به شما می گوید که آیا فردی در چند روز قبل از آزمایش از داروهای غیرقانونی استفاده کرده است. برخی از معایب آزمایش داروی ادرار عبارتند از:

آزمایش ادرار 100٪ دقیق نیست. به ندرت، نتایج آزمایش به اشتباه آثاری از داروهایی را که مصرف نکرده اید نشان می دهد. این می تواند به دلیل غذاهایی که خورده اید، اشتباهات آزمایشگاهی یا داروهای بدون نسخه باشد. اگر نسخه ای برای هر دارویی دارید، حتما به جمع کننده و آزمایشگاه اطلاع دهید.

بازه زمانی محدود آزمایش ادرار فقط مصرف دارو را در چند روز قبل از جمع آوری نشان می دهد. اگر مدت طولانی پس از تصادف یا رویداد دیگری آزمایش ادرار انجام دهید، شواهد مصرف دارو از بین می رود.

برخی از افراد ترجیح می دهند برای کارفرمایانی که آزمایش مواد مخدر غیرقانونی انجام می دهند، کار نکنند. آنها آن را تجاوز به حریم خصوصی می دانند. مثبت بودن تست دارو لزوماً به این معنی نیست که مصرف مواد مخدر بر بهره وری فرد تأثیر می گذارد.

راه های خنثی کردن تست اعتیاد ادرار

برای اطلاع از اینکه ناس تست اعتیاد را مثبت می کند یا خیر کلیک کنید.

سریع ترین روش برای منفی شدن تست اعتیاد

از زمانی که آزمایش‌های دارویی وجود داشته است، مردم نیز سهم خود را برای فریب دادن سیستم و رهایی از نتایج مثبت آزمایش دارو و تقلب در تست اعتیاد انجام می‌دهند.

صادقانه بگویم، ممکن است در آزمایش مواد مخدر با موفقیت تقلب کرد یا حداقل تلاش کرد، اما در یک نقطه، روش شما با شکست مواجه می شود و روش های تقلب شما آشکار می شود. متداول‌ترین آزمایشی که افراد سعی می‌کنند در آن تقلب کنند، آزمایش داروی نمونه ادرار است.

خوردن کاربن برای تست اعتیاد

آیا می توانید با موفقیت در آزمایش مواد مخدر تقلب کنید؟

افراد متجاوز – این روش شامل اضافه کردن چیزی به نمونه ادرار پس از خروج از بدن و در ظرف است. به طور کلی، مردم نوعی مایع را به منطقه آزمایش با خود میبرند. چیزهایی که افراد به آزمایش ادرار اضافه می کنند متفاوت است و شامل طیف وسیعی از موارد، از جمله هر چیزی از صابون ظرفشویی گرفته تا قطره چشم خواهد بود. متجاوزان به نمونه به عنوان راهی برای تداخل در فرآیند و نتایج آزمایش دارو از این مواد استفاده می کنند.

این روش اغلب با شکست مواجه می شود زیرا  می‌توانند از شما بخواهند که جیب‌های خود را قبل از شروع آزمایش دارو خالی کنید. یک آزمایشگاه همچنین می‌تواند آزمایش‌های بیشتری را برای تشخیص اینکه آیا نمونه ادرار دستکاری شده است انجام دهد.

جایگزینی – یکی از رایج‌ترین روش‌هایی که افراد سعی می‌کنند برای منفی کردن تست اعتیاد استفاده نمایند، آوردن «ادرار تمیز» با خود است. برخی از افراد ممکن است از یکی از اعضای خانواده یا دوستان مورد اعتماد خود بخواهند که برای قبولی در آزمایش ادرار تمیز به آنها بدهد. افراد دیگر به اینترنت سرازیر می شوند، جایی که ادرار مصنوعی می خرند. ادرار مصنوعی فقط یک مایع با pH مناسب، وزن مخصوص و مقدار مناسب کراتین مورد نیاز برای فریب دادن موفقیت آمیز آزمایش دارویی است.

دمای نمونه شاخص مهمی است که نشان می دهد نمونه واقعی فرد نیست. ادرار برای اثربخشی باید بین 90 تا 100 درجه باشد، بنابراین جعل کردن آن آسان نیست. جمع آوری کننده های آزمایش دارو همچنین می توانند با گوش دادن به شما بفهمند که آیا نمونه به طور طبیعی تهیه شده است یا خیر.

