ناگفته های باید ها و نباید های اولین رابطه جنسی
ناگفته های باید ها و نباید های اولین رابطه جنسی

ناگفته های باید ها و نباید های اولین رابطه جنسی

اغلب مشکلاتی که در ایجاد رابطه جنسی به وجود می آید، به دلیل عدم اطلاع از باید ها و نباید های اولین رابطه جنسی می باشد. بهتر است با جلوگیری از استرس در زوج ها به بهبود این رابطه کمک کنیم. توضیحات مفصلی را در پاسخ به این سوال که آیا اولین رابطه جنسی دردناک است ؟ در ادامه خواهیم پرداخت. به طور کلی قضاوت در اولین رابطه جنسی و عوامل منفی در اولین رابطه جنسی می تواند موجب بروز اختلالت جنسی شود.

علاوه بر اطلاعاتی که در وب سایت قرار داده است، امکان دریافت مشاوره خصوصی و اختصاصی در رابطه با باید ها و نباید های اولین رابطه جنسی با مشاوران دکتر فکر را نیز فراهم نموده ایم. آموزش مراقبت و سلامت بهداشتی در رابطه با پوزیشن های جنسی و داشتن یک سکس کامل می تواند موجب ایجاد حس بهتر برای رابطه جنسی شود.

عمل به باید ها و نباید های اولین رابطه جنسی می تواند موجب ایجاد تجربه لذت بخش برای رابطه جنسی شود.

باید ها و نباید های اولین رابطه جنسی شب زفاف

باید ها و نباید های اولین رابطه جنسی شب زفاف
باید ها و نباید های اولین رابطه جنسی شب زفاف

شب زفاف می تواند به بهترین شب برای یک فرد تبدیل شود. در صورتی که باید ها و نباید های اولین رابطه جنسی در آن رعایت شود. در جلسات درمانی تلاش می شود تا جلوگیری از استرس در زوج ها انجام شود تا منجر به داشتن آرامش برای اولین رابطه باشد. اگر قضاوت در اولین رابطه جنسی بر اساس شنیده ها در رابطه با آیا اولین رابطه جنسی دردناک است باشد، می تواند نتایج متفاوتی را برای زوجین به وجود آورد.

حهت اطلاع از بهترین زمان رابطه زناشویی بر روی لینک کلیک کنید.

اما چه باید کرد؟

برای خانم ها و آقایان گاهی شب زفاف به بدترین خاطره زندگی مشترک تبدیل می شود و برای برخی دیگر نیز به لذت بخش ترین شب زندگی تبدیل خواهد شد. اما چرا این اتفاق یکسان، نتایج متفاوتی را به بار می آورد؟ تمامی این موارد به آنچه در هیپوتالاموس صورت می گیرد مربوط می شود. در واقع این موضوع می تواند کاملا جنبه شناختی داشته باشد.

در خانوادهای سنتی متاسفانه رسم و رسوماتی وجود دارد که در شب عروسی حتما و حتما باید مقاربت انجام شود و به نوعی خانواده های دختر و پسر منتظر این رخداد می باشند. خستگی ناشی از انجام مرسومات عروسی و عقد می تواند موجب خستگی زیاد و عدم آمادگی جسمی باشد. همچنین عدم آمادگی روانی می تواند مزید بر علت شود تا نتیحه مطلوب خاصل نشود.

عکس این موضوع در رابطه با باید ها و نباید های اولین رابطه جنسی در مراجعینی که ازدواج امروزی داشته اند نیز مشاهده می شود. گاهی حتی با پیش نوازی های دوران عقد و یا رابطه جنسی تقریبی در این دوران، باز هم استرسی زیاد ناشی از شنیده های اشتباه می تواند موجب شود تا آمادگی روانی به طور کامل به وجود نیاید. بنابراین داشتن یک سکس خوب از آن ها گرفته شود.

برای دریافت مشاوره جنسی بر روی لینک کلیک کنید.

