14 نکته مهمی که دختران قبل از ازدواج باید بدانند
14 نکته مهمی که دختران قبل از ازدواج باید بدانند

14 نکته مهمی که دختران قبل از ازدواج باید بدانند

14 نکته مهمی که دختران قبل از ازدواج باید بدانند، شامل چه مواردی می شود؟ برای هر دختری، داشتن یک سری معیارها و ویژگی ها در طرف مقابل بسیار با اهمیت است که ممکن است برای دختر خانمی دیگر چندان مهم نباشد. اما باید ها و نباید های ازدواج برای تمام دختران را می توان یکسان دانست، چرا که پیش زمینه برخورداری از یک زندگی موفق هستند. بر این اساس، ضروری است که هر چه بیشتر در مورد دانستی های ازدواج برای دختران صحبت شود.

به همین منظور مقاله کنونی را به این موضوع اختصاص داده ایم تا از توصیه های روانشناسی و علمی در این زمینه آگاه شویم و بررسی کنیم که 14 نکته مهمی که دختران قبل از ازدواج باید بدانند از منظر روانشناسان چیست. همچنین، همه دوستان گرامی که نیازمند کسب راهنمایی یا مشاوره قبل و بعد از ازدواج هستند، می توانند با روانشناسان و مشاوران ما در ارتباط باشند.

چرا آگاهی از 14 نکته مهمی که دختران قبل از ازدواج باید بدانند، مهم است؟

چرا آگاهی از 14 نکته مهمی که دختران قبل از ازدواج باید بدانند، مهم است؟

تمامی روابط عاطفی و احساسی می توانند در عین زیبایی، آزاردهنده، احساسی و کاملاً پیچیده هم باشند. چرا که عشق تنها یک احساس زیبا نیست، بلکه ترکیبی از احساسات خوشایند، خشم، عصبانیت، گلایه، و یا حتی گاهی نفرت است و مجموع تمام این حالات در صورتی که به درستی مدیریت و کنترل شوند، سازنده خواهند بود.

در هر رابطه عاشقانه، دو فرد با شخصیت های کاملا منحصر به فرد وجود دارند و رسیدن به تفاهم و تعادل در آن کار آسانی نیست. با وجود تمامی تفاوت ها و اختلاف نظرها، روش هایی نیز برای تقویت نقاط قوت در این روابط وجود دارد که می تواند به تکامل و موفقیت هر دو طرف و پایداری روابط عاطفی کمک کند.

برای این منظور، در میان تمام توصیه های قبل از ازدواج، 14 نکته مهمی که دختران قبل از ازدواج باید بدانند و عملی کنند، می تواند در داشتن یک ازدواج موفق تاثیرگذاری بسزایی داشته باشد. دانستن این نکات برای پسرها نیز می تواند بسیار کمک کننده باشد. در ادامه همراه ما باشید تا این نکات را بررسی نماییم.

14 نکته مهمی که دختران قبل از ازدواج باید بدانند

14 نکته مهمی که دختران قبل از ازدواج باید بدانند

ما در ادامه دانستی های مهم ازدواج برای دختران را ذکر می کنیم. با این حال، ممکن است یک سری موارد وجود داشته باشد که منحصر به شما یا طرف مقابلتان باشد و نتوانید به درستی در مورد آن تصمیم گیری کنید. در چنین مواردی، توصیه می شود که حتما از مشاوره قبل از ازدواج استفاده کنید تا در مورد انتخاب همسر و سایر جوانب زندگی مشترک آینده خود با اطمینان بیشتری گام بردارید.

اوج احساسات عاشقانه تا یک سال است

اگرچه درباره این موضوع اختلاف نظرهای بسیاری نیز وجود دارد؛ اما گفته می شود که اوج احساسات عاشقانه و یا همان عشق شدید و آتشین، دو زوج پس از ازدواج نهایتاً تا یک سال ادامه خواهد داشت. این اولین و مهم ترین موردی است که می توان در 14 نکته مهمی که دختران قبل از ازدواج باید بدانند، بدان اشاره کرد.

