دخالت مادر شوهر در زندگی + 5 راه حل
دخالت مادر شوهر در زندگی + 5 راه حل

دخالت مادر شوهر در زندگی + 5 راه حل

دخالت مادر شوهر در زندگی می تواند موجب بر هم خوردن زندگی یک خانواده شود. یکی از سوالات مراجعین این است که چیکار کنم مادرشوهرم تو زندگیم دخالت نکنه ؟ و یا گاهی برخی از مراجعین عنوان می کنند که از دخالت های مادرشوهرم خسته شدم . به همین دلیل ما در این مقاله به این موضوع خواهیم پرداخت و راهکارهای لازم را ارائه خواهیم نمود.

آنچه در این مقاله با عنوان دخالت مادر شوهر در زندگی + 5 راه حل برای شما عزیزان ارائه خواهیم نمود، کاملا منطقی و کاربردی خواهد بود. کافی است که از این راهکارها استفاده نمایید تا این دخالت ها را به حداقل ممکن کاهش دهید و آرامش روانی لازم را برای خود و زندگیتان به ارمغان بیاورید. همچنین با مشاوران دکتر فکر در این زمینه ارتباط برقرار کنید.

دخالت مادر شوهر در زندگی باید تعریف درستی داشته باشد و نباید آن را با راهنمایی کردن و یا نصیحت های مادرانه اشتباه گرفت.

دخالت مادر شوهر در زندگی چقدر تاثیر گذار است؟

دخالت مادر شوهر در زندگی چقدر
دخالت مادر شوهر در زندگی چقدر

از جمله گلایه‌های بسیار مهمی که برخی از عروس خانوم ها به خانواده همسر دارند رفتار مادر شوهر و دخالت‌های او در زندگی است. صرف نظر از اینکه آیا این دخالت‌ها واقعی و یا غیر واقعی است، در هر دو صورت موجب بر هم خوردن آرامش روانی می‌شود. در واقع ما زمانی احساس می کنیم که زندگی از کنترل ما خارج شده است قطعاً احساس بدی خواهیم داشت.

متاسفانه برخی از مادرشوهرها به جای صحبت کردن عادی به گونه‌ای رفتار می‌کنند که نماد دخالت کردن در زندگی را داشته باشد. گاهی هم صحبت‌های آنها به گونه‌ای است که این تصور را به وجود می‌آورد که قصد دخالت در زندگی زناشویی را دارند و به همین دلیل، اگر صحبت‌های آنها درست و منطقی هم باشد، باز هم موضع‌گیری نسبت به این رفتارها وجود خواهد آورد.

هیچ یک از ما نمی‌توانیم بر رفتارهای دیگری کنترل داشته باشیم و همانگونه که ما می‌خواهیم دیگران را مجبور به اطاعت از خواسته هایمان بکنیم. ما تنها می‌توانیم بر روی رفتار خود کنترل داشته باشیم و همچنین تا حدودی با تغییر رفتار خود عکس‌العمل‌های فرد مقابل را نیز دچار تغییر نماییم. به همین دلیل ما این مقاله را به این موضوع اختصاص داده ایم و توضیحات لازم را ارائه خواهیم نمود.

برای اطلاع از دوازده اشتباه شما علت بی توجهی مرد شماست بر روی لینک کلیک کنید.

نحوه کاهش دخالت مادر شوهر در زندگی

در ادامه در رابطه با نحوه کاهش دخالت‌های مادرشوهر مطالبی را ارائه خواهیم کرد که در واقع تمریناتی است برای آرام کردن ذهن خود می باشد و همچنین تلاش می‌کنیم تا مطالبی ارائه می‌کنیم که شما بهتر بتوانیم با رفتارهای مادرشوهرتان به خوبی کنار بیایید.

برای اطلاع از نحوه برخورد با خیانت شوهر 3 راهکار پیش روی شماست! بر روی لینک کلیک کنید.

