رابطه بی سرانجام چیست

10نشانه رابطه بی سرانجام که باید از آن دوری کرد

هر فردی در زندگی خود سرانجام وارد رابطه احساسی می شود که انتظار دارد بعد از مدتی آشنایی و مساعد شدن شرایط به نتیجه برسد و ازدواج صورت بگیرد، ولی همه روابط شکل گرفته میان خانم ها و آقایان هدف مشخصی ندارند و بالاخره بعد از مدتی به پایان رسیده و منجر به جدایی می شود. رابطه بی سرانجام برای خیلی از افراد خوشایند نیست به خصوص کسانی که وارد شدن به روابط احساسی را برای گذراندن وقت و تفریح در نظر نمی گیرند.

متاسفانه امروزه بسیاری از روابط شکل گرفته میان دختران و پسران بدون هدف و تعهد می باشد، چنین عدم تعهدی می تواند از جانب هر دو طرف باشد و یا فقط یک نفر. در این صورت اگر یک طرف رابطه خواستار به نتیجه رسیدن آن باشد با رفتارهای منفی و مخالفت های فرد مقابل رو به رو خواهد شد و سرانجام رابطه به جدایی ختم می شود. در این میان نکته مهم زمان می باشد، یعنی افراد باید نشانه های یک رابطه بی هدف و بدون نتیجه را بشناسند تا اگر رابطه هدفمند برایشان مهم است وقت خود را برای روابط پوچ و تفریحی تلف نکنند.

عاطفه و عشق به جنس مخالف احساسی غیر قابل انکار در انسان می باشد ولی بهتر است چنین حسی به صورت یک طرفه و بیهوده که نتیجه ای به دنبال ندارد ابراز نشود زیرا علاوه بر اینکه عمر تلف خواهد شد ممکن است افراد دچار شکست عاطفی و عشقی نیز بشوند. به دلیل اهمیت احساسات و ابراز عشق به جنس مخالف ما در این مقاله به بررسی نشانه های رابطه بی سرانجام می پردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید. همچنین می توانید برای توضیحات بیشتر در این زمینه با مشاوران دکتر فکر تماس بگیرید.

نشانه های رابطه بی سرانجام

نشانه های رابطه بی سرانجام

همانطور که گفتیم برخی از افراد بی دلیل وارد رابطه با جنس مخالف نمی شوند و هدف آن ها از برقراری چنین روابطی، به نتیجه رسیدن و ازدواج می باشد، ولی متاسفانه با گسترش روابط بی سرانجام و بدون هدف خیلی از این افراد با مشکلات جدی در روابط خود رو به رو می شوند که همگی آن ها نشان از بی هدف بودن فرد مقابل از برقراری رابطه عاطفی می باشد.

برخی از افراد در چنین مواقعی در صورتی که وابسته فرد مقابل باشند جدایی سخت تری را پیش رو دارند و دچار شکست عشقی خواهند شد. بنابراین اگر قصد آشنایی با فردی را دارید که انتظار شما از او به نتیجه رسیدن رابطه و ازدواج می باشد، نمی خواهید بیهوده وقت خود را تلف کنید یا اینکه تمایلی به چشیدن عشق بی نتیجه ندارید، بهتر است با نشانه های رابطه بی سرانجام که در ادامه مطلب به آن ها اشاره می کنیم، آشنا شوید:

وجود حس ترحم

تفاوتی ندارد که شما به فرد مقابل حس ترحم داشته باشید یا او به شما چنین حسی دارد، مهم این است اگر رابطه ای بنا بر حس ترحم شکل بگیرد و یا به دلایل مختلفی همچون مشکلات روحی، جسمی و اجتماعی یکی از طرفین رابطه، فرد مقابل به او ترحم کند و رابطه را ادامه دهد، قطعا بی نتیجه بوده و رابطه بی سرانجام خواهد شد.

فراموش نکنیم که عشق به معنای حس ترحم نیست بلکه شما باید فرد مقابل را با ویژگی هایی که دارد دوست داشته باشید نه اینکه چون در زندگی با مشکلاتی مواجه شده برای بهبود حالش وارد رابطه ای در ظاهر عاطفی شوید. به پایان رسیدن رابطه ای که در آن حس ترحم وجود دارد قطعا برای یکی از طرفین عواقب احساسی و گاه جسمی سختی را به دنبال خواهد داشت.

عشق یک طرفه

اگر تمام احساسات خود را در نهایت صداقت به کسی ابراز می کنید و او به هیچ روشی علاقه ای را به شما نشان نمی دهد، بهتر است هر چه زودتر این رابطه بی سرانجام را پایان دهید و از تفکرات و باورهای اشتباهی که بالاخره او هم عاشق من خواهد شد دوری کنید.

بهتر است بدانیم که اگر کسی به شما علاقه دارد ولی میزان علاقه شما نسبت به او بیشتر است چنین رابطه ای عشق یک طرفه نیست و ممکن است در طول زمان علاقه او به شما بیشتر و بیشتر شود، ولی نمی توانید کسی را که هیچ حسی به شما ندارد عاشق خود کنید.

