نکات زناشویی قبل از ازدواج
نکات زناشویی قبل از ازدواج

نکات زناشویی قبل از ازدواج

اطلاع از نکات زناشویی قبل از ازدواج و حتی بعد از آن بسیار ضروری است. زیرا رابطه جنسی اگر درست و هوشمندانه باشد، می تواند بنیانی قوی برای زندگی سرشار از شادی و لذت را فراهم آورد. درست برعکس این حالت نیز ممکن است اتفاق بیوفتد. به دلیل اهمیت این موضوع ما در ادامه قصد داریم، نکات زناشویی قبل از ازدواج و رازهای زناشویی ازدواج +18 را بیشتر بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

فهرست محتوا

چرا اطلاع از نکات زناشویی قبل از ازدواج مهم است؟

طبق گفته آندرا بروش، روانشناس بالینی، متخصص در عشق، ازدواج و طلاق، تمام روابط سالم باید شامل گفتگوهای صادقانه در مورد رابطه جنسی و سایر موضوعات مربوط به صمیمیت باشد.

وی می گوید، این گفتگوها به زوجین کمک می کند تا از این طریق هرگونه مسائل جنسی را بشناسند و زمینه را برای چگونگی ارتباط برقرار کردن، مهیا نمایند.

رابطه جنسی قسمت قابل توجهی از ازدواج است. “شناختن دیگری از طریق صمیمیت جنسی، همه چیز را در روابط عمیق تر می کند و می تواند تنش هایی را که ممکن است در مناطق دیگر ایجاد شود کاهش دهد.

شاید این جمله کمی اغراق آمیز به نظر برسد، اما برخی می گویند “اگر در اتاق خواب اوضاع خوب باشد، سایر مسائل جزئی آنقدر مهم به نظر نمی رسند.”

برای اطلاع از ناگفته های ده نکته روابط عاطفی قبل از ازدواج بر روی لینک کلیک کنید.

دیگران در مورد آن صحبت می کنند، اما ممکن است یک مکالمه مفید یا مفید نباشد. وی گفت، بعنوان مثال، برخی از زوجین یکدیگر را بخاطر آنچه از شریک زندگی خود دریافت نمی کنند سرزنش می کنند و یا اینکه یکدیگر را بخاطر انواع فعالیتهای جنسی که دوست دارند شرمنده می کنند.

رابطه جنسی یک موضوع حساس است. جای تعجب نیست که صحبت کردن درباره آن آسان نباشد. در اینجا چند نکته تخصصی در رابطه با نکات زناشویی قبل از ازدواج را آورده ایم که قطعاً به کار بستن آن ها خالی از لطف نخواهد بود.

بررسی نکات زناشویی قبل از ازدواج

در این قسمت همراه ما باشید تا نکات زناشویی قبل از ازدواج را بیشتر بررسی کنیم. توجه داشته باشید که این موارد از جمله راز های زناشویی ازدواج +18 محسوب می شوند.

کم شدن جذابیت موضوعی کاملاً طبیعی است

در اوایل ازدواج، رابطه جنسی طبیعتاً جذاب است، اما ممکن است در گذر زمان جذابیت اولیه خود را از دست بدهد.

 با گذشت سالها، به احتمال زیاد چیزهای جدیدی پیدا خواهید کرد که شما و همسرتان را هیجان زده می کند و مهم این است که آماده باشید با گذشت زمان متناسب با آن چیزها عوض شوید. در این مورد اگر بخواهیم کمی واضح تر صحبت کنیم، می توانیم بگوییم که تمایلات و فانتزی های هر فردی در گذر زمان تغییر می کند که این مورد در رابطه با رابطه جنسی نیز صدق خواهد کرد. پس بهتر است در گذر زمان با تمایلات همسر خود و تغییراتی که در خواسته هایش پدیدار می شود، آشنا باشید.

برای دریافت مشاوره آنلاین ازدواج بر روی لینک کلیک کنید.

ممکن است برای راحت شدن به کمی زمان نیاز داشته باشید

این موضوع کاملاً طبیعی است که برای احساس راحتی کردن با همسرتان، کمی به زمان نیاز داشته باشید. اگر در ابتدای ازدواج، رابطه جنسی شما کیفیت لازم را نداشت، لازم نیست نگران باشید؛ زیرا به مرور زمان با احساس راحتی بیشتر، کیفیت این موضوع بیشتر خواهد شد.

برای رابطه جنسی، خیلی در قید و بند روش ها و قوانین نباشید

اگرچه امروزه روانشناسان روش های متفاوتی را برای برقراری رابطه پیشنهاد می کنند، اما مهم این است که شما هرطور که خودتان راحت تر هستید، این کار را انجام دهید.

