علت بی توجهی مرد
علت بی توجهی مرد

دوازده اشتباه شما علت بی توجهی مرد شماست

اگر بخواهیم در رابطه با دوازده اشتباه شما علت بی توجهی مرد شماست توضیحاتی ارائه دهیم باید بگوییم که این علل گاهی به رفتارها و عملکردهای خود زن مربوط می شود. گاهی حتی علت سردی مردان می تواند ریشه در مشکلات فردی داشته باشد. مسائل و مشکلات حل نشده بین زوجین نیز از زمره این علل شناخته می شود.

اگر بتوانید علت بی توجهی مرد را شناسایی کنید، بهتر می توانید برای برطرف نمودن آن تلاش کنید. چنانچه با یک مشاور در این زمینه مشورت کنید، بهتر می توانید از عهده حل این مسائل بر بیایید. برای دریافت مشاوره می توانید با مشاوران دکتر فکر که شماره های آنان در جدول موجود است تماس حاصل نمایید.

گاهی بیش از دوازده اشتباه شما علت بی توجهی مرد شماست علل دیگری وجود دارد که باید در زندگی شخصی شما مورد بررسی قرار بگیرد.

علت بی توجهی مرد چیست؟

 علت بی توجهی مرد چیست؟
علت بی توجهی مرد چیست؟

سردی روابط بین زن و مرد علل متفاوتی می تواند داشته باشند. در صورتی که این سردی عاطفی بین آنها ادامه پیدا کند، کم کم منجر به ایجاد مشکلات و فاصله بین آنها خواهد شد. گاهی مسئله به حدی می رسد که این بی مهری کم کم موجب فاصله بین آنها خواهد شد و نارضایتی هایی را در روابط زناشویی به همراه خواهد داشت.

 یکی از پیامدهای مهم سردی روابط عاطفی در واقع طلاق عاطفی خواهد بود. یکی از مهمترین دلایل ازدواج و تشکیل خانواده داشتن آرامش روانی در کنار همسر می باشد. اگر این آرامش روانی به وجود نیاید و افراد تصور کنند که آنچه مد نظر آنها بوده با شرایط فعلی یکسان نمی باشد تمایلی برای ادامه زندگی ممکن است نداشته باشند و از علت بی توجهی مرد شناخته می شود.

 یکی دیگر از پیامدهای منفی که در رابطه با این مسئله می توان عنوان نمود، مسئله خیانت می باشد. برای خانم ها و آقایان پر کردن خلا های عاطفی در صورت ارتباط با نفر سوم، از دلایل مهمی است که آنها را به سمت روابط خارج از ازدواج سوق می دهد. قطعاً بر عهده هر دو فرد است که فاصله ها را بررسی نموده و به دنبال رفع آنها باشد.

برای دریافت مشاوره خانواده با واتساپ + 24 ساعته بر روی لینک کلیک کنید.

دوازده اشتباه شما علت بی توجهی مرد شماست 

دوازده اشتباه شما علت بی توجهی مرد شماست 
دوازده اشتباه شما علت بی توجهی مرد شماست 

زمانی که ما علت یک مسئله را بدانیم بهتر می‌توانیم با آن کنار بیاییم. مشخص شدن علت و ریشه ی رفتار به ما کمک می‌کند تا راه حل های مورد نظر را برای آن پیدا کنیم. در ادامه به تمامی این علل و عوامل خواهیم پرداخت اما برای دریافت مشاوره می توانید با مشاوران در رابطه با دوازده اشتباه شما علت بی توجهی مرد شماست ما به شماره های آنها در جدول موجود است تماس حاصل نمایید.

برای اطلاع از سیاست های عروس برای مادر شوهر بر روی لینک کلیک کنید.

1. می خواهید او را تنبیه کنید

 یکی از راهکارهای برخی از خانم ها در مواجهه با مشکلات زناشویی این است که به سکوت های طولانی ادامه می دهند و تلاش می کنند تا روابط عاطفی بین یکدیگر را از بین ببرند و یا محبت هایی که در گذشته به همسر خود داشته اند را دیگر نداشته باشند. تا از این طریق به اصطلاح خودشان او را تنبیه کنند اما این موضوع به چه میزان می‌تواند کمک کننده باشد؟

 قطعاً همین که همسرتا  به آنچه که باید عمل می کرده نکرده است و یا این که راهکارهای درستی برای مقابله با مشکلات نداشته است تا حدود زیادی آزار دهنده می باشد و طبیعی است برای مدت کوتاهی شما به دلیل دلخوری های که از او دارید، روابط عاطفی سردی را تجربه کنند اما این موضوع نباید طولانی و ادامه دار باشد.

