اولویت همسر یا والدین
اولویت همسر یا والدین

در زندگی مشترک اولویت با همسر است یا والدین؟

بعد از ازدواج اولویت همسر یا والدین است؟ این سوالی است که بسیاری از زوجین به دنبال پاسخ آن هستند. در صورتی که این موضوع برای شما سوال است و نمی دانید پس از ازدواج اولویت همسر یا والدین است، در ادامه همراه ما باشید تا به این موضوع رسیدگی کنیم. ما در ادامه قصد داریم خواهیم گفت، اولویت اول زندگی مرد کیست و چگونه اولویت اول همسرم شوم را بررسی کنیم. در صورتی که پس از مطالعه این مطلب نیاز به اطلاعات بیشتری در رابطه با اینکه آیا همسر شما نفر اول زندگی شماست یا خیر، داشتید می توانید با کارشناسان ما برای دریافت مشاوره تماس بگیرید.

انتخاب اول در زندگی مشترک چیست؟ اولویت همسر یا والدین؟

آیا شرایطی ناراحت کننده تر از این وجود دارد که از شما خواسته شود بین والدین و همسرتان یکی را انتخاب کنید؟ با این حال، تقریباً هر تازه ازدواج کرده ای خود را در میان این وضعیت وحشتناک ناخوشایند می بیند و مطمئن نیست که کدام طرف را انتخاب کند یا چه کسی باید اولین نفر زندگی او باشد.

خوشبختانه می توانید تعارض درونی خود را با قرار دادن همسر خود در مرحله اول به حداقل برسانید.

شریک زندگی شما باید اولویت اول شما باشد و بسیار مهم است که والدین شما “از قداست و اولویت ازدواج شما حمایت کنند.” البته، ممکن است گاهی اوقات انتخاب شریک زندگی به جای والدین شما دشوار باشد.

حال که پاسخ سوال تان در رابطه با اینکه چه فردی باید نفر شماره یک زندگی شما باشد گرفتید، در ادامه قصد داریم این موضوع را برای فرزندان بررسی کنیم. در این صورت لازم است بدانید که اگر به خاطر اولویت قرار دادن فرزندان با همسر خود ناسازگاری داشته باشید، اولین و بیشترین آسیب را فرزندتان متحمل خواهد شد. پس به این موضوع دقت داشته باشید و با در اولویت قرار دادن همسر خود، حس امنیت بیشتری را به فرزندتان منتقل نمایید.

وقتی کودکان احساس امنیت نمی کنند، به نظر می رسد که کل جهان آنها در هم شکسته شده است. این فقدان را هیچ چیزی برای بچه ها نمی تواند جبران کند.

تحقیقات اخیر نشان داده است که وقتی واحد خانواده متلاشی می شود، بچه ها نیز دچار اختلال می شوند. کودکان در خانه های دارای مشکل میزان بالاتری از مشکلات تحصیلی، بی پروایی، بارداری در نوجوانان، سوء مصرف الکل و مواد مخدر، مشکلات عاطفی و رفتاری، خشونت، خودکشی و فقر در بزرگسالی هستند. اگر فکر می کنید وقتی همسرتان را به عقب می اندازید و فرزندان خود را در رتبه اول قرار می دهید، بهترین کار را برای فرزند خود انجام می دهید، سخت در اشتباه هستید. بهترین راه برای محافظت از فرزندان در برابر این موارد این است که ازدواج خود را در کنار هم نگه دارید. اگر می خواهید بهترین والدین باشید، تلاش کنید تا بهترین زوج باشید.

اولویت اول زندگی مرد کیست

چرا باید همسر اولویت اول باشد؟

یکی از مولفه های اصلی تقویت تیم ازدواج این است که مطمئن شوید زمان کافی را با هم بگذرانید. اکنون، ما می دانیم که بسیاری از شما در حال حاضر فهرستی از بهانه ها را ارائه می دهید که چرا نمی توانید زمانی را برای گذراندن با یکدیگر پیدا کنید. ما اینجا هستیم تا به شما بگوییم که می توانید. زوج های سالم زمان برای با هم بودن را “نمی یابند”، آنها برای “با هم بودن” وقت می گذارند. شاید خود را متقاعد کرده باشید که به سادگی زمان کافی برای برنامه ریزی یکدیگر در روز خود ندارید، اما این درست نیست. شما وقت دارید هر کاری را که می خواهید انجام دهید و اگر وقت خود را با همسرتان صرف نکنید، زمان تان را با چیزهای کم اهمیت پر می کنید. در نتیجه کم کم عشق و علاقه بین شما کمرنگ خواهد شد.

