راه های جلوگیری از خیانت همسر و 5 روش برخورد اصولی
راه های جلوگیری از خیانت همسر و 5 روش برخورد اصولی

راه های جلوگیری از خیانت همسر و 5 روش برخورد اصولی

خیانت همسر فارغ از علت آن، یک معضل و مشکل بسیار بزرگی در خانواده محسوب می شود. اگر راه های جلوگیری از خیانت همسر و 5 روش برخورد اصولی را بدانید، بهتر می توانید با این مشکل مقابله نمایید.در رابطه با اینکه چگونه به خیانت همسر پی ببریم و یا بعد از خیانت همسر چه کنیم در ادامه به طور کامل توضیحاتی را ارائه خواهیم نمود.

آیا پس از خیانت همسر می توان مجددا به زندگی بازگشت؟ این موضوع بستگی بسیار زیادی به شما و همسرتان خواهد داشت و نمی توان یک دید ثابت و همچنین نسخه همیشگی برای آن ها به وجود آورد. بهترین راه، دریافت مشاوره شخصی برای هر یک از افراد به صورت خصوصی با مشاوران دکتر فکر می باشد. مشاوران ما همه روزه، حتی ایام تعطیل، آماده ارائه خدمات به شما می باشند.

خیانت همسر

خیانت همسر

اگر در شرف ازدواج، نامزد و یا عقد کرده می باشید، برای پیشگیری از خیانت همسر و همچنین شناخت بهتر او جهت احتمال خیانت در آینده، توصیه می کنیم که با مشاوره ازدواج مشورت نمایید. در مشاوره پیش از ازدواج بسیاری از جنبه‌های شخصیت فرد جهت خیانت در آینده مشخص خواهد شد. به همین دلیل اینکه پیشگیری بهتر از درمان است را نمی‌توان توصیه نمود.

خیانت همسر، می تواند علت ها و دلایل متعدد و متفاوتی داشته باشد. بسته به نوع علت خیانت، راهکارهای مشاوران جهت درمان آن و یا حتی پی بردن به خیانت می تواند متفاوت و متعدد باشد. ریشه یابی مسئله یکی از مهمترین اقداماتی است که یک مشاور لازم است انجام دهد. برای پیدا کردن ریشه مشکلات، حتما لازم است جلسات مشاوره به صورت حضوری توسط هر فرد انجام شود.

 آنچه در ادامه در این مقاله برای شما ارائه خواهد شد؛ تماماً بر اساس آخرین تحقیقات روانشناسی به چاپ رسیده و مقالات علمی پژوهشی در سراسر کشور توسط اساتید محترم دانشگاه می باشد. بنابراین ما برای ارائه اطلاعات به مخاطبان خاص خودمان تلاش می‌کنیم تا به روزترین اطلاعات و آخرین تحقیقات را ارائه نماییم و متناسب با آن نیز، رویکرد های درمانی مناسب را در پی بگیریم.

برای دریافت مشاوره خیانت بر روی لینک کلیک کنید.

چگونه می توان به احتمال خیانت همسر در آینده پی برد؟

 اگر شما خدایی نکرده مشکل جسمانی داشته باشید برای اطلاع از ریشه مشکل جسمانی و همچنین درمان آن به چه کسی مراجعه می کنید؟ آیا خودتان برای درمان اقدام می کنید؟ یا اطلاعات شما در رابطه با بیماری های مختلف و همچنین ریشه مشکلات آنقدر کم است که امکان درمان را توسط خودتان نخواهید داشت.

 در تحقیقات انجام شده در فصلنامه علمی پژوهشی روانشناسی بالینی و شخصیت در سال ۹۶ به چاپ رسید، نتیجه تحقیق نشان داد که مولفه های خیانت زناشویی تا حدود زیادی از روی استفاده بنیادین شخصیت قابل پیش بینی می باشد. مولفه های با وجدان بودن و روان رنجوری رابطه معناداری در پیش‌بینی مولفه مشروعیت و عادی سازی خیانت زناشویی دارد.

