بهترین روش ترک کراک

بهترین روش ترک کراک

آشنایی با بهترین روش ترک کراک ضروری است؛ زیرا کراک ماده ای بسیار اعتیاد آور بوده و اگر زیر نظر پزشکان که بهترین روش ترک کراک است، کنار گذاشته نشود، می تواند نتایج بدی را به دنبال داشته باشد. به دلیل اهمیت استفاده از بهترین روش ترک کراک در طی مراحل سم زدایی ما در ادامه قصد داریم داروهایی را که در بهترین روش ترک کراک استفاده می شود و همچنین مراحل درمانی را بررسی کنیم. البته علاوه بر این،  10 گام تا ترک کراک در خانه را نیز به شما معرفی خواهیم کرد. در صورتی که پس از مطالعه این مطلب، نیاز به اطلاعات بیشتری در خصوص، ترک کراک در منزل داشتید می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

بهترین روش ترک کراک، متدی است که زیر نظر پزشکان انجام گردد.

فهرست محتوا

چرا بهترین روش ترک کراک، ترک زیر نظر پزشک است؟

مرحله اولیه سم زدایی می تواند سخت ترین مرحله باشد، زیرا این دوره ای است که علائم ترک در شدیدترین حالت خود قرار دارند. با این حال،  سم زدایی زیر نظر پزشک این علائم را به طور قابل توجهی کاهش داده و قابل تحمل می کند. سم زدایی پزشکی همچنین به جلوگیری از عوارض سلامتی کمک خواهد کرد.

آیا امکان ترک کراک در منزل وجود دارد؟

بهترین روش ترک کراک  روشی است که زیر نظر پزشکی 24 ساعته در یک مرکز سم زدایی انجام شود. این به دلیل اثرات خطرناک کراک است. با این حال، اگر دکترتان استفاده از کراک را خفیف بداند، ممکن است اجازه ترک کراک در منزل را نیز بدهد.

10 گام تا ترک کراک در خانه

بهترین روش ترک کراک طبق موارد گفته شده حالتی است که زیر نظر پزشک باشید؛ این روش هم به صورت کنترل از راه دور و هم به صورت کنترل مستقیم اجرا خواهد شد. اگر پزشک تشخیص دهد که می توانید زیر نظر او و در خانه نیز مراحل ترک را بگذرانید، می توانید با درنظر گرفتن مراحل زیر، این مورد را با موفقیت پشت سر بگذارید.

گام اول : مراجعه به پزشک

همانطور که گفته شد، بهترین روش ترک کراک مراجعه به پزشک است. در هنگام مراجعه وضعیت عمومی و شرایط شما به صورت کامل بررسی خواهد شد.

برای اطلاع از بهترین و عملی ترین راه ترک اعتیاد آسان بر روی لینک کلیک کنید.

گام دوم : معاینات

در این مرحله پزشک با پرسیدن یک سری سوال ها و انجام معاینات، تصمیم میگیرد که در منزل و یا به صورت مستقیم مراحل ترک را آغاز نمایید.

گام سوم : شروع دوره ترک

اگر جزء افرادی باشید که بتوانید در منزل هم دوره ترک را پشت سر بگذارید، دوره ترک شما آغاز خواهد شد.

گام چهارم : اولین ویزیت پس از شروع

از همان ابتدا پزشک به صورت کامل شما را تحت نظر داشته و احتمالاً دوره های مشخصی را برای مراجعه حضوری و انجام بررسی های دوره ای مشخص خواهد کرد.

گام پنجم : بروز علائم ترک اولیه

پس از مدت زمان کوتاهی از آغاز دوره ترک، علائم اولیه شما بروز خواهد کرد. بسته به اینکه نوع اعتیاد شما چطور بوده است، این علائم خفیف یا شدید خواهند بود.

گام ششم : ویزیت دوره ای

احتمالاً پس از بروز اولین علائم ترک، یک جلسه ویزیت برای شما ست خواهد شد. در این جلسه شدت علائم و دیگر موارد بررسی می شود.

