بهترین داروی گیاهی برای ترک گل
بهترین داروی گیاهی برای ترک گل

بهترین داروی گیاهی برای ترک گل

مصرف خودسرانه داروی گیاهی برای ترک گل می تواند مشکلات بیشتری را برای فرد به وجود آورد. از نظر بسیاری از پزشکان و روانپزشکان، روش ترک گل با کندر نمی تواند روش درست و اصولی باشد و به همین دلیل توصیه نمی شود. مصرف روزانه هر یک از این گیاهان مشکلاتی را به وجود خواهد آورد که راه بازگشت را سخت تر می نماید که در این زمینه کارشناسان دکتر فکر توضیحات لازم را ارائه خواهند نمود.

در برخی از سایت ها متاسفانه داروی گیاهی برای ترک گل معرفی می شود که این شرایط موجب بدتر شدن حال فرد خواهد شد. روان درمانی می تواند در طی چندین جلسه وجود داشته باشد و در کنار آن با توجه به شرایط مراجع، روانپزشکان داروهای لازم را برای تسریع در روند درمانی و همچنین درد کمتر برای بیمار تجویز می شود.

در برخی از موارد، مصرف داروی گیاهی برای ترک گل می تواند موجب اعتیاد فرد به مواد دیگری شود و عوارض جبران ناپذیری داشته باشد.

داروی گیاهی برای ترک گل مورد تائید روانپزشکان و پزشکان چیست؟

استفاده از گیاهان دارویی در کنار داروهای شیمایی و همچنین روان درمانی می تواند بسیار موثر واقع شود. تاثیر داروهای گیاهی بر هیچ کس پوشیده نیست. اما این موضوع نمی تواند نشان دهنده ترک کامل اعتیاد باشد چراکه زمان تاثیرگذاری این ماده طولانی مدت خواهد بود. با توجه به اینکه برخی از این داروها برای تکسین فرد توصیه می شود، لذا به همین دلیل بر روی جسم و روان او تاثیر گذار خواهد بود.

نکته مهمی که برای استفاده از داروی گیاهی برای ترک گل باید بدانید این است که یک متخصص طب سنتی ابتدا باید شرایط جسمانی شما را مورد بررسی دقیق قرار دهد و پس از آن با توجه به نوع ماده موجود در بدن شما و همچنین میزان آن، داروی گیاهی مناسب را تعیین نماید. گاهی به دلیل اینکه افراد توان جسمانی لازم را برای مقابله با این شرایط ندارند، توصیه می شود که از داروهای شیمیای استفاده شود.

در واقع بیشترین کاربردی که برای استفاده از داروهای طب سنتی وجود دارد این است که فرد بتواند تا حدودی تسکین بخشی برای خود داشته باشد و مواد موجود در بدن را از بین ببرد. پاک کردن این مواد می تواند با استفاده از این داروها صورت بگیرد. رژیم های غذایی پیشنهاد شده تنها می تواند کمک کننده برای درمان باشد و به هیچ وجه داروی قطعی محسوب نخواهد شد.

برای دریافت پاسخ این سوال که چگونه بفهمیم شخصی ترامادولی است؟ بر روی لینک کلیک کنید.

آیا مصرف داروی گیاهی برای ترک گل را پیشنهاد می کنید؟

با توجه به نفوذ ماده مخدر در بدن افراد، داروهای گیاهی تنها می توانند نقش کمک کننده داشته باشند. متاسفانه و یا خوشبختانه، در حال حاضر هنوز هیچ پشتوانه علمی دقیقی برای استفاده از این داروها وجود ندارد و به همین دلیل بهتر است ابتدا از شرایط علمی آن مطمئن شوید. در صورتی که تاثیر این موارد به تائید نرسد، قطعا امکان استفاده از آن وجود نخواهد داشت و به همین دلیل نباید مورد استفاده قرار گیرد.

متاسفانه شواهد و گزارش هایی مبنی بر مضر بودن این گیاهان در برخی از موارد وجود دارد که این موارد می تواند آن را از درجه اعتبار ساقط نماید. متاسفانه، این داروهای گیاهی آغشته به مواد مخدر دیگری همچون تریاک می باشند که به همین دلیل نمی توان الگوی مناسبی برای ترک اعتیاد باشند و بعضا حتی می تواند زمینه به وجود آمدن مشکلات بیشتر را فراهم نمایند.

در بسیاری از این داروی گیاهی برای ترک گل ، در واقع تنها تمایل فرد برای استفاده کمتر می شود و به همین دلیل احساس می کند که اعتیاد را ترک داده است. این موضوع در حالی است که فرد تصور می نماید که مصرف این دارو موجب شده تا تصور کنند گیاهان می توانند در ترک اعتیاد فرد تاثیر گذار باشد. در واقع تنها اتفاقی که صورت میگرید، این است که جایگزینی اتفاق خواهد افتاد.

برای اطلاع و دریافت پاسخ این سوال که افراد شیشه ای چقدر عمر می کنند؟ بر روی لینک کلیک کنید.

