استرس ازدواج
استرس ازدواج

دلایل استرس ازدواج چیست؟ چگونه برطرف می شود؟

آیا با نحوه مدیریت استرس ازدواج آشنا هستید؟ آیا می دانید که اگر استرس ازدواج را مدیریت نکنید، می تواند پیامدهای بسیار ناخوشایندی داشته باشد؟ ما در این مطلب قصد داریم به بررسی دلایل به وجود آمدن استرس درازدواج بپردازیم و همچنین به تمامی سوالات شما در رابطه با اینکه، برای درمان استرس ازدواج چه باید کرد و علائم استرس قبل از ازدواج چیست، پاسخ دهیم. در صورتی که پس از مطالعه این مطلب نیاز به اطلاعات بیشتری در رابطه با راه های کاهش استرس قبل از ازدواج داشتید، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

فهرست محتوا

استرس ازدواج

در ازدواج، برخی استرس ها خوب هستند زیرا باعث می شود هر یک از شرکا برای بهتر شدن رابطه تلاش کنند. به صورت کلی دو نوع استرس ازدواج وجود دارد که شامل Eustress و Distress می شود.

به صورت کلی استرس پس از وقوع اتفاقات ناخوشایند رخ می دهد. اما ممکن است گاهی استرس ازدواج نیز وجود داشته باشد که منجر به طلاق می شود.

هنگام مواجه با استرس ازدواج لازم است نکات زیر را در نظر داشته باشید:

 1. دریابید چه چیزهایی به شما استرس می دهند و چگونه آنها را از بین ببرید.
 2. در مورد مشکلات خود با دوستان صحبت نکنید.
 3. ورزش کنید.
 4.  شوخ طبعی را حفظ کنید.
 5.  نگران اشتباهات نباشید.
 6. وقتی نمی خواهید کاری انجام دهید نه بگویید.

برای شکستن چرخه استرس ازدواج، لازم است نکات زیر را در نظر داشته باشید:

 1. زمانی را برای استراحت اختصاص دهید. وقتی از محل کار به خانه می آیید، قبل از شروع یک کار جدی مدتی استراحت کنید.
 2. از همسرتان بپرسید که آیا چیزی او را ناراحت می کند؟ با شریک خود صحبت کنید و بدانید چه چیزی او را آزار می دهد به جای حدس زدن، باید با وی گفتگو داشته باشید.
 3. بیاموزید که چگونه شما و همسرتان در برابر استرس واکنش نشان می دهید. برخی با صحبت نکردن واکنش نشان می دهند. دیگران توسط شکایت، خوابیدن، نوشیدن مشروبات الکلی و یا غره. یکبار بفهمید چگونه شما و همسرتان به استرس واکنش نشان می دهید تا رابطه شما باید بهتر شود.
 4. پس از استرس افراد عصبانی می شوند، اگر همسرتان همیشه عصبانی است، از او دلگیر نشوید.
 5. آنچه را که نیاز دارید از یکدیگر بپرسید. مهم است که به شریک خود بگویید چه می خواهید و به چه چیزی نیاز دارید. هرچه بتوانید دقیق تر باشید بهتر است.
 6. خود و شریک خود را ببخشید. بخشش برای یک ازدواج موفق مهم است.
 7. زمانی را با هم بگذرانید. گذراندن وقت با هم به ایجاد یک رابطه سالم کمک می کند.

یکی از رایج ترین مشکلات در ازدواج پول است. بسیاری از زوج ها در مورد اینکه چه کسی باید در مورد خرج پول تصمیم بگیرد، چه کسی پول را نگهداری می کند و چگونه باید پس انداز شود، دعوا و بحث دارند.

برای از بین بردن استرس در خصوص نحوه خرج کردن پول، لازم است نکات زیر را رعایت کنید:

 درباره نحوه صرف و صرفه جویی در پول امروز و آینده بحث کنید.

بودجه ای تنظیم کنید و تصمیم بگیرید که آیا هرکدام حساب شخصی خود را می خواهید یا حساب های جداگانه.

 مقدار هزینه ای که می کنید بنویسید.

اگر احساس نمی کنید می توانید مدیریت کنید، از یک حسابدار یا مشاور مالی کمک حرفه ای بگیرید.

