روش های ترک خود ارضایی و فواید آن
روش های ترک خود ارضایی و فواید آن

روش های ترک خود ارضایی و فواید آن

خود ارضایی در اقدامات اولیه یک لذت برای فرد محسوب می شود و در اقدامات بعدی منجر به یک عادت شده و به همین دلیل ترک آن بسیار سخت می شود و شاید لذتی را دیگر در پی نداشته باشد. گاهی برخی از مراجعین از میل جنسی بی پاسخ خود شکایت می کنند و اینکه راه دیگری برای پاسخ به نیاز جنسی خود ندارند. اگر بدانند که پیامدهای روانی خودارضایی چگونه است به دنبال روش های ترک خود ارضایی و فواید آن می باشند.

در این مقاله در رابطه با روش های ترک خود ارضایی و فواید آن مطالب مفیدی را به شما عزیزان ارائه خواهیم نمود. ارائه ارهکار تنها می تواند از اقدامات اولیه برای رسیدن به هدف محسوب شود. مهم ترین اقدام بعدی قطعا عمل کردن به هر یک از این راهکارها محسوب می شود. برای دریافت مشاوره اختصاصی می توانید با شماره های مشاوران دکتر فکر موجود در جدول تماس حاصل نمایید.

انجام روش های ترک خود ارضایی و فواید آن نیاز به کسب اطلاعات علمی در درجه اول و عمل به این راهکارها در درجه دوم است.

چگونه به روش های ترک خود ارضایی و فواید آن پایند باشیم؟

چگونه به روش های ترک خود ارضایی و فواید آن پایند باشیم؟
چگونه به روش های ترک خود ارضایی و فواید آن پایند باشیم؟

همانطور که ذکر گردید، پایندی به این اعمال و راهکارها از مهم ترین اقدامات شناخته می شود. یکی از مشکلات روحی و روانی که برای این دسته از افرادی که خود ارضایی می کنند وجود دارد، احساس تنهایی شدید است. سکس با همسر آرامش خاصی را برای زوجین فراهم می کند که در خود ارضایی وجود نخواهد داشت.

برای عمل نمودن به راهکارهای ارائه شده در پایین، بهتر است با خودتان صادق باشید. هدف شما از ترک خودارضایی چیست؟ به چه دلیل مایل به ترک خودارضایی می باشید؟ آیا می دانید این موضوع چه تبعاتی برای شما خواهد داشت؟ حتی برای افراد متاهلی که دست به خودارضایی می زنند، این مشکل وجود دارد که نسبت به همسر خود بی میل می شوند.

نیازی نیست برای راضی کردن خود و استفاده از روش های ترک خود ارضایی و فواید آن از باورهای غلط در رابطه با خود ارضایی پیروی کنید. برخی از این باورهای غلط شامل موارد زیر می باشد:

  • خودارضایی موجب نازایی، انزال زودرس یا ناتوانی جنسی نمی‌شود.
  • خودارضایی موجب جنون نمی‌شود.
  • خودارضایی موجب نابینایی، یا حتی لکه‌های چشمی نمی‌شود.
  • باور داشته باشید که پیشرفت خواهید کرد.

برای اطلاع از اینکه سکستراپی چیست؟ بر روی لینک کلیک کنید.

لیست روش های ترک خود ارضایی و فواید آن

آنچه در ادامه در رابطه با روش های ترک خود ارضایی ارائه خواهد شد. درصورتی مفید و موثر شناخته می‌شود که فرد تلاش کند از ادامه آنها جلوگیری کند و تلاش در جهت حل و به کار بردن مسائل داشته باشد. در غیر این صورت هیچ درمانی و بهبودی حاصل نخواهد شد. بنابراین اراده‌ای شما و یا فرد مورد نظر ،برای ترک خودارضایی از مهمترین مسائل شناخته شده است.

برای اطلاع از دلایل و درمان اختلال نعوظ بر روی لینک کلیک کنید.

 تنهایی تان را محدود کنید

قطعاً انجام خودارضایی زمانی می‌تواند صورت گیرد که فرد تنها در منزل و یا مکان دیگری باشد. به همین دلیل بهترین راه این است که تلاش کنید تا زمان های محدودی تنها باشید. عدم تنهایی، در گام‌های اولیه می‌تواند موثر باشد اما چنانچه شما اراده کافی برای ترک خود ارضایی را نداشته باشید در ادامه به دنبال کوچکترین فرصت برای اقدام به عمل های قبلی خواهید بود.

