ده عامل خیانت زنان و مردان در زمان ازدواج
ده عامل خیانت زنان و مردان در زمان ازدواج

ده عامل خیانت زنان و مردان در زمان ازدواج

عوامل زیادی می تواند موجب بروز خیانت در همسران شود که ما به ده عامل خیانت زنان و مردان در زمان ازدواج در این مقاله خواهیم پرداخت. عوامل زمینه ساز خیانت زناشویی می تواند برای هر یک از زوجین متفاوت باشد. در رابطه با دریافت مشاوره، عوامل خانوادگی خیانت زناشویی و نحوه برخورد با آن بهتر است با مشاوران دکتر فکر تماس حاصل نمایید.

آنچه در ادامه در رابطه با ده عامل خیانت زنان و مردان در زمان ازدواج مطالعه خواهید نمود، برای تمامی زوجین یکسان نخواهد بود. در واقع گاهی ما شاهد برخی از این ویژگی ها همانند رسیدگی ظاهری زیاد به خود بوده ایم و داشتن صرف این ویژگی نمی تواند نشانه ای برای وجود خیانت در همسر شما محسوب شود.

بیش از ده عامل خیانت زنان و مردان در زمان ازدواج وجود دارد که بسته به شرایط زندگی و شخصیت فرد می تواند متفاوت باشد.

فهرست محتوا

ده عامل خیانت زنان و مردان در زمان ازدواج چیست؟

ده عامل خیانت زنان و مردان در زمان ازدواج چیست؟
ده عامل خیانت زنان و مردان در زمان ازدواج چیست؟

عوامل زیادی می تواند زمینه ساز خیانت در زوجین محسوب شود. این عوامل به خود فرد و گاهی نیز به روابط بین او و همسر مربوط می شود. نحوه برخورد اشتباه با خیانت صورت گرفته می تواند تبعات بیشتری را در پی داشته باشد. متاسفانه گاهی حتی بدون شواهد و مدارکی برای اطلاع دقیق از خیانت زن یا مرد مجازات را عملی می کنند.

 آنچه در ادامه در رابطه با ده عامل خیانت زنان و مردان در زمان ازدواج ارائه خواهیم نمود برای همه زوجین یکسان نمی باشد. همچنین تمامی علت و دلایل را نمی توان در این موارد خلاصه نمود. اما می توان گفت عمده ترین دلایل مشترک در بین بسیاری از زوجین را می‌توان در همین موارد خلاصه نمود.

 چنانچه احساس می کنید که همسرتان به شما خیانت کرده است، حتما این نکته را در نظر داشته باشید که قبل از هر اقدامی با مشاوران ما به شماره های آنها در جدول موجود می باشد، تماس حاصل نمایید تا اطلاعات لازم را در این زمینه به دست آورید و اقدام مناسب و اصولی را برای برخورد با این مسائل داشته باشید.

برای دریافت مشاوره در رابطه با مشاوره آنلاین ازدواج بر روی لینک کلیک کنید.

لیست ده عامل خیانت زنان و مردان در زمان ازدواج 

در ادامه در رابطه با مهم ترین موارد در ده عامل خیانت زنان و مردان در زمان ازدواج خواهیم پرداخت. تمامی این مسائل و موارد در صورتی است که همسر شما در گذشته و سال‌های پیش، هیچ کدام از نشانه های زیر را نداشته و جز شخصیت او محسوب نمی شود.

برای اطلاع از اینکه زوج درمانی چیست؟ بر روی لینک کلیک کنید.

1.رسیدگی ظاهری به خود و هیجان زیاد برای بیرون رفتن

در صورتی که همسر شما با نفر سوم در ارتباط باشد. برای خوب ظاهر شدن و اشتیاق دیدار به او به طور معمول از نظر ظاهری بسیار به خود رسیدگی می کند، در رابطه با خانم ها نیز ممکن است ساعت های زیادی را صرف آرایش کردن قبل از بیرون رفتن از خانه بکنند و در مورد آقایان نیز حمام زیاد و همچنین را از ادکلن و هیجان زیاد به هنگام بیرون رفتن از جمله موارد می باشد.

جهت اطلاع از بهترین زمان رابطه زناشویی بر روی لینک کلیک کنید.