راه های کاهش استرس ازدواج

آیا استرس ازدواج امری متداول است؟

همه زوج ها استرس را تجربه می کنند. گاهی اوقات استرس ناشی از مشکلات در محل کار یا با خانواده و یا دوستان است که در روابط خود به وجود می آوریم. استرس همچنین می تواند ناشی از مسائل زوجین باشد، مانند مشاجره و دعوا ، تفاوت خواسته ها یا نیازها، یا احساس نادیده گرفته شدن. پس استرس به دلیل دعوای بین زن و شوهر، امری عادی است.

آیا استرس بر ازدواج تاثیر منفی می گذارد؟

اگرچه استرس شایع است، اما می تواند برای روابط مضر باشد. اغلب اوقات، افراد استرس را به جای درمان کردن، برای خودشان نگه می دارند. عدم برخورد با استرس می تواند یک چرخه منفی ایجاد کند که در آن شرکا گرفتار می شوند. این اتفاق می افتد زیرا استرس مسری است. وقتی شرکای ما تحت فشار هستند، دچار استرس می شویم.  پس این موضوع مشخص است که استرس می تواند تاثیر منفی در هر رابطه ای داشته باشد. اما آیا استرس می تواند تاثیر مثبت نیز داشته باشد؟ در ادامه این موضوع را بیشتر بررسی خواهیم کرد.

آیا استرس می تواند مفید باشد؟

تجربه استرس لزوما به این معنا نیست که رابطه شما دچار آسیب می شود. در عوض، درک شما از استرس اگر درست باشد، می توانید مانند یک چالش با آن مقابله کنید. می توانید استرس را فرصتی بدانید که طی آن، روابط مستحکم تر می شود. شرکا آنچه را که نیاز دارند از یکدیگر می آموزند و به یکدیگر نشان می دهند که ارزش درک شدن، مراقبت شدن و توجه شدن را دارند. داشتن شریکی که در کنار شماست و به نیازهای شما پاسخ می دهد به بدن شما کمک می کند تا بهتر با استرس مقابله کند و استرس را کمتر نماید.

کلید نحوه مدیریت استرس به زوجین بستگی دارد.

برای زوج ها مهم است که تشخیص دهند چه چیزی منجر به استرس شان شده و در مورد آنچه استرس ایجاد می کند صحبت کنند و در هنگام احساس استرس بدانند به چه چیزی نیاز دارند. اگرچه ممکن است صحبت در مورد آنچه باعث ایجاد استرس می شود دشوار باشد، به ویژه اگر ناشی از مشکلی در رابطه است، برای شرکا مفید است که در مورد نیازهای خود صحبت کنند و شریک شان نیز از آنها حمایت کند. آن دسته از زوج هایی که در مقابله با استرس موفق ترند، با هم کنار می آیند. آنها این احساس را ایجاد می کنند که با هم یکی بوده و تیم هستند.

برای درمان استرس ازدواج چه باید کرد؟

قبل از ارائه راه حل، با یکدیگر صحبت کنید و ابتدا گوش دهید.

از شریک خود بپرسید که چه کاری می توانید برای کم تر شدن استرس وی انجام دهید. رابطه فیزیکی بیشتری داشته و سعی کنید یک دیگر را بیشتر در آغوش بگیرید. این موضوع به کاهش استرس کمک خواهد کرد.

در زمان استرس ارتباط برقرار کنید. صحبت در مورد استرس و داشتن شریک حمایتی که بتواند استرس شما را از بین ببرد، به محکم تر شدن رابطه نیز کمک می کند.

5 منبع اصلی استرس ازدواج

هر ازدواج چالش هایی دارد، اما تعداد کمی از چالش ها جدید هستند. آنها معمولاً همان مناطق تنش زایی هستند که زوج ها برای نسل ها با آن دست و پنجه نرم کرده اند. ما درادامه قصد داریم منابع اصلی که منجر به استرس در ازدواج می شوند، بررسی کنیم.

نشانه های استرس ازدواج

اختلاف نظرها در مورد فرزندپروری

ایده دو نفر برای تبدیل شدن به یک تیم و آوردن یک فرزند جهت شکوفایی وی، ایده ای شگفت آور است. فرزند پروری،ممکن است یکی از چالش برانگیزترین کارهایی باشد که شما و همسرتان قصد داشته اید با هم انجام دهید. فرزندپروری برای افراد ضعیف نیست. به همین دلیل است که والدین در صورت موفقیت باید با هم درگیر شوند.

نکته: فرزندپروری موفق در خانه زمانی اتفاق می افتد که دو نفر به طور گروهی عمداً در یک جهت حرکت می کنند.