گام هفتم : بروز علائم ثانویه ترک

برخی افراد ممکن است در مراحل ترک، علائم ثانویه و افسردگی را نیز تجربه کنند. این افراد باید به صورت دوره های فشرده تر جهت ویزیت مراجعه نمایند.

گام هشتم : سم زدایی

در این مرحله برای پاکسازی کامل از بدن از مواد مخدر، ممکن است از برخی داروهایی کمک کننده نیز استفاده شود.

گام نهم: برنامه های درمانی رفتاری

همانطور که گفته شد، برای برخی افراد روش های درمانی رفتاری نیز ممکن است استفاده شود.

گام دهم : برنامه های توان بخشی

برای اطمینان از ترک کامل و عدم بازگشت فرد به سوی مصرف از مواد، برنامه هایی به منظور توان بخشی نیز در نظر گرفته می شود.

کراک چیست؟

حال که از روش های مربوط به بهترین روش ترک کراک، اطلاعاتی را بدست آوردیم. بهتر است از این ماده نیز اطلاعاتی را داشته باشید.

کراک نوعی فرم آزاد از پودر محرک کوکائین است که با استفاده از جوش شیرین یا آمونیاک به سنگهای بلوری تبدیل می شود. در حقیقت، کراک اغلب قوی ترین شکل کوکائین در بازار محسوب می شود.

جالب است بدانید اثر مصرف این ماده تنها 15 دقیقه بر بدن باقی می‌ماند، به همین دلیل به راحتی افراد معتاد به آن خواهند شد.

کراک در دهه 1970 به عنوان نسخه ارزان تر و قوی تری از کوکائین ایجاد شد. محبوبیت این ماده در دهه 1980 به اوج خود رسید و اگرچه اکنون از محبوبیت کمتری برخوردار است، اما اعتقاد بر این است که اعتیاد به ترک هنوز یک اپیدمی است.

وقتی فرد کراک می کشد، ماده شیمیایی وارد مغز می شود و باعث ترشح دوپامین خواهد شد.

موسسه ملی سو مصرف مواد مخدر NIDA در سال 2013 دریافت که 6 درصد از افرادی که وارد برنامه های توانبخشی شده اند به دلیل اعتیاد به کراک بوده است.

برای اطلاع از اینکه آیا اعتیاد پدر بر جنین تاثیر دارد؟ بر روی لینک کلیک کنید.

ترک کراک

نظارت پزشکی در هنگام سم زدایی بهترین راه برای جلوگیری از عود مصرف کراک است و به همین دلیل بهترین روش ترک کراک، استفاده از روش های درمانی پزشکی است. علائم ترک خطرناک نیستند، اما ممکن است احساس بسیار ناخوشایندی داشته باشند. افرادی که خودشان ترک می کنند به دلیل ناراحتی بیشتر در معرض خطر مصرف بیش از حد دارو خواهند بود زیرا نمی توانند علائم ترک را مدیریت کنند.

علائم ترک کراک چیست؟

 • افسردگی
 • اضطراب
 • خستگی
 • مشکل در تمرکز
 • بی خوابی و رویاهای زنده
 • آنهدونی یا ناتوانی در احساس لذت
 • درد جسمی، درد، لرز، لرزش و …

علائم ترک شدید ممکن است شامل افسردگی شدید و خودکشی باشد.

برای اطلاع از نشانه های افراد معتاد کلیک کنید.

برای اینکه بدن فرد به خوبی سم زدایی شود، لازم است حتماً از مشاوران و کارشناسان کمک بگیرید.

علاوه بر این حمایت اجتماعی ارائه شده به این افراد دلگرمی می دهد تا، وقتی دچار تغییرات خلقی شدیدی می شوند، استقامت کنند. این نیز مهم است؛ زیرا پزشک می تواند از دوزهای کمی از داروها مانند استامینوفن برای کنترل دردها استفاده کند. بدون این حمایت ها، فرد بیشتر در معرض ولع شدید و عود بیماری قرار می گیرد. عود نیز به احتمال زیاد منجر به پرخوری و مصرف بیش از حد خواهد شد.