یکی از بهترین روش های ترک خود ارضایی و فواید آن این است که در قدم های بعدی برنامه روزانه برای ساعت های  تنهایی و روزهای تعطیلات خود داشته باشید با این روش، دیگر انجام عمل جنسی شما را مشغول به خود  نخواهد کرد و همچنین به راحتی می توانید به اهداف و برنامه های زندگی روزمره خود برسید. در عین حال احساس شادی بیشتری داشته باشید.

پیاده روی؛ یکی از مواردی است که می‌تواند احساس تنهایی شما را به خوبی تکمیل نماید و همچنین از انجام اعمال دیگر خودداری نماید. 

برای اطلاع از ده ایده جذاب برای روابط زناشویی بر روی لینک کلیک کنید.

عادت های خود را در مکان های خود ارضایی تغییر دهید

عادت خود را در مکان های خود ارضایی تغییر دهید
عادت خود را در مکان های خود ارضایی تغییر دهید

 شاید قبل از خواب، عادت به خود ارضایی داشته باشید. در این شرایط بهتر است قبل از خواب حرکات شنا را انجام دهید تا احساس خستگی بسیار زیادی داشته باشد و پس از آن دیگر امکان خود ارضایی را نخواهید داشت. در واقع آنقدر باید عمل شناکردن تکرار شود تا خستگی ناشی از آن موجب شود که شما به چیزی جز خواب نتوانید فکر کنید.

 در صورتی که به هنگام حمام رفتن عادت به خود ارضایی داشته اید، می توانید از دوش آب سرد استفاده کنید در این صورت زمان کمتری را در حمام به سر خواهید برد و هم چنین آب سرد موجب می شود احساس تحریک کمتری داشته باشد. می تواند آواز بخوانید و یا از حمام کردن لذت ببرید.

برای اطلاع از نحوه درمان زود انزالی بر روی لینک کلیک کنید.

 در صورتی که پس از بازگشتن از مدرسه، دانشگاه، محل کار و خود ارضایی می کنید، بهتر است برای لذت بردن و از بین بردن احساس کسالت خود راه های دیگری را در پیش بگیرید و از روش های ترک خود ارضایی و فواید آن بهره مند شوید. در صورتی که از نظر ذهنی زیاد درگیر مسائل مختلف نمی باشید، توصیه می شود آنقدر درگیری ذهنی برای خود ایجاد کنید تا نتوانید به خودارضایی فکر کنید.

 اگر خود ارضایی در زمان  صبح صورت می گیرد، بهتر است آنقدر لباس بپوشید تا دیگر نتوانید بدن خود را براحتی لمس کنید. این کار می‌تواند تا حدودی از تحریک جلوگیری کند.

برای اطلاع و دریافت آموزش رابطه زناشویی بر روی لینک کلیک کنید.

تماشای فیلم پورن را متوقف کنید

یکی از دلایلی که افراد رو به خود ارضایی می آورند، تحریک های جنسی است که فیلم باحال دریافت می کند. تماشای فیلم های پورن  در صورت متاهل بودن زن می تواند بسیار بر روحیه افراد تاثیر گذار باشد. بنابراین بهترین کار این است که از تماشای این گونه فیلم ها اجتناب نموده و یا از همین موارد جلوگیری کنید.

 در صورتی که اراده لازم برای عدم تماشای فیلم ها ندارید، یکی از بهترین کارها، نصب نرم افزار ها برای بلاک کردن گوشی و یا سیستم کامپیوتری خود می باشد. تا نتوانید نسبت به تماشای فیلم های پورن اقدام کنید. اگر به دنبال راه های دیگری برای دور زدن خودتان هستید، بهتر است با خودتان صادقانه صحبت کنید که اولویت کار شما چیست؟

اگر تمام اقدامات موثر واقع نشد، می توانید برای جلوگیری از وسوسه، سیستم در جایی قرار دهید که دیگران نیز به راحتی بتوانند آن را تماشا کنند. با این کار از بروز مجدد رفتارهای قبلی جلوگیری خواهید نمود. 

برای دریافت مشاوره جنسی بر روی لینک کلیک کنید.

از روش های ترک خود ارضایی و فواید آن صبور بودن است

برای ترک خودارضایی باید اراده لازم و کافی را داشته باشید. برای اینکه پس از اراده کردن، دیگر هرگز به سمت آن نروید، ترک این عادت نیاز به استقامت و همچنین پشتکار کافی دارد و در صورتی که متعهد به این رابطه نباشید، هرگز نخواهید توانست بر این مسئله غلبه کنید. بهتر است اجازه امکان اشتباهات کوچک را به خودتان ندهید.

