وظیفه مرد در زندگی مشترک
وظیفه مرد در زندگی مشترک

وظیفه مرد در زندگی مشترک

تعریف وظیفه مرد در زندگی مشترک بر اساس دیدگاه های مختلف متفاوت می باشد. گاهی به نسبت شرایط زندگی افراد، ممکن است وظایف مردان نیز متفاوت باشد. آنچه در ادامه در رابطه با 10 وظیفه مرد برای حفظ زندگی ارائه خواهیم نمود، در برخی موارد برای زن و مرد مشترک می باشد اما سهم مردان از انجام این اعمال بیش از خانم ها است.

دانستن وظیفه مرد در زندگی مشترک زمانی می تواند مفید باشد که شما برای عمل به آن نیز تلاش نمایید. در صورتی که همسر شما به وظایف خود عمل نمی کند، توصیه می کنیم که با مشاوران دکتر فکر که شماره های آنان در جدول موجود می باشد، تماس حاصل نمایید تا راهنمایی های لازم را در این زمینه به شما ارائه نمایند.

برای عمل به وظیفه مرد در زندگی مشترک رفتارهای مثبت او را تقویت نمایید تا ادامه پیدا کند.

وظیفه مرد در زندگی مشترک چیست؟

وظیفه مرد در زندگی مشترک چیست؟
وظیفه مرد در زندگی مشترک چیست؟

وظیفه مرد در زندگی مشترک از دیدگاه های مختلفی مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد. جایگاه زن در دیدگاه اسلام، جایگاه ویژه ای می باشد. همچنین از نظر دیدگاه جامعه شناسی نیز می‌توان از منظرهای دیگری به این موضوع پرداخت. اما آنچه ما در این مقاله برای کلیه عزیزان ارائه خواهیم نمود، از دیدگاه روانشناسی می باشد.

 بهتر است بدانید که متناسب با نوع فرهنگ و جامعه ای که هر یک از ما در آن زندگی می‌کنیم، وظایف متفاوتی نیز ممکن است داشته باشیم که بر اساس آن، وظایف مردان تعریف می شود و گاهی با سایر فرهنگ های دیگر تفاوت های اساسی خواهد داشت. در روانشناسی نیز ما متناسب با فرهنگ افرادی که آن زندگی می‌کنند وظایف زندگی مشترک را تعریف خواهیم نمود.

متاسفانه برخی از خانم ها پس از اینکه در برنامه های مختلف تلویزیونی در رابطه با وظایف مردان سخن به میان می آید و یا اینکه در سایت یا مقاله ای در رابطه با وظایف مردان مطالعه می‌کنند، این دیدگاه را دارند که حتماً همسرم نیز لازم است تمامی این کارها را انجام دهد و همین مسئله موجب مشاجره و بحث در بین آنان می شود.

برای دریافت مشاوره خانواده آنلاین بر روی لینک کلیک کنید.

اقدامات لازم برای انجام وظیفه مرد در زندگی مشترک

 قبل از اینکه برای ارائه راهکارها بپردازیم، بهتر است بدانید زندگی مشترک یک معامله نیست بلکه یک تبادل است در واقع لازم نیست که اگر محبتی به همسر خود می‌کنیم، حتماً منتظر پاسخ او به همان صورتی که به او محبت کرده ایم باشیم چرا که اگر این خواسته برآورده نشود و این توقع ما بی پاسخ مانده باشد؛ منجر به مشاجره و همچنین دلسرد شدن از زندگی خواهد شد.

 در رابطه با انجام هر کاری اگر ما شخصا خودمان به صورت درونی پذیرفته باشیم که انجام یک کار درست و اصولی است؛ بهتر از هرکسی می توانیم برای آن وقت و انرژی بگذاریم و همچنین به تصمیم خود پایبندی بیشتری خواهیم داشت اما هنگامی که خود من علاقه مند به انجام یک کار نباشم، در نتیجه آن پایبندی نیز به آن نخواهم داشت به همین دلیل وظیفه مرد در زندگی مشترک تا حدی درونی است.

می‌توانید انعکاس احساسات به همسرتان بدهید و به او بگویید که “من از اینکه این کار را انجام می دهی احساس خوبی دارم” هر زمانی که کار مورد نظر شما را انجام داد او را تشویق نمایید و از اون تشکر کنید. این مسئله موجب تکرار رفتار همسر شما می‌شود و به همین دلیل  نگاهی به دنبال انجام کارهای پیش از آنکه که از قبل داشته است می گردد.

برای اطلاع از 18 راز ازدواج موفق و نشانه های آن بر روی لینک کلیک کنید.

