خون ریزی بعد از رابطه جنسی
خون ریزی بعد از رابطه جنسی

خون ریزی بعد از رابطه جنسی

خون ریزی بعد از رابطه جنسی گاهی به دلیل وجود بیماری های رحمی می باشد. در واقع دلایل خون ریزی بعد از سکس به مسائل فیزولوژی و همچنین مسائل روانی مربوط می شود. در صورتی که خونریزی بعد از اولین رابطه جنسی به صورت غیر عادی مشاهده نمودید و یا اینکه دچار خونریزی مقعدی بعد از رابطه شدید، حتما باید برای بررسی و انجام آزمایش، به متخصص زنان و زایمان مراجعه نمایید.

در صورتی که خون ریزی بعد از رابطه جنسی ریشه روانی داشته باشد، باید طی جلسات درمانی مورد ارزیابی دقیق قرار گیرد. در بسیاری از موارد، ریشه این مشکلات به دلیل مسائل روانی می باشد و در این صورت آموزش های لازم به همراه تعداد جلسات درمانی تا درمان های لازم صورت گیرد. برای دریافت راهنمایی بیشتر می توانید با مشاوران دکتر فکر تماس حاصل نمایید.

در بسیاری از موارد، خون ریزی بعد از رابطه جنسی به دلیل عدم آموزش برقراری رابطه جنسی و همچنین عدم آمادگی روانی می باشد.

آیا خون ریزی بعد از رابطه جنسی مشکل رایجی است؟

آیا خون ریزی بعد از رابطه جنسی مشکل رایجی است؟
آیا خون ریزی بعد از رابطه جنسی مشکل رایجی است؟

از جمله مشکلات رایج در بین خانم ها خصوصاً پس از برقراری رابطه رابطه جنسی، خون ریزی بعد از رابطه جنسی می باشد. در واقع از علت های پریود نشدن، گاهی مسائل فیزیولوژی و روانی توامان موجب این مسئله می شود. باز هم در رابطه با علت این مشکلات می توان نیم به دو موضوع و علت اشاره نماییم.  یکی از علت ها به خانه بر می گردد و علت دیگر بیرونی و مربوط به رفتار آقا می باشد.

صرف نظر از علت های به وجود آمدن موضوع، می توان گفت این مسئله موجب نارضایتی زوجین برقراری رابطه جنسی شود.

 برای خانم ها این موضوع می تواند بسیار ناراحت کننده و آزاردهنده باشد. چراکه زمان برقراری رابطه جنسی و همچنین این احساس لذت را نخواهند داشت. در صورتی که ابتدا به روانپزشکی مراجعه و این مسئله مصرف کنند. اولین اقدام ماه اقدام به اجرای خانم و سپس زنان می باشد چرا که به صدا باید اطمینان حاصل کنیم وجود ندارد.

 بررسی بالینی و همچنین بافت در رابطه با مشکل به وجود آمده از مسائلی است که حتما در جلسات درمانی به آن پرداخته اما باز هم نمی توان گفت ما اطمینان صد در صد را در این رابطه خواهیم بود. تلاش می‌کنیم با هر دو خانم و آقا در جلسه مشاوره صحبت کن کنید تا رفتارهای هر یک را به هنگام گام در هر رابطه ای مورد بررسی و ارزیابی قرار دهیم.

برای اطلاع از نحوه درمان زود انزالی بر روی لینک کلیک کنید.

دلایل خون ریزی بعد از رابطه جنسی از نظر فیزیولوژی

آنچه در مورد در رابطه دلایل خونریزی ارائه خواهد شد، مربوط به زمان مختلف برای خانم پس از برقراری رابطه جنسی می باشد. بنابراین در صورت بروز این مشکل، لازم است فواصل زمانی مختلف را مورد بررسی و ارزیابی دقیق قرار داد.  اما دلایل این مشکل چه مسائلی می باشد؟

گاهی می تواند نشانه ای از وجود یک بیماری در فرد باشد. به همین دلیل باید مورد بررسی و ارزیابی دقیق قرار بگیرد. این موارد شامل بیماری های مربوط به دهانه رحم، رحم و مجرای ادرار می شود.

