نکات همسرداری
نکات همسرداری

نکات همسرداری

آگاهی از نکات همسرداری یکی از رموز طلایی موفقیت در زندگی به شمار می رود. آقایان و خانم ها با تمام تفاوت هایی جسمی و روحی که دارند، چنانچه به درک درستی از مفهوم زندگی زناشویی برسند و ترفندهای همسرداری را در زمان و مکان مناسب خود پیاده سازی کنند، به راحتی می توانند بر مسائل بزرگ و کوچک فائق آمده و شیرینی حقیقی زندگی را لمس کنند.

در این مقاله قصد داریم تا به تفکیک در مورد نکات همسرداری برای خانم ها و آقایان بپردازیم تا شاید سهم کوچکی در بهبود روابط زوجین در کشورم عزیزمان داشته باشیم. همچنین، چنانچه در مورد هر کدام از مسائل یا مشکلات زندگی خود نیازمند راهنمایی بودید، می توانید با مشاوران دکتر فکر تماس گرفته و مشاوره تخصصی دریافت نمایید.

اهمیت آگاهی از نکات همسرداری  

نکات همسرداری

زندگی مشترک مملو از مسائل و نکات ریز و درشتی است که اگر با آنها هنرمندانه برخورد نشود بایستی آماده رویارویی با مسائل و مشکلات مختلفی شد، که زندگی را برای ما دشوار خواهد کرد. مطمئناً هر زندگی در کنار شیرینی ها،  تلخی های خود را نیز دارد. اما افرادی از سفر زندگی لذت خواهند برد که بتوانند ترفند های همسرداری را به شکل ماهرانه ایی به کار ببرند.

آگاهی از این ترفندها برای هردوطرف، یعنی خانم و آقا دارای ضرورت است و مسلما بدون همکاری دو طرف نمی توان انتظار زندگی موفق داشت. به همین دلیل،  تصمیم گرفتیم تا مهمترین نکات همسرداری برای آقایان و خانم ها را بیان کنیم تا سهم کوچکی در  بهبود روابط و  لذت بخش  کردن  زندگی همسران داشته باشیم.

 برای آشنایی با راه های به دست آوردن دل همسر وارد لینک شوید.

مهم ترین نکات همسرداری برای خانم ها

همانطور که اشاره کردیم برای ساختن یک زندگی رضایت بخش همکاری زوجین یک امر اجتناب ناپذیر است. اما ابتدا قصد داریم که به شرح نکات همسرداری برای خانم ها بپردازیم. چرا که به طور معمول بیشترین خوانندگان ما را خانم ها تشکیل داده و نقش بسزایی در سامان بخشیدن به روابط و خانواده دارند. در زیر چند نمونه از ترفند های همسرداری خانم ها اشاره خواهیم کرد،  اما چنانچه مایل به کسب اطلاعات بیشتر  و دریافت مشاوره اختصاصی جهت رفع مسائل خود هستیم می توانید با مشاوران دکتر فکر در ارتباط باشید.

برای آشنایی با نحوه لجبازی همسر در زندگی + 3 راهکار مهم درمان وارد لینک شوید.

1. رفتارهای خوب همسرتان را تقویت کنید

  با وجود آنکه یک تصور رایج در مورد آقایان یعنی داشتن غرور وجور دارد، اما دارای یک ویژگی نسبتاً رایج هستند. این ویژگی همان نیاز به تایید و حمایت از جانب همسر است. اگر با  طرح، رویا و یا برنامه ریزی همسرتان مخالف هستید، قبل از هر چیز توصیه می‌کنیم که مخالفت خود را با روش های درست بیان کنید به نحوی که او احساس نکند شما قصد تخریب و یا تحقیر شخصیتش را دارید.

