لجبازی همسر در زندگی + 3 راهکار مهم درمان
لجبازی همسر در زندگی + 3 راهکار مهم درمان

لجبازی همسر در زندگی + 3 راهکار مهم درمان

لجبازی همسر در زندگی می تواند برای زن و شوهر بسیار آزاردهنده باشد. درمان لجبازی همسر با توجه به علل به وجود آورنده این خصوصیت اخلاقی متفاوت خواهد بود. مقابله با لجبازی همسر راه های اصولی خود را خواهد داشت که نباید از هر تکنیکی برای  درمان لجبازی شوهر یا درمان لجبازی زنان استفاده نمود.

در برخی موارد، مشاهده شده است که لجبازی همسر در زندگی تنها برای ثابت کردن خود به عنوان یک شخص مهم در زندگی می باشد. در واقع گاهی زن و مرد احساس می کنند که موجودیت آنان به عنوان یک انسان از بین رفته است. به همین دلیل برای درمان لجبازی همسر بهتر است ابتدا از ریشه علل این مشکل با کمک مشاوران دکتر فکر اطلاع دقیق یابید.

لجبازی همسر در زندگی می تواند به صورت مقطعی و گاهی نیز دائمی صورت پذیرد که مطابق با هر یک، راه های درمانی متفاوتی نیز وجود خواهد داشت.

علت لجبازی همسر در زندگی

علت لجبازی همسر در زندگی
علت لجبازی همسر در زندگی

چرا یک زن یا مرد در زندگی مشترک لجبازی می‌کند؟ پاسخ به این سوال از دیدگاه ها و منظرهای مختلفی بر اساس ریشه و علت مشکل می‌تواند مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد. یکی از علل این لج بازی را می توان به نوع شخصیت فرد نسبت داد و بر اساس آزمون های شخصیت، به روش های مختلف می توان به این رفتارها پی برد.

برای اطلاع از بهترین راه های برخورد با دخالت مادر شوهر در زندگی + 5 راه حل بر روی لینک کلیک کنید.

 لج بازی گاهی به علت مسائل محیطی به وجود می آید. در واقع از کودکی برای رسیدن به مقاصد خود یاد گرفته اند که باید لجبازی کرد تا به آنچه که می خواهند برسند. نوع تربیت در این زمینه بسیار تاثیرگذار خواهد بود و آنچه افراد از کودکی آموزش می بینند بر روی رفتار و عملکرد آنها در زندگی بسیار موثر شناخته می شود.

 در برخی موارد ممکن است فرد در کودکی لجباز بوده است و در حال حاضر شخصیت لجبازی دارد. اما گاهی مقابله به مثل با همسر خود می‌کند و در برابر عواملی که مانع او می باشد و یا به اصطلاح او نیز لجبازی می‌کند و از علل لجبازی همسر در زندگی و همچنین رفتارهایی که مورد پذیرش نمی باشد، برای اینکه نوعی انتقام‌گیری انجام شده باشد لج بازی می‌کند.

برای اطلاع از 7 پیامد دروغ و پنهانکاری در ازدواج بر روی لینک کلیک کنید.

نحوه برخورد با لجبازی همسر در زندگی با توجه به ریشه مشکلات

چگونه می توان هر یک از علل ارائه نمودیم در رابطه با رفتار های دوران کودکی می باشد. متاسفانه برخی از خانم ها و آقایان هنگامی که با این دسته از مقالات مواجه می‌شوند، به دنبال علت آن به اصطلاح عامیانه «یقه پدر و مادر همسر خود را می‌گیرد» و او را مورد خطاب قرار می‌دهد این کار موجب می‌شود خانواده حمایت بیشتری از فرد داشته باشد و یا برعکس آن نیز به نفع فرد نخواهد بود.

اگر لجبازی از جمله ویژگی‌های شخصیتی فرد محسوب می‌شود، می‌توان گفت که این ویژگی شخصیتی بر اساس آزمون های روانشناسی و همچنین مصاحبه های بالینی مورد ارزیابی قرار بگیرد. صرف گرفتن یک آزمون، بدون اینکه تفسیر آن را بلد باشیم و یا مصاحبه بالینی انجام شده باشد نمی‌تواند اطلاعات درستی به ما بدهد. بنابراین بهترین روش کمک از یک مشاور می باشد.

