مشاوره زناشویی
مشاوره زناشویی

مشاوره زناشویی

برای دریافت مشاوره زناشویی می توانید به سامانه آنلاین و تلفنی حل مشکلات زناشویی دکتر فکر متصل شوید. برای این منظور، خدمات مشاوره مشکلات زناشویی به دو صورت مشاوره تلفنی و آنلاین ارائه می شود. هموطنان عزیز می توانند بسته به تمایل و امکانات در دسترس خود، با مشاورین و روانشناسان ما تماس حاصل کرده و مسائل خود را مطرح کنید.

این خدمات مشاوره زناشویی شامل موارد متعددی می باشد که از جمله آن ها می توان به مشاوره جنسی، مشاوره ارتباطی و همچنین حل مشکلات عاطفی اشاره نمود. لازم به ذکر است که در مشاوره جنسی علاوه بر تلاش در جهت رفع مشکلات زناشویی به حل مشکلات عاطفی نیز پرداخته می شود.

مشاوره زناشویی چیست؟

مشاوره زناشویی چیست؟

یکی از انتظارات همه افراد از زندگی مشترک، داشتن رابطه و رفتار عاشقانه با همسر و تجربه یک زندگی توام با آرامش می باشد. گاهی این تصور کاملاً با آنچه در زندگی روزمره و عادی می‌گذرد متفاوت است. به همین دلیل به دنبال رفع آن باید با یک مشاوره ازدواج و خانواده مشورت کنند.

برخی از مشکلات زوجین ریشه در زندگی گذشته آنها دارد و از همان ابتدای ازدواج با چالش های گوناگونی دست و پنجه نرم می کنند. در چنین مواردی، هر چقدر این زندگی بیشتر ادامه پیدا کند، مشکلات آن ها پر رنگ تر خواهد شد. گاهی نیز پس از گذشت مدت زمان زیادی از ازدواج، سر و کله تعارض های دیگر پیدا شده و باید دید که علت چیست.

 برخلاف موارد گفته شده، برخی اوقات نیز زوجین از نظر عاطفی و رفتاری هیچ مشکلی با یکدیگر ندارند و مسئله اصلی آن ها ارتباطی است. بدین معنا که روابطشان با دوست خانوادگی، خواهر شوهر، مادر شوهر، برادر شوهر، مادر خانم ، خواهر و برادر خانم دچار تنش می شوند و تعارض های به وجود آمده به زندگی صدمه وارد می کنند. مهارت های ارتباطی و آموزشی آن ها در این زمینه بسیار ضروری خواهد بود.

مشاوره زناشویی ، تمامی این موارد به همراه چندین جنبه دیگر از اختلاف زن و شوهر را در بر می گیرد و متناسب با هر کدام راه حل ارائه می دهد. به همین دلیل هم توصیه می شود که وقتی زوجین با مشکلاتی روبه رو می شوند که تهدید کننده رابطه است، برای بهبود زندگی خود حتما سری به مشاوره زناشویی بزنند و برای حل اختلافات خانوادگی، راهنمایی اصولی دریافت کنند.

در مشاوره زناشویی به چه مواردی پرداخته می شود؟

مشاوره مشکلات زناشویی

در بالا تا حدودی به خدمات سامانه آنلاین و تلفنی حل مشکلات زناشویی اشاره کردیم. اما به طور کلی هنگامی که صحبت از مسائل زناشویی می‌شود، ما به مسائل جنسی و معضلات یا نارضایتی های جنسی اشاره داریم. البته تک بعدی نگریستن به یک مشکل قطعاً اشتباه خواهد بود و ما تلاش می‌کنیم که علاوه بر پرداختن به مسائل جنسی، به ابعاد عاطفی و تعارض های رفتاری و مهارت‌های ارتباطی نیز بپردازیم.

در جامعه ما، مردم در مقایسه با گذشته تمایل بیشتری برای مطرح کردن مشکلات جنسی خود دارند. صحبت کردن در این مورد با خانواده، دوستان و یا هر فرد دیگری هم سخت است و هم عمدتا اشتباه. چراکه این مسائل در فرهنگ ما، خصوصی ترین مسائل هر زندگی نامیده می شود. بنابراین یک مشاوره زناشویی بر اساس رازداری و همچنین تخصص خود می تواند علاوه بر گوش دادن به صحبت‌های شما، مشاوره جنسی نیز ارائه کند.

 اختلالات شخصیت و یا انواع اختلالات جنسی از جمله عواملی است که نارضایتی های جنسی را در پی خواهند داشت و اگر این اختلافات تا حدودی تعدیل و یا برطرف شوند، زوجین می توانند زندگی عادی و روزمره خود را از سر بگیرند و مجدداً رابطه مناسبی با یکدیگر داشته باشند.

مشاوره تلفنی زناشویی

شرایط به وجود آمده به دلیل بیماری کرونا موجب شد تا بسیاری از افراد از امکان مشاوره حضوری نداشته باشند. البته این مشکل برای بسیاری از افراد جامعه وجود دارد و حتی گاهی کلینیک های معتبر و خوبی در دسترس نیست.

