بهترین داروی گیاهی مفید جایگزین قرص ریتالین
بهترین داروی گیاهی مفید جایگزین قرص ریتالین

بهترین داروی گیاهی مفید جایگزین قرص ریتالین

مصرف داروی ریتالین عوارض زیادی دارد. به همین دلیل برخی به دنبال داروی گیاهی مفید جایگزین قرص ریتالین می باشند. بهتر است ده داروی گیاهی مفید جایگزین قرص ریتالین را بشناسید تا از عوارض مصرف ریتالین جلوگیری نمایید. جایگزین قرص ریتالین در طب سنتی برای هر یک از افراد با توجه به نوع اختلال و سنین مصرف، متفاوت می باشد. بنابراین توصیه می نماییم که قبل از مصرف این داروها با کارشناسان دکتر فکر تماس حاصل نمایید.

دقت داشته باشید که داروی گیاهی مفید جایگزین قرص ریتالین در برخی از مواد، با بیماری های مختلف در تضاد می باشد و به همین دلیل توصیه می کنیم که این داروها را سر خود استفاده نکنید. در صورتی که شما دانش آموز، داوطلب کنکور و یا دانشجو می باشید و برای افزایش تمرکز و همچنین بیدار ماندن در ساعات شبانه روز مایل هستید از این دارو استفاده نمایید، باید بگوییم که راه های دیگری نیز وجود خواهد داشت.

 

بهترین داروی گیاهی مفید جایگزین قرص ریتالین بدون عوارض بوده و در صورت مشورت با پزشک طب سنتی، مشکلی به وجود نخواهد آمد.

 

 

برای اطلاع از عوارض ریتالین برای کنکور بر روی لینک کلیک کنید

 

داروی گیاهی مفید جایگزین قرص ریتالین

 

کودکانی که دچار اختلال نقص توجه یا همان (ADHD) می باشند، امکان تمرکز بر روی یک مورد خاص را نخواهند داشت و به همین دلیل نمی توانند همزمان بر روی یک مسئله تمرکز کنند. این مشکل موجب شده است تا برای بهبود عملکرد کودکان دارای این اختلال، والدین و پزشکان به دنبال راهی برای بهبود تمرکز آن ها باشند. اما آیا راه های جایگزین دیگری برای این موضوع وجود دارد؟

یکی از تجویز هایی که برای کودکان داری اختلال بیش فعالی تجویز می شود، «ریتالین» است که گاهی مصرف آن با عوارضی همراه می باشد و برای جلوگیری از این عوارض، برخی از افراد ترجیح می دهند تا از مصرف آن نظر کنند و به دنیال داروی گیاهی مفید جایگزین قرص ریتالین باشند. رژیم های غذایی خاص می تواند بر ببهبود عملکرد تاثیر گذار باشد و در واقع برخی از مواد خوراکی می توانند موجب افزایش بیش فعالی در کودک شوند که به همین دلیل تغییر رژیم غذایی می تواند در این زمینه کمک کننده باشد.

گاهی برخی از بازخوردهای عصبی خاص می تواند کمک شایان توجهی به افراد کند. عوامل مختلفی می تواند موجب شود تا این علائم بهبود پیدا کند. اما برخی از داروها می تواند جایگزین های مناسبی برای مصرف این ماده باشد و جایگزین های طبیعی برای این نوع محسوب می شوند. در ادامه به برخی از این داروهای گیاهی اشاره خواهیم نمود.

 

برای اطلاع از اثرات مخرب مخدر هروئین بر روی لینک کلیک کنید

 

 

داروی گیاهی مفید جایگزین قرص ریتالین چیست؟

با توجه به میزان این اختلال، این موضوع می تواند متفاوت باشد و همچنین طبع غذایی کودک می تواند در نوع غذای مصرفی تاثیر گذار باشد. اما در ادمه به برخی از ده داروی گیاهی مفید جایگزین قرص ریتالین اشاره خواهیم نمود.