لازم به ذکر است که هر چقدر رابطه ای با وجود عشق یک طرفه طولانی تر شود جدایی برای فرد عاشق سخت تر خواهد شد و عواقب جبران ناپذیر احساسی و به اصطلاح شکست عشقی برای او بیشتر نمایان می شود.

اتکا کردن به ویژگی های منفی فرد مقابل

علامت های رابطه بی سرانجام

یکی دیگر از نشانه های رابطه بی سرانجام سرزنش و اتکا کردن یکی از طرفین رابطه به ویژگی های منفی فرد مقابل است. اگر شما با دانستن ابعاد منفی شخصیت یک فرد با او وارد رابطه شده اید پس سرزنش کردن چه معنایی دارد؟ چرا به طور مداوم ابعاد منفی شخصیت، رفتار و اعمالش را به او گوشزد می کنید؟

در چنین مواقعی بهتر است به رابطه خود پایان دهید زیرا با گذشت زمان فرد مقابل از رفتارهای سرزنش کننده شما خسته شده و در نهایت جدا خواهد شد. بنابراین بهتر است اگر قصد آشنایی با کسی را دارید ابتدا تا حد امکان درمورد او تحقیق کنید و اگر وارد رابطه شدید و به تدریج او ویژگی های منفی خود را نشان داد، قبل از اینکه وابسته شوید و یا سرزنش کردن ها و بی احترامی ها شروع شود به چنین رابطه ای پایان دهید.

حقیر نشان دادن خود

یکی از بدترین کارهایی که می توانید در یک رابطه احساسی انجام دهید این است که خود را از آنچه که هستید پایین تر نشان دهید و به اصطلاح خود را نسبت به فرد مقابل حقیر جلوه دهید. برخی از افراد چنین کاری را برای برانگیختن حس ترحم شخص انجام می دهند تا به هر نحوی که شده او را در رابطه نگه دارند یا اینکه می دانند فرد مقابل خودشیفته است و اگر خود را حقیر نشان دهند او رابطه را پایان نخواهد داد.

به هر حال تمامی دلایل گفته شده نشان دهنده یک رابطه بی سرانجام است که یکی از طرفین تمایلی به ماندن در آن را ندارد. پس از ادامه دادن چنین رفتاری خودداری کنید و برای احترام به شخصیت خودتان رابطه را پایان دهید.

عدم اعتماد به یکدیگر

اگر به معشوقه یا کسی که با هدف ازدواج یک رابطه را با او شروع کرده اید شک دارید، ادامه دادن رابطه به امید اینکه شک و تردید برطرف می شود بی فایده است. زمانی که عدم اعتماد بین دو نفر به وجود می آید اگر در همان لحظه نیز برطرف شود ولی در آینده مجددا چنین حسی شکل خواهد گرفت.

اگر فرد مقابل شما را به طور مکرر مورد سوال و جواب قرار می دهد، رفت و آمدهای شما را کنترل می کند و در تمامی ابعاد زندگی شما دخالت می کند نشان از یک رابطه بی سرانجام است که برای حفظ آرامش خود و از بین نرفتن آینده باید از آن دوری کنید.

تفاوت های رفتاری فراوان

علت رابطه بی سرانجام

درمورد رابطه بدون احساس و عشقی که فقط برای آشنایی جهت ازدواج شکل گرفته و در آن تفاوت های رفتاری فراوانی موج می زند، تفاهم میان طرفین به هیچ عنوان با گذشت زمان به وجود نیامده و درک متقابلی انجام نمی شود و باید هر چه زودتر خاتمه پیدا کند زیرا شما با شخصی که هیچ درکی از یکدیگر ندارید زندگی خوبی نخواهید داشت. حال سوال مهم این است که اگر رابطه ای عاشقانه در این میان باشد تکلیف چیست؟

بهتر است بدانیم اگر عشقی دو طرفه وجود داشته باشد افراد برای حال خوب طرف مقابل خود هر کاری می کنند و سعی خواهند کرد که او را درک نمایند، درواقع اگر عشقی واقعی، دو طرفه و رابطه ای هدفمند وجود داشته باشد درک کردن انجام می گیرد، در غیر این صورت یا شما عاشق نیستید و هدفی برای آینده رابطه ندارید یا فرد مقابل. پس بهتر است برای جلوگیری از افزایش صدمات روحی و عاطفی هر چه زودتر به این رابطه بی سرانجام را پایان دهید و برای بهبود حال خود به مشاور مراجعه کنید.

برتر نشان دادن خود به فرد مقابل

اگر از همان ابتدای آشنایی با فردی احساس می کنید بنا به دلایل گوناگون از او برتر هستید و شخصیت خود را می شناسید که قطعا چنین برتری را به طرف مقابل گوشزد می کنید، بهتر است از جدی شدن رابطه جلوگیری کرده و به آن پایان دهید، زیرا برتر جلوه دادن خود و تخریب شخصیت، سبک زندگی و یا شرایط خانوادگی فرد مقابل نشان از رابطه بی سرانجام دارد.

