افراد شیشه ای چقدر عمر می کنند؟
افراد شیشه ای چقدر عمر می کنند؟

افراد شیشه ای چقدر عمر می کنند؟

افراد شیشه ای چقدر عمر می کنند؟ پاسخ این سوال برای استفاده کنندگان از شیشه می تواند بسیار مهم باشد. از آنجایی که بیشتر یافته ها نشان می دهد، شیشه منجر به کاهش طول عمر افراد استفاده کننده می شود، اما برخی موارد نیز برعکس این موضوع را نشان می دهند. در صورتی که پاسخ سوال افراد شیشه ای چقدر عمر می کنند؟ برای شما نیز مهم می باشد، توصیه می کنیم در ادامه همراه ما باشید.

افراد شیشه ای چقدر عمر می کنند؟

افرادی که از شیشه استفاده می کنند و یا در اطرافیان خود یک فرد معتاد به شیشه دارند، همیشه در مورد سوالی رایج کنجکاو هستند، اینکه افراد شیشه ای چقدر عمر می کنند؟

شاید در بررسی های اولیه متوجه شوید که پاسخ سوال افراد شیشه ای چقدر عمر می کنند؟

بسیار واضح است؛ اما اینطور نیست؛ زیرا برای پاسخ به سوال افراد شیشه ای چقدر عمر می کنند؟ باید موارد متعددی را در نظر بگیرید.

اگرچه بسیاری بر این عقیده هستند که افراد شیشه ای عمر بسیار کم دارند، اما ممکن است در تمامی کیس ها این مورد رخ ندهد. بسیاری از نمونه های معتاد به شیشه هستند که شاید بیشتر از یک دهه است به این ماده اعتیاد دارند و در حال استفاده هستند، اما نه تنها تا به حال مشکلی جدی و خطرناک از نظر سلامتی پیدا نکرده اند بلکه اثری از کاهش طول عمر نیز در آن ها دیده نمی شود. تمامی این مشاهدات ضد و نقیض حکایت از این دارد که این ماده مخدر صنعتی، هنوز ناشناخته است و ممکن است بسیاری از دانسته ها در رابطه با آن هنوز آشکار نشده باشند. به همین دلیل نمی توان پاسخ قطعی به سوال افراد شیشه ای چقدر عمر می کنند؟ داد. برای اینکه پاسخ این سوال را بگیرید، توصیه می کنیم حتماً از متخصصان و پزشکان کمک بگیرید تا شرایط فرد مورد نظر شما با دقت بررسی گردد.

برای دریافت پاسخ این سوال که سیگار چند روز در بدن می ماند؟ بر روی لینک کلیک کنید.

شیشه چیست؟

پس از پاسخ به سوال افراد شیشه ای چقدر عمر می کنند؟ در این قسمت قصد داریم اطلاعاتی را در رابطه با شیشه در اختیار شما قرار دهیم.

مت آمفتامین کریستال یک داروی روان تحریک مصنوعی است که سرعت کار درونی مغز را افزایش می دهد و بر سیستم عصبی مرکزی تأثیر می گذارد و اثرات طولانی مدت آن روی بدن کاملاً مشهود است. این دارو برای کسانی که به آن اعتیاد پیدا می کنند اثرات مخربی دارد. طبق MethProject.org، فاکتور اعتیاد به آن بسیار شدید است و امروزه “یکی از اعتیاد آورترین مواد” شناخته شده است.

حقایقی درباره سواستفاده از کریستال مت یا شیشه

علی رغم توجه گسترده ای که درمورد اعتیاد گسترده به شیشه وجود دارد و تحقیقات بسیاری نیز راجع به آن انجام شده است، بسیاری از حقایق در مورد این دارو خارج از دانش عمومی است. در اینجا چند واقعیت و آمار درست اما شگفت آور در مورد سو استفاده از کریستال مت یا شیشه، از خصوصیات فیزیکی و اثرات شیمیایی دارو گرفته تا عواقب آن بر بدن و مغز، را بررسی می کنیم.

مت بلورین اغلب به عنوان “تینا”، “یخ”، “شیشه” یا “کریستال” شناخته می شود.