از نشانه های عشق شدید این است که زوجین پس از ملاقات با یکدیگر، افزایش ضربان قلب و کاهش تمرکز را تجربه می کنند. دقیقاً مشخص نیست که چرا این احساس پس از یک سال کمرنگ می شود، اما کاهش این احساسات اتفاق بدی نیست. زیرا تداوم و همیشگی بودن چنین احساسات اغراق آمیزی در طولانی مدت می تواند برای بدن استرس زا باشد.

تفاوت ها همیشه وجود دارد

دومین موردی که می توان در لیست 14 نکته مهمی که دختران قبل از ازدواج باید بدانند، بدان اشاره کرد، وجود تفاوت ها است. زیرا سرانجام، شما تشخیص خواهید داد که شما و شریک زندگی خود یکسان نیستید و چه بهتر که این موضوع را زودتر درک کنید.

شاید در ابتدا تصور کنید که با یکدیگر کاملاً تفاهم داشته و اتفاق نظر دارید، اما پس از زندگی مشترک تفاوت‌ها نمایان خواهند شد. مهم است که در این مرحله این اتفاق را کاملاً طبیعی بدانید و اختلافات یا تفاوت شخصیت را دوست داشته باشید.

از یک دیگر قدردانی کنید

 اگر از شریک زندگی خود قدردانی می کنید و او نیز از شما قدردانی می کند، احتمال اینکه با هم بمانید بسیار زیاد است. این مورد نیز می تواند در لیست 14 نکته مهمی که دختران قبل از ازدواج باید بدانند، قرار بگیرد. زیرا تشکر کردن و قدردان بودن مثل ضربان برای تمامی روابط است.

قدردانی در هر رابطه ای حیاتی است. توصیه من این است که یک ژورنال خصوصی داشته باشید و آنچه را که به خاطر آن از شریک زندگی خود ممنونید را ثبت کنید. اگر وقت ندارید روزانه این کار را انجام دهید، سعی کنید آن را هفتگی انجام دهید. هرچه قدردانی ها را بیشتر یادداشت کنید، روابط شما قویتر خواهد بود.

قبل از ازدواج دلیل محکمی داشته باشید

در لیست 14 نکته مهمی که دختران قبل از ازدواج باید بدانند، یکی از موارد مهم مربوط به دلیل و معیارهای مهم ازدواج برای داشتن یک زندگی موفق می شود.

یکی از علل مهم دوام و شکست عاطفی در بسیاری از روابط، این است که شروع آن به خاطر فرار از یک سری مشکلات و یا فشار خانواده بوده است. بهتر است هر زمان که خودتان تشخیص دادید و تنها برای داشتن آرامش بیشتر و تشکیل خانواده، ازدواج کنید. ازدواج بهانه ای برای درمان یک بیماری، عمل کردن به نصیحت دیگران، فرار از ترس از تنهایی و دلایلی از این دست نیست.

طبق نظرسنجی 2019 توسط eHarmony، زوج هایی که به دلیل عشق، ازدواج می کنند بسیار خوشبخت ترند. این مطالعه همچنین نشان داد که خوشبخت ترین زوج ها افرادی هستند که :

  • با یک دیگر بیشتر به کافه می روند.
  • بعد از 23 سالگی ازدواج کرده اند.
  • رابطه جنسی با کیفیتی دارند.
  • در یک منطقه شهری زندگی می کنند.
  • ​​سطح تحصیلات بالا یا بیشتر از حد متوسط دارند.

مطالعه 2014 دانشگاه کارولینای شمالی در گرینزبورو نشان داده است که طلاق در زنانی که 18 سالگی ازدواج کرده اند، حدود 60 درصد بیشتر از زنانی است که بعد از 23 سالگی ازدواج کرده اند. زیرزنان در این سال ها تغییرات زیادی را تجربه خواهند کرد.

