مشاوره قبل از ازدواج

مشاوره قبل از ازدواج چند جلسه است؟

مشاوره قبل از ازدواج چند جلسه است؟بسیاری از افرادی که در شرف ازدواج هستند و یا قصد جدی برای ازدواج دارند، در این مورد سوال می پرسند. به دلیل اهمیت مشاوره قبل از ازدواج و این که بسیاری از افراد به دنبال مشاوره هستند، لازم است در رابطه با اینکه مشاوره قبل از ازدواج چند جلسه است؟ اطلاعات لازم را بدست آورند. در ادامه همراه ما باشید تا پاسخ سوال مشاوره قبل از ازدواج چند جلسه است؟ را بررسی کنیم و همچنین موضوع تعداد ساعات جلسه مشاوره ازدواج را بیشتر بررسی نماییم.

مشاوره قبل از ازدواج چند جلسه است؟

قبل از پاسخ به سوال مشاوره قبل از ازدواج چند جلسه است؟ لازم است ابتدا با ضرورت مشاوره قبل از ازدواج آشنا شوید.

برای پاسخ به سوال مشاوره قبل از ازدواج چند جلسه است؟ لازم است شرایط فرد به صورت کامل بررسی گردد.

مشاوره قبل از ازدواج نوعی روش درمانی ویژه است که به زوجین کمک می کند تا هم برای تجربه های پاداش آور و هم چالش برانگیز ازدواج آماده شوند.

زوجین می توانند به یک درمانگر ازدواج و خانواده دارای مجوز مراجعه کنند یا از طریق یک موسسه مذهبی اقدام نمایند.

هدف از مشاوره قبل از ازدواج، کمک به شرکا در درک ارزش ها، سنت ها و اهداف یکدیگر در ازدواج است. این یک محیط ایمن و خنثی برای توانمندسازی شرکا جهت تعریف استراتژی های فعال برای کار در زمینه اختلافات فراهم می کند و ابزار لازم را برای ایجاد پایه ای محکم در اختیار آنها قرار می دهد.

در مورد پاسخ به این سوال که مشاوره قبل از ازدواج چند جلسه است؟ باید بگوییم که جلسات به طور معمول 60 دقیقه است. شما و شریک زندگی خود به همراه درمانگر خود تعیین خواهید کرد که قبل از ازدواج در چند جلسه شرکت کنید، اگرچه شش جلسه هفتگی استاندارد است.

مشاوره قبل از ازدواج چند جلسه است؟

مشاوره قبل از ازدواج در چه مواردی می تواند کمک کند؟

حال که اطلاعات کاربردی در رابطه با مشاوره قبل از ازدواج چند جلسه است؟ به دست آوردیم، بهتر است در مورد اینکه اصلاً مشاوره ازدواج در چه مواردی می تواند کمک کننده باشد، اطلاعاتی را بدست آوریم.

در زندگی تمامی افراد، ممکن است مسائلی پیش بینی نشده رخ دهد، مشاوره قبل از ازدواج می تواند به یک زن و شوهر کمک کند تا از توانایی خود برای مقابله با هر مسئله ای آگاهی یافته و اطمینان داشته باشند. علاوه بر این در رابطه با موارد زیر نیز مشاوره قبل از ازدواج، می تواند کمک کننده باشد.

برای اطلاع از ناگفته های ده نکته روابط عاطفی قبل از ازدواج بر روی لینک کلیک کنید.

امور مالی

 آیا شما و شریک زندگی خود می توانید آشکارا در مورد مسائل مالی بحث کنید؟ در مشاوره قبل از ازدواج، شما ممکن است زمینه هایی مانند بدهی، اطلاعات اعتبار، انتظارات در مورد سبک زندگی، انتظارات شغلی و مسئولیت مالی را پوشش دهید.

ارتباطات

 شما و شریک زندگی خود چگونه اختلافات را حل می کنید یا در مورد مسائل بحث می کنید؟ آیا روش هایی وجود دارد که بتوانید سبک های ارتباطی خود را بهبود ببخشید؟ درمانگر قبل از ازدواج شما می تواند به شما در شناسایی الگوهای ارتباطی مثبت و منفی کمک کند.

برای اطلاع از میران اختلاف سنی استاندارد در ازدواج کلیک کنید.