چالش های ترک کراک چیست؟

تمامی مواد مخدر رایج دارای داروهای جایگزین هستند و می توان برای آن ها از روش های درمانی جایگزین استفاده نمود. اما در مصرف کراک چنین چیزی ممکن نیست و هیچ داروی جایگزینی برای آن وجود ندارد.

تنها روش درمانی رایج، قطع کردن مصرف دارو است.

 در ترک این ماده، شرکت در دوره روانشناختی و احساسی نیز بسیار مهم  است، زیرا کار با یک مشاور یا درمانگر برای درک علائم مداوم بسیار مفید خواهد بود. یک درمانگر یا مشاور همچنین به بیمار کمک می کند تا رفتارهای سالم تری را بیاموزد، بنابراین می تواند در آینده از عود بیماری جلوگیری کند.

خوشبختانه افرادی که می خواهند بر اعتیاد به کراک غلبه کنند می توانند از برنامه های سرپایی بهره مند شوند.

برای اطلاع از روش های ترک تریاک کلیک کنید.

روند غلبه بر ترک اعتیاد به کراک

برای ترک کراک دو مرحله وجود دارد که در ادامه این مراحل را بررسی خواهیم کرد.

سم زدایی با نظارت پزشکی

در این برنامه ها فرد به مدت حداقل سه ماه در برنامه های توان بخشی شرکت کرده و کارشناسان در این دوره تلاش می کنند علائم ترک وی را کاهش دهند.

 البته هیچ دارویی توسط FDA برای این بخش از فرآیند تأیید نشده است، اما برخی از داروها مانند نالترکسون یا دی سولفیرام، می توانند برای کمک به شما در کاهش ولع مصرف و جلوگیری از عود در طولانی مدت مناسب باشند. کسانی که بر اعتیاد کراک غلبه کرده اند، ممکن است از دوزهای کوچک کنترل شده داروهای ضد افسردگی یا داروهای ضد اضطراب نیز برای تسکین علائم روانشناختی و تغییرات خلقی بهره ببرند.

درمان های رفتاری

بهترین روش درمانی برای پایان دادن به اعتیاد به کراک استفاده از مداخلات رفتاری است. این می تواند به صورت درمان گروهی و فردی باشد و NIDA خاطرنشان می کند که اکثر افرادی که به اعتیاد کراک خاتمه می دهند بهترین کار را با مدیریت اضطراری یا سبک های انگیزشی درمانی دارند.

شناخت درمانی رفتاری نیز روشی متداول برای غلبه بر اعتیاد است و این سبک درمانی برای افرادی کراکی می تواند مناسب باشد.

بعضی از افراد ممکن است ترجیح دهند وارد جوامع درمانی شوند. این جوامع عاری از هرگونه سو مصرف هستند و ساکنان در پرهیز از مصرف مواد از یکدیگر حمایت می کنند. در این حالت، به عنوان بخشی از برنامه توانبخشی یا پس از اتمام برنامه توانبخشی، می توان در طول درمان به یک جامعه درمانی وارد شد. صرف نظر از زمانبندی، این محیط ها به بسیاری از افراد کمک می کند تا هوشیاری خود را حفظ کرده و از عود بیماری جلوگیری نمایند، زیرا این امر از طرف افرادی که با مشکلات مشابه دست و پنجه نرم می کنند، ایجاد می شود. جوامع درمانی مردم را از عوامل تحریک کننده در محیط اصلی خود مانند دوستان سابق، خاطرات آسیب زا یا موارد خاص و مکان هایی که مصرف مواد مخدر را به آنها یادآوری می کند، دور می کند.

در نهایت، غلبه بر اعتیاد در مخدرهای قوی مانند کوکائین،  نیاز به کمک دارد.

ترک  کراک و سم زدایی

کراک، شکل قوی تری از ماده مخدر کوکائین است.

برای ترک این ماده، اولین قدم تماس با یک مرکز پزشکی مجاز و پرس و جو درباره مراحل توصیه شده مورد نیاز برای شروع روند بهبودی است. این موارد شامل ترک و سم زدایی، توانبخشی بستری و سرپایی و مراقبت های بعدی است. برداشت و سم زدایی می تواند برای افراد چالش برانگیز باشد، اما پذیرش کمک از متخصصان آموزش دیده اولین قدم مهم است.

