تغییر رفتار مردان بعد از ازدواج

10 علت تغییر رفتار مردان بعد از ازدواج

ازدواج یکی از زیباترین و خاص‌ترین مرحله‌ی زندگی هر فرد است. همچنین با ازدواج کردن تغییراتی در زندگی، روابط و رفتار یک زن‌وشوهر به وجود می‌آید. مسئله اینجاست که مردان نسبت به زنان بیشتر دچار این تغییر می‌شوند. در واقع اکثر مردان پس از ازدواج بنا به دلایل مختلفی تغییر می‌کنند. آن‌ها پس از ازدواج تمایل کم‌تری به نشان دادن علاقه و ابراز عشقشان دارند. به نظر شما دلیل اصلی تغییر رفتار مردان بعد از ازدواج چه عاملی می‌تواند باشد؟

به نظر می‌رسد آن ها دیگر نیازی به تحت‌ تأثیر قرار دادن همسر خود ندارند. می‌توان گفت به این دلیل است که با امضای قرارداد ازدواج حس می‌کنند که دیگر همسرشان را از دست نمی‌دهند و همسر آن ها مجبور است با تمام مشکلات و کمبودها کنار بیاید.

در این مقاله قصد داریم ابتدا نشانه‌های تغییر رفتار مردان را بیان کنیم و بعد به بررسی دلیل تغییر رفتار مردان بعد از ازدواج بپردازیم.تا پایان با ما همراه باشید.

فهرست محتوا

نشانه های تغییر رفتار مردان بعد از ازدواج

نشانه های تغییر رفتار مردان بعد از ازدواج

در هر زندگی زناشویی ممکن است پستی و بلندی وجود داشته باشد. گاهی اوقات ممکن است بر سر مسائلی زن و مرد نسبت به یکدیگر شناخت کافی نداشته باشند و باعث به وجود آمدن بحث‌های کوچک و بزرگی شود که با گفت‌وگو قابل حل است.

این‌گونه مسائل در هر زندگی وجود دارد و به اصطلاح نمک زندگی است اما گاهی اوقات ماجرا فراتر از این بحث و جدل‌های کوچک است. به گونه‌ای که زن احساس می‌کند که رفتار همسرش بعداز ازدواج سرد شده است و دیگر مانند قبل نیست. در زیر چند نمونه از نشانه‌های سرد شدن مردان پس از ازدواج را بیان می‌کنیم.

کم شدن حرف‌های عاشقانه

فرض کنید با همسرتان به بیرون رفته‌اید و دوست دارید با شنیدن صدای دلنشین و حرف‌های عاشقانه‌اش غرق لذت شوید اما متوجه می‌شوید از همان ابتدای راه سکوت اختیار کرده و قصد صحبت کردن ندارد. به گونه‌ای که نه تنها از رفتن پشیمان می‌شوید؛ بلکه تصمیم می‌گیرید این آخرین بار باشد که او را همراهی می‌کنید.

مشاوره نگرفتن از زن و به تنهایی انجام دادن کارها

ممکن است احساس کرده‌ باشید که شریک زندگیتان دیگر مانند قبل برای انجام دادن کارها با شما مشورت نمی‌کند. همچنین در برنامه‌های تعطیلات و اوقات فراغت خود جایی برای حضور شما قرار نمی‌دهد، این احساس می‌تواند این مسئله را به شما القا کند که همسرتان نسبت به شما سرد شده است و دیگر مانند قبل نیست.

برای اطلاع از اینکه دوازده اشتباه شما علت بی توجهی مرد شماست بر روی لینک کلیک کنید.

هیچ احساسی از خودش نشان نمی‌دهد

از نشانه های تغییر رفتار مردان بعد از ازدواج می‌توان به این مسئله اشاره کرد که همسرتان دیگر مانند قبل از ازدواج، احساسات خود را بروز نمی‌دهد و سعی در مخفی کردن احساس خود دارد.