برای اطلاع از سوالات قبل از ازدواج بر روی لینک کلیک کنید.

رابطه جنسی بد به این معنی نیست که رابطه شما بد است

فکر نکنید که یک تجربه رابطه جنسی بد، با حتی مشکل شدید، به این معنی است که مشکلی بین شما وجود دارد. برای افزایش کیفیت رابطه، راه حل های مخصوصی وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید. بنابراین عاقلانه است که به محافظت از رابطه خود در برابر موارد منفی توجه کنید.

 ارتباط بسیار کلیدی است

بسیاری از مشکلات سخت در روابط شما، از جمله رابطه جنسی، می تواند از طریق ارتباط خوب برطرف شود. پس به این موضوع در روابط توجه داشته باشید.

 قبول کنید که هر دو با هم رشد خواهید کرد

از جمله نکات مهم قبل از ازدواج می توان به این موضوع اشاره کرد که شاید گاهی رابطه و کیفیت آن در اولویت نباشد. به طور مثال ممکن است پس از بچه دار شدن رابطه جنسی کیفیت سابق را نداشته و یا نیاز به زمان بیشتری برای تطابق جهت شرایط جدید داشته باشید.

برای کسب اطلاعات کامل از توصیه های مهم قبل از ازدواج کلیک کنید.

در مورد علایق همسر خود کنجکاو باشید

نه تنها در روابط جنسی، بلکه در تمامی موقعیت های یک زندگی مشترک، دو طرف لازم است از علایق یکدیگر با خبر باشند. جهت اطلاع از این موارد، می توانید با همسرتان صحبت کنید و از او بخواهید علایقش را به شما توضیح دهد.

کوپر زن و شوهرها را به کنجکاوی در مورد آنچه همسرشان دوست دارد تشویق کرد. این می تواند ایده هایی را برای شما ایجاد کند که دوست دارید در روابط خود بگنجانید.

برای دریافت پرسشنامه مشاوره قبل از ازدواج و تفسیر کامل 240 سوالی بر روی لینک کلیک کنید.

دلسوز باشید

یکی از نکات مهمی که در لیست نکات زناشویی قبل از ازدواج به آن اشاره می شود، مربوط به دلسوز و همدل بودن است. دلسوز بودن بدین معناست که هیچ گاه شریک زندگی خود را بابت کم و کاستی هایی که در رابطه جنسی دارد، تحقیر و مسخره نکنید.

 اولویت های خود را به عنوان یک زن و شوهر مشخص کنید

از جمله نکات کاربردی قبل از ازدواج می توان به مشخص بودن اولویت ها اشاره کرد. در یک زندگی جنسی سالم، باید به نیازهای هر دو طرف در رابطه توجه گردد. این مورد را نیز مورد توجه قرار دهید.

دانش خود را گسترش دهید

این مورد را در یک جمله خلاصه خواهیم کرد، دانش قدرت است. برای اطلاع از نکات زناشویی قبل از ازدواج باید دانش خود را در این زمینه افزایش دهید. تا قبل از زمانی که مطالعه را در این زمینه آغاز نکرده باشید، نمی توانید تجربه خوبی در این زمینه بدست آورید. پس بدون درنگ، شروع به مطالعه در این زمینه کنید.

برای برقراری ارتباط با مشاوره جنسی بر روی لینک کلیک کنید.

انتظارات را مدیریت کنید

شاید تصورکنید شب زفاف رویایی ترین شب عمرتان است؛ اما باید به شما بگوییم که سخت در اشتباه هستید. هیچگاه زندگی واقعی را با تصاویر فیلم ها و فانتزی هایی که به شما نشان داده اند، مقایسه نکنید. این شب هم مانند تمامی شب های دیگر عمرتان است، با این تفاوت که فردی از جنس مخالف با شما خواهد بود. با این تصور حتی اگر در این شب لذت خاصی را نیز نبرده باشید، سرخورده نخواهید شد. پس از جمله نکات زناشویی قبل از ازدواج، می توان به مدیریت انتظارات اشاره کرد.

برای اطلاع از نحوه ارائه مشاوره ازدواج کلیک کنید.

در لحظه حضور داشته باشید

ما پیشنهاد می کنیم مدیتیشن را در هفته های منتهی به عروسی خود امتحان کنید. زیرا در شب عروسی ممکن است استرس زیادی را تجربه کرده باشید. در این موقعیت ها، یادگیری نحوه خاموش کردن ذهن ضروری است.

