ترک تریاک چند روز طول میکشد
ترک تریاک چند روز طول میکشد

ترک تریاک چند روز طول میکشد؟

در صورت ترک تریاک خانواده می تواند تجربه زندگی شیرین تری را داشته باشد. در رابطه با اینکه برای ترک تریاک چه بخوریم؟ بعد از ترک تریاک چه اتفاقی می افتد؟ و اینکه سریع ترین راه ترک تریاک چیست؟ اطلاعاتی را در ادامه ارائه خواهیم نمود. اما برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره ترک اعتیاد با مشاوران ما که شماره های آنان در جدول زیر موجود است، تماس حاصل نمایید.

ترک تریاک

اعتیاد بلای خانمان سوز است که علاوه بر فرد، می‌تواند یک زندگی را از هم فروپاشد و موجب بر هم خوردن آرامش اعضای خانواده شود. در رابطه با اینکه مدت زمان مصرف چه اندازه بوده و یا اینکه در هر بار مصرف به چه میزان مصرف داشته است؟ این موضوع نیز متفاوت خواهد بود و نمی توان نتیجه همیشگی و یکسانی از آن گرفت.

اراده فرد برای ترک ماده مخدر، از مهم ترین مواردی است که باید بدان عمل نمود. به عنوان مثال: افرادی هستند که به راحتی می‌توانند مواد مخدر را کنار بگذارند. اما به دلیل توجه جدی، ادامه این شرایط موجب می شوند که پس از مدتی مجدداً به مصرف موادمخدر بیاورند و امکان ترک اعتیاد آسان وجود نداشته باشد.

موضوع دیگر در رابطه با ترک تریاک به خانواده های افرادی که مواد مخدر را کنار گذاشته مربوط می شود زیرا از حمایت لازم برخوردار نخواهند شد و موجب می‌شوند تا مجدداً به مصرف مواد مخدر روی بیاوردند و اراده کافی را برای آن نداشته باشد. در صورتی که با فرد معتاد همانند گذشته برخورد کنیم و با همان دیدگاه بنگریم این مساله باعث خواهد شد که هرگز مواد مخدر را کنار نگذارد.

مدت زمان دقیق ترک تریاک

مدت زمان دقیق ترک تریاک
مدت زمان دقیق ترک تریاک

قبل از اینکه بخواهیم به زمان دقیق این موضوع اشاره کنیم، لازم است چند عامل مورد بررسی دقیق قرار گیرد. اولین عامل؛ مدت زمان مصرف می باشد. اینکه چه مدت از عمر خود را مواد مخدر مصرف نموده است؟ در واقع متناسب با آن زمان ترک مشخص می‌شود. عامل موثر دیگر این است که، به چه میزان در هر بار مصرف نموده است؟ و سومین عامل به اراده فرد برای ترک مواد مربوط می شود.

موضوع دیگر این است که منظور از ترک ماده مخدر چیست؟ به عنوان مثال : ممکن است فردی پس از گذشت سه روز یا یک هفته بتواند مواد مخدر را کنار بگذارد و زندگی خود را از نو بگیرد اما، پس از مدتی دوباره رو به سوی آن می‌آورد و تحمل دوری و عدم مصرف مواد مخدر را نخواهد داشت. در این شرایط، ترک تنها به صورت موقت صورت می پذیرد.

اگر بخواهیم مطمئن ترین راه برای ترک اعتیاد تریاک را استفاده نماییم. باید بگوییم که ترک مداوم موجب می شود تا اعتیاد پس از مدتی از بین برود. به عنوان مثال : در صورتی که کم کم ماده مخدر کنار گذاشته شود، موجب می شود تا اعتیاد به ماده مخدر کاهش پیدا کند.

برای ترک تریاک چه بخوریم

در رابطه با درمان های مختلف و همچنین مواد مختلفی که برای ترک اعتیاد وجود دارد، می توان موارد مختلفی معرفی نمود اما می توان گفت یکی از انواع درمان هایی که برای اعتیاد به تریاک مورد استفاده قرار می گیرد، مصرف متادون می باشد که موجب سم زدایی و پس از آن قطع یا کاهش مصرف مواد مخدر می شود و می تواند یکی از پاسخ های برای ترک تریاک چه بخوریم؟ باشد.

