دوازده نکته مهم برای جذب مادر شوهر
دوازده نکته مهم برای جذب مادر شوهر

دوازده نکته مهم برای جذب مادر شوهر

راه های جذب مادر شوهر سخت نیست به شرطی که شما تمایلی برای پیمودن این راه داشته باشید. ما در این مقاله به طور اختصاصی به دوازده نکته مهم برای جذب مادر شوهر خواهیم پرداخت. قطعا نکات بسیار بیشتری نیز وجود خواهد داشت که شما می توانید به آن عمل کنید و رابطه خود و مادرشوهر را بهبود بخشید اما ما به مهم ترین راه ها در این مقاله خواهیم پرداخت.

نکته مهمی که در استفاده و کاربرد راه های جذب مادر شوهر نباید فراموش کنید این است که انتظار تغییر ناگهانی و یکباره نداشته باشید. بسیار مهم است که رفتارهای شما استمرار داشته باشد تا موجب ایجاد تغییر شود و همچنین می توانید از روش های دیگری نیز استفاده نمایید که مشاوران دکتر فکر در این زمینه به شما آموزش خواهند داد.

یکی از بهترین راه های جذب مادر شوهر ، کاهش حساسیت هایتان نسبت به رفتارها و عکس العمل های او می باشد.

فهرست محتوا

راه های جذب مادر شوهر چیست؟

راه های جذب مادر شوهر چیست؟
راه های جذب مادر شوهر چیست؟

در فرهنگ ما ایرانیان یکی از مفاهیمی که اثرات منفی بر جای گذاشته است، استفاده از واژه مادرشوهر به صورت منفی است که عمیقاً تمایل به خراب کردن یک زندگی مشترک دارد و تلاش می کند تا روابط عاطفی بین زوجین را به سردی و ناراحتی تبدیل کند. متاسفانه همین مفهوم موجب شده است که بسیاری از مشکلات زندگی زناشویی به وجود آید و راه حلی برای درمان آن ارائه نشود.

متناسب با نوع شخصیت شما و همچنین شرایط زندگی و شخصیت مادرشوهرتان، راهکارهای ارائه شده متفاوت خواهد بود. اما ما به طور کلی به عمده ترین راه حل های که می‌توانید مورد استفاده قرار دهید و در عین حال به نتیجه دلخواه برسید، اشاره خواهیم نمود. ضمن اینکه می توانید به صورت خصوصی و اختصاصی با مشاوران ما در ارتباط باشید.

حهت اطلاع از راه های جلوگیری از خیانت همسر و 5 روش برخورد اصولی بر روی لینک کلیک کنید.

1. یک مرد بالغ انتخاب کنید

 اگر در شرف ازدواج هستید و یا اینکه در دوران آشنایی به سر می برید، توصیه می‌کنیم که مردی را انتخاب کنید که به اندازه کافی بالغ شده باشد تا بتواند به هنگام بروز مشکلات، تصمیم گیری درستی داشته باشد و یا تحت تاثیر صحبت های اشتباه دیگران بتواند مقاومت کند و آرامش خانواده را در اولویت قرار دهد.

 در واقع منظور از یک مرد بالغ این نیست که همسرتان نسبت به شما و خواسته هایتان بی توجه باشد و یا عکس آن، تنها خواسته های شما را مورد توجه قرار دهد. یک مرد بالغ به خانواده اش بی احترامی نخواهد کرد و در عین حال تصمیم گیری درستی نسبت به توصیه ها و نصیحت های مادر و یا سایر اعضای خانواده دارد.

جهت اطلاع از اینکه خانواده درمانی چیست؟ بر روی لینک کلیک کنید.

 2. رابطه خودتان و همسرتان را تقویت کنید

 حقیقت این است که اگر همسر شما نسبت به روابط عاطفی و شخصیت شما احساس رضایت داشته باشد، قطعاً هر فردی که بخواهد زندگی شما را دچار مشکل کند با آن مقابله خواهد کرد حتی اگر آن فرد مادر خودش باشد. در واقع زمانی که شما اشتباهاتی در زندگی مشترک دارید؛ مادرشوهر به‌ عنوان یک زن با تجربه بهتر می تواند متوجه آن شود و به شما گوشرد کند. عدم موضع گیری در برابر صحبت های او از جمله راه های جذب مادر شوهر می باشد.