 ابزارهای روان شناسی دقیق و استاندارد شده مولفه های مختلف شخصیت مورد سنجش قرار می گیرد. افراد با وجدان با ویژگی هایی همانند نظم و ترتیب، دقت، وظیفه شناسی، تلاش برای موفقیت و خویشتنداری شناخته می شود، ارتباط نیرومند و مستقیمی با این نوع شخصیت دارد و احتمال ارتکاب خیانت را بیشتر می کند. افرادی که در وظیفه شناسی نمره کمتری را دریافت می کنند به احتمال بیشتری در آینده خیانت خواهند نمود.

برای الاع از روش های مقابله با خیانت همسر در روابط زناشویی و عاطفی بر روی لینک کلیک کنید.

چه شخصیت هایی خیانت می کنند؟

چه شخصیت هایی خیانت می کنند؟
چه شخصیت هایی خیانت می کنند؟

با وجدان بودن؛ با ثبات ترین عامل پیش‌بینی کننده پیش بینی کننده خیانت همسر معرفی شده است. مطابق با تحقیقات و پژوهش‌های انجام شده در خارج از کشور، نتایج نشان داد افرادی که وظیفه شناس و وجدان گرا هستند، احتمال بیشتری وجود دارد که علی رغم تعارضات در رابطه بمانند و در برابر وسوسه های محیط مقاومت کنند. در نتیجه این افراد به احتمال  کمتر خیانت خواهند نمود.

افراد روان رنجور در زندگی زناشویی عمدتا از همسر خود ناراضی هستند و این نارضایتی انگیزه‌ای برای مشروعیت در خیانت می شود. افراد روان رنجور با ویژگی هایی مانند : اضطراب، افسردگی، تکانشگری و ناامیدی شناخته می‌شود. این دسته از افراد به راحتی برآشفته می شوند، تغییر گاه به گاه خلق و خو دارند و به راحتی عصبی و دچار استرس و نگرانی می شود.

در خیانت مشغول بودن در رابطه عاشقانه که همسر فرد همراهی و صمیمیت نشان نمی دهد و یا اینکه بی تفاوت است، این تفکر که رابطه فعلی با همسرش اشتباه است و ندیدن آینده برای این رابطه مشروعیت در خیانت برای زنان علل معقول نمی باشد و این دقیقا مطابق است با دیدگاه تکاملی که مشروعیت خیانت در زنان به دنبال تعهد بیشتر در یک رابطه است.

ویژگی های شخصیتی و سبک های دلبستگی می‌توانند پیش بینی کننده های گرایش به خیانت زناشویی در افراد متاهل باشند تحقیقات نشان داده است که افراد متاهلی که به رابطه های خارج از ازدواج گرایش پیدا می‌کنند و در سبک دلبستگی آنها تغییراتی وجود دارد و یا مشکلاتی در دوران کودکی داشتند به همین دلیل در رابطه های بعدی نیز با آن دست به گریبان می شود.

برای اطلاع از ده عامل خیانت زنان و مردان در زمان ازدواج بر روی لینک کلیک کنید.

انواع خیانت

 انواع مختلفی از خیانت زناشویی وجود دارد. اما رایج ترین آنها، را بر اساس دسته بندی های مختلف می توان انجام داد که شامل انواع خیانت جسمانی یا جنسی عاطفی و ترکیبی از هر دو شناخت می تواند باشد.

برای اطلاع از تاثیر خیانت بر فرزندان بر روی لینک کلیک کنید.

 خیانت جسمانی یا جنسی

 این نوع خیانت، مطابق با نظر اکثریت مردم به رابطه جنسی با شخص سوم اشاره دارد در واقع درگیر شدن در رابطه جنسی خارج از ازدواج بدون آگاهی و یا رضایت همسر از جمله تعاریف به این نوع خیانت می باشد. نظریات روانشناسی دیگر تا آمیزش جنسی خارج زندگی زناشویی را نوعی از خیانت محسوب می کنند.

 تعریف افراد از این نوع خیانت، ممکن است آنها معاشقه و یا نزدیکی باشد اما مطابق با برخی تحقیقات انجام شده، انجام دادن اعمالی همچون بوسیدن نوازش کردن و یا تعاملات جنسی دیگر به غیر از آمیزش نیز از جمله خیانت های جنسی محسوب می شود لازم است در مورد ارزیابی و بررسی و درمان قرار گیرد.

برای اطلاع از ده ایده جذاب برای روابط زناشویی بر روی لینک کلیک کنید.