گیاهان دارویی کمک کننده برای درمان اعتیاد

گیاهان دارویی کمک کننده برای درمان اعتیاد

استفاده از برخی از داروها می تواند برای دردهای جسمانی ناشی از ترک مصرف ماده مخدر و همچینین مشکلات روانی به وجود آمده کمک کننده تا برخی از عوارض آن را از بین ببرد.

 • برای از بین بردن مشکلات اسهال و همچنین دل پیچه ناشی از عوارض عدم اعتیاد می توانید از طب سنتی استفاده نمایید. برای این مورد بهتر است از داروهایی همچون نعناع و همچنین زنجبیل استفاده نمایید.
 • در صورتی که بی حال می باشید و یا اینکه اسهال دارید، بهتر است از ریشه مارشمالو استفاده نمایید.
 • برای برخی از افرادی که که تصمیم به ترک اعتیاد می گیرند، برای رفع این احساس عصبانیت بهتر است که از گیاه گل ساعتی استفاده کنند.
 • توصیه پزشکان طب سنتی برای افرادی که اعتیاد خود را ترک داده اند و دچار اضطراب و افسردگی می باشند این است که از اسطخودوس استفاده کنید تا بتواند به عنوان آرامش بخش عمل نمایند.

برای انجام تست اعتیاد شیشه بر روی لینک کلیک کنید.

داروی گیاهی برای ترک گل چه عوارضی به همراه دارد؟

بدن انسان ها واکنش های متفاوتی به داروهای مختلف می دهد. به همین دلیل چنانچه بدون تجویز پزشک و مشورت با او، فردی به مصرف داروی گیاهی برای ترک گل روی بیاورد، این موضوع موجب شده تا حس وابستگی و اعتیاد را بیشتر کند. عوارضی که برای مصرف خودسرانه داروهای گیاهی یا گیاهان دارویی وجود دارد شامل : تشنج، مشکلات گوارشی، اسهال و یبوست، سرگیجه و تهوع و بروز بیماری های قلبی می باشد.

به دلایل مشکلات به وجود آمده در این زمینه و همچنین خطراتی که برای مصرف مواد وجود دارد، توصیه اکید ما به تمامی مراکز ترک اعتیاد این است که از یک پزشک معالج کمک بگیرید تا مراحل درمان و سم زادیی را برای شما به صورت دقیق توضیح داده و کمک های لازم را ارائه نماید. کارشناسان دکتر فکر نیز در این زمینه به شما کمک خواهند نمود.

برای دریافت پاسخ این سوال که نشانه های افراد معتاد چیست؟ بر روی لینک کلیک کنید.

چه روش های سنتی شما برای درمان ترک اعتیاد توصیه می نمایید؟

در رابطه با استفاده از برخی روش های سنتی و درستی آن ها هیچ شک و شبه ای نمی توان داشت. گاهی برخی از افراد به دلیل استفاده از این روش ها می توانند به ایجاد خون رسانی و همچنین سم زدایی در بدن کمک شایان نمایند. یکی از روش هایی که در طب سنتی مورد تائید می باشد این است که از روغن های گیاهی مانند روغن سیاه دانه، روغن بادام ، و روغن زنجبیل برای ماساژ استفاده می کنند.

یکی دیگر از روش هایی که کاملا مورد تائید طب سنتی برای سم زدایی قرار گرفته است، استفاده از بادکش و ماساژ درمانی است. نحوه استفاده از هر یک از این روش ها و همچنین مراقبت های پس از درمان برای اعتیاد، از موضوعات بسیار با اهمیت در این زمینه می باشد. در صورت اطلاع دقیق و صحیح از این مورد، خواهید توانست کمک بسیار زیادی به افراد داشته باشید.

برای دریافت پاسخ این سوال که آیا سیگار تست اعتیاد را مثبت میکند؟ بر روی لینک کلیک کنید.

روش ترک گل با کندر

روش ترک گل با کندر

از دیگر روش هایی که ممکن است یک پزشک طب سنتی آن را ممکن است تجویز نماید و یا اینکه برای درمان ترک اعتیاد به گل شما شنیده باشید، استفاده از روش ترک گل با کندر که به صورت صمغ کندر است. این دارو برای افرادی که مایل به ترک سیگار هستند نیز توصیه می شود. در رابطه با اثربخشی استفاده از این دارو، در حال حاضر نتایج و شواهد و مدارک رضایت بخش تری وجود دارد و به همین دلیل بسیاری آن را توصیه می کنند.

مزه بسیار تلخی که کندر دارد، موجب می شود تا فرد از مصرف خوراکی آن خودداری نماید و در واقع این یکی از بزرگترین مشکلات استفاده از این ماده می باشد. علت تجویز این گیاه برای افراد معتاد به گل، در واقع، فروکش کردن اضطراب ناشی از مصرف ماده مخدر می باشد. به همین دلیل برای کاهش اضطراب آن را توصیه می کنند.

برای اطلاع از سه روش رایج برای منفی شدن تست اعتیاد به تریاک بر روی لینک کلیک کنید.

