بیست فایده رابطه جنسی بر روی سلامت زنان و مردان
بیست فایده رابطه جنسی بر روی سلامت زنان و مردان

بیست فایده رابطه جنسی بر روی سلامت زنان و مردان

رابطه جنسی تاثیرات زیادی از نظر روانی و جسمانی بر روی زن و مرد بر جای می گذارد. مطابق با تحقیقات انجام شده در این زمینه ما بیست فایده رابطه جنسی بر روی سلامت زنان و مردان را برای شما ذکر خواهیم نمود. نکته بسیار مهم این است که تمامی فواید در صورتی است که شما رابطه جنسی درست و خوبی را داشته باشید.

برخی از مواردی که در بیست فایده رابطه جنسی بر روی سلامت زنان و مردان ذکر می شود در صورتی امکان پذیر است که شما در سایر جنبه های زندگی خود، بدان توجه نمایید و تلاش در انجام این اعمال داشته باشد. در صورتی که مایل به دریافت راهنمایی بیشتر در رابطه با مسائل جنسی خود هستید و یا مایل به حل مشکلات جنسی خود می باشید، می توانید با مشاوران دکتر فکر تماس حاصل نمایید.

فهرست محتوا

لیست بیست فایده رابطه جنسی بر روی سلامت زنان و مردان

لیست بیست فایده رابطه جنسی بر روی سلامت زنان و مردان
لیست بیست فایده رابطه جنسی بر روی سلامت زنان و مردان

تمامی آنچه در رابطه با بیست فایده رابطه جنسی بر روی سلامت زنان و مردان ذکر می شود، مربوط به رابطه جنسی است که کاملاً  اصول علمی در آن رعایت شده باشد و همچنین احساس رضایت و لذت را در فرد به وجود آورد. اما مواردی که می توان به عنوان فواید رابطه جنسی ذکر نمود به شرح زیر می باشد.

جهت اطلاع از احتمال بارداری بدون دخول بر روی لینک کلیک کنید.

 1. تقویت حس بویایی

  پس از برقراری رابطه جنسی، پرولاکتین ترشح می شود و این ترشح پس از برقراری رابطه افزایش پیدا می کند. اما این هورمون چه نقشی در بدن ایفا می کند؟ در واقع این هورمون موجب می‌شود تا سلول های بنیادی مغز، نورون های تازه ای را دریافت کنند این نورون ها در پیاز بویایی مغز ایجاد می شود و به همین دلیل موجب می شود تا حس بویایی افراد تقویت شود.

 جالب است بدانید که خانم های که شیردهی طبیعی دارند، عموماً پرولاکتین بیشتری ترشح می کند و به همین دلیل حس بویایی آنها تقویت  می شود.

برای اطلاع از روش های مقابله با خیانت همسر در روابط زناشویی و عاطفی بر روی لینک کلیک کنید.

2. کاهش ریسک بیماری های قلبی

 شاید با خواندن این تیتر، به دنبال مسائل افرادی باشید که این گونه هستند و یا در جهت مخالف این طیف قرار دارند. بهتر است بدانید که عوامل زیادی می‌تواند موجب ابتلا به بیماری های قلبی شود. بنابراین صرف برقراری یک رابطه جنسی نمی تواند موجب عدم ابتلا به بیماری‌های قلبی شود. در واقع برقراری رابطه جنسی می تواند ریسک ابتلا به این بیماری ها را کاهش دهد اما چگونه؟

مطابق با تحقیقات انجام شده در رابطه با بیست فایده رابطه جنسی بر روی سلامت زنان و مردان ، زوجینی که در طول هفته بیش از سه بار رابطه جنسی را برقرار نموده اند، ریسک اطلاعات بیماری های قلبی در مردان به نصف کاهش پیدا کرده است. برقراری رابطه جنسی موجب می شود تا کلسترول بد خون کاهش پیدا کند و به همین دلیل سلامت فرد را تا حدود زیادی تامین می کند.

برای دریافت مشاوره جنسی بر روی لینک کلیک کنید.

3. کاهش وزن و تناسب اندام از بیست فایده رابطه جنسی بر روی سلامت زنان و مردان

کاهش وزن و تناسب اندام از بیست فایده رابطه جنسی بر روی سلامت زنان و مردان
کاهش وزن و تناسب اندام از بیست فایده رابطه جنسی بر روی سلامت زنان و مردان

قطعاً شما هم در اطرافیانتان آقایان و خانم هایی را می بینید که قبل از ازدواج و یا در دوران تجردشان لاغر می باشند. اما پس از ازدواج دچار چاقی مفرط می شوند علت این مسئله چیست؟ برای ابتلا به چاقی، پرخوری و همچنین عدم تحرک می تواند از مهمترین عوامل باشد و در این موارد داشتن یک رابطه جنسی نمی تواند موجب اندام لاغر فرد شود.

