مشاوره خانواده تلفنی
مشاوره خانواده تلفنی

مشاوره خانواده تلفنی

مشاوران خانواده بر این اعتقاد هست که وجود مشکل در خانواده‌ها می‌تواند زمینه بروز اختلالات روانی را نیز فراهم کند. اما در برخی از اوقات، امکان مشاوره حضوری برای همه افراد وجود ندارد و این دلیلی می شود که مشکلات حل نشده باقی بمانند. در چنین شرایطی، بهره مندی از مشاوره خانواده تلفنی یک موقعیت عالی را برای تمامی هموطنان فراهم کرده است. همچنین ارتباط آنلاین با برترین مشاوران خانواده ایران برای آن دسته از افرادی که محدودیت‌هایی در استفاده از تلفن دارند نیز فراهم شده است.

مشاوره خانواده تلفنی به چه مشکلاتی می پردازد؟

مشاوره خانواده تلفنی به چه مشکلاتی می پردازد؟

رشته مشاوره خانواده و ازدواج به تمام مشکلاتی که در بین زوجین و یا فرزندان آنها و به طور کلی در خانواده اتفاق می‌افتد می پردازد. مطابق با تعریف مشاور خانواده، این نوع مشاوره تنها مختص به زوجینی نیست که دارای فرزند هستند. بلکه خانواده شامل یک زوج به تنهایی هم می باشد و بدین ترتیب، مسائل و مشکلات خانوادگی طیف وسیعی را در بر می گیرد.

در مشاوره خانواده دکترفکر، اعتقاد بر این موضوع داریم که تمام اعضای خانواده باید تحت درمان قرار بگیرند. در رویکردهای جدید درمانی، به خانواده به عنوان یک سیستم نگاه می‌شود که باید نه تنها فردیت افراد، بلکه مجموع آن مورد بررسی قرار گرفته و سعی در بهوبد روابط است. چنین امکانی در مشاوره تلفنی خانواده با استفاده از تلفن گروهی و همچنین در مشاوره آنلاین به صورت گروه‌های خانوادگی آنلاین با مراجعین فراهم شده است.

گفتنی است که مشاوره تلفنی خانواده و یا مشاوره های حضوری خانواده، فقط به رفع مشکلات نمی پردازند. بلکه یکی از وظایف یک مشاور خانواده این است که آموزش‌های لازم را در کنار استفاده از رویکردهای درمانی برای زوجین و خانواده فراهم نماید.

زوج درمانی مشاوره خانواده تلفنی

زوج درمانی مشاوره خانواده تلفنی

 همانطور که می دانید، زوج درمانی برای زندگی یک زن و مرد می باشند که دچار مشکل شده اند و هر یک و زاویه های مختلف و متفاوتی را شامل می شود. مشاوره زوج درمانی نیز همانند خانواده درمانی اصطلاحی بسیار کلی است که اگر بخواهیم آن را به صورت مجزا و تفکیک شده توضیح دهیم باید به هر یک از موارد زیر اشاره نماییم.

حل مشکلات ارتباطی بین زوجین

مطابق با تحقیقات روانشناسی به عمل آمده در دادگاه های مشاوره خانواده، از زوجینی که در حال متارکه و یا طلاق در میانسالی، جوانی یا سالخوردگی هستند، مشخص شد که اولین سال زندگی زوجین، بیش‌ترین تعارضات ارتباطی و دعوای زناشویی را به همراه داشته است. به همین دلیل طلاق زود هنگام بیشترین آمار طلاق را به خود اختصاص داده است و این موضوع را می توان در عدم ارتباط درست زوجین با یکدیگر دانست.

مشکلات مطرح شده در مشاوره خانواده تلفنی و مشاوره حضوری و یا آنلاین، در صورت همکاری و تلاش زوجین، به راحتی قابل جبران خواهد بود. مطابق با رویکردهای موج سوم درمان، اعتقاد بر این است که پذیرش مراجع در درمان او می‌تواند نقش بسزایی را ایفا کند.

آنچه یک مشاور زوج درمان برای این دسته از افراد انجام می‌شود، آموزش‌های لازم برای حل مشکلات ارتباطی و همچنین بهبود رابطه بین زوجین می باشد.