 

حهت اطلاع از تاثیر مواد مخدر بر خانواده بر روی لینک کلیک کنید

 

مصرف چای گیاهی

برای بسیاری از بزرگسالان مصرف چای می تواند به عنوان آرامش بخش تلقی شود. گاهی بزرگسالان برای رفع خستگی از این دمنوش استفاده می کنند. این موضوع می تواند در کودکان نیز مصداق پیدا کند و با خوردن چای گیاهی، تا حدود زیادی مشکلات مربوط به این اختلال را به حداقل برسانند. اما چگونه این مصرف ادامه پیدا کند؟ و چگونه می تواند داروی گیاهی مفید جایگزین قرص ریتالین باشد؟

یکی از مشکلاتی که کودکان ADHD دارند؛ این است که برای به خواب رفتن زمان زیادی را صرف می کنند. در پی مشکلات خواب شب، یکی از طبعات آن نیز می تواند مشکلات مربوط به بیدار شدن در صبح باشد. تحقیقات ثابت کرده است که مصرف برخی از مواد می تواند به کودکان برای رفع این مشکلات کمک نماید. در واقع منظور از چای گیاهی، استفاده از مواد کاملا طبیعی به صورت دمنوش و چای می باشد.

چای‌های گیاهی حاوی بابونه، نعناع، برگ لیمو و سایر گیاهان و گل‌ها، را می توان از جمله جایگزین های مناسب برای داروهای شیمیایی دانست. مصرف این نوع چای ها موجب می شود تا احساس آرامش ایجاد شود و به طبع آن، خواب راحتی را افراد داشته باشند. در واقع تاثیر این مواد می تواند موجب شود تا افراد برای رفتن در بستر خواب آماده تر شوند.

 

برای دریافت پاسخ این سوال که نوزاد معتاد چه علائمی دارد؟ بر روی لینک کلیک کنید

 

مصرف جنسینگ از جمله جایگزین قرص ریتالین در طب سنتی می باشد

 

تحقیقات ثابت کرده است از جمله جایگزین قرص ریتالین در طب سنتی جنسینگ است. مصرف «جنسینیگ قرمز» می تواند موجب آرام کردن علائم کودکان مبتلا به ADHD شود. به همین دلیل یکی از داروهای موثر برای کاهش مشکلات این دسته از کودکان در واقع مصرف این گیاه می باشد. تحقیقات ثابت کرده است که استفاده کودکان از این ماده برای مدت هشت هفته ای 1000 میلی گرم جنسینیگ مصرف نموده اند می تواند موثر واقع شود.

نتایج تحقیقات و آزمایش های این دسته از افراد نشان داده است که در رابطه با نشانگان اضطراب، شخصیت و عملکرد اجتماعی در افراد می تواند موثر واقع شود و به همین دلیل از جمله داروی گیاهی مفید جایگزین قرص ریتالین شناخته شده است که مورد استفاده قرار می گیرد.

 

برای اطلاع از آسیب های اجتماعی مواد مخدر بر زندگی بر روی لینک کلیک کنید

 

قدح مریم (Centella asiatica)

گیاه کوتوگولا از جمله گیاهانی دانست که در آفریقای جنوبی در حال رشد می باشد. این گیاه در واقع حاوی ویتامین هایی است که سرشار از مواد مغذی می باشد و می تواند در جهت عملکرد سالم افراد بسیار کمک کننده  و تاثیر گذار باشد. ویتامین های موجود در این ماده شامل : B1، B2 و B6 می باشد. رشد این گیاه در مناطق آسیا، آفریقای جنوبی و همچنین اقیانوس آرام امکان پذیر است.

قدح مریم را می توان داروی گیاهی مفید جایگزین قرص ریتالین داسنت و مصرف این گیاه برای افراد و کودکانی که مبتلا به اختلال بیش فعالی هستند، بسیار مفید خواهد بود. در واقع این ماده موجب می شود که شفافیت ذهن بالا رفته و به طبع آن، فرد بتواند به درستی فکر کند. همچنین از دیگر فواید آن می توانبه کاهش اضطراب اشاره نمود و به همین دلیل یکی از جایگزین های ریتالین محسوب می شود.

