آیا گل اعتیاد آور است؟
آیا گل اعتیاد آور است؟

آیا گل اعتیاد آور است؟

آیا گل اعتیاد آور است؟ این یکی از سوالات مهمی است که نوجوانان و جوانان باید قبل از مصرف از آن آگاه شوند. برخی به دنبال سوال اولT می خواهند بدانند که چگونه گل بکشیم تا معتاد نشویم؟ پاسخ به این سوال می تواند از دو تخصص روانپزشکی و روانشناسی تبعین شود. تحقیقات مختلف ثابت کرده است که استفاده از این ماده مخدر می تواند تاثیرات بسیار مخربی بر مغز و همچنین جسم افراد بگذارد. برای دریافت مشاوره می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

یکی از پاسخ هایی که می توانیم به این سوال که آیا گل اعتیاد آور است؟ بدهیم، باید بگوییم که مصرف این ماده و اعتیاد به آن، سن شما و همچنین میزان مصرفتان بستگی داشته باشد. تحقیقات ثابت کرده است که مصرف این ماده در دوران کودکی و نوجوانی می تواند به مراتب اعتیاد آور تر و مخرب تر از بزرگسالان باشد. تاثیراتی که در حافظه افراد بر جای می گذارد نیز می تواند غیر قابل جبران باشد.

 

 

آیا گل اعتیاد آور است؟ بله. همانند سایر مواد مخدر دیگر در صورت مصرف می تواند مخرب و همچنین اعیتاد آور باشد.

 

 

پاسخ فیزیولوژی به سوال آیا گل اعتیاد آور است؟

 

 

مصرف مواد ماری جوانا به تریج باعث می شود که افراد دچار مشکل شوند. گاهی در صورت مصرف زیاد این ماده مخدر، اعتباد را به دنبال داشته باشد. با توجه به تاثیری که این ماده به شکل مخدر خواهد بود می تواند اعتیاد را به همراه داشته باشد. ماری جوانا می تواند در صورت مصرف زیاد موجب شود تا افراد وابسته شوند و به همین دلیل موجب می شود احساس اعتیاد و خماری به وجود آید.

در پاسخ باید به این سوال که آیا گل اعتیاد آور است؟ باید بگوییم که تاثیری که ماری جوانا برروی افراد می گذارد، می تواند به تناسب سن آنان متفاوت باشد. به عنوان مثال شروع این ماده مخدر در سن 18 سالگی تاثیر چها تا شش برابر را برای ابتلای وابستگی داشته باشد. بنابراین خطر مصرف این نوع ماده برای جوانان می تواند به مراتب بسیار بیشتر از بزرگسالان باشد که در این صورت، تمایم نشانه های اعتیاد در فرد ظاهر خواهد شد.

وابستگی هایی که در افراد به دلیل اعتیاد صورت می گیرد به صورتی است که در صورت محرومیت از آن، نشانه های محرومیت ظاهر می شود. به عنوان مثال برای برخی از افرادی که در هفته اول تصمیم به ترک این ماده می گیرند، گاهی علائمی همچون تحریک پذیری، مشکلات در خواب و خلق، کاهش اشتها ، وسوسه، بی قراری و انواع گوناگونی از مشکلات جسمانی می باشد.

 

برای اطلاع از اثر مخدر گل روی مغز بر روی لینک کلیک کنید

 

تاثیرات بلند مدت در پاسخ به سوال آیا گل اعتیاد آور است؟

 

 

تحقیقات انجام شده در رابطه با مصرف کنندگان ماری جوانا که بر روی انسان و حیوان انجام شده است، نشان داده که قرار گرفتن در معرض ماری جوانا در دوران رشد، موجب به وجود آمدن تغییرات منفی بلند مدت بر روی مغز افراد خواهد شد. در صورتی که نوجوانان به طور مستمر این ماده را مصرف نمایند، استفاده از آن موجب می شود در سلول های مغز تاثیر گذاشته و همین مسئله موجب کاهش حافظه و یادگیری و کنترل تکانه می شود.