مشاوره جنسی

طبق آمار مراکز مشاوره جنسی، 50 درصد از علل طلاقبه این مورد مربوط می شود. از آنجا که در جامعه ما شرم و حیا وجود دارد، زوجین کمتر در مورد مشکلات جنسی خود مراجعه کرده و صحبت می کنند. از این رو، چنین مشکلاتی غالبا حل نشده باقی می مانند و به روابط زن و مرد خدشه وارد می شود. حال اگر زوجین دارای فرزند باشد، این کشمکش ها به ناسازگاری فرزندان با یکدیگر و با والدین کشیده می شود.

از جمله مسائلی که خانم ها در روابط جنسی مطرح می‌کنند، این است که در حین مقاربت درد زیادی را متحمل می شوند و این امر منجر به دوری و ترک رابطه جنسی یا حتی تنفر از آن می گردد. بروز چنین دردی می تواند منشاهای گوناگونی داشته باشد که از مهم ترین آن ها مشکلات روانی زن هنگام برقراری رابطه جنسی و یا عدم محبت و پیش نوازی قبل از رابطه می باشد.

سرد مزاجی زنان و گرم مزاجی زوجین از جمله عوامل ایجادکننده نارضایتی جنسی در بین آن ها است، که در مشاوره خانواده تلفنی ما بهترین پوزیشن ها برای برقراری این ارتباط را آموزش می‌دهیم تا لذت زن و مرد افزایش یابد. همچنین برای آن دسته از افرادی که هنوز نمی توانند ارتباط جنسی درستی برقرار کنند، آموزش های لازم را ارائه می دهیم.

راهکار مشاوره خانواده تلفنی برای خیانت چیست؟

راهکار مشاوره خانواده تلفنی برای خیانت چیست؟

یکی از مشکلاتی که برخی از زوجین متاسفانه با آن دست و پنجه نرم می کنند، موضوع خیانت همسر می باشد. معمولا افرادی که مورد خیانت قرار گرفته اند، احتمالا این سوال را از خود بپرسند که دلیل آن چیست؟ این گونه اشخاص راهکارهای متفاوتی را برای آسیب های خیانت بر می گزینند.

برخی از زوجین ممکن است مقابله به مثل کنند و آنها نیز خیانت نمایند. برخی دیگر ممکن است طلاق را به عنوان راه‌حل انتخاب کنند. تعدادی نیز، ناراحتی خود را بروز نداده و به همین دلیل دچار افسردگی می شوند. یکی از رویکردهای درمانی برای مشاوره خیانت رویکرد درمانی CBT می باشد.

در این رویکرد تعداد جلسات مشاوره خانواده از قبل تعیین شده است و در صورتی که این مشکلات در تعداد جلسات مربوطه حل نشود، تعداد بیشتریدر نظر گرفته می شود. زوجی که مورد خیانت قرار گرفته است خود را قربانی می دانند غافل از اینکه ممکن است رفتارهای نادرست او علت این فاصله بوده باشد و به همین دلیل همسر برای حل آن ها به دیگری پناه برده باشد.

اگر صادقانه بخواهیم در رابطه با مشاوره تلفنی خانواده برای حل مشکل خیانت صحبت کنیم، باید بگوییم که در بسیاری از موارد این مشکلات قابل حل نمی باشد، زیرا تنها یکی از زوجین مراجعه می‌کند و یا افراد مایل نیستند بپذیرند که اشتباه کرده اند و حق به جانب در مقابل اشتباه خود می ایستند.

خدمات مشاوره خانواده تلفنی

خدمات مشاوره خانواده تلفنی

یکی از خدمات مشاوره خانواده تلفنی، حل مشکل برای کل تعداد اعضای خانواده می باشد. همانطور که ذکر شد، خانواده یک سیستم است که در صورت بروز مشکل در یکی از اعضای آن، مشکل می‌تواند برای سایر اعضا نیز ایجاد مسئله نمایند. در ادامه برخی از مولفه‌های مشاوره خانواده را مطرح خواهیم نمود تا با خدمات این مرکز آشنا شوید.