نشانه های نبودن اولویت اول برای همسر

ما در ادامه این مطلب قصد داریم به سوال شما مبنی بر اینکه چگونه اولویت اول همسرم شوم پاسخ دهیم. البته قبل از پاسخ به این سوال لازم است از نشانه های نبودن اولویت اول برای همسراطلاعات لازم را بدست آورید.

در ادامه نشانه هایی را که می گوید شما اولویت اول همسرتان نیستید، بررسی خواهیم کرد.

هر نوع رابطه، اعم از کوتاه مدت یا تعهد بلند مدت، دارای پتانسیل جزر و مدی است که ممکن است در لحظات خاصی بیشتر یا کمتر در اولویت شریک زندگی خود قرار بگیرید.

شریک یا همسرتان همیشه نمی تواند شما را در اولویت قرار دهد، اما اگر به طور مداوم احساس می کنید که در رابطه خود اولویت ندارید، ممکن است زمان آن رسیده باشد که یک قدم به عقب بردارید و ارزیابی کنید که اوضاع به کجا می انجامد. پ

  1. بدقولی طرف مقابل

این موضوعی طبیعی است که گاهی همسرتان قولی را به شما بدهد و نتواند آن را عملی کند. این موضوع می تواند در منتظر ماندن برای رسیدن همسرتان از بیرون و یا بسیاری موارد دیگر نیز معنی شود. اگر حس می کنید که همیشه از سوی همسرتان بدقولی می بینید، این موضوع نشان دهنده در الویت نبودن است.

  1. بی توجهی به مناسبت های خاص در طرف مقابل

اگر همسرتان هیچ اعتنایی به مناسبت های خاص ندارد، نشان دهنده اولویت کم شما برای او در رابطه است.

چگونه اولویت اول همسرم شوم

  1. احساس تنهایی از جانب خودتان

حتماً شنیده اید که برخی با وجود بودن در یک رابطه و یا داشتن همسر، احساس تنهایی شدیدی دارند. این موضوع نشان دهنده در اولویت نبودن آن ها است.

  1. بی توجه نسبت به نیازها از طرف مقابل

اگرچه نمی توان تمامی نیازها و تمایلات طرف مقابل را برآورده کرد؛ اما زن و شوهرهای شاد نسبت به این موضوع و اینکه بتوانند تا جای ممکن نیازهای طرف مقابل شان را برآورده کنند، حساس هستند. اگر از طرف مقابل تان برای برآورده کردن نیازهای تان بی توجهی دیدید یعنی او شما را اولویت شماره 1 خود نمی داند.

نمونه ای از این امر ممکن است عدم پاسخگویی به درخواست های معقول باشد. اگر باز هم در صورت یادآوری نیازهای تان شریک شما بی توجه بود، نشان دهنده در اولویت نبودن شماست.

چگونه اولویت اول همسرم شوم؟

اولویت همسر یا والدین و اهمیت آن را در مطالب فوق بررسی کردیم. حال در این قسمت قصد داریم به سوال شما در رابطه با اینکه، چگونه اولویت اول همسرم شوم پاسخ دهیم.

 در رابطه با این موضوع باید به شما بگوییم، احساسات خود را با همسرتان در میان بگذارید. اگر احساس بی توجهی دارید، حتماً به همسرتان این موضوع را بگویید و گاهی از او انتقاد کنید. برای افزایش صمیمیت و حل شدن مشکل، می توانید زمان بیشتری را با همسرتان بگذرانید. سعی کنید از هر بحث و جدل خودداری کنید. انعطاف پذیری بیشتری داشته باشید.

خلاصه مطلب

ما در این مطلب سعی کردیم به بررسی این مطلب بپردازیم که در زندگی مشترک اولویت همسر یا والدین است؟ کدام یک باید در اولویت باشند و پاسخ داده شد که همسر شما نفر اول زندگی شماست. در ادامه به سوال برخی افرا در رابطه با اینکه می پرسند، چگونه اولویت اول همسرم شوم پاسخ دادیم. در صورتی که پس از مطالعه این مطلب، نیاز به اطلاعات بیشتری در رابطه با اینکه اولویت اول زندگی مرد کیست یا اولویت اول زندگی زن کیست، داشتید، می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

 

آیا نادیده گرفته شدن در زندگی خطری جدی است؟

بله قطعاً باید دلیل این مشکل را یافته و آن را برطرف کنید.

آیا خیانت می تواند یکی از دلایل نادیده گرفته شده از جانب همسر باشد؟

نمی توان نظر قطعی دارد باید شرایط فرد بررسی شود.

آیا پسرها باید پدر و مادر خود را مقدم بر همسرشان بدانند؟

قطعاً خیر در درجه اول اولویت با همسر است. اما این به معنای نادیده گرفتن پدر و مادر نیست!

5/5 - (2 امتیاز)

همچنین ببینید

مشاوره تلفنی ازدواج

مشاوره تلفنی ازدواج

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با مشاور