 بهبود رابطه عاطفی همان چیزی است که شما باید آن را مد نظر قرار دهید و بر اساس آن عمل کنید. در واقع با این روش کمک می کنید تا زندگیتان بسیار بهتر از گذشته شود و دیگر بهانه ای برای ایراد های مادرشوهر و یا صحبت های او نخواهید داشت. همچنین اگر همسر شما عیبی دارد، نباید به خاطر او مادرش را تنبیه کنید.

برای اطلاع از 18 راز ازدواج موفق و نشانه های آن بر روی لینک کلیک کنید.

3. دوستانه صحبت کردن از راه های جذب مادر شوهر

 اگر گلایه و ناراحتی نسبت به همسر خود دارید، بهترین راه این است که این ناراحتی را ابراز نمایید و تلاش کنید تا به حداقل ممکن برسد. می‌توانید با احترام و در کمال آرامش ناراحتی های به وجود آمده را با مادر شوهر در میان بگذارید و از او بخواهید تا رفتارهای اشتباه خود را کنار بگذارد.

برخی از خانم ها به جای صحبت با مادر شوهر و ابراز ناراحتی های خود به صورت مستقیم، مادر او را واسطه ای برای ابراز گلایه و شکایت ها قرار می دهد. به عنوان مثال : به مادرت بگو که دیگر به من این حرف را نزن یا مادر شوهر نیز به همین ترتیب عمل می کند. این موضوع موجب می‌شود مشکلات بین مادر شوهر و عروس به قوت خود باقی بماند.

جهت برقراری ارتباط با مشاوره خانواده آنلاین بر روی لینک کلیک کنید.

4. الگوی درستی را انتخاب کنید

بسیاری از مادرها متاسفانه الگوی درستی را به فرزند خود آموزش نمی دهند. به عنوان مثال اگر خودشان در گذشته با مادرشوهر شان مشکلاتی داشته اند . اما این تجربیات را در اختیار دختر خود قرار می‌دهند و به نام دلسوزی ناآگاهانه منجر می شوند تا رابطه فرزندشان با خانواده همسر تیره و تار شود و به هنگام بروز مشکلات نیز راه حل های غیر منطقی ارائه می دهند.

 گاهی نیز یک دختر خانم ممکن است از دوستان خود الگو برداری کند. این دوستان گاهی به عنوان عروسی هستند که دائماً در حال مشاجره با مادرشوهر می باشند و به اصطلاح تلاش می‌کنند تا او را شکست دهند و او را الگوی خود قرار می دهند و به همین ترتیب عمل می کنند. حتی ممکن است شنیده های تجربیات دیگران بدون نمود واقعی در زندگی فرد منجر به مشکلات فراوانی شود.

برای اطلاع از 7 پیامد دروغ و پنهانکاری در ازدواج بر روی لینک کلیک کنید.

5. زیرکانه عمل کردن از دوازده نکته مهم برای جذب مادر شوهر

زیرکانه عمل کردن از دوازده نکته مهم برای جذب مادر شوهر
زیرکانه عمل کردن از دوازده نکته مهم برای جذب مادر شوهر

متاسفانه برخی از خانم ها بدون اینکه تلاش در فهم قصد پیام‌های ارسالی از سوی دیگران داشته باشند، برای عمل کردن به آنها آماده می شود. به عنوان مثال ممکن است جاری فرد صحبت هایی از سوی مادر شوهر به داو بگوید و او نیز بدون اینکه در این مورد سوال بپرسد، صحبت هایش را مبنای رابطه قرار می دهد و به همین دلیل روابط با یکدیگر را دچار مشکل می نماید.

 خبرچینی از سوی هر کسی که انجام شود، در مورد صحبت های شما نیز همین اتفاق خواهد افتاد.  قطعاً فردی که صحبت هایی پشت سر شما را به شما گزارش می کند نه تنها فرد قابل اعتمادی نیست، بلکه نیت خیرخواهانه نیز ندارد. به همین دلیل بهتر است صحبت های این دسته از افراد را کاملاً ناشنیده بگیرید و هیچگونه اهمیتی به آنها ندهید که این خود از جمله راه های جذب مادر شوهر می باشد.

برای اطلاع از برخورد با شوهر بی توجه + 6 روش معجزه کننده بر روی لینک کلیک کنید.

6. بدگویی از اعضای خانواده ممنوع

 بسیار طبیعی است که در بسیاری از موارد حتی اگر ما کاملاً منطقی باشیم، اما گاهی احساساتمان مانع از بروز تصمیم گیری هایی بر اساس منطق شود. به عنوان مثال : برخی از عروس ها گلایه ها و یا مشکلاتی که با همسر خود دارند، به مادر شوهر انتقال می دهند همین مسئله باعث می‌شود که احساس منفی نسبت به عروس به وجود آید و مشکلات بیشتری را موجب شود.

