مشاوره کودک و نوجوان
مشاوره کودک و نوجوان

مشاوره کودک و نوجوان

دریافت مشاوره کودک و نوجوان برای پیشگیری از بروز مشکلات در آینده ضروری و لازم می باشد. بسیار مهم است بدانید که از چه سنی مشاوره کودک و نوجوان را آغاز کنیم؟ و از تاثیر سن و جنسیت کودک در ابتلا به بیماری های روحی و روانی اطلاع یابید. برای اطلاع از نحوه انجام مشاوره کودک و نوجوان و تماس با مرکز روانشناسی کودک و نوجوان دکتر فکر از طریق جداول زیر اقدام نمایید…

مشکلات زیادی در رابطه با رفتار و عملکرد کودکان و نوجوانان وجود دارد. هر چه سریع تر نسبت به دریافت مشاوره کودک و نوجوان اقدام نمایید. در صورتی که اختلالات روانی حل نشود و یا پاسخ مناسبی داده نشود، این مشکلات در ادامه منجر به اختلالات روانی می شود و در برخی موارد دیگر قابل حل نمی باشد.

امکان ارائه مشاوره کودک و نوجوان به صورت تلفنی و حضوری و همچنین آنلاین برای تمامی کودکان و نوجوانان و والدین عزیز آن ها وجود دارد.

ضرورت مشاوره کودک و نوجوان

ضرورت مشاوره کودک و نوجوان
ضرورت مشاوره کودک و نوجوان

تغییراتی که در دوره کودکی و نوجوانی به وجود می آید، والدین را بسیار نگران از این که مبادا فرزند آنها دچار تغییراتی شده باشد می نماید که دیگر قابل کنترل نباشد و یا در روند تربیتی آنها تاثیر منفی بر جای بگذارد. همین مسئله موجب سراسیمه شدن و ایجاد اضطراب برای والدین می شود و به دنبال راه حلی برای حل این مسائل خواهند بود.

برخی از نگرانی های والدین می‌تواند کاملاً درست و به جا باشد زیرا تغییراتی در رفتار فرزندشان صورت گرفته است که این تغییرات موجب ایجاد خلقیات جدید، بی میلی و ناهماهنگی یا تعارض با تربیت خانوادگی می باشد. گاهی نیز آنچه والدین از آن شکایت دارند از نظر مشاوره کودک و نوجوان با توجه به اقتضای سن کودک و نوجوان کاملاً طبیعی و نرمال است و جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد.

 حتی با وجود اطلاع از نرمال و طبیعی بودن رفتار کودک و نوجوان باز هم عملکرد منفی و یا رفتار منفی او باعث آزار والدین می شود. به همین دلیل آنها به دنبال راهی می باشند تا بتوانند به نحوی مطلوب بر این رفتار خاتمه دهند و یا به طور کلی نحوه مقابله با رفتار را با کمک مشاوره کودک و نوجوان به دست آورند.

برای اطلاع از تاثیر اضطراب در زمان بارداری بر روی جنین بر روی لینک کلیک کنید.

مشاوره کودک و نوجوان چه کسی است؟

 همانند تخصص های پزشکی، زمانی که مایل به دریافت خدمات مشاوره و روان شناسی می باشید بسیار مهم است به فردی مراجعه کنید که رشته تخصصی او در دانشگاه همانی باشد که شما در آن دچار مسئله شده اید.  بهترین فردی که می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند فردی است که فارغ التحصیل رشته روانشناسی بالینی، گرایش کودک و نوجوان می باشد.

مشاوره کودک و نوجوان در زمینه های مختلفی می‌تواند ارائه خدمات نماید. به عنوان مثال : حتی انجام تست های هوش یکی از اموری است که در مشاوره کودک و نوجوان بدان پرداخته می‌شود. انجام غربالگری برای اطلاع از برخی اختلالات روانی و یا ذهنی در کودکان و نوجوانان از دیگر خدمات مشاوره کودک و نوجوان است.

 حل تعارضات با خانواده و یا خانواده با فرزندان با کمک یک مشاور و ارائه راهنمایی در این زمینه می تواند گام موثری برای داشتن سلامت روان فرزند و والدین محسوب شود. شاید اگر یک نوجوان پرخاشگر و یا به اصطلاح یاغی در مورد تغییرات بدنی که در آن اتفاق افتاده، بهتر است بتواند اطلاعاتی کسب نماید کمک بیشتری را جهت آرامش به او کرده باشیم.

برای اطلاع از ترس کودکان از تاریکی بر روی لینک کلیک کنید.

مرکز روانشناسی کودک و نوجوان دکتر فکر

مرکز روانشناسی کودک و نوجوان دکتر فکر
مرکز روانشناسی کودک و نوجوان دکتر فکر

حال که با برخی از خدمات و یا ضرورت های دریافت مشاوره کودک و نوجوان آشنا شدیم. سوال اصلی این است آیا می توان به مرکز روانشناسی کودک و نوجوان دکتر فکر می‌توان مراجعه نمود تا از تمامی این خدمات بتوانیم بهره مند شویم و همچنین اطمینان داشته باشیم که فرد مورد نظر می تواند به ما در این زمینه کمک نماید؟ دقت در انتخاب و همچنین توجه به رشته تحصیلی و مهارت فرد از جمله ضروریات می باشد.

