مشاوره خانواده تلفنی
مشاوره خانواده تلفنی

مشاوره خانواده تلفنی

مشاوران خانواده بر این اعتقاد هست که وجود مشکل در خانواده‌ها می‌تواند زمینه بروز اختلالات روانی را فراهم کند. امکان مشاوره حضوری برای همه افراد وجود ندارد.شاید بتوان گفت در این شرایط یکی از گزینه های بسیار مناسب استفاده از مشاوره خانواده تلفنی می باشد.  همچنین ارتباط آنلاین با برترین مشاوران خانواده ایران برای آن دسته از افرادی که محدودیت‌هایی در استفاده از تلفن دارند فراهم شده است.

مشاوره خانواده تلفنی دقیقا برای چه مشکلاتی می باشد؟

مشاوره خانواده تلفنی دقیقا برای چه مشکلاتی می باشد؟

رشته مشاوره خانواده و ازدواج به تمام مشکلاتی که در بین زوجین و یا فرزندان آنها و به طور کلی در خانواده اتفاق می‌افتد می پردازد. مطابق با تعریف مشاور خانواده، این نوع مشاوره تنها مختص به مشاوره زوجینی نخواهند بود که دارای فرزند هستند. بلکه خانواده می‌تواند شامل زن و مرد به تنهایی باشد. و می توان گفت مشکلات خانواده می تواند قسمت های مختلفی را شامل شود.

در مشاوره خانواده ما اعتقاد بر این موضوع داریم که تمام اعضای خانواده باید تحت درمان قرار بگیرند. در رویکردهای جدید درمانی به خانواده به عنوان یک سیستم نگاه می‌شود که باید تحت درمان قرار بگیرد و مشکلات مربوط به هریک از آنها به دیگری نیز ارتباط پیدا خواهد کرد این امکان را ما در مشاوره تلفنی خانواده با استفاده از تلفن گروهی و در مشاوره های آنلاین به صورت گروه‌های خانوادگی آنلاین با مراجعین ایجاد نموده ایم.

در مشاوره تلفنی خانواده و یا مشاوره های حضوری خانواده ، تنها به رفع مشکلات نمی پردازند. بلکه یکی از وظایف یک مشاور خانواده این است که آموزش‌های لازم را در کنار استفاده از رویکردهای درمانی برای زوجین و خانواده فراهم نماید.

زوج درمانی مشاوره خانواده تلفنی

 همانطور که می دانید، زوج درمانی برای زندگی یک زن و مرد می باشند که دچار مشکل شده اند و هر یک و زاویه های مختلف و متفاوتی را شامل می شود. زوج درمانی نیز همانند خانواده درمانی اصطلاحی بسیار کلی است که اگر بخواهیم آن را به صورت بخش بخش و مجزا توضیح دهیم باید به هر یک از موارد زیر اشاره نماییم.

حل مشکلات ارتباطی بین زوجین

حل مشکلات ارتباطی بین زوجین

مطابق با تحقیقات روانشناسی به عمل آمده در دادگاه های مشاوره خانواده از زوجینی که در حال متارکه و یا مطالبه طلاق بوده، انجام شده است. این مسئله روشن گردید که اولین سال زندگی زوجین، بیش‌ترین تعارضات ارتباطی و زناشویی را به همراه داشته است. به همین دلیل است که سال‌های اولیه بیشترین آمار طلاق را به خود اختصاص داده است و این موضوع را می توان در عدم ارتباط درست زوجین با یکدیگر دانست.

مشکلات مطرح شده در مشاوره خانواده تلفنی و مشاوره حضوری  و یا آنلاین ، در صورتی که زوج تمایل به  حل آن داشته باشد و تلاش نماید، به راحتی قابل جبران است. مطابق با رویکردهای موج سوم درمان، اعتقاد بر این است که پذیرش  مراجع در درمان او می‌تواند نقش بسزایی را ایفا کند.

آنچه یک مشاور زوج درمان برای این دسته از افراد انجام می‌شود، آموزش‌های لازم برای حل مشکلات ارتباطی و همچنین بهبود رابطه بین زوجین می باشد.