 نوع دیگر این بدگویی ها، نسبت به سایر اعضای خانواده می‌تواند وجود داشته باشد. به عنوان مثال : ممکن است انتقاد های نسبت به خواهر شوهر و یا برادر شوهر و همچنین به پدرشوهر به مادر همسرتان عنوان کنید و گلایه ها را به صورت  بدگویی مطرح نمایید. طبیعی است که پیامد آن موضع گیری مادرشوهر شما و همچنین روابط بد شما خواهد بود.

جهت اطلاع از وظیفه مرد در زندگی مشترک بر روی لینک کلیک کنید.

7. برای او هدیه بگیرید

 همانطور که شما و خانواده تان به مناسبت های مختلف تمایل دارید که هدیه های مختلف را دریافت کنید، مادر شوهر شما نیز این حق را دارد که از سوی فرزند خود و شما، هدیه هایی را مثلاً به عنوان روز مادر دریافت کند. حتما نیازی نیست که مناسبت خاصی وجود داشته باشد می توانید آنچه که مورد پسند و علاقه اوست برایش هدیه آورید.

 برای اغلب مادرشوهرها هدیه گرفتن یکی از بهترین راه ها برای جلب رضایت و نزدیکی می باشد. البته در کنار این هدیه ها نباید فراموش کنید که سایر اخلاقیات را هم باید رعایت کنید. در واقع گرفتن صرف هدیه بدون اینکه از نظر اخلاقی به او توجه کنید باعث می شود پیامی ناشی از باج دادن و یا پولکی بودن او به مادر شوهرتان دست دهد.

جهت اطلاع از وظایف زن در زندگی مشترک بر روی لینک کلیک کنید.

8. از راه های جذب مادر شوهر او را همانند مادر خود بدانید

  در واقع زمانی که شما به مادر شوهرتان به‌عنوان یک نگاه می کنید که تمام تلاش خود را برای آزار و اذیت شما و همسرتان و یا زندگی از آنها خواهد داشت، این طرز فکر موجب می شود نتوانید رابطه خوبی را با او داشته باشد و مدام از صحبت کردن و بودن در کنار او دچار ناراحتی‌های روانی می شوید.

  اگر دیدگاه شما تغییر پیدا کند و احساس کنید که خانواده همسرتان همانند خانواده شما می باشند و حرف های آنها از روی کینه و خصومت نخواهد بود، بهتر می توانید با این رفتار ها کنار بیایید و حتی آرامش روانی بیشتری را برای خود به ارمغان بیاورید. زیرا اگر این دیدگاه تغییر نکند حتی دلسوزترین مادرشوهرها هم به چشم یک دشمن نگاه می شود.

9.از جزئیات زندگیتان دیگران را با خبر نکنید

زئیات زندگیتان  دیگران را با خبر نکنید
زئیات زندگیتان دیگران را با خبر نکنید

 این مورد در  رابطه با خانم ها و آقایان کاملا درست می باشد. در واقع  هرکسی سبک زندگی منحصر به فرد خود را خواهد داشت اگر شما احساس خوشبختی بیشتری دارید و یا شرایط زندگی بهتری نسبت به اطرافیان خود دارید در صورتی که این موضوع را منتقل نمایید باعث ایجاد حساسیت های نسبت به خود و همسرتان خواهید شد.

 این هماهنگی را با شوهرتان نیز داشته باشید که نیازی نیست از تمام جزئیات زندگیتان خانواده هایتان باخبر شوند و هر دو تلاش کنید  این شرایط را به وجود آورید. به عنوان مثال : اینکه شما مانتو فلان قیمت را خریده اید یا هر چند وقت یکبار به مسافرت می روید می تواند حسادت اطرافیان را از آن جمله مادر شوهر برانگیزد و به همین دلیل باعث رنجش خاطر شما شود.

برای برقراری ارتباط با مشاوره خانواده بر روی لینک کلیک کنید.

 10.از عیب های خود و خانواده تان غافل نشوید

خود را مصون از اشتباه و خطا ندانید. همه ما انسان ها عیب های اخلاقی و رفتاری خواهیم داشت.همان طور که برخی از رفتارهای مادرشوهرتان ممکن است مورد قبول و رضایت شما نباشند، او نیز نسبت به شما قطعاً همین احساس را خواهد داشت و در برخی موارد آنچه شما انجام می‌دهید مورد قبول و رضایت او نمی باشد.

