برخورد با شوهر بی کار + 6 راهکار مرد بیکار زن شاغل
برخورد با شوهر بی کار + 6 راهکار مرد بیکار زن شاغل

برخورد با شوهر بی کار + 6 راهکار مرد بیکار زن شاغل

اطلاع از نحوه برخورد با شوهر بی کار + 6 راهکار مرد بیکار زن شاغل و عمل به آن می تواند موجب تغییر شرایط زندگی شما شود. شکایت برخی از خانم ها در این شرایط این است که ازبیکاری شوهرم خسته شدم و ما در این موارد تلاش می کنیم تا آرامش روانی را برای هر یک به ارمغان بیاوریم. در صورتی که مرد بیکار زن شاغل باشد، در این شرایط فکر طلاق از مرد بیکار می تواند برای خانم وجود داشته باشد.

برخورد با شوهر بی کار باید بسیار اصولی و درست باید صورت گیرد. در غیر این صورت موجب می شود تا زندگی خوبی را تجربه نکنید و برخورد نامناسب شما نتیجه عکس داشته باشد. برای اطلاع از نحوه برخورد با همسر خود و دریافت مشاوره اختصاصی می توانید با مشاوران دکتر فکر که شماره های آنان در وب سایت موجود است تماس حاصل نمایید.

همراه بودن با همسر برای داشتن شغل، بهترین راه برای برخورد با شوهر بی کار می باشد.

برخورد با شوهر بی کار

برخورد با شوهر بی کار
برخورد با شوهر بی کار

برای همه خانم ها مردم به عنوان تکیه گاهی اقتصادی و روانی محسوب می شوند. خانم ها تمایل دارند که به همسرشان تکیه کنند و همه آنها در آرزوی داشتن یک زندگی نیازمند فرد دیگری نباشند و همچنین نیازهای اقتصادی شان تامین شود هستند. بیکاری می تواند تمامی این معادلات و خواسته ها را برهم می‌زند و موجب افسردگی برای زن و مرد می شود.

 با توجه به شرایط اقتصادی امروزی ما، در کشور ما بیکاری یکی از معضلات بسیار بزرگ شناخته می شود.  این بیکاری می تواند موقتی و یا دائمی باشد. در هر دو صورت یک خانواده را دچار مشکل می کند. اگر این بیکاری از اول و همیشگی بوده و برخورد با شوهر بی کار نیازمند استفاده از راهنمایی های لازم برای از بین بردن آن و همچنین مداخلات درمانی برای کاهش تبعات ضروری است.

 اگر همسرتان به طور موقت کار خود را از دست داده و به دنبال شغل دیگری می باشد. نباید آن را بیکاری محسوب کنیم زیرا او در حال تلاش کردن برای یافتن شغل است. اما در در صورتی که او متوقف شده است و به دنبال کار نیست، تماما باید علت‌های آن مورد بررسی قرار گیرد. در ادامه به طور کلی راه های برخورد با همسر بیکار را ارائه خواهیم نمود.

برای اطلاع از وظیفه مرد در زندگی مشترک بر روی لینک کلیک کنید.

بهترین راه برخورد با شوهر بی کار

نحوه برخورد شما با همسرتان بسیار باید حساب شده و درست باشد. زیرا برای یک مرد سخت است که نتواند مایحتاج زندگی را به‌درستی تامین کند و همین مسئله بار روانی زیادی را برای او به وجود آورده است. اگر شما نیز رفتار نادرستی داشته باشید، باعث می شود که احساس سرخوردگی بیشتری کند و عمل های متفاوتی نشان دهد.

 1.همسرتان را ترغیب به کار کنید

 اگر می خواهید همسرتان از این حالت در بیاورید، بهتر است او را تشویق به کار کنیم و حتی در برخی موارد در صورتی که می توانید با هم مشغول به کار شوید، بهتر است همین را انتخاب و ادامه دهید. این کار باعث می‌شود احساس دلگرمی بیشتری کند و در عین حال عزت نفس او خدچه دار نشود .