10 وظیفه مرد برای حفظ زندگی

10 وظیفه مرد برای حفظ زندگی
10 وظیفه مرد برای حفظ زندگی

در فرهنگ های مختلف ممکن است آنچه در ادامه به عنوان 10 وظیفه مرد برای حفظ زندگی ارائه می شود شامل مواردی بیش از اینها باشد و یا اینکه حتی موارد کمتری را نیز شامل شود. اما به طور کلی ما به آنچه که اکثر تحقیقات روانشناسی برای زوجین موفق ارائه نموده اند، توجه خواهیم کرد و همچنین امکان دریافت مشاوره اختصاصی را نیز فراهم می‌کنیم.

برای اطلاع از وظایف زن در زندگی مشترک بر روی لینک کلیک کنید.

1. محبت به همسر

 یکی از بهترین سطوح دوست داشتن و عشق این است که ما فرد مقابل خود را همانگونه که هست بپذیریم و او را همان طوری که هست قبول داشته باشیم. گاهی برخی از آقایان زمانی که این درخواست را از آنها داریم، عنوان می کنند که همسر من بسیار ایراد گیر است و یا اینکه کارهایی می‌کنند که مورد قبول من نمی باشد.

اگر ما هر فردی را همانگونه که هست بپذیریم و به او عشق بورزیم، عشق از او نیز از دریافت می‌کنیم. فراموش نکنید که هیچ یک ما انسان ها کامل نیستیم و همه ما عیب و نقص هایی در زندگی و در شخصیت خود داریم. بنابراین همانطور که همسر شما ممکن است در مواردی باب میل شما نباشد اگر از همسرتان این سوال را بپرسید نیز همین احساس را نسبت به شما خواهد داشت.

 بسیاری از خانم ها با توجه به روحیات و خصوصیات شان و همچنین با توجه به نوع تلاش خود، محبت کردن برایشان بسیار مهم و ضروری می باشد به طوری که پس از مورد محبت قرار گرفتن، می‌توانند به تمامی آنچه که همسرشان می خواهد عمل کنند و همین مسئله موجب داشتن یک زندگی خوب در کنار یکدیگر می شود و وظیفه مرد در زندگی مشترک اجرا خواهد شد.

برای اطلاع از بیست نشانه خیانت مردان و حالات آنها بعد از خیانت به همسر بر روی لینک کلیک کنید.

2. تامین نیازهای اقتصادی

حتی اگر خانم درآمد بالایی داشته باشد و یا از نظر اقتصادی مستقل باشد؛ اما باز هم نیازمند تامین اقتصادی همسرش می باشد. این وضعیت هم از نظر روانی و هم از نظر شرعی بر عهده آقایان گذاشته شده است. باید پذیرفت که خانم ها با توجه به تفاوت های جسمانی و روحیات خود، نمی توانند سختی کارها را تحمل کنند و فرسودگی شان بیشتر از آقایان خواهد بود. به همین دلیل تامین مالی برعهده مردان گذاشته شده است.

حتی اگر همسر شما به مادیات اهمیت زیادی ندهد، اما باز هم باید پذیرفت که تامین مالی، بخش مهمی از رفاه می باشد و در صورت تأمین نیازهای اساسی زندگی برطرف می‌شود. حقیقت این است که در شرایط امروز کشور ما اکثر افراد از نظر مالی دچار مشکل هستند و امکان داشتن یک زندگی خوب را آنطور که می خواهند ندارند. اما بهتر است برای حداقل ها تلاش کنیم.

 برخی از مشکلات زندگی مشترک، زمانی آغاز می شود که از نظر مالی شرایط افراد دچار تغییراتی می‌شود. رقابت خانم ها با یکدیگر حتی با خانواده و خواهر خود گاه ممکن است آنها را به هم بریزد. برای ایجاد تعادل بهتر است تلاش کنیم که از نظر اقتصادی شرایط به گونه ای باشد که موجب ایجاد تنش نشود.

برای اطلاع از 10 علت تغییر رفتار مردان بعد از ازدواج بر روی لینک کلیک کنید.

 3. درک همسر خود

درک همسر خود
درک همسر خود

 درک کردن پدیده دو طرفه می باشد. زوجینی موفق هستند که یکدیگر را بسیار درک می‌کند و در شرایط مختلف، خود را به جای همسر قرار می دهند. برای شما به عنوان یک آقا ممکن است قابل درک نباشد که چرا یک خانم به بازار رفتن و خرید کردن بسیار اهمیت می دهد. اگر خود را به جای او بگذارید شاید کمی درک این مسئله آسان‌تر شود.

