روانشناس آنلاین
روانشناس آنلاین

روانشناس آنلاین

در صورتی که به مشاوران یا روانشناسان به شکل حضوری دسترسی ندارید و یا مایل به مطرح کردن مسائل و مشکلات خود به صورت ناشناس می باشید، ما روانشناس آنلاین را به شما پیشنهاد می کنیم. برای برقراری ارتباط با 60 روانشناس زبده + 24 ساعته حضوری+آنلاین می توانید با سامانه دکتر فکر که شماره های آنان در جدول زیر موجود است تماس حاصل نمایید.

امکان برقراری ارتباط با روانشناس آنلاین در تمامی ایام هفته، حتی روزهای تعطیل وجود خواهد داشت. کافی است که بر روی باکس ” تماس با مشاور” که در خلال مقالات قرار دارد، کلیک نمائید. گفتنی است که ارائه خدمات مشاوره تنها مختص به یک حیطه خاصی نمی باشد و در زمینه های مختلفی می توانید از همکاران ما راهنمایی بگیرید. همچنین، قابل ذکر است که برای دریافت خدمات روانشناس آنلاین هیچ گونه محدودیت سنی و زمانی و همچنین محدودیت تعداد جلسات قرار داده نشده است.

روانشناس آنلاین کیست؟

روانشناس آنلاین کیست؟

قبل از اینکه به خدمات روانشناس آنلاین بپردازیم، ابتدا لازم است در رابطه با حیطه کاری یک روانشناس، روانپزشک و مشاور خوب اطلاعاتی را ارائه نماییم. از نظر آکادمیک و تخصصی، روانشناسی را می توان به چندین شاخه تقسیم نمود که شامل : روانشناسی عمومی، روانشناسی بالینی و روانشناسی تربیتی می باشد که در رابطه با ایده های تخصصی هم در ادامه توضیح خواهیم داد.

 روانشناسی عمومی، در واقع همانند یک پزشک عمومی است که در همه زمینه ها اطلاعاتی دارد اما ممکن است با توجه به علاقه و تجربه کاری در یک زمینه خاص، مشاوره های بیشتری را ارائه نمایند. روانشناسی به طور کلی، زمان بیشتری را به اختلالات روانی و انجام درمان و پژوهش در این زمینه اختصاص می دهد.

 روانشناس بالینی متخصص انواع اختلالات روانی و کار با مراجعینی است که اختلالات روانی حاد دارند. یکی از گرایش های روانشناس بالینی کودک و نوجوان می باشد. دارو درمانی از جمله راهکارهای درمانی است که توسط یک روانشناس بالینی مجاز می باشد. روانشناسی تربیتی نیز در حیطه آموزشی و درسی می‌تواند به مراجعین کمک کند.

روانشناس آنلاین چه تخصصی دارد؟

عموم مردم به دلیل ناآگاهی نسبت به تفاوت رشته های مختلف و همچنین کارکرد های هر یک از رشته ها ممکن است اطلاعات درستی درباره تفاوت های یک مشاور و روانشناس با روانپزشک نداشته باشند و برای همه آنها از اصطلاح کلی روانشناس استفاده نمایند. به همین دلیل برای فهم عموم خوانندگان گرامی از اصطلاح روانشناس استفاده نموده ایم.

 وب سایت دکتر فکر برای روانشناسی آنلاین از فارغ التحصیلان و متخصصین رشته های روانپزشکی، مشاوره خانواده، مشاوره ازدواج ، مشاوره تحصیلی، روانشناس بالینی، روانشناس کودک و نوجوان، روانپزشک کودک و نوجوان، سکس تراپیست، مشاوره طلاق، زوج درمانی، مشاوره خیانت و مشاوره فردی همه را گردهم جمع آورده تا کمک های لازم را در تمامی زمینه ها به شما ارائه نماییم.

شما در وب ساین ما متناسب با نوع مشکلات تان می توانید به متخصص مشاوره روانشناسی آنلاین یا تلفنی متصل شوید. البته لازم به ذکر است که در برخی موارد، در صورت ناآگاهی و یا عدم اطلاع دقیق شما از متخصص مربوطه، راهنمایی های لازم ارائه خواهد شد و پس از آن امکان انتخاب خواهید داشت.