 نشانه های ترک کراک

حتی اگر از بهترین روش ترک کراک استفاده کرده و زیر نظر پزشک باشید نیز، نشانه های ترک کراک را تجربه خواهید کرد.

ترک کراک نیز مانند اکثر داروها، اغلب ناخوشایند است و می تواند در مورد ادامه روند سم زدایی تردید ایجاد کند. به همین دلیل مهم است که در یک برنامه معتبر توانبخشی شرکت کنید، که اغلب شامل مراقبت 24 ساعته برای کنترل علائم ترک است  و می تواند شامل داروهایی در مرحله سم زدایی برای کاهش ناراحتی باشد. عدم مراقبت حرفه ای می تواند منجر به استفاده مکرر از ماده شود و در نتیجه اعتیاد را بدتر کند. وقتی این اتفاق می افتد، فرد نسبت به مصرف بیش از حد مستعدتر است.

علائم ترک کراک برای هر فرد متفاوت است و می تواند به سرعت در عرض چند ساعت شروع شود و هفته ها یا ماه ادامه یابد. با توجه به حساس بودن مرحله ترک، مهم است که به محض بروز مشکل، کمک لازم را پیدا کنید. این اولین قدم برای سم زدایی سالم و ایمنی از ترک است.

برخی از افرادی که تحت مراحل درمانی ترک قرار می گیرند، اثرات شدیدی را تجربه می کنند ، در حالی که دیگران ممکن است علائم زیادی را تجربه نکنند. این به میزان دوز فرد در زمان قطع مصرف ماده محرک بستگی دارد. عوامل دیگر شامل سابقه پزشکی شخصی، وزن و قد بدن، سن و سابقه داروی خانوادگی است.

علائم ترک ترک فقط به اثرات جسمی محدود نمی شود. اثرات روانشناختی یا رفتاری می تواند برای افراد پس از مدت زمان مشخصی بدون استفاده رخ دهد. برخی از رایج ترین علائم عبارتند از:

 • پارانویا
 • تحریک پذیری
 • افسردگی
 • نوسانات خلقی
 • پرخاشگری
 • اضطراب
 • کمبود انگیزه
 • اشتیاق به محرک
 • افسردگی مزمن
 • مشکل در تمرکز

جدول زمانی بروز علائم ترک

علائم ترک اغلب چندین ساعت پس از آخرین دوز دارو شروع می شود. برخی از افراد هوس مصرف دوز بعدی را به محض 30 دقیقه بعد از آخرین مصرف، می کنند. در حالی که علائم و زمان انتظار برای هر فرد متفاوت است، جدول زمانی معمول شامل چندین مرحله است:

طی 72 ساعت: در طی 72 ساعت اولیه علائم ترک می تواند شدید شده و شامل توهم یا احساس خزیدن  حشرات زیر پوست باشد. بسیاری از افراد همچنین در این دوره از افسردگی رنج می برند، به همین دلیل مهم است که در این مرحله تنها نمانیم. علائم دیگر شامل حالت تهوع و استفراغ، اسهال و تعریق شدید است.

هفته اول و دوم: بی نظمی خستگی و خواب یکی از عوارض جانبی شایع ترک در این دوره زمانی است. در حالی که علائم ممکن است با گذشت زمان کاهش یابد، مردم اغلب نسبت به بهبودی احساس تحریک پذیری یا بی حسی می کنند.

طی یک ماه: علائم رایج در این زمان شامل تغییرات خلقی سریع و غیرقابل کنترل، افسردگی و اضطراب است. در حالی که بسیاری از علائم جسمی فروکش می کند، وابستگی روانی به ترک اغلب ادامه دارد. حتی پس از اتمام سم زدایی پزشکی، مردم باید به استفاده حرفه ای ادامه دهند.