مشاوره جنسی

از علت های طلاق در جامعه ما که حدود طبق آمار مراکز مشاوره جنسی 50 درصد علل طلاق به آن مربوط می‌شود، همین است. در جامعه ما به دلیل اینکه شرم و حیا وجود دارد و این موارد بسیار کم مطرح می‌شوند، همین مسئله می‌تواند موجب شود تا از صجبت در رابطه با آنها خودداری شود و در عین حال این مشکل به صورت نهفته به قوت خود باقی بماند و به سایر روابط بین زن و مرد خدشه وارد کند و این خدشه به زندگی خانوادگی و فرزندان نیز کشیده شود.

یکی از مشکلاتی که خانم ها در روابط جنسی مطرح می‌کنند ، این است که درد زیادی را مجبورندبه هنگام این روابط تحمل کنند و همین مسئله موجب می‌شود تا از این رابطه دوری کنند و حس تنفر در آنها تقویت شود. یکی از دلایلی که موجب ایجاد این احساس می‌شود عدم آمادگی روانی زن هنگام رابطه جنسی است و یا عدم انجام درست آن توسط مرد می باشد.

سرد مزاجی و گرم مزاجی مختلف زوجین از جمله عوامل ایجادکننده نارضایتی در بین آنان می‌باشد. که در مشاوره خانواده تلفنی ما پوزیشن های  مناسب برای برقراری این ارتباط را آموزش می‌دهیم تا رضایت خاطر و لذت جنسی را برای زوجین به ارمغان بیاوریم. همچنین برای آن دسته از افرادی که هنوز نمی توانند ارتباط جنسی درستی برقرار کنند، آموزش های لازم را ارائه می دهیم.

برای دریافت پاسخ به این سوال که نوزاد معتاد چه علائمی دارد؟ بر روی لینک کلیک کنید

راهکار مشاوره خانواده تلفنی برای خیانت چیست؟

راهکار مشاوره خانواده تلفنی برای خیانت چیست؟

یکی از مشکلاتی که برخی از زوجین متاسفانه با آن دست به گریبان هستند، مسئله خیانت می باشد. بعضی از افراد که مورد خیانت قرار گرفته اند، ممکن است این سوال را از خود بپرسند که دلیل آن چیست؟ این گونه افراد راهکارهای متفاوتی را برای جبران آن انتخاب می نمایند. برخی از زوجین ممکن است با آن مقابله به مثل کنند و آنها نیز خیانت کنند. برخی دیگر ممکن است طلاق را به عنوان راه‌حل انتخاب کنند. برخی دیگر نیز، ناراحتی خود را بروز ندهند و به همین دلیل موجب افسردگی آنها شود.

یکی از رویکردهای درمانی برای مشاوره خیانت رویکرد درمانی CBT  می باشد. در این رویکرد تعداد جلسات مشاوره خانواده تعیین شده از قبل می باشد و  در صورتی که این مشکلات در این تعداد جلسات حل نشود، تعداد بیشتری تشکیل می‌شود. زوجی که مورد خیانت قرار گرفته است خود را قربانی می دانند غافل از اینکه ممکن است رفتارهای نادرست او علت این فاصله بوده باشد و به همین دلیل برای حل آن به دیگری پناه برده باشد.

اگر صادقانه بخواهیم در رابطه با مشاوره تلفنی خانواده برای حل مشکل خیانت صحبت کنیم، باید بگوییم که در بسیاری از موارد این مشکلات قابل حل نمی باشد زیرا تنها یکی از زوجین مراجعه می‌کند و یا افراد مایل نیستند بپذیرند که اشتباه کردند و حق به جانب در مقابل اشتباه خود می ایستند و سعی در جبران آن نمی‌کنند

برای برقراری ارتباط با مشاوران ما با شماره های 9099072952 (تماس از سراسر کشور) و  90922305587 (تماس از استان تهران) از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل  تماس حاصل نمایید.

خدمات مشاوره خانواده تلفنی

یکی از خدمات مشاوره خانواده تلفنی ، حل مشکل برای کل تعداد اعضای خانواده می باشد. همانطور که ذکر شد، خانواده یک سیستم است که در صورت بروز مشکل در یکی از اعضای آن این موضوع می‌تواند برای سایر اعضا ایجاد مسئله نمایند. در ادامه برخی از مولفه‌های مشاوره خانواده را مطرح خواهیم نمود تا با خدمات این مرکز آشنا شوید.