 به جرأت می توان گفت که یکی از فوت های کوزه گری نکات همسرداری برای خانم ها آنها این است که  با همسر خود همراه بوده و او را  از نظر روحی جهت انجام امور مختلف تقویت کنند.  چرا که این کار باعث مستحکم تر شدن رابطه و حتی افزایش علاقه مرد به زن خواهد شد.  در مواقعی که با چه چیزی مخالف هستید می توانید  به آرامی به گفتگو نشست و دلایل اصلی نارضایتی خود را بیان کنید. 

 آیا از مزایای بوسیدن همسر + فواید جسمی و روانی اطلاع دارید، بر روی لینک مربوطه کلیک فرمایید

1. انتظارهای نامعقول نداشته باشید

داشتن انتظار و توقع از شریک زندگی امری بسیار طبیعی است. اما نباید فراموش کرد که این انتظارات باید در حد معقول و دست یافتنی باشد. چرا که در غیر این صورت تنها خودمان احساس سرخوردگی خواهیم کرد بلکه باعث میشویم همسرمان نیز خود را یک شکست خورده بداند.

همین امر باعث می شود که اعتماد به نفس وی کاهش یافته و  به دنبال آن تنش های جدیدی در زندگی پیدا شود.

  جهت آگاهی از روش های مقابله با خیانت همسر در روابط زناشویی و عاطفی لینک را لمس نمایید.

 3. از دلایل ناراحتی خود صحبت کنید

زمانی که از یک یا چند مسئله احساس ناراحتی دارید به جای آنکه سکوت و یا به اصطلاح قهر کنید، بهتر است با ایجاد یک فضای مناسب  موضوع را با همسرتان در میان بگذارید. چه بسیار مواردی که به دلیل عدم بیان نارضایتی های کوچک و ایجاد سوء تفاهم های بزرگ منجر به طلاق و جدایی شده است.

 متاسفانه برخی از خانم ها با یک توقع نابجا تصور می کنند که همسر بایستی از تمام درونیات آن ها آگاه باشد و برای رفع آنها اقدام نماید.  در  صورتی که  اگر احساس ناراحتی به مدت طولانی به صورت ناگفته در درون باقی بماند، نه تنها باعث آزار خودمان بلکه به شکل رفتارهای بروز خواهد کرد که باعث رنجش شریک زندگی خواهد شد. از این رو بهتر است است با انتخاب جملات و کلمات مناسب شب در زمان های  درست مسئله را با همسرمان در میان بگذاریم.

برای آشنایی با نحوه برخورد با شوهر بی کار + 6 راهکار مرد بیکار زن شاغل لینک را لمس کنید.

 4. در مشکلات با او همدردی و کمک کنید

 زنانی که در هنگام مشکلات به جای  اعتراض مداوم با همسر خود همدردی و همدلی می کنند، یکی از مهمترین  ترفند های همسرداری را به جا می آورند. سعی کنید رابطه خود را به یک رابطه دوستی تبدیل کنید به طوریکه همانند دوستان صمیمی در لحظات خوب و بد یک دیگر را تنها نگذارید. یکی از نکات همسرداری خانم ها برای آقایان این است که با سرزنش نکردن او به خاطر شکست ها باعث پایین آوردن اعتماد به نفس بین نشده و  با ارائه راه حل های مناسب او را تا رسیدن به نتیجه همراهی کنند.

5. در جمع با او محترمانه صحبت کنید

زمانی که در یک مهمانی قرار داریم، توصیه می‌کنیم که از از انتقاد و  اعتراض به همسرتان بپرهیزید. یادتان باشد که  مسائل و دلخوری های  خصوصی را باید در فضای خصوصی بیان کرد و اگر این مورد در بیرون از خانه مطرح شود باعث ایجاد کدورت خواهد شد.

 به علاوه از نامیدن یا  خطاب کردن با القاب نامناسب به شدت بپرهیزید.  به ویژه اگر همسرتان این کار را دوست نداشته باشد. مردان به طور  ذاتی دوست دارند همسرشان با آنها به طور احترام آمیز رفتار کند و البته این یک امر دو طرفه است که برای خانم ها نیز بسیار اهمیت دارد.