 

برای برقراری ارتباط با مشاوره خانواده تلفنی بر روی لینک کلیک نمایید

 

جینکو بیلوبا (Ginkgo Biloba)

 

 

از جمله داروی گیاهی مفید جایگزین قرص ریتالین دیگری که می توان به آن  اشاره نمود جینکو بیلوبا است. یکی از تاثیراتی که برای این دارو ذکر شده است، افزایش وضوح ذهنی است، در رابطه با مصرف این گیاه برای درمان کودکان دچار نقص توجه نتایج به دست آمده کمی در تناقض با یکدیگر می باشند و به همین دلیل شاید نمی توان این دارو را کاملا موثر دانست.

نتایج پژوهش ها نشان می دهد که برای برخی از افرادی که جنسینگ را مصرف کرده اند، گاهی با علائمی مواجه بوده اند که مطابق با آن بهبود نسبی را شاهد بوده ایم. برای برخی از افراد دیگر نیز متاسفانه شاهد بهبود نتایج نبوده ایم و به همین دلیل می توان تفسیری که از علائم این موضوع داشته را متفاوت دانست. لازم به ذکر است که این دارو با برخی از بیماری ها در تداخل بوده و به همین دلیل نمی تواند جایگزین مناسبی برای این موارد باشد.

 

برای اطلاع از تاثیر متادون در شیردهی بر روی لینک کلیک کنید

 

جوی دو سر سبز از جمله داروی گیاهی مفید جایگزین قرص ریتالین

یکی از گیاهانی که مورد استفاده برای کاهش اضطراب در نظر گرفته می شود، گیاه جوی دو سر سبز می باشد. عصاره این گیاه با نام عصاره یولاف وحشی بوده و از جمله گیاهان غیر بالغ می باشد که پس از درو کردن و فرآوری می تواند در درمان این اختلال موثر واقع شود. برخی بر این اعتقاد هستند که استفاده از این گیاه می تواند به آرامش اعصاب و درمان استرس و اضطراب بسیار کمک نماید.

تحقیقات ثابت کرده است که استفاده از این گیاه می تواند در درمان اضطراب و استرس موثر باشد و همچنین موجب افزایش تمرکز فرد شود به همین دلیل است که از جمله ده داروی گیاهی مفید جایگزین قرص ریتالین شناخته می شود. تحقیقات نشان داده است که در صورت مصرف این گیاه، افراد عملکرد شناختی بهتری را تجربه خواهند کرد و به همین دلیل می توان گفت مصرف این ماده می تواند جایگزین مناسبی برای ریتالین محسوب شود.

 

برای اطلاع از آسیب های اجتماعی مواد مخدر بر زندگی بر وی لینک کلیک کنید

 

باکوپای برگ باریک (براهمی) (Bacopa monnieri)

یکی از گیاهان دیگری که برای برای بهبود عملکردحافظه توصیه می شود، گیاه براهمی است. در واقع این گیاه در هند می روید و از برگ و ساقه ها تشکیل شده است. در رابطه با مصرف این گیاه نتایج متناقضی وجود دارد و به همین دلیل نمی توان به طور قطع در رابطه با تاثیر آن اطمینان حاصل نمود. اما بهر حال از جمله داروهایی است که برای درمان این اختلال توصیه می شود.

تحقیقات انجام شده در این رابطه نشان داده است که بزرگسالانی که به مصرف این ماده روی آورده اند، در واقع توانایی های زیادی در بهبود حافظه آن ها شاهد بوده ایم. همچنین کلیه شرکت کنندگانی که از عصاره براهمی استفاده نموده اند، در عملکرد آن ها بهبود زیادی مشاهده شده است و در عملکرد مغز و حافظه آن ها بسیار تاثیرگذار بوده است.