همچنین برای گرم نگه‌داشتن رابطه هیچ تلاشی نکرده و عشق و علاقه‌ای به شما ابراز نمی‌کند. در این صورت برای این عدم ابراز احساسات یک دلیل قانع کننده دارد که از این پس سرد شدن در رابطه را در پیش گرفته است.

برعکس حرفی را که می‌زند انجام می‌دهد

علت تغییر رفتار مردان

گاهی اوقات ممکن است همسرتان یک حرفی را بزند و درست برعکس آن را انجام دهد، بنابراین شما نسبت به او احساس نا‌امنی و بی‌اعتمادی می‌کنید. پس از آن وقتی از برنامه‌های بزرگ آینده برای زندگی صحبت می‌کند، شما دیگر مانند قبل نمی‌توانید امیدوار باشید، در این حالت با دیدن این عدم اعتماد از طرف شما دچار نوعی بی‌میلی در ادامه دادن رابطه می‌شود.

رفتارهای مبهم و متناقض

یکی از نشانه‌های مهم در تغییر رفتار مردان بعد از ازدواج می‌تواند این مورد باشد. شما در ابتدای ازدواج او را فردی با احساس که از همه‌ی جوانب مراقب شماست. اما ممکن است چندی بعد متوجه شوید که تمام توجه و احساس همسرتان معطوف به جسم شماست.

یا بعد از مدتی برعکس آن اتفاق بیوفتد یعنی او از احساس و علاقه‌ی زیادی که به شما دارد صحبت کند اما توجه‌ای به جسمتان نداشته باشد. در واقع به گونه‌ای است که فقط عدم اطمینان و استرس را به شما هدیه می‌دهد.

عدم پذیرش مسئولیت در رابطه و مقصر شمردن شما

در این مورد نه تنها کاری برای حفظ رابطه انجام نمی‌دهد بلکه در هر بحث و درگیری شما را مقصر می‌داند و سعی می‌کند نقش خود را نادیده بگیرد و همه جانبه کنار می‌کشد. اما اگر شما قصد برگرداندن عشق و علاقه به رابطه‌ی خود دارید با دیدن این رفتار همسرتان نباید عقب بکشید و تا جایی که امکان دارد او را را به آرامش دعوت کنید.

خود را در رابطه سهیم نمی‌داند

مردی که از نظر احساسی در یک رابطه سرمایه‌گذاری نمی‌کند، برای حفظ آن نیز تلاشی انجام نمی‌دهد. ممکن است هیچ‌گاه شروع کننده‌ی صحبت نباشد، همیشه درباره‌ی خود صحبت می‌کند و علاقه‌ای به شنیدن حرف‌های شما ندارد. او دیگر تلاشی برای به خاطر سپردن تاریخ‌ها و اتفاقات مهم زندگی شما ندارد.

دروغگویی

یک مرد در دو حالت به راحتی دروغ می‌گوید، یا برای نجات رابطه یا برای جلوگیری از هرگونه رویارویی با شما. که در حالت دوم برای سرپوش گذاشتن بر اسرار خود دائما به شما دروغ می‌گوید و بابت این دروغ‌گویی هیچ‌گونه احساس ناراحتی یا عذاب وجدان ندارد. در صورتی که وقتی برای حفظ رابطه دروغ می‌گوید نوعی استرس به خاطر برملا شدن دروغش دارد.

چرا مردان بعد از ازدواج سرد می شوند؟

سردی روابط مردان بعد از ازدواج

سردی بعد از ازدواج یک امر طبیعی است که در بعضی رابطه‌ها ممکن است خیلی زود از طرف مرد یا زن بروز کند. در واقع زن و مرد به امید داشتن یک زندگی سرشار از عشق و محبت با هم ازدواج می‌کنند اما بعد از گذشتن مدت کوتاهی از زندگی مشترک متوجه می‌شوند، همیشه زندگی سرشار از شادی و آرامش نیست و پستی و بلندی‌هایی دارد.

در این میان مردان ممکن است خیلی بیشتر از زنان دچار سردی بعداز ازدواج شوند. همچنین دلایل مختلفی برای آن وجود دارد مانند افتادن در دام اعتیاد و مشروبات الکلی، ایجاد مشکلات جنسی و عدم تمایل به روابط زناشویی و…، در زیر چند مورد از مهم‌ترین آن ها را بیان می‌کنیم.