 1. ارتباط بین خودتان و همسرتان را بهبود دهید

 هرچقدر رابطه شما و همسرتان بهتر و صمیمی تر باشد، قطعاً مادر شوهر نمی تواند در زندگی شما به عنوان یک فرد خارجی به حالت و نفوذ زیادی داشته باشد. در واقع زمانی که یک مرد از همسر خود کاملاً باید داشته باشد و در برابر صحبت های مادرش  می ایستد و از او می خواهد تا در رابطه با صحبت های خود تجدید نظر کند.

 یکی از راه های بهبود بخشیدن به  رابطه خود و مادر شوهر این است که او را همانند مادر و یا یکی از اعضای خانواده خود بدانید. و سعی کنید از تجربیاتش استفاده کنید. اگر چیزی شما را ناراحت می‌کند در مورد او بهتر است خیلی با حوصله و محترمانه این مورد را به او انتقال دهید و از او بخواهید که در رابطه با رفتار خود تجدید نظر کند و دخالت مادر شوهر در زندگی را کاهش دهید .

جهت اطلاع از برخورد با شوهر بی توجه + 6 روش معجزه کننده بر روی لینک کلیک کنید.

2. برای جلوگیری از دخالت مادر شوهر در زندگی حد و مرزهای نامرئی را مشخص کنید

 توجه داشته باشید که همه ما انسان ها در همان محل و مکانی زندگی می‌کنیم که چارچوب خاصی دارد. این چارچوب می تواند همان دیوار هایی باشد که در اطراف منزل ما وجود دارد و به معنی حریم خصوصی و شخصی ما که قابل مشاهده است می باشد اما حریم‌های نامرئی نیز در زندگی وجود دارد که باید بدان توجه نمود.

حریم خصوصی زندگی نامرئی خود را با رفتارها و اقدامات خود می‌توانید تعیین کنید و آن را کاملا مشخص کنید تا کسی نتواند به این حریم پا بگذارد و یا قصد نابودی آن را داشته باشد. در صورتی هرگز اقدام به این کار نکرده اید می توانید با استفاده از مهارت های رفتاری این حریم را مشخص کنید و اجازه دخالت در زندگی به کسی ندهید.

برای اطلاع از پاسخ این سوال که چگونه با مادر شوهر حرف بزنیم؟ + 14 نکته مهم بر روی لینک کلیک کنید.

3. رابطه را نزدیکتر کنید

 رابطه را نزدیکتر کنید
رابطه را نزدیکتر کنید

 همه ما انسان ها زمانی که رابطه صمیمی با فردی را داریم، بر نکات مثبت او بیشتر تاکید داریم و ویژگی های شخصیتی مثبت او را بهتر در نظر داریم. اما زمانی که این رابطه به سردی می گراید و یا مشکلات و قهر و گلایه هایی در آن به وجود می آید، نکات منفی شخصیت فرد را برجسته تر از نکات مثبت رو می بیند و به دنبال خواهیم بود.

اگر رابطه شما و مادر شوهرتان صمیمی تر و نزدیک تر باشد، قطعا او به دنبال عیب هایی از شما نخواهد بود و به همین دلیل جو خوبی خواهید داشت و دخالت مادر شوهر در زندگی برای شما کمتر خواهد بود. همچنین آرامش روانی شما نیز در این شرایط بهتر می باشد. بنابراین برای برقراری یک رابطه بهتر است از راهکارهای مختلف استفاده کنید.

برای اطلاع از اینکه خانواده درمانی چیست؟ بر روی لینک کلیک کنید.

4. حساسیت ها را کاهش دهید

 یکی از مواردی که باید مورد توجه قرار دهید، این است که اگر شما از این شکایت‌ها را تند و توهین آمیز به مادرشوهر بگویید و یا این که پشت سر او بدگویی هایی داشته باشید و این بدهی‌ها به هر شکلی به گوش او برسد بسیار طبیعی است که نسبت به شما احساس منفی پیدا کند و به دنبال این احساس منفی ممکن است تلاش در  دخالت در زندگی شما را داشته باشد.