تغییرات در طول زندگی طبیعی است

دانستی های ازدواج برای دختران

نکته بعدی که در لیست 14 نکته مهمی که دختران قبل از ازدواج باید بدانند، وجود دارد مربوط به تغییرات در زندگی می شود. شما و شریک زندگی خود به مرور زمان تغییرات زیادی را تغییر خواهید کرد.

به یاد می آورید که به شما توصیه کردیم برای ازدواج تا 23 سالگی صبر کنید؟ این به آن دلیل است که شما و همسرتان در طول زندگی مشترک خود تغییرات زیادی خواهید کرد. این تغییرات فقط به 20 سالگی شما ختم نمی شوند. نحوه انطباق شما با آن تغییرات با هم نشان می دهد که ازدواج شما تا چه حد موفقیت آمیز خواهد بود.

اطلاع از عادت ها در شبکه های اجتماعی

موضوع بعدی که می خواهیم در لیست 14 نکته مهمی که دختران قبل از ازدواج باید بدانند، بدان اشاره کنیم مربوط به عادت ها در شبکه های اجتماعی می شود. شما و همسرتان باید قبل از ازدواج، در مورد عادات شبکه های اجتماعی یکدیگر صحبت کنید.

چه شبکه های اجتماعی را دوستداریم یا از آن متنفر هستیم، و بیشتر در کدام فعالیت می کنیم. بنابراین، احتمالاً تعجب آور نیست که با افزایش تعداد افراد در شبکه های اجتماعی، میزان مشاجرات و اختلافات زن و شوهر درباره رسانه های اجتماعی افزایش یابد. توصیه ما این است که رسانه های اجتماعی را بسیار کمتر کنید تا زندگی بهتری داشته باشید.

رسانه های اجتماعی می توانند برای یک رابطه بسیار مضر باشند، اما یک روش قابل احترام برای استفاده از آن وجود دارد که می تواند شامل استفاده در یک زمان خاص باشد. یعنی در روز زمانی خاص را برای استفاده از شبکه های اجتماعی تعیین کنید و تنها در آن زمان به استفاده بپردازید.

حساب های بانکی و اشتراک پول را بررسی کنید

موضوع مهم بعدی در لیست 14 نکته مهمی که دختران قبل از ازدواج باید بدانند، مربوط به حساب های بانکی و اشتراک پول می شود. آیا قراراست شما و همسرتان یک حساب بانکی مشترک داشته باشید؟ آیا حساب هر کس به صورت جداگانه است؟

چه صورتحساب هایی با چه حساب هایی پرداخت می شود؟ آیا هر یک درصد مشخصی از درآمد خود را برای قبض های مشترک در نظر خواهید گرفت؟ آیا صندوق اضطراری دارید؟ اگر یک نفر بیکار باشد یا تصمیم بگیرد برای تربیت بچه ها در خانه بماند چه؟

تمامی این موارد را بهتر است قبل از ازدواج بررسی کرده و درمورد آن ها به توافق برسید.

تقسیم کار خانگی را بررسی کنید

شاید بررسی این مورد در 14 نکته مهمی که دختران قبل از ازدواج باید بدانند، کمی مضحک به نظر بیاید، اما واقعا اینگونه نیست. امروزه شرایط زوجین بسیار متفاوت با زمان های گذشته است. در گذشته اصولاً مرد خانواده نان آور بوده و زن ها تقریباً تمامی کارهای خانه را به تنهایی انجام می دادند.

امروزه به دلیل تغییر در شرایط زندگی و اجتماع خانواده ها، لازم است هر دو نفر در هزینه ها مشارکت داشته و بیرون از خانه کار کنند. در این حالت، نمی توان تمامی وظایف خانگی را به تنهایی برای زن خانواده در نظر گرفت. به همین دلیل توصیه می کنیم قبل از ازدواج در رابطه با این موارد از همسرتان سوال پرسیده و نظر او را بپرسید.