مشکلات اقتصادی

یکی از مهم‌ترین دلایل تغییر رفتار مردان بعداز ازدواج می‌تواند مشکلات اقتصادی باشد. در واقع تا قبل از تشکیل زندگی مشترک، پسر از نظر مالی تحت حمایت پدر و مادرش بوده‌ است و اگر مشغول به انجام حرفه یا شغلی هم باشد برای دل خود است.

زیرا تا قبل از ازدواج مسئولیتی در قبال همسر و امرار معاش زندگی ندارد اما بعد از ازدواج قضیه این طور نیست. پسری که تا دیروز پول تو جیبی خود را از پدر و مادرش تقاضا می‌کرد؛ اکنون باید برای تأمین نیاز خانواده، شغلی برای خود برگزیند و مسئولیت تامین مسائل مالی خانواده را بر عهده بگیرد.

نادیده گرفتن نیازها و خواسته هایش از سمت زن

منظور از خواسته‌ها تنها آماده کردن غذا، شست‌وشو و اتوی لباس‌ها نیست. می‌توان گفت زمانی که احساس می‌کند از طرف همسرش آن‌طور که باید درک نمی‌شود، حس سرخوردگی پیدا می‌کند و به نوعی احساس کناره‌گیری و سرد شدن در رابطه از همین‌جا نشأت می‌گیرد. بهتر است در زندگی مشترک علاوه بر قناعت کردن، به خواسته‌ها و نیازهای یکدیگر توجه کنید و سعی کنید آن‌ ها را درک کنید.

عدم بچه دار شدن یا در شرف بچه دار شدن

یکی از دلایل تغییر رفتار مردان بعد از ازدواج، می‌تواند بچه‌دار نشدن زن باشد که در واقع منجر به سرد شدن مرد می‌شود. در واقع اگر دلیل بچه‌دار نشدن از سمت زن باشد، مرد هرچقدر هم که ادعا کند برایش اهمیتی ندارد اما خود به خود منجر به سرد شدن روابط آن ها می‌شود.

از طرفی بچه دار شدن نیز یکی از عوامل سرد شدن مرد است؛ زیرا اکثرا در خانواده‌های ایرانی با آمدن بچه توجه به طرفین کم می‌شود. مخصوصا ناخواسته توجه زن به مرد خیلی کم می‌شود و حتی گاهی اوقات بر سر مسائل تربیتی فرزند با یکدیگر درگیر می‌شوند. همه‌ی این ها می‌تواند دلایلی برای سرد شدن مرد بعداز ازدواج باشد.

علت تغییر رفتار مردان بعد از ازدواج

دلایل تغییر رفتار مردان بعد از ازدواج

تغییر رفتار مردان می‌تواند درهر مرحله‌ای از زندگی مشترک مشاهده شود. ممکن است شما در همان اوایل رابطه متوجه این سردی شده باشید یا بعد از گذشت چند سال با آن روبرو شوید. در هر حال این تغییر رفتار دلایل مختلفی دارد که در زیر به چند مورد از آن اشاره می‌کنیم.

عدم علاقه داشتن نسبت به شما

یکی از مهم‌ترین علت تغییر رفتار مردان بعد از ازدواج می‌تواند عدم علاقه باشد. در واقع گاهی اوقات افراد برای گرفتن تأیید از دیگران وارد یک رابطه می‌شوند. آن ها بدون این که به عواقب آن فکر کنند وارد رابطه‌ای می‌شوند که اصلا علاقه‌ای در آن وجود ندارد و صرفا جهت گرفتن تأیید دیگران است. آن ها زمانی متوجه اشتباه خود می‌شوند که وارد رابطه شده‌اند.