بعد از سم زدایی چه اتفاقی می افتد؟

کراک نوعی خطرناک تر از کوکائین است که تقریباً بلافاصله یک  اثر قدرتمند تولید می کند. این دارو یک نسخه ارزان قیمت در دسترس تر از کوکائین پودری است که به دلیل نحوه تولید، به صورت بلور سنگ در می آید. از آنجا که دودی است، پس از جذب از ریه ها، از طریق جریان خون بسیار سریع به مغز می رود. اثرات شدید لذت بخش آن فقط 5-10 دقیقه طول می کشد، که آن را به یک دستورالعمل قوی برای اعتیاد تبدیل می کند.

فواید ترک و سم زدایی از کراک

اگرچه ترک می تواند ناراحت کننده و دلسرد کننده باشد، اما مرحله ای ضروری است که به بدن شما اجازه می دهد با آن مقابله کند.

تمامی علائم ترک طبیعی هستند به همین دلیل توصیه می شود ترک این ماده را همزمان با یک برنامه پزشکی انجام دهید.

سم زدایی مرحله مهم بهبود است، زیرا این فرآیند برای از بین بردن بقایای خطرناک  ماده در سیستم بدن استفاده می شود. اگرچه این روند با علائم ترک دردناک همراه است، اما می توان آن را از طریق نظارت پزشکی مدیریت کرد.

داروهایی که برای سم زدایی از ترک استفاده می شود؟

اگر از بهترین روش ترک کراک که روش زیر نظر پزشکان است، استفاده کرده باشید، پزشک با توجه به سابقه پزشکی، شیمی منحصر به فرد بدن و وضعیت اعتیاد، یک درمان پزشکی برای تان تجویز خواهد شد. در ادامه قصد داریم برخی از رایج ترین داروهایی که می تواند به مدیریت علائم ترک کمک کند، معرفی نماییم.

گاباپنتین

این دارویی است که به طور رسمی برای درمان تشنج، گرگرفتگی، سندرم پای بی قرار و درد نوروپاتیک استفاده می شود. در طول سم زدایی ترک، اغلب از آن برای کاهش علائم ترک مانند تشنج، بی خوابی و اضطراب استفاده می شود. این دارو با اتصال به گیرنده های GABA مغز برای خنثی کردن برخی از تأثیرات عصبی سو مصرف کوکائین استفاده می شود.

ویگاباترین

ویگاباترین یک داروی ضد صرع است که عمدتا برای خنثی سازی احساس اضطراب در هنگام سم زدایی برای جلوگیری از عود استفاده می شود.

اختلال استفاده از مواد چیست؟

اختلال استفاده از مواد اصطلاحی است که برای توصیف شرایطی استفاده می شود که در آن فرد از یک ماده اعتیاد آور مانند کراک به صورت بی رویه استفاده کرده؛ تا جایی که حتی در صورت تلاش نمی تواند مصرف آن را متوقف کند.

خلاصه مطلب

بهترین روش ترک کراک موضوع مورد بحث ما در این مطلب بود. ما سعی کردیم تمامی نکات مرتبط با بهترین روش ترک کراک را در اختیار شما قرار دهیم. همچنین با بررسی 10 گام تا ترک کراک در خانه، به تمامی سوالات شما در رابطه با ترک کراک در منزل پاسخ دادیم.

بهترین روش ترک کراک چیست؟

بهترین روش ترک کراک همانطور که گفته شد استفاده از رهنمودهای پزشکی است.

آیا با استفاده از بهترین روش ترک کراک، دارو نیز تجویز می شود؟

داروها برای کمک به کاهش علائم ترک تجویز می شوند.

آیا امکان ترک کراک در منزل نیز وجود دارد؟

همانطور که گفته شد بهترین روش ترک کراک استفاده از کمک های پزشکی است که ممکن است در منزل هم صورت گیرد.

آیا با ترک کراک عوارض استفاده از آن نیز از بین می رود؟

بله بسیاری از عوارض با ترک کراک از بین خواهند رفت.

5/5 - (1 امتیاز)

همچنین ببینید

تشخیص افراد شیشه ای

تشخیص افراد شیشه ای

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با مشاور