بهترین راه های شناخت پیش از ازدواج
بهترین راه های شناخت پیش از ازدواج

بهترین راه های شناخت پیش از ازدواج

راه های شناخت پیش از ازدواج برای بسیاری از افراد دشوار است چراکه نمی توان در رابطه با همه افراد، اطلاعات دقیقی را به دست آورد. در ادامه به راههای شناخت مردان قبل از ازدواج و همچنین راههای شناخت زنان قبل از ازدواج مطالبی را ارائه خواهیم نماییم. علاوه بر آن، برای دریافت مشاوره نیز می توانید با مشاوران ما که شماره های آنان در جدول زیر موجود است، تماس حاصل نمایید.

شناخت پیش از ازدواج

شناخت پیش از ازدواج
شناخت پیش از ازدواج

شناخت همسر پیش از ازدواج از راه های مختلفی امکان پذیر است. شناخت پیش از ازدواج بر اساس مدت آشنایی ازدواج می تواند متغیر باشد، اگر این شناخت به صورت اصولی و درست انجام شود، می تواند مزایای زیادی از جمله داشتن یک زندگی آرام در آینده را رقم بزند. برای ازدواج های سنتی و مدرن راه های شناخت و همچنین نوع شناخت می تواند متفاوت باشد.

برای ازدواج های سنتی که تنها زمان شناخت زوجین از یکدیگر، در واقع به همان شب خواستگاری محدود می شود، نحوه شناخت بسیارسخت تر و متفاوت تر خواهد بود. در واقع برای ازدواج های مدرن نیز، یکی از تهدیداتی که می‌تواند وجود داشته باشد، این است که دختر و پسر درگیر احساسات خود شوند و به همین دلیل از عیب های یکدیگر چشم پوشی کنند.

نوع دیگری از ازدواج‌های وجود دارد که به صورت واسطه ای و بدون شناخت دقیق می باشد. به همین دلیل نوع شناخت و ارتباط این نوع ازدواج ها نیز ویژگی های خاص خود را خواهد داشت. در ادامه به موارد مهمی که می‌توان بر اساس آنها، شناخت از خانواده همسر و همچنین فرد مورد نظر برای ازدواج را به دست آورد، اطلاعاتی را ارائه خواهیم نمود. اما برای دریافت مشاوره نیز می توانید با کارشناسان ما به شماره های آنها در جدول زیر موجود است، تماس حاصل نمایید.

راه های شناخت پیش از ازدواج

راه های شناخت خانواده همسر را می تواند به چند روش تقسیم نمود. یکی از روش ها این است که از یک فرد آگاه یا در واقع همان تحقیق، در رابطه با فرد مورد نظر و خانواده او سوال شود و دیگری، ارتباط با فرد و خانواده‌ او برای مدتی کوتاه یا طولانی مدت، و همچنین دریافت مشاوره پیش از ازدواج می باشد.

تحقیق در رابطه با فرد مورد نظر و خانواده او

تحقیق در رابطه با فرد مورد نظر و خانواده او
تحقیق در رابطه با فرد مورد نظر و خانواده او

یکی از روش های سنتی و بسیار قدیمی در مورد ازدواج ها و شناخت همسر و خانواده او می باشد. در واقع در این شرایط، هر یک از افراد می‌توانند، نسبت به همسر و خانواده اش شناخت بهتری را داشته باشند. اما این موضوع ایرادات و اشکالات را نیز به همراه خواهد داشت که موجب می شود که شناخت دقیقی به وجود نیاید.

یکی از اشکالاتی که در رابطه با این شناخت وجود دارد، این است که افراد مختلف ممکن است صحبت های متفاوتی را داشته باشند و حتی برخی از آن ها حقیقت را پنهان کنند و آنچه را که می دانند، به خوبی عنوان نکند و نمی توان 10 مورد از مهم ترین نشانه های آمادگی زنان برای ازدواج را با این روش شناخت. موضوع دیگر، دقیقا بر خلاف این مورد می باشد که در واقع برخی از افراد ممکن است نکات منفی را عنوان کنند.

این نوع تحقیق تنها می‌تواند عمومیت یک خانواده و خصوصیات کلی را به شما ارائه نماید. اما در مورد جزئیات و بسیاری از موارد دیگر نمی تواند شناخت کاملی را به شما بدهد. بنابراین نباید تنها به این روش اکتفا نمود و بهتر است در کنار این روش، از سایر روش های دیگر نیز استفاده نمایید.