باید ها و نباید های اولین رابطه جنسی

باید ها و نباید های اولین رابطه جنسی
باید ها و نباید های اولین رابطه جنسی

در لیست جداگانه به باید ها و نباید های رابطه جنسی خواهیم پرداخت و ویژگی های یک سکس خوب را برای شما توضیح خواهیم داد.

باید های اولین رابطه جنسی

 • بهترین نوع رابطه جنسی رابطه ای است که در آن تمامی حواس پنج گانه زوج درگیر باشد.
 • برای ایجاد حس لامسه توصیه می شود که زن و مرد به نقاط حساس یکدیگر دست بزنند.
 • حس بینایی خصوصا برای آقایان باید درگیر باشد. اما این بدین معنا نخواهد بود که برای خانم ها حائز اهمیت نخواهد بود.
 • حس چشایی می تواند با استفاده کاندوم های طعم دار ایجاد شود.
 • حس بویایی برای آقایان با بو کردن خط سینه خانم، بو کردن گردن و واژن وی می تواند ایجاد شود.
 • حس بویایی برای خانم ها می تواند با بود کردن آلت مردانه و بوی تن آن ها ایجاد شود. البته آقایان باید در این مورد باید نظافت را رعایت نمایند .
 • حس شنوایی برخلاف گذشته که تنها برای خانم ها مهم بود. امروزه برای خانم و آقا هر دو مهم است. به هنگام برقراری رابطه جنسی در گوش یکدیگر از بدن او تعریف کنید و حرف های عاشقانه به او بزنید.

برای اطلاع از مشکلات سکس چت بر روی لینک کلیک کنید.

نظافت را رعایت نمایید

خستگی و یا استرس زیاد و شاید گرما موجب شده باشد تا بدن شما به هنگام روز عرق کرده و به همین دلیل شریک جنسی شما نه تنها جذب شما نخواهد شد، بلکه از شما فرار نیز خواهد کرد. بنابراین این نکته را در رابطه با باید درگیر باشد مد نظر داشته باشید و اگر شرایطتان به این گونه است، حتما قبل از سکس دوش بگیرید.

برای اطلاع از ده عامل خیانت زنان و مردان در زمان ازدواج بر روی لینک کلیک کنید.

نقاط حساس بدن یکدریگر را بشناسید

یکی از مسائلی که می تواند به شما برای داشتن یک سکس عالی کمک کند همین مسئله می باشد. هر چه شناخت و آموزش شما در این زمینه بیشتر باشد، بهتر می توانید در سکس عمل کنید. نقاط حساس خانم ها بیش از آقایان می باشد. اما این بدان معنا نیست که آقایان تنها یک نقطه حساس به نام آلت تناسلی خواهند داشت.

در رابطه با نوع پوزیشن های مورد علاقه خود با همسرتان صحبت کنید و او را هدایت کنید که در رابطه جنسی شما به چه مواردی علاقه بیشتری دارید، علاقه شما برای داشتن یک رابطه جنسی چیست؟ در نهایت اطلاع از تمامی این موارد باید گفت که این مسائل موجب می شود تا شما یک رابطه جنسی بسیار خوب را داشته باشید.

جهت دریافت مشاوره آنلاین ازدواج بر روی لینک کلیک کنید.

نباید های اولین رابطه جنسی

اما در بین باید ها و نباید های اولین رابطه جنسی در ادامه به نباید های این رابطه خواهیم پرداخت.

چراغ خاموش حرکت نکنید

همانطور که ذکر شد، به هنگام برقراری رابطه جنسی باید تمامی حواس شما درگیر باشد. بنابراین برای فعال کرن حس بینایی هرگز چراغ ها را خاموش نگذارید و حتما آن ها روشن کنید. همچنین زیر پتو نباشید. بهتر است تمامی لباس های شما از تن در آمده باشد و هر دو کاملا برهنه باشید و بدن یکدیگر را ببنید.

برای برقراری ارتباط با بهترین مشاوره جنسی قبل از ازدواج بر روی لینک کلیک کنید.