برای مطالعه دوازده اشتباه شما علت بی توجهی مرد شماست وارد لینک شوید.

6. به همسرتان اعتماد داشته باشید

متاسفانه یکی از نکات مهمی که که امروز منجر به جدایی می شود احساس ظن و  رمان های بیجا نسبت به همسر است.  همانطور که یک خانم انتظار دارد همسرش به وی اطمینان داشته باشد،  زندگی  نباید با شک های  نابجا باعث گردد که همسرش از دست او دور شود.  اجازه دهید تا احساس امنیتی که از جانب شما میبیند،  با خیال راحت در مورد مسائل روزمره و یا مشکلاتی که او را آزرده خاطر کرده است صحبت کند.

 برای آشنایی با نحوه برخورد با شوهر بی توجه + 6 روش معجزه کننده بر روی لینک کلیک کنید.

نکات همسرداری برای آقایان

نکات همسرداری

 همانطور که در نکات همسرداری برای خانم ها ذکر شد، آقایان نیز وظایفی را بر عهده دارند. البته این وظایف تا حدودی شکل متفاوتی دارند که در ادامه با آن ها آشنا خواهیم شد.

شنونده خوبی باشید

 احتمالا شما هم این جمله را شنیده باشید که خانم‌ها احساسات خود را از طریق گفتگو و صحبت ابراز  می کنند.  برای یک خانم بسیار مهم است که همسر به صحبت هایش گوش کند. یکی از بیشترین گلایه هایی که خانم ها از همسران خود دارند، این است که در طول روز آقا در کنار آنها حضور ندارد و در هنگام شب یا وقتی که از سرکار می آید شنونده خوبی برای صحبت های او نیست. این امر باعث می شود که خانم احساس کند که همسر او نسبت به دغدغه ها،  عواطف،  ناراحتی ها و به طور کلی به احساسات او بی توجه است.  این امر می‌تواند باعث سر شدن رابطه بین زوج شود.

یکی از مهم ترین  نکات همسرداری برای آقایان این است که  از روش های مختلف  به همسر بفهماند که  نسبت به او بی توجه نیست و به صحبت هایش با دقت گوش می دهد.  البته قابل درک است که برای آقایانی که در طول روز با مسائل  مختلف کاری سر و کار داشته اند و با خستگی به خانه برمی گردند گاهی تحقق بخشیدن به این  امر دشوار باشد.  اما حتی در چنین مواردی نیز میتوانید صادقانه با همسرتان صحبت کنید و او را در جریان   موضوعاتی که فکر شما را به خود مشغول کرده و باعث خستگی تان شده قرار دهید. 

 اگر می خواهید  این مسئله به یک مشکل در زندگی تبدیل نشود بهتر است که حتماً ساعاتی را برای گفتگو با همسرتان در نظر بگیرید و یا  هنگامی که با شما صحبت می‌کند ارتباط چشمی را برقرار کرده و به او  بازخورد متناسب دهید.

 اگر می خواهید بدانید که آیا دوستی قبل از ازدواج خوب است؟ یا نه وارد لینک شوید.

2.همسرتان را تحقیر نکنید

 گرچه امروزه خوشبختانه  مواردی همچون برخورد فیزیکی و ناسزا توسط مردان نسبت به زنان بسیار کمتر از گذشته شده است، اما همچنان می توان وجهه های مختلف تحقیر همسر را مشاهده نمود. این مورد به خصوص در زمان عصبانیت و در جمع می تواند تاثیر منفی بر خانم گذاشته و این احساس را به وجود بیاورد که همسر وی نسبت به او احساس خوبی نداشته و قصد کوچک کردن او را دارد. 