در رابطه با تجربیات ترک متادون باید دقت زیادی داشته باشید. زیرا این تجویز تنها باید توسط یک پزشک و با تجویز اصولی صورت پذیرد زیرا در برخی از موارد باعث ایجاد مشکلات بیشتری در افراد خواهد شد و به دلیل اینکه موجب ایجاد مشکلات در برخی از اعضای بدن فرد می‌شود، به همین دلیل توصیه می‌شود که نسبت به مصرف این گونه قرص ها دقت لازم داشته باشیم.

مزایا و مشکلات درمان نگهدارنده با متادون

  • مصرف مواد غیر قانونی را کاهش می دهد.
  •  زندگی بیمار را ثابت می بخشد.
  •  زندگی سازنده را ممکن می سازد.
  •  مصرف خودسرانه داروها را کاهش می دهد.
  •  رفتارهای پرخطر به خصوص تزریق مشترک همراه با خطر انتقال بیماری های پاتوژن خونی احتمالا اجزا حفاظتی دست را کاهش می دهد.
  •  بیماری و مرگ و میر ناشی از مواد را کاهش می دهد. بنابراین درمان نگهدارنده با متادون هم برای فرد و هم جامعه اثر منفی بر جای خواهد گذاشت.

معایب استفاده از متادون

  • امکان اعتیاد به وابستگی به مدت وجود دارد و باید به دنبال بهترین روش دفع سریع متادون از بدن باشید.
  •  در صورت وابستگی و عدم مصرف متادون، این موضوع موجب نئشگی، خماری و یا جستجو نوبت بعدی مواد مصرف می شود.
  •  مصرف بسیار این مواد، در کنار آن برای پرداختن به کارهای دیگر باقی می‌ماند که اساس رفتار اعتیادی است.
  •  احتمال افزایش خطرات بالقوه را به وجود خواهد آورد.

بعد از ترک تریاک چه اتفاقی می افتد؟

بعد از ترک تریاک چه اتفاقی می افتد
بعد از ترک تریاک چه اتفاقی می افتد

بسیار طبیعی است که به دلیل مصرف مداوم این ماده مخدر، پس از ترک آن فرد دچار عوارض شود، بی خوابی بعد از ترک اعتیاد می تواند یکی از عوارض آن می باشد. حتی اگر اراده بسیار قوی داشته باشید، باز هم کمی ممکن است احساس نشاط و در عین حال افسردگی را توأما با هم تجربه نمایید زیرا برای مدت زیادی به ماده اعتیاد داشته اید که هم اکنون لازم است آن را کنار بگذارید.

تغییر در اشتها یکی دیگر از مواردی است که می‌تواند برای ترک اعتیاد وجود داشته باشد. نمی‌توان گفت پس از ترک مواد مخدر دیگر تمام جنبه های زندگی شما مثبت خواهد شد زیرا قطعا موارد منفی را نیز تجربه خواهید نمود اما عوارض مثبت آن بسیار بیشتر از عوارض منفی خواهد بود و باعث بازگشت مجدد به زندگی شما خواهد شد.

یکی از مواردی که افراد که مواد مخدر را کنار گذاشته اند مطرح می نمایند این است که پس از این ماده به طور معمول احساس بسیار بهتری را دارند و می توانند به کلیه امور زندگی خود همانند یک فرد عادی برسند. البته باید این آمادگی را در خودتان ایجاد کنید که بعضی از انسان ها هنوز ممکن است شما را با دیدگاه یک فرد معتاد بنگرند و باید صبورانه در راه خود ثابت قدم باشد.

