10 راه برگشت به زندگی بعد از طلاق
10 راه برگشت به زندگی بعد از طلاق

10 راه برگشت به زندگی بعد از طلاق

اگر برای جدایی و طلاق عجله کرده اید، حال توصیه می کنیم قبل از تصمیم برای ازدواج مجدد، ابتدا از 10 راه برگشت به زندگی بعد از طلاق اطلاع یابید و پس از آن، نسبت به ازدواج مجدد تصمیم گیری نمایید. همچنین در این رابطه می توانید با مشاوران ما که شماره های آنان در جدول زیر موجود است تماس حاصل نمایید تا راهنمایی های لازم را به شما ارائه نمایند.

زندگی بعد از طلاق و پیامدهای آن

هنگامی که زوجین به دلایل مختلفی ممکن است احساس کنند، توان ادامه دادن به زندگی مشترک را ندارند، تصمیم به جدایی می گیرند. در این شرایط، هر یک از زوجین با امتحان راه حل های مختلف و متفاوت به این نتیجه می‌رسند که دیگر نمی‌توانند به این زندگی ادامه دهند و بهترین راه برای آنها جدایی خواهد بود. اما سوال بعدی این است که چه عواملی باعث پشیمانی بعد از طلاق می شود؟

پس از طلاق، افراد با مشکلات زیادی ممکن است مواجه شوند. و شاید از عهده پیش‌بینی کردن آن، قبل از تصمیم گیری بر نیامده باشند و یا مشکلات زندگی مجردی خود را فراموش نموده باشند و اکنون پس از داشتن یک زندگی مشترک، تصور کنند که نمی تواند  همانند گذشته زندگی مجردی را تجربه نمایند و بسیار برایشان دشوار خواهد بود.

راه برگشت به زندگی بعد از طلاق برای هر فردی متفاوت خواهد بود. زیرا شرایط زندگی هر یک از افراد با دیگری ممکن است تفاوت‌هایی داشته باشد. همچنین مشکلات به وجود آمده بین آنها، گاهی اگر به صورت اصولی و درست حل نشود، موجب ایجاد مسائل بیشتری خواهد شد و به همین ترتیب توان ادامه زندگی را از افراد خواهد گرفت.

بهترین راه های بازگشت به زندگی بعد از طلاق

بهترین راه های بازگشت به زندگی بعد از طلاق
بهترین راه های بازگشت به زندگی بعد از طلاق

اینکه چرا تصمیم به جدایی و طلاق گرفته اید، موضوع بسیار مهمی است که قبل از ارائه راهکار، باید به آن بپردازید چرا که گاهی ممکن است پس از تجربه زندگی مشترک، تصور کنید که توان ادامه دادن به زندگی قبلی را نخواهید داشت و مجدداً تصمیم بگیرید که از هم جدا شدوید. اما بر اساس موارد دیگر نیز می توان نسبت به انتخاب خود، اطمینان حاصل نمود.

در مورد بازگشت به زندگی قبلی اطمینان داشته باشید

ما در معرفی بهترین روش های جلوگیری از طلاق و نجات زندگی زناشویی به این موضوع پرداختیم که بهترین راه هایی را که می توانید برای احیای دوباره زندگیتان از آنها استفاده کنید را به کار ببرید تا بتوانید مجدداً رابطه قبلی خود را بهبود بخشید و از طلاق ممانعت نمایید. اما دلیل شما برای طلاق و جدایی چه بوده است؟ و حال به چه دلیلی به دنبال راه برگشت به زندگی بعد از طلاق هستید؟

ممکن است زوجین پس از جدایی، به یکدیگر این قول را بدهند که هرگز رفتارهای گذشته را تکرار نخواهند کرد و همانند اوایل زندگی، تلاش خود را برای داشتن یک زندگی آرام خواهند داشت. اما در حقیقت امکان عملی نمودن و اجرایی کردن آن را نداشته باشند. چراکه زندگی آنها پس از گذشت مدتی، مجددا به همان روال قبلی باز گردد. در این زمینه، تنها فردی که می تواند به شما کمک کند یک‌مشاور خواهد بود.

نقاط ضعف خود را به همسرتان نشان ندهید

خوب است که ما در رابطه با احساسات مان با دیگران صحبت کنیم. خصوصاً افرادی که نقش مهمی در زندگی ما دارند. اما مراقب باشید برای بازگشت به زندگی مجدد، علاوه بر مشکلات گذشته، مشکلات جدیدی را نیز به آن اضافه نکنید. به عنوان مثال : اگر دیگر جایی در خانه پدری ندارید؛ هرگز این موضوع را به گونه‌ای مطرح نکنید که همسرتان پس از گذشت مدتی، از این مسئله سوء استفاده کند.

قطعاً شما قبل از جدایی، به دنبال آشنایی با انواع طلاق میان زوجین و تاثیر آنها  بوده اید. اما اگر طرف مقابل یا همان همسر شما تمایل به بازگشت مجدد به زندگی را دارد، این موضوع بدین معناست که شرایط سختی را پس از جدایی تجربه نموده است و حال تمایل به بازگشت دارد. بنابراین، نیازی نیست در مورد تمامی جزئیات با او صحبت کنید.

