شیشه چند روز در بدن می ماند؟
شیشه چند روز در بدن می ماند؟

شیشه چند روز در بدن می ماند؟

پاسخ به سوال شیشه چند روز در بدن می ماند؟ بسیار مهم است؛ زیرا بسیاری از مصرف کنندگان شیشه برای سم زدایی و انجام آزمایش به پاسخ این سوال نیازمند هستند. به دلیل اهمیت این موضوع ما در ادامه قصد داریم، به سوال شما در رابطه با اینکه ترک شیشه چند روز طول میکشد، پاسخ دهیم.

برای اینکه بدانید شیشه چند روز در بدن می ماند؟ بهتر است با کارشناسان مشورت کنید؛ زیرا پاسخ سوال شیشه چند روز در بدن می ماند؟ با توجه به موارد مختلفی، متفاوت خواهد بود.

فهرست محتوا

پاسخ به سوال شیشه چند روز در بدن می ماند؟

برای پاسخ به این سوال که شیشه چند روز در بدن می ماند؟ باید به شما بگوییم این موضوع به مواد متعددی بستگی دارد.

نیمه عمر مت آمفتامین به طور متوسط ​​10 ساعت است. به این معنی که حدود 10 ساعت طول می کشد تا نیمی از دوز مصرف شده متابولیزه شده و از جریان خون خارج شود.

در صورت مصرف خوراکی، غلظت مت آمفتامین در جریان خون بین 2.6 تا 3.6 ساعت به اوج خود می رسد و متابولیت آمفتامین در 12 ساعت به اوج خود می رسد. اگر شیشه به صورت داخل وریدی مصرف شود ، نیمه عمر از بین بردن آن کمی بیشتر است.

شیشه توسط آنزیم کبدی متابولیزه شده و از طریق کلیه و ادرار دفع می شود. این ماده به آمفتامین و هیدرومت آمفتامین متابولیزه می شود (یا تجزیه می شود).

شیشه چه مدت در ادرار می ماند؟

در این قسمت قصد داریم بررسی کنیم با آزمایش ادرار شیشه چند روز در بدن می ماند؟

شیشه به طور معمول در ادرار برای یک تا چهار روز قابل تشخیص بوده اما ممکن است تا یک هفته پس از استفاده سنگین و مزمن قابل تشخیص باشد. آزمایش ادرار به طور معمول غلظت شیشه را بیش از سایر آزمایشات دارویی نشان می دهد زیرا متابولیت های دارو از طریق ادرار از بین می رود.

برای اطلاع از بهترین و عملی ترین راه ترک اعتیاد آسان بر روی لینک کلیک کنید.

شیشه چه مدت در خون می ماند؟

در این قسمت به سوال شما در رابطه با اینکه با آزمایش خون شیشه چند روز در بدن می ماند؟ پاسخ خواهیم داد.

آزمایش خون می تواند سریعتر از ادرار، اثرات شیشه را از بین ببرد. اصولاً تا سه روز پس از استفاده، اثرات آن باقی می ماند.

شیشه چه مدت در بزاق می ماند؟

برای اینکه بدانید از بزاق، شیشه چند روز در بدن می ماند؟ همراه ما باشید.

طبق تحقیقات انجام شده، بعد از آخرین استفاده، یک تا چهار روز می توان میزان شیشه را در بزاق تشخیص داد.

شیشه چه مدت در فولیکول مو باقی می ماند؟

آزمایش فولیکول مو می تواند تا 90 روز میزان مت را در سیستم شما تشخیص دهد.

آیا ممکن است شیشه با تست مثبت کاذب انجام شود؟

اگرچه تمامی آزمایش ها دقت بالایی دارند؛ اما گاهی نیز ممکن است نتیجه آزمایش به صورت کاذب مثبت شود. در این گونه موارد برخی داروها استفاده شده است که ممکن است نتیجه آزمایش را به صورت کاذب مثبت نماید. این داروها شامل، داروهای ضد افسردگی مانند بوپروپیون، فلوکستین، ترازودون و سلژیلین، محصولات افدرا یا افدرا، متفورمین برای درمان دیابت نوع 2

داروهای OTC شامل آنتی هیستامین ها، استنشاق کننده های بینی و داروهای سرماخوردگی که حاوی سودوافدرین و / یا پرومتازین هستند.

ریتالین که (متیل فنیدیت) برای درمان ADHD استفاده می شود.

تراندات که برای کنترل فشار خون استفاده می شود

به دلیل تاثیرات این داروها روی تشخیص شیشه، بهتر است قبل از آزمایش از مصرف هر گونه دارویی پزشک تان را مطلع نمایید.