باورها و ارزش ها

اگر شما و زوج همسرتان تصمیم به تشکیل خانواده بگیرید، باورها در زندگی شما چه تاثیری خواهند داشت؟ آیا در مراسم مذهبی شرکت خواهید کرد؟ چه اعتقادات و ارزش های دیگری را علاوه بر دین مهم می دانید؟ به عنوان مثال، آیا شما انتظار دارید که شام ​​را سر میز یا جلوی تلویزیون بخورید؟ تعطیلات خاص خود را چگونه می گذرانید؟ در مشاوره قبل از ازدواج، مشاور به شما کمک خواهد کرد تا باورهای تان را سریع تر و آسان تر شناسایی نمایید.

مشاوره قبل از ازدواج چند جلسه است؟

ازدواج و صمیمیت

 آیا هر دو راحت در مورد رابطه جنسی و صمیمیت صحبت می کنید؟ آیا شما انتظار یکسانی را دارید که چه کسانی در خانه چه نقش هایی را بر عهده می گیرند؟ این موارد می تواند در زندگی مشترک بسیار تعیین کننده باشد که در مشاوره بررسی خواهد شد.

ازآنجایی که شرایط افراد با یکدیگر متفاوت است، نمی توان به سوال مشاوره قبل از ازدواج چند جلسه است؟ پاسخ قطعی داد.

آیا مشاوره قبل از ازدواج جواب می دهد؟

پس از پاسخ به سوال مشاوره قبل از ازدواج چند جلسه است؟ ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که آیا واقعاً مشاوره قبل از ازدواج می تواند تاثیرمثبتی در روند زندگی مشترک داشته باشید یا خیر. این موضوع را در ادامه بیشتر بررسی خواهیم کرد.

تحقیقات نشان داده که مشاوره قبل از ازدواج  طلاق را به میزان 30٪ کاهش می دهد.

مشاوره قبل از ازدواج چگونه کار می کند؟

مشاوره قبل از ازدواج به زوجین فرصتی باز و ایمن برای گفتگو در مورد موضوعاتی می دهد که در غیر این صورت ممکن است بر روابط آنها تأثیر بگذارد.

زوجینی که با یک استراتژی مشخص برای برقراری ارتباط، اهداف، ارزش ها و انتظارات به ازدواج می پردازند، قدرت حمایت بهتر از یکدیگر و خود را دارند. وقتی شرکا راه های برقراری ارتباط فعالانه را از راه های سالم کشف می کنند، می توانند اختلافات را بهتر حل کنند و سعادت زناشویی خود را افزایش دهند.

برای دریافت مشاوره آنلاین ازدواج بر روی لینک کلیک کنید.

انواع مختلف مشاوره قبل از ازدواج چیست؟

انواع مختلفی از مشاوره قبل از ازدواج وجود دارد که می تواند متناسب با نیازهای هر زوج باشد. زوجین می توانند تحقیق کنند که بهترین مشاوره برای آن ها چیست. انواع مختلف مشاوره قبل از ازدواج را در ادامه آورده ایم:

 • مشاوره یک به یک قبل از ازدواج
 • مشاوره مذهبی قبل از ازدواج
 • دوره های آنلاین مشاوره قبل از ازدواج
 • دوره های گروهی، بحث و گفتگو

در جلسات مشاوره انواع تست ها از افراد گرفته شده و همچنین پرسشنامه هایی بین افراد توزیع خواهد شد.

هنگام انتخاب مشاور قبل از ازدواج باید به چه نکاتی توجه کرد؟

هنگام جستجوی بهترین مشاور قبل از ازدواج برای نیازهای خود، تناسب شخصی را در اولویت قرار دهید. این می تواند به شما کمک کند که مکالمه مقدماتی را با چند مشاور قبل از ازدواج انجام دهید.

شما و همسرتان باید هر دو احساس راحتی کنید که افکار صادقانه را با درمانگر قبل از ازدواج خود تقسیم خواهید کرد.

هدف از مشاوره قبل از ازدواج

اعتقاد بر این است كه مشاوره قبل از ازدواج ، یك نوع تخصصی درمانی است كه معمولاً توسط درمانگران خانواده و ازدواج ارائه می شود. به طور معمول، هدف از مشاوره قبل از ازدواج، شناسایی و رسیدگی به هر زمینه بالقوه تعارض در یک رابطه زودرس، قبل از اینکه این مسائل به یک نگرانی جدی تبدیل شود و آموزش راهکارهای موثر به شرکا برای بحث و حل تعارض است.

شرکای متقاضی مشاوره قبل از ازدواج همچنین ممکن است دریابند که مشاوره قبل از ازدواج می تواند به آنها کمک کند انتظارات خود را در مورد ازدواج بهتر درک کنند و اختلافات قابل توجه را در یک محیط امن و خنثی برطرف کنند.

