مشاوره جنسی
مشاوره جنسی

مشاوره جنسی

مطابق با تحقیقات انجام شده، پنجاه درصد طلاق های زوجین به دلیل مشکلات جنسی می باشد. امتناع از مطرح کردن این مسائل به دلیل شرم و خجالت می تواند مشکلات بزرگی را پی داشته باشد. در مشاوره جنسی و زناشویی آنلاین افراد این امکان را خواهند داشت تا به راحتی مسائل و مشکلات خود را با کارشناسان دکتر فکر مطرح نموده و مشاوره های لازم را دریافت کنند.

ضرورت مشاوره جنسی

ضرورت مشاوره جنسی

مطابق با آخرین تحقیقات انجام شده در رابطه با سن برقراری ارتباط جنسی در ایران که در چند شهر کشورمان صورت گرفته، متاسفانه مشخص شد که اولین رابطه جنسی در کشور ما در سن 13 سالگی است. نتایج این تحقیق می تواند نشانگر عدم تربیت جنسی درست کودکان دختر و پسر توسط خانواده ها و والدین باشد.

همه نوجوانان در دوران بلوغ شاهد تغییرات تدریجی فیزیولوژیکی گوناگونی در بدن خود، از جمله ناحیه تناسلی هستند. این کشش جنسی در صورت عدم کنترل درست، می تواند موجب به وجود آمدن اختلالاتی در زندگی آینده فرد شود. آموزش مراقبت های بهداشتی برای این دسته از نوجوانان، از جمله ضرورت های مشاوره جنسی می باشد.

آموزش های جنسی نادرست و یا حتی عدم وجود آن، بسیار مشکل آفرین است. به طوری که نه تنها رابطه زناشویی و جنسی را دچار اختلال می کند، بلکه می تواند طلاق عاطفی را نیز موجب شود.

ریشه برخی از این مشکلات را باید در دوران کودکی و عدم تشکیل درست طرحواره جنسی در آن ها جستجو کرد. البته تشخیص چنین علتی تنها از عهده مشاوران، روانشناسان، روانپزشکان، درمانگران و متخصصان این حوزه برمی آید.

خدمات مشاوره جنسی و زناشویی آنلاین

خدمات مشاوره جنسی و زناشویی آنلاین

برای دوستانی که مشاوره تلفنی و یا مشاوره آنلاین روانشناسی هستند، تفاوتی در کیفیت خدمات وجود ندارد و همکاران ما در یک فضای دوستانه ضمن بررسی علت های محتمل، راهکارهای متناسبی را در مشاوره جنسی ارائه می دهند. برای آشنایی شما عزیزان برخی از این وظایف را شرح خواهیم داد.

گرفتن شرح حال

تفاوتی ندارد که شما چه سنی دارید و با چه نوع مشکلی دست و پنجه نرم می کنید. اولین قدمی که یک مشاور بر می دارد، این است که شرح حال درست و دقیقی را از شما دریافت می کند. هر چه این شرح حال دقیق تر باشد، درمان موثرتری صورت می پذیرد و همچنین ریشه یابی مشکل نیز با سهولت بیشتری صورت خواهد پذیرفت.

اقدامات درمانی مناسب

ریشه مشکلات جنسی هم می تواند روانی باشد، هم جسمی و فیزیولوژیک. به همین دلیل گاهی برای پی بردن به دلیل اصلی مسائل ما فرد را به یک پزشک، متخصص زنان و یا اورولوژیست ارجاع می دهیم. اگر پس از انجام آزمایش ها و معاینات مشخص شود که علت جسمی است، داروهای خاصی تجویز می شود. حتی گاهی از جراحی و عمل استفاده می شود.

با این وجود، در برخی از موارد هیچ عارضه یا بیماری جسمی وجود ندارد و تنها مشکلات روانی یا اختلال شخصیت منشا ناکارآمدی جنسی هستند. علاوه بر این ها، نبود یک رابطه متسحکم و خوبی بین زوجین از تعداد دفعات نزدیکی با همسر می کاهد.