اگر لجبازی همسر در زندگی شما در دسته سوم قرار می گیرد، باید بگوییم که قبل از اینکه به دنبال تغییر در همسر خود باشید، لازم است تغییراتی در رفتار و عملکرد خود ایجاد کنیم تا به دنبال آن، همسر شما نیز رفتارهای خود را تغییر دهد. لازم به ذکر است که در برخی موارد حتی هیچ که از این دلایل صادق نمی باشد و صرف خطای شناختی فرد و احساس او تاثیر گذار است.

برای برقراری ارتباط با مشاوره خانواده آنلاین بر روی لینک کلیک کنید.

درمان لجبازی همسر

 

درمان لجبازی همسر 
درمان لجبازی همسر 

همانطور که ذکر شد، لجبازی دلایل مختلفی دارد و بر اساس دلیل به وجود آورنده این خصیصه رفتاری می توان راهکارهای متفاوتی نیز برای درمان لجبازی همسر ارائه نمود. به طور کلی ما در این مقاله به عمده ترین موارد اشاره خواهیم کرد. اما برای مشاوره اختصاصی می توانید با شماره های موجود در وب سایت تماس حاصل نمایید.

برای دریافت مشاوره خانواده با واتساپ + 24 ساعته بر روی لینک کلیک کنید.

 لجبازی را با لجبازی پاسخ ندهید سید

 اگر واقعاً شما نیز از این نوع رفتار رنجیده خاطر شده اید، آن را رفتاری ناپسند قلمداد می‌کنیم و باید خودتان نیز همانند او مقابله به مثل کنید. تا به حال اگر به این صورت عکس العمل نشان داده اید و اینگونه به همسرتان پاسخ داده اید، متوجه شده اید که با استفاده از این روش، هیچ یک از رفتارهای او دچار تحقیق نشده است.

یکی دیگر از عللی که ما برای این نوع رفتار و ناپسند بودن آن اشاره می کنیم، این است که در صورت عادت کردن به این گونه رفتار کم کم به عادت های شخصیتی شما تبدیل می شود و در برابر همه افراد این نوع رفتار را پیشه می کند. همین مسئله موجب می شود در روابط کاری و یا دوستانه شما مشکلاتی به وجود آید.

 پیامد دیگر این نوع رفتار، در صورت داشتن فرزند، الگو برداری از والدین است که بسیار نقش پررنگی را ایفا خواهد نمود.در واقع فرزندان همیشه پدر و مادر خود را الگوی رفتاری قرار می‌دهند و مطابق با تحقیقات انجام شده، آنچه را که می بینند انجام می دهند نه آنچه را که می شنود. و شاید تا حدودی بتوان گفت رفتارهای آنها نتیجه رفتارهای منفی پدر و مادر می باشد.

جهت اطلاع از هفت علت اصلی خیانت زنان و نشانه های آن بر روی لینک کلیک کنید.

مهارت های ارتباطی را برای مقابله با لجبازی همسر در زندگی تقویت کنید.

  گاهی اوقات رفتارهای زوجین با یکدیگر به گونه ای است که به طور ناخودآگاه حس لجبازی را در فرد تقویت می کند و موجب لجبازی همسر در زندگی می شود. در واقع برخی از افراد به نصیحت کردن و یا مورد انتقاد قرار گرفتن حساسیت ویژه‌ای دارند و به همین دلیل در صورتی که در این موضوع قرار بگیرند، احساس انزجار خواهند داشت و به دنبال آن لج بازی را در پیش می‌گیرد.

 مهارت های ارتباطی نه تنها برای زوجینی که دچار مشکل می باشند، موثر است. بلکه به شما کمک می کند تا در رابطه با رفتار افراد دیگر، تغییرات قابل ملاحظه را مشاهده کنید و در کار و روابط اجتماعی خود بسیار موفق عمل نمایید. دانستن بدون تلاش در عمل به آنها بسیار کمک خواهد نمود.

 به طور کلی مطابق با تحقیقات انجام شده در بسیاری از زوجین، یکی از مهم ترین مسائلی که در زندگی آنها ایجاد مشکلاتشان نقش پررنگی داشته است، مهارت‌های ارتباطی ضعیف در بین آنها شناخته شده است. بنابراین بخشی از آموزش های زوج درمانی و مشاوره خانواده به همین مسئله اختصاص پیدا می‌کند.