 با توجه به اینکه رابطه جنسی نیاز به فعالیت بدنی زیادی دارد و به گفته روانشناسان داشتن یک رابطه جنسی درست به اندازه ۲۰ دقیقه پیاده روی بر روی تردمیل از فرد انرژی مصرف می کند. یک رابطه جنسی پر حرارت به طور معمول ۲۰۰ کالری انرژی می سوزاند. همچنین قلب در حالت برانگیختگی از ۷۰ بار در دقیقه به ۱۵۰ بار در دقیقه افزایش می یابد.

 انقباضاتی که در حین رابطه جنسی به وجود می‌آید، باعث درگیر شدن عضلات لگن، ران ها، بازوها، گردن و قفسه سینه می شود.  همچنین پلاسمای منی مردان تحریک کننده غدد تیروئید می باشد که می تواند موجب افزایش متابولیسم پایه در زنان و کاهش وزن آنها شود. این موارد در صورتی است که زوجین رژیم‌های غذایی را رعایت نمایند.

برای اطلاع از ده نکته برای افزایش جذابیت جنسی بر روی لینک کلیک کنید.

4. افزایش تولید هورمون تستسترون

 در بعضی از خانم ها و آقایان تعداد هورمون تستسترون آنها کم باشد و در برخی موارد در صورت مراجعه به پزشک، داروها و یا آمپول هایی برای افزایش سطح تستسترون تزریق می شود. جالب است بدانید که برقراری رابطه جنسی به خودی خود می تواند موجب افزایش هورمون تستوسترون شده و عضلات استخوان ها را محکم تر نمایید و همین مورد از دیگر بیست فایده رابطه جنسی بر روی سلامت زنان و مردان می باشد.

برای اطلاع از سقط جنین در دختر باکره بر روی لینک کلیک کنید.

5. کاهش افسردگی از دیگر بیست فایده رابطه جنسی بر روی سلامت زنان و مردان

 با توجه به ترشح و آزاد شدن اندورفین به هنگام رابطه جنسی لذت بخش، افرادی که یک سکس لذت بخش را تجربه می کنند کمتر دچار افسردگی می شود. هورمون پروستاگلاندین موجود در منی مردان به وسیله دستگاه تناسلی زنان جذب می شود و همین باعث تنظیم هورمون های زنانه می شود.

زنانی که با شوهران خود رابطه خوبی قرار می کنند و رابطه جنسی بدون کاندوم را تجربه می‌کنند، به طور معمول احساس شادابی بیشتری دارند. البته در این روابط باید برای جلوگیری از بارداری های ناخواسته و یا ابتلا به بیماری های مقاربتی توجه ویژه‌ای داشت. زیرا در صورت وقوع هر یک از اتفاقات، مشکلات بیشتری را در آینده زوجین نجربه خواهند نمود.

برای اطلاع از مشاوره جنسی بر روی لینک کلیک کنید.

6.  تسکین درد

هنگام رسیدن به ارگاسم، سطح هورمون اکسی توسین پنج برابر بیشتر از حالت نرمال خواهد بود و به همین دلیل افزایش می یابد.  این هورمون باعث ترشح آندورفین می شود. در واقع آندورفین به طور طبیعی درد بدن را کاهش می دهد و همین مسئله از بیست فایده رابطه جنسی بر روی سلامت زنان و مردان شناخته شده است.  همچنین ترشح هورمون استروژن موجب کاهش درد دوران قاعدگی در خانم ها می شود.

برای اطلاع از مهم ترین خطرات رابطه جنسی در دوران کرونا بر روی لینک کلیک کنید.

7. سرماخوردگی کمتر از بیست فایده رابطه جنسی بر روی سلامت زنان و مردان

 با توجه به اینکه سطح تولید پادتن ایمونوگلوبین A در بدن افرادی که در هفته یک تا دو بار رابطه جنسی برقرار کرده اند ۳۰ درصد بیشتر می باشد، این موضوع باعث تقویت سیستم ایمنی بدن افراد می شود و به همین دلیل تقویت سیستم ایمنی موجب می‌شود تا با سرماخوردگی کمتری مواجه شوند.

برای اطلاع از آموزش رابطه زناشویی بر روی لینک کلیک کنید.