بنابراین تمامی این موارد باید مورد بررسی دقیق قرار گیرند. البته امکان دارد که درمان بعضی مشکلات از حیطه تخصصی مشاوره جنسی و زناشویی آنلاین خارج باشد. به همین دلیل با ارجاع مناسب کمک می شود تا مشکلات گذشته برطرف شود.

بررسی علل و عوامل بروز مشکل پس از مصاحبه با زوج

برخی از مراجعین ما به تنهایی به مراکز مراجعه می کنند و انتظار دارند تا مشکلات به وجود آمده از بین برود. این موضوع موجب می شود تا ما نتوانیم بسیاری از جنبه های دیگر را بررسی نماییم. با توجه به دو طرفه بودن این رابطه، لازم است که مشاور با هر دو نفر صحبت کند تا بتواند بهترین روش های درمانی را برای زوج مراجعه کننده ارائه دهد. حتی شاید نیاز به مشاوره زوج درمانی باشد.

چه عواملی در اختلال نعوظ آقایان موثر است؟

چه عواملی در اختلال نعوظ آقایان موثر است؟

عوامل مختلفی می تواند در این زمینه تاثیر گذار باشد. استرس یکی از عواملی است که موجب می شود خون آلت تناسلی در مردان بخوبی جریان پیدا نکند و به همین دلیل مقاربت به درستی صورت نگیرد. در چنین مواقعی ریشه استرس باید به طور کامل شناخته و راه حل های موثری برای درمان آن ارائه گردد. چرا که درمان هر نوع استرسی باید بر اساس دلیل به وجود آورنده آن باشد.

مصرف برخی از داروها موجب اختلال نعوذ شود. یکی از عواملی که در مشاوره جنسی و زناشویی آنلاین حتما بدان خواهیم پرداخت، اطلاع از داروهای مورد مصرف می باشد. در صورت تشخیص این مسئله، نامه ایی به پزشک معالج وی ارائه خواهد شد و از او درخواست می شود تا در صورت امکان، داروی دیگری را جایگزین آن نماید.

انواع افسردگی نقش بسیار مهمی در بروز اختلالات نعوظ خواهد داشت. البته نمی توان گفت که افسردگی منشا تمام مشکلات است، اما مسلما تاثیر بسزایی در پیدایش یا تشدید آن ها دارد. گاهی وجود برخی از بیماری های جسمانی دلیل اختلال در عملکرد جنسی است. همچنین، خودارضایی زیاد و یا اعتیاد به پورنوگرافی از دیگر عوامل موثر خواهد بود.

حل مشکل واژنیمسوس در مشاوره جنسی

یکی از اختلالات مختص خانم ها، واژینسموس نام دارد. این اختلال می تواند علل متفاوتی داشته باشد. اما قبل از پرداختن به علل آن بهتر است با ماهیت این اختلال آشنا شویم. اختلال واژنیمسموس به چه معناست؟زمانی که واژن خشک باشد و لوله های رحم منقبض شود، خانم ها درد زیادی را در طول رابطه جنسی تحمل می کنند. این مسئله در بوجود آمدن واژنیسموس نقش دارد.

عدم آمادگی روانی از دیگر عوامل مهم در بروز اختلال واژنیسموس باشد. شاید در چنین مواردی مشکلات و تعارضات حل نشده دوره کودکی بی تاثیر نباشد. حتی اگر مشکلات خانوادگی در دوران کودکی زیاد باشد و یا شخص دچار یک سری اختلالات شخصیتی بوده باشد باشد، به علت فشار و ناراحتی های روانی، بستر برای بیماری های دستگاه تناسلی زنان فراهم می شود.

گاهی ماما یا متخصص زنان برای رفع مشکل واژینسموس، عمل جراحی را به شما پیشنهاد می دهد. اما حل این مشکل لزوما نیازی به عمل جراحی ندارد. در صورتی که از نظر روانی بتوانید آمادگی لازم را پیدا کنید، مسئله قابل حل خواهد بود، و به همین دلیل دیگر نیازی به درمان پزشکی نخواهید داشت.