مزایای مشاوره قبل از ازدواج

مشاوره زوجین می تواند به شرکای صمیمی کمک کند تا نگرانی هایی را که در جریان رابطه آنها ایجاد می شود، برطرف کنند. از جمله این موارد می توان به امور مالی، روشهای تربیت فرزند، اهداف شغلی و پویایی خانواده و سایر موارد اشاره کرد. مطالعه منتشر شده در مجله روانشناسی خانواده، که از طریق نظرسنجی تلفنی انجام شد، نشان داد که زوجینی که در برخی از انواع برنامه های مشاوره قبل از ازدواج شرکت کرده بودند، 31٪ کمتر احتمال طلاق داشتند.

به گفته دکتر جان و جولی گاتمن، زوج درمانگرهای مشهوری که بنیانگذار موسسه گاتمن، کارگاه های آموزشی زوجین و سایر مشاوره های قبل از ازدواج هستند، مشاوره ها می توانند از همان ابتدا به شرکا کمک کنند و یک رابطه سالم ایجاد نمایند. تحقیقات موسسه نشان می دهد زوجین مشکل دار، هنگام بروز مشکل، به طور متوسط ​​شش سال منتظر می مانند قبل از اینکه از متخصصی کمک بگیرند. مشاوره قبل از ازدواج به طور کلی برای همه زوجین توصیه می شود، حتی در افرادی که رابطه ای نداشته و مشکلات قابل توجهی ندارند. شروع تعهدی مانند ازدواج با مشاوره زوجین نه تنها مفید است بلکه می تواند به هر یک از شریک ها کمک کند تا افکار، نگرانی ها و انتظارات خود را برای این مشارکت برطرف کنند.

مشاوره قبل از ازدواج چند جلسه است؟

برخی از ادیان ، زوجین نامزد را قبل از ازدواج به مشاوره قبل از ازدواج مشارکت می دهند یا آنها را به شدت تشویق می کنند. این نوع مشاوره قبل از ازدواج عموماً ایمان محور است و رهبران دینی ممکن است به عنوان مشاور عمل کنند.

برای اطلاع از مشاوره قبل از ازدواج چند جلسه است؟ حتماً با مشاور خود مشورت کنید و خودتان در رابطه با این موضوع به تنهایی تصمیم نگیرید.

چالش های مشاوره قبل از ازدواج

مشاوره قبل از ازدواج ممکن است برخی از افراد را با چالش روبرو کند و زوجین ممکن است در ابتدا از ترس یا اضطراب از اینکه چه موضوعاتی ممکن است آشکار شود، از مشاوره اجتناب کنند یا از آن وحشت داشته باشند. موضوعات دشوار یا زمینه های قابل توجهی ممکن است در جلسات مشاوره مطرح شود. برخی از زوجین ممکن است برای اولین بار درباره ارزشها و باورهای فردی یا نقشهای ایده آل مشارکت خود بحث کنند. در حالی که مطرح کردن اختلاف نظرها برای بحث ممکن است به برخی از افراد کمک کند تا آنها را حل کرده و در درمان با موفقیت حل کنند، اما برخی هم ممکن است تصور کنند که در برخی از مسائل با هم سازش ندارند و ازدواج نکردن را انتخاب نمایند.

این روش درمانی به شرکت کنندگان فضای امنی برای گفتگو در مورد نگرانی ها می دهد، اما شنیدن اینکه یک شریک زندگی درمورد رابطه یا نقش هر دو شریک زندگی در این رابطه موضوعاتی را بیان می کند، ممکن است منجر به تعارض گردد. صادق بودن در مورد تردیدها، انتظارات یا اهداف مربوط به آینده ممکن است منجر به درگیری کوتاه مدت بین شرکا شود، اما بسیاری از شرکا می توانند با کمک یک درمانگر از این طریق کار کنند و ازدواج خود را با یک پایه قوی آغاز کنند.

 مشاوره قبل از ازدواج چه مدت طول می کشد؟

مشاوره های قبل از ازدواج حداقل 6 ماه تا یک یا یک و نیم سال طول خواهد کشید.

اما هنوز هم زوج های زیادی وجود دارند که سال ها نامزد هستند و انتظار یک ازدواج خارق العاده را می کشند.