برای اطلاع از 10 علت تغییر رفتار مردان بعد از ازدواج بر روی لینک کلیک کنید.

 برای درمان لجبازی همسر زمان مناسب را انتخاب نمایید

 هنگام عصبانیت و یا مکان نامناسب برای ابراز انتقادات و همچنین مواقعی که احساس می کنیم در شرایط آرام و مناسب قرار ندارید، زمان مناسبی برای صحبت کردن در حین رابطه نخواهد بود. تشخیص زمان مناسب یکی از مهارت های زندگی شما به عنوان همسر است که باید از آن اطلاع داشته باشید، این مسئله خواهد بود.

 به عنوان مثال : زمانی که شما انتقادی از همسر خود دارید و این انتقاد و نصیحت را در جمع و یا زمان نامناسب بیان می‌کنید، طبیعی است که متناسب با روحیات او نسبت به انتقاد و همچنین نصیحت شما موضع گیری وجود داشته باشد و حتی برای عمل کردن به آن مثل لجبازی در او تقویت شود. پرهیز از این شرایط، یکی از بهترین راهکارها در این زمینه شناخته می شود.

برای اطلاع از کم محلی مردان نشانه چیست؟ + بررسی 3 احتمال قوی بر روی لینک کلیک کنید.

از راه های درمان لجبازی همسر در زندگی + 3 راهکار مهم درمان استفاده از کلمات مثبت

احتماً شنیده‌اید که “بفرما؛ بشین و بتمرک همه یک معنی را خواهند داشت. اما لفظ بیان هر یک از آنها متفاوت خواهد بود. حتی شما اگر انتقادی از همسر خود دارید و کاملاً حق داشته باشید و یا اینکه رفتار آزاردهنده ای را همسرتان داشته باشد، اما با لحن نامناسب و غیر منطقی آن را ابراز کنید، این مسئله موجب می‌شود تا لجبازی او بیشتر شود.

تاثیر کلمات در زندگی ما غیر قابل انکار است. بنابراین باید بدانید که اگر واقعاً تلاش در بهبود یک رابطه دارید، بهتر است از نماد مثبت و تاثیرگذار استفاده کنید و همچنین به بهترین شکل ممکن رفتارهای نادرست همسرتان را در عین حال آرامش و با تکنیک های انتقاد از همسر مطرح کنید.

برای اطلاع از راه های جلوگیری از خیانت همسر و 5 روش برخورد اصولی بر روی لینک کلیک کنید.

 برای درمان لجبازی زنان و شوهر بپذیرید که او غیر قابل  تغییر است

 برای درمان لجبازی زنان و شوهر بپذیرید که او غیر قابل  تغییر است
 برای درمان لجبازی زنان و شوهر بپذیرید که او غیر قابل  تغییر است

 دقت داشته باشید که اگر شخصیت همسر شما از جمله مواردی است که از کودکی اینگونه بوده و یا تیپ شخصیتی او بدین صورت است، تغییر آن اگرچه غیرممکن نیست اما بسیار دشوار خواهد بود. حتی اگر خود فرد تمایل به ایجاد تغییر در رفتار خود داشته باشد، باز هم ممکن است بسیار دشوار بتواند تنها برخی از موارد آن را کنار بگذارد.

 در مواردی زوجین عنوان می کنند که همسرشان تمایلی به مراجعه به روانشناس و مشاور نداشته باشد و همچنین از راهکارهای ارائه شده استفاده نمی‌کند. در این موارد می توانید بر روی مهارت های خود در این زمینه کار کنید و چنانچه بهبودی احساس نکردید، بهترین راه این است که آن را به عنوان یکی از خصیصه های رفتاری از همسرتان بپذیرید.

برای اطلاع از درمان زود انزالی بر روی لینک کلیک کنید.

 رفتار مثبت همسرتان را تقویت کنیم

 در مواردی که رفتار لج بازی وجود ندارد و یا اینکه در برابر انتقادهای شما موضع گیری خاصی ندارد، یکی از بهترین روش ها تقویت کردن رفتارهای مثبت او خواهد بود. به عنوان مثال : یک لبخند یا یک تعریف، یک جمله مثبت می تواند نشانه ای از تایید توسط شما برای رفتار محسوب شود. با این کار همسر از آن یاد خواهد گرفت که رفتار او مورد قبول می باشد.