درمان سرد مزاجی خانم و آقا

دلایل سردمزاجی را می توان به دو دسته تقسیم نمود. یکی از این دلایل به ژنوتیپ (ساختار ژنتیکی) که در واقع نشان می دهد مشکل ارثی است. تشخیص ارثی بودن این موضوع بر عهده یک فرد متخصص می باشد و شما نمی توانید خودتان به این تشخیص برسید.

در این مورد باید بگوییم که کار زیادی از دست مشاوره بر نمی آید و تقریبا باید آن را پذیرفت. پس از اینکه مشخص شد مشکل فرد جسمی نیست و تماما مسئله روانی در آن دخیل است، بایستی تمامی اتفاقات ناخوشایند گذشته و همچنین شرایط روانی به هنگام ارتباط جنسی بررسی شود. به عنوان مثال روابط عاطفی ناسالم، مصرف برخی از داروها و عدم برقراری ارتباط جنسی درست می تواند نشانه ایی برای این مورد باشد.

دلایل مذکور در سرد مزاجی در آقایان نیز تاثیرگذار است. البته ناتوانی جنسی هم باید به صورت دقیق ارزیابی شود. در برخی اوقات مشخص می شود که خانم یا آقا از بدن فرد مقابل راضی نیست و به همین دلیل نمی تواند رابطه جنسی درستی برقرار نماید.

درمان درد ناشی از مقاربت در مشاوره جنسی

درمان درد ناشی از مقاربت در مشاوره جنسی

عمده ترین مشکلی که در مشاوره جنسی برای درد های ناشی از رابطه جنسی ، عدم آموزش درست است. در واقع این درد به طور عمده متوجه خانم ها است. زمانی که زن به لحاظ روانی آمادگی لازم را برای مقاربت نداشته باشد، در واقع نمی تواند به درستی این ارتباط را برقرار نماید و به همین دلیل دچار درد مقاربت می شود.

یکی دیگر از عواملی که گاها موجب ایجاد این مشکل می شود این است که آقا نمی تواند به درستی رابطه جنسی را برقرار نماید. متاسفانه برخی از آقایان توان کنترل شهوت خود را ندارند و بدون هیچ پیش نوازی قبل از رابطه شروع به مقاربت می کنند و همین مسئله موجب ایجاد درد برای خانم ها می شود.

گاهی این درد نیز ناشی از عدم آموزش درست است. بلد نبودن بهترین پوزیشن و حالت برای برقراری رابطه جنسی در بروز اینگونه دردها تاثیرگذار است. یک نکته را باید به یاد داشته باشیم. آن هم اینکه میزان لذت زن نسبت به مرد در رابطه جنسی همیشه برابر با احساس آقا نیست و نباید انتظار داشت که این دو جنس مخالف به یک نحو رفتار کنند.

عدم ارضا شدن زن و مرد

عدم ارضا به هنگام رابطه جنسی یکی از مهم ترین مشکلات در رابطه جنسی می باشد. دلایل مختلفی برای پیدایش این امر وجود دارد. مثلا، نداشتن رضایت فرد از بدن خود، یا انتظارات اشتباه فرد از پارتنر خود این مشکل را به وجود می آورد. در مشاوره جنسی به این مورد هم پرداخته می شود و به زوجین کمک می شود تا توقعات و انتظارات زنان در رابطه و خواسته های مردان معقولانه شود.

منفعل بودن به هنگام رابطه جنسی می تواند از دیگر عوامل به وجود آورنده مشکل است. متاسفانه برخی از خانم ها این تصور را دارند که لطف بزرگی در حق همسر خود می کنند که به او اجازه سکس می دهند. این افراد تصور می کنند که تنها ارضا شدن طرف مقابل مهم است و اهمیتی به لذت بردن خود نمی دهند.

تغییر معیارها و انتظارات مربوط به سکس تحت تاثیر عوامل بسیار زیادی است. مثال تماشای زیاد فیلم های پورنوگرافی توقعاتی در فرد بوجود می آورد که تنها در ایده آل ترین حالت ممکن قرار دارد و این موضوع موجب می شود تا حتی پس از بارها برقراری رابطه جنسی باز هم ارضای جنسی صورت نپذیرد.