انتظاراتی که از جلسه های مشاوره قبل از ازدواج می رود چیست؟

 • ایجاد قطعنامه های مثبت ازدواج
 • یادگیری (یا بهبود) مهارت های حل تعارض
 • دریافت انتظارات واقع بینانه از زمان بندی
 • پرهیز از کینه های سمی
 • رفع ترس از ازدواج
 • شناسایی “بذر” استرس زناشویی در آینده
 • پول
 • زمان

چه زمانی زوجین باید مشاوره قبل از ازدواج را شروع کنند؟

اگرچه پاسخ به سوال مشاوره قبل از ازدواج چند جلسه است؟ مهم است، اما سوالات مهم دیگری نیز در این رابطه وجود دارد که باید پاسخ آن ها را بدانید. به طور مثال یکی از این موارد مربوط به سوال چه زمانی زوجین باید مشاوره قبل از ازدواج را شروع کنند؟ می شود.

برای اطلاع از نکات بهداشتی قبل از ازدواج کلیک کنید.

بیشتر زوجین فکر می کنند باید دو یا سه هفته از ازدواج خود مشاوره قبل از ازدواج را شروع کنند. اما، این نوع ذهنیت نباید تشویق شود. مشاوره قبل از ازدواج باید در اسرع وقت شروع گردد. یعنی به محض اینکه هر دو طرف از جایگاه خود در رابطه اطمینان یابند.

چرا مشاوره قبل از ازدواج مهم است؟

یکی از مهمترین دلایل مراجعه به مشاوره قبل از ازدواج جلوگیری از طلاق است. مشاوره قبل از ازدواج به افزایش احتمال خوشبختی شما کمک می کند زیرا ترس ها، ارزش ها، باورها، نیازها و خواسته های خود را شناسایی کرده و یاد می گیرید که چگونه آنها را به شریک زندگی خود منتقل کنید.

چگونه می توان از جلسات مشاوره قبل از ازدواج نهایت استفاده را برد؟

بپذیرید که مشاوره قبل از ازدواج گاهی اوقات چالش برانگیز خواهد بود. اینکه تصور کنید مشاوره ازدواج فقط یک جلسه زمان بندی برای زمان بچه دار شدن یا خرید خانه یا مهاجرت به جزیره ای است، اشتباه است.

به یاد داشته باشید که هدف “پیروزی” نیست. هر دو شریک باید ذهن باز داشته باشند و مایل باشند چیزهایی را که موثر نیست تغییر دهند.

جلسات خود را کاملاً خصوصی نگه دارید

 درباره سوالات مورد بحث با ساقدوش عروس، مادر و یا شخص دیگر گپ نزنید.اعتماد برای بهبود هر رابطه ای ضروری است و اختیار 100 درصدی لازم است.

از شریک زندگی خود قدردانی کنید

به همسر آینده خود بگویید که شما سپاسگزار هستید که حاضر است در مشاوره با شما و برای کار بزرگی که با هم انجام می دهید شرکت کند.

مجموعه سوالاتی که در جلسات قبل از ازدواج پرسیده خواهد شد، چیست؟

در جلسات مشاوره قبل از ازدواج، سوال های بسیاری برای بررسی وضعیت طرفین می پرسند که جواب این سوال ها می تواند کمک بسیاری به شما نماید. در ادامه این موارد را بیشتر بررسی خواهیم کرد.