با توجه به تحقیقات انجام شده در رابطه با آیا گل اعتیاد آور است؟ مشخص شد که افراد مصرف کننده این ماده، در ادامه زندگی دچار مشکلاتی می شوند که این مشکلات به دلیل اختلالاتی است که در توانایی های شناختی آنان رخ می دهد و موجب می شود تا فرد با کاهش 6 تا 8 نمره ای هوش بهر (IQ) در دوران میانسالی خواهد شد. بنابراین شرایط سنی و همچنین میزان مصرف، در این پیامدها تاثیرگذار خواهد بود.

متاسفانه باید بگوییم برای آن دسته از افرادی که ماری جوانا را در دوران نوجوانی مصرف کرده اند و حتی در دوران جوانی آن را کنار گذاشته اند، از نظر هوش بهر یا همان (IQ) هیچ گونه بهبودی را در رابطه با این افراد شاهد نبوده ایم. تاثیراتی که ماده THC بر هیپوکامپ افراد بر جای می گذارد، موجب ایجاد نقص حافظه می گردد و تاثیرات بسیار زیادی بر روی آن ها خواهد داشت.

 

برای اطلاع از عوارض مصرف شیشه بر روی لینک کلیک کنید

 

ماری جوانا چیست؟

ماری جوانا را می توان از جمله مواد مخدری گیاهی نام برد. این گیاه، از جمله موادی است که از فرآورده هایی همچون کانابیس یا همان شاهدانه به دست می آید. کانابیس در واقع در واقع دارای دو شکل نر و ماده می باشد. غلظت كانابینوئیدها در شکل ماده آن بسیار زیاد است و در واقع این نوع ماده می تواند از جمله ماده شیمیایی روان گردان محسوب نمود که به آن THC می باشد که نام آن تتراهیدروكانابینول می باشد.

ماری جوانا در واقع شكل خشك شده گل و برگ های گیاه كانابیس می باشد. میزان THC در آن به نسبت گل به برگ می تواند متفاوت باشد. در واقع ماری جوانا به نام های گل، علف، گراس شناخته می شود. یکی از حالت هایی که این ماده برای برخی از افراد موجب ایجاد حالت سرخوشی و همچنین احساس شعف می شود و گاهی به همین دلیل مورد استفاده جوانان قرار می گیرد.

در رابطه با اینکه چگونه گل بکشیم تا معتاد نشویم؟ گاهی نوع مصرف ماری جوانا می تواند به شکل خوراکی باشد. همچنین برای برخی از افراد نیز ماری جوانا می تواند به صورت سیگارهای دست ساز joints می باشند مصرف می کنند. متاسفانه خطراتی برای مصرف این مواد وجود دارد که می تواند سلامت جوانان و نوجوانان را به خطر اندازد و بی توجه به این مسئله مورد استفاده قرار می دهند.

 

برای اطلاع از اثر تریاک بر مغز بر روی لینک کلیک کنید

 

پاسخ به سوال آیا گل اعتیاد آور است؟ و تاثیر آن بر روی بدن

برخلاف برخی دیگر از مواد که تاثیر آن می تواند برای مدت ها خود را نشان ندهد، مصرف ماری جوانا می تواند به سرعت اثر خود را پس از اولین استفاده نشان دهد. در واقع افرادی که این ماده را به صورت مخدر مصرف می نمایند، بلافاصله پس از مصرف وارد خودن شده و به همین دلیل وارد بدن می شود و به سرعت منتشر شده که بر مغز تاثیر گذاشته و بر روی افراد تاثیر خواهد گذاشت.

از تاثیراتی که می توان در رابطه با مصرف مواد دانست این است که گاهی افزایش ادراکات حسی را در پی دارد. به عنوان مثال از چمله تاثیراتی که در افراد خواهد گذاشت این است که رنگ ها را شفاف تر مشاهده می نمایند. خندیدن زیاد، تحریف درک زمان و افزایش اشتها نیز از دیگر مواردی است که می توان در رابطه با ماری جوانا دانست.