از عاشقانه های کوچک غافل نشوید

برخی تصور می کنند منظور از نکات زناشویی قبل از ازدواج، بررسی فلسفی دلیل رابطه جنسی و یا صحبت از رفتارها و اطلاعات خاص است. در حالی که اینطور نیست و بسیاری از نکات زناشویی قبل از ازدواج، در کارهایی کوچک و روتین خلاصه می شود که بسیاری از افراد غافل از آن هستند. به طور مثال به شما توصیه می کنیم حتماً پس از ازدواج در طی روز و زمان هایی که از همسرتان دور هستید و او سرکار است، با پیام های عاشقانه او را غافل گیر کنید.

لحظه های عاشقانه را دوباره بسازید

برای تمامی زوج ها یک سری مکان ها و اتفاقات خاص است که یادآوری آن ها می تواند تداعی کننده عشق آتشین اوایل آشنایی باشد. به همین دلیل توصیه ما به شما این است که این لحظه های عاشقانه را دوباره بازسازی کنید.

بازگشت به مکانی که برای اولین بار ملاقات کرده اید و یا قرار ملاقات مجدد در اولین قرار ملاقات، می تواند احساس جادوگری و عاشقانه ای را که در آغاز آنجا بود، ایجاد کند.

شریک زندگی خود را در اولویت قرار دهید

با گذشت زمان، تمامی فعالیت ها و وظایف روزانه می تواند همسرتان را کمی از شما دور کند. تمامی این اتفاقات طبیعی هستند، اما مهم این است که شما همسرتان را نادیده نگیرید.

اگر شریک زندگی شما از سرکار به منزل می آید و بچه ها جیغ می کشند، ابتدا از همسرتان استقبال کرده و به او محبت نشان دهید. هیچ چیز خودخواهانه ای در این مورد وجود ندارد. اورستریت می گوید: “رابطه شما پایه و اساس همه چیز است. با این کار بچه ها رابطه صمیمانه شما را دیده و از این رفتار الگویی عالی برای زندگی خود برمی دارند.

خودتان را فراموش نکنید

یکی از موارد مهم دیگری که می توانیم در رابطه با نکات زناشویی قبل از ازدواج به شما بگوییم، توجه به خودتان است. فراموش نکنید که در هر رابطه ای اولویت اول خودتان هستید و اگر شما برای خودتان ارزش و اولویت قائل باشید، به طرف مقابل تان هم می توانید عشق بدهید. اصلاً فلسفه عشق همین است که می گوید عشق ابتدا از دوست داشتن خودتان شروع شده و سپس به دیگران منتقل خواهد شد.

لیستی از کارهای مشترک بنویسید

یکی از موارد مهم دیگری که می توانیم به شما در لیست نکات زناشویی قبل از ازدواج بگوییم، تهیه لیستی از کارهای مشترک است. این کارهای مشترک می تواند هر چیزی باشد. به طور مثال کاشت درخت، موج سواری، خواندن آوازی دو نفره و بسیاری موارد دیگر. انجام کارهای این چنینی می تواند به افزایش صمیمیت بین شما کمک بسیاری نماید.

برای دریافت مشاوره تلفنی ازدواج کلیک کنید.

ماجراجویی کنید

از جمله موارد کاربردی که می توانیم به شما در نکات زناشویی قبل از ازدواج بگوییم، اضافه کردن چاشنی ماجراجویی به زندگی دو نفره تان است.

اگر هیجان شما از دست رفته است، تاریخ هایی را تنظیم کنید که کمی جسورانه باشند. وینتر می گوید که یکی از تعارضات عشق طولانی مدت این است که “برای داشتن ثبات، شما از ماجراجویی و خودانگیختگی دست می کشید.” اضافه کردن ماجراجویی می تواند باعث افزایش عاشقانه های دو نفره شود. او پیشنهاد می کند که از سنگ نوردی، رفتینگ، بالن سواری و بسیاری موارد دیگر استفاده کنید. هر کاری وحشیانه و کمی ترسناک برای بازگرداندن این هیجان و بیرون کشیدن هر دوی شما از منطقه راحتی، شروع خوبی است.

 4 مشکل شایع جنسی که تازه ازدواج کرده ها با آن روبرو هستند

به گفته روانشناس دکتر برندی انگلر، تازه عروس ها باید بر روی برخی از مناطق مهم متمرکز شوند تا اطمینان حاصل کنند که زندگی جنسی خود را حفظ خواهند کرد. در ادامه با بررسی 3 مشکل شایع جنسی که تازه ازدواج کرده ها با آن روبرو هستند، به شما در این رابطه کمک خواهیم کرد تا دانسته های خود را در رابطه با نکات زناشویی قبل از ازدواج کامل کنید.