 

برای اطلاع از اثر تریاک بر مغز بر روی لینک کلیک کنید

 

استفاده از پوست درخت کاج جایگزین قرص ریتالین در طب سنتی

 

برخی از تحقیقات ثابت کرده که استفاده از عصاره پوست درخت کاج می تواند در تولید اندروفین برای کودکان موثر واقع شود. در مطالعات انجام شده دیگر نشان داد که استفاده از این مواد موجب بهبود عملکرد فرد نشده است و به همین دلیل فایده ای برای مفید بودن آن ذکر نشده است.

در واقع مصرف این ماده موجب می شود تا سطح آنتی اکسیدان ها در کودکان مبتلا کاهش پیدا کند. همین مسئله موجب می شود تا حدود 11 درصد از محرک های مغزی دوپامین کاهش پیدا کرده و در افراد دچار ADHD مشکلاتی به وجود آید.

 

برای اطلاع از عوارض مصرف شیشه بر روی لینک کلیک کنید

 

عوارض مصرف ریتالین

 • یکی از عوارضی که می توان برای مصرف ریتالین نام برد: از دست دادن اشتها و همچنین کاهش وزن و ایجاد سرگیجه و حالت تهوع و استفراغ پس از مصرف آن می باشد.
 • برای برخی از افراد، در صورت مصرف خودسرانه می تواند موجب افزایش غلظت خون شود و همچنین عوارض اختمالی آن را در پی داشته باشد. حتما فشار خون را چک کنید تا از میزان آن اطلاع یابید.
 • در صورتی که جریان خون شما دچار مشکل شود و اختلالتی را در پی داشته باشد، موجب عوارضی همچون : سرد شدن انگشتان دست و پا، بی حسی و درد و یا تغییرات رنگ پوست خواهد شد.
 • مصرف آن می تواند بر روی انگشتان دست و پا زخم هایی ایجاد می کند و به همین دلیل افراد به دنبال داروی گیاهی مفید جایگزین قرص ریتالین می باشند.
 • ضربان قلب بالا و تپش قلب برخی از مصرف کنندگان آن موجب نامنظم شدن کارکرد قلب خواهد شد.
 • حرکات عضلات در برخی از موارد غیر قابل کنترل می شود و یا دچار پرش عضلانی می شود.
 • ایجاد مشکل در دید افراد به دلیل مصرف این ماده
 • اعتیاد آور بودن در صورت مصرف بدون تجویز پزشک از جمله عوارض دیگر آن خواهد بود.
 • پر حرف شدن و غیر قابل کنترل شدن آن که به صورت ناگهانی و یک باره رخ می دهد.
 • حملات قبلی ایجاد شده و احساس درد دست چپ و همچنین بی قراری و تنگی نفس از عوارض دیگر آن است.
 • برای برخی از بزرگسالان مصرف موادی همچون ریتالین موجب می شود تا عارضه های جانبی را به همراه داشته باشد.

 

 

برای اطلاع از نحوه انجام تست اعتیاد به گل بر روی لینک کلیک کنید.

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی را در رابطه با داروی گیاهی مفید جایگزین قرص ریتالین به شما عزیزان ارائه نماییم. در صورتی که مایل به دریافت اطلاعات بیشتری در رابطه با ده داروی گیاهی مفید جایگزین قرص ریتالین می باشید، می توانید با مشاوران دکتر فکر حاصل نمایید. قبل از استفاده از جایگزین قرص ریتالین در طب سنتی حتما با یک متخصص در این زمینه مشورت نمایید تا دچار مشکل نشوید.

 

 

مطالب مرتبط

ترک حشیش با متادون

آیا ناس باعث لاغری می شود؟

آیا گل اعتیاد آور است؟

مصرف شیره در بارداری

داروی گیاهی مفید جایگزین قرص ریتالین

ده داروی گیاهی مفید جایگزین قرص ریتالین

4.4/5 - (7 امتیاز)

همچنین ببینید

آیا گل اعتیاد آور است؟

آیا گل اعتیاد آور است؟

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با مشاور