مشاوره روانشناسی بالینی
مشاوره روانشناسی بالینی

مشاوره روانشناسی بالینی

صحبت کردن در رابطه با مشکلات خود با یک دوست و یا یکی از اعضای خانواده، می تواند به صورت مقطعی و کوتاه مدت موثر باشد. اما مشاوره روانشناسی بالینی کمک به حل مشکلات به صورت ریشه ای و عمقی خواهد داشت. اگر مشکلی دارید، درنگ نکن و همین الان با مشاورت صحبت کن و راه های درمان رو پیش برو.

همین الان با مشاوره روانشناسی بالینی صحبت کن تا تمامی مشکلات فردی و خانوادگی حادت برطرف بشه. درمان اختلالات روانی در واقع از مهم ترین اقدامات یک مشاور محسوب می شود. در کنار روان درمانی در صورت نیاز، برای بهبود عملکرد فرد و تسریع در روان درمانی، دارو درمانی تجویز می شود. برای تماس با مشاوران دکتر فکر همین الان با شماره های موجود در جدول تماس بگیر.

برای تشخیص اختلالات روانی مشاوره روانشناسی بالینی پس از مصاحبه و با استفاده از ابزارهای روانشناسی استاندارد نظر قطعی خواهد داد.

مشاوره روانشناسی بالینی کودک

مشاوره روانشناسی بالینی کودک
مشاوره روانشناسی بالینی کودک

روانشناس بالینی برای تمامی سنین از نوزادی تا دوران پیری درمان های مناسب را ارائه می دهند. شاید از خود بپرسید یک نوزاد چرا نیاز به مشاوره پیدا می کند؟ جالب است بدانید که برخی از اختلالات روانی و یا بیماری های جسمانی، که ریشه روانی نیز در آنها دخیل است، از همان نوزادی قابل تشخیص می باشد و این غربالگری توسط یک روانشناس بالینی انجام می شود.

 متاسفانه در برخی موارد ، بی اطلاعی والدین در مورد شناخت انواع اختلالات و عدم مراجعه به موقع نزد مشاور موجب به وجود آمدن اختلالات بیشتر و همچنین درگیر شدن خود آنها با مشکلات فرزندشان می باشد. در دوره کودکی ممکن است فرد دچار آسیب های روحی شود. شاهد بودن در صحنه های مختلف موجب ایجاد مشکل برای آنان شود که توسط مشاوره روانشناسی بالینی قابل درمان است.

  در صورتی که اختلالات روانی به موقع درمان نشوند، همانند بیماری‌های جسمانی ممکن است موجب ایجاد سایر اختلالات دیگر شود. در اصطلاح روانشناسی تخصصی اختلال را زمانی می توان برای فردی برشمرد که توانایی زندگی عادی و روزمره به دلیل مشکلات ایجاد شده از فرد گرفته می شود. بنابراین درمان آن به همین اندازه برای بازگشت مجدد فرد و یا زندگی عادی ضروری خواهد بود.

برای ارتباط با روانشناس آنلاین بر روی لینک کلیک کنید.

مشاوره روانشناسی بالینی بزرگسالان

 علت مراجعه بزرگسالان به یک روانشناس بالینی، گاهی ریشه در همان مشکلات حل نشده کودکی دارد. کمک به حل مشکلاتی همچون اضطراب، استرس، فوبیا ، افسردگی، اختلالات ذهنی، اوتیسم، بیش فعالی و سایر موارد دیگر از وظایف یک متخصص بالینی است تا بتواند تا حدود بسیار زیادی مشکلات فرد را برطرف نماید و یا در برخی موارد به طور کامل حل کند.

 برای شناخت انواع اختلالات روانی در افراد، یک مشاوره روانشناسی بالینی با استفاده از مصاحبه و همچنین انجام پرسشنامه ها و آزمون های روانی مرتبط تلاش می‌کند تا در مرحله اول تشخیص دقیق نسبت به اختلالات روانی داشته باشد و پس از آن در اقدام بعدی، درگیر شدن فرد با این اختلالات در الویت بعدی قرار می گیرد.

جلسات درمانی گاهی برای افراد به صورت خانوادگی صورت می گیرد. زیرا در برخی موارد در صورت نیاز ممکن است شرایط محیطی تغییر کند. همانند بچه های طیف اتیسم که شاید به نور حساسیت داشته باشند و یا برعکس؛ عاشق نور باشند و همچنین آموزش های لازم به خانواده جهت زندگی بهتر داده شود.