آموزش سبک فرزندپروری

آموزش سبک فرزندپروری

در مشاوره کودک ما با این مسئله مواجه هستیم که برخی از والدین ممکن است به اصطلاح مشاوره خانواده، رفتار بسیار سهل گیرانه و یا سخت گیرانه‌ای نسبت به فرزند خود داشته باشند. هر دو سر از این طیف می تواند به فرزندان آسیب وارد کند. مطابق با تحقیقات روانشناسی انجام شده در سراسر دنیا، بهترین سبک فرزندپروری، سبک فرزندپروری اقتدار طلبانه است. تحقیقات نشان می‌دهد که حتی فرزندان به والدین مقدر، علاقه بیشتری دارند و میزان رضایت؛ نسبت فرزندانی که والد سختگیری دارند بیشتر  می باشند.

یکی از خدماتی که ما در مرکز مشاوره دکتر فکر به والدین عزیز ارائه می‌دهیم، آموزش سبک فرزندپروری است. در این سبک، والدین می آموزند که چگونه در برخی موارد، کاملا مقتدرانه در برابر خواسته خود بایستند و در موقعیت های دیگر، قوانین خود را زیر پا بگذارند.

تشخیص و ارجاع کودکان دارای اختلال به مراکز مشاوره بالینی

برخی از اختلالات روانی، ریشه جسمانی و فیزیولوژیک دارد و این اختلال در بسیاری از موارد علل ژنتیکی دارد. به همین دلیل در صورتی که یکی از اعضای خانواده دچار آن شود، ممکن است سایر اعضا نیز در نوع خفیف و یا شدیدتر با آن اختلال دست به گریبان شوند. به عنوان مثال اسکیزوفرنی یکی از  اختلالاتی است که ژنتیک در مبتلا شدن به آن بسیار می تواند نقش موثری را داشته باشد. به همین دلیل ما معتقدیم که برای جلوگیری از آسیب‌های بیشتر اعضای خانواده، باید این اختلال در شرایط مناسب درمان شوند.

مشاوره خانواده تلفنی طلاق

از نظر مشاوره ازدواج ، طلاق به عنوان آخرین راه حل ارائه می‌شود. زوجینی که برای مشاوره طلاق مراجعه می‌کنند، به دو دسته تقسیم می شوند. یک دسته از آنها مایل به طلاق هستند اما برای اطمینان از درستی تصمیم خود به مشاور مراجعه می کنند. دسته دیگر افرادی هستند که برای طلاق اقدام نموده اند و از سوی دادگاه به مراکز مشاوره معرفی می شوند.

گاهی اوقات، بهترین راه حلی که می توان برای زوجین ارائه نمود، این است که طلاق را انتخاب کنند. یکی از اقداماتی که مشاور خانواده در این زمینه به زوجین ارائه می دهد این است که کمک می کند تا جدایی راحت تری را تجربه نمایند و در عین حال کمترین آسیب به آنها وارد شود.

مشاوره پیش از ازدواج

مشاوره پیش از ازدواج

همانطور که ذکر شد؛ مشاوره خانواده و ازدواج در کنار هم یک رشته محسوب می‌شوند. همیشه افرادی که به ما برای مشاوره مراجعه می‌کنند، شامل زوجین و یا خانواده‌ها نمی باشد گاهی مشاوره تلفنی خانواده برای افرادی است که مایلند با فرد مورد نظر خود ازدواج کنند و حال در رابطه با شناخت فرد مقابل مایل به دریافت مشاوره می باشند.

نوع دوم مراجعه به مشاور پیش از ازدواج ، مربوط به افرادی است که در رابطه با انتخاب خود دچار تردید هستند و یا بر سر دوراهی انتخاب و یا عدم انتخاب مانده اند و به همین دلیل برای کمک به دنبال راه درست و اصولی می باشند. نوع مداخله مشاور در این موارد به این صورت است که تلاش می کند تا معایب و مزایای هر انتخاب ها را به همراه پیامدهای آن به فرد ارائه نماید و تصمیم‌گیری نهایی را بر عهده او بگذارد.