 دقت داشته باشید که برخی از تندی ها و یا راهکارهایی که ما برای مقابله با مشکلات در نظر میگیریم زمانی می‌تواند مفید به فایده باشد که به تعداد دفعات کمی تکرار شده باشد، در غیر این صورت نه تنها کمک کننده نیست؛ بلکه به تنهایی می تواند موجب ایجاد مشکلات بیشتری در زندگی خانوادگی و روابط عاطفی بین آنها شود.

برای اطلاع از شانزده نشانه خیانت در زندگی زناشویی [مردان+زنان] بر روی لینک کلیک کنید.

2. برداشت اشتباه مرد نسبت به بی توجهی همسر

  گاهی اگر از خانم در رابطه با علت سردی روابط عاطفی بین آنها سوال شود و یا اینکه شکایتی مرد را در رابطه با روابط عاطفی سردی که بین آنها قرار دارد به همسر گفته شود، برخی از آنها عنوان می‌کنند که روابط آنها هرگز به سرطان بوده و یا اصلا تغییری نسبت به گذشته نداشته است و این تنها تصور همسر آنها می باشد.

 گاهی کاملا حق با خانم ها است و در واقع برخی از  خطاهای شناختی آقایان ممکن است این تصور را به وجود آورد که همسر شما بی توجهی می کند و در زندگی واقعی حتی شاید نمود واقعی و یا مسئله ای که بتوان با استفاده از آن این ادعا را ثابت کرد وجود نداشته باشد در این صورت با کمک یک مشاوره می توان علت بی توجهی مرد خطاهای شناختی را برطرف نمود.

برای اطلاع از لجبازی همسر در زندگی + 3 راهکار مهم درمان بر روی لینک کلیک کنید.

3. بی توجه بودن به همسر

 علت سردی مردان بی توجه بودن به همسر
علت سردی مردان بی توجه بودن به همسر

 یکی از موارد بسیار شایعی که در رابطه با مردان و زنان وجود دارد این است که متاسفانه پس از فرزند دار شدن، تمام انرژی خود را صرف فرزند خود می کنند و هیچ گونه انرژی و توجهی به همسر خود ندارد. توجیهاتی  از این قبیل که تمام وقتم را بچه پر کرده است و توان انجام کارهای دیگر را ندارم نشانه های از این گونه رفتارها می باشد.

 مطابق با تحقیقات روانشناسی انجام شده، یکی از مراحلی که مردان  دچار استرس بسیار زیادی می شوند، به هنگام فرزند دار شدن می باشد. در واقع مردان در زمان تولد فرزند تصور می کنند که کاملاً آنها را به کناری خواهند زد و گاهی هم این اتفاق نیز خواهد افتاد. بنابراین وظیفه یک زن از ابتدا همسر بودن و در مرحله بعدی مادر بودن است.

نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که فرزند شما روزی شما را ترک خواهد کرد و همانگونه که شما ما پدر و مادر خود را ترک کرده اید و زندگی جدیدی را آغاز خواهد نمود. این مسئله حتماً باید مورد توجه شما قرار بگیرد و هرگز همسرتان را به خاطر فرزندتان به عقب نرانید.

برای اطلاع از وظایف زن در زندگی مشترک بر روی لینک کلیک کنید.

4. از دست دادن علاقه

 طبیعی است که اگر ما علاقه به یک فرد داشته باشیم، تلاش می‌کنیم تا هر آنچه که  مورد علاقه اوست انجام دهیم و رضایت خاطر او را جلب نماییم. هر چه این میزان علاقه بیشتر باشد، تلاش ما نیز بیشتر خواهد بود اما گاهی بر اثر عوامل مختلفی ممکن است همسرتان این علاقه را نسبت به شما از دست بدهد و به همین دلیل بی توجهی در ادامه آن به وجود آید.

  علاقه یک مرد به زن و یا زن به مرد نشانه های مختلفی می تواند داشته باشد که بر اساس شرایط زندگی مشترک تعریف متفاوتی نیز خواهد داشت. بر اساس دلایل به وجود آورنده این مشکل لازم است تلاش شود تا میزان آن به حداقل ممکن برسد. می توانید در این زمینه با همسرتان در نهایت آرامش صحبت کنید علل مسئله را بهتر درک کنید.

برای اطلاع از اینکه چگونه مادر شوهر را حرص دهیم؟ + 14 توصیه بر روی لینک کلیک کنید.

