اهمیت باکرگی زنان در ازدواج
اهمیت باکرگی زنان در ازدواج

چرا بر اهمیت باکرگی زنان در ازدواج تاکید می شود؟

اهمیت باکرگی زنان در ازدواج چقدر مهم است؟ آیا اهمیت باکرگی زنان در ازدواج به قدری هست که بخواهیم ازدواج خود را با شخصی بر هم زده و یا این موضوع تاثیر چندانی ندارد؟ ما در این مطب قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم و دررابطه با اینکه حکم ازدواج با دختری که باکره نیست چه می تواند باشد، با شما صحبت کنیم.

اهمیت باکرگی زنان در ازدواج

در خصوص اهمیت باکرگی زنان در ازدواج باید بگوییم که این موضوع کاملاً شخصی و به خودتان بستگی دارد. به طور مثال اگر شما فردی مذهبی هستید که دوست ندارید همسرتان قبل از شما با فرد دیگری در ارتباط بوده باشد، لازم است در این مورد دقت کافی را داشته باشید؛ اما در مقابل اگر این موارد برای شما اهمیتی ندارد، لازم نیست از این بابت نگران باشید. در این خصوص لازم است نکته مهمی را بدانید آن هم این است که شاید فردی باکره اخلاق و ویژگی های لازم برای زندگی را نداشته ولی در عوض شخصی که باکره نیست به هر دلیلی، فرد مناسب تری برای زندگی باشد. تمامی این موارد نسبی هستند و شما باید قبل از انتخاب ابتدا وضعیت خود را از نظر فکری مشخص کنید.

اهمیت باکرگی در ازدواج برای ایرانی ها

حکم ازدواج با دختری که باکره نیست؟

در خصوص حکم ازدواج با دختری که باکره نیست باید بگوییم هر دختری که به هر دلیلی باکرگی خود را از دست داده، نیازی به اجازه پدر برای ازدواج نخواهد داشت. این افراد می توانند با ارائه گواهی عدم باکرگی خود، به دفاتر ازدواج مراجعه کرده و بدون نیاز به اجازه پدر، ازدواج خود را ثبت نمایند.

آیا ازدواج با یک باکره بهتر از ازدواج با دختران بدون پرده بکارت است؟

اگرچه در گذشته ازدواج با دختران باکره الزامی بود و دخترانی که باکرگی خود را از دست داده بودند، ببا مشکلات بسیاری در ازدوج مواجه بودند؛ اما امروز این طور نیست و تصورات تمامی فرهنگ ها از این موضوع تغییر کرده است. البته در کشور ما هنوز این موضوع تا حدودی حالت سنتی خود را حفظ کرده اما هستند کسانی که نسبت به این موضوع دیدگاه مدرن تری دارند. در واقع دلیل پابرجا ماندن دیدگاه سنتی این موضوع است که گفته می شود، دختران بدون پرده بکارت، ممکن است در آینده نیز به همسران خود خیانت کرده و ازدواج با آن ها بنیان خانواده ها را سست سازد. در واقع افرادی که دیدگاه سنتی دارند، معتقدند که به افراد بدون پرده بکارت، نمی توان اعتماد کرد.

معایب ازدواج با دختری که باکره نیست!

از آنجایی که موضوع مورد بحث ما در این مطلب، باکرگی زنان است. ما قصد داریم در ادامه معایب ازدواج با زنانی که باکره نیستند را بررسی کنیم. این موارد را می توان در لیست اهمیت باکرگی زنان در ازدواج نیز در نظر گرفت.

ابتلا به بیماری های مقاربتی

یکی از مهم ترین موارد که در لیست اهمیت باکرگی زنان در ازدواج گفته می شود، عدم ابتلای این افراد به بیمارهای مقاربتی است. بیماری های مقاربتی در افرادی که روابط جنسی پر خطر دارند، بسیار جدی است. اگر تصمیم به ازدواج با دختر یا زنی را دارید که به دلیل داشتن روابط متعدد، باکرگی خود را از دست داده، لازم است نکات احتمالی و بیماری های احتمالی ناشی از ارتباط با این افراد را نیز در نظر داشته باشید.

احتمال لغزش دوباره

اگرچه نمی توان تمام زنانی را که باکرگی خود را از دست داده اند، به گناهکار شدن مجدد محکوم کرد، اما این احتمال وجود دارد که کیس انتخابی شما در آینده نیز دوباره این کار را تکرار نماید.

زندگی بر پایه بی اعتمادی

گاهی در ظاهر شما به فردی که باکرگی خود را از دست داده علاقه مند می شوید، اما اگر لایه های پنهان روانی تان را بررس کنید، همیشه از این موضوع ناراحت هستید و نوعی بی اعتمادی ممکن است در زندگی مشترک شما به وجود بیاید. پس قبل از ازدواج مجدد، این موارد را به درستی بررسی کرده و مشکلات احتمالی را حل کنید.