برای اطلاع از اینکه آیا اعتیاد پدر بر جنین تاثیر دارد؟ بر روی لینک کلیک کنید.

عواملی که بر زمان تشخیص شیشه تأثیر می گذارند؟

پس از پاسخ به سوال شیشه چند روز در بدن می ماند؟ شاید این سوال برای شما پیش بیاید که چه عواملی بر زمان تشخیص شیشه تأثیر می گذارند؟ در ادامه همراه ما باشید این موضوع را بررسی کنیم.

جدول زمانی تشخیص مت آمفتامین در بدن انسان به سلامتی، متابولیسم، سن، فعالیت بدنی و دفعات مصرف فرد بستگی دارد و تعیین اینکه چه مدت داروی مت در آزمایش دارو نشان داده می شود دشوار است.

سلامت کلی شما، از جمله عملکرد کبد و کلیه، می تواند در سرعت پردازش و پاکسازی شیشه از بدن تان نقش داشته باشد.

افرادی که به طور مکرر از آمفتامین استفاده می کنند، نسبت به افرادی که یک بار از این دارو استفاده کرده اند، مدت زمان تشخیص آنها بیشتر خواهد بود.

افرادی که متابولیسم بالایی دارند تمایل دارند آمفتامین را سریعتر از کسانی که متابولیسم کندتری دارند پردازش و دفع کنند. سن، سطح فعالیت و سلامت کلی می توانند در میزان متابولیسم شما نقش داشته باشند.

این که دارو را به صورت خوراکی یا وریدی مصرف می کنید می تواند بر زمان تشخیص تأثیر بگذارد. اگر آن را به صورت خوراکی مصرف کنید، کمی سریعتر از تزریق دارو از بین می رود. از طرف دیگر، اگر Adderall برای شما تجویز شده باشد و آن را طبق دستور مصرف کنید، دارو احتمالاً برای مدت زمان طولانی تری در جریان خون شما باقی خواهد ماند.

آیا می توان تست اعتیاد به شیشه را به صورت کاذب منفی کرد؟

اگر به دنبال پاسخ این سوال هستید که چگونه می توان پاسخ تست اعتیاد به شیشه را منفی کرد، در ادامه همراه ما باشید.

بسیاری از ادعاها در مورد چگونگی قبولی در یک تست دارویی وجود دارد.

به عنوان مثال، این دروغ وجود دارد که “بمب های جوش شیرین”، که مخلوطی از آب، سفید کننده و جوش شیرین است، وجود مت آمفتامین را در ادرار می پوشاند. هیچ تحقیق اثبات شده ای وجود ندارد که این کار را انجام دهد و بعلاوه، هنگام مصرف این ترکیب، سلامتی شما به خطر خواهد افتاد.

تنها راه دفع شیشه از سیستم شما این است که مصرف دارو را متوقف کنید و به بدن زمان دهید تا آن را متابولیزه و از بین ببرد. سالم ماندن با ورزش منظم و نوشیدن آب فراوان نیز ممکن است به شما در متابولیسم سریعتر ماده کمک نماید.

علائم مصرف بیش از حد شیشه

علائم مصرف بیش از حد شیشه شامل موارد زیر می شود:

 • درد قفسه سینه
 • مشکل تنفسی
 • دمای بدن بسیار بالا
 • حمله قلبی
 • ضربان قلب نامنظم
 • آسیب کلیه یا نارسایی کلیه
 • پارانویا
 • تشنج
 • تحریک شدید
 • سکته

برای اطلاع از اصولی ترین راه ترک اعتیاد در خانه بر روی لینک کلیک کنید.

درمان مصرف بیش از حد شیشه چیست؟

در صورت استفاده بیش از حد شیشه، راه های بسیاری وجود دارد که می توانید از آن ها برای از بین بردن علائم استفاده کنید. در ادامه این موارد را بررسی خواهیم کرد.

کمک گرفتن از متخصصان

یکی از بهترین و ساده ترین راه ها برای از بین بردن عوارض استفاده از بیش از حد شیشه، کمک گرفتن از مشاوران است. مشاوران با ارائه راهنمایی های پزشکی و غیر پزشکی به شما کمک می کنند سموم تولید شده ناشی از استفاده شیشه را از بین ببرید.

آشنایی با علائم ترک

افرادی که به دنبال درمان برای استفاده بیش از حد شیشه هستند، اغلب فرایند ترک را تجربه خواهند کرد. به همین دلیل ما در ادامه قصد داریم علائم ترک را در اثر استفاده از این ماده رخ می دهد، بررسی کنیم.