صحبت در رابطه با رابطه جنسی

صحبت در رابطه با رابطه جنسی قبل از ازدواج

یکی از مهم ترین مواردی که می توان در لیست 14 نکته مهمی که دختران قبل از ازدواج باید بدانند، به آن اشاره کرد، باید ها و نبایدهای رابطه جنسی است. رابطه جنسی شاید از نظر بسیاری موضوعی کاملا مشخص و تعریف شده باشد؛ اما این رابطه و کیفیت آن می تواند تاثیر مستقیمی بر کیفیت رابطه هر دو طرف بسیاربگذارد.

پس نباید ساده از کنار آن بگذرید و بهتر است در مورد تمامی جوانب و انتظارات رابطه جنسی، اتفاق نظر نیز داشته باشید. در این مورد توصیه های بسیاری وجود دارد، برخی سازگاری زوجین از نظر مزاج را مطرح می کنند، برخی نیز آشنایی با اصول اولیه آن را مهم می دانند.

بررسی تعهدات خانوادگی

برای خانواده های ایرانی، جایگاه خانواده، و توجه به پدر و مادر بسیار مهم است. به همین دلیل هم بیشتر زوجین حتی پس از ازدواج، رابطه نزدیکی با پدر و مادر خود دارند و ترجیح می دهند تا در شهر یا منطقه نزدیک به پدر و مادر خود ساکن باشند (البته این موضوعی نسبی است و برای همه مصداق ندارد). بهتر است قبل از ازدواج در رابطه با این موضوعات به توافق برسید.

به طور مثال اینکه در هفته چند بار به پدر و مادر سر خواهید زد؟ از همسرتان در قبال خانواده خودش و خانواده شما چه انتظاراتی دارید؟ آیا در تعطیلات دوست دارید با پدر و مادر باشید یا در منزل خودتان؟ دوست دارید رابطه با خانواده همسر در چه حدی باشد؟مسائلی از این دست را می توانید قبل از ازدواج بررسی کنید.

گذراندن تعطیلات

زندگی در دنیای پر از استرس و مدرن امروزی، منجر به توجه ویژه ای در قبال تعطیلات شده است. مخصوصاً از آنجایی که زنان و مردان هر دو در حال تلاش برای تامین مخارج هستند، اختصاص دادن زمانی قابل قبول برای استراحت و گذراندن تعطیلات برای هر دو طرف ضروری است.

از نظر برخی افراد، تعطیلات می تواند رساندن صبح به شب در رخت خواب باشد. در حالی که برخی دیگر تعطیلات را رفتن به دل طبیعت و گذراندن شبی را در چادر و زیر نورستارگان می دانند. ممکن است برخی هم تعطیلات را منوط به سپری کردن چند شب در هتلی لوکس بدانند که تمامی این موارد کاملاً سلیقه ای هستند.

بهتر است در این مورد نیز با همسر خود به توافق برسید و می توان این موضوع را نیز از جمله موارد هم در 14 نکته مهمی که دختران قبل از ازدواج باید بدانند، به حساب آورد. زیرا به طور مثال اگر شما رفتن به دل طبیعت را دوست داشته باشید، اما همسرتان حتی برای یک کوه نوردی یا پیاده روی ساده، حال همراهی نداشته باشد، ممکن است دچار مشکل شوید.

در رابطه با کودکان آینده خود صحبت کنید

در رابطه با کودکان آینده خود صحبت کنید
در رابطه با کودکان آینده خود صحبت کنید

دیر یا زود ثمره یک ازدواج که کودکان دلبندتان است، نمایان خواهد شد. بحث فرزنددار شدن و مسئولیت فرزندان نیز از جمله موارد مهمی است که باید در 14 نکته مهمی که دختران قبل از ازدواج باید بدانند، به آن اشاره گردد.

در این مورد، مسائل بسیاری وجود دارد که می توان به شیوه فرزندپروری، نحوه آموزش، میزان استقلال او، میزان فرزندسالاری و بسیاری موارد دیگر اشاره کرد. این موارد هر کدام می توانند بر آینده فرزند شما تاثیر بسیاری داشته باشد، پس بهتر است در مورد آن ها با همسرتان به توافق برسید.