تمایل به داشتن رابطه جنسی با شما قبل از ازدواج

یکی دیگر از دلایل تغییر رفتار مردان بعد از ازدواج، برقراری رابطه‌ی جنسی است. اغلب ممکن است مردان برای برقراری رابطه‌ی جنسی به شما ابراز علاقه کنند و زمانی که به هدفشان رسیدند شما را کنار بگذارند، زیرا از ابتدا علاقه‌ای وجود نداشته است و صرفا برای رسیدن به هدف خود وارد رابطه شده است.

ترس از تعهد

گاهی اوقات مردان به دلیل ترس از ازدواج و تعهد، خود را از رابطه بیرون می‌کشند و رفتار خود را تغییر می‌دهند. همان‌طور که در مقاله ترس از ازدواج گفته شد برخی افراد به دلیل داشتن این مشکل نمی‌توانند وارد رابطه‌ی جدی شوند. بنابراین در صورت جدی شدن رابطه ممکن است رفتار خود را تغییر دهند تا بتوانند به آن پایان دهند.

زمانی که از جانب شما هیچ پاسخی دریافت نمی کند

از دلایل دیگر تغییر رفتار مردان بعد از ازدواج می‌تواند عدم دریافت پاسخ از طرف شما باشد که این عامل ممکن است بیشتر در اوایل ازدواج به وجود آید. در واقع در همان اوایل رابطه که شخص از شما شناخت کافی ندارد، هرگونه بی اعتنایی و عدم پاسخ به ابراز علاقه‌اش را به حساب بی میلی شما می‌گذارد. بنابراین شور و اشتیاقش را از دست می‌دهد و از رابطه کناره‌گیری می‌کند.

زمانی که برای بازی دادن شما وارد رابطه شده است

گاهی اوقات فرد به دلیل مشکل روان‌شناختی که دارد خواستار ایجاد رابطه با شما بوده است. در واقع می‌توان گفت این مردان قصد بازی کردن با شما را دارند و نیازمند تأیید هستند تا بتوانند نسبت به خود حس خوبی داشته باشند. وقتی به هدف خود رسیدند و این تأیید را به دست آوردند از دوست داشتن شما دست می‌کشند.

بالا بردن اعتماد به نفس خود با جذب شما

گاهی افراد در زندگی خود به دنبال چالش هستند. آن ها ممکن است تلاش برای به دست آوردن شما را یک چالش بدانند حتی اگر نسبت به شما علاقه‌ای وجود نداشته باشد. در واقع آن ها با این کار قصد بالا بردن اعتماد به نفس و ارزش خود را دارند و وقتی به هدف خود رسیدند به راحتی کنار می‌کشند.

به وجود آمدن حس ناخوشایند نسبت به شما

علت تغییر رفتار آقایان بعد از ازدواج

برای مردان بسیار اهمیت دارد، در رابطه‌ای که هستند نسبت به طرف مقابل حس ناخوشایند نداشته باشند. بنابراین اگر چیزی در مورد شما برای او ناخوشایند به نظر برسد قصد ترک کردن شما را می‌کند.در این مورد بهتر است با همسرتان صحبت کنید و ببینید چه رفتار یا خصوصیت ناخوشایندی وجود دارد که باعث شده است در رابطه سرد شود.

انباشته شدن احساسات منفی نسبت به شما

این مورد یکی از با اهمیت‌ترین دلایل تغییر رفتار مردان بعد از ازدواج است که اگر بعد از چندین سال از ازدواج هم مشاهده شود باعث تغییر رفتار و سردی مردان می‌شود.

هر چقدر میزان احساسات منفی نسبت به شما بیشتر باشد چه توسط خودش یا توسط اطرافیان باعث سردی این رابطه می‌شود. بنابراین سعی کنید تا جایی که می‌توانید این احساسات منفی نسبت به خودتان را از بین ببرید.

داشتن احساسی متناقض نسبت به شما

ممکن است فردی در ضمیر خودآگاه خود به دنبال زنی مطیع و ضعیف باشد که تمام اوامرش را بدون کم وکسری انجام دهد اما همین شخص به طور ناخودآگاه عاشق زنی قوی و موفق شود که در مقابل او سرکش است. بنابراین دچار نوعی احساس متناقض می‌شود و نمی‌تواند رابطه‌ی پایداری داشته باشد.