خدمات روانشناسی آنلاین

خدمات روانشناسی آنلاین

 برای آشنایی با خدمات ما و همچنین کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، ما به تخصص های مختلف و همچنین زمینه کاری هر یک از مشاوران خود اشاره خواهیم نمود. ضمن اینکه اگر سوالی در این زمینه داشته و یا مایل به کسب اطلاعات بیشتر باشید، می توانید با شماره های موجود در جداول وب سایت تماس حاصل نمایید.

 مشاوره شغلی

 مشاوره شغلی در چه زمینه ای می تواند به شما مشاوره بدهد؟ یک مشاور شغلی در حقیقت فارغ التحصیل رشته کارشناسی ارشد یا دکتری مشاوره شغلی از دانشگاه های سراسری و خارج از کشور می باشد. هدف ما تنها گردآوری فارغ التحصیلان دانشگاهی نخواهد بود، بلکه مقصود این است که متخصصین را جهت کمک به شما دعوت نماییم.

فردی که در وب سایت ما خدمات مشاوره شغلی را ارائه می دهد، فارغ التحصیل رشته مشاوره شغلی است که تجربه کافی در این زمینه دارد و همچنین دارای رزومه قوی علمی و پژوهشی برای استخدام می باشد. نظرخواهی و اطلاع از رضایت و یا کارکرد هر یک از خدمات مشاوره ایی نیز از برنامه های کاری و نظارت بر مشاوران مربوطه خواهد بود.

 مشاوره تحصیلی

لزوم دریافت راهنمایی های روانشناسی آنلاین تحصیلی در تمامی مقاطع، از اول ابتدایی تا آخرین درجه مدرک تحصیلی دکتری همواره احساس می شود. زیرا رقابت، سطح سوالات آزمون ها، محتوای کتب درسی، نسبت به گذشته بسیار تغییر کرده و به همین دلیل کمک و تلاش یک مشاور می تواند به او جهت کسب موفقیت تحصیلی کمک نماید.

مشاوران تحصیلی ما دارای رتبه های برتر در زمینه های مختلف می باشد. علاوه بر آن، فارغ التحصیلان رشته های مشاوره تحصیلی برای کمک به شما آماده ارائه خدمات می باشد. رتبه‌های برتر به شما کمک خواهند کرد تا متناسب با رشته های مورد علاقه و یا رتبه تان، برنامه ریزی کرده و همچنین سوالات و مشکلات خود را و یا راهکارهای لازم را دریافت نمایید.

روانشناس آنلاین ازدواج

مشاوره ازدواج را می توان به دو قسمت مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج تقسیم نمود. برای هر کسی معیارهای انتخاب همسر متفاوت است و همواره شک و سوال در این زمینه زیاد می باشد. در این شرایط یک مشاوره ازدواج به شخص کمک می‌کند تا به انتخاب درستی متناسب با ویژگی های شخصیت و ملاک های خود برسد.

در نوع دیگر، مشاوره ازدواج، تاکید بر این مسئله داریم که دختر و پسر به همراه هم مراجعه نمایند. زیرا بر اساس آزمون های شخصیت و سلامت روان و همچنین مصاحبه بالینی با هر دو نفر میزان همخوانی شخصیت آن ها مورد سنجش دقیق قرار می‌گیرد و همچنین تفاوت ها و یا انتظارات آنها از ازدواج واقع بینانه تر خواهد شد.

 زوج درمانی

 زوج درمانی را می توان در زیرگروه مشاوره ازدواج دانست که در واقع قسمت دوم بعد از ازدواج را شامل می شود. مشاور و درمانگر به زن و شوهر کمک می کند تا در زمینه های مختلفی راهنمایی کسب کرده و متناسب با مشکلات خود به دنبال راه حل های درست و مناسب باشند. 

 زوج درمانی روانشناس آنلاین موارد مختلف و متعددی را شامل می شود اما به طور کلی می توان گفت هر آنچه که به رابطه عاطفی و جنسی یک زوج صدمه وارد کرده باشد، شامل خدمات مشاوره زوج درمانی می شود. بسته به نوع مشکلات مطرح شده، زوجین تعداد جلسات همچنین نحوه ارائه خدمات می‌تواند متفاوت باشد.