محاسن مشاوره جنسی و زناشویی آنلاین

محاسن مشاوره جنسی و زناشویی آنلاین

برای بسیاری از افراد دشوار است که در رابطه با مسائل جنسی با کسی صحبت کنند. این موضوع در صورت گفت و گوی رو در رو و حضوری بسیار دشوار تر می شود . خوشبختانه در مشاوره جنسی و زناشویی آنلاین این احساس خجالت از بین می رود و شما می توانید به راحتی با یک مشاور در این زمینه مشورت نمایید.

گاهی ممکن است شما مایل به دریافت خدمات مشاوره باشید، اما همسرتان به دلیل خجالت و یا هر مسئله دیگری، تمایلی برای این کار نداشته باشد. در این صورت با استفاده از مشاوره تلفنی در منزل خود می توانید به راحتی با کارشناسان ما در ارتباط باشید و اطلاعات لازم را کسب نمایید و به بهبود رابطه و زندگی مشترک خود کمک نمایید.

با توجه به شرایط پیش آمده به دلیل وجود بیماری کرونا، توصیه می شود که از منزل بیرون نروید.در چنین شرایطی، بهره بردن از مشاوره تلفنی و آنلاین بهترین گزینه برای حل مشکلات است.

علت و ریشه مشکلات جنسی

مطابق با تحقیقات انجام شده، در بسیاری از موارد، افراد مفهوم و منظور خود را از صحبت ها و پیام های دیگری به درستی متوجه نمی شوند. این موضوع می تواند باعث شود تا سوء تفاهم های زیادی به وجود آید و همین مشکل به قوت خود باقی بماند. یکی از اقدامات ما به عنوان یک مشاوره جنسی این است که صحبت های مراجعین را برای یکدیگر قابل فهم می کنیم.

مثلا ممکن است خانم یا آقا در مورد فانتزی جنسی خود با دیگری صحبت کند. اما حس کند همسرم کند که او اهمیتی نمی دهد. در اینجا باید کاملا باید مشخص شود که منظور از فانتزی های جنسی چیست؟ شاید درک و برداشت شما و طرف مقابلتان از این مفهوم با یکدیگر متفاوت باشد و همین امر زمینه ساز دلخوری و ناراحتی شود. بنابراین، آموزش این مهارت نیز از دیگر موارد مشاوره جنسی خواهد بود.

گاهی زن و مرد هرگز از کارهایی که بدان علاقه مندند و مایلند همسرشان انجام دهد، صحبتی به میان نمی آورند. این موضوع موجب می شود تا دیگری به هنگام برقراری رابطه، از آنچه مورد پسند شماست اطلاعی نداشته باشد و هیچ کدام لذت کافی را از سکس نبرید.

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا شما را با برخی از مسائل مشاوره جنسی و زناشویی آنلاین آشنا نماییم. در صورتی که مایل به برقراری ارتباط با مشاوران ما هستید می توانید با شماره های موجود در جدول زیر تماس حاصل نمایید. مشاوران ما همه روزه، حتی ایام تعطیل، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان خواهند بود.

چند جلسه می توان با مشاوره جنسی و زناشویی آنلاین ارتباط برقرار نمود؟

برای برقراری ارتباط با مشاوران ما و همچنین دریافت مشاوره، هیچ گونه محدودیتی وجود نخواهد داشت.

مشاوره جنسی به چه مواردی می پردازد؟

هر آنچه که در برقراری یک رابطه جنسی لذت بخش مشکل ایجاد کرده باشد همانند : انزال زودرس، انزال دیرس، اختلالات نعوظ در آقایان، اختلال واژنیمسوس در خانم ها در جلسات بدان پرداخته خواهد شد.

چگونه می توانم به شماره مشاوره جنسی تلفنی دسترسی داشته باشم؟

برای دریافت شماره های مشاوران ما می توانید وارد سایت شوید و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بهترین زمان برای ایجاد برقراری رابطه جنسی چه زمانی است؟

صبح می تواند بهترین زمان برای برقراری یک رابطه جنسی باشد.

4.7/5 - (6 امتیاز)

همچنین ببینید

درمان زود انزالی

درمان زود انزالی

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در …

تماس با مشاور