5. دغدغه های فکری از علت بی توجهی مرد

 در مقطعی از زمان در زندگی فردی و زندگی زناشویی شما ممکن است به فراخور شرایط زندگی، دغدغه‌هایی برای ادامه یک زندگی داشته باشیم. شرایط خانوادگی فرد ممکن است به گونه ای باشد که دغدغه ذهنی زیادی را برای او به وجود آورد و به همین دلیل نسبت به زندگی مشترک بی توجهی هایی داشته باشد. در صورت مقطعی رخ دادن این موضوع می تواند طبیعی باشد.

 برای یک زن و یک مرد در این مرحله از زندگی بسیار مهم است که همسر او در کنار او و همراه او باشد و در این صورت است که بهتر می توانند یکدیگر را درک کنند چرا که  همه ما انسان ها تمایل داریم در شرایط سخت و بحرانی زندگی خود فردی را در کنارمان داشته باشیم که در کنار او بودن موجب آرامش روان ما باشد.

برای اطلاع از وظیفه مرد در زندگی مشترک بر روی لینک کلیک کنید.

6. شنیده نمی شود

 یکی از شکایت های بسیار رایج در بین آقایان نسبت به خانم ها این است که خانم ها حرف خودشان را میزنند و اصلا توجهی به نیازها و یا روحیات مرد ندارد. خانم ها به طور معمول گویندگان خوبی هستند و در بسیاری از موارد شنونده های خوبی نمی باشند. این مسئله حتی در کوچکترین روابط بین فردی آن‌ها نیز نمود پیدا می‌کند.

 شنیده شدن می‌تواند در رابطه با صحبت های عادی زندگی، به معنی درک کردن همسر باشد و یا اینکه منظور حرف شنوی از همسر باشد و خواسته های او داشته باشد. به عنوان مثال : ممکن است مردی در زمینه خاصی حساسیت ویژه‌ای داشته باشد در صورتی که خانم او نسبت به این مسئله بی توجه باشد و بارها تکرار شود، سردی روابط عاطفی را منجر می شود.

برای دریافت مشاوره خانواده آنلاین بر روی لینک کلیک کنید.

7. مشکلات عاطفی حل نشده

مشکلات عاطفی حل نشده
مشکلات عاطفی حل نشده

 زمانی که یک طناب گره ای دارد؛ نمی تواند به همان اندازه اصلی خود باشد و هر کاری که شما بخواهید با آن طناب انجام دهید، گره های باز نشده آن مانع شما خواهد شد. در زندگی مشترک نیز این مسئله بسیار می‌تواند نماد واقعی پیدا کند. در واقع مسائل و مشکلات حل نشده بین زن و مرد می تواند از جمله دلایل سردی عاطفی محسوب شود.

 هرچقدر روابط عاطفی بین زن و مرد سردتر باشد، در زندگی مشترک به سختی می توانند در مسائل روزمره با یکدیگر کنار بیایند و یا اینکه احساس دلبستگی نسبت به یکدیگر داشته باشند. در واقع در این شرایط زن و مرد همپا و همراه هم نخواهند بود و حتی ممکن است به پنهان کاری های زیادی صورت پذیرد.

8. خانواده و دوستان اولویت اصلی زندگی هستند

 متاسفانه برخی از خانم ها پس از ازدواج هنوز هم تصور می کنند زندگی اصلی آنها در خانواده پدری جاری می‌باشد و از نظر فکری و تصمیم گیری هنوز مستقل نشده اند. همین مسئله موجب می شود که بیشتر زمان خود را در خانواده پدری به سر ببرند و بیشتر وقت خود را در کنار آن ها باشد این موضوع به نوبه خود موجب به وجود آمدن فاصله و از علت بی توجهی مرد شناخته خواهد شد.

گاهی نیز افراد دیگری همانند دوستان می تواند جایگزین برای بودن با همسر محسوب شوند و یک خانم ممکن است ترجیح دهد بیشتر ساعات خود را صرف دورهمی های دوستانه بگذراند. نبودن های طولانی در منزل و به دور بودن از همسر به نوبه خود منجر به ایجاد مشکلات زیادی در زندگی عاطفی بین آنها خواهد شد.

برای اطلاع از هفت علت اصلی خیانت زنان و نشانه های آن بر روی لینک کلیک کنید.

 9. انتقادهای محترم نسبت به مرد

 بسیار طبیعی است که ما تمایل داریم در اکثر موارد مورد ستایش و تحسین قرار بگیریم. اما حساسیت هر یک از افراد نسبت به انتقاد کردن می تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال برخی از آقایان حساسیت ویژه نسبت به مورد انتقاد قرار گرفتند خواهند داشت در این شرایط بهتر است تلاش کنیم که این مورد را به حداقل ممکن برسانیم.