بحث بر سر پول

در بیشتر روابط، یکی از همسران بیشتر صرفه جویی می کند و دیگری بیشتر خرج می کند. بنابراین پول به راحتی می تواند منشا مشاجره واقعی و استرس ازدواج شود. در حقیقت، بر اساس برخی از مطالعات، دعوا بر سر پول پس از خیانت، دومین علت اصلی طلاق است.

نکته مهم: اجازه ندهید پول ازدواج شما را از بین ببرد. همیشه برای ازدواج خود بجنگید، نه برای پول خود.

برخورد با والدین

“یاد بگیرید که به جای وسواس بر نقاط ضعف آنها، از نقاط قوت آنها استفاده کنید.”

به یاد داشته باشید “وقتی با کسی ازدواج می کنید، با خانواده او نیز” ازدواج “خواهید کرد، بنابراین عاقلانه انتخاب کنید.” هر زن و شوهری دارای پدر و مادر هستند که یا شما یاد می گیرید که آنها را در آغوش بگیرید یا آنها را تحمل کنید. پس سعی کنید در رفت و آمد با خانواده همسر هر موردی که را که انتظار دارید، رعایت نمایید.

مسائل زناشویی

یکی از صمیمی ترین و مورد انتظارترین قسمت های ازدواج در اتاق خواب یک زوج اتفاق می افتد، جایی که خلسه بهشت ​​را می توان لحظه ای به زمین آورد. اما برای بسیاری از زوج ها، رابطه جنسی بسیار کمتر از این می شود. رابطه جنسی به دلیل سطوح مختلف تمایل و انتظار می تواند به یک کار سخت و محل اختلافات زناشویی تبدیل شود. کلید یک زندگی جنسی عالی این است که یاد بگیرید که در این زمینه از ازدواج با یکدیگر رشد کنید و خواسته های یکدیگر را بالاتر از خواسته های خود قرار دهید.

نکته: در داخل و خارج از اتاق خواب بر خواسته های همسرتان تمرکز کنید و ببینید چه اتفاقی می افتد.

ارتباطات نامناسب

ارتباطات برای ازدواج به اندازه غذای مغذی برای زندگی اهمیت دارد. یک اگر شما رژیم غذایی ثابت از غذاهای ناخواسته بخورید، بدن شما در نهایت تجزیه می شود. عدم برقراری ارتباط صحیح با همسرتان و ازدواج شما نیز همین کار را خواهد کرد. به طور کلی، زنان در این زمینه قوی تر از مردان هستند.

نکته مهم: پیش قدم باشید و به یاد داشته باشید که ارتباط یک خیابان دو طرفه است که برای ایجاد عشق مادام العمر ضروری است.

راه های کاهش استرس قبل از ازدواج

استرس در ازدواج می تواند درگیری های غیر ضروری ایجاد کند. مسائل جزئی به مشاجرات عمده تبدیل می شوند زیرا هر دو طرف به سادگی بیش از حد استرس دارند تا بتوانند احساسات خود را برطرف کنند. اگر بتوانید استرس را در ازدواج خود کاهش دهید، می توانید کیفیت زندگی را برای کل خانواده ارتقا دهید. در اینجا نکاتی وجود دارد که به شما در انجام این کار کمک می کند.

آشکارا درباره امور خانواده بحث کنید

استرس مالی یکی از بزرگترین موانع ازدواج است. چه بدهکار باشید و چه سعی کنید صورت حساب های ماهانه را بپردازید، باید در مورد امور مالی خانواده با همسرتان صادق باشید. اگر می خواهید حساب های پس انداز و هزینه جداگانه داشته باشید، هنوز می توانید جنبه های خاصی از پول خود را تقسیم کنید. در مورد برنامه ریزی پرداخت قبوض، باید به صورت تیمی در مورد آن صحبت کنید. نحوه چگونگی پایین نگه داشتن صورت حساب ها و مدیریت آنها را بیابید و سپس برنامه ای را برای پرداخت به موقع هر ماه ایجاد کنید. وقتی بدانید که صورت حساب های شما مورد رسیدگی قرار می گیرد، احساس بهتری خواهید داشت.