 همه ما انسانها به برخی از موارد در زندگی خود اهمیت زیادی می دهیم و یا تمایلاتی داریم که شاید با دیگری متفاوت باشد. این موضوع در رابطه با نقش های جنسیتی و بسیار  بیشتر می‌شود و در واقع،  بین زن و مرد از نظر تمایلات، تفاوت های زیادی وجود دارد. گاهی برای همسر خود بهتر است کاری کنید تا به آنچه که تمایل دارد، جامعه عمل بپوشاند.

 به عنوان مثال : به هنگام پریود شدن و دوران قاعدگی، خانم ها از نظر روحی بسیار به هم ریخته می باشند و گاهی واکنش های متفاوتی نشان می دهند. برای برخی ممکن است حساس شوند برای برخی دیگرف احساس افسردگی کنند تمامی این موارد اگر با درک همسر همراه باشد زندگی بهتری را برای هر دوی آنها پدید خواهد آورد و از وظیفه مرد در زندگی مشترک شناخته می شود. 

برای اطلاع از راه های جلوگیری از خیانت همسر و 5 روش برخورد اصولی بر روی لینک کلیک کنید.

4. وفاداری به همسر

 قطعاً تمامی آنچه که در این مقاله به عنوان وظایف مردان توصیه می‌کنیم شامل وظایف هر دو فرد می باشد و هر دو نفر زن و مرد لازم است به این موارد عمل کنند. اما در برخی موارد، به دلیل روحیاتی که در آقایان وجود دارد و یا شرایطی که می توانند متفاوت تر عمل کنند، توصیه می‌کنیم که به این موارد توجه بیشتری داشته باشند و از جمله آنها، وفاداری به همسر می باشد.

 وفاداری به همسر شکل های متفاوتی می تواند داشته باشد. به عنوان مثال : علاوه بر این که شما نباید با هیچ خانمی غیر از همسر خود ارتباط عاطفی و یا جسمی برقرار نمایید؛ این که او را نزد دیگران حتی خانواده خودش کوچک نکنید نیز، می‌تواند یک نوع وفاداری محسوب شود و یا اینکه همیشه به فکر هم بودن با هم بودن و لذت بردن از حضور یکدیگر می تواند یک نوع  وفاداری محسوب شود.

 برخی از آقایان متاسفانه، در اکثر زمان خود را در کنار دوستانشان سپری می‌کنند. بدون آنکه برای بودن در کنار خانواده برنامه‌ای تدارک دیده باشند. حتی همین که شما نیز همسرتان را درک کنید و مثلا هنگام فرزند دار شدن در کنار او باشید و به برخی از وظایف مادری به او کمک کنید یکی دیگر از 10 وظیفه مرد برای حفظ زندگی خواهد بود.

برای اطلاع از لجبازی همسر در زندگی + 3 راهکار مهم درمان بر روی لینک کلیک کنید.

5.تامین نیازهای جنسی وظیفه مرد در زندگی مشترک

 در گذشته تصور می‌شد که آقایان از نیاز جنسی بسیار بالایی برخوردارند و در نقطه مقابل آن، خانم ها احساس نیاز جنسی زیادی ندارند و یا تمایلات زیادی نسبت به این موضوع نخواهند داشت. اما امروزه تحقیقات روانشناسی ثابت کرده است که خانم ها نیز مانند آقایان و حتی گاهی پیش از آنها؛ نیز نیاز جنسی خواهند داشت.

 برقراری رابطه جنسی درست و مناسب، نیازمند آموزش می باشد و همچنین برای شناخت بیشتر همسرتان باید از او سوال کنید که چه مواردی را بیشتر می پسندند و چه نوع پوزیشن هایی را مورد علاقه خود می داند. اگر مشکل جسمی و یا جنسی دارید می‌توانید با کمک مشاوران جنسی ما این مسائل را برطرف نمایید تا رابطه بهتری را با یکدیگر تجربه کنیم.

 جالب است بدانید برقراری رابطه جنسی نه تنها پاسخ به نیازهای جسمانی یک زن می باشد بلکه موجب به وجود آمدن احساس شادی و نشاط نیز خواهد شد که همین مسئله در ایجاد احساس شادی در او و همچنین زندگی آرام تر موثر شناخته خواهد شد. این مسئله می‌تواند پایه زندگی زناشویی را محکم تر کند و روابط عاطفی ما بین شما را نیز بهبود بخشد.

برای دریافت مشاوره زناشویی بر روی لینک کلیک کنید.