در مورد شغل همسرتان صحبت کنید

موضوع بسیار مهم دیگری که می خواهیم به آن در لیست 14 نکته مهمی که دختران قبل از ازدواج باید بدانند، اشاره کنیم، بحث شغل آینده همسر است. شاید از نظر شما این موضوع کاملاً واضح و شفاف باشد، زیرا اکثر آقایان و حتی خانم ها وضعیت شغلی مشخصی قبل و پس از ازدواج دارند.

البته این موضوع به همین جا ختم نمی شود. ممکن است پس از ازدواج به هر دلیلی همسرتان و یا حتی خود شما شغل فعلی تان را نداشته باشید. در این گونه مواقع تکلیف چیست؟ آیا همسر شما تمامی تلاش خود را برای یافتن شغلی آبرومند خواهد کرد؟ در این مورد لازم است یک سری تعاریف را نیز بدانید. اینکه آیا طبقه اجتماعی شغل نیز برای شما مهم است یا فقط یک شغل خوب را در داشتن درآمدی بالا می دانید.

به طور مثال ممکن است فردی از شغل مربوط به ضایعات آهن فروشی و یا بازاریابی شبکه ای درآمدی عالی داشته باشد. اما خوب این شغل ها ممکن است از نظر اجتماعی وجهه خیلی خوبی نداشته باشند. یا به طور مثال فردی از رانندگی در اسنپ درآمدی عالی داشته باشد، اگرچه این شغلی کاملا عادی و خوب است، اما ممکن است از نظر برخی، رانندگی شغل نباشد!

تمامی این موارد سلیقه ای هستند و نمی توان گفت درست است یا غلط. موضوعی که مهم است مربوط به توافق طرفین می شود  و این که هر دو طرف سلایق و نقطه نظرات همسانی در این رابطه داشته باشند.

در مورد اهداف و برنامه های آینده صحبت کنید

همه ما یک سری اهداف و برنامه برای زندگی داریم. ازدواج نیز جزئی از همین برنامه ها محسوب می شود و باید به آن توجه ویژه ای گردد. قبل از اینکه ازدواج خود را رسمی کنید، بد نیست در رابطه با اهداف و برنامه های آینده همسرتان بدانید.

این موضوع نیز می تواند در لیست 14 نکته مهمی که دختران قبل از ازدواج باید بدانند، قرار بگیرد. با آگاهی از اهداف شریک زندگی خود می توانید از آینده ای که او برای خودش و شما تصور کرده، آگاه شده و حتی دو نفری برای رسیدن به آرزوهای مشترک تان تلاش کنید.

باید ها و نباید های ازدواج برای دختران

باید ها و نباید های ازدواج برای دختران

ما در موارد فوق سعی کردیم 14 نکته مهمی که دختران قبل از ازدواج باید بدانند، بررسی کنیم. این نکات مربوط به مواردی بود که شما شریک زندگی خود را پیدا کرده و در حال ازدواج هستید. اما در این قسمت قصد داریم دانستی های ازدواج برای دختران را بررسی کنیم که می تواند به شما قبل از ازدواج کمک کند تا با دیدی بازتر و تجربه ای بیشتر قدم در راه ازدواج بگذارید.

از نظر مالی مستقل باشید

مستقل بودن از نظر مالی فواید زیادی دارد. از جمله این فواید می توان افزایش اعتماد به نفس، قوی بودن و کمک خرج خانواده بودن اشاره کرد. از طرفی می توانید به راحتی هر آن چیزی که دلتان بخواهد تهیه کنید، بدون اینکه از همسرتان درخواستی داشته باشید.

یک مورد مهم دیگری که با مستقل بودن خواهید داشت، این است که به فرزندتان می آموزید، روی پاهای خودش بایستد و در مشکلات زندگی به خود و توانایی هایش تکیه نماید. لازم هم نیست که حتماً درآمد خیلی بالایی داشته باشید، همین که به انجام کاری هنری مشغول بوده و یا از انجام کاری لذت ببرید، و در کنار آن درآمدی را نیز داشته باشید، عالی است.