 • اضطراب
 • ولع
 • افسردگی
 • خستگی و خواب آلودگی
 • افزایش اشتها

به چه موادی آمفتامین گفته می شود و کاربرد آن ها چیست؟

speedAmphetamines محرک های مصنوعی و داروهایی هستند که فرآیندهای بدن از جمله ضربان قلب و تنفس را تسریع می کنند.

آمفتامین سطح انرژی و هوشیاری را افزایش می دهد. با استفاده از این ماده، کاربران ممکن است احساس اعتماد به نفس، شادی و قدرت بیشتری داشته باشند.

استفاده پزشکی

در حال حاضر آمفتامین ها در معالجه تعداد کمی از اختلالات استفاده می شوند.

از دكسدرین (سولفات دگزامپفتامین) در درمان ناركولپسی استفاده می شود.

متیل فنیدیت (ریتالین) برای درمان اختلال بیش فعالی با کمبود توجه نیز استفاده می شود.

کاربرد تفریحی

به عنوان یک داروی خیابانی، آمفتامین معمولاً به صورت یک پودر سفید، صورتی، خاکستری یا مایل به زرد دیده می شود. همچنین ممکن است به صورت قرص یا ماده بتونه مانند خاکستری شناخته شود و معمولاً به صورت بسته بندی شده در تکه های کوچک کاغذ (بسته بندی) به فروش می رسد.

خلوص پودرهای خیابانی معمولاً کمتر از 15٪ است و بیشتر معاملات فقط 10٪ آمفتامین دارند. بقیه محصول از پودرهای دیگری مانند گلوکز، ویتامین C، ملین، شیر خشک کودک، کافئین یا داروهای دیگر مانند پاراستامول یا آسپرین تشکیل شده است.

علائم ترک شیشه

تجربه ترک شیشه برای همه متفاوت بوده، اما علائم و نشانه های خاصی وجود دارد که معمول است و در ادامه این موارد را بررسی خواهیم کرد.

اضطراب

اضطراب در میان معتادان شدید، بسیار شایع است و مطالعات نشان می دهد که میزان اختلالات اضطرابی در افرادی که از مت آمفتامین استفاده می کنند تا 30٪ تخمین زده می شود.

خستگی و خواب آلودگی

هنگام استفاده از مت، افراد اغلب احساس بیش فعالی می کنند و خود را بی نیاز از خواب احساس می کنند. در حین ترک اعتیاد، آنها اغلب دقیقاً برعکس این مورد را احساس خواهند کرد. به خصوص در هفته اول ترک، افراد احتمالاً بسیار کم تحرک، خسته و خواب آلوده می شوند.

علائم خستگی معمولاً تقریباً در روز پنجم ترک وجود دارد که طی آن افراد به طور متوسط ​​11 ساعت در روز خواهند خوابید (پدیده ای که به عنوان بی خوابی معروف است).

تجربه رویاهای واضح غیرمعمول نیست، اما این مورد معمولاً طی هفته اول بوده و در هفته های آینده فروکش می کند.

افسردگی

افسردگی کاملاً طبیعی است و در پایان هفته سوم از بین خواهد رفت. البته در برخی افراد ممکن است تا مدت ها ادامه داشته باشد.

روان پریشی

روان پریشی می تواند یکی از علائم ترک اعتیاد باشد و در درجه اول شامل توهماتی مانند، دیدن، شنیدن و احساس چیزهایی که در آنجا نیست. همچنین ممکن است شامل توهماتی باشد که به نظر درست می آیند اما در واقعیت واقعی نیستند.

افزایش اشتها

افراد در هنگام استفاده از شیشه، اشتهای بالایی خواهند داشت، اما پس از ترک، با علائم کمبود اشتها رو به رو خواهند شد.

در حین خروج از مصرف، افراد تمایل زیادی به مصرف کربوهیدرات ها- غذاهای شیرین یا نشاسته ای – به ویژه در ابتدای برداشت دارند  و معمولاً این وضعیت تا مدت ها ادامه می یابد.

تسکین علائم ترک شیشه با چه روش هایی ممکن است؟

ترك شیشه یا Meth ممكن است مشكل باشد، اما مواردی وجود دارد كه می توانید برای كنار آمدن با علائم خود و سهولت روند انجام دهید که در ادامه بیشتر بررسی خواهیم کرد.

ورزش کنید

 ورزش و دارو ممکن است به اضطراب کمک کند، اگرچه برای تأیید این موضوع تحقیقات بیشتری لازم است.