مصرف ماری جوانا چه اثری بر روی افراد می گذارد؟

مصرف ماری جوانا به طور کلی اثرات کوتاه مدت و بلند مدتی بر روی افراد بر جای خواهد گذاشت که به آن اشاره خواهیم نمود.

علائم حاد استفاده از این گیاه که در زمان مسمومیت وجود دارد شامل موارد زیر می باشد :

 • اختلال در حافظه کوتاه مدت
 • نقص در توجه، قضاوت و اختلال در عملکردهای شناختی دیگر
 • اختلال در تعادل و عملکرد حرکتی
 • افزایش ضربان قلب
 • اضطراب،بدبینی
 • روانپریشی (این مورد برای همه شایع نمی باشد)

برخی از علائم دیگر مسمومیت نیز تداوم دارد که البته این علائم دائمی نمی باشد اما به طور کلی این علائم شامل موارد زیر می باشد.

 • اختلال در یادگیری و هماهنگی حرکتی
 • مشکلات خواب

اثرات بلند مدت ناشی از استفاده مکرر مواد مخدر

 • زمینه ساز اعتیاد به ماری جوانا
 • اختلال در یادگیری و حافظه و احتمال کاهش بهره هوشی
 • افزایش خطر سرفه های مزمن و برونشیت
 • افزایش خطر وابستگی به الکل و مواد دیگر
 • افزایش خطر ابتلاء به روان پریشی در افراد دارای استعداد ژنتیکی

برای اطلاع از راه های منفی کردن تست سیگار بر روی لینک کلیک کنید.

تاثیرات روانشناختی مصرف کانابیس

استعمال و استفاده از کانابیس به مدت زیاد، می تواند حالت نئشگی را در پی داشته باشد. در واقع مصرف و استفاده بیش از شش هفته از کانابیس باعث تغییراتی همچون : انفعال، فقدان عکس العمل و کند ذهنی می باشد. پس از گذشت مدت زمانی، فرد خود را با محیط تطابق داده و کم کم به حالت طبیعی بازخواهد گشت.

در صورت استفاده مکرر و دراز مدت این ماده، فرد دچار مشکلاتی در فرآیند شناختی خود خواهد شد به گونه ای که می تواند رفتار او زیر سوال برد. کم کم شخصیت و هویت او دچار تغییر شده و به فرد وابسته به مواد منجر خواهد شد. گاهی افکاری که وی دارد مانع از ترک اعتیاد می شود. عموما افراد در این مرحله به طور معمول افکار زیر را خواهند داشت:

 • فقط من نیستم که مواد مصرف می کنم و همه مصرف می کنند و به همین دلیل نیازی به داروی گیاهی برای ترک گل نمی بیند.
 • کافیه که بخوام ترک کنم. هر وقت اراده کنم می تونم ترک کنم ولی فعلا این تصمیم رو ندارم.
 • رفتار من مسئله نیست. مسائل بزرگتر و بیشتری وجود داره. الکل خیلی خطرناک تر از کانابیس هست.
 • کانابیس مشکلی نداره و یک گیاه دارویی طبیعی هست.
 • مصرف این ماد به من کمک می کنه آدم خلاقی باشم و باعث میشه توانایی های بیشتری داشته باشم.
 • من مصون از هرگونه تاثیرات منفی هستم و شبیه به هیچ کدوم از دوستان خودم نیستم.
 • وقتی خیلی ضعف دارم. مصرف این ماده بهم کمک میکنه تا حالم خوب بشه.

برای اطلاع از نحوه تشخیص فرد سیگاری بر روی لینک کلیک کنید.

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا در رابطه با داروی گیاهی برای ترک گل اطلاعاتی را ارائه نماییم. در صورتی که مایل به کسب اطلاع بیشتر در رابطه با روش ترک گل با کندر می باشید، می توانید با مشاوران ما در ارتباط باشید. مشاوران ما همه روزه، حتی ایام تعطیل آماده ارائه خدمات به شما عزیزان خواهند بود.

داروی گیاهی برای ترک گل چیست؟

ما داروی قطعی برای ترک اعتیاد نخواهیم داشت زیرا هیچ یک از این ها موجب ترک اعتیاد نخواهد شد.

روش ترک گل با کندر چیست؟

داروی گیاهی کندر تنها می تواند موجب شود تا شما تسکین یابید و به هیچ عنوان نقش از بین برنده نخواهد داشت.

آیا مصرف گیاهان دارویی می تواند به ترک اعتیاد کمک نماید؟

در برخی از موارد، با توجه به مشکلات داخلی و یا گوارشی که برای افراد به وجود می آید، این موضوع می تواند کمک کننده باشد.

تاثیر داروهای شیمیایی برای ترک اعتیاد بیشتر است یا داروهای گیاهی؟

در هر دو صورت بدون مشورت با پزشک مصرف هر دو اشتباه است ولی به طور کلی می توان گفت داروهای شیمیایی اثر گذاری سریع تر و بیشتری خواهند داشت.

5/5 - (2 امتیاز)

همچنین ببینید

خواص شیره تریاک در طب سنتی

خواص شیره تریاک در طب سنتی بر روی بدن

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با مشاور