6. به همسرتان اجازه رشد دهید

 متاسفانه برخی از آقایان تصور می کنند هنگامی که یک خانم ازدواج می کند، تنها وظیفه خانه داری و بزرگ کردن فرزندان را دارد. گرچه یکی از وظایف مهم هر زن خانه داری و مادری کردن می باشد، اما تمام وظایف او در همین موضوع خلاصه نمی شود. او فارغ از هر نقشی که در منزل دارد، یک انسان است که باید برای رشد خود تلاش کند.

مثلا خانم ممکن است ادامه تحصیل را بسیار دوست داشته باشد و استعداد آن را نیز داشته باشد. اما برخی آقایان کاملاً با این موضوع مخالف هستند در عوض خودشان به راحتی به ادامه تحصیلات می‌پردازد. یک زندگی مشترک خوب و یک زوج موفق، زوجی هستند که در کنار یکدیگر به آرزوهایشان می‌رسند و در کنار هم رشد می کند و امروز این وظیفه مرد در زندگی مشترک بسیار پر رنگ تر از گذشته می باشد.

 عکس این موضوع نیز زمانی است که حتی ممکن است خانم شاغل باشد و یا اینکه مایل به اشتغال در خارج از منزل باشد و حضور در اجتماع را دوست داشته باشد. اما همسرش به دلیل مسائل فرهنگی و یا گاهی ترس از رفتن در اجتماع و سایر خطاها شما مایل هستید اجازه این موضوع را به او ندهید که باز هم در این صورت باید بگوییم کاملاً در اشتباه می باشد.

برای دریافت مشاوره خانواده بر روی لینک کلیک کنید.

7. رهبر و معلم خوب بودن از وظیفه مرد در زندگی مشترک

ن از وظیفه مرد در زندگی مشترک
ن از وظیفه مرد در زندگی مشترک

 اگر به صحبت های خانم ها در رابطه با همسرشان گوش داده باشید ، حتماً متوجه این مسئله شده اید که خانم هایی که همسر قابل اتکا دارند و در شرایط مختلف، بهترین تصمیمات را می گیرند علاقه بیشتری به او دارند و بسیار مورد قبول خود می‌دانند. این رفتارها به صورت عملی و بدون نصیحت به خانم آموزش داده شده است.

 باید پذیرفت که خانم‌ها در شرایط فشار، در اغلب موارد افراد نمی‌توانند تصمیمات درستی بگیرند. بخش منطقی آقایان فعال تر از بخش احساسی آنها می باشد و به همین دلیل تصمیمات درست تری می توانند در شرایط مختلف اتخاذ کنند. باز هم تاکید می‌کنیم که این شرایط برای همه ی مردها و همه زن ها یکسان می باشد اما به طور معمول این گونه است.

 رهبر بودن یک مرد به معنی مثبت بودن او نخواهد بود. مردانی که به همسرشان اهمیت می دهند و همچنین با او مشورت می کنند، رهبران موفق تری برای زندگی مشترک خواهند بود. در واقع اگر ما در زندگی دیگری را نیز به همان اندازه خودمان مورد قبول قرار دهیم و با دلایل منطقی همسرمان را برای کارها  قانع کنیم، شرایط بهتری را رقم خواهیم زد.

برای برقراری ارتباط و چت با روانشناس بر روی لینک کلیک کنید.

8. حمایتگری

 همه خانم ها تمایل دارند که یک پشتیبان در زندگی داشته باشند. در دوران تجرد این پشتیبان، پدر آن ها می باشد که علاوه بر محبت به او از بسیاری از جنبه های زندگی، فرزند خود را تامین خواهد کرد و به همین دلیل دلگرمی زیادی نسبت به پدر خود و آینده پیش رو خواهند داشت. اما در شرایط دیگر و پس از ازدواج، یک همسر می‌تواند این نقش را برعهده گیرد.

 پشتیبانی از او و همسرتان، می‌تواند در جنبه های مختلف صورت بگیرد و منحصر به یک جنبه از زندگی نمی باشد. حمایت گری می‌تواند از نظر عاطفی، اقتصادی، اجتماعی و همچنین پیشرفت در زندگی محصول شود.

 در واقع خانم ها قبل از اینکه دچار مشکل شوند، به دنبال فردی هستند که بتوانند به او پناه بیاورند. این فرد از نظر آنها همان کسی است که توانایی های زیادی برای حل مشکلات خواهد داشت و می‌تواند در جنبه‌های مختلف زندگی به آنها برای تصمیم گیری و همچنین سایر موارد دیگر کمک کننده باشد.

برای برقراری ارتباط با مشاوره روانشناسی آنلاین بر روی لینک کلیک کنید.