خدمات روانشناسی بالینی

خدمات مشاوره روانشناسی بالینی
خدمات مشاوره روانشناسی بالینی

 مشاور بالینی در چه زمینه هایی می تواند به فرد برای حل مشکلات کمک کند؟ همان طور که اشاره نمودیم، مهمترین وظیفه ای که یک فارغ التحصیل رشته روانشناسی بالینی برعهده دارد، کار کردن بر روی انواع اختلالات روانی است. درمان مشکلاتی که ریشه روانی عمیق تری خواهند داشت از دیگر اقداماتی است که باید انجام شود و در زیر به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد.

 درمان افسردگی

 برای همه ما در دوره ای از زندگی افسردگی به وجود می آید. نسبت به برخی فصول می توان گفت افسردگی طبیعی است به عنوان مثال : در فصل زمستان، اکثر افراد دچار افسردگی می شوند.یکی از علت‌هایی که برای آن می توان نام برد، کمبود ویتامین دی به دلیل برخورداری کمتر از نور آفتاب می باشد.

 افسردگی های گاه و بیگاه که برای تمام انسان‌های به وجود می آید، درصورتی جای نگرانی ندارد که برای مدت کوتاه بوده باشد و فرد را از زندگی عادی و روزمره خود ساقط ننموده باشد. در غیر این صورت، می تواند موجب به وجود آمدن مشکلات زیادی در فرد شود. به نحوی که اختلالاتی در وزن، خواب، بی حالی، تغییر اشتها، بی قراری، گریه کردن های مداوم و…. شود که در ادامه هر یک را در پی خواهد داشت.

 متخصص و مشاوره روانشناسی بالینی در این زمینه کمک می کند تا پس از شناخت دقیق و مصاحبه بالینی، میزان افسردگی فرد را اندازه گیری نماید. سپس با توجه به شخصیت فرد و همچنین مشکلات به وجود آمده او، تلاش می کند تا میزان این افسردگی به حداقل ممکن برسد. همچنین از عود مجددا و برای فردی که دچار مشکل شده است و بازگشت به افسردگی جلوگیری می شود.

برای برقراری ارتباط با مشاوره افسردگی بر روی لینک کلیک کنید.

 درمان وسواس

 وسواس گاهی ریشه های روانی دارد و در برخی موارد، می‌تواند ریشه ارثی و ژنتیک داشته باشد. به همین دلیل پس از تشخیص و انجام مصاحبه های بالینی با فرد و خانواده، گاهی نیاز است در صورت ارثی بودن این وسواس جلسات خانواده درمانی در کنار درمان فردی توسط مشاوره روانشناسی بالینی صورت پذیرد تا همه به شرایط عادی زندگی باز گردند.

وسواس، انواع مختلف و شکل های متفاوتی دارد. افکار وسواسی بسیار برای فرد آزار دهنده است. این افکار به صورتی است که اعمالی را در ادامه در پی خواهد داشت به همین دلیل موجب می شود، ساعت ها صرف درمان این افکار شود. همین مسئله موجب دور شدن از زندگی عادی و آزار اطرافیانی که کنار او زندگی می‌کنند می‌شود.

کنترل کردن افکار وسواسی برای افراد بسیار سخت و نگران کننده است و به صورتی است که گاهی دیگر زندگی عادی فرد مختل می شود. گاهی لازم است که بر اساس تشخیص متخصص بالینی دارو درمانی در کنار روان درمانی برای کمک بیشتر و تسریع در روند درمانی تجویز شود. انجام تمرین ها و اقدامات یک روان‌شناس بالینی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

برای برقراری ارتباط با مشاوره وسواس فکری بر روی لینک کلیک کنید.

 درمان استرس توسط مشاوره روانشناسی بالینی

 همه ما در شرایط مختلف، ممکن است دچار استرس های گاه و بی گاهی بشویم. این استرس‌ها در بسیاری از موارد مثبت و کمک کننده خواهد بود و در صورتی که این استرس وجود داشته باشد، روند زندگی و فکری و کاری گاهی حتی بهتر از زمانی است که ما استرس نداشته باشیم پیش خواهد رفت. اما چه زمانی این استرس نیاز به درمان دارد؟

 گاهی منبع استرس برای فرد شناخته شده است و گاهی نیز هم برای فرد و هم برای مشاور، ناشناخته است و به همین دلیل اولین اقدام این است که متوجه شویم ریشه این اضطراب این استرس چیست؟ استرس را می توان به صورت فراگیر و یا کوتاه مدت دانست. اضطراب فراگیر موجب می شود تا فرد دیگر امکان زندگی عادی و روزمره خود را نداشته باشد.