 می توان پاداش هایی برای خود در نظر بگیرید و رشوه به خودتان بدهید. این عمل می تواند برای رفتارهای خوب شما در نظر گرفته شود. این تشویق ها می تواند نسبت به هر فردی متفاوت باشد. بهتر از تشویق ها را به گونه ای در نظر بگیرید که شامل مواردی باشد شما به آنها به طور علاقه مند هستید.

سیستم پادشاهی فوق‌العاده در حال مبارزه با آن هستید، مواظب باشید با چه کسی که در حال مبارزه با آن می‌باشید که خودتان پاداش دهید. برای ترک خودارضایی، در صورتی که این پاداش ها بسیار در زندگی شما پررنگ شود و هر بار پس از یک هفته مقاومت با خود ارضایی از خودتان تشکر کنید، آن را تبدیل به چیزی خواهید نمود که حتی بیشتر از قبل می خواهیدش.

برای اطلاع از بیست فایده رابطه جنسی بر روی سلامت زنان و مردان بر روی لینک کلیک کنید.

 طرز فکرتان را اصلاح کنید

 طرز فکرتان را اصلاح کنید
طرز فکرتان را اصلاح کنید

 یکی از اشتباهاتی که برخی از زنان دارند این است که برای انجام این اعمال، خود را تنبیه می کنند. محکوم کردن خود بدین معناست که شما مدام در حال فکر کردن به آن می باشید. بنابراین بهتر است که آگاه باشید این مشکل مربوط به شما است اما برای مقابله کردن با آن سرسخت خواهید بود و اراده ترک آن را خواهید داشت. 

تمام زمان هایی که به دفعات مختلف، در اقدامات خودارضایی خود احساس تأسف کرده‌اید، می توانستید چشم پوشی کنید در این صورت در برابر غرق شدن از ناامیدی جلوگیری نموده اید.  

برای اطلاع از احتمال بارداری بدون دخول بر روی لینک کلیک کنید.

خود ارضایی جنسی چیست؟

خود ارضایی جنسی sex masturbation  یکی از انحرافات جنسی که نوعی است که لذت جنسی به دست خودشان صورت می گیرد و معمولاً به ارگاسم منجر می شود. در اوایل قرن بیستم جنون خود ارضایی تشخیص شایعه در بیمارستان های روانی آمریکا به خصوص در مورد بیماران روانی جنایتکار بود.

در راهنمای تشخیصی و آماری اختلالات روانی ، خود ارضایی جنسی نوعی اختلال روانی محسوب می‌شد اما پس از مدتی در نسخه های جدید آن فعالیت نابهنجاری جنسی از لیست اختلالات روانی حذف شد. یکی از دلایلی که برای حذف این انحراف جنسی مطرح شد، شروع بالای آن در بین افراد است به طوری که سه چهارم زنان و مردان بسیاری از مردان در عمر خود را برای یک بار دست به خود ارضایی زده اند.

 در مطالعه‌ای که در رابطه با روش های ترک خود ارضایی و فواید آن بر روی زنان پرتقالی انجام گرفته بود، نتایج نشان داد که خود ارضایی با عشق و دوست داشتن رابطه معکوسی دارد. در واقع در برخی از افرادی که مبتلا به این نوع اختلال جنسی می باشند به مکان کنترل خود را ندارد در برخی موارد نیز بر تمایل به کنترل خود و همچنین حذف این نوع رفتارها دارد راه های آن را نمی داند.

برای اطلاع از ده نکته برای افزایش جذابیت جنسی بر روی لینک کلیک کنید.

چرا افراد رو به خود ارضایی می آورد؟

 دلایل متعددی می‌تواند برای این موضوع وجود داشته باشد اما یکی از مهمترین آنها، نبود پارتنر خانم شناخته شده است. بسترهای فرهنگ این اجازه بودن با فرد دیگری را نمی دهد. به همین دلیل فرد برای ارضای نیاز جنسی رو به خود ارضایی می آورد. یکی از دلایل این کار ممکن است این باشد که دیگران از وجود رابطه جنسی و در فرد بی خبر خواهند بود.

 در برخی موارد، پسر یا دختر دچار بیماری و یا نقص جسمی می باشند و به همین دلیل امکان ازدواج را ندارند و یا در مواردی که تمایل به ازدواج داشته اند، به نتیجه مشابهی نرسیده اند به همین دلیل، گاهی از سر لج و لجبازی و گاهی دیگر نیز به دلیل پاسخ به نیاز جنسی خود ممکن است روبه خود ارضایی بیاورد.