حواس خود را پرت کنید

 گرچه این هوس ها کاملاً شدید شروع می شود، اما فراوانی و شدت ولع مصرف مواد مخدر به تدریج طی دو تا پنج هفته کاهش می یابد. بهترین کار این است که سعی کنید با این موارد کنار بیایید تا هوس برطرف شود. راه هایی برای مشغله و حواس پرتی پیدا کنید، بنابراین روی این ولعها تمرکز نکنید.

از عوامل محرک اجتناب کنید

اگر شرایط خاص یا افرادی وجود دارد که تمایل به اشتیاق شما برای مصرف را افزایش می دهند، مراقب باشید در طول دوره ترک خود از آنها جلوگیری کنید تا خطر عود را به حداقل برسانید.

رژیم غذایی سالم داشته باشید

 اشتهای شما برای غذا خوردن ممکن است در حین ترک زیاد باشد، اما مهم است که سعی کنید همه چیز را در حد متوسط ​​نگه دارید. سعی کنید قبل از مصرف مت، بیش از حد معمول غذا نخورید، زیرا ممکن است به یک اعتیاد جایگزین برای غذا مبتلا شوید.

معمولاً بهتر است فرآیند سم زدایی و ترک دارو تحت نظارت متخصصان آموزش دیده انجام شود.

اگرچه ممکن است دلهره آور به نظر برسد، اما در صورت داشتن علائم شدید، بهترین مکان برای مراجعه به بیمارستان یا مرکز سم زدایی با مدیریت پزشکی است. در حالی که علائم معمولاً پس از هفته اول ترک از بین می روند، اما افراد می توانند با مشکلات جدی روبرو شوند و خود به تنهایی نمی توانند با علائمی مانند روان پریشی کنار بیایند.

داروهای ضد روان پریشی ممکن است همراه با سایر داروها برای درمان علائم روانپزشکی تجویز شود.

انستیتوی ملی سو مصرف مواد مخدر نشان می دهد که رفتار درمانی یکی از موثرترین درمانهای طولانی مدت است که در حال حاضر برای اعتیاد به مت آمفتامین در دسترس است.

درمان شناختی-رفتاری بر تغییر افکار و باورهای اساسی است که به رفتارهای ناسازگار کمک می کنند.

رویکردهای دیگری که ممکن است مورد استفاده قرار گیرد شامل آموزش خانواده، مشاوره فردی و گروه های پشتیبانی 12 مرحله ای است.

تاریخچه استفاده از شیشه

در طی دهه های 1990 و 1990 آمفتامین یک داروی محبوب در میان جوانان بود که در تمام مهمانی های شبانه و برنامه های رقص استفاده می شد.

طبق آماری در سال 2019 منتشر شد ، 9٪ از بزرگسالان 16 تا 59 ساله در انگلیس و ولز گفتند که در دوره ای از زندگی خود از آمفتامین استفاده کرده اند. این امر آمفتامین را به چهارمین داروی غیرقانونی محبوب در انگلیس و ولز تبدیل کرده است.

در سطح جهانی، مت آمفتامین بعد از شاهدانه دومین داروی غیرقانونی است که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. طبق آمار، مصرف مت آمفتامین در 0/1 درصد از بزرگسالان گزارش شده است، این نشان دهنده این باور است که این دارو در انگلیس به اندازه سایر نقاط جهان از بین نرفته است. در سطح جهان، مت آمفتامین به عنوان دومین داروی غیرقانونی متداول پس از شاهدانه گزارش می شود.

آمفتامین یا  شیشه مصنوعی چیست؟

در سالهای اخیر، طیف وسیعی از محصولات مصنوعی، با ادعای تأثیرات مشابه آمفتامین، در سرتاسر دنیا به فروش می رسد.

جالب است بدانید هنوز مشخص نیست چه موادی در این مخدرها استفاده شده است، اما آنچه مشخص است خطرناک بودن استفاده از آن ها می باشد و اینکه می توانند اثرات غیر قابل پیش بینی ایجاد نمایند.

نکاتی در رابطه با شیشه و اثرات آن

مت آمفتامین، که با نام تجاری Desoxyn یا نام های، لنگ، بلور، شیشه و یخ شناخته می شود، یک داروی محرک است که سرعت سیستم های بدن را افزایش می دهد. بعد از ماری جوانا یا گل ، مت دومین داروی غیرقانونی محبوب در جهان است.

مت آمفتامین به عنوان یک داروی برنامه II در ایالات متحده طبقه بندی می شود، به این معنی این ماده دارای پتانسیل بالایی برای اعتیاد است و احتمالاً استفاده از آن منجر به وابستگی شدید جسمی یا روانی می شود.