در جهت عکس آن نیز می توانید در صورت مشاهده لجبازی، بدون هیچگونه بحث و یا مشاجره ای تنها با رفتارهای غیر کلامی خود او را متوجه لجبازی نابجای خود کنید تا متوجه شود که انجام این گونه رفتارها مورد پسند شما نمی باشد و برای شما دردناک است.

برای اطلاع از روش های ترک خود ارضایی و فواید آن بر روی لینک کلیک کنید.

 صحبت کردن در رابطه با لجبازی تاثیری نخواهد داشت

 یکی از اشتباهات زوجین این است که برای کاهش لجبازی همسر در زندگی خود مستقیماً به او در رابطه با این مسئله صحبت می کند و تلاش می کنند تا با توجه به صحبت های خود در رفتار او تغییراتی به وجود آورند. باید بگوییم که تمامی این عوامل تاثیرگذار نخواهد بود و حتی گاهی تاثیرات منفی نیز برجای خواهد گذاشت.

 یکی دیگر از موضع گیری های احتمالی که در برابر صحبت کردن ممکن است رخ دهد انکار رفتار انجام شده می باشد. به عنوان مثال: همسر او نمی تواند بپذیرد که رفتار او اشتباه است و یا حتی در برخی موارد خود شما را متهم به این گونه رفتار ها خواهد کرد. در هر صورت، هرگونه اقدام نابجایی گاهی می تواند مشکل به وجود آمده را نیز تشدید کند.

جهت اطلاع از نحوه انتقاد از همسر بر روی لینک کلیک کنید.

  برای درمان لجبازی شوهر او را متقاعد نکنید

 از جمله عکس العمل های دیگری که برخی از خانم ها برای درمان لجبازی زنان آقایان ممکن است داشته باشند، گوشزد کردن این مسئله به هنگام انجام این رفتار می باشد که یکی از منفی ترین حالاتی است که می توانید در رابطه با رفتار لجبازی همسر خود انجام دهید. گاهی حتی بازخوردی که در برابر ابراز این لجبازی ممکن است بگیرید این است که “دلم می خواهد این گونه رفتار کنم”.

 فراموش نکنید که ممکن است تصور شما اینگونه باشد و همسرتان واقعاً رفتار لجبازی را نداشته باشد و این صرفاً بر اساس ذهنیات شما چیده شده باشد. به همین دلیل توصیه می کنیم که برای اطلاع از ویژگی های همسر و همچنین ویژگی های خود و یا دریافت راهکارهای آن، با مشاوران ما که شماره های آنها در وب سایت موجود است تماس حاصل نمایید.

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی را در رابطه با لجبازی همسر در زندگی + 3 راهکار مهم درمان ارائه نماییم. برای اطلاع از درمان لجبازی همسر و همچنین نحوه مقابله با لجبازی همسر و یا بهترین راه های درمان لجبازی شوهر و زنان با توجه به نوع مشکل خود، با مشاوران ما که شماره های آنان در جدول زیر موجود است، تماس حاصل نمایید.

علت لجبازی همسر در زندگی + 3 راهکار مهم درمان چیست؟

ما در این مقاله به طور کامل در رابطه با این مطلب مقاله مفصلی را ارائه نمودیم که برای اطلاع از آن، وراد سایت شوید.

درمان لجبازی همسر به صورت قطعی وجود دارد؟

قطعیت هر درمانی، در روانشناسی با توجه به ریشه مشکل می تواند متفاوت باشد و ما بر اساس ریشه مشکلات ارائه سخن خواهیم نمود.

آیا برای مقابله با لجبازی همسر ایستادگی در برابر خواسته او منطقی است؟

ایستادگی در برابر خواسته همسر می تواند اوضاع را بدتر از قبل کند و هرگز راه منطقی نمی باشد چراکه مشکلات را نیز بیش از گذشته خواهد نمود.

برای دریافت مشاوره در رابطه با درمان لجبازی شوهر و همچنین درمان لجبازی زنان چگونه می توان اقدام نمود؟

برای برقراری ارتباط با مشاوران دکتر فکر کافی است وارد سایت شوید و با شماره های موجود در جدول تماس حاصل نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

همچنین ببینید

گرم نگه داشتن رابطه عاشقانه

7 روش جهت گرم نگه داشتن رابطه عاشقانه

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با مشاور