آموزش سبک فرزندپروریی

یکی مشکلات متداولی که در مشاوره کودک به آن پی برده می شودف رفتار سخت گیرانه یا سهل انگارانه نسبت به فرزندان است. هر دو سر از این طیف می تواند به فرزندان آسیب وارد کند. مطابق با تحقیقات انجام شده حوزه مشاوره فرزندپروری در سراسر دنیا، بهترین سبک فرزندپروری، نوع اقتدار طلبانه است. این مطالعات نشان می‌دهد که حتی فرزندان به والدین مقتدر علاقه بیشتری دارند و میزان رضایت آن ها نسبت فرزندانی که والد سختگیری دارند بیشتر می باشند.

یکی از خدماتی که ما در مرکز مشاوره دکتر فکر به والدین عزیز ارائه می‌دهیم، آموزش سبک فرزندپروری است. در این سبک، والدین می آموزند که چگونه در برخی موارد، کاملا مقتدرانه در برابر خواسته خود بایستند و در موقعیت های دیگر، قوانین خود را زیر پا بگذارند.

تشخیص و ارجاع کودکان دارای اختلال به مراکز مشاوره بالینی

برخی از اختلالات روانی، ریشه جسمانی و فیزیولوژیک دارد و گاهی نیز علل ژنتیکی موجب به وجود آمدن چنین مشکلی می شوند. به همین دلیل در صورتی که یکی از اعضای خانواده دچار آن شود، ممکن است سایر اعضا نیز در نوع خفیف و یا شدیدتر با آن اختلال دست به گریبان شوند. به عنوان مثال، اختلال اسکیزوفرنی یکی از اختلالاتی است که ژنتیک در مبتلا شدن به آن نقش زیادی دارد. به همین دلیل ما معتقدیم که برای جلوگیری از آسیب‌های بیشتر اعضای خانواده، باید این اختلال در شرایط مناسب درمان شوند.

مشاوره خانواده تلفنی طلاق

مشاوره خانواده تلفنی طلاق

از نظر مشاوره ازدواج، طلاق به عنوان آخرین راه حل ارائه می‌شود. زوجینی که برای مشاوره طلاق مراجعه می‌کنند، به دو دسته تقسیم می شوند. یک دسته از آنها مایل به طلاق هستند، اما برای اطمینان از درستی تصمیم خود به مشاور مراجعه می کنند. دسته دیگر افرادی هستند که برای طلاق اقدام نموده اند و از سوی دادگاه به مراکز مشاوره معرفی می شوند.

گاهی اوقات، بهترین راه حلی که می توان برای زوجین ارائه نمود، این است که طلاق را انتخاب کنند. یکی از اقداماتی که مشاور خانواده در این زمینه به زوجین ارائه می دهد این است که کمک می کند تا جدایی راحت تری را تجربه کرده و در عین حال کمتر در معرض آسیب های طلاق بر روی زوجین قرار گیرند.

مشاوره پیش از ازدواج

همانطور که ذکر شد؛ مشاوره خانواده و ازدواج در کنار هم یک رشته محسوب می‌شوند. همیشه افرادی که به ما برای مشاوره مراجعه می‌کنند، شامل زوجین و یا خانواده‌ها نمی باشند. گاهی مشاوره تلفنی خانواده برای افرادی است که در مدت آشنایی ازدواج به سر می برند و برای شناخت بیشتر فرد مقابل مایل به دریافت مشاوره می باشند.

نوع دوم مراجعه به مشاور پیش از ازدواج، مربوط به افرادی است که در رابطه با انتخاب خود دچار تردید هستند و یا بر سر دوراهی انتخاب و یا عدم انتخاب مانده اند و به همین دلیل برای کمک به دنبال راه درست و اصولی می باشند. نوع مداخله مشاور در این موارد به این صورت است که تلاش می کند تا معایب و مزایای هر انتخاب ها را به همراه پیامدهای آن به فرد ارائه نماید و تصمیم‌گیری نهایی را بر عهده او بگذارد.