9. صادق بودن

 این موضوع در مورد خانم ها و آقایان هر دو باید مورد رعایت قرار گیرد. اما باز هم مسئله مهم این است که گاهی مردان امکان دروغگویی بیشتری نسبت به خانم ها خواهند داشت. به عنوان مثال : متاسفانه برخی از آقایان وقتی که به بیرون از منزل می روند و همسرشان از آنها در رابطه با مکانشان سوال می کنند، به راحتی به آنها دروغ می‌گویند و به وظیفه مرد در زندگی مشترک عمل نمی کنند.

 در روانشناسی ما اعتقادمان بر این است که هیچ گونه دروغی در این دنیا نمی تواند پوشیده بماند و همیشه راه هایی برای پی بردن به این دروغ ها وجود خواهد داشت. پس از مدتی، همسرتان متوجه برخی از دروغ های شما خواهد شد و این مسئله گاهی باعث می شود که شما را به عنوان یک فرد دروغگو خطاب کند و اعتماد لازم را برای بودن در کنار یکدیگر را از دست بدهید.

اگر شما به همسرتان دروغ بگویید، در واقع به خودتان دروغ گفته اید. چرا که زندگی بدی را در آینده تجربه خواهید نمود و همچنین به دلیل دروغی که به همسرتان گفته اید، باید تاوان زیادی را در آینده بدهید. گاهی این بی‌اعتمادی منجر به جدایی از همسر خواهد شد و اعتماد به فرد مقابل به طور کلی از بین خواهد رفت.

برای دریافت مشاوره فردی بر روی لینک کلیک کنید.

10. گذشت و فداکاری نسبت به همسر

 در مقاله‌ای که در رابطه با وظایف خانم ها ارائه نمودیم، به این موضوع اشاره کردیم که در فرهنگ ما ایرانیان توقع و انتظار بیشتری برای گذشت و فداکاری از سوی خانم ها وجود دارد. اما در هر حال در زندگی مشترک به دلیل دو طرفه بودن یک رابطه انتظار داریم که هر دوی آنها نسبت به گذشت و فداکاری اهمیت و ارزش قائل باشند و تنها وظیفه مرد در زندگی مشترک نمی باشد.

  هیچ اشکالی ندارد اگر گاهی اشتباهاتی از همسر شما رخ داده است، بدون اینکه بعدها این فداکاری را به روی او بیاورید و یا این که مورد سرزنش قرار دهید، از خطای او چشم پوشی کنید. این موضوع می‌تواند موجب آرامش فکری شما و عدم مشکل در زندگی کاری و هم چنین شغلی شما باشد.

بسیاری از خانم ها متوجه فداکاری های همسرشان هستند و همچنین گذشت آنها را فراموش نمی کنند. گاهی تاثیری که یک فداکاری و گذشت در زندگی مشترک بر جای می گذارد، بسیار بیشتر از تاثیر یک دعوا و یا همچنین آموزش های مستقیم دیگر می باشد. همچنین آرامش خودتان هنگامی که دیگر به آن مسئله و اشتباه فکر نمی کنید بیش از زمانی است که دغدغه ذهنی خواهد داشت.

برای اطلاع از نحوه برخورد با شوهر بی کار + 6 راهکار مرد بیکار زن شاغل بر روی لینک کلیک کنید.

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی را در رابطه با وظیفه مرد در زندگی مشترک ارائه نماییم. در صورتی که مایل به دریافت مشاوره در رابطه با 10 وظیفه مرد برای حفظ زندگی می باشید و یا مایل به کسب اطلاعات بیشتر هستید، می توانید با مشاوران ما که شماره های آنان در جدول موجود است، تماس حاصل نمایید. مشاوران ما همه روزه، حتی ایام تعطیل، آماده ارائه خدمات به شما خواهند بود.

وظیفه مرد در زندگی مشترک چیست؟

در یک کلام و به صورت کلی اگر بخواهیم از دیدگاه روانشناسی پاسخ دهیم، باید بگوییم تامین نیازهای عاطفی و جسمانی از وظایف مردان می باشد.

چگونه می توان از 10 وظیفه مرد برای حفظ زندگی اطلاع یافت؟

برای کسب اطلاع دقیق می توانید وارد سایت شوید و این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید.

آیا وظیفه مرد در زندگی مشترک متفاوت از وظایف زنان و مختص به آنها می باشد؟

در برخی موارد این وظایف مشترک بین زن و مرد می باشد و گاهی نیز منحصر به خودشان است.

آیا وظیفه مرد در زندگی مشترک با توجه به فرهنگ های مختلف متفاوت می باشد؟

در برخی از موارد به نسبت فرهنگ های مختلف می تواند متفاوت باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

همچنین ببینید

مشاوره خانواده تلفنی

مشاوره خانواده تلفنی

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با مشاور