خیانت توافقی
خیانت توافقی

خیانت توافقی چیست و چه پیامدهایی در زندگی مشترک دارد؟

خیانت توافقی معانی مختلفی می تواند داشته باشد. از جمله این معانی می توان به ناسازگاری مشترک یا روابط باز زن و شوهراشاره کنیم. اما برای بسیاری این سوال پیش می آید که معنای خیانت توافقی چیست؟ ما در این مطلب قصد داریم به بررسی دلایل خیانت توافقی و همچنین راه های مقابله با خیانت توافقی بپردازیم. در ادامه همراه ما باشید تا از این موارد بیشتر بدانید.

خیانت توافقی چیست؟

قبل از اینکه به سوال شما در رابطه با اینکه خیانت توافقی چیست؟ پاسخ دهیم. باید بگوییم که امروزه حدود 10 الی 20 درصد از زوجین این موضوع را تجربه می کنند.

در این حالت زوجین با رضایت و توافق همسرشان، با فرد دیگری وارد رابطه عاطفی و جنسی می شوند. این حالت خیانت می تواند آسیب های جبران ناپذیری را بر جامعه وارد نماید.

راه های مقابله با خیانت توافقی

تفاوت خیانت عادی با خیانت توافقی چیست؟

کارشناسان معتقد هستند که CNM با خیانت عادی متفاوت است. افراد خیانکار معمولاً به صورت پنهانی و در شرایط سری وارد روابط پنهانی می شوند؛ و موضوع پس از عیان شدن کار به جدایی می رسد. اما در خیانت توافقی هر دو طرف از ابتدا از این موضوع آگاه بوده و هیچ مشکلی نیز با این موضوع ندارند.

آیا خیانت توافقی باعث بقای خانواده می شود؟

اگر چه از جمله پیامدهای خیانت توافقی در زندگی زناشویی عدم شکل گرفتن طلاق است. اما در این حالت فرزندان بیشترین آسیب را خواهند دید. این موضوع در فرهنگ ما بسیار ناپسند است.

چه چیزی باعث به وجود آمدن خیانت های توافقی می شود؟

اصلی ترین دلیل شکل گیری خیانت توافقی نارضایتی از زندگی است. این نارضایتی می تواند در همه ابعاد زندگی افراد از جمله، مالی، روحی و جنسی، وجود داشته باشد.

چرا زن و شوهر، روابط باز همسرشان را می پذیرند؟

با وجود تمام نارضایتی هایی که ممکن است در زندگی زوجین وجود داشته باشد، اما پذیرش خیانت توافقی برای بسیاری از ما ممکن است سخت و غیرممکن باشد. این موضوع می تواند دلایل پیچیده ای داشته باشد. به طور مثال در مرحله اول ممکن است افراد به درجه ای از نارضایتی از یکدیگر برسند. سپس به دلیل وجود برخی پیش زمینه های روانی و حس انتقام جویی و یا بسیاری موارد دیگر به صورت کلی سرنوشت دو طرف برای هم بی اهمیت شده و تصیمیم می گیرند نسبت به هم مانند دو فرد غریبه باشند.

پیامدهای خیانت توافقی در زندگی زناشویی

قطعاً پیامدهای خیانت توافقی در زندگی زناشویی می تواند بسیار سنگین و جبران ناپذیر باشد.

از جمله پیامدهای خیانت توافقی در زندگی زناشویی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سردی بیش از حد

حس بی تفاوتی در تعهد

کاهش اهمیت وفاداری

تخریب شخصیت فرزندان در خانواده

کاهش تمایل به زندگی با والدین

معرفی 7 نوع خیانت مخرب در زندگی زناشویی

خیانت توافقی تنها یکی از انواع خیانت بود که در این مطلب بررسی گردید. اما این معضل می تواند انواع دیگری نیز داشته باشد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

برخی از موارد واضح وجود دارد که می تواند رابطه را از بین ببرد، مانند خیانت فیزیکی به شریک زندگی. اما خیانت فیزیکی تنها یکی از این موارد است که بسیاری آن را می شناسند. اعتمادی که شکسته شده و احتمالاً جبران ناپذیر است می توان در دربرگیرنده خیانت احساسی باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا علاو بر خیانت توافقی با انواع دیگر خیانت نیز آشنا شوید.

  1. خواسته ها و نیازهای خود را بالاتر از شرکای خود قرار دهید!

در روابط خوب باید همه چیز برابر و کامل باشد. اما یک ضرب المثل نیز وجود دارد که می گوید: “عشق در اولویت قرار دادن شخص مقابل است”.