 ایجاد توازن بین مسئولیت ها

مهم نیست که یک نفر کار می کند یا هر دوی شما کار می کنید. باید بین وظایف خانواده تعادل ایجاد شود. یک نفر ممکن است 80 از کارهای خانه را انجام دهد در حالی که شخص دیگر 20 را انجام می دهد. شما می توانید کارهای خانه را 50/50 تقسیم کنید. همه اینها مربوط به این است که بدانید هرکدام از شما چه کاری می توانید انجام دهید و در این راه به یکدیگر کمک کنید. یک توازن عادلانه بین مسئولیت ها برقرار کنید تا هیچ کس احساس نکند که بار اضافی را متحمل شده است.

از زمان شخصی در کنار هم و جدا لذت ببرید

تسکین استرس شما ممکن است ناشی از ترکیبی از زمان شخصی و گذراندن وقت با همسر باشد. شما باید آنچه را که برای تان مناسب است پیدا کنید. ممکن است از پیاده روی طولانی در پارک لذت ببرید. اگر چنین است، از همسرتان بخواهید بچه ها را تماشا کند در حالی که شما یک ساعت برای خودتان وقت می گذارید. با تماشای بچه ها در حالی که او با دوستانش به تماشای یک بازی ورزشی می رود، به او لطف کنید. سپس می توانید زمان هایی را که در آن فیلم می بینید، برای شام بیرون بروید یا فعالیتهایی را که به عنوان یک زوج دوست دارید انجام دهید.

رابطه خود را در اولویت قرار دهید

بسیاری از زوج های متاهل عادت کرده اند که فقط زنده باشند. آنها حداقل کارها را برای حفظ عملکرد خانه انجام می دهند و روابط خود را بر دوش می کشند. شاید پیدا کردن زمان برای کار، بچه ها، کارهای خانه و موارد دیگر دشوار باشد، اما باید این را در اولویت قرار دهید. خانه شما می تواند یک روز دیگر آشفته بماند. فرزندان شما می توانند آخر هفته به خانه پدربزرگ و مادربزرگ خود بروند. برای گذراندن اوقات با کیفیت با همسرتان توجه داشته باشید که استرس شما به طرز چشمگیری کاهش می یابد.

کینه ها را کنار بگذارید

کینه ها در رابطه شما فاصله ایجاد می کند. مهم است که کینه ها را کنار بگذارید زیرا به نفع هیچ فردی نیست. صاحب کینه در همه حال احساس عصبانیت می کند و گیرنده کینه احساس می کند مورد سوء استفاده قرار گرفته یا با وی بدرفتاری شده است. اگر قبلاً در مورد موضوعی به طور مفصل بحث کرده اید، آن را رها کنید. اگر هنوز به آن پایان نداده اید، برای بحث در مورد آن وقت بگذارید. شما همچنین می توانید این موضوع را با مشاور ازدواج در میان بگذارید زیرا او می تواند توصیه های حرفه ای در مورد چگونگی عبور از این مانع ارائه دهد.

چرا استرس ازدواج رخ می دهد

آیا در ازدواج شما استرس وجود دارد؟

آخرین باری که در ازدواج احساس استرس کردید چه زمانی بوده است؟ در آن شرایط چه احساسی داشتید؟ شاید شما احساس اضطراب، سوء تفاهم، ناامیدی، ناراحتی، غرق شدن یا قدردانی نکرده اید. نحوه کنترل استرس تأثیر زیادی بر ازدواج شما خواهد داشت.

بیشتر اوقات، افراد با “پاسخ به استرس” که در دوران کودکی آموخته اند به بزرگسالی می رسند. برخی از افراد از والدین خود یاد گرفتند که احساسات دشوار را بشناسند، نامگذاری و مدیریت کنند. در بزرگسالی، آنها از طیف وسیعی از احساسات آگاه هستند و احساس آزادی می کنند که این احساسات را به همسر خود ابراز کنند. آنها می توانند هنگام تجربه استرس کمک بخواهند اما تحت فشار قرار نمی گیرند زیرا ابزارهایی برای مقابله با احساسات ناخوشایند دارند و وقتی رفتار همسرشان باعث ایجاد استرس در زندگی زناشویی می شود، آنها می توانند احساسات ناخوشایند نهفته در رفتار همسر را جویا شده و کشف کنند و به جای عکس العمل منفی، از آنها دلسوزی، کمک و حمایت کنند.

واکنشهای شایع استرس چیست؟

در این قسمت همراه ما باشید تا بدانید که واکنش های شایع استرس چیست.

فرار ممکن است شامل کنار گذاشتن احساسات منفی یا کنار آمدن با حواس پرتی یا تمرکز روی کار باشد.