 در برخی افراد حتی با وجود داشتن همسر نیز مشاهده شده است که خود ارضایی صورت می پذیرد. دلیل این موضوع شاید به تعبیر آنها این است که همسرشان امکان ارضای همیشگی را را برای آنها نمی دهد و یا در برخی موارد فرد دچار اعتیاد جنسی می باشد و به همین دلیل از سکس مکرر لذت می برد و به دنبال ارضای نیازهای خود می باشد.

برای اطلاع از مهم ترین خطرات رابطه جنسی در دوران کرونا بر روی لینک کلیک کنید.

آیا روش های ترک خود ارضایی و فواید آن امکان پذیر است؟

 در بحث ترک خود ارضایی، برخی از دیدگاه های متعصب و یا افرادی که از این نوع اقدام احساس لذت می کنند، ممکن است در برابر ارائه راهکارهای ترک خود ارضایی عنوان کنند که مگر نه اینکه داشتن رابطه جنسی موجب ایجاد احساس لذت و سلامتی در فرد می شود. پس چرا باید این احساس ها را از خودمان بگیریم و آن را کنار بگذاریم؟

 در پاسخ به این سوالات باید بگوییم که، یکی از مواردی که موجب برقراری سلامتی جسمی و روانی افراد می شود این است که در کنار برقراری رابطه جنسی از نظر عاطفی نیز تامین می‌شوند و به همین دلیل است که تاکید بر تکرار و آموزش رابطه جنسی برای زوجین خواهیم داشت. اما این اتفاق در زمان انجام خود ارضایی صورت نمی پذیرد.

  برای آقایانی که خودارضایی می کنند، اسپرم هایی را که امکان باروری را دارند،  به دلیل خود ارضایی ممکن است از دست بدهند و همچنین برای خانم هایی که از ابزارهای خود ارضایی استفاده می کنند، یکی از مسائل این است که گشاد شدن واژن به دلیل سکس های مکرر باشد و در صورت ازدواج، گاهی دچار مشکلات بعدی خواهند شد.

برای اطلاع از ناگفته های باید ها و نباید های اولین رابطه جنسی بر روی لینک کلیک کنید.

بدانید که چه زمانی باید کمک بخواهید

در صورتی که همه روش های ترک خود ارضایی و فواید آن را امتحان کردید و نتوانستید اعتیاد را ترک کنید، بدون هیچ گونه ترس و خجالتی بهتر است در این زمینه از فرد دیگری کمک بگیرید. کمک گرفتن از دیگران یکی از راه های شجاعانه و اقدامات عاقلانه در این زمینه، کمک گرفتن از یک متخصص می باشد. یک مشاور و متخصص می تواند به خوبی به شما برای رد شدن از این بحران کمک نماید.

جهت اطلاع از علت خون ریزی بعد از رابطه جنسی بر روی لینک کلیک کنید.

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی را در رابطه با روش های ترک خود ارضایی و فواید آن ارائه نماییم. در صورتی که مایل به اطلاع بیشتری در این زمینه می باشید و یا به دنبال برقراری ارتباط با مشاوان متخصص در این زمینه هستید، می توانید با شماره های موجود در جدول زیر تماس حاصل نمایید. مشاوران ما همه روزه ، ختی ایام تعطیل ، آماده اراده خدمات به شما عزیزان می باشند.

آیا خود ارضایی موجب نازایی می شود؟

یکی از باورهای غلطی که در این مورد وجود دارد، نازایی به دلیل انجام خود ارضایی است. در این زمینه هنوز اطلاعات و یافته های علمی دقیقی وجود ندارد.

روش های ترک خود ارضایی و فواید آن چیست؟

برای اطلاع دقیق از نحوه ترک خودارضایی وارد سایت شوید و اطلاعات دقیق و کافی را به دست آورید.

آیا ترک خود ارضایی عملی است؟

بله. ترک خود ارضایی در صورتی امکان پذیر است که فرد اراده کافی برای عملی کردن راهکارهای مورد نظر را داشته باشد.

چگونه می توان برای روش های ترک خود ارضایی و فواید آن با مشاور مشورت نمود؟

برای برقراری ارتباط با مشاوران ما می توانید وارد سایت شوید و با شماره های موجود در آن تماس حاصل نمایید.

5/5 - (2 امتیاز)

همچنین ببینید

احتمال بارداری بدون دخول

احتمال بارداری بدون دخول

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با مشاور