 خیانت عاطفی یا هیجانی

 هنگامی که میان دو نفر به جز همسران تماس های هیجانی برقرار و به اشتراک گذاشته شود، از این نوع خیانت صحبت می‌شود. زمانی که فرد، عاطفه، عشق، زمان و توجه را وقف فرد دیگری غیر از همسر خود می کند. اما از نوع خیانت عاطفی یا هیجانی صحبت می کنیم. مشارکت و همراهی از دیگر انواع رابطه های نزدیکی عاطفی محسوب می شود.

گاهی این خیانت، به تنهایی صرفا بر اساس عاطفه صورت می گیرد. بدون اینکه رابطه جنسی را در ادامه در پی داشته باشد. زنان بیش از مردان در خیانت هیجانی صاحب این مولفه می باشد، در واقع نزدیکی هیجانی می تواند به یک عامل قدرتمند برای حفظ خیانت محسوب شود.

برای اطلاع از بیست نشانه خیانت مردان و حالات آنها بعد از خیانت به همسر بر روی لینک کلیک کنید.

 خیانت در فضای مجازی

 خیانت در فضای مجازی
خیانت در فضای مجازی

نوع دیگری که در عصرجدید نمایان شده است در واقع خیانت در فضای مجازی نامیده می شود که به صورت اینترنتی است که در واقع هر دو خیانت گفته شده قبلی را می تواند در بر بگیرد. علت این نوع خیانت توسط مدلی که کوپر روانشناس مشهور در این زمینه ارائه می کند که جنبه انحصاری، دسترسی پذیری و توانمندی گمنامی می‌باشد.

 دسترسی پذیری این امکان را به فرد می دهد تا به راحتی به صورت آنلاین، با  افراد در ارتباط باشد بدون اینکه کسی از این نوع خیانت اطلاع یابد. همچنین گمنامی برای ترویج نوع هویتی که او دوست دارد و تمایل به آن دارد، می‌تواند صورت بگیرد. همین مسائل موجب شده است که امکان بروز خیانت را بسیار بیشتر از گذشته می نماید.

برای برقراری ارتباط با روانشناس آنلاین بر روی لینک کلیک کنید.

چگونه به خیانت همسر پی ببریم

  در رابطه با اینکه چگونه به خیانت همسر پی ببریم ؟ برخورد آقایان و خانم ها به هنگام مواجهه با خیانت همسر، تفاوت های جنسیتی وجود خواهد داشت. به طور مثال : خانم ها بسیار هیجانی تصمیم می گیرند. ممکن است گوشی را مدام چک کنند. این بررسی دائمی نه تنها موجب افشای خیانت نمی شود، بلکه در صورت پی بردن همسرتان می تواند منجر به ایجاد مشکلات بیشتر و  آموزش پنهان کاری شود.

 راه دیگری که برخی در پی می‌گیرند، سکوت محض و سردی رابطه است بدون اینکه در این مورد صحبتی به میان آمده باشد. این نوع برخورد شما موجب می‌شود که همسرتان فاصله بیشتری با شما داشته باشد و به همین دلیل مجوزی را برای ادامه رفتارهای خود پیدا خواهد کرد. ضمن اینکه مشکلی با این روش برطرف نخواهد شد.

 عکس العمل انسان ها در مقابله با محرز شدن این پدیده متفاوت است. اگر بتوانید رابطه همسرتان با یک فرد مشخص شده قطع کنید در ادامه امکان دارد که باز هم این رابطه ادامه دار باشد و به همین دلیل بهتر است بی گدار به آب نزنید و قبل از هر اقدامی بامشاور در این زمینه‌ و مشکل مطرح شده خود مشورت نمایید.

برای اطلاع از مشاوره روانشناسی آنلاین بر روی لینک کلیک کنید

 بعد از خیانت همسر چه کنیم

 بعد از خیانت همسر چه کنیم
بعد از خیانت همسر چه کنیم

بسته به فرهنگ و نوع تربیت و همچنین شخصیت زن و مرد، نحوه برخورد زوج پس از خیانت همسر متفاوت است. یکی از اقداماتی که آقایان انجام می‌دهند، عصبانیت، ضرب و شتم و محروم کردن از راه های ارتباطی و گاهی زندانی کردن و در اکثر موارد اقدام به طلاق پس از محرز شدن آن می باشد.