 همین که او در فکر درآمد و کار کردن است، می‌تواند یک نکته مثبت محسوب شود تا اگر درآمد کمی را به خانه می‌آورد. می توانید برای داشتن درآمدهای بالاتر او را تشویق کنید و در کنار او باشید. شغل های خانوادگی یکی از راه های بسیار مهم در در زمینه پیشرفت شما محسوب می شود.

برای اطلاع از شانزده نشانه خیانت در زندگی زناشویی [مردان+زنان] بر روی لینک کلیک کنید.

2. بیکاری او را همه جا جار نزنید

سعی کنید سن و شخصیت همسرتان را حفظ کنید و بیکاری او را همه جا جار نزنید این از جمله برخورد با شوهر بی کار می باشد. در صورتی که این موضوع در دوستان و فامیل شما مطرح شود باعث می شود که همسرتان احساس بدی نسبت به خود پیدا کند و غرور او در جلوی دیگران بشکند. برخی از مردان در برابر این گونه رفتارها حس لجبازی پیدا می کنند و به خاطر همین رفتارها به دنبال کار نمی باشد.

یکی از اشتباهاتی که برخی از خانم ها دارند این است که زمانی که همسرشان بیکار است، درخواست کمک مالی از خانواده همسر و یا خانواده خودتان برای امرار معاش اشتباه است زیرا این موضوع موجب می شود که شوهرتان را در مقابل خانواده خود و خانواده شما کوچک کنید. در برخی موارد ممکن است طعنه ها و نیش و کنایه هایی به همین سبب به شما گفته شود.

برای ارتباط با مشاوره زناشویی بر روی لینک کلیک کنید.

 3. از جمله برخورد با شوهر بی کار : به او کمک کنید تا شغل مناسبی پیدا کند

هر یک از ما انسان ها استعداد هایی داریم که در صورت شکوفا شدن می‌تواند موجب داشتن یک زندگی ایده آل و مناسب شود.  به همسرتان کمک کنید تا شغل متناسب با استعدادهای خود پیدا کند. شاید در ابتدای امر درآمد کمی داشته باشد اما پس از کسب تجربه و گذر زمان می تواند کم کم همان جایگاهی که شایسته اوست پیدا کند.

 �ی از بهترین اقداماتی که شما به عنوان خانم و می‌توانید انجام دهید این است که در کنار او باشید.  به عنوان مثال برخی از خانم ها ممکن است از هنر خاصی برخوردار باشند می توانند از هنر شما استفاده کنند و در کنار همسرشان شغل خانوادگی ایجاد کند با این روش علاوه بر استفاده از استعداد خود، امرار معاش و زندگی را به راحتی می گذرانید.

برای اطلاع از کم محلی مردان نشانه چیست؟ + بررسی 3 احتمال قوی بر روی لینک کلیک کنید.

4. کمی خلاقیت به خرج دهید

 یکی از هنرهای مهمی که هر خانمی می تواند داشته باشد، این است که در شرایط سخت، خانواده را به بهترین شکل اداره کند. بدین معنا که به عنوان مثال : برخی از خانم ها با همان مواد غذایی که در منزل خود دارند، غذا های جدیدی درست می کنند و از این طریق میزان خرید کردن را به حداقل ممکن می‌رساند شرایط بهتری را برای زندگی به وجود می آوریم.

 لباس های قدیمی خود را با کمی تغییر ، مجدداً استفاده کنید. سخت گیری خود را به حداقل برسانید و سعی کنید آرامش روانی بیشتری را در زندگی خود ایجاد کنید. برای مدتی می توانید از خرید کردن های نابجا و غیرضروری اجتناب کنید. این شرایط موجب می‌شود تا راحت تر زندگی خود را بگذرانید.

برای دریافت پاسخ این سوال که خانواده درمانی چیست؟ بر روی لینک کلیک کنید.

5. احساستان را به همسرتان ابراز کنید ابراز کنید.

 به همسرتان صادقانه بگویید که از بیکاری او چه احساسی دارید. ناراحتی ها و سرخوردگی های خود را با او مطرح کنید. به او اطمینان دهید که این بیکاری موجب تغییر نظر شما در رابطه با شخصیت او نمی شود و همچنان برای شما ارزشمند است. اما از این بیکاری رنجیده خاطر هستید. بهتر است به او بگویید که برای یافتن شغل پشتیبان شما خواهید بود.