محکومیت از سوی خانواده

یکی از مشکلات رایجی که در ازدواج با افراد غیرباکره رخ می دهد، محکومیت از سوی خانواده ها است. این افراد عموماً از سوی خانواده ها مورد سرزش قرار می گیرند که البته موضوعی طبیعی است و شما باید دلایل احتمالی خود را برای قانع کردن آن ها داشته باشید.

اهمیت باکرگی در ازدواج

اهمیت باکرگی زنان در ازدواج و فواید آن

ما در موارد فوق سعی کردیم اهمیت باکرگی زنان در ازدواج را بررسی کنیم. حالا در این قسمت می خواهیم از فواید باکره بودن تا قبل از ازدواج بیشتربدانیم.

رابطه جنسی یک نیروی قدرتمند است که در صورت عدم استفاده صحیح از بین می رود. مانند نیروی اتمی، رابطه جنسی قوی ترین نیروی خلاقی است که به انسان داده می شود. وقتی از قدرت اتمی به درستی استفاده شود می تواند انرژی بی حد و حصر ایجاد کند. وقتی از آن به اشتباه استفاده شود زندگی را از بین می برد. رابطه جنسی همان نیروی قوی است. رابطه جنسی هدیه ای از سوی خداوند است که به ما بزرگترین لذت را می بخشد و در ایجاد یک همدلی عمیق با همسر و برای فرزندآوری نسل بعدی کمک می کند. اما اگر با این نیروی قدرتمند خارج از محدوده ازدواج بازی کنید، شما و نزدیکان شما را نابود می کند.

فعالیت جنسی برای جوانان رشد روانی، اجتماعی و تحصیلی آنها را متوقف می کند. مطالعات نشان می دهد که وقتی جوانان رابطه جنسی قبل از ازدواج دارند، عملکرد تحصیلی آنها کاهش می یابد و روابط اجتماعی آنها با خانواده و دوستان خراب می شود. این امر به این دلیل است که نوجوانان برای مقابله با میل جنسی انفجاری بیش از حد نابالغ هستند.

اکثر زنان نمی توانند از روابط جنسی خارج از روابط زناشویی لذت ببرند. توسعه یک زندگی جنسی کامل به امنیت و آرامش پیوند زناشویی نیاز دارد. رابطه جنسی قبل از ازدواج معمولاً به صورت مخفیانه در مکانهای پنهان انجام می شود که با ترس از گرفتار شدن، ترس از بارداری و احساس گناه همراه است. همه این عوامل (نگران کننده) لذت رابطه جنسی قبل از ازدواج را به ویژه برای زنان تضعیف می کند.

قرار است باکره بودن به مهمترین فرد زندگی شما داده شود، شخصی که خود را متعهد کرده اید تا همیشه در ازدواج با او بمانید. باکره بودن شما با ارزش ترین چیزی است که باید به همسرتان بدهید. وقتی آن را از دست بدهید، هیچ چیز در دنیا نمی تواند آن را بازگرداند. چیزی را که بسیار ارزشمند است به طرز بی فکر از دست ندهید.

کسانی که رابطه جنسی قبل از ازدواج دارند، در معرض خطر ابتلا به یکی از بسیاری از بیماریهای مقاربتی هستند که امروزه شایع شده است و همچنین باروری خود را از دست می دهند. نه تنها ایدز، بلکه سایر بیماریهای ناهنجار شایع مانند تبخال هیچ درمانی ندارند.

برخی از بیماریهای جنسی هیچ علامتی ندارند و بسیاری از زوجها سالها بعد متوجه می شوند که به دلیل این بیماریها نابارور شده اند. کارشناسان ناباروری تخمین می زنند که 80 درصد ناباروری های امروزی به دلیل بیماری های مقاربتی است که قبل از ازدواج دچار شده اند.

بهترین و تنها روشی که 100٪ در برابر ایدز و سایر بیماریهای مقاربتی تضمین می کند این است که منتظر ازدواج باشید تا رابطه جنسی داشته باشید و وفاداری خود را در ازدواج حفظ کنید. عدم ابتلا به بیماری های جنسی از جمله مهم ترین موارد در لیست اهمیت باکرگی زنان در ازدواج است..

رابطه جنسی قبل از ازدواج 10 فرمان خدا را نقض می کند. 10 فرمان از طرف خدا به انسان داده شده است تا انسان را خوشحال کند. آنها قدیمی نیستند و محدود کننده نیستند. اگر از این قوانین پیروی کنیم، می توانیم زندگی شاد و مرفه ایجاد کنیم. اگر از آنها پیروی نکنیم، هزینه سنگینی را برای طلاق، بیماری، سقط جنین، فرزندان نامشروع و تنهایی خواهیم پرداخت. مردان مدرن وقتی فکر می کنند که می توانند این قوانین جاودانه را بشکنند و عواقبی را متحمل نشوند، مرتکب اشتباه بزرگی خواهند شد.

رابطه جنسی قبل از ازدواج خطر باردار شدن فرزندان نامشروع را به همراه دارد. مطالعات علمی متعدد نشان می دهد که فرزندان مادران مجرد از نظر روانی رنج می برند و از نظر اجتماعی و تحصیلی در مقایسه با کودکان خانواده های دست نخورده کمتر موفق هستند. مهمتر از همه، کودکان هم به پدر و هم به مادر خود نیاز دارند.