 اقدامات خانم ها کمی ملایم تر و هیجانی تر می باشد. به عنوان مثال : گریه کردن، گله و شکایت، قربانی دانستن خود از جمله مواردی است که خانم ها انجام می دهند. یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات خانم ها این است که به نزد فردی که نفر سوم می باشد خواهند رفت و از او درخواست می کنند تا به این رابطه خاتمه دهد و این یکی از بزرگترین اشتباهات آنها محسوب خواهد شد.

 باید پذیرفت که خیانت، زخم بزرگ و ضربه سختی را به زندگی شما وارد کرده است هر عمل حساب نشده، میتواند موجب فروپاشی کلی زندگی شما شود و اگر شما صاحب فرزند و یا فرزندانی باشید، این مسئله بسیار پررنگ‌تر خواهد شد و بروز و ظهور بیشتری را در ادامه خواهد داشت بنابراین حتما با یک مشاور در این زمینه مشورت نمایید.

برای دریافت آموزش رابطه زناشویی بر روی لینک کلیک کنید.

راه های جلوگیری از خیانت همسر و 5 روش برخورد اصولی

همانطور که ذکر گردید، بهترین راه درمان، پیشگیری است. با توجه به اینکه متناسب با برخی از صفات شخصیتی امکان و احتمال خیانت در آینده قابل پیش بینی می باشد، بهتر است قبل از ازدواج حتماً به مشاوره پیش از ازدواج مراجعه نمایید و یا در صورتی که احساس می کنید مشکلی در این زمینه به وجود آمده است و یا نشانه هایی را مشاهده نمودید، حتماً جهت مشورت با مرکز ما تماس حاصل نمایید.

 راه های کلی برای جلوگیری از خیانت وجود دارد که از جمله آنها می توان به بهبود رابطه عاطفی و تلاش برای بازگشت مجدد به دوران رمانتیک اوایل ازدواج اشاره نمود. اما این راهکارها نمی تواند برای همه افراد مناسب و مفید واقع شود. متناسب با نوع مشکل و شخصیت هر فرد و یا علت و روش های آن درمان های متفاوت و راهکارهای متعددی را باید ارائه نمود.

 برای اطلاع از راه های جلوگیری از خیانت همسر لازم است رابطه فعلی شما مورد بررسی قرار گرفت و همچنین شخصیت شما و همسرتان با استفاده از مصاحبه بالینی و ابزارهای روانشناسی استاندارد شده مورد سنجش و ارزشیابی قرار گیرد و به همین دلیل می توانید برای اطلاع از راهکارهای متناسب با زندگی و شخصیت خودتان با مرکز مشاوره دکتر فکر تماس حاصل نمایید.

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی را در رابطه با خیانت همسر و علت های آن ارائه نماییم. در صورتی که مایل به کسب اطلاع بیشتر در رابطه با پاسخ سوالات چگونه به خیانت همسر پی ببریم ؟ بعد از خیانت همسر چه کنیم ؟ راه های جلوگیری از خیانت همسر و 5 روش برخورد اصولی با مشاوران ما که شماره های آنان در وب سایت تماس حاصل نمایید.

برای اطلاع از خیانت همسر آیا چک کردن گوشی راه حل مناسبی است؟

چک کردن گوشی همسر را هرگز ما به عنوان یک راه حل نمی توانیم بپذیریم چراکه ورود به حریم خصوصی غیر اخلاقی است و مشکلات بیشتری را در ادامه در پی خواهد داشت.

چگونه می توان از راه های جلوگیری از خیانت همسر و 5 روش برخورد اصولی اطلاع یافت؟

برای اطلاع از این راه ها می توانید وارد سایت شوید و با شماره های موجود در جدول زیر تماس حاصل نمایید.

چگونه به خیانت همسر پی ببریم ؟

تغییر رفتارهای ظاهری، تلفن های مشکوک، زیادی به خود رسیدن و …. در صورت ادامه دار بودن از جمله این موارد شناخته می شود.

بعد از خیانت همسر چه کنیم ؟

بهتر است تلاش کنید برای جلوگیری از اقدام اشتباه، با یک زوج درمانگر تماس حاصل نمایید و از نحوه برخورد درست اطلاع یابید.

5/5 - (2 امتیاز)

همچنین ببینید

علت گشادی واژن

انواع روش های درمان گشادی واژن

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با مشاور