جهانگردی یا ایران گردی کنید

اگر هنوز فرصتی برای دیدن و تجربه دنیای زیبا در اطراف خود پیدا نکرده اید (قبل از ازدواج) زمان این کار است. مطمئناً، شما می توانید و احتمالاً می خواهید با همسر آینده خود سفر کنید. اما داشتن تجربه سفر انفرادی یا با دوستان ، تجربه هایی را رقم خواهد زد که شاید منحصربفرد و لازم باشد.

دکتر مایکل توضیح می دهد که، به محض ازدواج، سفر با یک شریک زندگی متفاوت خواهد بود و مکان هایی که می روید با هم تصمیم می گیرید.

یک سرگرمی شخصی داشته باشید

استوارت توضیح می دهد: سرگرمی ها نه تنها باعث جذابیت بیشتر شما می شوند، بلکه حتی بعد از ازدواج نیز داشتن یک سرگرمی عالی به شما کمک بسیاری خواهد کرد. تفاوتی ندارد که این سرگرمی چه چیزی باشد، دویدن، یوگا، کتاب خواندن، مدیتیشن و غیره همگی می توانند در دسته سرگرمی ها قرار بگیرند.

دانستی های بعد از ازدواج برای دختران

نکات ازدواج برای دختران

همانطور که اطلاع از 14 نکته مهمی که دختران قبل از ازدواج باید بدانند، می تواند به شما کمک کند تا ازدواج بهتری داشته باشید، اطلاع از نکات مهم پس از ازدواج نیز ضروری و لازم است. زیرا پس از ازدواج وارد مرحله جدیدی خواهید شد و از آنجایی که قبلاً چنین تجربه ای را نداشته اید، با اطلاع از نکات مهم پس از ازدواج، می توانید تجربه ای بهتر داشته باشید.

به امید تغییر دادن طرف مقابل، ازدواج نکنید

دوران قبل از ازدواج، دورانی است که چشم افراد را روی همه بدی های طراف مقابل بسته می شود. به همین دلیل بسیاری از افراد با امید اینکه بتوانند طرف مقابل شان را تغییر دهند، با او ازدواج می کنند.

متاسفانه این یک اشتباه متداول در آشنایی قبل از ازدواج است و نباید اصلاً حتی به آن فکر کنید. زیرا فردی که به سن ازدواج رسیده، هسته اصلی شخصیت وی شکل گرفته و به راحتی تغییر نخواهد کرد.

مشارکت دو طرفه داشته باشید

ازدواج یعنی شروع یک زندگی جدید و دو نفره. در این زندگی، هر دو طرف ملزم هستند بار تمامی شادی ها و غم ها را به دوش بکشند. هر دو طرف ملزم هستند، برای مشکلات به فکر چاره باشند و راه حلی را بدست آورند. پس نباید در طول زندگی مشترک تنها از طرف مقابل انتظار داشته باشید.

کارهای دو نفره انجام دهید

سعی کنید حتماً یک سری فعالیت های دو نفره و اشتراکی داشته باشید. همکاری یکی از اشکال اصلی ارتباطات انسانی است. نوعی چسب اجتماعی است. سعی کنید سرگرمی هایی را پیدا کنید که هر دو دوست دارید با هم انجام دهید. با هم پیاده روی بروید، با هم خرید بروید و سعی کنید تا جایی که می توانید به صورت اشتراکی به انجام کارهای تان بپردازید.

 همسرتان قرار نیست شما را کامل کند

انتظار نداشته باشید که شریک زندگی شما زندگی شما را کامل کند. واقعاً مهم است که با تقویت عزت نفس تان، روی خود تمرکز کنید، نه به روشی خودخواهانه، نه به روشی که همسرتان را نادیده بگیرد، بلکه به روشی که مراقبت خوبی از خودتان داشته باشید.

 از انتظاراتی که برای ازدواج دارید، آگاه باشید

انتظارات خود را از یک ازدواج بدانید. به طور مثال، آیا به دنبال رفتار عاشقانه با همسر خود هستید و یا به دنبال فردی برای تامین مخارج تان می گردید. واقعا از طرف مقابل تان چه انتظاراتی دارید و دوست دارید این انتظارات چگونه برآورده شوند.