 برخی از خانم ها هنگامی که در رابطه با روابط شان با مادرشوهر صحبت می‌کنیم و از آنها می‌خواهیم که رفتارهای اشتباه خانواده خود را عنوان کنند، این جمله را تکرار می کنند که خانواده من هرگز عیبی ندارند و کاملا با احترام برخورد می کنند. غافل از اینکه زمانی که به صورت جداگانه با شوهرشان صحبت می‌کنیم متوجه نارضایتی‌های او از زندگی و خانواده‌اش خواهیم شد.

جهت اطلاع از علت خون ریزی بعد از رابطه جنسی بر روی لینک کلیک کنید.

11.از راه های جذب مادر شوهر : همسرتان را سپر بلا نکنید

 یکی از اشتباهاتی که خانم ها در رابطه با ابراز ناراحتی ها و گلایه های خود دارند این است که از شوهرشان می‌خواهند تا تمام گلایه ها را به مادر شوهر انتقال دهد و یا اینکه شدیدتر از آن با او دعوا کند. فراموش نکنید اگر  از همسرتان این درخواست را داشته باشید  او نیز در آینده همین رفتار را نسبت به شما خواهد داشت.

 بی احترامی کردن به مادرشوهر نه تنها مشکل شما را برطرف نمی‌کند، بلکه احساس بدبینی نسبت به شما را بیشتر خواهد کرد . حتی در صورتی که همسرتان با خانواده خود قطع رابطه کند، این موضوع در زندگی مشترک نمود منفی بسیار زیادی خواهد داشت و باعث برهم خوردن رابطه شما و همسرتان می شود. همچنین حساسیت های زیادی را شما نسبت به روابط خود ایجاد کرده اید.

12. پذیرایی مناسبی داشته باشید

یکی از گلایه‌های مادرشوهرها نسبت به عروس های خود این است که پذیرایی درست و مناسبی ندارند و معمولاً این پذیرایی را با مهمانی های خانواده خود دختر مقایسه می کنند و از این موضوع گله و شکایت دارند. مادر شوهر در واقع فردی است که همسر شما را رشد و پرورش داده است و این حق را دارد که یک پذیرایی درست و مناسبی در در حضور فرزندش داشته باشد.

 بهتر است هنگام دعوا و یا حضور در منزل،  نهایت تلاش خود را برای داشتن یک پذیرایی خوب و مناسب داشته باشید و در عین حال تلاش کنید تا به هر دوی شما خوش بگذرد. اگر کمی از حساسیت های تان نسبت به رفتارها و عکس‌العمل‌های بکاهید آرامش بهتر و همچنین احساس شادی بیشتری را تجربه خواهید کرد.

برای اطلاع از بیست فایده رابطه جنسی بر روی سلامت زنان و مردان بر روی لینک کلیک کنید.

دیگر راه های جذب مادر شوهر چیست؟

قطعاً راه های بی‌شماری برای جلب محبت مادر شوهر به عنوان یکی از اعضای خانواده جدید وجود دارد. اگر کمی صبر و حوصله تان را بیشتر کنید و خودتان را جای مادرشوهرتان به عنوان فردی که فرزندی را بزرگ کرده و اکنون می‌خواهد با او ارتباط برقرار کند، بگذارید بهتر می توانید رابطه خود را بهبود بخشید و امکان استفاده از راهکارهای لازم را خواهید داشت.

خود را نادیده نگیرید

 گاهی متاسفانه برخی از خانم ها به اصطلاح عامیانه از آن ور بام می‌افتند. در واقع آنقدر خود را نادیده می‌گیرند که مادر شوهر به خودش اجازه می دهد در تمام امور زندگی آنها دخالت کند و هیچگونه حد و مرز نامرئی در زندگی آنها وجود نخواهد داشت. این مسئله به نوبه خود موجب می شود کنترل زندگی از دستان شما و همسرتان خارج شود.

 در استفاده از تمامی دوازده نکته مهم برای جذب مادر شوهر ، بهتر است تعادل را در هر زمینه رعایت کنیم. قرار نیست همه آنچه که مادر شوهر می خواهد و یا دیگران تمایل دارند انجام دهیم و به اصطلاح کارهایی که مورد پسند آنها به آنها بپردازیم اما می توانیم حد تعادل را رعایت کنیم و راهی را در پیش بگیریم که باتوجه به آن هم خودمان و هم همسرمان احساس رضایت بیشتری داشته باشد

برای برقراری ارتباط با بهترین مشاوره جنسی قبل از ازدواج بر روی لینک کلیک کنید.