2. ساعت های زیادی را مشغول کار با گوشی می باشد

 باز هم تاکید می‌کنیم که تمامی این موارد در صورتی است که همسر شما در گذشته این چنین عادت هایی را نداشته باشد. معمولاً افرادی که خیانت می کنند بر روی گوشی خود حساسیت زیادی دارند. گاهی هنگام دوش گرفتن نیز آن را با خود به حمام می برند و یا اینکه رمزهایی برای برخی از برنامه های نصب شده بر روی تلفن همراه خود می گذارند.

 تلفن های مشکوک نیز می تواند از جمله ده عامل خیانت زنان و مردان در زمان ازدواج شناته شود. قطع کردن تلفن به هنگام تماس و احساس نگرانی در چشمان و برخورد او می تواند نشانه خوبی برای پی بردن به این مسئله در صورت تکرار باشد. آهسته صحبت کردن با تلفن نیز می‌تواند از دیگر مسائلی باشد که نشانه ای از ارتباط با نفر سوم شناخته خواهد شد.

برای اطلاع از روش های مقابله با خیانت همسر در روابط زناشویی و عاطفی بر روی لینک کلیک کنید.

3.عدم رضایت روابط جنسی

 یکی از دلایلی که می تواند یک خانم یا آقا را به سمت دیگری سوق دهد، عدم رضایت جنسی می باشد. متاسفانه گاهی زمانی که تعارض های روانی در بین زوجین وجود دارد و یا مسائل حل نشده باقی می ماند، به جای حل این مشکلات، ارتباطات جسمی قطع شده و یا در برخی موارد بسیار اندک می‌باشد و همین مسئله احساس نیاز را بیشتر می‌کند و برای پاسخ به این سوال به دنبال مسائل دیگری می باشد.

برای برقراری ارتباط با بهترین مشاوره جنسی قبل از ازدواج بر روی لینک کلیک کنید.

 4. طلاق عاطفی از عوامل زمینه ساز خیانت زناشویی

طلاق عاطفی از عوامل زمینه ساز خیانت زناشویی
طلاق عاطفی از عوامل زمینه ساز خیانت زناشویی

 طلاق عاطفی از دیگر عوامل زمینه ساز خیانت زناشویی که موجب سردی رابطه بین زوجین می شود  و به تبع آن احساس تنهایی را بالا می برد. افراد برای پاسخ دادن به این احساس تنهایی به دنبال راه حلی برای ایجاد احساس صمیمیت دوباره و پر کردن این خلا می باشند. بهتر است به جای حل مشکلات و رابطه با فرد جدید تلاش کنید تا رابطه قبلی را به طور کامل بهبود بخشید.

برای اطلاع از فانتزی جنسی چیست بر روی لینک کلیک کنید.

5. نداشتن الگوی مناسب در خانواده

  فرزندانی که شاهد طلاق پدر و مادر خود به دلیل خیانت های زناشویی می باشند و به طور معمول در صورتی که خودشان نیز دچار مسئله شوند، به جای تلاش در حل مشکلات ، از راه حل پدر و مادر خود پیروی می کنند و یا تحت تاثیر شرایط محیطی که در آن بزرگ شده اند و یا در آن قرار دارند این تصمیم را خواهند گرفت.

برای اطلاع از راه های جلوگیری از خیانت همسر و 5 روش برخورد اصولی بر روی لینک کلیک کنید.

6. تسهیل شرایط برای خیانت از جمله ده عامل خیانت زنان و مردان در زمان ازدواج

  تصور نکنید که اگر به شما خیانت شده است فرد مقابل کاملا مقصر است و شما مبرا از بروز این اتفاق خواهید بود. گاهی ما خودمان شرایط و زمینه را برای فرد مقابل جهت خیانت فراهم می کنیم. این تسهیل سازی به دلایل مختلفی می تواند صورت پذیرد اما به هر دلیلی که باشد، شما خودتان زمین بازی را برای او فراهم کرده اید و این اشتباه از شما بوده است.

جهت دریافت مشاوره ازدواج بر روی لینک کلیک کنید.

7.  عدم همخوانی شخصیت زن و مرد با یکدیگر

 منظور ما از مطرح کردن این مورد به عنوان یکی از ده عامل خیانت زنان و مردان در زمان ازدواج ؛ اختلافات زناشویی نمی باشد. در مشاوره پیش از ازدواج با استفاده از تست های روانشناسی مختلف ما می توانیم به نتایجی برسیم که زوجین پس از زندگی مشترک حتماً تجربه ی خیانت را در آبنده خواهند داشت. بنابراین در صورتی که همخوانی دقیقی بین شخصیت ها وجود نداشته باشد امکان بروز خیانت بسیار زیاد خواهد شد.