از دیگر انواع مشاوره خانواده پیش از ازدواج مربوط به کسانی می باشند که در انتخاب خود هیچ گونه تردیدی ندارد و با اطمینان عقلی و قلبی فرد مورد نظر را انتخاب نموداند. اما به دلیل مخالفت های خانواده هر دو و یا یکی از آنها برای ازدواج مشکل دچار می باشند. به همین دلیل برای ارائه یک راهکار از سوی مشاوره ازدواج دریافت راهنمایی هستند.

خدمات مشاوره پیش از ازدواج تلفنی

در زیر برای آشنایی شما عزیزان به برخی از خدمات مشاوره پیش از ازدواج اشاره خواهیم نمود.

مشاوره در رابطه های دوستی قبل از ازدواج

متاسفانه یا خوشبختانه در جامعه امروز، ما با مسئله ای به نام دوستی قبل از ازدواج مواجه می باشیم. آنچه در قدم اول شکل دهنده این روابط دوستی می باشد، آن است که می خواهند خیلی زود به شناخت برسند و در نهایت با یکدیگر ازدواج کنند. اما آنچه در واقعیت اتفاق می‌افتد، تبدیل شدن رابطه به تفریح و سرگرمی است و به همین دلیل آسیب های بسیار زیادی در آینده به آن ها وارد خواهد وارد شد.

گاهی نیز شاهد روابط مثلثی هستیم. بدین مفهوم که دختر و پسرهایی که در این رابطه قرار دارند، در رابطه سومی نیز با فرد دیگری می باشد و معمولاً بر سر دوراهی در رابطه با انتخاب می ماند. تجربه مشاوره خانواده و زناشویی به ما نشان داده که بسیاری از این روابط، منجر به ازدواج نمی شوند و یا حتی در صورتی منتهی شدن به ازدواج نیز مشکلات بسیار زیادی در آینده تجربه می‌کنند، زیرا به دلیل وابستگی عاطفی زیاد، توانایی تصمیم گیری درستی را نخواهد داشت.

مشاوره سوالات شب خواستگاری

ازدواج یکی از مهمترین تصمیماتی است که هر فرد باید در طول زندگی خود بگیرد. در ازدواج های سنتی و مدرن، شب خواستگاری یکی از با اهمیت ترین جلساتی است که می‌توان به شناخت نسبی در رابطه با فرد مقابل خود رسید.

بعضی از افراد بر این اعتقادند که سوالات و صحبت هایی که در شب خواستگاری مطرح می شود، حرف هایی بر اساس واقعیت نخواهند بود و به همین دلیل بسیاری از افراد صحبت های دروغین را مطرح می کنند. این صحبت در صورتی می‌تواند مطابق با واقعیت باشد که شما از راه های شناخت پیش از ازدواج را مطابق با اصول روانشناسی در پیش گرفته باشید.

مطابق با شخصیت ما، ممکن است پذیرش برخی از ویژگی ها برای ما دشوار باشد. به همین دلیل در ازدواج بهتر است به دنبال فردی باشیم که مطابق با ویژگی‌های شخصیت سالم را داشته باشد. یکی از اصول خیلی مهم در رابطه با سوالات شب خواستگاری این است که نباید آن ها را به صورت مستقیم از فرد مخاطب پرسید. زیرا در این صورت پاسخ مثبت و یا منفی به شما خواهد داد و این پاسخ ممکن است منطبق با واقعیت نباشد.

در ازدواج های سنتی، شب خواستگاری، به عنوان تعیین کننده سرنوشت محسوب شود. در مشاوره ازدواج ما به شما به صورت کامل مهمترین مواردی که در رابطه با جلسه خواستگاری باید پرسیده شود را آموزش خواهیم داد. همچنین فرد با تحلیل پاسخ هایی که ارائه می شود نیز آشنا می شوند بتوانند تا خود به یک نتیجه درست و دقیق برسند.

انجام تست های روانشناسی توسط مشاوره خانواده تلفنی

مصاحبه، یکی از مواردی که می تواند تا حدودی اطلاعاتی را در اختیار ما قرار دهد. اما برخی از زوایای شخصیت فرد در مصاحبه به درستی مشخص نمی‌شود. به همین دلیل انجام تست های روانی می تواند این زوایا آشکار شود. انجام تست های روانشناسی برای زوجین، خانواده و دختر و پسری که می خواهند با هم ازدواج کنند معتبر است زیرا از روایی و پایایی مناسبی برخوردار هستند.