مطمئن باشید که  با رفتارهای خشونت آمیز یا الفاظ نامناسب با همسرتان فاصله عاطفی خواهید گرفت. علاوه بر این عصبانیت های شدید می تواند به همسر و فرزندان این  تصور را القا کند که شما شخصی ضعیف هستید و حتی کنترل احساسات خود را ندارید.  از جمله ترفند های همسرداری این است که در زمان ناراحتی و عصبانیت با روش‌های مختلف بتوانید خود را کنترل کرده یا اگر به وفور دچار خشم می شوید، با یک روانشناس یا مشاور صحبت کنید. 

 جهت آشنایی با باید ها و نباید های ازدواج با افراد دارای اسکیزوفرنی | دکتر فکر بر روی لینک کلیک کنید.

 3. عشق خود را ابراز کنید

شاید شما هم بارها شنیده اید که یکی از نکات همسرداری برای آقایان ابراز عشق و علاقه به همسر است. بسیار از آقایان این مسئله را را ابراز می کنند  بیان کلامی عشق برای آنها دشوار می باشد. بخشی از این مسئله ناشی از فرهنگ اصالت هایی است که ما با آنها رشد کردیم و این این باور را به ما رسانده است که نیازی به ابراز عشق به صورت شفاهی نیست.

 اما این کار در واقع می‌تواند  جوانه محبت را در  دل همسرتان بکند. علاوه بر این،  می توانید از راه های عملی به همسرتان حس با ارزش بودن را القاء کنید. اگر گاهی هدیه های هر چند کوچک به همسرتان  تقدیم کنید، به طور غیر مستقیم به او می فهمانید که برایتان با ارزش است. همچنین،  بارز کردن ویژگی های مثبت  خانم و یا حتی نامیدن او با القابی  که او دوست دارد برای وی نماد  علاقه شما خواهد بود.

 4. برای رابطه جنسی اصرار زیاد نکنید

  مسلماً نیاز جنسی یکی از مهمترین نیازهای حاکم بر زندگی زناشویی برای مردان و زنان است. اما توصیه می شو که برای انجام این کار در شرایطی که همسر آمادگی لازم را ندارد اصرار نکنید. اجازه دهید که او با تمایل رغبت با شما وارد رابطه جنسی شود.

در زمان ایجاد ارتباط بیان سخنان محبت آمیز و الفاظی که باعث رضایت همسرتان می‌شود را فراموش نکنید.

  5. از محصور کردن همسر خود بپرهیزید

 متاسفانه برخی از آقایان تصور می کنند که  حوزه مدیریت آنها به تمامی  اجزا و بخش های زندگی مربوط می شود. البته مسلما خانم ها و آقایان لازم است که در بسیاری از موارد زندگی با یکدیگر محصولات داشته و رضایت دیگری بهره مند شوند. اما اینکه که تصور شود تمامی اقدامات به خانم تحت کنترل و با اجازه آقا باشد می تواند این احساس را به همسر منتقل کند که که محدود شده و آزادی کافی را ندارد.

بهتر است قبل از اینکه بخواهید مخالفت خود را در مورد موضوعی بیان کنید، ابتدا با ملایمت پای صحبت‌های همسرتان بشینیم و دلیل را جویا شوید. همچنین اگر به نظرتان انجام امری نادرست می رسد آن را به طور منطقی برای خانم شرح دهید. البته نباید انتظار داشت که همسر ما با تمام مخالفت های ما موافقت کرد و مطابق میل ما عمل نماید. مسلمان هر فردی دارای علایق و  خواسته‌های شخصی است که  احترام به آنها نشانه احترام به شخصیت طرف مقابلمان خواهد بود.

اگر می خواهید از 10 علت تغییر رفتار مردان بعد از ازدواج مطلع شوید، وارد لینک شوید.

6. بین خانواده خود و همسرتان توازن ایجاد کنید

نمی توان این موضوع را به تمامی خانم ها بسط داد،  اما به طور معمول  تناسب رابطه با خانواده مرد یا  خانواده خانم از اهمیت بسیاری  برخوردار است. حتی اگر چنین حساسیت برای یک یک زن وجود نداشته باشد، چنانچه مرد نتواند توازن درستی در ارتباط خانوادگی ایجاد کند می توان گفت که به مرور مشکلاتی به وجود خواهد آمد.