از دیگر انواع مشاوره خانواده پیش از ازدواج مربوط به کسانی می باشند که در انتخاب خود هیچ گونه تردیدی ندارد و با اطمینان عقلی و قلبی فرد مورد نظر را انتخاب نموداند. اما به دلیل مخالفت های خانواده هر دو و یا یکی از آنها برای ازدواج مشکل دچار می باشند. به همین دلیل برای ارائه یک راهکار از سوی مشاور دریافت راهنمایی هستند.

خدمات مشاوره پیش از ازدواج

در زیر برای آشنایی شما عزیزان به برخی از خدمات مشاوره پیش از ازدواج اشاره خواهیم نمود.

مشاوره در رابطه رابطه های دوستی های قبل از ازواج

متاسفانه یا خوشبختانه در جامعه امروز، ما با مسئله ای به نام دوستی های دختر و پسر مواجه می باشیم.  آنچه در قدم اول شکل دهنده این روابط دوستی است این است که در شروع این رابطه، می خواهند به شناخت برسند و  در نهایت با یکدیگر ازدواج کنیم اما آنچه در واقعیت اتفاق می‌افتد، باهم بودن تنها جنبه سرگرمی برای این افراد دارد و به همین دلیل آسیب های بسیار زیادی در آینده برای این افراد به وجود می آید.

گاهی دختر و پسرهایی که در این رابطه قرار دارند، در رابطه سومی نیز با فرد دیگری می باشد و معمولاً بر سر دوراهی در رابطه با انتخاب می ماند. تجربه مشاوره خانواده و زناشویی به ما نشان داده است که بسیاری از این روابط، منجر به ازدواج نمی شوند و یا حتی در صورتی منتهی شدن به ازدواج، مشکلات بسیار زیادی در آینده تجربه می‌کنند زیرا به دلیل درگیری عاطفی بسیار زیاد توانایی تصمیم گیری درستی را نخواهد داشت.

مشاوره سوالات شب خواستگاری

ازدواج یکی از مهمترین تصمیماتی است که هر فرد باید در طول زندگی خود بگیرد. در ازدواج های سنتی و مدرن، شب خواستگاری یکی از زمان‌های بسیار مهمی است که می‌توان به شناخت مناسبی در رابطه با فرد مقابل خود رسید. بعضی از افراد بر این اعتقادند که سوالات و صحبت هایی که در شب خواستگاری مطرح می شود، حرف هایی بر اساس واقعیت نخواهند بود و به همین دلیل بسیاری از افراد صحبت های دروغین را مطرح می کنند. این صحبت در صورتی می‌تواند مطابق با واقعیت باشد که شما از سوالات‌ روانشناسی استفاده نکرده باشید.

مطابق با شخصیت ما، ممکن است پذیرش برخی از ویژگی ها برای ما دشوار باشد. به همین دلیل در ازدواج بهتر است ما به دنبال فردی باشیم که مطابق با ویژگی‌های شخصیتی ما باشد. یکی از اصول خیلی مهم در رابطه با سوالات شب خواستگاری این است که سوالات نباید به صورت مستقیم از فرد مخاطب پرسیده شود. زیرا در این صورت پاسخ مثبت و یا منفی به شما خواهد داد و این پاسخ ممکن است منطبق با واقعیت نباشد.

در ازدواج های سنتی، شب خواستگاری، به عنوان تعیین کننده سرنوشت فرد محسوب شود. مهمترین مواردی که در رابطه با جلسه خواستگاری باید پرسیده شود در مشاوره ازدواج ما به شما به صورت کامل  آموزش خواهیم داد. همچنین در رابطه با تحلیل پاسخ هایی که  ارائه خواهد شد آموزش های لازم را افراد خواهیم داد تا بتوانند خودشان در رابطه با سوالات تحلیل درست و دقیقی داشته باشند.

انجام تست های روانشناسی توسط مشاوره خانواده تلفنی

مصاحبه، یکی از مواردی که می تواند تا حدودی اطلاعاتی را در اختیار ما قرار دهد اما برخی از زوایا شخصیت فرد در مصاحبه به درستی مشخص نمی‌شود به همین دلیل انجام تست های روانی می تواند زوایای پنهان شخصیت فرد را برای ما آشکار نماید. انجام تست های روانشناسی برای زوجین، خانواده و  و دختر و پسری که می خواهند با هم ازدواج کنند معتبر است که از روایی و پایایی مناسبی برخوردار هستند.