کریستال مت می تواند در بسیاری از کشورها یافت شده و استفاده می شود، از جمله مایع تزریقی مقطر در آب، فرم پودری که می تواند خرخره کند و شکل “سنگ” که می تواند در لوله های شیشه ای دود شود یا به صورت آزاد باشد.کریستال مت همچنین می تواند به صورت خوراکی بلعیده شود یا از طریق مجرای ادرار یا مقعد به بدن وارد شود.

کریستال مت می تواند باعث تغییرات شدید خلقی شود که منجر به خشونت خواهد شد، این موضوع بیشتر به دلیل تغییراتی در شیمی مغز است که اتفاق می افتد.

اختلالات خوردن به دلیل سو تغذیه، بدشکلی بدن و از دست دادن اشتها در استفاده از مت آمفتامین، در بین مصرف کنندگان بلور مت شایع است.

متریال کریستال می تواند تا 12 ساعت در بدن دوام بیاورد.

کریستال مت می تواند قند خون را به سطح خطرناکی برساند.

به دلیل توانایی دارو در نفوذ به جفت و جذب شیرخوار از طریق شیر مادر، زنان باردار یا کسانی که شیرده هستند هرگز نباید از کریستال مت استفاده کنند.

برخی از کاربران کریستال مت، روان پریشی طولانی را تجربه می کنند، که برای حل آنها اغلب سال ها درمان لازم است.

کریستال مت می تواند باعث تجزیه بافت عضلانی شود که به عنوان رابدومیولیز شناخته می شود و منجر به آسیب شدید کلیه و حتی مرگ خواهد شد.

برای اطلاع از اینکه نشانه‌های افراد معتاد چیست؟ کلیک کنید.

در خالص ترین شکل، ماده کریستال نه بو و نه رنگ دارد. با این حال، بسیاری از دسته های کریستال مت دارای مقادیر زیادی ناخالصی و “مواد پرکننده” هستند که باعث می شود دارو ظاهری زرد یا قهوه ای پیدا کند.

کریستال مت به عنوان مخدرهای در گروه II طبقه بندی می شود، در همان گروه با داروهای بسیار اعتیاد آور دیگری مانند PCP یا کوکائین نیز طبقه بندی می شود. طبقه بندی برنامه مواد مخدر II، پتانسیل بسیار بالایی را، هم از نظر روانی و هم از نظر جسمی نشان می دهد.

مت بلورین همچنین می تواند خطر ابتلا به بیماری های منتقله از طریق خون مانند اچ آی وی و هپاتیت را بیشتر از طریق رفتارهای جنسی پرخطر و سوزن های مشترک هنگام تزریق مت افزایش دهد.

مواد شیمیایی خانگی که به منظور تولید (یا “پختن”) مت مورد استفاده قرار می گیرند شامل مواد سمی مانند تمیز کننده ها، روغن ترمز، مایعات سبک تر، افدرین و لیس است.

علائم و نشانه های روانشناختی اعتیاد به کریستال مت

برای اینکه بتوانید پاسخ دقیقی برای سوال افراد شیشه ای چقدر عمر می کنند؟

پیدا کنید، بهتر است از عوارض مصرف شیشه بیشتر بدانید. در ادامه ما این موارد را بررسی خواهیم کرد.

مت بلورین بر شیمی مغز و احساسات، شخصیت و ادراک افراد تأثیر می گذارد. در ادامه علائم روانشناختی را که با استفاده از آن ظاهر می شود، بررسی خواهیم کرد.

افزایش اعتماد به نفس و پرخاشگری

کریستال مت به طرز مشهودی منجر به افزایش اعتماد به نفس خواهد شد.  از جمله ویژگی های افراد استفاده کننده از شیشه می توان به افزایش قدرت ابراز وجود، پرخاشگری، توهم و عصبانیت شدید اشاره کرد.

افسردگی

بسیاری از افراد معتاد به ماده کریستال دچار “اثر مسطح” یا بی حسی عاطفی و عدم پاسخ می شوند. افسردگی، به ویژه در مرحله ترک که پس از استفاده رخ می دهد، معمول است و کاربران اغلب تا یک سال پس از بهبودی احساس افسردگی می کنند.