 • چگونه درگیری را کنترل خواهیم کرد؟
 • حداکثر تحمل ما چقدر است؟
 • مهمترین ارزشهایی که در روابط خود حفظ خواهیم کرد کدامند؟
 • اهداف شغلی ما چیست (به عنوان مثال شغل دوم یا مسافرت بیشتر) و رسیدن به آنها چه کاری طول می کشد؟
 • آیا هرکدام از ما قصد تغییر شغل را داریم و در این صورت، چگونه می توانیم سبک زندگی و بودجه خود را طوری تنظیم کنیم که درآمد خانوار بالقوه کمتری داشته باشد؟
 • آیا در زمان های شلوغ، اواخر شب کار خواهیم کرد؟ آخر هفته؟ در تعطیلات؟
 • در حال حاضر وضعیت مالی ما شامل کل بدهی، پس انداز و صندوق های بازنشستگی چیست؟
 • اگر یکی از ما بیکار باشد یا هزینه غیرمنتظره ای داشته باشیم، چقدر از یک صندوق اضطراری برای زندگی خوب نیاز داریم؟
 • بودجه ماهانه ما چقدر است؟
 • چه چیزی را می توانیم به عنوان وجوه شخصی “پول سرگرم کننده” خود تأسیس کنیم  و آیا می خواهیم هنگام استفاده از آنها به یکدیگر اطلاع دهیم؟
 • چه کسی هزینه های خانه و قبض های ما را پرداخت خواهد کرد؟
 • آیا از برنامه عاشقانه فعلی خود راضی هستیم، یا هر یک از ما بیشتر می خواهیم؟
 • اگر آنقدر که دوست داریم رابطه جنسی نداریم، آیا مسئله وقت و انرژی است و برای رفع این موانع چه کاری می توانیم انجام دهیم؟
 • بهترین راه برای بیان هر یک از ما که دوست داریم رابطه جنسی بیشتری داشته باشیم چیست؟
 • چه زمانی می خواهیم بچه دار شویم؟
 • ما قصد داریم چند فرزند داشته باشیم؟
 • اگر به هر دلیلی نتوانیم بچه دار شویم، آیا فرزندخواندگی را دنبال می کنیم؟
 • آیا بعد از بچه دار شدن یکی از ما کار خود را متوقف می کند و این چگونه بر سبک زندگی و امور مالی ما تأثیر می گذارد؟
 • ما می خواهیم فرزندانمان از رابطه ما چه چیزی بیاموزند؟
 • آیا ما بچه هایمان را با اعتقادات و سنت های دینی تربیت خواهیم کرد؟
 • اعتقادات مذهبی مستقل یا مشترک ما چیست؟
 • آیا می خواهیم دوباره به یک جامعه مذهبی یا معنوی متصل شویم؟
 • اعتقادات و اعمال معنوی ما چیست و چگونه آنها را در زندگی خود گنجانده ایم؟
 • اگر هرکدام اعتقادات مذهبی مختلفی داشته باشیم، در صورت امکان چگونه سنت های خود را حفظ کرده و آنها را ترکیب خواهیم کرد؟
 • چه کسی مسئول انجام کارهای خانه خواهد بود؟
 • هر چند وقت یکبار به طور منظم به والدین خود سر می زنیم؟ هر آخر هفته یا هر چند وقت یک بار؟
 • چگونه تعطیلات را منصفانه بین والدین خود تقسیم خواهیم کرد؟
 • چگونه با درام های خانوادگی مربوطه برخورد خواهیم کرد؟
 • هر چند وقت یکبار در کنار خانواده تعطیلات می گذرانیم؟
 • چند وقت یکبار با دوستانمان وقت خواهیم گذراند؟ آیا ما برنامه های شبانه منظم جمعه شب خود را با آنها حفظ خواهیم کرد یا ماهانه یک بار تنظیم می کنیم تا به عنوان یک زن و شوهر وقت بیشتری را با هم داشته باشیم؟
 • چگونه با دوستان یکدیگر که خیلی دوستشان نداریم رفتار خواهیم کرد؟
 • اگر دوستی بخواهد در خانه ما در خانه بماند یا اگر بیکار باشد، چگونه از پس این کار بر می آییم؟
 • چند بار می خواهیم با هم تعطیلات داشته باشیم؟

خلاصه مطلب

ما در این مطلب سعی کردیم به سوال شما در رابطه با اینکه مشاوره قبل از ازدواج چند جلسه است؟ پاسخ دهیم. ازآنجایی که تعداد ساعات جلسه مشاوره ازدواج می تواند برای هر فرد و زوجی کاملاً متفاوت باشد، به همین دلیل پیشنهاد می کنیم به جای اینکه به دنبال پاسخ برای سوال مشاوره قبل از ازدواج چند جلسه است؟ باشید، بیشتر وضعیت واقعی خود و شریک تان را در نظر بگیرید. در صورتی که پس از مطالعه این مطلب نیاز به اطلاعات بیشتری داشتید، می توانید از کارشناسان ما کمک بگیرید.

مشاوره قبل از ازدواج چند جلسه است؟

پاسخ این سوال برای هر زوج می تواند متفاوت باشد.

آیا با پاسخ به سوال مشاوره قبل از ازدواج چند جلسه است؟ و شرکت در جلسات می توان خوشبختی را تضمین کرد؟

قطعا خیر، زیرا عوامل دیگری نیز در این مورد دخیل هستند.

برای مشاوره قبل از ازدواج، مشاوران مذهبی بهتر هستند یا مشاوران آکادمیک؟

هر کدام می توانند مزایا و معایب خاص خود را داشته باشند.

آیا ممکن است پاسخ سوال مشاوره قبل از ازدواج چند جلسه است؟ با توجه به مدت زمان آشنایی افراد تعیین گردد؟

همانطور که گفته بودیم پاسخ این سوال به عوامل متعددی بستگی دارد.

3.7/5 - (3 امتیاز)

همچنین ببینید

راه های شناخت پیش از ازدواج

بهترین راه های شناخت پیش از ازدواج

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با مشاور