روانشناس آنلاین خانواده

روانشناس آنلاین خانواده

مشاوره خانواده، فارغ التحصیل رشته مشاوره خانواده از بهترین دانشگاه های کشور می باشد. هر آنچه که مربوط به انواع مشکلات خانواده است، در محدوده اقدامات و وظایف یک مشاوره خانواده شناخته می شود. در مشاوره خانواده ما بر این اعتقادیم که خانواده یک سیستم است که مشکل یک فرد بر دیگران تاثیر گذار خواهد بود.

در بسیاری از جلسات مشاوره خانواده، لازم است که تمامی اعضا به همراه پدر و مادر حضور داشته باشند. گاهی مشکل مربوط به یک فرد خاص می باشد و در موارد دیگر نیز کل اعضای خانواده درگیر باشند و یا به دنبال راهکارهای ارائه شده همه خانواده باشند. در جلسات مشاوره ایی به صورت گردهمایی، تمرین های لازم به همه آنها ارائه خواهد شد.

مشاوره خیانت

امروزه خیانت در زندگی زناشویی یکی از معضلات در بین زوجین جوان و یا حتی زوجینی است که سال ها از زندگی مشترک شان می گذرد. این خیانت، فارغ از دلیل آن می تواند موجب فروپاشی یک خانواده شود. همچنین رابطه و صمیمت در خانواده را دچار مشکل می کند. گاهی متاسفانه پیامد خیانت بر زندگی به حدی مخرب است تا حدودی غیرقابل حل می باشد.

پس از ارتکاب این عمل، بازگشت مجدد به خانواده، بخشش خیانت و همچنین برگشتن به رابطه اولیه ازدواج بسیار سخت و در برخی موارد غیر ممکن می باشد. در چنین مواردی، مشاوره تلفنی خیانت کمک می‌کند تا فرد بتواند تا حدودی با این مسئله کنار بیاید و از میزان آسیب های روحی و روانی کاسته شود.

مشاوره کودک

 مشاوره کودک

کودکان مثل بزرگسالان از توانایی صحبت در مورد ناراحتی ها و همچنین ابراز احساسات و هیجانات برخوردار نیستند و یا نمی توان با صحبت کردن با آنها به مشکل پی برد. اما بازی درمانی یکی از از مواردی است که در مشاوره کودک مورد استفاده قرار می گیرد و در کنار آن خانواده درمانی و صحبت با والدین نیز از ملزومات خواهد بود.

گاهی مشاوره کودک تنها برای والدین جهت عملکرد بهتر ارائه می شود و برخی اوقات نیز برای رفع مشکل لازم است محیط تغییر کند. چنانچه معضلات دوره کودکی از همان ابتدا برطرف نشود، این مشکلات ادامه پیدا خواهد کرد و در بزرگسالی منجر به بروز اختلالات روانی می شود که در برخی موارد حل آنها بسیار سخت خواهد بود.

 از نظر روانشناس آنلاین، تربیت جنسی از دیگر مواردی است که در دوره کودکی باید به درستی انجام شود. تربیت جنسی در واقع شامل هویت جنسی است که فرد به عنوان یک دختر یا پسر خود را بپذیرد و با ویژگی های خود را به عنوان یک نوعی از جنسیت تطبیق دهد. همچنین برای جلوگیری از سوء استفاده های جنسی تربیت لازم از سوی پدر و مادر باید صورت پذیرد.

مشاوره فردی آنلاین

یکی از دلایلی که مراجعین به خاطر آن به مشاوره فردی مراجعه می کنند، کسب خودشناسی و اطلاع دقیق تر از ویژگی های شخصیتی شان می باشد. در این موارد، پس از انجام تست های روانشناسی و روانشناختی خاصی، به فرد کمک می شود تا شناخت بیشتری نسبت به خود پیدا کند.

 گاهی نیز هدف از مشاوره فردی، رفع معضلات و مشکلات فردی همانند اضطراب، افسردگی، استرس و یا سایر مواردی است که فرد را برای زندگی روزمره دچار مشکل نموده است و به همین دلیل مداخلات درمانی در این زمینه ضروری می باشد. متناسب با نوع مشکل فرد، تعداد جلسات درمانی در نظر گرفته متفاوت خواهد بود.