8. عدم توانایی حل مسئله از جمله ده عامل خیانت زنان و مردان در زمان ازدواج

یکی از مشکلاتی که موجب می شود فرد به نفر سوم و یا چهارم و پنجم روی بیاورد، مشکل عدم حل مسئله می باشد. هنگامی که ما نمی توانیم یک مسئله را به طور درست حل کنیم معمولا به جای یافتن یک راه حل درست مسئله را پاک می‌کنیم و این موضوع می‌تواند مشکلات زیادی را در پی داشته باشد.

9. مشکلات شخصیتی فرد از عوامل خانوادگی خیانت زناشویی

 همانطور که ذکر شد، مسئله خیانت و دلایل آن می تواند به عوامل زیادی مربوط باشد. وجود برخی مشکلات شخصیتی و یا تیپ شخصیتی خاصی ممکن است احتمال خیانت را بسیار زیاد کند و از مهم ترین موارد در ده عامل خیانت زنان و مردان در زمان ازدواج شناخته شود. در این شرایط نقش فرد و نحوه رفتار او نمی تواند عامل بسیار تعیین کننده محسوب شود و باید مشکلات شخصیتی فرد برطرف شود.

10. احساس بی معنایی در زندگی

 آخرین مورد از ده عامل خیانت زنان و مردان در زمان ازدواج دیگر مواردی که می تواند منجر به خیانت زناشویی شود، نداشتن معنا در زندگی فرد می باشد. احساس معنا در زندگی خود ندارد تلاش می کند تا احساس معنا را در دیگری جستجو کنند. این مسئله می‌تواند موجبات بروز خیانت را برای فرد فراهم کند. در واقع با این کار می خواهد معنای جدیدی به زندگی خود بدهد.

جهت دریافت مشاوره تلفنی ازدواج بر روی لینک کلیک کنید.

عوامل خانوادگی خیانت زناشویی

عوامل خانوادگی خیانت زناشویی
عوامل خانوادگی خیانت زناشویی

متاسفانه در برخی موارد بدون اینکه خیانتی صورت گرفته باشد، مشکلات خانوادگی می تواند عوامل زمینه ساز بسیار مهم در این زمینه محسوب شود. به عنوان مثال  شکاکیت هایی که هیچ سند و مدرک معتبری برای آنها وجود ندارد؛ از جمله عوامل مهم محسوب می شود. در واقع شما با دست خودتان او را به این سمت سوق داده اید و برای ده عامل خیانت زنان و مردان در زمان ازدواج مزید بر علت شده اید.

 روابط خانوادگی نادرست نیز می تواند یکی دیگر از عوامل زمینه ساز در رابطه با خیانت های زناشویی محسوب شود. به عنوان مثال ممکن است خانواده پسر یا دختر همیشه این موضوع را به فرزند خود گوشزد کنند که ” همسر تو لیاقتت را ندارد و تو می‌توانی با شرایط بسیار بهتری زندگی کنی” همین مسئله موجب می‌شود تا او به دنبال این فرد بهتری در زندگی خود باشد.

 ارائه راه کار های نادرست برای حل مسائل زوج و یا خانواده آنها توسط اعضای خانواده می تواند موجب شود تا شرایط و عوامل خانوادگی خیانت زناشویی را فراهم نماید و او آن را بهترین راه حل بداند. همچنین مهر تاییدی بر این مسئله بزند. زیرا خانواده او این مسئله را کاملا حل نموده اند. همچنین گاهی این نوع روابط در بین برخی از اعضای خانواده نیز کاملاً عادی شناخته می شود.

جهت اطلاع از تاثیر اختلاف سنی در ازدواج بر روی لینک کلیک کنید.

پس از شناخت ده عامل خیانت زنان و مردان در زمان ازدواج چه کنیم؟

یکی از اشتباهاتی که همسران در اقدامات خود مرتکب می شوند این است که مقابله به مثل می کنند. در واقع گاهی برای نشان دادن درد خیانت، دست به این اقدام می زنند. غافل از اینکه این کار موجب ایجاد مشکلات بیشتری برای آن ها می شود و گاهی حتی پای از بین بردن آبروی فرد در میان می باشد.