به نوشته وال استریت ژورنال، محققان این را “عشق دلسوزانه” می نامند. شناخت نیازها و نگرانی های شریک زندگی و ترجیح دادن آنها به خواسته های شما. هری تی ریس، استاد روانشناسی دانشگاه روچستر می گوید: “این فقط باعث ایجاد احساس خوب در افراد نمی شود.” این راهی برای برقراری ارتباط با طرف مقابل است که درک می کنید منظور او چیست و از آنها قدردانی و مراقبت می کنید. »

هنگامی که شروع به فراموش کردن نیازهای طرف مقابل می کنید یا نیازهای خود را بر شرکای خود قرار می دهید، کاهش تدریجی روابط شما آغاز می شود. بله، نیازهای شما نیز مهم است. اما توجه شما باید به نیازهای شریک زندگی و نحوه همکاری هر دو شما برای برآوردن خواسته ها و نیازهای یکدیگر باشد. با گذشت زمان، از دست دادن تمرکز بر شریک خود و تنها تمرکز بر روی خود، فاجعه ای برای رابطه ایجاد می کند. به ویژه اگر شریک زندگی شما هنوز نیازهای شما را بر نیازهای خود بالاتر از نیازهای خود قرار می دهد. پس از این اتفاق زمینه برای بروز کینه باز می شود.

مراقب باشید که دوست داشتن کسی فقط بیان کلمات نیست، نشان دادن آن از طریق عمل است.

  1. شریک زندگی خود را بدیهی فرض کنید!

هنگامی که شما به مدت طولانی با یک نفر بودید، به راحتی می توانید از آن شخص به عنوان یک فرد جداگانه و فقط فردی که بخشی از خانواده شما است یاد کنید.هنگامی که تلاش شما برای عاشقانه بودن متوقف می شود، رقصیدن  و شاد بودن تان کم تر می شود، از گفتن “دوستت دارم” دست برمی دارید، یا از گفتن لطفا و تشکر خودداری کنید، یعنی شما شریک زندگی خود را بدیهی می دانید.

اگر شریک زندگی شما احساس قدردانی نمی کند، ممکن است با گذشت زمان ناراحتی ایجاد شود. اگر کمک به نظافت خانه را متوقف کنید، یا به بچه ها کمک نکنید، یا مشارکت شریک زندگی خود را در زندگی خود نشناسید و قدردانی نکنید، در نهایت به نقطه ای خواهید رسید که یک هم اتاقی داشته باشید، نه یک شریک دوست داشتنی. این خیانتی است که با گذشت زمان سرعت می گیرد. توجه داشته باشید که این موضوع کم کم اتفاق می افتد. یک نفر تشخیص و تشکر و قدردانی از کار دیگر شرکای خود را متوقف می کند و طرف دیگر احساس می کند که بیش از حد کار می کند، مورد قدردانی قرار نمی گیرد و این باعث نارضایتی می شود.

وقت بگذارید و هر روز به خاطر بیاورید که چرا شریک زندگی خود را دوست دارید، به شریک خود کمک می کنید و به صحبت های او گوش می دهید. و همیشه لطفا و متشکرم بگویید!

دلایل خیانت توافقی

  1. خیانت احساسی!

شری مایرز، درمانگر ازدواج می گوید: “یک رابطه عاطفی اساساً یک امر قلبی است ،” همه اینها [متن های معاشقه، ارتباط عاطفی عمیق، گفتن چیزهایی در مورد شریک زندگی خود یا چیزهایی که به شریک خود نمی گویید] انرژی را از بین می برد.

    4. از طرف مقابل خود دفاع نکنید!

شما و شریک زندگی خود باید یک تیم باشید. وقتی فردی هم تیمی شما را مسخره می کند یا به او اهانت می کند، باید از او دفاع کنید. فرقی نمی کند که دوست شما باشد، همکار یا مادر شما. وقتی با شریک خود ازدواج کردید، آن شخص نزدیکترین خانواده شما شد.

ممکن است یکی از دوستان در مورد نحوه تربیت شما و همسرتان حرفی بزند، همکاری که مدام از همسر خود شکایت می کند سعی می کند نکات منفی را در مورد همسر شما نشان دهد. طرف مقابل شما باید به تمام معنا شریک زندگی شما باشد. شما باید از شریک زندگی خود دفاع کنید و در مقابل بقیه جهان با آنها جبهه متحد باشید.

  1. دروغ گفتن به شریک خود – حتی در مورد چیزهای احمقانه!