نقش خود را در درگیری ها مشخص کنید

هنگامی که در مرحله ماه عسل هستید، دشوار است تصور کنید که مشاجره ای در میان باشد یا اینکه همسرتان صفات و عادت های آزار دهنده ای داشته باش.، اما همه اینها ممکن است رخ دهد. چگونه با این موارد، برخورد خواهید کرد؟

یک نکته مهم در مورد چگونگی کنترل تعارض و عصبانیت این است که بدانید این مسئله از خود شما شروع می شود. اینکه چگونه می توانید اضطراب خود را کنترل کنید، روشهای سالم مراقبت از خود را تمرین کنید و فقط مطمئن شوید که در یک مکان خوب هستید هرگونه عوامل استرس زا را مرتفع کنید.

در مورد خیانت بحث کنید

برای شما خیانت زنان و مردان چه معنایی دارد؟ برای برخی از افراد، رفتار غیرقابل قبول می تواند به معنای معاشقه، ارسال متن یا داشتن روابط عاطفی ناسالم باشد. برای دیگران، معنی این کلمه می تواند خوابیدن با شخص دیگری باشد. قبل از ازدواج در مورد آن صحبت کنید.

هنگام بروز مشکل، ترک راه حل نیست

بسیاری از زوج های متاهل جوان خیلی زود طلاق می گیرند. امروز در جهان ما یک ذهنیت وجود دارد که می گوید، اگر چیزی به درد شما نمی خورد، از آن خلاص شوید. اما درگیری در ازدواج و روابط فرصتی برای رشد است. مگر در مواردی که سو استفاده یا رفتار غیر قابل تحمل دیگری را تجربه کرده باشید.

 ابراز عشق

تحقیقات جان گاتمن یک روانشناس معروف نشان داده است که نسبت “جادویی” 5 به 1 را در بین زوج های سالم وجود دارد. یعنی به ازای هر یک از تعاملات منفی هنگام درگیری، افراد در یك ازدواج پایدار و خوشبخت، دارای 5 یا چند تعامل مثبت هستند.

مثبت بودن بسیار مهم است. ابراز عشق به همسر نیز می تواند جنبه بسیار مهمی در روابط عاشقانه باشد. این مورد را نیز با همسر خود بررسی کنید و از او بخواهید نظرش را در این مورد برای شما شرح دهد.

خلاصه مطلب

ما در این مطلب سعی کردیم به بررسی 14 نکته مهمی که دختران قبل از ازدواج باید بدانند، بپردازیم. اینکه نکات قبل از ازدواج و نکات بعد از ازدواج چیست. دانستی های ازدواج برای دختران شامل چه مواردی می شود چرا اطلاع از این موارد مهم است.

در صورتی که پس از مطالعه این مطلب، نیاز به اطلاعات بیشتری در خصوص باید ها و نباید های ازدواج برای دختران داشتید و یا در 14 نکته مهمی که دختران قبل از ازدواج باید بدانند ابهامی برای شما به وجود آمد، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مهم ترین مورد در 14 نکته مهمی که دختران قبل از ازدواج باید بدانند، چیست؟

تمامی موارد ذکر شده از اهمیت بسیاری در این لیست برخودار هستند.

نکات مهمی که پسران قبل از ازدواج باید بدانند، چیست؟

برای کسب اطلاع از این موارد می توانید با ما تماس بگیرید.

آیا ازدواج های سنتی در دنیای امروز قابل پذیرش هستند؟

بله گفته می شود ازدواج مدرن و سنتی هر دو نقاط مثبت و منفی خود را دارند.

آیا مشاوره قبل از ازدواج در ازدواجی موفق می تواند موثر باشد؟

بله قطعاً استفاده از خدمات مشاوران قبل از ازدواج می تواند موثر باشد.

4/5 - (4 امتیاز)

همچنین ببینید

راه های شناخت پیش از ازدواج

بهترین راه های شناخت پیش از ازدواج

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با مشاور