در برخی موارد، شاید شما نیاز شدیدی به دریافت خدمات مشاوره ای احساس نکنید و مایل به دریافت این خدمات باشید اما در محل سکونت شما مرکز مشاوره خوبی وجود نداشته باشد و یا حتی اصلاً وجود نداشته باشد. در این شرایط می توانید از مشاوره کودک و نوجوان به صورت حضوری و تلفنی بهره مند شوید.

 امکان مراجعه حضوری برای هر یک از شما ممکن است سخت و دشوار باشد و یا اینکه نتوانید از خدمات لازم بهره مند شوید. در این شرایط می توانید پس از برقراری ارتباط تلفنی؛ برای اطلاع از نحوه دریافت مشاوره آنلاین با ما در ارتباط باشید. خوشبختانه در مرکز مشاوره ما در هر ساعت از شبانه روز می توانید اطلاعات لازم را دریافت نمایید. کافیست با مشاوران ما در ارتباط باشید.

برای دریافت مشاوره خانواده بر روی لینک کلیک کنید.

از چه سنی مشاوره کودک و نوجوان را آغاز کنیم؟

 بهترین سوالی که می توان پرسید این است از چه سنی مشاوره کودک و نوجوان را آغاز کنیم؟ چرا که برخی از مشکلات و اختلالات روانی و یا بیماری های جسمانی از همان ابتدای کودکی خود را نشان می دهد. به عنوان مثال: اختلال بیش فعالی زمان ظهور آن از ۳ تا ۵ سالگی می باشد و در این سن به راحتی قابل تشخیص خواهد بود.

 اختلال طیف اوتیسم نیز به اعتقاد برخی از تحقیقات انجام شده، از دو ماهگی قابل تشخیص می باشد اما برای اطمینان بیشتر و سنجش بسیاری از جنبه های دیگر، تحقیقات ثابت کرده است که تشخیص این مسئله در سن شش ماهگی می تواند بسیار موثر تر و مناسب تر باشد. با توجه به پیوندی که این اختلالات جسمانی با مشکلات روانی دارند، این تشخیص را مشاوره کودک و نوجوان بهتر از یک پزشک می تواند انجام دهد.

 برخی از مشکلات نوجوانی، ریشه در مسائل حل نشده دوره کودکی دارد. به همین دلیل  یک مشاوره خانواده و یا مشاوره کودک و نوجوان تلاش برای حل این تعارضات را در وهله اول خود قرار می‌دهد و پس از آن، نسبت به درمان سایر موارد اقدام می کند. در این شرایط، بهترین کار اقدام به موقع و سریع در همان دوره کودکی می باشد. در دوره نوجوانی نیز هر زمانی که مراجعه نماییم می‌تواند تاثیر گذار باشد.

برای اطلاع از تاثیر اضطراب در زمان بارداری بر روی جنین بر روی لینک کلیک کنید.

برای دریافت مشاوره کودک و نوجوان کافی است با شماره های موجود در وب سایت تماس حاصل نمایید.

تاثیر سن و جنسیت کودک در ابتلا به بیماری های روحی و روانی

تاثیر سن و جنسیت کودک در ابتلا به بیماری های روحی و روانی
تاثیر سن و جنسیت کودک در ابتلا به بیماری های روحی و روانی

آنچه روانشناسی در تمامی تحقیقات خود ثابت نموده است این است که جنبه های مختلفی و عوامل متعددی می تواند در سلامت روان و جسم ما تاثیر گذار باشد و این نتیجه در تحقیقات مختلفی به دست آمده است. سن، جنسیت کودک، شرایط خانوادگی، رشته های ژنتیکی تمامی عوامل محیطی می تواند در بروز بیماری های جسمی و روحی موثر باشد.

 نمی توان سن دقیقی را همیشه به عنوان سن ابتلا به یک اختلال خلقی روحی یا روانی دانست. اما می‌توان گفت زمان بروز و ظهور این نوع بیماری روحی و یا روانی در سن خاصی نمود بیشتری خواهد داشت و همچنین بر اساس جنسیت کودک یا نوجوان امکان  ابتلاء و درگیر شدن با آن بیشتر خواهد بود و به همین دلیل برای اطلاع از تاثیر سن و جنسیت کودک در ابتلا به بیماری های روحی و روانی باید با مشاو صحبت کنید.

 اریکسون برجسته ترین نظریه پرداز رشد، اعتقاد دارد که در هر سنی از زمان کودکی تا  پایان عمر، هر یک از افراد با مشکلات و بحران های خاصی روبرو خواهند بود. در صورتی که این بحران ها به درستی حل نشود در مرحله بعدی با آن ها همراه خواهد بود و از رشد روانی برای مرحله بعدی جلوگیری به عمل خواهد آورد.