 از تجربیات او استفاده کنید

مادر شوهر شما ممکن است چندین فرزند را بزرگ کرده باشد و تجربه بسیاری از اطرافیان خود را نیز دیده باشد. به همین دلیل به عنوان یک فرد با تجربه می تواند طرف مشورت بسیار خوبی برای شما محسوب شود. اگر در رابطه با نحوه تربیت فرزند و یا بزرگ کردن فرزندان، راهکاری به شما ارائه می دهد بهتر است موضع‌گیری نداشته باشید و سعی کنید از ۲ استفاده کنید.

 گفتن برخی از جملات به اصطلاح نصیحت به معنای قبول کردن و یا رد کردن شما نخواهد بود. در واقع او نیز به عنوان یک فرد بزرگسال تمایل دارد تا راهکارهای مناسب برای یک زندگی بهتر را به شما ارائه دهند و اگر کمی پیش زمینه های خود را کنار بگذارید متوجه می شوید که بسیاری از این صحبت‌ها شبیه به همان حرف‌های مادرتان خواهد بود.

جهت ارتباط با مشاوره خانواده با واتساپ + 24 ساعته بر روی لینک کلیک کنید.

اجازه صمیمیت با نوه یا نوه‌هایش بدهید

اجازه صمیمیت با نوه یا نوه‌هایش بدهید
اجازه صمیمیت با نوه یا نوه‌هایش بدهید

 از دیگر راه های جذب مادر شوهر همین است. همان قدر که شما و خانواده تان از فرزند یا فرزندانتان سهیم هستید و می توانید در کنار آنها حضور داشته باشید و یا اینکه به آنها محبت کنید، مادر شوهر شما نیز به همان اندازه حق محبت کردن و بودن در کنار آنها را خواهد داشت بنابراین فراموش نکنید که گاهی ممکن است به عنوان مثال شکلاتی به فرزندتان هدیه دهد و این مغایر با تربیت شما باشد اجازه دهید این کار را انجام دهد تا رابطه صمیمیت را ایجاد نمایید.

 همچنین در برخی موارد متاسفانه برخی از خانم ها از کنار هم بودن نوه و مادربزرگ جلوگیری می کنند و تصور می کنند این صمیمیت به معنای متحد شدن آن ها خواهد بود. منظور از این موضوع رها کردن فرزند شما نیست. بلکه هدف این است که فرزند شما حق استفاده و بهره مند شدن از حضور مادربزرگ خود را دارد و مادربزرگ نیز به همین ترتیب لازم است  با نوه اش ارتباط برقرار کند.

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودمی تا اطلاعاتی را در رابطه با دوازده نکته مهم برای جذب مادر شوهر به شما عزیزان ارائه نماییم. در صورتی که مایل به دریافت مشاوره در رابطه با راه های جذب مادر شوهر می باشید، می توانید با مشاوران ما که شماره های آنان در جدول زیر موجود است تماس حاصل نمایید. مشاوران ما همه روزه، حتی ایام تعطیل؛ آماده ارائه خدمات به شما عزیزان خواهند بود.

من هرچقدر در مقابل مادرشوهرم کوتاه میام اون بازم تو زندگیم دخالت میکنه چیکار کنم؟

زمانی که شما به عنوان یک شخص حد و مرزهای زندگی مشترک خود را به درستی تعریف نکنید، این موضوع موجب می شود دیگران به راحتی به حریم شما تجاوز کنند.

راه های جذب مادر شوهر چیه؟

احترام گذاشتن در هر شرایطی ، او را مثل مادر خود بدانید و حساسیت های خود را نسبت به او کم کنید تا رفتارتان تغییر یابد و رابطه شما بهبود پیدا کند.

چطور می تونم از دوازده نکته مهم برای جذب مادر شوهر اطلاع پیدا کنم؟

برای اطلاع دقیق از همه موارد و حتی موارد بیش از اون کافیه وارد سایت بشید و این مقاله رو تا انتها مطالعه کنید.

مادرشوهر من خیلی آدم بدی هست و خیلی از او گله مندم چیکار کنم؟

می تونید خیلی راحت گلایه هاتون رو بهش بگید و سعی کنید از بعضی رفتارها چشم پوشی کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

همچنین ببینید

گرم نگه داشتن رابطه عاشقانه

7 روش جهت گرم نگه داشتن رابطه عاشقانه

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با مشاور