بازگشت به زندگی مشترک به دلیل مسائل مالی

بدیهی است که مسائل مالی، نقش بسیار مهمی خصوصاً در زندگی امروز ما می‌توانند ایفا نمایند. اگر جدایی شما به دلایل مسائل مالی اتفاق افتاده است، می توانید برای حل آن به راحتی اقدام کنید. به عنوان مثال : اگر در رابطه با هزینه ها و همچنین پرداخت آنها دچار مشکل شده اید، می توانید مجددا شفاف سازی کنید و رابطه خود را در زندگی بعد از طلاق بهبود بخشید.

در صورتی که جدایی شما به دلیل مسائل مالی صورت گرفته باشد، باز هم با داشتن یک شغل بهتر و یا مدت زمان بیشتری صرف کار کردن، می توانید مجددا زندگی خود را بهبود ببخشید. شرط تمامی این موارد در صورتی است که مصمم به داشتن یک زندگی خوب باشید و برای آن تمامی تلاش خود را داشته باشید.

گذشت و فداکاری از راه های بازگشت و زندگی بعد از طلاق

یکی از اشتباهاتی که همه ما ممکن است به هنگام ازدواج و یا بازگشت مجدد به زندگی مشترک داشته باشیم، این است که از روی احساسات، تصمیم گیری می کنیم. شاید اگر قبل از زندگی مشترک و ازدواج، به دنبال استفاده از راهکارهای 7 روش جهت گرم نگه داشتن رابطه عاشقانه  می بودیم؛ پس از زندگی مشترک دچار شکست نمی شدیم.

گذشت و فداکاری، در صورتی می‌تواند به بهبود یک رابطه کمک نماید و موجب داشتن یک زندگی مشترک خوب شود که قلبا پذیرفته باشید که می‌توانید فداکاری ها و از خودگذشتگی های زیادی را برای فرد مقابل تان داشته باشید. در غیر اینصورت، به صورت موقت خواهید پذیرفت اما پس از مدتی، همان مسائل مجدداً بروز و ظهور پیدا خواهد کرد. اما این که بتوانید از خود گذشتگی داشته باشید و نسبت به موارد مختلف حساسیت کمتری داشته باشید، قطعا رضایت بحش خواهد بود.

به ترس خود غلبه کنید

به ترس خود غلبه کنید
به ترس خود غلبه کنید

همیشه دلایل ترس از ازدواج و 8 روش مقابله با آن تنها برای افراد مجرد نخواهد بود. گاهی برای زوجینی که مجدداً تمایل به بازگشت به زندگی دارند، این مسئله نیز پررنگ خواهد شد. زیرا از تجربه تلخ گذشته آنها را بسیار آزار خواهد داد و همچنین برای بازگشت مجدد و زندگی بعد از طلاق نیز همین ترس و دلهره ها را خواهند داشت.

ترس همیشه یک منبع مشخص دارد و زمانی صورت می پذیرد که ما احساس خطر می کنیم. اگر هنوز به تصمیم خود آنقدر اطمینان ندارید و یا اطمینانی ندارید که می توانید زندگی خوبی را در کنار همسرتان تجربه کنید، به دلیل این است که راه درست و اصولی را طی نکرده اید و از یک مشاور کمک های لازم را دریافت ننموده اید به همین دلیل هنوز به نسبت به تصمیم خود مرتبط می باشد.

برای پیشقدم شدن احتیاط کنید

شکستن غرور خود برای داشتن یک زندگی بهتر و همچنین داشتن فرزندان سالم تر نه تنها عیب محسوب نخواهد شد، بلکه یک ویژگی بسیار مثبت شناخته می شود. اما متناسب با هر فردی و طرف مقابل ما ممکن است این مسئله نتیجه متفاوتی داشته باشد. به عنوان مثال : شاید همسرتان تصور کند پیشقدم شدن شما به معنی احساس نیاز شدید می باشد و به همین دلیل راه های زیادی را برای بازگشت به زندگی قرار دهد.

یکی از علت دعوای زیاد زن و شوهر  همین مسئله غرور و تکبر زیاد است و به همین دلیل دشوار است که ما از از افراد بخواهیم این غرور خود را کاملاً کنار بگذارند. اما زمانی می توانیم به این موضوع خاتمه دهیم که طرف مقابلمان متوجه حسن نیت ما شوند. در غیر این صورت، ممکن است به اصطلاح عامیانه آتیش آب را تند تر از آنچه که بوده است کنیم.

انتظارات خودرو بررسی کنید

قبل از ازدواج تاکید بر این است که در رابطه با انتظارات خود از طرف مقابل کاملا شفافیت داشته باشید. شفاف سازی با توجه به همان جلسات اولیه آشنایی موجب می شود که فرد با حقیقت زندگی در آینده روبرو شود و تصمیم گیری بهتری برای زندگی مشترک خود داشته باشد. این انتظارات کاملاً غیر منقول و غیر منطقی باشد و به همین دلیل این موارد، زندگی بعد از طلاق را دچار آسیب خواهد کرد.