برای اطلاع از انتقاد از همسر بر روی لینک کلیک کنید.

نحوه انجام مشاوره کودک و نوجوان

برای انجام آزمون های روانشناسی و یا تست های روانی مختلف در سنین متفاوت، با توجه به اینکه کودکان از ابراز صحبت هایشان ناتوان هستند و همچنین سواد و دانش کافی برای پاسخ دادن به سوالات را ندارند، برای انجام تست های روانشناسی به طور معمول از والدین آنها سوال می شود و با توجه به پاسخ های ارائه شده کمک به حل مشکلات آنها خواهد شد.

 نقاشی، بهترین ابزار برای شناخت کودکان شناخته می شود. کودکان می توانند آنچه در درون خود دارند به زبان بیاورند به همین دلیل آن را در نقاشی های خود ترسیم می کنند. ترسیم نقاشی می تواند به صورت آزاد و یا با استفاده از چهارچوب ارائه شده مشاور و روانشناس صورت بگیرد. گاهی نیز با هدف خاصی نوع نقاشی و ترسیم آن از کودک درخواست می شود.

 در تمامی جلسات مشاوره کودک و نوجوان از والدین درخواست می شود تا در جلسه حضور داشته باشند. همچنین گاهی ممکن است تنها از والدین اطلاعات لازم دریافت شود. زیرا برخی از مشکلات به رفتار و عملکرد آنها مربوط می شود که در صورت تلاش برای تغییر رفتار کودک و نوجوان به طور اتوماتیک مشکلشان برطرف خواهد شد.

برای اطلاع از ده عامل اصلی در پایداری روابط عاطفی بر روی لینک کلیک کنید.

برخی از مهمترین مشکلات کودکان

تربیت جنسی کودکان را می توان به دو صورت تقسیم نمود. آموزش نقش یابی جنسیتی بدین معناست که کودک خود را به عنوان یک دختر یا پسر بپذیرد و تلاش در عملکرد متناسب با جنسیت خود داشته باشد و یا همانند سایر همجنسان خود لباس بپوشد و رفتارهای همانند آنها داشته باشد.

 تربیت جنسی امروزه امر بسیار مهمی در جامعه ما محسوب می شود. متاسفانه یکی از دلایلی که کودکان مورد سوء استفاده جنسی و یا معرض قرار می‌گیرند، به دلیل عدم تربیت جنسی درست می باشد. در صورتی فردی در کودکی دچار یکی از این مسائل شده باشد و به موقع مورد درمان قرار نگیرد در آینده دچار اختلالات روانی بغضا جبران ناپذیری خواهد شد.

 یکی از  موارد نادرست تربیت این است که به کودک آموزش دهیم هر فردی را که می بیند عمو دایی خاله یا عمه صدا بزنه زیرا کودک با به کار بردن این کلمات احساس امنیت نسبت به یک غریبه پیدا می کند و متاسفانه این احساس امنیت موجب می شود که در دام برخی از سوء استفاده های جنسی بیفتد به همین دلیل است که مشاوره کودک و نوجوان را دریافت نمایید.

برای اطلاع از روش های مقابله با خیانت همسر در روابط زناشویی و عاطفی بر روی لینک کلیک کنید.

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی در رابطه با مشاوره کودک و نوجوان ارائه نماییم. برای برقراری ارتباط با مرکز روانشناسی کودک و نوجوان و اطلاع از پاسخ سوال از چه سنی مشاوره کودک و نوجوان را آغاز کنیم؟ ، تاثیر سن و جنسیت کودک در ابتلا به بیماری های روحی و روانی و نحوه انجام مشاوره کودک و نوجوان با مشاوران ما که شماره های آنان در جدول زیر موجود می باشد تماس حاصل نمایید.

چگونه می توان از مشاوره کودک و نوجوان اطلاع یافت؟

برای تماس با مرکز روانشناسی کودک و نوجوان می توانید با شماره های موجود در وب سایت تماس حاصل نمایید.

از چه سنی مشاوره کودک و نوجوان را آغاز کنیم؟

برخی از اختلالات روانی در همان کودکی خود را نشان می دهند. در صورتی که به موقع حل نشود، موجب بروز مشکلات بیشتری در آینده می شود.

تاثیر سن و جنسیت کودک در ابتلا به بیماری های روحی و روانی چگونه است؟

تحقیقات نشان داده است که برخی از مشکلات روانی در جنسیت خاصی بیشتر نمود پیدا می کند و همچنین در سن خاصی بیشتر می باشد.

نحوه انجام مشاوره کودک و نوجوان چگونه است؟

برای دریافت مشاوره کودک و نوجوان به صورت تلفنی، حضوری و آنلاین با مشاوران ما در ارتباط باشید. کافی است وارد سایت شوید.

5/5 - (1 امتیاز)

همچنین ببینید

سنجش هورمون hCG

هورمون hCG چیست و چه زمانی ترشح می شود؟

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با مشاور