 در رابطه با جزئیات و مسائل زندگی خود خصوصاً تفریحات و مسافرت هایتان هیچ لزومی ندارد که با مادرشوهر و یا سایر اعضای خانواده خود و دیگران صحبت کنید. این موضوع موجب می شود که دیگران نسبت به زندگی شما حسادت کنند و به همین دلیل حتی ناخودآگاه تلاش در خراب کردن و دخالت مادر شوهر در زندگی شما خواهند شد.

برای اطلاع از بیست فایده رابطه جنسی بر روی سلامت زنان و مردان بر روی لینک کلیک کنید.

5. او را همانگونه که هست بپذیرید

 همانطور که ذکر شد، شما نمی توانید  مادر شوهر خود را به عنوان یک فردی که در کنترل شما نیست تغییر دهید. بهترین است که  برای تغییر دادن تلاش نکنید چرا که او هرگز همانطور که شما می‌خواهید رفتار نمی‌کند. فراموش نکنید که هر یک از ما انسانها ویژگی‌های شخصیتی خاص خود را خواهیم داشت که در برخی موارد اصلا قابل تغییر نخواهد بود. حتی اگر خود او هم بخواهد نمی‌تواند در رفتارهایش تغییرات ایجاد کند.

 در واقع منظور ما از این جمله این نیست که شما هرگز گلایه ها و یا ناراحتی خود را ابراز نکنید و یا اینکه تمایلی به برقراری رابطه بهتر و تلاش برای آن نداشته باشید. بلکه منظور ما این است اگر تلاش تان بی ثمر بماند، بهترین روش این است که او را به همان صورتی که او و شخصیتش ایجاد می‌کند بپذیرید.

جهت اطلاع از لجبازی همسر در زندگی + 3 راهکار مهم درمان بر روی لینک کلیک کنید.

چیکار کنم مادرشوهرم تو زندگیم دخالت نکنه

چیکار کنم مادرشوهرم تو زندگیم دخالت نکنه
چیکار کنم مادرشوهرم تو زندگیم دخالت نکنه

برخی از مراجعین زمانی که با این سوال که چیکار کنم مادرشوهرم تو زندگیم دخالت نکنه مواجه می شوند، به ما مراجعه می‌کنند و ما از آنها می‌خواهیم که چند مثال در رابطه با دخالت های زندگی خود را مطرح کنند، معمولا نمی توانند هیچ دلیل قانع کننده‌ای در این رابطه بیاورند. همین مسئله نشان می‌دهد که بسیاری از آنچه که آنها مدنظر دارند، تنها در ذهن آنها و در عمل وجود ندارد.

 اما گاهی واقعاً دخالت مادر شوهر در زندگی حقیقت دارد و مادر شوهر قصد دخالت در زندگی خانوادگی و شخصی فرزندش را دارد. در این شرایط بهتر است یک بار برای همیشه حریم خصوصی خود را به مادرشوهرتان گوشزد کنید و به او بگویید که برایش احترام قائلید اما حق دخالت در زندگی شما را ندارد در این موارد می توانید بسیار رک و مستقیم صحبت کنید.

از همسرتان بخواهید که در این زمینه به شما کمک کند. توجه داشته باشید که جبهه گیری نباید انجام شود و او را در مقابل مادر و خانواده اش قرار ندهید. از او بخواهید که برای حفظ زندگی اش تلاش کند در عین احترام به مادرش به او یادآوری کند که زندگی او مستقل است و حق دارد همانطور که می‌خواهد زندگی کند و نصیحت ها و صحبت‌های او موجب بر هم خوردن آرامش شما می شود.

جهت برقراری ارتباط با مشاوره جنسی بر روی لینک کلیک کنید.