  یک مشاور بالینی تلاش می کند تا این میزان استرس را به حداقل ممکن برساند. روش های مختلفی برای درمان استرس وجود دارد و بسته به میزان استرس فرد، نوع مشکل، مدت زمان درگیر شدن با این مسئلهف گاهی دارو درمانی نیز می تواند در روند درمان تسریع ایجاد کند و موجب بهبود عملکرد او شود.

برای اطلاع از روش های مقابله با خیانت همسر در روابط زناشویی و عاطفی بر روی لینک کلیک کنید.

اختلال هراسی فوبیا

اختلال هراسی فوبیا
اختلال هراسی فوبیا

  فوبیا را نباید با ترس اشتباه گرفت. ترس منبع مشخصی دارد و در بسیاری از موارد جهت حفظ ایمنی ما انسان ها بسیار ضروری می باشد. به عنوان مثال : اگر ما ترس از سوختن نداشته باشیم، هرگز از خود در برابر این آسیب محافظت نخواهیم کرد و دچار مشکل می شویم. اما این ترس همانند سایر اختلالات روانی دیگر در صورتی که منجر به ایجاد مشکلاتی برای زندگی عادی فرد تبدیل شود، می تواند بسیار مخرب محسوب شود .

فوبیا، در واقع منبع ترسی است که از یک چیز مشخص در حد بسیار زیادی وجود دارد. به طوری که حتی تصور آن نیز برای فرد بیمناک می باشد و هرگز نمی تواند در موقعیت های مورد نظر ظاهر شود .فوبیا می‌تواند شکل های متعدد و متفاوتی داشته باشد. ولی به طور کلی می توان ترس از ارتفاع، ترس از اجتماع، ترس از پرواز و… که فرد امکان رویارویی با آن را ندارد دانست.

 اختلال فوبیا بسته به شرایطی که فرد در آن قرار دارد موجب می شود که مشکلات زیادی در زندگی عادی داشته باشد و به دنبال مشاوره روانشناسی بالینی باشد. گاهی این نوع اختلال ها به دلیل اتفاقاتی است که در گذشته صورت پذیرفته است و گاهی دیگر نیز ممکن است دلایل متعددی داشته باشد ایجا شود.

برای برقراری ارتباط با مشاوره فوبیا بر روی لینک کلیک کنید.

درمان اختلال پس از سانحه

  شاهد بودن در صحنه های مرگ عزیزان در روحیه هر فردی تاثیر منفی بر جای خواهد گذاشت و منجر به ایجاد مشکلات و ایجاد اختلالاتی همانند اختلالPTSD می شود. افراد دچار اختلال پی تی اس دی صحنه مورد نظر را در ذهن خود می بینند و کابوس های شبانه خواهند داشت. این تکرار به حدی است که دیگر توان زندگی عادی و روزمره را نخواهند داشت و از هر چیزی مشابه آن پرهیز می کنند.

 صحنه های طبیعی و اتفاقات همانند سیل، زلزله و یا اتفاقات غیر طبیعی همانند تصادف، جنایت ها ، قتل، جنگ از دیگر مواردی است که موجب می شود دائماً این صحنه تکرار شده و زندگی عادی و روزمره از فرد گرفته شود. درمان این نوع اختلالات توسط مشاوره روانشناسی بالینی نیز بسیار سخت و پیچیده می باشد و نیاز به تخصص و مهارت بسیار زیادی خواهد داشت.

 تعداد جلسات درمانی برای این نوع اختلال بر اساس رویکرد درمانی و همچنین مشکلات فردی می تواند متفاوت و متعدد باشد. اما آنچه بسیار مهم و ضروری به نظر می رسد این است که فرد مجدداً بتواند همانند انسان های عادی با برخی مسائل زندگی خود کنار بیاید و یک زندگی آرام و راحتی را تجربه نماید.

برای دریافت مشاوره خانواده بر روی لینک کلیک کنید.

 اختلالات شخصیت

 از دیگر وظایف و همچنین کارکردهای روانشناسی بالینی، درمان اختلالات شخصیت می باشد. اختلالات شخصیت طیف بسیار گسترده و وسیعی دارد. گاهی برخی از اختلالات به طور عمده ریشه ژنتیک خواهد داشت. همانند اختلال روانی اسکیزوفرنی و به طور ارثی در سن خاصی خود را نشان می‌دهد و مداخلات درمانی را ضروری می‌کند. پس همین الان با مشاورت صحبت کن .