سریع ترین راه ترک تریاک

همیشه سریع ترین راه، بهترین راه نخواهد بود. گاهی به دلیل اینکه افراد تمایل دارند تا به گونه‌ای میانبری نسبت به ترک ماده‌مخدر زده باشند، تلاش می‌کنند تا هر چه سریعتر این ماده مخدر را کنار بگذارند اما دچار عوارض بیشتری خواهند شد. قطعا اگر اصولی ترین راه ترک اعتیاد در خانه را رعایت نمایید، بهتر می‌توانید ماده‌مخدر را کنار بگذارید.

در رابطه با سریع ترین راه ترک تریاک یکی از اشتباهاتی که تمام افراد معتاد به مواد مخدر دارند، این است که تصور می کنند هر زمانی که تمایل داشته باشند، می‌توانند ماده مخدر را کنار بگذارند و در واقع با توجه به اراده و همچنین داشتن این ادعا که توانایی کنار گذاشتن ماده مخدر را در هر زمانی که تمایل داشته باشند خواهم داشت بزرگترین اشتباهی است که افراد می‌توانند مرتکب شوند.

شما به عنوان مشاور ترک اعتیاد چه روشی را پیشنهاد می کنید؟

ما به عنوان مشاور ترک تریاک با توجه به تاثیر مواد مخدر بر خانواده به جای می گذارد، ابتدا توصیه می کنیم که ریشه و علت گرایش به این ماده مخدر مورد بررسی و ارزیابی دقیق قرار بگیرد زیرا این مسئله بسیار مهم است تا در قدم‌های بعدی فرد گرایش بیشتری نسبت به مصرف این ماده مخدر پیدا نکند.

یک نوجوان جوان و یا فردی که درگذشته تمایل به مصرف موادمخدر نداشته است، چرا هم اکنون معتاد به مواد مخدر شده است و تجربه سایر مواد را داشته است؟ در صورتی که ریشه این مشکلات را به درستی بشناسیم و پس از آن نسبت به راه هایی که می توان مشکلات آن را حل نمود اقدام نمایید گام جدید و موثر در ترک ماده مخدر داشته باشیم.

مدت زمان مصرف و همچنین نحوه مصرف نیز از جمله موارد بسیار مهمی است که باید مورد توجه یک مشاور ترک اعتیاد قرار بگیرد تا با توجه به آن، شرایط موثرتری را برای ترک ماده مخدر داشته باشد. بنابراین توصیه می‌کنیم که برای ترک اعتیاد به صورت اصولی و همیشگی با مرکز مشاوره مامایی شماره آنها در جداول موجود در سایت هست تماس حاصل نمایید.

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی را در رابطه با ترک تریاک و همچنین برای ترک تریاک چه بخوریم، بعد از ترک تریاک چه اتفاقی می افتد و سریع ترین راه ترک تریاک ارائه نماییم. برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین دریافت مشاوره ترک اعتیاد با مشاوران ما که شماره های آنان در جدول زیر موجود است، تماس حاصل نمایید.

ترک تریاک چند روز طول میکشد؟

بسته به زمان اعتیاد و میزان مصرف می تواند متفاوت باشد. اما حدودا سه تا یک هفته در مرحله اولیه زمان لازم است و قطعا مصرف دائمی آن به زمان بیشتری نیاز دارد.

برای ترک تریاک چه بخوریم؟

قبل از مصرف هر دارو، بهتر است ابتدا با پزشک در این زمینه مشورت نمایید تا متناسب با سیستم بدن شما داروی مناسب را تجویز نماید.

بعد از ترک تریاک چه اتفاقی می افتد؟

قطعا پس از ترک مواد مخدر عواقب منفی و مثبت متوجه شما خواهد بود. که از جمله آن، عوارض جسمانی و همچنین مشکلات روحی ناشی از ترک مواد خواهد بود.

بهترین و سریع ترین راه ترک تریاک چیست؟

بهترین راه این است که با مرکز مشاوره ترک اعتیاد مراجعه نمایید تا با پزشک و روانشناس بالینی آن ها در ارتباط باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

همچنین ببینید

خواص شیره تریاک در طب سنتی

خواص شیره تریاک در طب سنتی بر روی بدن

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با مشاور