چنانچه مصرف ماری جوانا با مواد خوراکی یا آشامیدنی همراه باشد، مصرف آن موجب می شود که در پاسخ به سوال آیا گل اعتیاد آور است؟ برای مدت 30 دقیقه تا یک ساعت به تاخیر بیفتد. مواد خوراکی در سیستم گوارش هضم می شود و پس از آن وارد جریان خون شده و به جریان خود وارد شده است. احساس سرخوشی برای همه افراد یکسان نمی باشد و گاهی برای برخی از افراد ایجاد حالت هایی همچون اضطراب، ترس و بی اعتمادی و همچنین جملات هراس می گردد.

 

برای اطلاع از آسیب های اجتماعی مواد مخدر بر زندگی بر روی لینک کلیک کنید

 

 

تاثیر ماری جوانا بر رانندگی

همانطور که ذکر گردید، ماری جوانا بر اداراکات حسی تاثیر خواهد گذاشت. به عنوان مثال : تاثیری که ماری جوانا بر قضاوت، هماهنگی حرکتی و زمان واکنش می گذارد، می تواند تاثیر بسیار مخربی بر رانندگی بگذارد و این مسئله موجب به خطر افتادن جان افراد و سرنشینان می شود. تحقیقات انجام شده نشان داده است که غلظت THC در خون وجود دارد و موجب ایجاد مشکل در عملکرد رانندگی خواهد شد.

برای افرادی که رانندگی می کنند، در نمونه خونی که از آن ها گرفته شده است، نشان داده است که تصادفات مرگباری به دنبال خواهد داشت و باعث می شود که خطراتی همچون تصادفات مرگبار را به همرا داشته باشد. مصرف ماری جوانا به همراه الکل می تواند موجب خطر شود و الکل را به همراه داشته باشد.

 

برای اطلاع از تاثیر متادون در شیردهی بر روی لینک کلیک کنید

 

چگونه گل بکشیم تا معتاد نشویم؟

 

تحقیقات روانشناسی و پزشکی ثابت کرده است که مصرف ماری جوانا می تواند با تاثیرات مختلف بر روی تمرکز، حافظه و یادگیری همراه باشد. گاهی اثراتی که این ماده بر روی مغز بر جای می گذارد، می تواند از چند روز تا چند هفته برای نشان دادن علائم خود متغیر باشد. بنابراین گاهی افرادی که به طور روزانه ماری جوانا مصرف می کنند، از نظر شناختی و یا همان عقلی، در سطح پایین تری نسبت به عموم مردم می باشند.

در پاسخ به این سوال که آیا گل اعتیاد آور است؟ باید بگوییم که برخی از جوانان و یا نوجوانان تصور می کنند که مصرف این ماده مخدر برای کمک به بهبود عملکرد تحصیلی می تواند تاثیر گذار باشد و موجب موفقیت تحصیلی شود. در حالی که تحقیقات ثابت کرده است که این دسته از نوجوانان، در مقایسه با سایر همکلاسی های خود، از عملکرد پایین تری برخوردار می باشند و این موضوع به دلیل تاثیرات ماده مخدر بر هیپوکامپ آن ها می باشد.

همچنین تحقیقات نشان داده است که جوانانی که ماری جوانا مصرف کرده اند، در مقایسه با جوانانی که این مواد را مورد مصرف قرار نداده اند، به طور معمول، عملکرد پایین تری از نظر تحصیلی داشته اند و بیش تر از دیگران، در معرض وابستگی و خودکشی قرار داشته اند. همچنین نشان داده شده است که خدمات حمایتی، بیکاری و رفتار مجرمانه و رضایت پائین تر از زندگی را همراه خواهد داشت.

 

برای اطلاع از اینکه نوزاد معتاد چه علائمی دارد؟ بر روی لینک کلیک کنید

 

رابطه ماری جوانا با اختلالات روان پزشکی

در رابطه با این سوال که آیا گل اعتیاد آور است؟ پژوهش های مختلف نشان داده است که مصرف ماری جوانا می تواند بر افزایش ابتلای نوجوانان و جوانان به بیماری های مختلف تاثیر گذار باشد. به عنوان مثال می توان به اختلالات روان پزشکی از جمله : روان پریشی، اسکیزوفرنیا، افسردگی، اضطراب و اختلالات سوء مصرف مواد اشاره نمود. برخی از این مشکلات ریشه ژنتیکی داشته و مصرف این ماده به بروز و یا ایجاد آن ها کمک می کند.