 گاهی نیز مسئله این است که  خانم ها نحوه انتقاد صحیح را نمی داند و به همین دلیل انتقادهای آنها موجب می شود تا روابط بین شان به سردی منجر شود. در این شرایط بهتر است کمی بر روی مهارت های ارتباطی و مهارت های زندگی خود کار کنید.

برای اطلاع از بیست نشانه خیانت مردان و حالات آنها بعد از خیانت به همسر بر روی لینک کلیک کنید.

10. عدم برآورده شدن نیازهای جنسی از علت بی توجهی مرد

دم برآورده شدن نیازهای جنسی از علت بی توجهی مرد
دم برآورده شدن نیازهای جنسی از علت بی توجهی مرد

 یکی از دلایل ازدواج برای زن و مرد پاسخگویی به نیازهای جنسی می باشد. برای مردان خصوصاً با توجه به فیزیولوژی و روحیات آنها در صورتی که نیاز به درستی پاسخ داده شود احساس نزدیکی عاطفی بیشتری نسبت به همسر خود خواهند داشت و علاقه بیشتری را نیز به تبع آن در ادامه دارند. اما زمانی که این نیاز به طور معمول پاسخ داده نشود موجب ایجاد مشکلات زیادی خواهد شد.

از جمله اشتباهاتی که خانم‌ها نسبت به همسران خود دارند تصور می کنند که نباید برای پاسخ دادن به این نیاز، تلاش زیادی داشته باشند و یا اینکه به دنبال جذب همسر خود باشند. در این شرایط طبیعی است که تلاش زیادی برای حل مسائل و یا پاسخ دادن به این نیاز نخواهد بود و پیامد آن سردی روابط عاطفی شناخته می شود.

برای اطلاع از نحوه درست انتقاد از همسر بر روی لینک کلیک کنید.

 11. داشتن روابط خارج از ازدواج

 یکی از دلایلی که خانم ها ممکن است در روابط عاطفی خود سردی زیادی داشته باشند، همین مسئله را به همسر خود نیز منتقل کنند. داشتن روابط خارج از ازدواج می باشد. گاهی ممکن است خانم این شکایت را از همسر خود داشته باشد و به دلیل برآورده نشدن نیازهای خود به دنبال رابطه ای برا زناشویی باشد و به همین دلیل انرژی لازم را برای زندگی مشترک نداشته باشد.

برای دریافت مشاوره زناشویی بر روی لینک کلیک کنید.

12. وجود مشکلات فردی

 گاهی ممکن است ما در گذشته و یا در زندگی مشترک دچار مشکلات فردی شویم و دائما ذهن ما درگیر این مسئله باشد و به دنبال یک راه حل درست و اصولی بتوانیم مسائل و مشکلات خود را حل کنیم. چنانچه مشکلات فردی به درستی حل نشود، موجب به وجود آمدن مسائل زیادی در بین زن و مرد خواهد شد. بنابراین شاید باما خانم علت و تفسیری در رابطه با مشکل به وجود آمده نداشته باشد.

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی را در رابطه با دوازده اشتباه شما علت بی توجهی مرد شماست ارائه نماییم. در صورتی که مایل به اطلاع بیشتر در رابطه با علت سردی مردان می باشید و یا نیازمند دریافت مشاوره هستید، می توانید با مشاوران ما که شماره های آنان در وب سایت موجود می باشد تماس حاصل نمایید. مشاوران ما همه روزه، حتی ایام تعطیل، آماده ارائه خدمات به شما خواهن بود.

چگونه می توان از دوازده اشتباه شما علت بی توجهی مرد شماست مطلع شد؟

برای اطلاع از تمامی این دوازده علت می توانید وارد سایت شوید و این مقاله را مطالعه نمایید.

علت سردی مردان چیست؟

علت سردی روابط عاطفی مردان می تواند به مشکلات فردی و همچنین روابط بین همسران مربوط شود.

آیا خیانت می تواند از جمله علت بی توجهی مرد محسوب شود؟

بله. خیانت از جمله موارد بسیار مهمی است که می تواند سردی روابط را منجر شود و قطعا تنها علت شناخته نخواهد شد.

آیا علت بی توجهی مرد به زن می تواند به حرف شنوی از خانواده او مربوط باشد؟

نمی توان گفت همیشه همین موضوع یکسان است. اما در صورتی که مردی از نظر عاطفی تامین باشد، احتمال کمی برای این حرف شنوی وجود خواهد داشت.

5/5 - (2 امتیاز)

همچنین ببینید

ده مورد از اشتباهات رایج در روابط زناشویی

ده مورد از اشتباهات رایج در روابط زناشویی

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با مشاور