عدم تطابق با شرایط

امروزه بسیاری از افراد هستند که نمی توانند با شرایط جدید پس از ازدواج کنار بیایند. به این افراد توصیه می کنیم به جای داشتن استرس و نگرانی، بیشتر روی اینکه چطور می توانند مشکل شان را حل کنند، تمرکز داشته باشید. بهترین راه پیشنهادی ما نیز کمک گرفتن از مشاوران رازدار و امین است.

سخت گرفتن بیش از حد

یکی از تفکرات رایج و غالبی که در همه فرهنگ ها وجود دارد، این است که تصور می شود یک تازه عروس باید همیشه جذاب از نظر جنسی باشد  و همچنین همیشه و در هر زمانی آمادگی و موافقت خود را برای برقراری رابطه اعلام نماید. اما مشکل اینجاست که واقعاً این یک فانتزی خنده دار است. اصلاً چرا برخی تصور می کنند که داشتن رابطه جنسی بیشتر به معنای صمیمت بیشتر است. امروزه زوج های بسیاری وجود دارند که با وجود داشتن رابطه بیشتر از حد معمول، لذت کافی را از رابطه نبرده و مانند افرادی هستند که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. پس به این موضوع توجه داشته باشید و سعی کنید بیشتر روی جنبه کیفیت خود تمرکز کنید تا جنبه کمی.

فراموش کردن برنامه ریزی

گاهی کارهای روزمره ما معمولاً جایی برای رابطه جنسی نمی گذارد. بیشتر زوجین مطمئناً جایی برای کار، ورزش یا برخی فعالیتهای اجتماعی فراهم کرده، اما از فکر کردن در مورد رابطه جنسی به عنوان یک فعالیت برنامه ریزی شده خودداری می کنند.

رابطه جنسی را به اندازه سایر قسمتهای زندگی روزمره خود مهم بدانید. زیرا این رابطه شما را به هم نزدیکتر کرده و پیوند جفتی شما را تقویت می کند. معاشقه را دست کم نگیرید و از هر روشی که می تواند باعث جذابیت این رابطه شود، غافل نشوید.

برای اطلاع از 14 نکته مهم قبل از ازدواج کلیک کنید.

انتظارات غیر واقعی

ما انتظارات غیر واقعی را در لیست نکات زناشویی قبل از ازدواج نیز معرفی کرده بودیم. بزرگترین مقصر نارضایتی جنسی در چند ماه اول پس از ازدواج، انتظارات غیر واقعی از وضعیت زندگی جنسی شما است.

همچنین تصور اینکه متاهل بودن نگرانی های طولانی مدت جنسی که ممکن است پیش از ازدواج با آنها روبرو شده باشید را پاک می کند، واقعاً واقع بینانه نیست.

خلاصه مطلب

موضوع مورد بحث ما در این مطلب، نکات زناشویی قبل از ازدواج بود. ما سعی کردیم نکات زناشویی قبل از ازدواج را با بیانی ساده بررسی کنیم تا هر فردی بتواند از نکات آن نهایت استفاده را ببرد. توجه داشته باشید که مطالعه و آگاهی از نکات زناشویی قبل از ازدواج به خودی خود، کافی نخواهد بود. شما برای اینکه رابطه ای عالی و رویایی را تجربه کنید، باید حتماً چندین بار شکست بخورید و ناامید شود تا بالاخره راز شادبودن و لذت بردن از در کنار همسرتان را بیابید. زیرا همانطور که می دانید انسان ها موجودات پیچیده با سلایق و علایق متفاوت هستند. پس بهترین راه افزایش دانش به همراه درس گرفتن از تجربه ها است. در صورتی که پس از مطالعه این مطلب، نیاز به اطلاعات بیشتری در خصوص، نکات زناشویی قبل از ازدواج و یا راز های زناشویی ازدواج +18 داشتید، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

برای اطلاع از نکات زناشویی چه افرادی می توانند به ما کمک کنند؟

در این مورد می توانید از مشاوران خبره کمک بگیرید.

آیا رابطه جنسی قبل از ازدواج تاثیر منفی بعد از ازدواج دارد؟

بله این موضوع می تواند به صورت کاملا مفصل نیز مورد بررسی قرار بگیرد.

برای داشتن رابطه زناشویی با کیفیت چه راهی وجود دارد؟

بهترین راه جمع آوری اطلاعات مرتبط با موضوع است.

آیا دکتر فکر در خصوص روابط زناشویی می تواند کمکی کند؟

بله کارشناسان ما در این حوزه می توانند به شما کمک نمایند.

5/5 - (5 امتیاز)

همچنین ببینید

مشاوره قبل از ازدواج

مشاوره قبل از ازدواج چند جلسه است؟

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با مشاور