افرادی که سعی می کنند احساسات منفی دیگران را با رفتار خوب خود برطرف کنند، معمولاً مضطرب هستند و در مواقع عصبانیت یا استرس دیگران، یخ می زنند. آنها ممکن است سعی کنند احساسات همسر خود را کنترل کنند تا اضطراب خود را کنترل نمایند.

برخی افراد با شکایت و اعتراض نسبت به استرس در ازدواج واکنش نشان می دهند.

افراد دیگر عصبانی یا بی حس می شوند.

نحوه حل اختلافات برای ازدواج چگونه لست؟

از آنجایی که بحث ما در رابطه با استرس ازدواج بود، ما در این مطلب سعی داریم نحوه برطرف کردن اختلافات در ازدواج را بررسی کنیم تا بتوانید استرس را در ازدواج کاهش دهید.

محققان دانشگاه ایالتی پن اطلاعات 1000 زوج را بررسی کردند و پیشرفت روابط آنها را در طول 20 سال مشاهده کردند.  در طول این تحقیق، آنها الگوهای جالبی را پیدا کردند. آنها سطح شادی ورضایت زناشویی و تعارض زوجین را اندازه گیری کردند و آنها را در هر دو مسیر “بالا” ، “متوسط” (نزدیک به میانگین) و “پایین” طبقه بندی کردند و مدت زمان ازدواج (و میزان ازدواج) را ثبت کردند.

شادترین و پایدارترین ازدواجها ازدواجهایی بود که محققان آنها را ازدواجهای معتبر نامیدند و مشخصه آنها تصمیم گیری مشترک بود. این ازدواجها، که بالاترین نسبت ازدواجها را تشکیل می دادند – 54٪ – شامل سطوح متوسط ​​تا زیاد خوشبختی و سطوح درگیری متوسط ​​تا پایین است. ما متوجه شدیم که در این ازدواج ها، هر یک از شریک ها در تصمیم گیری و کارهای خانه مشارکت دارند. این ازدواج ها به احتمال زیاد دوام بیشتری دارند.

گروهی که کمتر خوشحال بودند “ناپایدار” شناخته شدند و با سطوح بالای درگیری و سطح شادی از سطح متوسط ​​تا متوسط ​​مشخص شدند. 20 درصد از شرکت کنندگان در ازدواج های ناپایدار مشارکت داشتند و این ازدواج ها نسبت به ازدواج های معتبر از ثبات کمتری برخوردار بودند.

گروه “متخاصم” که 20 درصد زوجین را تشکیل می دادند و بیشترین روابط متعارض را داشتند، حتی کمتر خوشحال بودند. تحقیقات دیگر نشان می دهد که تعارض می تواند استرس و مشکلات دیگری را نیز به همراه داشته باشد، بنابراین این گروه بیشترین نیاز را به استراتژی های جدید برای مقابله با اختلافات خود دارند.

گروه چهارم، ازدواج های “اجتناب طلب” ، کمتر ارتباط برقرار می کردند، اما خوشبخت بودند و روابط پایدارتری نسبت به زوج های ناپایدار یا خصمانه داشتند. این زوج ها ازدواج های سنتی تری داشتند که در آن شوهران در کارهای خانه دخیل نبودند و در آن شرکت کنندگان به ازدواج مادام العمر اعتقاد داشتند.

3 دلیل استرس زا بودن ازدواج

اکثر مردم در مورد نامزدی و ازدواج به عنوان یک اتفاق شاد فکر می کنند، والبته از بسیاری جهات اینطور است، اما جنبه هایی از مرحله نامزدی منتهی به عروسی وجود دارد که باعث ایجاد استرس می شود. در حقیقت، مطالعات نشان داده اند که ازدواج در 10 رویداد استرس زای زندگی قرار می گیرد.

 1. وجود ترس و نگرانی

ازدواج یک تعهد بزرگ و یک تعهد مادام العمر است، بنابراین داشتن ترس، نگرانی و تردید کاملاً طبیعی است. ممکن است در حال انجام یک گفتگوی درونی باشید که بخشی از شما می گوید: “البته من او را دوست دارم و می خواهم ازدواج کنم!” در حالی که بخش دیگر انواع و اقسام استدلال ها را برعکس ارائه می ده ، مانند “من آماده نیستم” یا “چگونه می دانم که او شریک مناسب من است؟” حتی ممکن است هر روز عشق خود را آزمایش کنید و به دنبال نشانه هایی باشید که نشان می دهد این حرکت درستی است و شما واقعاً این شخص را دوست دارید.