 سعی کنید در ابتدای  آشنایی و ازدواج این مسئله را با همسرتان  حلاجی کرده و نظر وی را مورد  میزان ارتباط با خانواده را  جویا شوید. از جمله ترفند های همسرداری این است که ارتباط با خانواده خود به نحوی باشد که همسر تصور نکند تنها جایگاه  مهمترین نسبت به وی برایتان دارد. با این حال،  چنانچه حساسیت های بالایی وجود داشته باشد، بایستی با روش های مختلف به شریک زندگی تان بفهمانید که هر کدام از نزدیکان اعم از همسر،  خانواده خود و خانواده او دارای جایگاه منحصر به خود است و  غفلت از هیچکدام صحیح نمی باشد.  همچنین،  همانطور که احترام به خانواده خود ضرورت دارد، واجب است که به خانواده همسر نیز  احترام گذاشته شود تا تنش و یا سوء تفاهم در این باره به وجود نیاید.

 جهت آگاهی از 10 مورد از مهم ترین نشانه های آمادگی زنان برای ازدواج وارد لینک شوید.

 6. در مشکلات با او همدردی و کمک کنید

 اجازه دهید همسرتان خود را دوست و رفیق شما بداند. کسی که همرازتان است و با اعتمادی که از جانب شما می بیند، در تصمیماتتان تاثیرگذار است. این امر برای خانم ها بسیار اهمیت دارد. چرا که اگر شما مسائل خود را به بیرون از خانه ببرید، او احساس می کند که یک غریبه بوده و نقش مهمی را در زندگیتان ندارد.

خلاصه مطالب

 در این مقاله تلاش کردیم تا در مورد نکات مهم همسرداری خانم ها و آقایان صحبت کنیم و ترفندهای همسرداری که به بهبود زندگی کمک می کند را یادآور شویم.

با توجه به پیچیده بودن رابطه زناشویی و تنوع بالای مشکلات در زندگی های مختلف، امکان دارد که شما با سوالات منحصر به خود مواجه شده و نیازمند راهنمایی باشید. روانشناسان و مشاوران دکتر فکر در تمامی روزهای هفته از طریق شماره های درج شده در سایت آماده پاسخگویی به سوالات شما هستید.

 

بهترین نکات همسرداری چیست؟

در این مقاله می توانید چندین نکته مهم همسرداری برای آقایان و خانم ها را مطالعه فرمایید.

اگر با همسرمان در مورد مسئله ایی اختلاف نظر داشته باشیم، باید آن را چگونه بیان کنیم؟

قبل از هر چیز دلایل مخالفت خود را به آرامی و با منطق بازگو کنید. اما اگر همچنان نظر همسرتان تغییر نکرد، به یاد داشته باشیم که همیشه نمی توان همه چیز را به میل خود پیش برد.

مهم ترین نکته همسرداری برای آقایان چیست؟

مواردی همچون ابراز محبت، گوش دادن به صحبت ها، تحقیر نکردن، اصرار نکردن در رابطه جنسی و … را می توان مهم ترین نکات همسرداری برای آقایان نام برد.

مهم ترین نکته همسرداری برای خانم ها چیست؟

برای آشنایی با ترفندهای همسرداری خانم ها و داشتن یک زندگی موفق می توانید با مشاوران دکتر فکر تماس بگیرید.

نکات همسرداری + 20 اصل مهم در همسرداری | دکتر فکر
__________________________________________________
کلمه کانونی = نکات همسرداری
نکات همسرداری برای آقایان
نکات همسرداری برای خانم ها

5/5 - (3 امتیاز)

همچنین ببینید

خیانت زن

نشانه های خیانت زن و نحوه برخورد با آن

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با مشاور