از دخالت های مادرشوهرم خسته شدم

از دخالت های مادرشوهرم خسته شدم
از دخالت های مادرشوهرم خسته شدم

نوع دیگر مراجعین ما را افرادی تشکیل می دهند که با این جمله آغاز می‌کنند که از دخالت های مادرشوهرم خسته شدم  و دیگر نمی توانم به این زندگی ادامه دهم زیرا احساس می کنم کنترل زندگی کاملاً از دست من خارج شده است. در رابطه با نحوه مقابله با این موضوع ما اطلاعاتی را ارائه نمودیم اما چه رویکردهایی  این گونه افراد در پیش می گیرند؟

 • برخی از خانم ها هنگامی که احساس ناتوانی در مقابل دخالت های مادر شوهر می کنند و نمی توانند کنترل مناسبی بر روی این موضوع داشته باشند، ترجیح می دهند که زندگی را به صورت موقت رها کنند و به خانه پدری باز می گردند تا با این روش به صورت موقت و یا تلنگری به موضوع خاتمه دهند.
  • در برخی موارد پس از بررسی شخصیت‌های زوجین و گاهی این روش را پیشنهاد می کنیم. اما به طور کلی این موضوع این موضوع باعث می شود که شما با استفاده از این روش، صحنه را برای مادر شوهر خالی کرده و هنگام قهر حتی حرف شنوی همسرتان ممکن است از مادرش بیشتر شود یا دخالت مادر شوهر در زندگی بسیار راحت‌تر صورت پذیرد.
 •  قطع رابطه یکی  دیگر از اهرم هایی است که برخی از عروس خانم ها از آن استفاده می کنند. جالب است بدانید که هیچگاه این روش اصولی و منطقی نبوده است. چقدر می توانید اطمینان داشته باشید که این قطع رابطه واقعاً اتفاق افتاده است؟ و همسر شما هرگز با مادرش ارتباط برقرار نمی‌کند؟ و کاملاً طرف شما را می گیرد؟
  •  این روش را به هیچ عنوان توصیه نمی‌کنیم چرا که استفاده از این روش موجب می‌شود رابطه شما و همسرتان بسیار بدتر از گذشته شود چرا که او را از وجود مادرش محروم کرده اید. ضمن اینکه مادر ممکن است دوری فرزندش را نتواند تحمل کند و به همین دلیل از روش‌های دیگری برای انتقام گرفتن استفاده کنیم.
 •  موضوع مخالف تمام این مواردی که گفته شد، در رابطه با افرادی که کاملاً کنار می کشند و سکوت می کنند و اجازه می دهند مادرشوهرش آن ها هر آنچه که می خواهد انجام دهد و در واقع تسلیم تمام خواسته‌های او می شوند. به خیال خودشان این دسته از افراد تصور می‌کنند با این روش  تمام بهانه های او را از بین برده اند.
  •  کنار کشیدن شما به معنی عدم توانایی حل مسائل و مشکلات و همچنین منطقی بودن دخالت های او می باشد. حتی اگر شما این منظور را از اقدام خود ندارید، و یا اینکه می خواهید مفهوم دیگری به همسرتان انتقال دهید، اما به طور ناخودآگاه هم این موضوع را به او انتقال داده اید.
 • بی احترامی در مقابل مادر شوهر نوع دیگر مقابله کردن با دخالت مادر شوهر در زندگی می باشد. در واقع دیدگاه بعضی از افراد این است که با بی احترامی کردن مستقیم و ایستادن در جلوی او کمک می کنیم که دیگر در زندگی ما دخالت نکند و برای همیشه در جلوی او می ایستیم و متوجه رفتار اشتباه خود می شود و دیگر آن را تکرار نمی کند.
  •  شاید و ظاهراً بتوان گفته این رویکرد می‌تواند موثر باشد. اما در ادامه هرگز رویکرد درستی نخواهد بود. چرا که فراموش نکنید مادرشوهر از شما بزرگتر است و به همین دلیل باید به او احترام بگذارید اما در عین حال دقت داشته باشید که روش های مناسب تر و موثرتری وجود دارد که می توانید با استفاده از آن به این موضوع برای همیشه خاتمه دهید.