 مبتلا شدن به دیگر اختلالات روانی شخصیت، همانند : اختلال دوقطبی به دلایل و شرایط زندگی که مورد قبول و رضایت فرد نبوده است و مشکلاتی به وجود می آورد. در این شرایط، روان درمانی می تواند بسیار برای حل این مشکلات کمک کننده باشد و تعداد جلسات متفاوتی را برای آن در نظر خواهند گرفت.

 دارو درمانی باز هم برای این نوع از اختلالات در کنار روان درمانی موجب و بهبود عملکرد افراد می شود و تا حدود زیادی درمان آنها را امکان پذیر می نماید. صرف بودن یک متخصص بالینی، نمی تواند به شما جهت حل مشکلات فردی و خانوادگی کمک کند و مهمترین مسئله، تخصص و همچنین مهارت مشاوره روانشناسی بالینی برای درمان مشکلات شناخته شده است.

همین الان با مشاورت صحبت کن

همین الان با مشاورت صحبت کن
همین الان با مشاورت صحبت کن

 زمانی که ما انسان ها دچار مشکل جسمانی و یا روانی می شویم، استیصال و درماندگی ما را آزار می‌دهد و به همین دلیل، به دنبال فردی می باشیم که بتواند به ما آرامش حتی نسبی و کوتاه‌مدت را به ما هدیه دهد. گاهی برای دریافت این آرامش، با یک دوست و یا یکی از اعضای خانواده صحبت می کنیم اما این درمان ها کوتاه مدت می باشد و ریشه مشکلات را از بین نمی برد.

 ما امکانی در مشاوره دکتر فکر فراهم نموده ایم که در هر ساعت از شبانه روز در تمامی ایام هفته که مایل به دریافت خدمات مشاوره و روانشناسی ما باشید، بتوانید به راحتی و سهولت هر چه بیشتر با مشاوران ما تماس حاصل نمایید. مشاوران ما حتی ایام تعطیل، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشند کافیست با شماره های موجود در وب سایت تماس حاصل نمایید تا همین الان با مشاورت صحبت کن .

 نحوه دریافت خدمات مشاوره ای در مرکز ما به صورت حضوری، تلفنی و آنلاین می باشد. بنابراین با استفاده از هر یک روش‌های مورد نظر که مایل به دریافت خدمات باشید، می توانید به راحتی تماس حاصل نموده و کلیه خدمات را دریافت نمایید. مشاوران ما به شما کمک خواهند کرد که به راه حل درستی جهت رفع مشکلات انتخاب کنید.

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی را در رابطه با خدمات مشاوره روانشناسی بالینی ارائه نماییم. به راحتی می توانید با شماره گیری شماره های موجود در جدول زیر همین الان با مشاورت صحبت کن و مشکلات خودت رو مطرح کن. از هر روشی (حضوری، تلفنی و آنلاین) که مایل باشید، می توانید با مشاوران ما در ارتباط باشید.

مشاوره روانشناسی بالینی چه خدماتی رو ارائه می کنه؟

درمان انواع اختلالت روانی شخصیت و همچنین مشکلات و اختلالات روانی فردی از جمله وظایف یک روانشاس بالینی محسوب میشه.

چطور می تونم خیلی سریع به مشاور دسترسی داشته باشم؟

برای اینکه بتونی همین الان با مشاورت صحبت کن لازمه اول باید وارد سایت بشی و با شماره های موجود در جدول سایت تماس بگیری.

نحوه درمان و تعداد جلسات مشاوره روانشناسی بالینی چگونه ایت؟

درمان های روانشناسی بالینی بسته به نوع مشکل، می تواند به صورت روان درمانی و دارو درمانی انجام شود. تعداد جلسات درمانی نیز بسته به رویکرد درمانی و میزان درگیر شدن فرد با مشکل بستگی داره.

یک مشاور بالینی چند درصد میتونه به رفع مشکلات کمک کنه؟

حل مشکلات فردی و خانوادگی نیاز به اقدام به موقع خواهد داشت و در کنار اون، باید فرد اراده لازمه رو برای حل مشکل داشته باشه.

5/5 - (2 امتیاز)

همچنین ببینید

رابطه جنسی در پریود چگونه است

عوارض رابطه جنسی در پریود

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با مشاور