8. کنترل بهتر مثانه

 برقراری رابطه جنسی می تواند شبیه به یک تمرین کگل  طبیعی باشد. در واقع با این کار عضلات مثانه قوی تر شده و به همین دلیل بهتر می تواند کنترل لازم را داشته باشد.

برای اطلاع از ده ایده جذاب برای روابط زناشویی بر روی لینک کلیک کنید.

9. دندان های سالم تر

دندان های سالم تر
دندان های سالم تر

 باز هم بدیهی است که رعایت اصول بهداشتی و همچنین عمل به توصیه های پزشکی در انجام کلیه امور دخالت خواهد داشت تاثیر رابطه جنسی بر فرزند آنها نیز ثابت شده است. پلاسمای منی که از طریق مخاط مهبل جذب شده است و حاوی روی، کلسیم و سایر مواد معدنی دیگر می باشد این مسئله می‌تواند از پوسیدگی دندان ها جلوگیری نماید. 

 یکی از نکات دیگری که می توان در رابطه با بیست فایده رابطه جنسی بر روی سلامت زنان و مردان ذکر نمود و  شاید ارتباط مستقیمی با این موضوع نداشته باشد. رعایت بهداشت به دلیل نزدیکی که بین زوج وجود دارد، به طور طبیعی رخ می دهد. مسئله مسواک‌زدن های مکرر می‌تواند موجب سلامت دندان‌های آنها شود.

برای اطلاع از ناگفته های باید ها و نباید های اولین رابطه جنسی بر روی لینک کلیک کنید.

10. سلامت پروستات از دیگر بیست فایده رابطه جنسی بر روی سلامت زنان و مردان

 مطابق با تحقیقات انجام شده برخی از اورولوژیست ها معتقدند که رابطه ی معناداری بین تعداد سکس و سرطان پروستات وجود دارد. در واقع برای تولید مایع منی پروستات و کیسه منی موادی همچون روی، اسید سیتریک و پتاسیم از خون گرفته می شود و آن ها را تا 600 برابر و برابر می تواند تقلیظ نماید.

 علاوه بر این موارد، عامل سرطان زای موجود در خون فرد نیز ممکن است به همراه این مواد خارج شود و به همان میزان درد پروستات تقلیظ  و اندک شود. رابطه جنسی و انزال مکرر می تواند از انباشته شدن عوامل سرطان زا در درون غده پروستات جلوگیری نماید. 

 مطابق با تحقیقات انجام شده مشخص شده است که داشتن رابطه جنسی با چندین شریک جنسی می تواند سرطان پروستات را تا ۴۰ درصد افزایش دهد زیرا خطر ابتلا به بیماری های منتقله از راه جنسی بسیار افزایش می یابد و یکی از دلایلی که در اسلام این موارد منع شده است مربوط به همین مسئله می باشد.

برای اطلاع از پریود مردانه چیست از واقعیت تا شایعه بر روی لینک کلیک کنید.

11. افراط در رابطه جنسی برای زنان بی خطر است

 این مورد با توجه به تاثیرات روانی و آمادگی خانم باید مورد بررسی و ارزیابی قرار بگیرد. اما از نظر فیزیولوژی، داشتن رابطه جنسی باعث سفت شدن عضلات شکم و باسن و همچنین بهبود ساختار قامتی در زنان می شود. محقق شدن این امر، منوط به عدم وجود بیماری های مقاربتی، بارداری های ناخواسته و همچنین نداشتن استرس در برقراری رابطه جنسی می باشد.

 زنانی که دچار یائسگی شده اند و از رابطه جنسی امتناع می کنند، ممکن است و دچار آتروفی یا همان تحلیل مهبل شوند و مقاربت دردناکی را تجربه نمایید و از بیست فایده رابطه جنسی بر روی سلامت زنان و مردان بی بهره باشند . تمامی آنچه عنوان هورمون های مورد نیاز زنان یائسه وجود دارد از طریق رابطه جنسی سالم با همسرشان قابل دریافت است . بهتر است سکس بدون کاندوم باشد.

برای اطلاع از بهترین زمان رابطه زناشویی بر روی لینک کلیک کنید.

12. افراط در رابطه جنسی برای مردان دردسرآفرین است

 فواید داشتن رابطه جنسی زیاد خانم ها و مغایرت آن با خطرات رابطه جنسی زیاد برای آقایان و ایجاد دردسر برای آنها می تواند موضوع بحث و چالش زیادی باشد. در رابطه با نحوه تعدیل نمودن هر یک از این موارد می توانید با مشاوران جنسی ما در ارتباط باشید.