برای اطلاع از هفت راه تشخیص خیانت همسر و دلایل آن بر روی لینک کلیک کنید.

آیا مادر شوهر اجازه دخالت در زندگی فرزند خود را دارد؟

 گاهی این موضع گیری کاملاً غیر منطقی است و معنی دخالت از نظر برخی از عروس خانم ها این است که مادر شوهر در هیچ موردی حق اظهار نظر ندارد و تنها خودشان باید تصمیم‌گیرنده همه امور باشد. این موضوع تا حدودی می تواند منطقی باشد اما به عنوان یک فرد با تجربه، بهتر است که از تمامی تجربیات او استفاده نمایید.

 به عنوان مثال اگر مادرشوهر شما در رابطه با نحوه  بزرگ کردن بچه به هنگام بیماری و یا مشکلات رفتاری شما، راهکارهای درستی را ارائه می دهد، می توانید از او استقبال کنید. چرا که او نیز به عنوان یک فرد بزرگسال تمایل دارد تا تجربیات خود را در اختیار شما قرار دهد و همچنین شما نیز می توانید مسیر تجربیات خود را کوتاه تر و منطقی تر طی نمایید.

دخالت کردن زمانی که منجر به ایجاد مشکل برای شما و همچنین به هم ریختن زندگیتان شود، قطعاً غیرمنطقی خواهد بود و باید از ادامه آن جلوگیری کنید. اما زمانی که حساسیت های شما در این مورد زیاد باشد و در واقع فاصله مادرشوهرتان تنها کمک کردن و بهبود زندگی تان باشد، در این شرایط بهتر است کمی بر روی رفتارهای خود تجدید نظر کنید.

 در صورتی که نمی توانید نسبت به تفکیک رفتارهای دخالت و همچنین رفتارهای کمک کردن تفکیک قائل شوید می توانید با کمک مشاوران ما از این موارد اطلاع یابید تا راهنمایی های لازم را به شما ارائه دهند. 

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش کردیم تا اطلاعات مفیدی را در رابطه با دخالت مادر شوهر در زندگی + 5 راه حل به شما ارائه نماییم. در صورتی که مایل به دریافت مشاوره در رابطه با چیکار کنم مادرشوهرم تو زندگیم دخالت نکنه ؟ و یا اینکه از دخالت های مادرشوهرم خسته شدم و چه کاری باید انجام دهم و همچنین دریافت بهترین راهکار برای برخورد با از دخالت های مادرشوهرم خسته شدم با مشاوران ما که شماره های آنان در جدول زیر موجود است تماس حاصل نمایید.

چگونه می توان در رابطه با دخالت مادر شوهر در زندگی + 5 راه حل برخورد نمود؟

بهترین و عملی ترین راهکارها را در این مقاله برای شما ارائه نموده ایم که می توانید وارد سایت شوید و این مقاله را به طور دقیق مطالعه نمایید.

چیکار کنم مادرشوهرم تو زندگیم دخالت نکنه ؟

بهترین کار این است که حریم خصوصی خود را به صورت دقیق مشخص نمایید تا کسی اجازه تعرض به حریم شما را نداشته باشد.

آیا قهر کردن و بازگشت به منزل پدری میتونه راهکاری برای دخالت مادرشوهر باشه؟

یکی از رویکردهایی که در برابر این موضوع که از دخالت های مادرشوهرم خسته شدم ذکر می شود، همین موضوع است که کاملا راهکار اشتباهی شناخته شده است.

آیا سکوت در برابر دخالت مادر شوهر در زندگی راهکار مناسبی است؟

شما با سکوت خود به او اجازه می دهید تا برای زندگیتان تصمیم بگیرد و همچنین این دخالت های او را منطقی جلوه داده اید.

5/5 - (1 امتیاز)

همچنین ببینید

گرم نگه داشتن رابطه عاشقانه

7 روش جهت گرم نگه داشتن رابطه عاشقانه

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با مشاور