درباره آن چکار میتونید بکنید؟ مهم است بدانیم که اکثر مردم دارای ترس، نگرانی و تردید هستند و این بسیار طبیعی است. در واقع، داشتن یک دید واقع بینانه در مورد رابطه شما خوب است و دانستن این که یک رابطه سالم لزوماً کامل نیست. بدانید که اعتماد شما به رابطه شما همیشه بالا و پایین می رود. همیشه دوره هایی وجود خواهد داشت که در آنها احساس نزدیکی و عشق می کنید و دوره هایی که در آنها احساس فاصله بیشتری می کنید و این نشان نمی دهد که چقدر یکدیگر را دوست دارید.

 1. تلاش برای تغییر طرف مقابل

شما در شرف تعهد برای زندگی هستید، بنابراین متوجه می شوید که به طور طبیعی شروع به نگاه دقیق تر به شریک خود می کنید. شما متوجه مواردی می شوید که هرگز شما را اذیت نمی کردند، اما شروع به این فکر می کنید که آیا این چیزی است که می خواهید تا پایان عمر با آن زندگی کنید. وقتی می خواهید شریک زندگی خود را به شریکی مناسب برای خود تبدیل کنید، کمتر بخشنده می شوید و درگیری بیشتری پیدا می کنید.

درباره آن چکار میتونید بکنید؟ – به یاد داشته باشید که یک رابطه یک سفر طولانی مدت است و شما مجبور نیستید همه چیز را در حال حاضر اصلاح کنید. زمان زیادی برای کار روی آن و بهبود آن وجود خواهد داشت. مهمتر از همه بدانید که هیچ کس از هر نظر برای شما ایده آل نیست.

 1. تلاش برای پیشبرد خواسته های بسیاری از افراد

در ابتدا این زوج معتقدند عروسی آنها فقط متعلق به خودشان است. حقیقت این است که آنها بخشی از یک اجتماع هستند و افراد دیگر، به ویژه خانواده، در مورد عروسی خود افکار و ایده های خود را دارند. بسته به خانواده شما و یا فرهنگی که از آن ناشی می شوید می تواند نقش کوچک یا بزرگی در تصمیم گیری های شما داشته باشد و ممکن است فشار بیشتری به شما وارد کند زیرا متوجه می شوید که بین دو خانواده گیر افتاده اید.

درباره آن چکار میتونید بکنید؟  در بسیاری از موارد شما باید نیازها و ایده های خانواده خود را در نظر بگیرید، اما با شریک زندگی خود این نیت را مشخص کنید که اجازه ندهید نظرات آنها بین شما قرار گیرد. با هم درباره جنبه های عروسی خود تصمیم بگیرید که اجازه نمی دهید افراد دیگر بر آنها تأثیر بگذارند و جنبه هایی که دیگران می توانند در مورد آنها حرف بزنند.

خلاصه مطلب

دلایل داشتن استرس ازدواج و روش های از بین بردن آن موضوعی بود که ما در این مطلب بررسی کردیم. ازآنجایی که استرس ازدواج یکی از مسائل رایج بین همه زوجین است، ما سعی کردیم در این مطلب به تمامی سوالات شما در رابطه با علائم استرس قبل از ازدواج  و اینکه برای درمان استرس ازدواج چه باید کرد پاسخ دهیم. در صورتی که پس از مطالعه این مطلب، نیاز به اطلاعات بیشتری در رابطه با راه های کاهش استرس قبل از ازدواج داشتید، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

آیا استرس ازدواج مصری است؟

بله اگر مدیریت نشود، می تواند به همسرتان منتقل شود.

اصلی ترین دلیل استرس ازدواج چیست؟

دلایل متفاوتی که دارد همگی نشات گرفته از اختلافات هستند.

برای درمان استرس ازدواج موثرترین راه حل چیست؟

موثرترین درمان ریشه یابی مشکل است.

آیا از دکتر فکر می توان برای درمان استرس ازدواج کمک گرفت؟

بله کارشناسان دکتر فکر در این زمینه به شما کمک خواهند کرد.

5/5 - (2 امتیاز)

همچنین ببینید

مشاوره قبل از ازدواج

مشاوره قبل از ازدواج چند جلسه است؟

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با مشاور