استرس، اضطراب، گلایه و… ممنوع

به هنگام در بستر رفتن، شما و همسرتان باید کاملا از نظر روانی آمادگی لازم را داشته باشید. زیرا وجود هر یک از این مسائل روانی، موجب ایجاد مشکل می شود. به عنوان مثال در خانم ها، استرس می تواند موجب منقبض کردن لگن شود و همین مسئله موجب ایجاد اختلال واژنیمسوس در خانم ها می شود و در آقایان این استرس می تواند منجر به ایجاد اختلال نعوظ شود.

اگر بخواهیم یک جای نامناسب برای گلایه کردن برشماریم، رختخواب شما خواهد بود. “اینکه مادر تو فلان حرف رو به من زد، پدرت از من این ایراد رو گرفت، تو زمان عقد فلان کردی و… ” این شب را به بدترین شب زندگی مشترک برای شما تبدیل خواهد نمود.

جهت اطلاع از نکات زناشویی قبل از ازدواج بر روی لینک کلیک کنید.

جلوگیری از استرس در زوج ها

می توانید به ما بگویید که دلیل استرس شما چیست؟؟ پاسخ به این سوال یعنی جلوگیری از استرس در زوج ها . از چه چیزی واهمه دارید، آیا می ترسید که این رابطه به درستی برقرار نشود؟ اگر دچار این دغدغه های ذهنی می باشید، باید بگوییم که در واقع شما خودتان به این مسئله در حال کمک کردن می باشید. بنابراین این استرس شما تنها کاری که برای شما خواهد کرد، مختل کردن این رابطه و سلب آرامش از شما خواهد بود.

گاهی عدم اطلاع از باید ها و نباید های اولین رابطه جنسی و صحبت نکردن در رابطه با مسائلی جنسی در دوران آشنایی می تواند این موضوع را سبب شود. توصیه ما به تمامی زوجین این است که در صورتی که احساس استرس می کنید، برای جلوگیری از اختلالات به وجود آمده در شب زفاف در شب عروسیتان فقط به نوازش بپردازید و در شب های بعدی سکس کامل را در برنامه خود داشته باشید.

برای اطلاع از 14 نکته مهمی که دختران قبل از ازدواج باید بدانند بر روی لینک کلیک کنید.

آیا اولین رابطه جنسی دردناک است ؟

این سوال که آیا اولین رابطه جنسی دردناک است ؟ به طور عمده برای خانم ها به وجود می آید. این موضوع عمدتا به دلیل شنیده هایی است که از دیگران در این رابطه دارند به وجود می آید. اما این مسائل چقدر می تواند حقیقت داشته باشد؟ باید بگوییم خیلی زیاد. چرا؟ چون در این رابطه اطلاعات دقیقی وجود ندارد و همین بی اطلاعی موجب ایجاد این مشکل می شود.

لوله های رحم زنان به صورتی است که موازی با یکدیگر نمی باشد. به هنگام تحریک جنسی این لوله ها در روبه روی یکدیگر قرار می گیرند و به همین دلیل این موضوع موجب می شود تا مقاربت به شکل درستی انجام شود و دردی به هنگام رابطه وجود نداشته باشد. همچنین خشک بودن واژن نیز یکی از موارد دیگری است که می تواند در این زمینه موثر باشد.

نوع پوزیشن از جمله باید ها و نباید های اولین رابطه جنسی می باشد که موجب ایجاد این مشکلات شده است. نداشتن بک پوزیشن درست می تواند موجب ایحاد این درد برای آقایان شود. برای پاره کردن پرده بکارت بهترین پوزیشن بالا بودن پاهای خانم در حالت دراز کش و انجام دخول پس از عشق بازی به صورت یکباره می باشد.

برای اطلاع از مشاوره قبل از ازدواج چند جلسه است؟ بر روی لینک کلیک کنید.

قضاوت در اولین رابطه جنسی

نه تنها در رابطه با قضاوت در اولین رابطه جنسی ، بلکه در هر مسئله دیگری باید بدانید که هر فردی بر اساس زاویه دید خود مسائل را مورد قضاوت قرار می دهد.این موضوع بدین معناست که لزوما شما آنچه که دیگران تجربه نموده اند را تجربه نخواهید کرد. این موضوع بسته به شخصیت شما، تجربه های قبلی و همچنین نوع برقراری رابطه جنسی می تواند با دیگری متفاوت باشد.