قبل از اینکه مجددا به زندگی باز گردید، بهتر است یکبار دیگر انتظارات خود را مورد بررسی قرار دهید. آیا همان انتظارات قبلی را برای بازگشت به زندگی مشترک دارید؟ یا اینکه در طرز فکر شما تغییرات ایجاد شده است؟  اگر با همان ذهنیت قبلی قرار است زندگی مشترک را آغاز نمایید، قطعا با شکست مواجه خواهد شد.

راهکارهای لازم را برای  بازگشت مجدد و زندگی بعد از طلاق را بررسی کنید

راهکارهای لازم را برای  بازگشت مجدد و زندگی بعد از طلاق را بررسی کنید
راهکارهای لازم را برای  بازگشت مجدد و زندگی بعد از طلاق را بررسی کنید

بررسی کنید که چه مواردی می تواند به بهبود زندگی شما کمک کند و کدام یک از راه حل ها را تا به حال نرفته اید؟  انتخاب یک راه حل منطقی و درست می تواند کمک بسیار زیادی برای داشتن یک زندگی خوب و مناسب برای شما داشته باشد .پس از بررسی هفت نشانه و دلایل سرد شدن رابطه زناشویی  بهتر می توانید از دلایل فروپاشی زندگی خود مطلع شوید.

هر یک از راه حل هایی که انتخاب می کنید، قطعا پیامدهای منفی برای شما خواهد داشت و توجه کنید که آیا پیامدهای مثبت آن بیشتر است یا منفی؟  هر یک از راه ها، چه کمکی می‌تواند به بهبود زندگی شما داشته باشد؟ آیا امکان چشم پوشی از راهکارهای مورد نظر را خواهید داشت؟

از  مشاور زوج درمانگر استفاده نمود

کمک گرفتن از یک مشاوره خانواده و ازدواج از راه های مختلف امکان پذیر است. اگر به مشاوره حضوری دسترسی ندارید، یکی از راههای پیشنهادی ما می‌تواند مشاوره خانواده با واتساپ + 24 ساعته  باشد که با کمک آن، در هر کجای ایران و در هر زمانی می توانید به راحتی به متخصصان و مشاوران دسترسی داشته باشید.

راه دیگر، استفاده از مشاوره آنلاین در سایت و همچنین تلگرام می باشد که با توجه به این روش نیز به راحتی در هر زمانی پس از رزرو نوبت با مشاوران زوج‌درمانگر ما در ارتباط باشید. شرح حال زندگی خود را صادقانه و بدون هیچگونه سانسوری بهتر است با یک مشاور مطرح کنید تا بتواند کمک بهتر و دقیق تری جهت بازگشت به زندگی مشترک به شما داشته باشد.

بهترین نوع مشاوره در رابطه با زندگی بعد از طلاق را می توان مشاوره حضوری دانست. که به صورت رو در رو و ارتباط کاملاً دوطرفه می تواند صورت پذیردو شناخت بهتر و درست‌تری در رابطه با فرد و مشاوره به وجود می‌آورد. در صورتی که تمایل به مشاوره حضوری دارید، می‌توانید با مشاوران ما جهت رزرو نوبت به شماره های آنها در جداول زیر موجود است تماس حاصل نمایید.

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی را در رابطه با بهترین راه برگشت به زندگی بعد از طلاق با کمترین پیامد منفی، اطلاعاتی را به شما عزیزان ارائه نماییم. در صورتی که مایل به دریافت مشاوره در این زمینه می باشید، می توانید با مشاوران ما که شماره های آنان در جدول زیر موجود است تماس حاصل نمایید تا اطلاعات لازم را به شما ارائه نمایند.

چگونه می توان از بهترین راه برگشت به زندگی بعد از طلاق اطلاع یافت؟

جهت اطلاع دقیق از تمامی راه حل های ارائه شده و همچینن پیامدهای منفی هر یک از راه حل های انتخابی، وارد سایت شوید و این مقاله را مطالعه نمایید.

زندگی بعد از طلاق برای یک فرد مجرد چه پیامدهایی خواهد داشت؟

این موضوع متناسب با شرایط زندگی هر فردی می تواند متفاوت باشد و قطعا با پیامدهای مثبتی همراه نخواهد بود.

آیا بخشیدن مهریه راه برگشت به زندگی بعد از طلاق می باشد؟

بخشیدن مهریه نه تنها راه بازگشت محسوب نخواهد شد، بلکه می تواند موجب بدتر شدن اوضاع زندگی شما شود.

آیا توافق طرفین برای زندگی بعد از طلاق و بازگشت مجدد به زندگی، می تواند مفید باشد؟

اگر این توافق تنها بر اساس احساس های زودگذر باشد و هیچ گونه منطقی پشت آن نباشد، نمی تواند موجب داشتن یک زندگی خوب شود.

5/5 - (2 امتیاز)

همچنین ببینید

خیانت زن

نشانه های خیانت زن و نحوه برخورد با آن

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با مشاور