افزایش رفتارهای مخاطره آمیز

کریستال مت باعث افزایش اشتهای جنسی و همچنین رفتارهای هیجانی می شود. این ماده باعث افزایش  بی بند و باری یا رفتارهای غیر ایمن از نظر جنسی می شود. رابطه جنسی اجباری نیز می تواند از ویژگی های بارز استفاده از این ماده باشد.

اختلالات اشتها

اختلالات خوردن غالباً ناشی از استفاده از کریستال می باشد، که بخشی از آن به دلیل تأثیر دارو بر روان است. همچنین سوتغذیه بسیاری از مصرف کنندگان داروی مت به دلیل از دست دادن اشتها است. پرخوری و بی اشتهایی نیز می تواند همراه با اختلال بدشکلی بدن باشد.

برای اطلاع از اینکه چگونه به تشخیص افراد سیگاری بپردازیم، کلیک کنید.

علائم و نشانه های جسمی اعتیاد به کریستال مت

علاوه بر اثرات روانشناختی و عاطفی اعتیاد به کریستال مت، مصرف مت آمفتامین همچنین می تواند مسائل جسمی زیر را ایجاد کند. بسیاری از آنها حتی پس از بهبودی نیز در افراد معتاد به این ماده دیده می شوند.

مسائل مربوط به دهان و دندان

یکی از علائم گویای استفاده از مت آمفتامین “دهان متی” است. در این بیماری پوسیدگی دندان های فرد به صورت باورنکردنی افزایش یافته و منجر به خشک شدن دهان وی خواهد شد.

زخم های دهان در اثر کم آبی بدن و عدم رعایت بهداشت دهان و دندان ایجاد می شود و ساییدن دندان اغلب منجر به فرسودگی دندان و عقب رفتن لثه نیز خواهد شد. از آنجا که استفاده از مت آمفتامین غالباً به مصرف کربوهیدرات و قند منجر می شود، به همین دلیل منجر به پوسیدگی خواهد شد. افزایش سطح آدرنالین همچنین منجر به جمع شدن فک و سایش بیشتر دندان ها و لثه ها می شود.

اختلالات پوستی

در مصرف کنندگان کریستال مت، اغلب رنگ پریدگی خاکستری یا مایل به زرد دیده می شود که به دلیل کم آبی و فشار بیش از حد، با تعریق زیاد است. علائم تزریق و کبودی های حاصل از پیدا کردن رگ، ممکن است در کسانی که از کریستال تزریقی استفاده می کنند وجود داشته باشد. یکی دیگر از علائم سو استفاده از بیماری مت، وجود “کنه های متی” است. در این پدیده فرد احساس خزیدن حشرات روی پوست یا زیر آن را پیدا می کند. خارش و چیدن حاصل منجر به زخم های آلوده و باز می شود که اغلب زخم خواهند شد. آکنه و بثورات نیز اغلب به دلیل عدم رعایت بهداشت، کمبود آب بدن و رژیم غذایی نامناسب ایجاد می شود. پوست اطراف ناخن ها نیز به دلیل جویدن اجباری ناخن ها اغلب آلوده می شود.

برای اطلاع از نحوه تست اعتیاد به تریاک کلیک کنید.

مشکلات بینی

با استفاده از شیشه، افراد دچار خروپف شده و غشای مخاطی بدن شان به شدت خشک می شود. همین موضوع منجر به تشدید کمبود آب در بدن شان خواهد شد. علاوه بر این، خونریزی از بینی و عفونت های سینوسی نیز در این افراد شایع است.

مشکلات تنفسی و سرفه

به دلیل وجود مواد شیمیایی مضر بلعیده شده در حین استعمال، افراد معتاد به  شیشه، اغلب دچار برونشیت مزمن، سرفه و ریه های آسیب دیده می شوند.

مسائل ادراری، گوارشی و تولید مثل

افراد معتاد به شیشه همیشه مشکلات گوارشی را تجربه خواهند کرد که شامل، گرفتگی شکم، عفونت ادرار، یبوست مزمن و اسهال می شود.