عدم برطرف شدن نیازهای ناخودآگاه مرد

می‌توان گفت انسان‌ها عاشق می‌شوند چون به واسطه‌ی عشق، نیازهای ناخودآگاهشان برآورده می‌شود. ممکن است در برهه‌ای از زمان مرد احساس کند که به نیازهای او پاسخ داده نمی‌شود. بنابراین وقتی این نیازها توسط شما برای همسرتان برآورده نشود، می‌تواند زمینه‌ساز تغییر رفتار مردان بعد از ازدواج باشد.

سخن آخر

در این مقاله سعی کردیم به طور جامع نشانه‌های تغییر رفتار مردان بعد از ازدواج ودلایل آن را بیان کنیم. ممکن است برای مقابله با این تغییر رفتار راهکارها و روش‌های مناسبی وجود داشته باشد که بتوانید با استفاده از آن ها رابطه‌ی شکست خورده و عشق از دست رفته‌ی خود را برگردانید. بنابراین اگر هنوز در میان رابطه هستید و قصد دارید که آن را حفظ کنید بهتر است کمی به گذشته برگردید و رفتارهای خود و شریک زندگیتان را به یادآورید.

ابتدا تمام دلیل های تغییر رفتار مردان را با دقت بخوانید ببینید کدام یک از دلیل ها باعث تغییر رفتار همسرشما شده است، همچنین کدام یک از رفتارهای شما یا همسرتان باعث شده که به اینجا برسید و باعث شود همسرتان از زندگی سرد شود.

در پایان امیدواریم که این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. اگر دوست داشتید می‌توانید نظراتتان را در این مورد با ما در میان بگذارید.

مدت زمان زیادی از ازدواجمان نمی‌گذرد اما متأسفانه احساس می‌کنم همسرم نسبت به من سرد شده است و نسبت به قبل از ازدواج تغییر رفتار داده است، دلیل آن چه می‌تواند باشد؟

سردی رفتار مردان بعد از ازدواج دلیل های مختلفی دارد. بهتر است به شرایط زندگی خود کمی دقت کنید ببینید جدیدا چه چیزی تغییر کرده است، شاید از نظر اقتصادی دچار مشکل شده است یا از بابت دوست داشتن شما مطمئن نیست یا ممکن است طرز رفتار شما باعث سرد شدن همسرتان از رابطه شده است. بهتر است ابتدا زمانی را برای صحبت کردن با همسرتان در نظر بگیرید تا از این طریق بتوانید متوجه دلیل این سردی رفتار شوید.

به تازگی صاحب فرزند شده ایم، با این که قبل از بچه دار شدن روابط خیلی خوبی با همسرم داشتیم اما نمی دانم چرا احساس می کنم جدیدا از من دوری می کند؟

از دلایل سرد شدن مردان می‌تواند بچه دار شدن باشد. زیرا تا قبل از این شما تمام توجه و دوست داشتن خود را صرف همسرتان می کردید اما با آمدن بچه ناخواسته این توجه خیلی کمتر می‌شود. بهتر است با همسرتان صحبت کنید و به او این اطمینان را بدهید که از علاقه‌ی شما چیزی کم نشده است و فعلا به خاطر شرایط مجبورید بیشتر مراقب فرزندتان باشید.

جدیدا احساس می‌کنم همسرم علاقه ای به ایجاد رابطه‌ی جنسی با من ندارد، به نظر شما دلیل آن چه می‌تواند باشد؟

مردان بنا به دلایلی ممکن است از ایجاد رابطه‌ی جنسی سر باز زنند و نسبت به شما سرد شوند. بهتر است با او صحبت کنید و دلیل سرد شدن او را بدانید تا بتوانیددرجهت تغییر آن اقدام کنید.

5/5 - (3 امتیاز)

همچنین ببینید

پیش نوازی قبل از رابطه

پیش نوازی قبل از رابطه و آموزش انجام آن

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با مشاور