دکتر فایرستون در حالی که درباره اخلاق خیانت صحبت می کند، می گوید: “دروغ گفتن به کسی، به ویژه یکی از نزدیکان ما، یکی از اساسی ترین نقض های حقوق بشر است. در مورد روابط باز و بسته، دردناک ترین جنبه خیانت اغلب این واقعیت است که شخصی چیزی بسیار مهم را از شریک خود پنهان می کند. “

دروغ گفتن همیشه پر از اشکال است. گرفتار شدن در دروغ اعتماد شریک زندگی شما را از بین می برد و اگر دروغ می گویید و چیزهایی را از نزدیکترین شخص خود پنهان می کنید، چرا در وهله اول در آن رابطه هستید؟

او در پایان می گوید: “یک رابطه ایده آل بر اساس اعتماد، صراحت، احترام متقابل و آزادی شخصی ایجاد می شود. اما آزادی واقعی با انتخاب انجام می شود، نه فقط در مورد اینکه با چه کسی هستیم بلکه چگونه با آن شخص رفتار خواهیم کرد. انتخاب صادق بودن با شریک زندگی هر روز چیزی است که عشق را واقعی نگه می دارد و واقعاً انتخاب آن شریک زندگی هر روز با اختیار خود چیزی است که باعث ماندگاری عشق می شود. بنابراین در حالی که آزادی انتخاب یکی از جنبه های حیاتی هر اتحادیه سالم و صادقانه است، فریب سومین طرفی است که هرگز نباید در یک رابطه مورد استقبال قرار گیرد. “

پیامدهای خیانت توافقی در زندگی زناشویی

   7.از نظر احساسی فاصله بگیرید!

بی توجهی و حواس پرتی می تواند منجر به فاصله گرفتن از نظر احساسی و ایجاد شکاف بین شرکا شود.

درمانگر ازدواج و خانواده، استن تاتکین، در کتاب سیمی برای عشق، فاصله احساسی را مورد بحث قرار می دهد، که به سبک های وابستگی مختلف افراد می پردازد. او فاصله عاطفی و برخی پیامدها را شرح می دهد و می گوید: “فاصله احساسی با فقدان ارتباط احساسی، معنوی یا فکری با شریک زندگی مشخص می شود. فاصله احساسی می تواند نشان دهنده جدایی قریب الوقوع فیزیکی باشد. در واقع، شرکای صمیمی ممکن است مکانیسم های دفاعی خاصی را برای محافظت از احساسات و محافظت از خود در برابر درد در روابط صمیمی خود ایجاد کنند. “

وقتی از نظر جسمی در یک اتاق هستید، اما دیگر با شریک خود در ارتباط نیستید، بین خود فاصله ای ایجاد می کنید که می تواند منجر به پایان رابطه شود. غفلت از شریک زندگی خود، دفاعی در برابر مسائل کوچک، ارزش گذراندن وقت با دوستان و همکاران خود بیش از زمان با شریک زندگی خود، یا حواس پرتی از کار و مسائل دیگر که با شریک خود در میان نمی گذارید.

خلاصه مطلب

ما در این مطلب سعی کردیم به بررسی اینکه خیانت توافقی چیست، بپردازیم. همچنین دلایل خیانت توافقی و پیامدهای خیانت توافقی در زندگی زناشویی نیز بررسی گردید. از همه مهم تر راه های مقابله با خیانت توافقی بود که بررسی شد و سعی کردیم راهکارهایی قابل اجرا را در این زمینه به شما ارائه دهیم. در صورتی که پس از مطالعه این مطلب، نیاز به اطلاعات بیشتری در رابطه با  خیانت توافقی داشتید، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

اصلی ترین دلیل خیانت توافی چیست؟

عدم برآورده شدن خواسته ها اصلی ترین دلیل این نوع خیانت است.

آیا امکان ترمیم رابطه بعد از خیانت توافقی وجود دارد؟

این موضوع بستگی به شدت وجود مشکلات بین دو طرف دارد.

پیامدهای خیانت توافقی چیست؟

سنگین ترین پیامد آن روی فرزندان خانواده ها است.

آیا با استفاده از کمک مشاوران می توان خیانت توافقی را برطرف کرد؟

بله قطعاً کارشناسان در این زمینه به شما کمک خواهند کرد.

5/5 - (3 امتیاز)

همچنین ببینید

روش های مقابله با خیانت همسر در روابط زناشویی و عاطفی

روش های مقابله با خیانت همسر در روابط زناشویی و عاطفی

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با مشاور