 اگر شما در درون احساس سرخوردگی و افسردگی داشته باشید و از زندگی فعلی خود ناراضی باشید اما تلاش کنید تا نقش دیگری را در حضور همسرتان ایفا کنید؛ او متوجه این مسئله خواهد شد و ممکن است این رفتار شما بیشتر از اینکه تاثیر مثبت داشته باشد، نتیجه منفی را در پی داشته باشد به همین دلیل بهتر است صمیمانه و صادقانه احساسات خود را بروز دهید.

برای اطلاع از سیاست های عروس برای مادر شوهر بر روی لینک کلیک کنید.

6.برای برخورد با شوهر بی کار به مشاور خانواده مراجعه کنید

 شاید با خودتان بگویید که ما توان پرداخت هزینه مشاوره را نداریم و نمی توانیم برای کمک های تخصصی نزد مشاور برویم. در این شرایط این مشکل همچنان به قوت خود باقی خواهد ماند و زندگی شما ممکن است تغییری پیدا نکند. یک مشاور می تواند به شما کمک کند تا راه های درستی را در پیش بگیرید .

اگر شخصیت همسر شما از جمله شخصیت هایی است که همیشه برای پیدا کردن شغل بهانه ها و دلایلی دارد، این موضوع می‌تواند با مداخله یک مشاور مورد درمان قرار بگیرد. به کمک یک مشاور، شما می توانید در زمان کوتاه تری به صورت درست و اصولی مشکل خود را تا حدود زیادی برطرف کنید.

برای اطلاع از دوازده اشتباه شما علت بی توجهی مرد شماست بر روی لینک کلیک کنید.

ازبیکاری شوهرم خسته شدم

ازبیکاری شوهرم خسته شدم
ازبیکاری شوهرم خسته شدم

یکی از جمله های که برخی از خانم ها در این شرایط عنوان می‌کنند این است که ازبیکاری شوهرم خسته شدم . بسیار طبیعی است که بیکاری همسرتان در زندگی شما و روحیه تان تاثیر گذار باشد و آثار منفی بر جای بگذارد. اگر واقعاً از این بیکاری خسته شده اید بهتر است راهکارهایی که در این مقاله ارائه شده را به انجام برسانید.

 دقت داشته باشید که غر زدن های دائم و یا جر و بحث های مداوم در برخورد با شوهر بی کار نمی تواند تاثیری در تغییر زندگی شما داشته باشد. حتی برخی از مردان در این شرایط به خودشان حق می دهند که به دلیل به هم ریختگی روانی به دنبال شغلی نباشند. به جای بحث کردن شاید روش درست این است که پیشنهادات شغلی خود را به همسرتان بگویید.

احساس افسردگی و همچنین سردرگمی برای داشتن یک شغل مناسب تا وجود زیادی باعث بر هم ریختگی آرامش خانواده و فرزندان می‌شود. بهتر است شرایط را برای فرزندانتان توضیح دهید تا آنها نیز تا حدودی با شما همراه باشند. توضیحات شما نباید به گونه‌ای باشد که احساس امنیت اقتصادی آنها از بین برود و دچار استرس و نگرانی شوند.

جهت اطلاع از هفت علت درد سینه در خانم ها بر روی لینک کلیک کنید.

مرد بیکار زن شاغل

نوع دیگر ازدواج ها در واقع به این صورت است که مرد بیکار زن شاغل است.  اگر در مشاوره پیش از ازدواج ما با این چنین کیس هایی مواجه باشیم؛ توصیه می‌کنیم که تا زمان یافتن شغل این ازدواج به تعویق بیفتد و در صورتی که مردها حاضر به انجام این کار نباشد درستی این ازدواج را تایید نخواهیم کرد.

 اگر همسرتان در گذشته شاغل بوده و اکنون شغل خود را به هر دلیلی از دست داده است، شما می توانید به او برای شغل خود کمک کنید. یک شغل خانوادگی و یا یک کار تولیدی را در کنار یکدیگر شروع کنید. در ابتدای کار مشکلات زیاد خواهد بود اما پس از ادامه و غلبه بر این مشکلات می توانید مایحتاج زندگی خود را به راحتی تامین کنید.