همانطور که پیش تر نیز اشاره شد، نوع عوارض و مشکلات به وجود آمده ناشی از مصرف این ماده، به میزان زیادی به عواملی همچون : میزان ماده مصرفی، سن شروع مصرف و آمادگی ارثی بستگی خواهد داشت که تمامی این موارد می تواند بر ایجاد این مشکلات اثر گذار شود. یکی از قوی ترین تحقیقات روانپزشکی در این رابطه ثبات گریده است که ابتلای افراد به این ماده، به میزان زیادی به زمینه های ارثی مربوط می شود.

یکی از نتایج جالبی که در این تحقیقات به دست آمده است این است که در افراد مصرف کننده، نشانگان بی انگیزگی، بسیار زیاد دیده می شود. افراد مصرف کننده در واقع برای پرداختن به فعالیت هایی که به طور طبیعی و لذت بخش و خوشایند می باشند را انگیزه ای برای آن ها نخواهد داشت. برخی از روانشناسان معتقدند که مصرف برخی از مواد مخدر به دلیل احساس بی معنایی در زندگی می باشد.

 

برای اطلاع از تاثیر مواد مخدر بر خانواده بر روی لینک کلیک کنید

 

آیا ماری جوانا به عنوان دارو می تواند اثر بخش باشد؟

در رابطه با خواص دارویی ماری جوانا باید بگوییم که سال های زیادی در رابطه با تحقیقات به انجام رسیده است که نتایج تحقیقات نشان می دهد ترکیبات معینی از THC می تواند اثرات دارویی داشته باشد. اداره غذا و داروی امریکا (FDA) نشان داده است که داروهای درونابینول و نابیلون بر پایه THC بوده و به همین دلیل تاثیر دارویی آن به تائید رسیده است.

در رابطه با اینکه آیا گل اعتیاد آور است؟ باید بگوییم که در واقع داروهایی که از این ماده درست شده است، به صورت قرص می باشد و برای درمان حالت تهوع برای آن دسته از بیمارانی که تحت شیمی درمانی می باشند، مورد استفاده قرار خواهد گرفت. همچنین برای برخی از افرادی که مبتلا به اچ آی وی هستند و بی اشتها شده اند، برای افزایش اشتها، به آنان تجویز می شود تا وزن خود را از دست ندهند.

تحقیقات نشان داده است که در مقایسه بین تاثیر خام استفاده از این گیاه و همچنین استفاده از داروهای تصفیه شده ناشی از مصرف این ماده، گیاهان تصفیه شده، دارای بیشترین تاثیر بر روند بهبود افراد بوده است. در رابطه با میزان مصرف و همچنین تاثیر آن، هنوز هم تحقیقات در حال انجام می باشد و ادامه خواهد داشت.

 

برای اطلاع از اثرات مخرب مواد مخدر بر مغز بر روی لینک کلیک کنید

 

 

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی را در رابطه با این سول آیا گل اعتیاد آور است؟ ارائه نماییم. در صورتی که مایل به دریافت مشاوره در رابطه با چگونه گل بکشیم تا معتاد نشویم؟ می باشید، می توانید با کارشناسان دکتر فکر تماس حاصل نمایید و با مشاوران ما همه روزه، حتی ایام تعطیل آماده ارائه خدمات به شما می باشند. کافی است با ما در تماس باشید.

 

 

مطالب مرتبط

مشاوره خانواده تلفنی

مشاوره تلفنی کودک

پرسش و پاسخ زناشویی آنلاین

آیا ناس باعث لاغری می شود؟

 ریتالین برای کنکور

بهترین روش دفع سریع متادون از بدن

آیا گل اعتیاد آور است؟ 

چگونه گل بکشیم تا معتاد نشویم؟

 

5/5 - (1 امتیاز)

همچنین ببینید

خواص شیره تریاک در طب سنتی

خواص شیره تریاک در طب سنتی بر روی بدن

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با مشاور