یکی دیگر از روش های شناخت خانواده همسر ارتباط با او و خانواده‌اش می باشد

ارتباط با با خانواده فرد مورد نظر، اطلاعاتی را در رابطه با نوع نگاه آنها به مسائل مختلف به شما ارائه می دهد و در عین حال می تواند به شما کمک کند تا شناخت بهتری نسبت به این مسئله داشته باشید. اگر زیرک باشید و تمامی رفتارهای خانواده فرد مقابل را مورد بررسی قرار دهید، اطلاعات زیادی می توانید در رابطه با نوع تربیت و رفتارهای آنها به دست آورید و شناخت پیش از ازدواج را تا حدود زیادی به دست آورید.

یکی از محاسن بسیار بزرگی که ارتباط خانوادگی می‌تواند داشته باشد، این است که هر یک از اعضای خانواده نوع ارتباطی که با یکدیگر دارند، خصوصاً پدر و مادر فرد مقابل شما می‌تواند تا حدود زیادی اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهد که بتوانید شناخت درستی از خانواده همسر و همچنین نوع رفتار هایی که با شما در آینده خواهد شد، به دست آورید.

یکی دیگر از محاسنی که ارتباط های خانوادگی می‌تواند برای شما داشته باشد، این است که شما و خانواده تان و همچنین خانواده فرد مقابل، تا حدود زیادی در مورد اشتراکات و اختلافات به نتیجه برسید. اما عیب بزرگ این نوع ارتباط این است که به شناخت درستی نسبت به دختر یا پسر و نحوه نگرش او به دست آورید. چرا که در برخی موارد ممکن است دیدگاه فرد با خانواده‌اش متفاوت باشد.

از راههای شناخت مردان قبل از ازدواج ارتباط با فرد مقابل

 از راههای شناخت مردان قبل از ازدواج ارتباط با فرد مقابل
از راههای شناخت مردان قبل از ازدواج ارتباط با فرد مقابل

برای بسیاری از افراد در ارتباط با فرد مقابل یکی از بهترین راههای شناخت مردان قبل از ازدواج می باشد. اما در شرایطی که خانواده‌ها نیز در این مسئله دخیل باشند. چرا که برای بسیاری از افراد پس از ارتباط  خانواده ها با یکدیگر دچار تعارض های زیادی می شوند که این مسئله می‌تواند موجب برهم خوردن رابطه آن‌ها شود.

یکی از معایب بزرگ این شناخت، این است که برخی از دختر خانم ها و آقایان پسر ها ممکن است آنچه که در شخصیت واقعی آنها می باشد بروز پیدا نکند و خود را بهتر از آنچه که هستند به نمایش بگذارند و یا هر یک از آنها درگیر احساساتی شوند که دل کندن از یکدیگر برایشان به گونه ای غیر ممکن به نظر برسد و به همین دلیل توانایی ارتباط قوی را نداشته باشند.

موضوع دیگری که ارتباط با فرد مقابل می تواند داشته باشد، این است که شما شناخت بهتری نسبت به روحیات و همچنین علایق و یا جزئیات شخصیت او به دست می آورید. و احتمال به دام افتادن در این روش در صورتی که بدون اطلاع خانواده ها باشد و یا تصمیم گیری بر پایه احساسات و عواطف باشد، می‌تواند بسیار زیاد باشد.

از راههای شناخت زنان قبل از ازدواج مشاوره پیش از ازدواج

نوع دیگری از شناخت ها در واقع مربوط به کمک یک متخصص یا مشاور ازدواج و خانواده می تواند صورت پذیرد که در این شرایط علاوه بر صحبت های اولیه در قدم دوم می توانید برای اطمینان از یک انتخاب درست با یک مشاوره خانواده و ازدواج مشورت کنید او علاوه بر مصاحبه بالینی بر اساس آزمون های مختلف روانشناسی شناخت دقیقی را به شما ارائه نماید.

برای برخی از افراد که ممکن است از همان ابتدای کار تمایل به شناخت فرد مقابل داشته باشند، اگر مشاوره پیش از ازدواج در همان اوایل کار صورت پذیرد، احتمال موفقیت آن بسیار زیاد خواهد بود. چراکه یک مشاور به شما کمک می کند، علاوه بر شناخت شباهت ها، تفاوت ها را نیز بشناسید و حتی در مورد مشکلات احتمالی که در آینده ممکن است برای شما رخ دهد مطالبی را ارائه نمایند.

اگر مشاوره پیش از ازدواج زمانی باشد که شما یا فرد مقابلتان اصلاً تمایلی به استفاده از خدمات مشاوره ای نداشته باشد و همچنین به این موضوع معتقد نباشد و یا احساس نیازی نسبت به آن نداشته باشند، در صورت عدم همکاری نمی تواند به شما کمکی کند و همچنین اگر تصمیم شما ازدواج با فرد خاصی باشد و مشاور خلاف این نظر را داشته باشد، این نوع رفتار به ضرر شما اتفاق خواهد افتاد و شناخت پیش از ازدواج را رقم نخواهد داد.