 آلت تناسلی مردان در صورت برقراری زیاد رابطه جنسی می تواند دچار خراشیدگی و یا تحریک پوستی شود. آن دسته از مردانی که سکس خشن را تجربه می کنند و یا سکس طولانی مدتی دریافت می نمایند، دچار آلت تناسلی آسب پذیر می شوند.  یکی از مشکلاتی که برای این دسته از آقایان به وجود می‌آید، شل شدن آلت و حساس نعوظ و انزال می باشد.

هنگام نعوظ، آقایان آلت مردانه شان پر از خون می شود. پس از اینکه رابطه جنسی به اتمام می رسد، جریان خون آلت از کار می افتد و برای جذب مجدد اکسیژن، عضلات آلت بایستی شل شوند. در صورتی که این فرصت برای شل شدن به آلت داده نشود و استراحت لازم را نداشته باشد، از دریافت اکسیژن کافی محروم می‌شود و بیست فایده رابطه جنسی بر روی سلامت زنان و مردان را تجربه نمی کند.

 آن دسته از آقایانی که دچار بیماری پریاپیسم PRIAPISM می باشند و اختلال نعوظ دائمی دارند، این حالت ممکن است مرگ سلولی را در پی داشته باشد. در واقع برای بیماری های پریاپیسم ورود یک اورژانس پزشکی حتما ضروری و لازم می باشد.

13. افزایش جریان خون از محاسن دیگر سکس

 برقراری یک رابطه جنسی می تواند موجب خون رسانی به مغز و دیگر اعضای بدن با سرعت بیشتری باشد. با این کار اکسیژن و مواد مغذی بیشتری به ارگان های بدن می رسد و به همین دلیل مواد زاید نیز بسیار سریعتر از بدن دفع می شود. همین مسئله می تواند به سلامتی زوجین کمک نماید.

برای اطلاع از اینکه چرا مردان در زمان یائسگی زنان خیانت می کنند بر روی لینک کلیک کنید.

14.افزایش طول عمر از بیست فایده رابطه جنسی بر روی سلامت زنان و مردان

افزایش طول عمر از بیست فایده رابطه جنسی بر روی سلامت زنان و مردان
افزایش طول عمر از بیست فایده رابطه جنسی بر روی سلامت زنان و مردان

 مطابق با تحقیقات انجام شده، نرخ مرگ و میر در افرادی که دو بار در هفته به ارگاسم می رسند؛ نصف عمری است که افرادی که تنها یک بار در طول ماه ارگاسم را تجربه می کنند خواهد بود. در واقع رسیدن به ارگاسم در زنانی که دچار مشکل می باشند حتماً باید با توجه به جلسات سکستراپی درمان های لازم صورت گیرد.

15. رابطه جنسی موجب افزایش سطح هورمون استروژن می شود

 وجود هورمون استروژن باعث انعطاف پذیری بیشتر می شود و به زندگی بهتر کمک می کند.  برای زنانی که دچار بیماری های قلبی می باشند وجود این هورمون می تواند باعث محافظت بیشتر در رابطه با بیماری های قلبی شود.

برای اطلاع از فانتزی جنسی چیست بر روی لینک کلیک کنید.

16. رابطه جنسی در کاهش استرس و اضطراب موثر است

تولید آندورفین در بین آقایان و خانم ها به هنگام برقراری رابطه جنسی به هنگام رسیدن به ارگاسم افزایش می یابد. این موضوع باعث می شود سطح استرس و اضطراب آنها کاهش پیدا کند. و به همین دلیل موجب بهبود کیفیت خواب افراد می شود.

17. رابطه جنسی همراه با عشق باعث شفا و درمان می شود

 داشتن رابطه جنسی با افراد مختلف یا تنها با یک جنس مخالف نمی تواند موجب بروز بیست فایده رابطه جنسی بر روی سلامت زنان و مردان شود. در واقع همینکه احساس کنید در کنار فردی هستید که برایتان ارزش و اهمیت قائل است و به شما علاقه مند است، و در مقابل شما احساس تعلق می کند، این موضوع موجب می‌شود تا از نظر احساسی و جسمی با او احساس صمیمیت بیشتری داشته باشید.

 افرادی که در کنار رابطه جنسی از نظر احساسی تامین می شوند به طور معمول تا سه برابر کمتر از دیگران در معرض ابتلا به بیماری‌های گوناگون قرار دارد و یا خطر مرگ زودرس را کمتر  تجربه می کند. در آغوش گرفتن و نوازش کردن موجب تغییر در ترکیبات شیمیایی بدن افراد می شود.

18. افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس

 یکی  دیگر از بیست فایده رابطه جنسی بر روی سلامت زنان و مردان که رابطه جنسی سالم و درست برقرار می نمایند این است که تاثیرات روانی زیادی را بر روی اعتماد به نفس و عزت نفس آن ها برجای می گذارد.

برای ارتباط با بهترین مشاوره جنسی قبل از ازدواج بر روی لینک کلیک کنید.

نکات مهم برای بهبود رابطه جنسی زوجین

دانستن این نکات علاوه بر دانستن و اطلاع از بیست فایده رابطه جنسی بر روی سلامت زنان و مردان می تواند به داستن یک زندگی سالم بسیار کمک کننده باشد.

اطلاعات را از منابع معتبر دریافت نمایید

  بدیهی است که نویسنده تمامی وب سایت ها سواد کافی و لازم را برای نوشتن در رابطه با این مسائل ندارند. بهتر است برای کسب اطلاعات بیشتر، به وب سایت هایی اعتماد کنیم که منابع کافی و علمی برای ثبت این موارد را دارا می باشند و همچنین می توانید با مشاوران و یا روانپزشکان در این زمینه اطلاعات لازم را کسب نمایید.

تماشای فیلم های از بیست فایده رابطه جنسی بر روی سلامت زنان و مردان نمی باشد.

تماشای فیلم های پورن به دلیل ایجاد توقعات غیر واقعی در فرد، باعث آسیب جدی به سلامت روانی و جنسی او می شود. این نوع فیلم ها با هدف خاصی تهیه شده و همچنین در دنیای واقعی و عملی نمی تواند نمودی داشته باشد. مقایسه همسر شما در دنیای واقعی با بازیگران این فیلم ها می تواند به رابطه شما آسیب بزند.

برای داشتن یک زندگی سالم یکدیگر را تشویق کنید 

منظور از داشتن شیوه زندگی سالم در واقع ایجاد شرایطی است که شاید بتوان گفت تمرینی برای ایحاد عادت های سالم از جمله : تغذیه سالم، استراحت کافی، تنظیم ساعت های خواب، ورزش کردن، ترک عادات بد محسوب شود. به همین دلیل مصرف دخانیات مواد محرک را با کمک یکدیگر می توان از بین برد و همچنین از بیست فایده رابطه جنسی بر روی سلامت زنان و مردان نیز بهره مند شد.

 ساعت هایی در روز را برای صحبت و گفتگوی محترمانه صمیمی با همسرتان اختصاص دهید

 مطابق با تحقیقات روانشناسی انجام شده؛ زوجینی که در طول روز حداقل ۲۰ دقیقه در مورد مسائل خودشان صحبت می کنند، به عنوان زوجین موفق شناخته شده اند.این خلوت به دور از دغدغه های زندگی روزمره می باشد و همچنین نشستن در کنار یکدیگر می تواند به تقویت رابطه زناشویی کمک کند.

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی را در رابطه با بیست فایده رابطه جنسی بر روی سلامت زنان و مردان به شما عزیزان ارائه نماییم. در صورتی که مایل به دریافت راهنمایی های لازم در رابطه با نحوه برقراری رابطه جنسی می باشید و یا مایل به دریافت مشاوره خصوصی با گروه مشاوران جنسی ما هستید، می توانید با شماره های موجود در جدول این مقاله تماس حاصل نمایید.

بیست فایده رابطه جنسی بر روی سلامت زنان و مردان چیست؟

پاسخ این سوال را مطابق با تمامی تحقیقات پزشکی و روانپزشکی انجام شده در این رابطه، در این مقاله به صورت جامع و کامل برای شما ارائه نموده ایم.

آیا داشتن رابطه جنسی می تواند از بروز بیماری های قلبی جلوگیری نماید؟

از جمله بیست فایده رابطه جنسی بر روی سلامت زنان و مردان این است که داشتن یک رابطه لذت بخش می تواند از ریسک ابتلا به بیماری های قلبی جلوگیری نماید.

داشتن چند بار سکس در هفته می تواند موجب سلامتی شود؟

تحقیقات ثابت کرده است که داشتن سه بار سکس در هفته می تواند موجب بهبود سلامتی افراد شود.

آیا تماشای فیلم های پورن می تواند موجب بهبود رابطه جنسی شود؟

خیر. تماشای فیلم های پورن می تواند آثار بسیار مخربی بر روی رابطه جنسی بر جای بگذارد.

5/5 - (3 امتیاز)

همچنین ببینید

احتمال بارداری بدون دخول

احتمال بارداری بدون دخول

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با مشاور