مسلما ما در رابطه با هر چیزی که قضاوت منفی داشته باشیم، در نتیجه در ادامه نیز همان رخ خواهد داد. اولین رابطه جنسی می تواند تجربه لذت بخشی باشد که گاهی برای برخی از افراد جتی چندین بار در همان شب تکرار شود. خلقت و غریزه ای که خداوند در وجود ما انسان ها در رابطه با کشش این مسائل گذاشته است موجب شده تا در صورت انجام درست آن تجربه بسیار لذت بخشی را به وجود آورد.

دیدگاه شما نسبت به رابطه جنسی چیست؟ آیا معتقد هستید که این رابطه می تواند یک تجربه لذت بخش برای شما باشد؟ یا اینکه این گونه تصور می نمایید رابطه جنسی یک وظیفه ای است که شما باید آن را انجام دهید؟ اگر دیدگاه شما انجام وظیفه باشد هرگز لذتی را تجربه نخواهید کرد و حتی بسیار ناراحت کننده و تلخ نیز خواهد بود که این موضوع به باید ها و نباید های اولین رابطه جنسی بستگی دارد.

برای اطلاع از اختلاف سنی در ازدواج بر روی لینک کلیک کنید.

عوامل منفی در اولین رابطه جنسی

عوامل منفی در اولین رابطه جنسی
عوامل منفی در اولین رابطه جنسی

از نظر شما عوامل منفی در اولین رابطه جنسی چه می تواند باشد؟ گاهی مشکلات روانی حل نشده قبلی می تواند موجب ایجاد دیدگاه منفی نسبت به سکس شود. متاسفانه برخی از مادران به جای راهنمایی های درست در رابطه با داشتن یک سکس خوب و ایجاد حس مثبت برای آن ها در این زمینه، گلایه های خود را در رابطه با همسر به هنگام رابطه جنسی مطرح می نمایند و دیدگاه منفی را به وجود می آورند.

برای اطلاع از بیست فایده رابطه جنسی بر روی سلامت زنان و مردان بر روی لینک کلیک کنید.

احساس ضغف و بی حالی قبل از شروع رابطه جنسی نیز می تواند از دیگر عوامل منفی کننده در این مورد محسوب شود. همچنین عدم شناخت دقیق از نگرش و رویکرد فرد مقابل نیز می تواند موجب شود تا آن ها رابطه درستی نداشته باشند. مثلا برخی از خانم ها تصور می کنند که اگر آن ها شروع کننده ماجرا باشند، به مواردی متهم خواهند شد و یا عکس آن نیز می تواند رخ دهد.

عدم ابراز تمایلات و همچنین منفعل بودن می تواند یک رابطه جنسی را نابود کند. این مسئله همچنین موجب می شود تا یک رابطه را تا مرز نابودی بکشاند. اگر زمینه های افسردگی و یا اضطراب دارید، توصیه می کنیم که حتما آن ها را برطرف نمایید. داشتن مکان مناسبی به دور از سر و صدا و با حفظ حریم خصوصی می تواند از جمله موارد بسیار مهم در این زمینه باشد.

برای اطلاع از نکات بهداشتی قبل از ازدواج بر روی لینک کلیک کنید.

داشتن آرامش برای اولین رابطه

باز هم؛ باز هم؛ و باز هم ما ما تاکید می کنیم که اگر آموزش درستی در رابطه با باید ها و نباید های اولین رابطه جنسی ببینید، این موضوع می تواند موجب شود تا هیچ گونه استرسی نداشته باشید. می دانید که ما انسان ها در موقعیت هایی که اطلاعی در آن رابطه نداشته باشیم و یا اینکه برایمان قابل پیش بینی نباشد، احساس اضطراب و ترس خواهیم داشت.