یکی از دلایل خونریزی می‌تواند نشانه‌ای از یک بیماری در زنان باشد که شامل موارد زیر می باشد:

 • وجود عفونت مانند بیماری التهابی لگن عفونت های مقاربتی مانند کلامیدیا
 •  وارد شده به واژن در زمان زایمان و پارگی ناشی از آن و یا خشکی و استحکاک در حین رابطه جنسی
 •  پولیپ های گردن رحم یا آندومتر که در این صورت امکان رشد خوش خیم  غیر سرطانی در رحم یا پوشش دهانه رحم وجود دارد.
 • اکتوپیون گردنه رحم. این موضوع عنوان فرسایش دهانه رحم شناخته می شود. در واقع منظور وجود یک منطقه ملتهب در سطح دهانه رحم می باشد.
 •  خشکی واژن که به دلیل واژینیت آتروفیک ناشی از کاهش ترشحات واژن پس از یائسگی می شود.

 هر یک از این بیماری ها می تواند موجب احساس درد و خونریزی پس از مقاربت به شود اما با وجود این مهمترین نگرانی برای سرطان دهانه رحم است که خصوصاً در مورد افراد یائسه فراوانی بیشتری دارد به همین دلیل خونریزی باید حتماً مورد بررسی و ارزیابی دقیق قرار بگیرد و از علل خون ریزی بعد از رابطه جنسی می باشد.

برای اطلاع از علائم و نحوه درمان اختلال نعوظ بر روی لینک کلیک کنید.

دلایل خون ریزی بعد از سکس

دلایل خون ریزی بعد از سکس
دلایل خون ریزی بعد از سکس

 در ادامه به برخی دیگر از موارد پزشکی و دلایل خون ریزی بعد از سکس به وجود آورنده این مشکلات اشاره خواهیم نمود و همچنین عوامل روانی مرتبط با این موضوع را مورد بررسی و ارزیابی دقیق قرار خواهیم داد.

 عفونت

عفونت ها گاهی به دلیل بیماری های مقاربتی به وجود می آید. به همین دلیل می‌تواند در طول یک رابطه جنسی منتقل شود و همچنین موجب بروز خونریزی لوله های دهانه رحم می شود. در واقع ابتلا به عفونت های کلامیدیا سوزاک در زنان و تریکومو نیازی گاهی به وجود آورنده خونریزی پی از برقراری رابطه جنسی می باشد.

برای اطلاع از روش های ترک خود ارضایی و فواید آن بر روی لینک کلیک کنید.

آتروفی واژن

GSM قبلاً به عنوان تروفی واژن شناخته می‌شد. این بیماری در کسانی که در دوره پیش از یائسگی و یائسگی قرار دارند و یا کسانی که تخمدان های آنها برداشته شده است بسیار شایع می باشد. در زمان خاصی با افزایش سن،  سیکل زن در زمان قاعدگی متوقف می شود و به همین دلیل بدن استروژن کمتری تولید می کند. استراتژی وظیفه تنظیم سیستم تولید مثل شما را دارد.

 هنگامی که سطح استروژن پایین می آید. بدن مایعات لغزنده کمتری تولید می کند همین مسئله موجب می شود در واژن خشک باشد و به همین دلیل التهابی صورت نمی پذیرد. در نتیجه بافت‌های واژن شکننده تر می باشد و در جریان خون کاهش پیدا می کند به همین دلیل پارگی پس از برقراری رابطه جنسی و ایجاد خونریزی از پیامدهای آن می باشد.

برای اطلاع از سکستراپی چیست؟ بر روی لینک کلیک کنید.

خون ریزی بعد از رابطه جنسی به دلیل خشکی واژن

عوامل زیادی علاوه بر آتروفی واژن موجب خشکی آن می شود که توسط سایر عوامل دیگر مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • شیر دادن
 •  مصرف داروهای خاص، از جمله داروهای سرماخوردگی، آسم،  برخی از داروهای ضد افسردگی و داروهای ضد استروژن
 •  برداشتن تخمدان ها
 •  زایمان
 •  مواد شیمیایی موجود در محصولات بهداشتی زنانه، مواد شوینده لباس و استخرها
 •  شیمی درمانی و پرتودرمانی
 •  برقراری رابطه قبل از تحریک کامل
 •  سندروم شوگرن

برای اطلاع از ده ایده جذاب برای روابط زناشویی بر روی لینک کلیک کنید.

