خیانت زن
خیانت زن

نشانه های خیانت زن و نحوه برخورد با آن

چه اتفاقی می افتد که خیانت زن بر یک زندگی مشترک سایه می افکند و سلامت و پایداری آن را متزلزل می کند؟ متاسفانه با وجود آنکه غالبا تصور می شود مردان به همسرشان خیانت می کنند اما این امر می تواند در مورد خانم ها نیز اتفاق بیفتد. در چنین شرایطی، شک و تردید در مورد صحت یا عدم درستی این مورد بسیار نارحت کننده خواهد بود. به همین دلیل، شوهر به دنبال پاسخ این سوال خواهد بود که علت ، نشانه ها و نحوه برخورد با خیانت زنان چیست و چرا زنان خيانت می كنند؟

با توجه به اینکه چنین مسائلی از حساسیت خاصی برخوردارند، بایستی با دید علمی تری به آن نگاه کرد و از روانشناسی برای پیشگیری یا روش برخورد با خیانت هر کدام از همسران بهره برد. سایت دکتر فکر، با مشاوره خیانت تخصصی به زوج های گرامی در این زمینه کمک می کند و با ارائه راهکارهای مناسب سعی در بهبود روابط دارد. 

نشانه های خیانت زن چیست؟

نشانه های خیانت زن چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم نشانه های خیانت زن را بیان کنیم، خوب است که یک نکته بسیار مهم را ذکر کنیم. خیانت امری بسیار پیچیده است و نمی توان صرفا با دیدن چند علامت ساده ظاهری به این نتیجه رسید که همسر من در حال خیانت است.

هرگز نباید به راحتی چنین قضاوت بسیار سنگینی کرد و دیگری را مورد تهمت قرار داد. به همین دلیل توصیه می کنیم که قبل از هر گونه نتیجه بر اساس دیدن یک یا چند نشانه که در زیر به آن اشاره شده است، حتما تحقیقات بیشتری را به عمل آورید و در صورت امکان با مشاوره خیانت در ارتباط باشد.

بی میلی به رابطه جنسی

یکی از بارزترین نشانه ها و پیامدهای خیانت زن عدم تمایل و ترک رابطه جنسی است. به طور کلی وقتی زن یا مردی با شخصی غیر از همسر خود رابطه دارد، وابستگی عاطفی بوجود آمده باعث می شود که دیگر میلی به داشتن رابطه جنسی با شریک زندگی اش نداشته باشد.

گرچه این مورد را نمی توان یک معیار مسلم دانست اما گاهی داشتن بیماری های مقاربتی یا واژینیت در اثر روابط منحرف و مراقبت نشده  بوجود می آید و به نوعی یک نشانه خیانت زن به حساب آید.

رفتارهای شک برانگیز با تلفن همراه

بی علاقگی به همسر و زندگی مشترک

امروزه صرف کردن زمان و توجه زیاد به تلفن چندان امر عجیب و غریبی نیست و با وجود رسانه های اجتماعی، معمولا همه افراد از آن زیاد استفاده می کنند اما اگر خانم دائما در حال صحبت یا چت با تلفن همراه است و نسبت به گوشی خود حساس است، احتمالا با نفر سومی در ارتباط می باشد.

بی علاقگی به همسر و زندگی مشترک

اینکه زنی نسبت به همسر خود دلسرد شود، می تواند دلایل گوناگونی داشته باشد اما در مواردی که پای خیانت در میان باشد، تمایلی به گذراندن وقت برای همسر یا فرزندان ندارد. حتی زمانی که در کنار یکدیگر هستند نیز گویی حضور ندارد. همچنین، دائما به دنبال بهانه برای بیرون رفتن است و علیرغم سابق توجهی به خانه، همسر و فرزندان ندارند.

تغییر ظاهر و علایق

فارغ از اینکه همه ما در طول زندگی و با تغییر سن ممکن است علایق و سلایقمان تغییر کند و نباید چنین امری را از نشانه های خیانت زن به شمار آورد. ولی تغییر و تحولات یکباره و صرف کردن زمان زیاد برای رسیدگی به ظاهر خود را می توان علامت خیانت محسوب کرد.

خلق و خوی او تغییر می کند

خانم ها معمولا در دوران قاعدگی یا برخی در مراحی همچون دوران بارداری به دلیل نوسانات خلقی دچار تغییرات خلق و خود می شوند. با این حال، یکی از نشانه های خیانت زن را بتوان بروز رفتارهای خشن یا پرخاشگری دانست.

شاید علت اینگونه رفتارها، وجود احساس گناه در رابطه خیانت آمیز باشد، شاید هم زمانی که شما را در مقام مقایسه با شخص سوم قرار می دهد، نسبت به شما احساس بدی پیدا کند.

چرا زنان خيانت مي كنند؟

چرا زنان خيانت مي كنند؟

زنان و مردان از حیث جسمی و روانی تفاوت های گوناگونی با یکدیگر دارند. از این رو، قاعدتا می توان گفت که نشانه های خیانت زن و مرد نیز می تواند متغیر و یا در برخی جوانب مشابه باشد.

خلاهای عاطفی

به نظر می رسد که بیشترین عاملی که در خیانت زن تاثیرگذار است، کمبودهای عاطفی و روحی می باشد. گاهی شوهر آنقدر درگیر شغل و کارهای روزمره است و یا به طور کلی محبت خود را به همسر نشان نمی دهد که زن احساس تنهایی می کند. بنابراین، به اشتباه برای پر کردن این خلا به دنبال یک رابطه دیگر می رود.