این اضطراب می تواند موجب از بین رفتن آرامش درونی مان شود. لمس برخی از نقاط حساس می تواند موجب داشتن آرامش برای اولین رابطه در بین زن و مرد شود. حرکات تن آرامی می تواند موجب ایجاد احساس لذت بیشتر شود.

جهت دریافت مشاوره تلفنی ازدواج بر روی لینک کلیک کنید.

باید ها و نباید های اولین رابطه جنسی در رابطه با نقاط حساس بدن زن و مرد

شاید با خواندن این مقاله تا به اینجا متوجه اهمیت موضوع شده باشید و اطلاعی در رابطه با ضرورت و اهمیت آن به دست آورده باشید. در ادامه نیز به دیگر مسائل خواهیم پرداخت. دقت داشته باشید که تمامی این عوامل و نقاط باید از فرد سوال شود. زیرا در برخی از موارد این نقاط برای هر یک از افراد متفاوت برخوردار می باشد.

نقاط حساس بدن مرد

جالب است بدانید 90 درصد نقاط تحریک در آقایان در آلت تناسلی آن ها می باشد. اما نقاط حساس دیگری نیز وجود خواهند داشت که حتما باید توسط خانم تحریک شود.

 • آلت تناسلی
 • بیضه ها
 • نوک آلت تناسلی
 • پشت گوش
 • سینه های مردان
 • لب ها

نقاط حساس بدن خانم ها

در رابطه با خانم ها نیز همانند آقایان باید دقت کنید که این موارد باید با او مطرح شود تا بتوانید شناخت دقیق تری در این زمینه به دست آورید.

 • لب
 • گوش
 • گردن
 • سینه
 • خط مابین سینه
 • واژن
 • باسنن
 • ران

دقت داشته باشید که نوک سینه ها در خانم ها بسیار حساس است و پس از آمادگی کامل باید به به این نقطه دست زد. در واقع باید ابتدا دور سینه و اطراف نقطه قرمز را به خوبی لمس نمود و پس از آن و آمادگی کامل نسبت به لمس و یا خوردن نوک سینه اقدام نمود.

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی را در رابطه با باید ها و نباید های اولین رابطه جنسی ارائه نماییم. در صورتی که مایل به کسب اطلاع بیشتر در این زمینه می باشید، می توانید با مشاوران ما که شماره های آنان در وب سایت موجود است تماس حاصل نمایید. دریافت مشاوره اختصاصی در رابطه با جلوگیری از استرس در زوج ها ، و اینکه آیا اولین رابطه جنسی دردناک است ، قضاوت در اولین رابطه جنسی ، عوامل منفی در اولین رابطه جنسی، داشتن آرامش برای اولین رابطه با تماس با جدول زیر امکان پذیر است.

منظور از باید ها و نباید های اولین رابطه جنسی چیست؟

تمامی آنچه موجب می شود تا شما بهترین سکس را داشته باشید و یا دچار اختلال شوید را شامل خواهد شد.

برای جلوگیری از استرس در زوج ها چه کاری می توان انجام داد؟

بهترین راه آموزش و اطلاع دقیق می باشد که ما همه ناگفته های باید ها و نباید های اولین رابطه جنسی را در این مقاله ارائه نمودیم.

چگونه می توان قضاوت در اولین رابطه جنسی را تغییر داد؟

بهتر است عوامل منفی در اولین رابطه جنسی را از خود دور نمایید تا نتیجه بهتری را به دست آورید.

چگونه می توان به داشتن آرامش برای اولین رابطه کمک نمود؟

داشتن عشق بازی در اولین رابطه جنسی می تواند بسیار به این موضوع کمک نماید.

باید ها و نباید های اولین رابطه جنسی | جلوگیری از استرس در زوج ها


آیا اولین رابطه جنسی دردناک است
قضاوت در اولین رابطه جنسی
عوامل منفی در اولین رابطه جنسی
داشتن آرامش برای اولین رابطه

5/5 - (2 امتیاز)

همچنین ببینید

احتمال بارداری بدون دخول

احتمال بارداری بدون دخول

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با مشاور