به همین دلیل، ما مشاوره زناشویی تلفنی را به عنوان یکی از بهترین راه ها برای برقراری ارتباط با مشاوران توصیه می کنیم. خوشبختانه در مرکز مشاوره دکتر فکر، هیچ گونه محدودیت زمانی و همچنین تعداد تماس وجود نخواهد داشت.

طیف مشکلات زناشویی بسیار گسترده است. در هر مورد و زمینه ایی می توانید پس از تماس با مرکز مشاوره ما، به کارشناس و روانشناس مربوطه متصل شوید. در صورتی که خودتان نمی‌توانید به این تشخیص برسید که مشکل شما در کدام زمینه است، می توانید از کارشناسان ما جهت اطلاع دقیق تماس حاصل نمایید.

 یکی از محاسنی که برای مشاوره تلفنی زنان وجود دارد، دسترسی همیشگی و آسان برای دریافت خدمات مشاوره تلفنی زناشویی می باشد. یکی از مزایای استفاده از این نوع مشاوره، ناشناس بودن شما به عنوان یک مراجع است. برای برخی از افراد بسیار دشوار است که در رابطه با خصوصی‌ترین مسائل زندگی خود با دیگران صحبت کنند. بنابراین در مشاوره زناشویی این مشکل وجود نخواهد داشت.

مشاوره آنلاین زناشویی

 سامانه آنلاین و تلفنی حل مشکلات زناشویی

همانطور که ذکر شد، دسترسی به مشاوران برجسته در سراسر کشور امکان پذیر نیست. از طرفی، هزینه بر بودن مراجعه حضوری از جمله موانع استفاده از مشاوره زناشویی است. به این هزینه ها باید هزینه جلسه درمانی را نیز اضافه کرد. به همین دلیل هم برخی افراد از دریافت خدمات مشاوره ای محروم می مانند.

در دسترس بودن مشاوره آنلاین زناشویی از مهم ترین مواردی است که باید بدان توجه نمود. ما در مشاوره روانشناسی آنلاین خود تلاش نموده ایم تا بهترین مشاوران را گرد هم جمع آوریم. مراجعین می توانند در یک فضای امن به صورت آنلاین در وبسایت و یا شبکه های اجتماعی ما پس از رزرو نوبت، به راحتی خدمات مشاوره ای را دریافت نمایند.

از جمله محاسن دریافت مشاوره زناشویی آنلاین این است که هویت اصلی فاش نمی شود و به راحتی می توانید با مشاوران ما صحبت کنید. همچنین اطمینان داشته باشید که صحبت های شما به طور کاملا ناشناس باقی می ماند و نگرانی از این بابت وجود ندارد.

مشاوره مشکلات زناشویی

مشکلات زناشویی از دید هر فردی می تواند تعریف متفاوتی داشته باشد. اما آنچه از نظر درمانی یا مشاوره خانواده مهم است، مبنای جلسه درمانی قرار می گیرد. ابتدا از مراجعین در رابطه با شکایت و نوع مشکلاتشان سوال پرسیده می شود و پس از آن، مصاحبه های تشخیصی انجام می شود. بعد از این، بر اساس مصاحبه تشخیصی، زمان مشاوره تعیین خواهد شد. رایج ترین مواردی که در مشاوره زناشویی بررسی می شود، به شرح زیر می باشند.

 مشکلات عاطفی

یکی از شکایت ها و نارضایتی هایی که خانم ها در مشاوره زناشویی عنوان می کنند، گله‌مندی از نحوه رفتار همسر و تغییر رفتار مردان بعد از ازدواج می باشد. البته این نارضایتی از سوی آقایان نیز بسیار مطرح می شود. گاهی ممکن است هر یک از طرفین، گارد طلبکار بودن بگیرند و معتقد باشند که مشکلات به وجود آمده بخاطر طرف مقابل است. اما بررسی ها چیز دیگری را نشان می دهد.

مشکلات عاطفی  به طور کلی می تواند ریشه شخصیتی داشته باشد و گاهی به دلیل برخورد نامناسب طرف مقابل می باشد. در هر دو صورت برای بهبود رابطه با همسر لازم است که حتماً هر دوطرف در جهت تغییر رفتار تلاش خود داشته باشند و بر اساس تشخیص یک مشاور، رفتارهای مورد نیاز اصلاح پیدا کند.

 مشکلات جنسی

نارضایتی های جنسی برای برخی از آقایان و خانم ها به صورت نارضایتی های عاطفی مطرح می شود. به عنوان مثال، مردانی که از نظر جنسی تامین نمی شود، ممکن است نسبت به همسر خود پرخاشگری کند و همسر آنها از این موضوع گله و شکایت داشته باشد. علت این شکایت ها باید به طور دقیق مورد بررسی قرار بگیرد.