هر رابطه ای که در آن رابطه صمیمی داشتید و به هم می خورد مانند یک طلاق کوچک است. مشکلات روانی این طلاق های کوچک به شخصیت شما آسیب می رساند. بعداً، وقتی ازدواج کرده و با همسر مورد علاقه خود به رختخواب بروید، این خاطرات ناخوشایند شما را همراهی خواهد کرد. پس سلامت روانی از جمله مواردی است که می توان در لیست اهمیت باکرگی زنان در ازدواج به حساب آورد.

نکات ازدواج با دختری که باکره نیست

باکرگی و تجربه عشق واقعی

 اگر یک پسر یا دختر واقعاً شما را دوست داشته باشد، بهترین ها را برای تان می خواهد. آنها نمی خواهند شما از بیماری، بارداری ناخواسته و مشکلات روانی رابطه جنسی قبل از ازدواج رنج ببرید. آنها می خواهند عشق را فقط در بهترین مکان از مکان های دنیا با شما تجربه کنند.

باکرگی و پاکدامنی

به نظر شما چرا خدا فحشا را گناه قرار داده است؟ منظورم این است که در بیرون به نظر می رسد داشتن رابطه جنسی و معاشقه با احساسات هوس انگیز بسیار سرگرم کننده است. هیچ کس به کسی صدمه نمی زند، درست است؟ ام این تفکر اشتباهی است. رابطه جنسی قبل از ازدواج همیشه، همیشه مضر و آسیب زننده خواهد بود.خواسته خدا این است که افراد مجرد، پیر و جوان، از نظر جنسی و عاطفی برای ازدواج خالص بمانند. وقتی زوج های جوان با چنین صفا و انتظاری برای یکدیگر ازدواج می کنند، ازدواج رونق می گیرد.

باکرگی بهترین هدیه برای همسرتان

چه هدیه ای ارزشمندتر از عشق و پاکی است که خود را فقط با کسی که ازدواج کرده اید به اشتراک بگذارید.

باکرگی و عدم بارداری نامشروع

فرزند، یکی از هدایای ارزشمند خداست و هر کسی دوست دارد پدر و مادرشدن را تجربه کند.

اما خدا نمی خواهد تا زمانی که آمادگی لازم را برای برآوردن نیازهای کودکان را نداریم، صاحب فرزند شویم. نه تنها سقط جنین کار اشتباهی است، حتی به دنیا آوردن کودکی که قرار نیست پدری بالای سر او باشد و به نوعی نامشروع شناخته می شود، اشتباه است.

باکرگی و روان سالم

از دست دادن باکرگی در دوستی های قبل از ازدواج تنها یکی از آسیب ها است. همانطور که می دانید دو نفر پس از برقراری رابطه جنسی، رابطه عمیقی را از نظر روحی و روانی تجربه می کنند و در نتیجه جدایی آن ها می تواند تاثیرات روانی سنگین و بسیار غم انگیزی را داشته باشد. این آسیب ها باعث به وجود آمدن یک قلب سرد و بی احساس شده و احساسات منفی دیگری همچون حسادت، بدگمانی، بی اعتمادی و بسیاری موارد دیگر را ایجاد خواهد کرد.

شجاعت و باکرگی

بله! باکره ماندن شجاعت می خواهد. شجاعت نه گفتن به روابط و درخواست های نامشروع و شجاعت خداپرستی و ماندن بر پای اعتقادات! پس سعی کنید تا روز ازدواج باکرگی خود را برای حفظ شخصیت و آبروی خود و خانواده خود حفظ نمایید.

خلاصه مطلب

ما در این مطلب سعی کردیم به بررسی اهمیت باکرگی زنان در ازدواج بپردازیم. اینکه فواید باکره ماندن زنان تا زمان ازدواج چیست و همچنین حکم ازدواج با دختری که باکره نیست چه می باشد. اگر پس از مطالعه این مطلب، نیاز به اطلاعات بیشتر از اهمیت باکرگی زنان در ازدواج و یا نیاز به مشاوره جنسی داشتید، می توانید با ما تماس بگیرید.

آیا ازدواج با دخترانی که باکره نیستند، نیاز به اجازه پدر دارد؟

خیر در این حالت نیازی به اجازه پدر وجود ندارد.

آیا حکم ازدواج با دختری که باکره نیست، صحیح است؟

بله در صورت توافق طرفین، ازدواج می تواند صحیح باشد.

آیا اگر فردی عدم باکرگی خود را قبل از ازدواج پنهان کند، حکم چیست؟

طرف مقابل می تواند او را ببخشد یا طلاق بگیرد.

برای ازدواج با دخترانی که باکره نیستند، از چه فردی می توان مشاوره گرفت؟

کارشناسان دکتر فکر در این زمینه می توانند پاسخگو باشند.

5/5 - (1 امتیاز)

همچنین ببینید

مشاوره خانواده تلفنی

مشاوره خانواده تلفنی

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با مشاور