رقیق‌سازی – بسیاری از افرادی که سعی می‌کنند در آزمایش دارو تقلب کنند، تمام تلاش خود را می‌کنند تا با نوشیدن مقادیر زیادی آب یا مایعات دیگر، هرگونه شواهدی از داروها را از سیستم خود خارج کنند. حتی مواد افزودنی در بازار وجود دارد که می تواند این روش فلاشینگ را تقویت کند. با این حال، نحوه استشمام این روش با انجام آزمایش دوم دارویی است.

مراکز تست اعتیاد ادرار

برای اطلاعات بیشتر از کیت تست اعتیاد کلیک کنید.

انواع مختلف آزمایش مواد مخدر چیست؟

در حالی که آزمایش های دارویی نمونه ادرار رایج ترین آزمایش دارویی است که انجام می شود و در آن تقلب می شود، تنها نوع آن نیست. شش نوع مختلف آزمایش دارویی وجود دارد. برخی از آزمایش ها باید در آزمایشگاه تجزیه و تحلیل شوند، در حالی که برخی دیگر می توانند نتایج تقریباً فوری را نشان دهند. به غیر از آزمایش ادرار، موارد زیر نیز وجود دارد:

آزمایش خون: آزمایش خون دقیق ترین نوع آزمایش است، اما همچنین تهاجمی ترین است و باید برای تجزیه و تحلیل به آزمایشگاه فرستاده شود. آنها می توانند تا 24 ساعت قبل از مصرف الکل و کوکائین، آمفتامین ها، مواد افیونی و ماری جوانا را تشخیص دهند.

آزمایشات مبتنی بر بزاق: این نوع آزمایش نتایج سریعی را برای مصرف اخیر دارو ارائه می دهد. این کار با سواب دهان یا تف کردن در فنجان انجام می شود و بسته به نوع دارو، مصرف مواد مخدر یا الکل را در چند روز گذشته نشان می دهد.

آزمایشات فولیکول مو: این آزمایش آخرین مصرف دارو را نشان نمی دهد، اما استفاده را از 4 روز تا 90 قبل از آزمایش نشان می دهد. این می تواند ماری جوانا، کوکائین، مواد افیونی، مت آمفتامین ها و PCP را آزمایش کند.

تست تنفس: این تست برای بررسی وجود الکل استفاده می شود و اغلب توسط پلیس برای آزمایش رانندگی در حالت مستی استفاده می شود، اما هر کسی می تواند آن را انجام دهد.

تست های تعریق: در حالی که این یک شکل جدیدتر از آزمایش مواد مخدر است، اغلب برای مراقبت از کسانی که در دوران نقاهت از مواد مخدر هستند یا در شرایط آزمایشی هستند استفاده می شود. از طریق چسبی که روی پوست گذاشته می شود و به مدت 14 روز باقی می ماند، داروها را غربالگری می کند. عرق را جمع می کند و می تواند ماری جوانا، کوکائین، مت آمفتامین ها، ال اس دی و مواد افیونی را شناسایی کند.

برای آشنایی بیشتر با تست اعتیاد به تریاک کلیک کنید.

خوردن کاربن برای تست اعتیاد

خوردن کاربن برای تست اعتیاد

برخی از افراد تصور می کنند که خوردن کاربن برای تست اعتیاد می تواند موثر باشد؛ اما این طور نیست و طبق تحقیقات انجام شده خوردن کاربن برای تست اعتیاد هیچ تاثیری ندارد.

خلاصه مطلب

ما در این مطلب سعی کردیم به بررسی این موضوع بپردازیم که تست اعتیاد ادرار تا چند روز نشان میدهد؟ و اینکه تست اعتیاد ادرار چیست و چه مشکلاتی را دارد در صورتی که پس از مطالعه این مطلب نیاز به اطلاعات بیشتری در رابطه با سریع ترین روش برای منفی شدن تست اعتیاد و خوردن کاربن برای تست اعتیاد داشتید، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

آیا تست اعتیاد ادرار دقیق است؟

خیر 100 درصد دقیق نیست.

آیا راهی برای منفی کردن تست ادرار وجود دارد؟

بله روش های متعددی وجود دارد که استفاده می شود.

معمول ترین تست برای بررسی اعتباد چیست؟

معمول ترین تست ادرار است.

5/5 - (2 امتیاز)

همچنین ببینید

نظر مراجع در مورد مصرف ناس

نظر مراجع در مورد مصرف ناس

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با مشاور