زنان می توانند خونریزی رحم را تجربه کنند، در حالی که مردان اغلب با اختلال در نعوظ ناشی از استفاده مزمن از دارونما مواجه می شوند. مشکلات کلیوی نیز اغلب به دلیل مشکلات عروق خونی، در اثر استفاده از مت آمفتامین به وجود می آید.

حرکات تکراری

به دلیل آدرنالین اضافی تولید شده توسط مت بلور، بسیاری از افراد حرکات تکراری را تجربه می کنند. با پاسخ بدن به انرژی اضافی، ممکن است کاربران حرکات غیر ارادی عضلات، کشیدگی عضلات یا دست زدن را تجربه کنند.

اختلالات قلبی

مصرف کنندگان مت اغلب دچار مشکلات قلبی، از جمله آریتمی (ضربان قلب نامنظم) ، تاکی کاردی (ضربان قلب سریع) و درد شدید قفسه سینه می شوند.

علائم ترک اعتیاد به کریستال مت یا شیشه

با استفاده طولانی مدت از شیشه، بدن شما کم کم درکی از احساس لذت نخواهد داشت. زیرا مدارهایی در مغز که مسئول شناسایی این احساس هستند، از کار می فتند. علاوه بر این مغزتان تنها احساس لذت بخش را در کشیدن شیشه تجربه خواهد کرد و به همین دلیل روز به روز اعتیاد فرد شدیدتر خواهد شد.

برخی از علائم ترک اعتیاد به کریستال مت عبارتند از:

  • بی حسی عمیق
  • افسردگی و خودکشی
  • بازگشت به اعتیاد

چه مدت متامفتامین در سیستم بدن می ماند؟

مت از چهار روز تا یک هفته پس از استفاده در ادرار و از 24 تا 48 ساعت بعد در خون باقی می ماند. مت آمفتامین بعد از استفاده تا 90 روز یا بیشتر در مو یافت می شود.

آیا درمانی برای اعتیاد به شیشه وجود دارد؟

از آنجایی که پاسخ سوال افراد شیشه ای چقدر عمر می کنند؟ در بیشتر مواقع بر عمر کم این افراد دلالت دارد. به همین دلیل کارشناسان به دنبال راه هایی هستند که اعتیاد به این ماده را درمان نمایند.

متاسفانه تا به امروز هیچ درمانی سریع و آسانی برای سو مصرف مواد مخدر یافت نشده است، اما اختلالات مصرف مواد با روش های جسمی و روانی قابل درمان است. گزینه های درمان اعتیاد به مواد مخدر شامل سم زدایی با نظارت پزشکی، بستری، درمان سرپایی، بستری شدن در بیمارستان، مراقبت های بعدی و پیشگیری از عود است.

خلاصه مطلب

ما سعی کردیم در این مطلب به سوال شما در رابطه با اینکه افراد شیشه ای چقدر عمر می کنند؟ پاسخ دهیم. جواب ها برای سوال افراد شیشه ای چقدر عمر می کنند؟ گاه ضد و نقیض می باشد؛ اما در بیشتر موارد مشاهده شده که افراد استفاده کننده از این ماده طول عمر کمی خواهند داشت. در صورتی که به دنبال پاسخ دقیق تری برای سوال افراد شیشه ای چقدر عمر می کنند؟ هستید، توصیه می کنیم با کارشناسان و متخصصان ما در این حوزه، تماس بگیرید.

آیا می توان پاسخ دقیقی برای افراد شیشه ای چقدر عمر می کنند؟ پیدا کرد؟

برای پاسخ دقیق به این سوال، لازم است تحقیقات بیشتری انجام شود.

آیا شیشه می تواند منجر به مرگ شود؟

بله اگر فرد در مصرف این ماده زیاده روی نماید، احتمال مرگ نیز وجود خواهد داشت.

آیا با مصرف شیشه در بارداری، جنین معتاد می شود؟

بله با مصرف این ماده در بارداری، جنین معتاد خواهد شد.

آیا عوارض مصرف شیشه حتی پس از ترک باقی می ماند؟

بله برخی عوارض این ماده تا مدت زمان بسیار طولانی روی بدن باقی می ماند.

3/5 - (2 امتیاز)

همچنین ببینید

اثر تریاک بر مغز

اثر تریاک بر مغز

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با مشاور