مشاوره طلاق

 طلاق آخرین راه حل در مشاوره ازدواج و خانواده شناخته می شود. گاهی زوجین ناگزیرند برای حل مشکلات و یا خاتمه دادن به آن‌ها طلاق را به عنوان یک راه حل بپذیرند. در این موارد بسیار مهم است که زوجین پس از از جدایی بتوانند به زندگی عادی و روزمره خود برگردند.

شاید زوجین تصور کنند که طلاق بهترین راه حل برای آنها خواهد بود. قطعاً یک مشاور متخصص هرگز تنها بر اساس شنیده ها و صحبت های مراجعین تصمیم‌گیری نخواهد کرد. بلکه پس از مصاحبه های بالینی و همچنین انجام آزمون های روانی متناسب با نوع مشکلات، در صورت نیاز طلاق به عنوان یک راهکار ارائه خواهد شد.

در صورتی که این زوج، دارای فرزند یا فرزندان باشند و فرزندان طلاق نزد مادر و یا نزد پدر باشند، تلاش می شود تا کمترین آسیب متوجه آن ها شود و زوجین بتوانند فرزند یا فرزندان خود را به درستی تربیت کنند. برای این منظور، جلساتی برای شناخت بهتر کودک در نظر گرفته خواهد شد و در صورت بروز مشکل برای رفع آن تلاش خواهد شد.

روانشناس آنلاین مشاوره نوجوان

روانشناس آنلاین مشاوره نوجوان

نوجوانی یکی از سنین بسیار حساس از نظر شخصیت و خلقیات می‌باشد. برخی بدون اینکه اطلاعی در مورد تغییرات فیزیولوژی و همچنین روانی نوجوان داشته باشند، از رفتارها و تغییرات خلقی او گله و شکایت می کنند. مشاوره فردی یک نوجوان، جهت شناخت بهتر نسبت به تغییرات پیشرو و یا کنونی در بدن و خلق ارائه می شود.

 نحوه برخورد با یک فرد نوجوان بسیار مهم است. در مشاوره کودک و نوجوان به والدین کمک می شود تا شناخت بهتری نسبت به ویژگی ها و تغییرات موجود داشته باشند. قابل توجه است که شیوه رفتار صحیح با نوجوان و نحوه عملکرد والدین در خانواده از مهم ترین نکاتی است که در مشاوره نوجوان مورد توجه قرار می گیرد.

 مشاوره بالینی

از جمله وظایف و حیطه های کاری یک مشاوره بالینی این است که بر روی کودکان و نوجوانانی که دچار اختلال ذهنی و یا جسمی می باشند کار کند. به عنوان مثال، کار بر روی کودکان طیف اوتیسم از جمله کاربردهای و خدمات یک مشاوره بالینی محسوب می شود. البته برای بسیاری از اختلالات روانی و جسمانی درمان قطعی وجود ندارد، اما یک مشاور بالینی کمک می کند تا عملکرد بهتری داشته باشید و از  پیشروی و بروز مشکل بیشتر در آینده جلوگیری به عمل آید.

 والدینی که دارای فرزند با بیماری های جسمانی و یا اختلالات روانی حاد هستند، معمولاً امید به زندگی آنها کاهش یافته یا با مسائل بیشتری دست و پنجه نرم می کنند. در این زمینه کمک می شود تا هر یک از آنها بتوانند بر اساس رویکرد تعهد و پذیرش، با مشکل کودکشان کنار آیند تا سلامت روان آنها نیز حفظ شود.

 روانپزشک

 روانپزشک در واقع فردی است که فارغ التحصیل رشته پزشکی می باشد. این متخصص به طور معمول بر روی علل افسردگی و اختلالات روانی کار خواهد کرد. این اختلالات گاهی نیاز به دارو درمانی دارد و تجویز دارو توسط یک روانپزشک کاملاً اصولی و درست می باشد.

همچنین، سکستراپی از دیگر  تخصص های روانپزشک می باشد. گاهی از معاینه های پزشکی و یا دارو استفاده می‌شود و تلاش می کند تا در بهبود عملکرد و رفع مشکلات مطرح شده دارد. 