  خون ریزی بعد از رابطه جنسی به دلیل پولیپ دهانه رحم

 پلیمرها در واقع ضایعات غیر سرطانی هستند که در برخی موارد در دهانه رحم و یا در آندومتر رحم مشاهده می‌شوند.  همانند آویز های گردنه رحم روی یک زنجیر آویزان است.  پلیس می‌تواند باعث تحریکه بافت اطراف و خونریزی رگ های خونی کوچک شود و به همین دلیل خونریزی پس از مقاربت را به وجود خواهد آورد.

با توجه به اینکه ما در رابطه با علت به وجود آمدن مشکل اطلاع دقیقی نداریم لازم است برای بررسی و ارزیابی درست و دقیق آزمایشاتی پس از مراجعه به متخصص زنان و زایمان صورت گرفت تا بتوانیم بر اساس آزمایش آن از ریشه جسمانی مشکلات اطلاع یابی در صورتی که مشکلات جسمانی و روانی موجب این مسئله شده باشند و یا اینکه این مشکلات تمام ریشه روانی داشته باشد،  لازم است مداخلات روان درمانی صورت خواهد پذیرفت.

برای دریافت آموزش رابطه زناشویی بر روی لینک کلیک کنید.

خونریزی بعد از اولین رابطه جنسی

خونریزی بعد از اولین رابطه جنسی
خونریزی بعد از اولین رابطه جنسی

شب زفاف در برخی از خانم ها لذت بخش ترین شب زندگی و تجربه جنسی آنان خواهد بود و برای برخی دیگر دردناک ترین و سخت ترین شب زندگی شان محسوب می شود. چرا خونریزی بعد از اولین رابطه جنسی صورت می پذیرد؟ ممکن است عوامل جسمانی در این مسئله دخیل باشند و به وجود آورنده آن باشند همچنین مشکلات روانی بسیار در این موضوع نقش پررنگی را ایفا می کنند.

 واژینیسموس ریشه روانی دارد که در پی یک مقاربت دردناک به وجود می آید. در واقع هنگامی که خانم از نظر روانی، آمادگی لازم را برای برقراری رابطه جنسی نداشته باشد، واژن خشک خواهد بود و به همین دلیل به هنگام مقاربت درد زیاد و گاه پس از آن خونریزی را تجربه خواهد نمود.

 یکی دیگر از عوامل روانی که به وجود آورنده این مشکل می باشد، بی اطلاعی و همچنین عدم برقراری ارتباط درست توسط آقا می باشد که خونریزی بعد از اولین رابطه جنسی را موجب می شود. در واقع در این شرایط، مرد ضربه‌های تند تند و پشت سر هم را وارد می کند. همین مسئله موجب می‌شود تا گاهی حتی اشتباهاً دخول صورت گیرد و به همین دلیل خونریزی پس از آن به وجود آید.

 پاره شدن پرده بکارت با خونریزی کمی همراه خواهد بود. بنابراین برای افرادی که پرده بکارت آنها حلقوی و یا از دیگر انواع بدون خونریزی می باشد، این موضوع بسیار طبیعی است. عده کمی از خانم ها پس از برقراری رابطه جنسی و و خونریزی ناشی از پارگی پرده بکارت درد زیادی را تجربه می کنند زیرا معمولاً بدون درد در صورت آمادگی روانی دخول صورت می گیرد.

برای دریافت مشاوره جنسی بر روی لینک کلیک کنید.

خونریزی واژن بعد از دخول

خونریزی واژن بعد از دخول
خونریزی واژن بعد از دخول

رحم یک زن دو لوله خواهد داشت که این دو لوله یکی در پایین و دیگری در بالا قرار دارد بهنگام دخول، تا زمانی که این لوله ها در روبروی هم قرار نگیرند، امکان برقراری رابطه جنسی وجود نخواهد داشت. در واقع آلت مرد وارد یکی از لوله های رحم شده و مابقی آن در جای مناسب قرار نمی گیرد و به همین دلیل خونریزی صورت می پذیرد.