چنین رابطه ای بالاخره از جانب شخص مقابل شما خاتمه داده می شود زیرا شروع زندگی مشترک نیازمند درک و تفاهم است نه خود برتر بینی، هدف از شکل گیری رابطه هدفمند و سرانجام آن شروع زندگی مشترک باید به آرامش رسیدن افراد از در کنار هم بودن باشد نه اینکه زندگی از فخر فروشی لبریز شود.

انتخاب به دلیل لجبازی

برخی از افراد برای نشان دادن استقلال در تصمیم گیری به خانواده و یا بی اهمیت جلوه دادن رابطه عاشقانه قبلی و به اصطلاح به دلیل لجبازی با دیگران وارد رابطه ای می شوند که هیچ حسی به فرد مقابل ندارند، هدف مشخصی برای آینده رابطه در نظر نگرفته اند و حتی تفاهمی با شخص مقابل خود ندارند.

بهتر است هیچگاه به دلیل لجبازی و یا رقابت با دیگران آینده خود و شخصی که با او وارد رابطه ای نمایشی می شوید را به خطر نیندازید زیرا شروع یک رابطه با لجبازی نشان دهنده رابطه بی سرانجام می باشد. کسی نمی تواند اطمینان دهد که اگر بدون هدف وارد رابطه ای شود فرد مقابل نیز چنین تفکری را دارد، ممکن است او دلبسته و وابسته شود و جدایی برایش عواقب جبران ناپذیری را داشته باشد.

عدم تعهد و مسئولیت پذیری

دلیل رابطه بی سرانجام

رابطه ای که در آن یکی از طرفین و یا هر دو نسبت به یکدیگر و آینده مشترک متعهد نیستند و مسئولیتی را برای هدفمند بودن رابطه قبول نمی کنند نشان دهنده رابطه بی سرانجام است. در چنین روابطی فردی ضرر می کند که به صورت یک طرفه متعهد است و بار اصلی رابطه را به دوش می کشد، بهتر است اگر شما نیز دارای یک رابطه بدون تعهد هستید برای جلوگیری از رخ دادن عواقب سنگین در آینده به آن خاتمه دهید.

سعی در تغییر دادن فرد مقابل

شاید زمانی به کسی علاقمند شوید که با شما بسیار تفاوت دارد و نقاط مشترک خیلی کمی با یکدیگر داشته باشید ولی به امید تغییر پذیر بودن او به طور مداوم سعی در تغییر دادنش داشته باشید. بهتر است بدانیم رابطه ای به نتیجه می رسد که نقاط مشترک میان طرفین بیشتر از تفاوت هایشان باشد و یکی از آن ها سعی در تغییر دادن فرد دیگر نداشته باشد.

انکار کردن وجود تفاوت میان افراد صحیح نیست ولی تفاوت هایی که اندک باشند و فرد مقابل هم تمایل به تغییر داشته باشد نه اینکه بخواهید از کسی که 180 درجه با شما فرق دارد یک فرد ایده آل بسازید. در چنین روابطی یا شما خسته می شوید یا اینکه فرد مقابل کلافه شده و رابطه بی سرانجام به پایان خواهد رسید.

بنابراین با توجه به توضیحات گفته شده بهتر است به زوایای مختلف رابطه احساسی و هدفمندی که دارید دقت کنید و اگر امیدی به نتیجه رسیدن آن وجود ندارد، برای جلوگیری از افزایش صدمات روحی و جسمی هرچه زودتر به آن خاتمه دهید.

خلاصه مطلب

ما در این مقاله به بررسی نشانه های مختلف رابطه بی سرانجام پرداختیم زیرا چنین موضوعی به طور مستقیم با آینده و احساسات افراد در ارتباط خواهد بود و از اهمیت بالایی برخوردار است. افزایش آگاهی در این زمینه بسیار مهم می باشد زیرا با آگاه بودن افراد می توان از شکل گیری و یا جدی شدن یک رابطه بی نتیجه جلوگیری کرد. چنانچه در این زمینه به مشاوره تخصصی نیاز دارید، می توانید با مشاوران دکتر فکر تماس بگیرید.

آیا رابطه بی سرانجام عوارض روحی دارد؟

بله، عوارضی که ناشی از شکست عشقی، وابستگی عاطفی و اتلاف وقت می باشند

آیا می توان به رابطه بی سرانجام به درستی پایان داد؟

بله، با شناخت فرد مقابل و صحبت با مشاور می توانید این کار را انجام دهید

آیا می توان رابطه بی سرانجام را تغییر داد؟

بستگی به هر دو طرف رابطه دارد، گاهی اوقات واقعا یکی از طرفین رابطه خواهان تغییر رفتار خود و ادامه دادن به رابطه می باشد

آیا رابطه بی سرانجام منجر به افسردگی می شود؟

در برخی از موارد که افراد وابستگی شدیدی به رابطه و فرد مقابل خود دارند با خاتمه یافتن آن رابطه ممکن است دچار افسردگی شوند که باید نسبت به درمان به موقع آن ها اقدام مناسب انجام داد

5/5 - (1 امتیاز)

همچنین ببینید

ترس از دخول

ترس از دخول یا جینوفوبیا چیست؟

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با مشاور