شیشه گرچه اغلب به صورت غیرقانونی به عنوان داروی تفریحی استفاده می شود، اما به صورت نسخه ای با عنوان Desoxyn نیز موجود است که برای درمان ADHD و درمان کوتاه مدت چاقی تجویز خواهد شد.

تعیین دقیق مدت زمان شناسایی مت آمفتامین در بدن به بسیاری از متغیرها از جمله نوع استفاده، روش استفاده و خصوصیات بدنی بستگی دارد. با برخی آزمایشات مت آمفتامین برای مدت زمان کمتری قابل تشخیص است اما در سایر موارد تا سه ماه قابل مشاهده خواهد بود.

برای اطلاع از نحوه تشخیص افراد شیشه ای کلیک کنید.

بعد استفاده از شیشه چه مدت طول می کشد تا احساس اثر کنید؟

اثرات شیشه به سرعت پس از استفاده شروع می شود. اثرات اولیه از چهار تا هشت ساعت طول می کشد و اثرات باقیمانده تا 12 ساعت ادامه دارد. آمفتامین (متابولیت مت آمفتامین)  به مدت طولانی پس از احساس طبیعی شدن فرد در آزمایش های دارویی قابل تشخیص است.

اثرات شیشه  در مقادیر درمانی تجویز شده در مقایسه با دوزهایی که معتادان استفاده می کنند، بسیار متفاوت است. دوزهای تجویز شده از 10 میلی گرم تا 30 میلی گرم می تواند باعث بهبود زمان واکنش، رفع خستگی، بهبود تست عملکرد شناختی، افزایش احساس هوشیاری ذهنی، افزایش تخمین زمان و افزایش سرخوشی شود.

با این حال ، دوزهای بالای شیشه می تواند اثرات زیر را ایجاد کند:

 • تحریک
 • افسردگی
 • عدم توانایی در تمرکز و توجه بر وظایف
 • عدم توانایی در پیروی از دستورالعمل ها
 • بی توجهی
 • افزایش زمان واکنش
 • تحریک حرکتی
 • تعادل و هماهنگی ضعیف
 • بی قراری
 • تحریف زمان

افرادی که با استفاده از شیشه شروع به رانندگی می کنند، نتایج زیر را تجربه خواهند کرد :

 • تصادفات
 • تحریک
 • حرکات ناجور
 • گمراهی
 • رانندگی نامنظم
 • رفتار غیر منطقی یا خشونت آمیز و بیهوشی
 • عصبی بودن
 • سرعت

ارتباط اثرات شیشه و الکل روی بدن

برخی معتقدند که مت آمفتامین می تواند برخی از اثرات الکل را معکوس کند. این به این دلیل است که شیشه ممکن است نقص ناشی از الکل را در کارهای تکراری ساده با مدت زمان کوتاه بازگرداند. با این حال ، تحقیقات NHTSA هیچ ترمیم نقص تعادل و ثبات ناشی از الکل را کشف نکرده است.

به طور کلی، تحقیقات نشان می دهد که مت آمفتامین به احتمال زیاد اثرات مخرب الکل را افزایش می دهد. این مواد نباید با هم استفاده شوند.

این ترکیب همچنین می تواند خطر مسمومیت با الکل را افزایش دهد، زیرا مردم متوجه نمی شوند که چه مقدار از الکل نوشیده اند.

خلاصه مطلب

ما در این مطلب سعی کردیم به سوال شما در رابطه با اینکه شیشه چند روز در بدن می ماند؟ پاسخ دهیم. ما علاوه بر پاسخ به سوال شیشه چند روز در بدن می ماند؟ موارد دیگری همچون، ترک شیشه چند روز طول میکشد را نیز بررسی کردیم.  در صورتی که به دنبال اطلاعات بیشتری در رابطه با اینکه شیشه چند روز در بدن می ماند؟ هستید می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

آیا پاسخ این سوال که شیشه چند روز در بدن می ماند؟ متفاوت خواهد بود؟

بله بسته به میزان استفاده و یک سری متغیرهای دیگر پاسخ این سوال متفاوت خواهد بود.

برای ترک شیشه چه مدت زمانی لازم است؟

این موضوع بسته به نوع ماده، مدت زمان استفاده و یک سری موارد دیگر تعیین خواهد شد.

آیا بعد از ترک عوارض شیشه روی بدن باقی می ماند؟

برخی از عوارض این ماده ممکن است باقی بماند.

آیا شیشه می تواند منجر به مرگ شود؟

اگر شیشه را با مواد مخدر دیگر مصرف کنید، احتمال مرگ وجود خواهد داشت.

5/5 - (2 امتیاز)

همچنین ببینید

آیا گل اعتیاد آور است؟

آیا گل اعتیاد آور است؟

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با مشاور