چه سوالاتی را برای شناخته فرد مقابل نپرسیم؟

چه سوالاتی را برای شناخته فرد مقابل نپرسیم؟
چه سوالاتی را برای شناخته فرد مقابل نپرسیم؟

پرسیدن برخی از سوالات می‌تواند موجب شود که علاوه بر گمراه کردن خودتان طرف مقابل، او را به دروغگویی تشویق نمایید. در این شرایط این مسئله باعث می شود که زندگی خوبی را در آینده نداشته باشید و همچنین در انتخاب خود اشتباهات زیادی را مرتکب شوید.

قبلا با کسی ارتباط داشته و یا به کسی علاقه مند بوده ای؟

وارد شدن به حریم خصوصی فرد و گذشته او، نه تنها کار درستی نخواهد بود. بلکه باعث می شود که سردرگمی شما بیشتر شود در صورتی که به این سوال پاسخ مثبت دهد، پس از ازدواج، این موضوع ذهن شما را درگیر گذشته فرد و ارتباطات قبلی او کند و چنانچه پاسخ منفی دهد، ممکن است با واقعیت همخوانی نداشته باشد و او را ملزم به دروغگویی نموده باشید و موجب شناخت پیش از ازدواج نخواهد شد.

برای شناخت پیش از ازدواج سوالات مستقیم نپرسید

هرگز خود را مخاطب فرد برای پاسخگویی قرار ندهید به عنوان مثال : برای پرسش های خود این گونه سوالات را از آنان بپرسید که به من اجازه میدهی فلان کار را در آینده انجام دهم ؟ و یا من دوست دارم که تو این کار را برای من انجام دهی. این موضوع باعث می شود که او متناسب با علایق شما صحبت کند و در آینده ممکن است اینگونه عمل نکند.

این گونه سوالات در واقع هیچ اطلاعاتی در مورد شخصیت و دیدگاه او به شما نخواهد داد، تنها او برای جلب رضایت شما ممکن است خود را ملزم به پاسخ هایی که حتی به آنها اعتقادی نداشته باشد یا به صورت موقت آنها را بپذیرد اما پس از اینکه علاقه بین شما کمتر شد و یا مشکلاتی به وجود آمد حرف و عمل مخالفی را داشته باشد.

در رابطه با مسائل جنسی با احتیاط صحبت کنید

توصیه اکید ما به تمامی دختر خانم ها و آقایان پسر ها این است که در رابطه با مسائل جنسی در همان جلسه خواستگاری و یا برخوردهای اولیه صحبت نکنید. چرا که دیدگاه افراد در این زمینه متفاوت می باشد و به همین دلیل این موضوع می‌تواند موجب شود که دیدگاه منفی نسبت به شما به وجود آید و فرد یک گام به عقب بر خواهد داشت.

بهترین توصیه این است که مسائل جنسی را در قدم های بعدی و پس از صحبت های جلسه های آینده مطرح نمایید از نحوه مطرح کردن آنها نیز می تواند نسبت به هر فرد متفاوت باشد و با احتیاط زیادی باید مورد سوال قرار گیرد. توصیه ما به شما دختران و پسران جوان این است که در این زمینه از مشاوران ما کمک بگیرید.

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی را در رابطه با شناخت پیش از ازدواج مطالبی را ارائه نماییم. برای کسب اطلاع بیشتر در رابطه با راههای شناخت مردان قبل از ازدواج و راههای شناخت زنان قبل از ازدواج را به شما آموزش دهیم. برای دریافت مشاوره اختصاصی، همه روزه؛ حتی ایام تعطیل، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان خواهیم بود.

شناخت پیش از ازدواج از چه طرقی می تواند به وجود آید؟

برای شناخت همسر و خانواده او می توانید تحقیقات محلی انجام دهید و یا اینکه با فرد مورد نظر و خانواده او ارتباط برقرار نمایید و همچنین در شب خواستگاری سوالات مهم بپرسید.

راههای شناخت مردان قبل از ازدواج چیست؟

اگر قبل از ازدواج در محیط های مشترکی باهمسرتان قرار دارید و یا اینکه او را از قبل می شناسید، بهتر است تمامی جزئیات و رفتارهای او را در نظر داشته باشید.

راههای شناخت زنان قبل از ازدواج چیست؟

برای شناخت خانم ها می توانید از محل کار و یا زندگی آن ها تحقیق نمایید و یا اینکه با اجازه خانواده او صحبت هایی را با یکدیگر داشته باشید.

چگونه می توان از بهترین راه های شناخت پیش از ازدواج اطلاع یافت؟

برای مطالعه متن کامل این مقاله و دریافت مشاوره خصوصی می توانید وارد سایت شوید.

5/5 - (3 امتیاز)

همچنین ببینید

مشاوره قبل از ازدواج

مشاوره قبل از ازدواج چند جلسه است؟

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با مشاور