برخی از زوجین به دلیل فرهنگی که در آن رشد یافته و بزرگ شده اند، نارضایتی های جنسی را به راحتی مطرح نمی کنند و احساس شرم و خجالت دارند. اگر شما هم جزء این دسته از افراد هستید، بهتر است بدانید تا زمانی که مشکلات خود را به صورت شفاف و مشاور مطرح نکنید همچنان ادامه دار خواهد بود.

برای رفع مشکلات در مشاوره زناشویی گاهی لازم است که به مراجعین آموزش زناشویی داده شود. برخلاف تصور عامه، مردم مشکلات جنسی بسیار پیچیده است و درمان آنها گاهی نیاز به تخصص و مهارت سکستراپی دارد. در صورتی که امکان مطرح کردن آن را به صورت حضوری وجود ندارد، می توانید به صورت تلفنی و یا آنلاین آن ها را مطرح کنید.

حل مشاوره خیانت در مشاوره زناشویی

حل مشاوره خیانت در مشاوره زناشویی

خیانت می تواند همچون کبریتی به زندگی و رابطه عاطفی یک زوج ضربه بزند. پیامدهای خیانت گاهی آنقدر خانمان‌سوز است که زن و مرد به راحتی نمی تواند آن را فراموش کنند. متاسفانه یکی از اشتباهات رایج در روابط زناشویی این است که در چنین مواقعی، بدون مراجعه به مشاور، صرفا بر اساس یک سری مصلحت ها در زیر یک سقف بدون هیچگونه رابطه عاطفی و یا جنسی زندگی را ادامه می‌دهند.

بازگشت به زندگی عادی و گذشته این زوجین بسیار دشوار می باشد. این مسئله و محرز شدن آن، موجب برهم خوردن رابطه جنسی خواهد شد و به همین دلیل رغبتی برای رابطه جنسی و ادامه آن وجود نخواهند داشت. مشاوره زناشویی ابتدا کمک می کند که رابطه عاطفی به حالت قابل قبول برسد و زندگی مشترک سر گرفته شود و در مرحله بعدی به مشکلات جنسی پرداخته می شود.

در مشاوره خیانت بر اساس رویکرد های درمانی مختلف، به طور کلی لازم است هر دو در جلسه درمانی حضور داشته باشند. مهارت ها و ارائه راهبرد برای هر دو نفر ضروری خواهد بود. در صورتی که علت اصلی خیانت، برای هر دو زوج از بین نرود و یا همچنان حل نشده باقی بماند، این مشکلات و مسائل به زندگی بعدی آنها نیز صدمه وارد خواهد کرد. 

سامانه آنلاین و تلفنی حل مشکلات زناشویی دکترفکر

در سامانه آنلاین و تلفنی حل مشکلات زناشویی دکترفکر ، ما خدمات مشاوره زناشویی به شکل حرفه ایی ارائه می شود. هر یک از مراجعین بر اساس نوع مشکل خود می توانند برای درمان اقدام نمایند. برای رزو نوبت به راحتی می توانید با شماره های موجود در وب سایت تماس حاصل نمایید. مشاوران ما همه روزه، حتی ایام تعطیل آماده ارائه خدمات به شما عزیزان خواهند بود.

نکته بسیار مهم و ضروری در رابطه با مشاوران دکتر فکر این است که هر یک از آن ها ممکن است بر روی رویکردهای درمانی خاصی تحربه و تبحر لازم را داشته باشند و بر اساس همین تخصص خود، تلاش می کنند تا به مراحعین کمک کنند. رزو نوبت برای مشاوره تلفنی، آنلاین و حضوری پس از برقراری تماس با مشاوران امکان پذیر است.

سخن پایانی

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی را در رابطه با مشاوره زناشویی ارائه نماییم. برای برقراری ارتباط با سامانه آنلاین و تلفنی حل مشکلات زناشویی دکترفکر و همچنین برقراری ارتباط با مشاوره تلفنی زناشویی ، مشاوره آنلاین زناشویی و مشاوره مشکلات زناشویی با شماره های موجود در جدول زیر تماس حاصل نمایید.

چگونه می توان با مشاوره زناشویی ارتباط برقرار نمود؟

برای برقراری ارتباط با سامانه آنلاین و تلفنی حل مشکلات زناشویی دکترفکر وارد سایت شوید و اطلاعات لازم را به دست آورید.

چه زمانی می توان به مشاوره تلفنی زناشویی دسترسی داشت؟

محدودیتی در رابطه با ارائه خدمات مشاوره ای وجود ندارد. در هر ساعت از شبانه روز که مایل باشید، می توانید با مشاوران ما تماس حاصل نمایید.

من به تلفن ثابت دسترسی ندارم چگونه می توانم مشاوره دریافت نمایم؟

در صورتی که به شماره ثابت دسترسی ندارید، می توانید از مشاوره آنلاین زناشویی بهره مند شوید.

مشاوره مشکلات زناشویی شامل چه خدماتی می باشد ؟

برای اطلاع کامل از خدمات ما می توانید وارد وب سایت شوید.

5/5 - (1 امتیاز)

همچنین ببینید

از دست مادر شوهرم چیکار کنم؟

از دست مادر شوهرم چیکار کنم؟

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با مشاور