برای مشاوره پیش از ازدواج، یکی از تست های مورد استفاده آزمون میلون و MMPI می باشد. همچنین آزمون ۱۶ عاملی کتل بسیاری از ویژگی های شخصیتی افراد را مشخص می کند و تا حدود زیادی می توانید تا حدودی در رابطه با تناسب خود با فرد مقابل به اطمینان نسبی برسید. تفسیر این آزمون‌ها و تحلیل آنها بر عهده مشاوره خانواده تلفنی می باشد.

ارتباط آنلاین با برترین مشاوران خانواده ایران

ارتباط آنلاین با برترین مشاوران خانواده ایران
ارتباط آنلاین با برترین مشاوران خانواده ایران

برخی از افراد، امکان استفاده از مشاوره تلفنی خانواده را ندارند و یا با محدودیت هایی در این زمینه روبرو هستند. به همین دلیل ترجیح می دهند این ارتباط را به صورت آنلاین برقرار کند. یکی از محاسنی که برای ارتباط آنلاین با برترین مشاوران خانواده ایران وجود دارد این است که شما می توانید به راحتی تمام حرف های خود را مشاور خود بزنید.

 از جمله از دیگر محاسن مشاور آنلاین این است که شما در آن می توانید با آسودگی و در یک فضای دوستانه به پرسش و پاسخ زناشویی آنلاین و همچنین مسائل جنسی بپردازید. چرا که، شما مشاوره خود را می بینید و مشاور می تواند شما را ببیند و به دلیل این عدم شناخت می‌تواند این کار راحت‌تر صورت پذیرد.

از دیگر محاسنی که برای مشاوره آنلاین وجود دارد این است که تمام اطلاعات و راهنمایی های مشاور به صورت متن ثبت می شوند و در صورتی که مشاور صحبت هایتان را فراموش کنید، می‌توانید مجدداً به مطالعه آن بپردازید. همچنین بسیار راحت می توانید صحبت‌های خود را با مشاور بدون اینکه کسی صحبت های شما را بشنود مطرح نمایید.

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا شما را با برخی از خدمات مشاوره خانواده تلفنی خود آشنا نماییم. همچنین محاسن و مزایای ارتباط آنلاین با برترین مشاوران خانواده ایران را مطرح نمودیم. در صورتی که مایل به دریافت مشاوره در هر یک از زمینه های مطرح شده می باشید، می توانید با مشاوران ما که شماره های آنان در وب سایت موجود می باشد، تماس حاصل نمایید. مشاوران ما، همه روزه، حتی ایام تعطیل، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشند.

چگونه می توانم با مشاوره خانواده تلفنی ارتباط برقرار نماییم؟

برای برقراری ارتباط با مشاوران ما با شماره های 9099072952 (تماس از سراسر کشور) و 90922305587 (تماس از استان تهران) از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل تماس حاصل نمایید.

امکان ارتباط آنلاین با برترین مشاوران خانواده ایران در چه زمانی وجود دارد؟

محدودیتی در رابطه با ارائه خدمات به صورت زمانی وجود ندارد. هر یک از شما عزیزان می توانید در هر زمانی که مایل باشید، اقدام به برقرای ارتباط با مشاوران ما نمایید.

آیا محدودیتی در رابطه با برقراری ارتباط با مشاوره خانواده تلفنی وجود دارد؟

خیر. هر یک از افراد می توانند در هر زمانی که مایل باشند، برای مشاوره خانواده و ازدواج بدون محدودیت مراجعه نمایند.

چه زمانی نیاز به مشاوره خانواده خواهیم داشت؟

تمام افراد در زندگیشان نیاز به مشاوره و راهنمایی دارند اما گاهی اوقات در روابط زناشویی، ازدواج و یا فرزندپروری به بن بست خواهید رسید که در آن لحظه شما نیاز به مشاوره خانواده خواهید داشت.

5/5 - (9 امتیاز)

همچنین ببینید

خیانت زن

نشانه های خیانت زن و نحوه برخورد با آن

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در …

تماس با مشاور