انتقام گرفتن

گاهی دیده می شود که زن به دلیل کشف خیانت شوهر، به جای اتخاذ یک تصمیم درست، برای اینکه مقابله به مثل کند متاسفانه او هم گزینه خیانت را انتخاب می کند. در حالی که این کار تنها آسیب های روحی او را بیشتر می کند. البته این انتقام می تواند از علت های دیگر نیز ناشی شود.

دیدن مهر و محبت از دیگری

همیشه هم اینطور نیست که خیانت شوهر یا زنبا قصد و غرض قبلی بوده و یا لزوما کمبودی از شریک زندگی خود حس کرده باشند. بلکه روابط دوستانه با جنس مخالف که حتی گاهی بسیار عادی شروع می شوند، ممکن است به ایجاد علاقه و کشش بین طرفین بینجامد و در نتیجه یک وابستگی بوجود آید.

در چنین مواقعی که پای احساسات به میان می آید، احتمال اینکه پای نفر سوم به رابطه باز شود و یا مواردی همچون روابط مثلثی، بیزاری از همسر، طلاق عاطفی، خیانت و یا حتی طلاق رخ دهد زیاد است.

بازگشت به عشق قدیمی

اگر فردی نتواند پروسه فراموش کردن معشوق قدیمی را به درستی طی کند، احتمال اینکه در آینده مجددا به سراغ او رود، وجود دارد. بویژه اگر ازدواج با میل و اشتیاق همراه نبوده، زندگی دچار روزمرگی شود و یا عشق قدیمی مجددا سر و کله اش پیدا شود، خیانت زنان می تواند اتفاق بیفتد.

اختلالات شخصیتی و روانی

برخی از اختلال های شخصیتی زمینه ساز و علت خیانت زنان و مردان می باشد. در این میان، عوامل دیگری همچون فقر مالی، اعتیاد به مواد مخدر، کمبود اعتماد بنفس و … نیز در بروز چنین موردی نقش دارند. بر اساس یک تحقیق، احتمال خیانت در چنین مواقعی در دهه سوم زندگی برای زنان بیشتر می باشد.

علاوه بر این، اگر خانم یا آقایی در خانواده خود یا والدینشان سابقه خیانت داشته اند، چنانچه از این افراد الگو بگیرند، احتمالا آن ها هم به سمت نفر سوم خواهند رفت.

نحوه برخورد با خیانت زنان

نحوه برخورد با خیانت زن

در مورد نحوه برخورد با خیانت زنان ابتدا باید عرض کنیم توصیه می کنیم برای حل چنین مشکلی حتما از مشاوران کمک بگیرید و از روی عصبانیت و هیجان تصمیم گیری نکنید.

چرا که یافتن راهکارهای مناسب تحت تاثیر عوامل بسیار زیادی است. اینکه ویژگی های شخصیتی طرف مقابل چیست؟ چه چیزی به خیانت ختم می شود؟ رفتار شوهر به چه نحوی بوده است که زن به خود اجازه خیانت داده است؟ آیا بخشش خیانت جایز است یا خیر؟ اصلا تعریف شما از خیانت چیست؟

علاوه بر این، به یک نکته نیز باید توجه داشته باشید. هرگز بلافاصله با فهمیدن خیانت زن تصمیم نگیرید و اجازه دهید تا به ثبات روحی برسید. 

در مجموع، همانطور که گفته شد نمی توان یک نسخه ثابت را در اینجا برای تمام زن و شوهرها پیچید و توصیه کرد که باید فلان واکنش را نشان داد. از این رو، توصیه می شود که حتما برای آشنایی با نحوه برخورد با خیانت زنان از مشاوران این حوزه کمک بگیرید. 

سخن پایانی

امیدواریم در این مقاله اطلاعات مفیدی در مورد نشانه های خیانت زن و نحوه برخورد با آن کسب کرده و علت های احتمالی را متوجه شده باشید.

اگر به عنوان زن یا مرد در موقعیتی هستید که فکر می کنید به شما خیانت شده است، ما در کنارتان هستیم به شما را با شیوه های علمی راهنمایی کرده و مشاوره دهیم. همکاران ما در تمامی روزهای هفته از ساعت 8 صبح الی 12 شب آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما هستند. 

نشانه های خیانت زن چیست؟

بی میلی به رابطه جنسی، رفتارهای شک برانگیز با تلفن همراه، بی علاقگی به همسر و زندگی مشترک، تغییر ظاهر و علایق، و تغییر خلق و خو همگی از علامت های خیانت است.

آیا کاهش میل جنسی می تواند نشانه خیانت زن باشد؟

کاهش میل جنسی می تواند علل روانی و جسمی داشته باشد. اما به طور کلی وقتی زن یا مردی به شخصی غیر از همسر خود رابطه دارد، وابستگی عاطفی بوجود آمده باعث می شود که دیگر میلی به داشتن رابطه جنسی با شریک زندگی اش نداشته باشد.

چرا زنان خيانت مي كنند؟

در این مقاله به دلایل این امر اشاره شده است.

چگونه باید با خیانت زن برخورد کرد؟

چنانچه مایل به دریافت مشاوره در این مورد هستید، می توانید با روانشناسان دکتر فکر تماس بگیرید.

4/5 - (3 امتیاز)

همچنین ببینید

ترس از دخول

ترس از دخول یا جینوفوبیا چیست؟

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با مشاور