 اگر خانم، قبل از برقراری رابطه جنسی تحریک مناسب را دریافت نموده باشد، این مسئله موجب می شود تا لوله ها در روبه روی هم و در یک راستا قرار گیرند به همین دلیل دخول راحت تر بدون خونریزی صورت خواهد پذیرفت اما چنانچه این عشق بازی وجود نداشته باشد، واژن خشک بوده و همچنین موازی بودن لوله های رحم صورت نگرفته و در نتیجه آن خونریزی به وجود می آید.

 ترس خانم از برقراری رابطه جنسی نیز از دیگر عواملی که به وجود آورنده این مشکل می باشد. در واقع زمانی که خانم پس از برقراری رابطه جنسی ترس و واهمه داشته باشد، لگن منقبض شده و همین مسئله باعث می‌شود که اغلب راحتی صورت نگیرد. و خونریزی واژن بعد از دخول را موجب می شود.

برای اطلاع از بیست فایده رابطه جنسی بر روی سلامت زنان و مردان بر روی لینک کلیک کنید.

خونریزی مقعدی بعد از رابطه

خونریزی مقعدی پس از برقراری رابطه جنسی به دلیل مشکلات ایمنی به وجود آمده مطرح می شود. در واقع، هیچ یک از پزشکان سکس مقعدی را توصیه نمی کند و آن را جزو رابطه های غیر ایمن می دانند. همچنین در دین ما توصیه بر این شده است که این سکس  تجربه نشود چراکه درد بسیار زیاد و مشکلات ایمنی را برای افراد به وجود خواهد آورد و همچنین خونریزی مقعدی بعد از رابطه را موجب می شود.

 تنگ بودن مقعد و همچنین دخول ناگهانی و ضربه های پشت سر هم از عوامل به وجود آورنده خون ریزی بعد از رابطه جنسی شناخته می‌شود. در واقع هنگام برقراری رابطه جنسی و سکس مقعدی اگر فرد، آمادگی و توانایی لازم برای برقراری رابطه را نداشته باشد، کمی خون ممکن است داشته باشد اما زیاد شدن آن طبیعی نخواهد بود.

 خونریزی مقعدی بعد از رابطه، خصوصاً اگر این مقدار خون زیاد باشد، ما آن را به عنوان خطرناک می شناسیم عوارض زیادی را برای خانم به وجود خواهد آورد. بنابراین توصیه های ایمنی لازم را برای برقراری رابطه جنسی باید مد نظر قرار داد. پاره شدن مقعد میتواند از دلایل خونریزی شدید باشد که حتماً باید به پزشک معالج مراجعه شود.

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی را در رابطه با خون ریزی بعد از رابطه جنسی به شما عزیزان ارائه نماییم. برای اطلاع از دلایل خون ریزی بعد از سکس و همچنین خونریزی بعد از اولین رابطه جنسی می توانید با مشاوران ما در ارتباط باشید. در واقع خونریزی واژن بعد از دخول مورد ارزیابی درست و دقیق قرار می گیرد و همچنین خطرات و دلایل خونریزی مقعدی بعد از رابطه را به خوبی بدانید.

خون ریزی بعد از رابطه جنسی به چه دلیلی صورت می گیرد؟

مشکلات فیزیولوژی و همچنین مشکلات عدم آمادگی روانی از جمله مشکلات به وجود آورنده این مسئله می باشد.

دلایل خون ریزی بعد از سکس چیست؟

عدم آمادگی روانی خانم ها و نبودن عشق بازی از مهم ترین دلایل این مسئله شناخته می شود.

خونریزی بعد از اولین رابطه جنسی به چه علت است؟

خونریزی واژن بعد از دخول که در واقع به دلیل پاره شدن پرده بکارت می باشد و عدم آمادگی روانی از دیگر علل خواهد بود.

آیا خونریزی مقعدی بعد از رابطه می تواند نگران کننده باشد؟

سکس مقعدی به هیچ عنوان توصیه نمی شود ولی اگر این مقدا خون کم باشد طبیعی است و در صورتی که زیاد باشد، حتما باید به پزشک مراجعه شود.

5/5 - (1 امتیاز)

همچنین ببینید

احتمال بارداری بدون دخول

احتمال بارداری بدون دخول

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با مشاور