روانشناس تربیتی

روانشناس آنلاین

روانشناس تربیتی در واقع بیشتر در زمینه های تحصیلی و همچنین آموزشی ارائه خدمات می کنند. تا حدودی خدماتی که یک مشاور تحصیلی به افراد ارائه می کند می تواند در مشاوره تربیتی نیز ارائه شود. اما به طور معمول، نحوه آموزش و مشاوره مربوط به روش های درست تدریس برای سنین مختلف از اقدامات بسیار مهم یک روانشناس تربیتی محسوب می شود.

یکی دیگر از مواردی که یک روانشناس تربیتی در آن حیطه تخصص کافی و لازم را دارد، آموزش کودکان پیش دبستانی و همچنین نوجوان می باشد. کار بر روی اضطراب جدایی در کودکان کلاس اول و مشکلات آموزشی در سنین دبستان از مهمترین تخصصات و اقدامات هر یک از فارغ التحصیلان روانشناسی تربیتی محسوب می شود.

سکستراپی

 از کاربردهای تخصصی مشاوره ازدواج، زوج درمانگر و همچنین روانپزشکی پرداختن به مسائل رابطه زناشویی می باشد. ارائه آموزش های لازم در رابطه با نحوه برقراری رابطه زناشویی و همچنین اختلالات جنسی از جمله مسائل بسیار مهم می باشد

 تعداد جلسات مورد نظر برای هر یک از اختلالات جنسی می تواند بسته به نوع مشکل متفاوت باشد. اختلالاتی همانند ناهمگونی جنسی و یا مشکلات کودکی از جمله مسائلی است که در جلسات درمانی بدان پرداخت خواهد شد و گاهی دارو درمانی در کنار روان درمانی برای حل مشکلات ارائه می گردد.

60 روانشناس زبده + 24 ساعته حضوری+آنلاین

تفاوتی ندارد که شما مایل به دریافت کدام یک از خدمات مشاوره ای روانشناس آنلاین می باشید، در هر صورت می توانید برای دریافت خدمات لازم در هر زمینه و جهت اطلاع از لیست 60 روانشناس زبده + 24 ساعته حضوری+آنلاین با شماره های موجود در وب سایت تماس حاصل نمایید. در هر یک از استان ها، ما به معرفی تمامی مشاوران مطرح خواهیم پرداخت.

سخن پایانی

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی را در رابطه با روانشناس آنلاین و حیطه های کاری او ارائه نماییم. در صورتی که مایل به اطلاع دقیق و دریافت لیست 60 روانشناس زبده + 24 ساعته حضوری+آنلاین می باشید، می توانید با مشاوران ما که شماره های آنان در جدول زیر موجود است، تماس حاصل نمایید. مشاوران ما همه روزه، حتی ایام تعطیل آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشند.

روانشناس آنلاین در چه زمینه هایی مشاوره می دهد؟

اگر منظور از روانشناس، با آنچه که تخصص اوست هماهنگ باشد، در واقع هدف کار کردن بر روی اختلاات روانی است. اما مشاوران متخصصی را در حیطه های مختلف گردهم آورده ایم.

چگونه می توان به 60 روانشناس زبده + 24 ساعته حضوری+آنلاین دسترسی داشت؟

برای دریافت مشاوره و اطلاع از لیست تمامی مشاوران می توانید وارد سایت شوید و اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

خدمات روانشناس آنلاین شامل چه مواردی است؟

دریافت خدمات مشاوره ای در زمینه های مختلفی همچون تحصیلی، شغلی، فردی، زوج درمانی ، سکستراپی و همچنین سایر زمینه ها خواهد پرداخت.

تعدا جلسات مشاوره آنلاین چه مدت طول می کشد؟

این موضوع بستگی زیادی به نوع مشکل شما خواهد داشت. با توجه به نوع مشکل شما و پروتکل درمانی مورد نظر، تعداد جلسات تعیین خواهد شد.

5/5 - (3 امتیاز)

همچنین ببینید

اختلال انطباقی

اختلال انطباقی چیست؟ + علائم، نحوه تشخیص و درمان آن

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با مشاور