برای مشاوره پیش از ازدواج، یکی از تست های مورد استفاده آزمون میلون و MMPI  می باشد. همچنین آزمون ۱۶ عاملی کتل بسیاری از ویژگی های شخصیتی افراد را مشخص می کند و تا حدود زیادی می توانید تا حدودی در رابطه با تناسب خود با فرد مقابل به اطمینان نسبی برسید.  تفسیر این آزمون‌ها و تحلیل آنها بر عهده  مشاوره خانواده تلفنی  می باشد.

ارتباط آنلاین با برترین مشاوران خانواده ایران

ارتباط آنلاین با برترین مشاوران خانواده ایران

برخی از افراد، امکان استفاده از مشاوره تلفنی خانواده را ندارند و یا محدودیت هایی در رابطه با برقراری ارتباط تلفنی دارند به همین دلیل ترجیح می دهند این ارتباط را به صورت آنلاین برقرار کند.  یکی از محاسنی که برای ارتباط آنلاین با برترین مشاوران خانواده ایران وجود دارد این است که شما می توانید به راحتی تمام حرف های خود را مشاور خود بزنید.

 از جمله از دیگر محاسن مشاور آنلاین این است که شما در برخی از مسائل همانند سوال های زناشویی و مسائل جنسی ممکن است احساس شرم خجالت داشته باشید و از مطرح کردن آن امتناع کنید. اما در پرسش و پاسخ زناشویی آنلاین این موضوع راحت تر قابل انجام است. زیرا شما مشاوره خود را می بینید و مشاور می تواند شما را ببیند و به دلیل این عدم شناخت می‌تواند این کار راحت‌تر صورت پذیرد.

از دیگر محاسنی که برای مشاوره آنلاین وجود دارد این است که تمام اطلاعات و راهنمایی های مشاور به صورت متن ثبت می شوند و در صورتی که شما صحبت های مشاور را فراموش کنید، می‌توانید مجدداً به مطالعه آن بپردازید. همچنین بسیار راحت می توانید صحبت‌های خود را با مشاور بدون اینکه کسی صحبت های شما را بشنود مطرح نمایید.

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا شما را با برخی از خدمات مشاوره خانواده تلفنی خود آشنا نماییم. همچنین محاسن و مزایای ارتباط آنلاین با برترین مشاوران خانواده ایران را مطرح نمودیم. در صورتی که مایل به دریافت مشاوره در هر یک از زمینه های مطرح شده می باشید، می توانید با مشاوران ما که شماره های آنان در وب سایت موجود می باشد، تماس حاصل نمایید. مشاوران ما، همه روزه، حتی ایام تعطیل، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشند.

چگونه می توانم با مشاوره خانواده تلفنی ارتباط برقرار نماییم؟

برای برقراری ارتباط با مشاوران ما با شماره های 9099072952 (تماس از سراسر کشور) و  90922305587 (تماس از استان تهران) از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل  تماس حاصل نمایید.

امکان ارتباط آنلاین با برترین مشاوران خانواده ایران در چه زمانی وجود دارد؟

محدودیتی در رابطه با ارائه خدمات به صورت زمانی وجود ندارد. هر یک از شما عزیزان می توانید در هر زمانی که مایل باشید، اقدام به برقرای ارتباط با مشاوران ما نمایید.

آیا محدودیتی در رابطه با برقراری ارتباط با مشاوره خانواده تلفنی وجود دارد؟

خیر. هر یک از افراد می توانند در هر زمانی که مایل باشند، برای مشاوره خانواده و ازدواج بدون محدودیت مراجعه نمایند.

چه زمانی نیاز به مشاوره خانواده خواهیم داشت؟

تمام افراد در زندگیشان نیاز به مشاوره و راهنمایی دارند اما گاهی اوقات در روابط زناشویی، ازدواج و یا فرزندپروری به بن بست خواهید رسید که در آن لحظه شما نیاز به مشاوره خانواده خواهید داشت.

5/5 - (7 امتیاز)

همچنین ببینید

روش های دلداری دادن به همسر

بهترین روش دلداری دادن به همسر

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در …

تماس با مشاور