یکی از راه حل های دیگری که خانم ها به کار می برند، تلاش می کنند تا شماره و یا آدرس نفر سوم را پیدا کنند و به همین دلیل به سراغ او بروند. حرف زدن شما با نفر شوم و تلاش برای تیره و تار کردن رابطه آن ها این پیام را به نفر سوم می رساند که شما از عهده مدیریت زندگی خود بر نمی آیید و او می تواند هر کاری که مایل باشد با زندگی شما بکند.

سومین حرکت اشتباهی که ما در رابطه با برخی از خانم های دیگر شاهد می باشیم، این است که مستقیما این موضوع را با خانوده همسر در میان می گذارند.

جهت دریافت پرسشنامه مشاوره قبل از ازدواج و تفسیر کامل 240 سوالی بر روی لینک کلیک کنید.

چرا نباید پس از اطلاع از خیانت با خانواده همسر آن را در میان گذاشت؟

 1. پس از اطلاع از ده عامل خیانت زنان و مردان در زمان ازدواج بدانید که همه خانواده ها برخورد یکسانی در این مورد ندارند.
 2. شما را ممکن است متهم به دروغ گویی کنند و همین مسئله موجب آزار بیشتر شما شود.
 3. ممکن است این پیشنهاد خانواده همسرتان برای حل مسائل بوده باشد و در صورت شکایت شما خانواده فرد حتما از او حمایت خواهند کرد.
 4. شاید این کار شما موجب شود تا او حواسش را بیشتر جمع کند تا نشانه ای از کار خود بر جای نگذارد.
 5. آن ها ممکن است کاری در این زمینه نتوانند انجام دهند.
 6. اگر همسر شما از ابراز و بیان این مسئله توسط شما به خانواده خود مطلع شود، شاید اوضاع را بیشتر از قبل مشنج کرده باشید.
 7. برخی از اتهدید فراد در صورت بروز این اتفاق به دلیل فاش شدن رازشان این اجازه را به خود می دهند تا مجوزی برای ادامه رابط داشته باشند.

اقدامات اشتباه پس از مشخص شدن ده عامل خیانت زنان و مردان در زمان ازدواج

 • چک کردن آشکار و پنهان گوشی فرد. که این مسئله موجب می شود تا او گوشی خود را از شما پنهان کند و یا اینکه خط و یا گوشی دیگری را برای این کار در نظر بگیرد.
 • سرد شدن رابطه و سکوت های طولانی که از نظر همسرتان هیچ دلیلی برای آن وجود ندارد.
 • تیکه و نیش کنایه زدن به همسر در رابطه با خیانت (این نوع رفتار موجب عادی سازی بی تعهدی او خواهد شد).
 • تهدید به فاش کردن این راز به دیگران
 • تحقیق در رابطه با همسر از دوست و محل کار او
 • دعوا ، داد و بیداد برای نشان دادن اعتراض خود به این مسئله

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعات مفیدی را در رابطه با ده عامل خیانت زنان و مردان در زمان ازدواج را ارائه نماییم. در صورتی که مایل به دریافت مشاوره اختصاصی در رابطه با عوامل زمینه ساز خیانت زناشویی و یا عوامل خانوادگی خیانت زناشویی می باشید، می توانید با مشاوران ما شماره های آنان در جدول زیر موجود می باشد، تماس حاصل نمایید. مشاوران ما همه روزه، حتی ایام تعطیل آماده ارائه خدمات به شما می باشند.


آیا تنها ده عامل خیانت زنان و مردان در زمان ازدواج وجود دارد؟

خیر. عوامل مختلفی می تواند موجب بروز خیانت شود که حتی در برخی موارد فقط منحصر به یک نفر می باشد. اما برای آشنایی با این مباحث این مقاله را می توانید مطالعه نمایید.

عوامل زمینه ساز خیانت زناشویی چیست؟

اگر بخواهیم به طور کلی به این موارد اشاره کنیم باید بگوییم : عوامل فردی، خانوادگی، زندگی مشترک و …

عوامل خانوادگی خیانت زناشویی چیست؟

الگو برداری از اعضای خانواده، عادی بودن خیانت در برخی از خانواده ها و همچنین زندگی کودکی و گذشته فرد از جمله آن می باشد.

پس از اطلاع ده عامل خیانت زنان و مردان در زمان ازدواج چه باید کرد؟

توصیه می کنیم که بی گدار به آب نزنید و حتما قبل از هر اقدامی با کمک یک مشاور در این زمینه راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

همچنین ببینید

 برخورد با خیانت شوهر

برخورد با خیانت شوهر 3 راهکار پیش روی شماست!

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با مشاور