 یکی از اشتباهات خانم ها در این موارد این است که شاغل بودن خود را امتیاز برتری بر همسر خود می دانند و به همین دلیل رفتار نامناسبی را با او خواهند داشت. این مسئله باعث می شود که حتی اگر مردم نیازمند درآمد خانم باشد، پس از مدتی به مقابله با او برخیزد. عکس این موضوع زمانی است که مردان بدون هیچ گونه تلاشی تمام درآمد خانم را احتکار میکند. 

جهت اطلاع از ده نکته برای افزایش جذابیت جنسی بر روی لینک کلیک کنید.

طلاق از مرد بیکار

طلاق از مرد بیکار
طلاق از مرد بیکار

پسری از مراجعین از مشاور انتظار دارند که به جای آنها تصمیم گیری کند و یا تصمیمات نهایی را به آنها ارائه دهد. هیچ یک از مشاوران حق هم چنین کاری را نخواهند داشت. زیرا بر اساس اصول اخلاقی مشاوره و روان درمانی یک مشاور تنها می‌تواند راهکارهای لازم را ارائه کند و تصمیم گیری نهایی بر عهده خود مراجعه خواهد بود و نمی تواند تجویزی در رابطه با برخورد با شوهر بی کار داشته باشد.

 در رابطه با این که آیا طلاق راه منطقی است یا خیر این موضوع بستگی به شرایط زندگی و دیدگاه و شخصیت زن و مرد خواهد داشت. به عنوان مثال برای برخی از خانم ها ممکن است زندگی کردن با مردی که هیچ گونه تلاشی برای کار نمی‌کند و پس از جلسات مشاوره به نتیجه درستی و مناسبی نمی رسند راه منطقی و معقول این راه را طی شود.

 در هر صورت، با توجه به هر شرایطی بهترین کار این است که ما پس از جلسات مشاوره نتیجه ای در رابطه با ادامه ی زندگی و یا جدایی داشته باشیم.  زیرا ممکن است پس از مراجعه به یک مشاور شما راهکارهای را دریافت کنید که کاملاً عملی بوده و می‌توانید زندگی خود را تغییر دهید.

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی را در رابطه با برخورد با شوهر بی کار + 6 راهکار مرد بیکار زن شاغل ارائه نماییم. چنانچه یکی از شکایت های شما نیز این است که از بیکاری شوهرم خسته شدم و یا شرایط شما مرد بیکار زن شاغل می باشد، می توانید برای دریافت مشاوره با ما در ارتباط باشید. دریافت مشاوره در رابطه با طلاق از مرد بیکار پس از برقراری تماس با شماره های موجود در جدول زیر امکان پذیر است.

بهترین راه برخورد با شوهر بی کار چیست؟

در این مقاله به طور اختصاصی به موضوع برخورد با شوهر بی کار + 6 راهکار مرد بیکار زن شاغل پرداخته ایم که می توانید وارد سایت شوید و این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

از بیکاری شوهرم خسته شدم چیکار کنم؟

حق دارید که خسته شوید و برای برطرف کردن احساسات منفی خود بهتر است که راهکارهای عملی را برای یافتن کار در پیش بگیرد.

آیا ازدواج مرد بیکار زن شاغل منطقی است؟

چنانچه در شرف ازدواج هستید، توصیه ما این است که تا زمان پیدا کردن شغل آقا صبر کنید و چنانچه شغلی پیدا نکرد؛ این ازدواج منطقی نمی باشد.

آیا طلاق از مرد بیکار درست است؟

این موضوع بستگی به شرایط زندگی زن و مرد خواهد داشت و همچنین تصمیمات او برای آینده شان که با کمک و راهنمایی های لازم باید گرفته شود.

5/5 - (1 امتیاز)

همچنین ببینید

گرم نگه داشتن رابطه عاشقانه

7 روش جهت گرم نگه داشتن رابطه عاشقانه

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با مشاور